"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Vigo System z dobrymi perspektywami na przyszłość

Vigo System wytwarza i oferuje na rynku globalnym najbardziej zaawansowane technologicznie detektory podczerwieni. Spółka zajmuje czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD. Produkty spółki mają zastosowanie w bezpieczeństwie transportu, ochronie środowiska, energetyce, technice wojskowej, medycynie, motoryzacji, przemyśle i wielu innych. Ciekawostką jest to, że detektory podczerwieni produkcji VIGO, zostały zastosowane w łaziku marsjańskim Curiosity, który 6 sierpnia 2012 r. wylądował na Czerwonej Planecie w ramach programu NASA, a następnie za pomocą tych detektorów wykryte zostały ślady metanu na Marsie w grudniu 2014 r.

Vigo System jest przykładem spółki wzorowo wręcz się rozwijającej. Od wielu lat, rosną przychody

oraz zyski Ebitda

Odnośnie perspektyw krótkoterminowych, to zarząd oczekuje ok. 10% wzrostu przychodów w 2022r., w stosunku do roku poprzedniego. Takie przychody, zbliżone byłyby do prognoz z przyjętej strategii spółki (80 mln zł). Jednak należy oczekiwać spadku r/r przychodów w 1 kwartale 2022r., ze względu na przebudowę cleanroomu (trwała 3 miesiące i zakończyła się w połowie lutego), co znacząco ograniczyło możliwość przyjmowania nowych zamówień z krótkim terminem realizacji.

Na obecny rok oczekiwania są następujące:

materiały dla fotoniki – czyli nowy segment z 1,5-2 mln euro,

przemysł – utrzymanie dynamiki z 2021 roku, czyli 20-30% wzrostu,

medycyna i nauka – płasko r/r,

kolej – 10% wzrost r/r,

wojsko – oczekiwane przychody ok. 10 mln, blisko 60% spadek r/r.

Omówienie raportu rocznego i perspektyw spółki, zawarłem w analizie opublikowanej na Portalu Analiz .

Zachęcam do dołączenia do społeczności Portalu Analiz, czyli 1.400 abonentów, którzy aktywnie na forum i czat, wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniami inwestycyjnymi.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.