"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Fundamentalny portfel „blogprezesa” – podsumowanie Kwietnia

Tak jak spodziewałem się kwiecień dla mojego portfela był przeciętny, gdyż jego wartość wzrosła o 0,3% (WIG wzrósł o 5%) do kwoty 70.210zł, a od początku roku wzrost wartości portfela to 23,99% (WIG wzrost o
19,10%). Wpływ na taki wynik miały wręcz skrajne zachowania spółek, były spółki których kursy ładnie wzrosły: Vindexus 20% (sprzedany z 15% zyskiem), Astarta 6% czy Helio aż 19% ale były też mocniejsze spadki jak Unimot spadek o 7%, Onico 6,50%. Z perspektywy czasu muszę przyznać że zrobiłem też błędy, szczególnie zbyt szybkie wejście w 4fun media, wiedziałem że kurs został zaatakowany przez spekulantów i chociaż kupiłem po spadku od szczytu spekulacji o 15% jednak okazuje się że zbyt wcześnie. Oczywiście zakup ten zrobiłem pod spodziewane dobre wyniki za 1 kw a jeśli będą dobre to i cały rok dlatego na razie czekam bez robienia żadnych ruchów na tym walorze.
Sukces miesiąca – dobre zachowanie kursów Astarty i Helio oraz zapowiedź przez nie świetnych wyników za ostatni kwartał (ja uważam że świetne będą także w obecnym kwartale), zyskowna sprzedaż Vindexus.
Porażka miesiąca – spadek kurs Unimot, nie ukrywam iż nie spodziewałem się że tak nisko spadnie kurs, jednak podawane przez firmę szacunki przychodów za 1 kw dają nadzieję na bardzo dobre wyniki w przyszłości.
Oczekiwania na przyszły miesiąc – maj to miesiąc wyników za 1 kw i chciałbym aby każda pokazała duże lepsze wyniki r/r bo to jest głównym warunkiem do wzrostów kursu, mam dużo gotówki w portfelu i chciałbym przynajmniej jedną spółkę dokupić.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków
maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i
posiadane akcje o których piszę na blogu są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby
nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się kiedyś zdarzało na forum
bankiera), załączam też link do mojego portfela na którym widać
wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady.
 
avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
PrezesRobertAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Też widzę cenę w okolicach 350 w najbliższym czasie za kruka….

Robert
Gość

Mega hossa na Kruku to trwa od 4 lat. A trwająca aktualnie hiperbola zwykle świadczy o jej końcu. Ale oczywiście może być różnie ;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie przyjrzyj się krukowi bo właśnie zaczyna się mega hossa na papierze.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.