"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Cognor po wynikach 2 kwartału 2023r.

Cognor to zintegrowany pionowo producent stali. Pionowa integracja polega na tym, że w ramach grupy Cognor pozyskuje złom (ok. 15 oddziałów odbioru złomu), który następnie przetapia w hutach do postaci płynnej. Po oczyszczeniu i wzbogaceniu w odpowiednie dodatki, złom staje się stalą. Płynna stal poddawana jest krystalizacji i odlewana w formie tzw. kęsów, które są półwyrobami. Półwyroby stanowią wsad do produkcji produktów finalnych. W konsekwencji, grupa w zakresie oferowanych produktów może samodzielnie wykonywać procesy technologiczne od zakupu złomu do wytworzenia produktu. Pionowa integracja grupy umożliwia pełną kontrolę procesu produkcyjnego, co pozwala na terminową realizację zamówień oraz zapewnia elastyczność w produkcji, co z kolei wpływa na zdolność uzyskiwania wyższych marż, w tym marż wyższych od konkurentów, którzy bazują na zakupie części lub całości półwyrobów od podmiotów zewnętrznych. Cognor realizuje zamówienia w szerokim zakresie gatunkowym, obejmującym wyroby zarówno ze stali podstawowych jak i stopowych, a także w zakresie nietypowych produktów, takich jak blachy pancerne (w tym dla kołowych transporterów opancerzonych Rosomak), żaroodporne oraz stal nierdzewną.

We wpisie opublikowanym na Portalu Analiz, przedstawiłem aktualne spojrzenie na spółkę, po bardzo dobrych wynikach 2 kwartału 2023r.

Zachęcam do dołączenia do społeczności Portalu Analiz, czyli ponad 2.100 abonentów, którzy aktywnie na forum i czat, wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniami inwestycyjnymi.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.