"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 2b/2017

dodano 26.02.17 – Onico i Unimot – na parkiet.com jest artykuł o solidnej 10 z
newconnect i są wśród nich te dwie spółki. „Mała giełda po raz kolejny została zdominowana pod tym względem przez dwie spółki zajmujące się sprzedażą paliw, czyli Onico oraz Unimot. Łącznie miały one blisko 5,7 mld zł przychodów, czyli prawie 39 proc. obrotów wszystkich firm notowanych na NewConnect.

Regulacje wspierają legalny handel
Jak dobry to był rok dla przedsiębiorstw handlujących paliwami, świadczą również wyniki netto. Zarówno Onico, jak i Unimot zakończyły 12 miesięcy działalności z zyskiem ponad 30 mln zł. – Dużą dynamikę wzrostu przychodów udało nam się osiągnąć dzięki realizowanej strategii zwiększania sprzedaży paliw płynnych, głównie oleju napędowego – wyjaśnia Marcin Zawisza, wiceprezes Unimotu. Dodaje, że wyniki za 2016 r. to efekt działań handlowych, ale również zmian regulacyjnych, czyli tzw. pakietu paliwowego. – Nowe przepisy wprowadzone w połowie roku ograniczyły działalność szarej strefy i dodatkowo zwiększyły popyt na legalnie sprzedawane paliwa w III i IV kwartale. Firma zakończyła właśnie ofertę publiczną akcji. Środki zostaną przeznaczone m.in. na zwiększenie kapitału obrotowego i inwestycje w rozwój sieci stacji paliw pod marką AVIA. – Do 2020 r. chcemy kierować siecią około 100 stacji pod tą marką. W tym roku ruszy również aplikacja mobilna tankuj24 do zakupów paliwa – zapowiada Zawisza.

24.02.17 Astarta podała szacunki wyników za 2016 (nie ma niestety zysku netto), po wyodrębnieniu samego 4 kw bardzo ładnie to wygląda, w 4w przychody wzrosły o 40 mln eur (jakieś
34%), a gross profit o 7 mln eur do 36 mln eur. Pisałem już w styczniu że dzięki hrywnie wyniki za 4 kw będą lepsze o 50 mln zł i jeśli weźmiemy 25 mln zł z gross profit to wynik za 4 kw powinien być lepszy o 75 mln a c/z spadnie do 4,10 (z obecnych 5,10) link szacunki

23.02.17 – Unimot redukcja 87,3 % (w zależności od zaokrąglenia do całej akcji) czyli dosyć duża

22.02.17 – Aviaam Leasing – na stockwatch.pl anty_teresa wyliczył jaki może być zysk dla aviaam gdy zostanie wyleasingowana planowana flota 16 samolotów do Aeroflot w kwocie 800 mln
USD. Wyliczeń swoich dokonał na podstawie danych z raportów finansowych firm w oparciu o posiadaną obecnie flotę i ponoszone koszty. Wyszły takie wyliczenie: 15% to przychód z leasingu, 7,1 % to koszty finansowania (mogą być dużo niższe jeśli finansowanie załatwią chińczycy), 5% koszty amortyzacji, czyli spółka zależna może zarabiać 3% z 800 mln usd i po odjęciu podatku (może nawet wynosić 25% w zależności od zarejestrowania spółki) da 18 mln usd czyli połowa z tej kwoty dla aviaam to 9 mln usd (36 mln pln). Oczywiście to są tylko szacunki gdyż nie znamy faktycznej umowy leasingowej i kosztów kredytu (oraz kosztów przeglądów czy ubezpieczeń) ale te wyliczenia pokrywają się z przyjętym przeze mnie minimum czyli 1% od całej kwoty czyli 8 mln usd rocznie. W świetle tych danych przyjmuję sobie obecnie że minimalny powtarzalny zysk (czyli to co jest najważniejsze) powinien wynieść około 80 mln rocznie (40 mln powtarzalnego obecnego zysku oraz 40 mln z nowej floty) i co da c/z 2,60 i nie uwzględnia zysków ze sprzedaży samolotów i pośrednictwa w takiej sprzedaży która może nawet rocznie wynieść 50-100 mln zł. Dla mnie to wygląda bardzo dobrze i na pewno w tym roku będę dobierał akcje (ale to za kilka miesięcy). Przypomnę że aviaam chce w ciągu 5 lat osiągnąć flotę samolotów o wartości 2,5 mld co dawałoby minimum 100-150 mln zysku rocznego czyli fundamenty są ogromne w długim terminie ale to jest odległa przyszłość i nie wiadomo czy będę miał jeszcze akcje.

Danks poinformował o przydziale akcji serii E link, objętych zostało 5.271.228 akcji i w mojej ocenie to sukces ze względu na dużą emisję, obecnie mamy 15.606.713 akcji co przy dzisiejszym kursie 0,8 zł daje kapitalizację 12,48 mln, gotówki w kasie 12 mln a c/z wzrasta do 6,40.

IRL – w piętek będą wyniki i tutaj niczego nie mogę wykluczyć, patrząc na ostatnią tendencję spadkową zysku to i straty można się spodziewać w 4 kw, w przypadku złych wyników mogę nawet sprzedawać akcje ale decyzji żadnej nie podjąłem.

21.02.17 – dla niedowiarków (adi1 i lukas8i8 to głównie dla was, adi1 prosiłeś jako anonimowy) wklejam zrzut PiT 8C jaki mam z dm bossa, mam jeszcze drugi pit dm mbanku gdzie do połowy zeszłego roku robiłem transakcje z dochodem 11.000 zł (nie wklejam bo musiałbym użyć skanera więc musicie mi uwierzyć na słowo), łącznie do zapłaty podatku od giełdy (podatek od zwrotu z IKZe i dochodów pit 38) obliczyłem na 23.674 zł i tyle mam do zapłaty w kwietniu. Liczę że comiesięczne pokazywanie zrzutów z mojego rachunku maklerskiego oraz załączony dzisiaj PiT definitywnie przekonają niedowiarków w moją prawdomówność bo jeśli nie to uważam że nie mają sensu zaglądać na bloga, który powstał aby pokazać (a nie oszukać i wprowadzać w błąd) jak inwestując w fundamenty spółek osiągać dobre wyniki.

 

W
poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania

pytań pod tym postem aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany.  Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  

Wprowadzam zasadę że na anonimowe komentarze nie odpisuję !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”

Ważne ! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten służy tylko i wyłącznie do wymiany własnych poglądów.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
avatar
134 Comment threads
84 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
asaArekLiroyB.B.Wojtek Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Unknown
Gość

Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu, aby zeznawać, jak mam pożyczkę od JOHN WILLIAMS Loan Company {(johnloanfirm2@gmail.com)} po zastosowaniu Dwa razy z różnych kredytodawcy pożyczkodawcy, którzy twierdzili, że są pożyczkodawcy tu na tym forum, myślałem, że ich pożyczanie było prawdziwe i zastosowałem, ale nigdy nie dał mi pożyczki, dopóki przyjaciel nie przedstawił mnie do pana JOHN WILLIAMS Loan Company, który obiecał mi pomóc z pożyczką moje pragnienie i on naprawdę zrobił tak, jak obiecał bez jakiejkolwiek zwłoki, miałem wątpliwości, ale nigdy nie uwierzyłem. Nigdy nie sądziłem, że nadal istnieją wiarygodne pożyczkodawców, dopóki nie spotkałem JOHN WILLIAMS, który naprawdę pomógł mi pożyczkę i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż istnieje wiele dobrych kredytodawców, ale radziłbym spróbować pana JOHN WILLIAMS Loan Company, jego troski i zrozumienia. nie wiem, czy potrzebujesz pilnej pożyczki lub chcesz finansowania projektów, Więc możesz skontaktować się z panem JOHN WILLIAMS Loan Company jego adresem e-mail jest (johnloanfirm2@gmail.com)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, w wolnej chwili zerknij na CCS i LCC. W zeszłym roku płacili sporą dywidendę i myślałem zagrać pod tą informację.
Szeniek

Karol Adx
Gość

LCC bym nie kupil ze wzgledu na branze i glownego akcjonariusza; co do CCS – w firmie zalezniej byl problemy z VATem co spowodowalo znaczny spadek przychodow (bardzo mocne ograniczenie sprzedazy sprzetu IT). Dokapitalizowali ta spolke stad powoli wracaja do handlu ktory generowal im znaczne zyski.

Na CCS plynnosc jest prawie zerowa, wiec moze byc mocne wahniecie kursu ale pozostaje ryzyko braku mozliwosc wyjscia z inwestycji.
LCC natomiast ma spora plynnosc wzgledem CCS, ale nie liczylbym na szarpniecie kursu ze wzgledu na dywidende.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Swoją drogą dzisiaj niektóre spółki całkiem nieźle spadły. Ciekaw jestem jak długo będzie trwała korekta.
Szeniek

Arek
Gość

To ciekawe – kupic 1.286.548 akcji za kwote 13.99 kiedy obecny kurs wynosi 4.45. Ponad 300% drozej, a nie sadze zeby zakladali taki wzrost. Na plus rozciagniecie terminu wykupu, do tego nie beda od razu uplynniac, bo byliby stratni. Nie wiem czy dobrze mysle, moze madrzejsze glowy sie wypowiedza.

Karol Adx
Gość

Bowim – pojawił się dziś komunikat (Zawarcie z BOWIM S.A. Aneksu nr 5 do Porozumienia Inwestycyjnego z dnia 3 grudnia 2010 r. – http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,345682), przesuwający o prawie 3 miesiące przymusowy odkup akcji,- jest to o tyle dobra informacja ze kapitał przez ten czas zostanie w spółce i będzie mógł pracować, zwiększając zysk.

Universal
Gość

Cena powyżej 13 zł za akcje hmm…. to ładny interes zrobi Bowim. Ciekawe czy tylko ja tu widzę drenaż? Dla mnie to nienajlepsza wiadomość, ale ja nie mam tej spółki w portfelu wiec nie będę jej oceniał, i raczej teraz jej nie kupię.

Artur
Gość

Właśnie. Vindexus wygląda rewelacyjnie pod względem wskaźników ale coś kurs nie może odpalić od długiego czasu. Potencjał wzrostu jest 30-40% ale cały czas nie mają spektakularnych wyników które byłyby katalizatorem dla kursu.

Marcin R.
Gość

Wyżej było pytanie o PCC Rokita. Ja też bym chętnie poznał twoją opinię. Pozdrawiam

Artur
Gość

A co myślisz o Kruku? Świetne wyniki, ambitne plany rozwoju.

Arek
Gość

Cisz bo korekta :) Z czego Twoim zdaniem wynika ona na spolkach stalowych (bowim, drozapol, stalexport). Zastanawiam sie czy dobierac pod wyniki jeszcze i będę wdzięczny za Twoja opinie.

Arek
Gość

Dzieki Prezes, mialo byc konsorcjum a nie stalexport. Trzymac chce do wynikow za 2016 i mam nadzieję ze sie nie przejadę choc po wczorajszej korekcie jestem chwilowo na minusie.

asa
Gość
asa

Witam Prezesa
Czy w związku z obecną sytuacją spadki na DELKO, AVIAAML, ONICO będziesz wykonywał jakieś ruchy czy czekał?
Pozdrawiam asa

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale cisza. Delko nam sie korekci. Jak to technicznie wygląda.
Szeniek

Zgred
Gość

Delko na szybko masz tu:
https://squaber.com/pl/stock/GPW/DEL

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam prezesa i całe forum jestem nowy ,ale od kilku tygodni obserwuję wasze wpisy i uważam ,że warto zawsze coś tutaj obejrzeć i nawet podkupić,od dłuższego czasu myślę o spółce Geotrans czy to dobry pomysł? pozdrawiam Bogdan

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam, Chciałbym zwrócić uwagę na 2 spółki: Rokita i Rawlplug. Przeszukałem dyskusję i nie znalazłem wzmianki. Obie płacą dywidendę (Rokita nawet porządną), bardzo ładne przepływy, wzrosty przychodów i do tego cały czas inwestycje. Może jak spojrzy na nie wiele oczu to dostrzeżecie coś co je hamuje :)…

Arek
Gość

Na Drozapolu wczoraj sie ladnie skorekcilo!

Zgred
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie a co sądzisz o spólkach z WIG20 PGN i CCC? CCC jutro poda wyniki moim zdaniem będą dobre.
Pzdr Rekinek

Universal
Gość

Wdx czeka ze sprzedażą terenu, jak sprzeda jedną z trzech lokalizacji c/z spadnie o kolejne punkty, nie spieszy im się, to może i dobrze. Z czasem przyjdzie na nich czas, mankament to spółka z małą płynnością i ciężko dobrać akcji.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No dziś ciekawa sesja. Najbardziej mi ciąży AVIAAML. Uśredniłem trochę a tu taki spadek. iAlbatros trzymam chociaż zdaje sobie sprawę że jak nie dojdzie do sprzedaży to mogą być widły. Astarta bardzo ładnie – przykład że dobre wyniki przekładają się na wzrost kursu. Dziś wiosna trochę wiec stąd może mały ruch na blogu ;)
Dominik

Universal
Gość

@ Zgred, tez kibicuje Unimotowi, mam znajomego w branży paliwowej, luty wygląda bardzo ładnie dla branży, a Unimot dopiero zaczyna skubać rynek hegemonów, wystarczy maleńki kęs rynku, żeby pokazać jaki potencjał tam drzemie. Jeżeli spółka nie popełni błędów i wykorzysta nowy kapitał zwiększy kilkakrotnie sprzedaż. Liczę, że uda się dobrać co nieco zaraz po debiucie, tak jak Prezes pisał do 60 zł, trochę niecierpliwych powinno się wysypać.
Dla mnie to długofalowa, w miarę bezpieczna inwestycja, z realnymi celami i na wdzięcznym rynku, z nadziejami na spore zyski. Dla posiadaczy akcji ten rok nie będzie nudny :), a mam nadzieję, że hojny :) na co liczę.

Artur
Gość

Sprawdź w tym wątku. Już prezes pisał o tej spółce.

sebson
Gość

Hej Prezes rzucisz okiem na Decore? Lena juz kupiona, info o dywi powinno byc do konca tygodnia :)

Liroy
Gość

Polwax to po tym wywiadzie ładnie poleci . Polecam Mercor Altus kupuje akcje widocznie wierzy w tą spółkę . Ładne wyniki mogą być plus dywidenda

Zgred
Gość

dziś na blogu spokojnie jak na giełdzie…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z dzisiejszego Parkietu warto odnotować wywiad z prezesem Polwaxu. Długoterminowi inwestorzy usłyszeli co chcieli – w 2019 r. ruszy nowy zakład i przychody oraz zyski wzrosną o kilkadziesiąt procent. Do tego czasu jednak na dużą poprawę nie ma co liczyć. W 2017 r. pewnym wyzwaniem dla spółki będzie już osiągniecie wyników z 2016 r. Wskazał na rosnące ceny surowców i nie do końca zadowalajacą prezesa spółki umowę z Biedronką na br. Tak więc raczej w krótkim terminie nie ma co liczyć na duże zwyżki kursu, a także na dywidendę w 2017 r. Nie wydaje sie aby już teraz rynek zaczął dyskontować poprawę wyników, która nastapi pod koniec 2019 r. A i jeszcze jedno. Mówiąc o budowie nowego zakładu wskazywał, iż koszty jego budowy nie domkną się w pierwotnie zakładanym budżecie, m. in. z uwagi duże wzrosty cen stali. Termin zakończenia budowy w 2019 r. ma zostać dotrzymany.

Ben

Kasa24
Gość
Kasa24

Czyli spolka o podwyzszonym ryzyku w przypadku zabrania przez panstwo kasy z OFE? Kurs moze wtedy gwaltownie dolowac. Tak to nalezy rozumiec?

Karol Adx
Gość

W FERRO jest praktycznie samo OFE/TFI – aż dziwi ze nie dążą do sprzedania tego podmiotu jakieś większej międzynarodowej grupie.

Kasa24
Gość
Kasa24

Czesc Prezes
Jal obecnie oceniasz zaku akcji FERRO.
Pozdrawiam

Artur
Gość

Dobra wg mnie sytuacja na ROBYG'u. Kurs od dłuższego czasu w trendzie bocznym, powinien był odbić wcześniej bo zapowiadają się dobre wyniki. W Q4 rekordowa sprzedaż mieszkań, blisko 1200. Przyszłościowo też dobrze się zapowiadają bo mają największy zapas ziemi wśród deweloperów giełdowych. Dodatkowo pojawiła się ciekawa sytuacja techniczna, podwyższone obroty plus rekomendacja na 4.0 co łącznie z wcześniejszymi zapowiada potencjał wzrostu 20-30% Co prezes sądzi?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

intryguje mnie PMPG przez tydzień spadki cały obrót parę stówek a w piątek ładnie ktoś kupił z wypowiedzi prezesa firmy 4 kwartał i rok 2016 może być przyrost ,kupiłem startera [jeden tam kreślił na blogu bankiera złoty krzyż]tak się zastanawiam czy dokupić czy ściema i czekać taka zagadka [herkules niepodpisany]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dzięki prezes za odpowiedź na razie się wstrzymam czas pokaże wolę fundament [ herkules niepodpisany ]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

choć są ludzie którzy wieżą były banki , budowlanka , teraz czas na media dla mnie to na razie bajki i wróżenie z fusów , zobaczymy ten tydzień [herkules niepodpisany]

B.B.
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Assecoslo chce dac dywidende 1,08 euro?
A co ze zdjeciem ich z gieldy?
Szeniek

Zgred
Gość
Artur
Gość

Prezesie co sądzisz o Elementalu? Przychody rosną regularnie zyski również.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jesli ktos mu sprzeda po cenie nizszej:)
Szeniek

Zgred
Gość

Prezes…
czy jesteś w stanie jakoś wytłumaczyć te podbijanie ceny Unimotu…
wolumen jest naprawdę spory…
dlaczego ktoś pompuje cenę?

przecież jak by chciał zwiększyć posiadanie akcji to mógłby poczekać jeszcze te parę dni i podobierać z PDA taniej…

sebson
Gość

Teraz to sobie tak mysle ze moglem wszystko sprzedac i wejsc w Unimot bo balon pieknie pommpuja. Prawda jest taka, ze z ta wycena troche przegieli. To co zauwazyl anty teresa – nie uwzglednili w DCFie w ogole nowych projektow czyli avii i portalu tankuj24 a to troche bez sensu bo ona ruszaja w polowie roku i na pewno przyniosa dochod. Ekspertem nie jestem ale z 10-15% drozsza powinna byc nowa emisja.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak za chwilę pojdzie 100 akcji Delko po 10,84, to chyba zaczynam rozumiec intencje osoby ktora ustawia kilka zlecen.

marcink
Gość

Briju – pojawiła się analiza na comparic.
https://comparic.pl/briju-mozliwe-odbicie-wsparcia/
i mamy dziś odbicie od wsparcia.

Unknown
Gość

Prezesie orientujesz się o której będą wyniki Interaolt?
Maciej

Adin
Gość

Nie oczekuj od Prezesa żeby był wróżką.

Zgred
Gość

UNIMOT S.A.‏@unimot_sa 2 godz.2 godziny temu

@kacwal @PiotrKwestarz @strefainw pracujemy nad tym by akcje z NewConnect i PDA dla serii J trafiły do obrotu na GPW w I poł. marca.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czyżby we Francji już wiedzieli że do transakcji na albatrosie nie dojdzie ?
https://pl.investing.com/equities/havas
Louis de Funes
http://i.imgur.com/YdOSmoO.gif

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To wtedy wysyłam Ci flaszkę jaką sobie zażyczysz.
Louis

sebson
Gość

Nie wien czy ktos tu pisalen o Lenie. Spolka ekstremalnie malo zadluzona, z powtarzalnymi przychodami i wieloletnia historia dywidendowa. Dywidenda w tym roku nie bedzie mniejsza niz 0,4 na akcje co daje 9% stope. Dodatkowo ostatnio sprzedali nieruchomosc za ponad 2 miliony co spowoduje swietny wynik po pierwszyn kwartale.

Zgred
Gość

jeszcze nie było o tym informacji…

Wojtek
Gość

Witam,
czy ktoś się orientuje kiedy jest pierwszy dzień notowania PDA Unimotu?

Kasa24
Gość
Kasa24

Prezesie ty również uważasz że można teraz kupić Modecom tak jak wyżej pisze petrodolar?

petrodolar
Gość
petrodolar

Modecom – spółka bardzo nisko wyceniona z potencjałem wzrostu min. +50 proc. Jest pewne zagrożenie, mianowicie wysoka baza w II kwartale (pisał o tym Prezes). Mimo wszystko, gdyby nawet założyć spadek zysku netto o 1.000.000 zł, to tak ta spółka zasługuje na wzrost kursu. Co kwartał zyski, bardzo ładny bilans: przewaga majątku obrotowego nad zobowiązaniami krótkoterm. + długoterm. wynosi 18,8 mln zł przy obecnej kapitalizacji 18,6 mln zł. W planach spółki jest nawiązanie współpracy z federacjami piłkarskimi państw Europy wschodniej.

Kasa24
Gość
Kasa24

Czesc Prezes
Mozesz przeanalizowac spolke Monari.
Pozdrawiam

marcink
Gość

Kręcą lody na tym Briju. Już któraś sytuacji z kolei gdzie przechodzi transakcja wymiany 10k za dokładnie 28zł. Ciekaw jestem czy to dalej Letamor Holdings, którzy wcześniej sprzedali 900k pakietówkami. Cieszy, że kursu nie uwalają.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zobaczyzłem próbę wybicia, podłączyłem się, a kurs zgasł. Trudno, zobaczymy.
Wojtek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja kurcze PND i nie wiem czy sie nie wypuściłem :-(
Wojtek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na rynku powoli korekta się zaczyna, czas przyglądać się bezpiecznym przystaniom, co Prezes sądzisz o Pepees, niskie wskażniki, duże prawdopodobieństwo dobrego IV kwartału, dobre sytuacja techniczna, korekta wzrostów na małych obrotach, wygląda według mnie ciekawie, pzdr Michał

Adin
Gość

Kupiłem 500szt Delko po 11zł, zobaczymy jak będzie.

Zgred
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na Delko z ukrytego po 11 żenią
Pio24

Anonimowy
Gość
Anonimowy

I tu dochodzimy do sedna sprawy po co są te wszystkie blogi giełdowe…Uczulam aby czytać pomiędzy wierszami.
blokker

petrodolar
Gość
petrodolar

AGROTON – zwracam uwagę na spółkę. Korekta zdaje się zmierzać ku końcowi …

marcink
Gość

Ja się w Briju zapakowałem jak było trochę wyżej, po 30,5. OFE NN kilka sesji temu zwiększyło zaangażowanie z 5 do 10% za 28zł i ktoś regularnie podbiera po kilka k za 28zł, także wydaje mi się, że będzie rosło. Kiedy i ile to nie wiem. Jedyne zmartwienie moje to brak informacji o transakcjach na kruszcu z czego osiągają większość przychodów.

tommy501
Gość
tommy501

Witam,
Mam pytanie czy warto zainwestować teraz w Helio czy jeszcze cena może trochę spaść? I co sądzisz o Briju ładna korekta i wyniki mi się zdaję, że nie powinne być złe?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki Prezes za Lentex;
wczoraj nad nim też trochę posiedziałem i wyszło mi że docelowo po inwestycji powinni mieć EBIT około 65 mln zł.

Novita będzie odpowiadać za utratę ok 8,35 mln EBIT-u, ale nowa inwestycja powinna dołożyć ok 6 mln EBIT i dzięki Baltic Wood powinni mieć 14-15 mln EBIT z segmentu podłogi.
Tak, że w dzisiejszym kursie mielibyśmy EV/EBIT = 7,75 a to nie jest wygórowana cena. Zgadzam się, że 20% powinno jeszcze urosnąć, być może więcej bo koniunktura jest w budowlance i remontach i sprzedaż powinna być dobra.
Podoba mi się też Macrologic, więc chyba podzielę kasę między te dwie.
pozdr.
aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

niby król …a taki pesymista ;) zobacz na kurs 80 pln +24% coś to znaczy…Prezes ma rację :)
pzdr
11ww

nde
Gość
nde

Żal bierze, że nie kupiłem z rana :(

Anonimowy
Gość
Anonimowy

to ja kupiłem po 83 jak szaleć to szaleć

Zgred
Gość

dawaj na widły!!!! ;)

Zgred
Gość

ale dziś Unimot szaleje…. +25% na obecną chwilę…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam. Czy ktoś mi powie dlaczego spada kurs Komputronika. Przymierzam się do tej spółki, ale trochę nie podoba mi się to co dzieje się z kursem?
Ben

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj Prezes, co sądzisz o ERG? liczę,że spółka da jakieś 14% r/r patrząc na nowe moce produkcyjne.
Pozdrawiam Marian

king_99
Gość

Moim zdaniem na pewno nie ten rok (a może nigdy)

nde
Gość
nde

U mnie w mBanku jeszcze kasiory nie uwolnili :( Ciekawe jak teraz kurs akcji Unimotu się zachowa. Na razie ładnie wybija. Myślicie, że z czasem, już razem z nową emisją, wrócił na poziomy powyżej 90 złotych?

Czepan
Gość
Czepan

Prezesie mi to wygląda na to, że ktoś duży z Aviaam od dłuższego czasu wychodzi. Prawda, że ładnie ktoś cały czas dokupuje, ale kurs cały czas jest trzymany przez podaż z ukrytego. Wydaje mi się, że te duże spadki to też przez niego napędzone. Trzeba czekać, kiedyś się wyprzeda i wzrosty ruszą.

Universal
Gość

Unimot ładnie się zachowuje, ma spory potencjał wcale bym się nie zdziwił jakby 100 zł przekroczył jeszcze w tym roku, ja taniej raczej nie sprzedam.

king_99
Gość

To faktycznie opłacało się wejść. Szkoda, że nie miałem kasy :(
Szacowałem, że redukcja będzie większa.
Teraz pytanie o cenę na debiucie. Obstawiamy? Ja obstawiam okolice 60 zł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes – do jakiej ceny kursu będziesz chciał dokupywać na debiucie, a jaka cena wg Ciebie będzie już za droga…?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes możesz na tapetę wziąć spółkę Unified Factory? 17 lut17t qrs tfi przekroczył > 5% udziału w akcjonariacie ciekawa branża. Ciekaw jestem Twojej opinii Przezesie.
Pzdr Rekinek

king_99
Gość

Dla mnie kosmos. Wzrost o 260% czyli kapitalizacja 245 mln PLN

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zaraz pewnie powrót do bazy ;) Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

East Value ustalił cenę Brastera na 36,8zł

king_99
Gość

Ale nagonili ludzi – masakra – dziś już +20%

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy w emaklerze moge miec juz info o redukcji?
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na tą chwilę brak info zlecenie "wisi"
Pio24

Gregory
Gość

Jaką masz strategię na UNIMOT, sprzedajesz zaraz po otwarciu czy trzymasz dłużej?

Artur
Gość

Prezesie co sądzisz o POLWAX? na blogu nie ma nic o spółce. Pozdrawiam Artur

Artur
Gość

Dzięki za info. Odkryłem Twój blog zaledwie kilka dni temu. Zyskałeś kolejnego czytelnika :) Pozdrawiam.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A co myślisz na chwilę obecną o DECORZE po 9,60

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czyli jakbyś miał wolną gotówkę to przy tych poziomach na dłuższy okres byś już kupował?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie piszesz że będziesz dobierała na pewno akcje AVIAAML ale za kilka miesięcy. Czy uważasz ze za kilka miesięcy będą jeszcze niżej stały niż teraz. Mi się wydaje że teraz cena w okolicach 4,5 do 5 zł jest już niska. Czy po prostu na razie zaangarzowałeś się w Unimot i masz brak gotówki na AVIE. Bo też się wacham czy teraz dokupować czy jeszcze czekać aż spadnie.
Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

to ja kupuje jedną akcję albatrosa :) właśnie od 5 sesji
lukas8i8

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu codziennie (sprawdziłem pięć ostatnich sesji) na iAlbatrosie na zamknięciu sesji ktoś podbija kurs zamknięcia kupując jedną akcję z tych oczekujących na sprzedaż. Może to sugerować, że ten ktoś jest mocno zapakowany i próbuje poprawić sytuację techniczną na wykresie, aby nie sprowokować podaży. A może ktoś z Was ma jakieś inne wytłumaczenie takiego działania?
MG

Spekulant
Gość

Ja odniosłem się do wypowiedzi Zgred gdie napisał:

Aviaaml opisania na stockwatch:
http://www.stockwatch.pl/forum/wpis-najnowszy-337230_AVIAAML.aspx#337230

Zgred
Gość
Spekulant
Gość

Jest tam coś więcej napisane niż tu http://analizyobs.blogspot.de/2017/02/avia-am-leasing-swietny-rok-dziwny-iv.html bo nie wszyscy zapewne mają tam abonament…ja już od 2 lat nie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja mam już na Onico 20% straty ale nie wymiękam. Nawet jak spadnie do 100zł to trzymam. Pozdrawiam cierpliwych

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie jak myślisz czy Danks warto teraz zakupić.
pozdrowionka

sebson
Gość

Czesc Prezes, rzucisz okiem na MCLOGIC? Widzialem, ze w aktualnosciach cos o nim pisales ale chyba warto przyjrzec sie glebiej zwlaszcza w kontekscie prawdopodobnej dywidendy, ktora moze wyniesc kolo 8%.powtarzalne wyniki to super sprawa, rok tez bedzie rekordowy ale na diametralna zmiane przychodow chyba nie ma co liczyc? ROE 2 razy wieksze niz u nkonkurencji, marze tez, zadluzenie niskie – spolka jak pod emeryture :D spojrz prosze jak masz chwile bo bardzo powaznie rozwazam jej zakup

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Od kilku dni obserwuje Delko i tam widze ustawiane zlecenia na S i K. Ktos cos kombinuje, ale co?
Szeniek

Iwan
Gość
Iwan

A dlaczego właściwie Bowim pięknie? Jeżeli za cały 2016 mieli 18,5 milion PLN zysku, to znaczy, że w samym 4 kwartale dołożyli niewiele czyli około 2 milionów. Prezes prognozowałeś 10 milionów. Chyba, że ja cos źle patrzę? Ja właśnie wywaliłem wszystko. 30% zysku, ale nie zdążyłem powyżej 5 i poszło trochę poniżej.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No rzeczywiście, bez fajerwerków. Przepraszam, źle popatrzyłem w rubryki.
MG

Iwan
Gość
Iwan

To z kolei jest argument za tym, że wyniki za I kwartał mogą być dobre. Ceny stali dalej rosną, a złotówka się cofnęła. Jak będzie jakaś większa korekta kursu a ta może być to może być warto kupować

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Unknown
Gość

bowim pieknie

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A jak uwazacie w dłuższej perspektywie beda wzrosty i kiedy ewentualnie moga sie zaczac.

tommy501
Gość
tommy501

Ja bym jeszcze poczekał kilka dni i zobaczył czy cena nie spada. jak bedzie rosnąc to trochę stracisz ale jak nadal będzie spadać to stracisz.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Teraz przez najbliższe dni wszyscy będą żyli Unimotem większa płynność no i GPW, Onico będzie pewnie z boku, tym bardziej, że to New Connect.
Piter

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A wiekszosc na forum dokupuje, sprzedaje czy czeka.

Adin
Gość

Mam Onico ze średnią 162 i zastanawiam się czy nie usrednic.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Panowie powinniście mieć założone jakieś poziomy, przy których wychodzicie z danej inwestycji.
Z uśrednianiem to różnie bywa, trzeba umieć ciąć starty i przerzucać kapitał na spółki rosnące.
Piter

gregoriorye
Gość

,,przerzucać na spółki rosnące'' no ciekawe możesz nas oświecić ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja kupowałem dziś po 140 ale to moje pierwsze zakupy Onico.
Prezes bodajże kupował po 136 ale w porę skasował zysk.
Jeśli będzie duża redukcja na unimocie to powinno być już tylko lepiej.
Pio24

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dokładnie Prezes napisz cos co robic z akcjami Onico. Dokupowac czy lepiej uciekac. Podaj co bys zrobil jakbys mial taraz akcje po 170. Z gory dziekuje

tommy501
Gość
tommy501

Mam pytanie o co z tym Onico może chodzić, że tak mocno spada tak jakby firma bankrutowała od 212 zł w październiku do na razie 139 zł za akcję w lutym (22.02). A przecież zarobili w 2016 r. najwięcej do wcześniejszych lat.

nde
Gość
nde

Te Onico mnie przeraża. Zastanawiam się czy nie ciąć strat już teraz…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj Prezes

Kupiłem 400 sztuk Lentexu, chcę dokupić do 1000szt. ale szukam tzw. drugiej opinii bo mam trochę mieszane uczucia związane z tą spółką.
Tak po krótce co mnie skłoniło do kupna-
1. W II kw mają oddać do użytku inwestycję za około 50 mln (linia technologiczna do produkcji włóknin).
2. Niedawno był skup własny akcji 10% w celu umorzenia i to się stało.
3. Pozytywne opinie analityków
I teraz mam problem z oszacowaniem czy Baltic Wood + kasa za Novitę ma szansę zniwelować utratę zysków z tej spółki i w jaki sposób nowa linia przełoży się na przychody i zyski.
Moim zdaniem jest szansa na dużą dywidendę ;
ale są też minusy
np. Moska skracał pozycje, i bodajże Aviva schodziła poniżej 5%
tak ,że mam trochę zagwozdkę z tą spółką.
Dzięki z góry za uwagi
pozdr.
aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję Prezes za wyczerpujące info o dywidendzie Stalexportu.

Tituch

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, dzięki za info o PCC Exol, nie mogłem znaleść tego wpisu. jako, że był to mój poierwszy post i wyszedł jako Anonimowy to krótko :-)
Pozdrawiam Wojtek

Zgred
Gość

AB INTER RAO Lietuva hereby informs that the results for the 4th quarter of 2016 and the Consolidated Audited Annual Report, the Consolidated and Parent Company's Financial Statements for the year ended 31 December 2016 together with the Independent Auditor's Report will be published on 24 February 2017

Zgred
Gość

Prezes…
to w razie czego pamiętaj o 1% podatku dla Kamili…
no chyba, że już masz kogoś do obdarowania…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kasa zebrana 4.300.000 no to ładnie. Nie liczyłem na to. Gotówki mają ze 13 mln zł. Pytanie co teraz z tym zrobią

Zgred
Gość

DANKS EUROPEJSKIE CENTRUM DORADZTWA PODATKOWEGO SA (5/2017) Zakończenie subskrypcji akcji serii E i dokonanie przydziału akcji
http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/26471625,danks-europejskie-centrum-doradztwa-podatkowego-sa-5-2017-zakonczenie-subskrypcji-akcji-serii-e-i-dokonanie-przydzialu-akcji

Anonimowy
Gość
Anonimowy

nie to że nie wierzyłem myślałem że to pomyłka bo dla mnie 20 tys podatku to 100 tys zysku w 2016 a tu chodzi o IKZe, bloga będę czytał bo jest ciekawy
lukas8i8

Anonimowy
Gość
Anonimowy

JAK szanujesz i cenisz to się podpisz np.xyz.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak piszę ze swojego konta goglowskiego z domu to zawsze jest podpis…jak piszę z pracy to jest podpis Anonimowy…nie widzę tu żadnych problemów…tak jest, bo tak mam ustawione. Tyle.

"Pouczał anonimowy anonimowego :-)" :D:D

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja chciałem tylko powiedzieć, że bardzo szanuję i cenię każdą wypowiedź prezesa. Wiele jest tutaj osób, które mało się orientują w sprawach giełdowych i poszczególnych spółkach…i Prezes nigdy nie traci cierpliwości i zawsze spokojnie i rzetelnie wszystko stara się każdemu wytłumaczyć….doceniam to bardzo i uważnie czytam jego wpisy.
Prezes – tak trzymać…a blog będzie rósł w siłę i będzie stawał się coraz popularniejszy, a wymiana informacja na nim będzie coraz skrupulatniejsza.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki Prezes za odpowiedź ma teraz akcję, ale zastanawiam się nad kupnem ;)

scooby
Gość

dz prezesie za odpowiedz, już przenosze sie do tego watku.
w UNI zaladowalem wszystkie wolne środki, zostawiajać sobie kilka stow do końca miesiąca (w razie czego karta kredytowa)
Jak będzie do 60-70% redukcji to będe zadowolny. Mniej niż 50% się nie spodziewam, gdyż czuć wszędzie popyt (na różnych forach). Na celonie było 82% redukcji.

Universal
Gość

@Prezes kupiłem Wdx, może być dobra inwestycja, tylko odsunięta w czasie, tu trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Unimot redukcja będzie najprawdopodobniej powyżej 95%, a szkoda bo też się zapisałem i pewnie jakieś marne resztówki dostanę.

Pochwalę się jak kupiłem w tamtym roku CDProjekt po 25 zeta, i zadowolony sprzedałem po niedługim czasie ciesząc się z sowitego zarobku.
Dziś jak patrze na cenę 75, aż mnie ściska. No i niech mi ktoś powie, co się dzieje?
Dla mnie pompuje balona nie byle jaka spekuła, stawiam na zagranicę.

Wojetek
Gość

Prezes CDR będzie prawdopodobnie (i o to jest gra na kursie) zarabiał stale na mikropłatnościach w Gwincie (do tego jeszcze dochodzi gog – ale to znacznie mniejszy temat). Oczywiście rekomendacja BOŚ ze wzrostem kursu a prognozowanymi spadkami przychodu i zysku na 2017 jest trochę "dziwna", ale rynek wyraźnie gra pod Gwinta i jego możliwości generowania stałego dużego przepływu pieniędzy do spółki – możliwe że większego niż z gier AAA – tak jest np. w przypadku Blizzarda i World of Warcraft + Hearthstone. 11B w rekomendacji BOŚ też podwyższony, ale tutaj chociaż "klasycznie" mają zyski i przychody rosnąć – zakładając wydanie gry AAA (ew AA) Frostpunk oraz mniejszego tytułu (Beatcop).

Wojetek
Gość

Nie do końca się zrozumieliśmy. W gamedev są generalnie 3 koncepcje zarabiania (+ ew mieszanki).

1. Free to play F2P. Wydajemy grę za darmo, każdy może pobrać i zagrać więc firmie zalezy na możliwie jak największej skali. Gdzie tu zysk ? Na wszelkiego rodzaju "premiumach" – przyśpieszających postęp w grze, dających unikalne przedmioty, po prostu bycie lepszym w grze. Przykłady do Gwint, Hearthstone, World of Tanks, World of Warships. Kluczowym jest by gra miała jak największą bazę graczy – bo średnio 20% (zasada Pareto) jest takich którzy zapłacą za "dopalacze". Takie gry generują stałe dochody BARDZO długo. Wargaming wydawca WoT i WoWs zarabia na tych grach od przeszło 6 lat i się specjalizuje tylko w tym modelu. CDR z Gwintem chce nawiązać do sukcesu Blizzarda z Hearthstonem i ma duże szanse na sukces. Podsumowując – jeśli firmie udaje się wydać grę dla milionów w tym modelu – zarabia miliony

2. Pay to play P2P – "stary" model gry, czyli firma robi grę, sprzedaje za np 150 zł i ma z tego np. 100 zł zysku. Gra sprzedaje najlepiej się w okresie premiery i tuż po nim. Potem zyski maleją, można je okresowo poprawiać przez promocje na grę, wydawanie dodatkowej treści płatnej (DLC) itd. Takie gry to np. Wiedzmin 3 i CDR w tym modelu też wyda Cyberpunka. Tak wydaje gry też 11B

3. B2P – Be to play – gry abonamentowe najczęściej sieciowe. Doskonały przykład to World of Warcraft – tu aby grać musisz płacić co miesiąc abonament. Nie ma mozliwości gry za darmo jak przy F2P. Teoretycznie nie potrzeba więc aż tak wielkiej bazy graczy by gra długo generowała zyski, choć najlepiej ją zwiększać. Blizzard z WoW czy Bethesda z Elders Scroll Online (na początku, obecnie zmienili chyba na P2P) to typowe przykłady.

CDR jak widać obok modelu 2 chce sobie wyhodować grę w modelu 1. Jak do tego dodamy dystrybucję (gog) to nie można się dziwić wycenie (pytanie ile jest upside ?). Jeszcze można wyróżnić inny model – ale już nie growy – czyli wspomianą dystrybucję a dokładnie platformę – płacą Ci producenci gier za to że ich sprzedajesz jakiś procent ceny gry. Koronny przykład to Valve z Steam które jest prawie że monopolistą. Ten model próbowało 11B z Games Republic i się sparzyło.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes mam pytanie z innej beczki do Ciebie. Jak oceniasz szansę na większą korektę na rynku? Jestem zdezorientowany SII ostatnio opublikował Indeks Nastroju Inwestorów bliski rekordu z 2013r (to zły znak) większość się nie boi a z drugiej strony jest siła rynku – dziś wzrosty. Indeksy w przeciągu ostatnich 3 miesięcy spore wzrosty swig80 +24% wig +29% mwig40 +41% wig20 +21%.

Pzdr Rekinek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, a co myślisz o PCC Exol. Spółka poprawia wszystkie wskaźniki, zyski, marże, płaci dywidendę, a kurs czwarty rok leci na łeb.
Jest to o tyle dziwne, że siostrzana Rokita dała już zarobić z dywidendami 80%

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Praktycznie wystarczy, aby 400 osób kupiło po 1000 akcji i mamy już 18 mln PLN.
Także obstawiam ponad 90%.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Rzeczywiście ciekawy scenariusz może być, gdy instytucjonalni będą mieli znacznie niższą redukcję niż indywidualni.
Kiedy mogą podać pierwsze dane z zapisów? Dopiero 23.02?
Szeniek

Karol Adx
Gość

Gdyby nie założenie od początku ze będzie redukcja 90%, pewnie ledwo dobiłoby do 60%… Ja spodziewa się redukcji w przedziale 86-92%

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jakie macie prognozy stopę redukcji na akcje Unimot SA nowej emisji? Mój typ 90%
Pzdr Rekinek

Marcin R.
Gość

95% ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, mam do Ciebie pytanie "techniczne." Otóż obserwuje właśnie dogrywkę na PZU. Papier z mega płynnością, zamyka się przed dogrywką na poziomie 37,80 złotego. W trakcie dogrywki po stronie zleceń sprzedaży pojawia się ponad 20 tysięcy akcji po kursie sprzedaży po 29 złotych. Już kilkakrotnie zauważyłem takie absurdalne odchylenia na dogrywce. Oczywiście na zamknięciu różnice niewiele odbiegają od kursu z godziny 16.50, ale nie jestem w stanie pojąć, po co ktoś wystawia takie dziwolągi? Czy to są jakieś komunikaty pomiędzy wtajemniczonymi inwestorami, próby postraszenia? Przepraszam za pytanie, ale ja naprawdę tego nie wiem.

nde
Gość
nde

Termin zapisów upływa o 17 jak kończy giełda? Czy do północy? Czy może jeszcze inaczej? Mowa o Unimłotku.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Unimot – wyciąg ze strony 504 prospektu – dotyczy terminu zwrotu środków w wyniku redukcji. Jak to rozumiecie?

Zwrot nadpłaconych kwot oraz zwrot środków pieniężnych Inwestorom, którym nie przydzielono Akcji serii J, lub których zapisy zostały zredukowane nastąpi poprzez odblokowanie nadpłaconych kwot na rachunki, z których Inwestorzy subskrybowali Akcje serii J najpóźniej w dniu rozliczenia sesji GPW przez KDPW.

Tituch

nde
Gość
nde

Trochę mi się przysnęło, ale dzisiaj jest chyba ostatni dzień zapisów na Unimot, prawda?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tak

Cwirek82
Gość

A skad pomysl ze oni w ogole wyplaca dywidende? Kiedy ostatnio wyplacili dywidende?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes,

Na podstawie jakich danych ze Stalexport można domniemywać, że dywidenda na Stalexport będzie powyżej 10%. Stwierdziłeś to po rezerwie, którą zrobili, czy po jakimś innym oficjalnym komunikacie? Liczysz, że Włosi będą chcieli transferować do siebie środki?

Tituch

Artur
Gość

Prezesie, jak tak patrzę na Twój opis STX'a to można wyciągnąć wnioski, że wystarczy zainwestować cały swój kapitał do 2027 roku i będzie się zarobionym po szyję. Spółka rośnie od lat więc pewnie będzie rosła cały czas przy małym ryzyku i stałych dochodach.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.