"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Unimot po rekordowym roku

Dla Unimot, rok 2020 był pod każdym względem rekordowy. Przychody wzrosły o 8%, a skorygowany (o wycenę zapasów paliw ciekłych i inne odpisy) zysk netto wzrósł o 88%. Zmiana polityki cenowej (inaczej ustalają ceny hurtowe i transakcje spot), największego konkurenta (PKN Orlen), może korzystnie wpłynąć na wyniki Unimot (mniejsza presja na marże).

W analizie opublikowanej na Portalu Analiz link , odniosłem się do ostatnich wyników oraz zawarłem własne oczekiwania odnośnie przychodów i zysków, jakie spółka może osiągnąć w najbliższym czasie.

Zachęcam do przeczytania analizy oraz dołączenia do społeczności Portalu Analiz, czyli ponad 1.100 abonentów, którzy aktywnie na forum i czat, wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniami inwestycyjnymi.

Korzystając z okazji chciałbym z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzyć wszystkim czytelnikom bloga analizyprezesa.pl i Portalu Analiz, zdrowych, pogodnych, spędzanych w rodzinnym gronie świąt. Wykorzystajcie ten czas do odpoczynku od zgiełku codzienności, a niech te wiosenne dni będą pełne radości, słońca i odpoczynku.

Przemek (prezes)

analizyprezesa.pl/Portal Analiz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.