"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Wirtualny Portfel Fundamentalny wchodzi w Nowy Rok

W związku z zakończeniem 2017 roku chciałbym krótko podsumować pierwszy miesiąc (grudzień 2017)  prowadzenia nowo otwartego Wirtualnego Portfela Fundamentalnego oraz przedstawić swoje oczekiwania odnośnie nowego 2018 roku.
Ze względu na małą liczbę spółek w portfelu miesiąc grudzień jest w zasadzie bez historii. Strata wyniosła 1,1% na którą wpływ miał 20% spadek kursu Getback, pozostałe walory IRL i Telestrada w zasadzie nie zmieniły swojej wartości. W przypadku Getback na mocny spadek wpływ miały informacje o aresztowaniu pracownika firmy w związku z wyciekiem danych z bazy Pesel. Na chwilę obecną nie jestem (pewnie nikt tego nie wie) w stanie określić czy może mieć to wpływ na przyszłe wyniki. Ja sobie przyjąłem że będzie to bez wpływu a wyniki będą zależały głównie od jakości i wielkości nabywanych nowych pakietów wierzytelności na których nabycie firma wydała rekordowe 2 mld w 2017 roku. W przypadku Telestrady w stosunku do której mam spore oczekiwania w najbliższych latach niestety mocno kurs trzyma ukryta podaż (jeszcze potrzeba ze 2 mln złotych aby ja zebrać) prawdopodobnie ze strony Quercusa który zszedł poniżej 5% w akcjonariacie. 
Wchodząc w 2018r. jestem pełen obaw odnośnie koniunktury giełdowej. 9 lat hossy w USA, rosnące stopy procentowe i powolne ograniczanie taniego pieniądza na rynkach mogą doprowadzić do mocniejszych (oby nie bessy) spadków na giełdach. Jeśli zaczną się spadki na świecie na pewno oberwie się też polskiej giełdzie dlatego bardzo spokojnie obecnie podchodzę do inwestowania, nie chcę kupować akcji na siłę, nastawiam się na mocniejszą selekcję w kierunku spółek rozsądnie wycenianych i najlepiej dywidendowych. 
Na chwilę obecną w moim zainteresowaniu są następujące spółki ale z ich zakupem czekam na niższe kursy:
Altus TFI – krótkie wejście pod 12% dywidendę i lepsze wyniki dzięki przejęciu BPH TFI
Asbis – mocne wyniki i sprzyjająca technika
AviaAM Leasing – kupno pod lepsze wyniki 4 i 1 kwartału, niską wycenę oraz możliwą dywidendę
Danks – możliwy spory skup z ceną nawet 50% wyższą od rynkowego
Eurotel – nawet 10% dywidendy oraz możliwe przejęcie dużej spółki które skokowo poprawi zyski
LSI – ciekawy biznes, niska wycena i poprawiające się wyniki
Kania – po przejęciu Staropolskich Specjałów wyniki powinny na poziomie zysku skokowo wzrosnąć
PCM – krótkie wejście pod 12% dywidendę
Seko – kupno pod mocne wyniki 4 i 1 kwartału
Skarbiec – kupno pod minimum 15% dywidendę
Stalexport – lepsze co kwartał wyniki i możliwa przyzwoita dywidenda
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad portfela link  i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan Wirtualnego Portfela Fundamentalnego oraz posiadane akcje link rachunek.
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią
rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje
dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja
powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.
avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
bufonAnonimowyPrezesTantal64 Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
bufon
Gość
bufon

Prezes co myślisz o spółce Quantum? Na Aviaaml pojawiły się jakieś większe zlecenia kupna, może z nowym rokiem coś się ruszy.IRl chyba zacznie się niedługo gra pod dywidendę jakoś sprzedający sobie ostatnio odpuścił.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, czy mógłbyś podać poziomy cenowe przy których planujesz wejść w spółki: Eurotel, LSI oraz Seko i Staleksport. Pytam gdyż w przypadku tych pierwszych dwóch widoczny jest w otatnich tygodniach silny trend wzrostowy.
I jeszcze pytanie dot. Eurotela czy ewentualne przejęcie o którym wspominasz (czytałem o cenie w przedziale 30-50 mln) nie spowoduje obniżenia poziomu dywidendy za 2017.
Pozdrawiam Łukasz_S

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dołączam się do życzeń,dla Prezesa i całej rodziny,oraz dla wszystkich czytelników bloga,do siego roku!!!pozdrawiam Daniel.

Tantal64
Gość

Witam. Prezes skąd informacja lub przypuszczenie o skupie na Danks. Życzę szampańskiej zabawy i Szczęśliwego Nowego Roku z dużymi zyskami

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.