"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 8b/2017

dodano 30.08.2017 Unimot premia lądowa: dzienna 5,70%, miesięczna za sierpień 5,63%, lipiec 6,78%, czerwiec 6,4%, maj 6,4%, kwiecień 6,6%, marzec 6,8%, luty 6,4%, styczeń 5,3%.

W
poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym

postem
aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany.  Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  

Wprowadzam zasadę że na anonimowe komentarze nie odpisuję !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów. 
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a
szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku
inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko
avatar
102 Comment threads
109 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
B.B.abespawkosebsonRobert Niewiedziała Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
B.B.
Gość

Co wy tu macie z tym Unimot? Technicznie wygląda to fatalnie. Tak jak pisał Marcin usredniania takich spółek w dół nie raz już w historii prowadziło do tragedii. Batman

Karol Adx
Gość

Kazdy ma swoja strategie, i ta strategia powinna byc napisana dla kazdego osobno w zaleznosc od wielu wspolczynnikow i wielkosc portfela.

Wyobrazcie sobie inwestora ktory np. posiada 500 tys akcji [0,5%] firmy ktora plynnosc ma na poziomie 1-5 tys akcji dziennie, czy w jego przypadku SL zadziala ? Co stanie sie z kursem jesli jego SL sie aktywuje, np. PKC.

SL dzialaja dla malych pozycji wzgledem obrotu dziennego/sredniego i jak najbardziej warto je stosowac ale jest duzo miejsc gdzie ich sie poprostu nieda uzyc.

Usrednianie ma sens podwarunkiem ze robimy to niewielkimi kwotami dla zdrowych spolek i mamy na to kapital. Poprostu wykorzystuje sie przecene waloru, problematyczne moze byc moment, bo kurs zawsze moze spasc nizej i tu z pomoca przychodzi AT.

Robert
Gość

Myślę, że spadek Unimotu i innych tzw. Prezesowych spółek, mógłby być dobrym przyczynkiem do dyskusji nt. wyższości (?) analizy technicznej nad fundomentalną. ? oznacza, że uważam tą wyższość za co najmniej dyskusyjną.

Z drugiej jednak strony podejście techniczne ruguje z zainteresowań spółki, poniekąd finansowo sprawne, ale z nieznanych przyczyn nurkujące.

Trudno tu być mądrym, co nie ;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zasada jest prosta .Kupuje spółkę,obojętnie /fund.czy tech/ stawiam SL max 8 % niżej i czekam.Rośnie to podnoszę SL i dokupuje .Spada to albo SL mnie wywali albo nawet wcześniej sam zamknę pozycje.Uśrednianie w dół to nawet do komentowania się nie nadaje!!!
jurek

abes
Gość

Cześć. Czy ktoś z Was przyglądał się Izoblok? mocno spadło po wynikach, ale czy aż taki spadek jest uzasadniony? Pozdrawiam. Abes

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na litość boską na uśredniajcie na spadkach. Kup za tą kasę inną spółkę w trendzie wzrostowym. Jeżeli jakaś spółka robi mi kuku ( u mnie 3 % portfela) to sprzedaję i zamykam pozycję. Uśrednianie w dół prowadzi w większości przypadków do katastrofy.
Co zrobisz gdy unimot zleci na np: 25 zł? dalej będziesz uśredniał? wystarczy kasy? co się stanie jak przyjdzie bessa na rynek? Ludzie zacznijcie myśleć..
pozdrawiam Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kolego z unimot ślubu nie brałem , ale np mirbud rok uśredniania zarobek 120 procent , osobiście dam jeszcze unimot szansę . [herkules niepodpisany ]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A z ciekawości trzymasz jeszcze Mirbuda – wciąż wierzysz w potencjał firmy?

Przemek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

no to odbiliśmy się od dna. Przy niewielkim nakładzie może być dziś jeszcze plus.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie uśredniamy w dół… ludzie co wy chcecie robić.
Dokupujemy jak idzie w górę:)
Ucinamy straty a nie pozwalamy na jej powiększenie…
Dbajcie o kapitał bo bez niego nic nie zrobicie na gpw.
pozdrawiam Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Każdy ma sposób na uśrednianie ja akurat trochę wiozłem zobaczymy kto ma rację na razie u mnie kurs 39 i wystarczy . [herkules niepodpisany]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,
dużo dyskusji o UNIMOCIE. Cena niezła. Z tego co mówisz lubisz uśredniać cenę. Moze to okazja do polepszenia średniej ceny zakupu.
Pozdrawiam
Romek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Trump w szafie…

Karol Adx
Gość

@Anoniomowy Rozwin prosze swoja mysl… jaki trup? co jest problemem?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Myślę, że jemu chodzi o to, że za jakiś czas dowiemy się dlaczego UNIMOT spada od kilku miesięcy, ale wtedy może będziemy już na 20zł.
Dziwne, że część czeka na wyniki … Nawet jeśli będą dobre to odreaguje +3% z 20zł.

Karol Adx
Gość

Równie dobrze może być i 5 pln jak i 100 pln:). W zaleznosci od zysku tak bedzie nam sie ksztaltowac C/Z a to okresli na ile inwestycja jest atrakcyjna dla inwestorow, oraz na jaka dywidende mozemy liczyc z przyszłych okresów. Dlatego ludzie czekaja na raport. Na chwile obecna Unimot staje się coraz tanszy, ale mamy trend spadkowy do ktorej potrzeba kilku mln pln na wychamowanie lub informacji ktora zmieni nastawienie inwestorow.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Gdzie można sprawdzić jakie akcje na 30 czerwca miał quercus? i inne tfi?

pozdr Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W sprawozdaniach funduszy. Quercus już opublikował sprawozdania i są na ich stronie, tutaj jest np. dla parasolowych:

https://quercustfi.pl/Do_pobrania/DoPobrania_Parasolowy/PsfQPSFIOza0101201730062017

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Unimot leci…. znacie jakiś powód? Trup w szafie ? Czyszczenie SL?
Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pamiętam jak kiedyś użyłem stwierdzenia "trup w szafie" odnośnie Unimotu tutaj na forum…biadolenia i pouczeń ze strony Prezesa na mnie nie było końca…teraz widzę, że to pojęcie odnośnie Unimotu weszło już do powszedniego obiegu…
Marcel

Zgred
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dobre? To już dawno było wiadomo. Teraz tak: Zakładając, że CKM kupił pda po 45 złotówek a Unimot placi ciagle 1,0 zł dywidendy netto – CKM czekalby 45 lat na zwrot kapitału, posiadający akcje serii K czekałby 19 lat na zwrot kapitału. Mowi się, że Unimot kupił owego Tradera, ale czy faktycznie kupił?, czy może Trader się po prostu przyłączył do Unimotu?. Przecież zysk będzie dzielony na wszystkie akcje również te z serii K. Pytanie teraz jaki zysk Wypracuje Trader na jedną akcje serii K, czy większy niż Unimot na swoje ,,stare" akcje plus pda po 45, czy mniejszy.
Wielu kupując akcje Unimota nie doczytało o emisji po 19 zł, w tym również CKM, przypuszczam, że właśnie ta emisja ma duży wpływ na kurs, sam nie kupiłbym Unimota, gdybym przeczytał o tym.
Może źle myślę to tak na mój chłopski rozum.
CKM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Gwoli ścisłości to dywidenda 1,20zł i jest to około 31% zysku.
http://www.unimot.pl/relacje-inwestorskie/akcje/dywidenda/
A za rok powinna być wyższa dywidenda.

Mariusz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pisałem netto w sensie po odtrąceniu podatku. dopisując jeszcze: o tej emisji było napisane w którymś raporcie, należałoby wszystko czytać przed zakupem jakichkolwiek akcji. W IPO było i nie było. Zaskoczenie przynajmniej dla mnie była informacja o tym tuż po podaniu przychodów, pierwszy raz po emisji tych akcji po 45. Najpierw było info o przychodach (nie pamiętam który to miesiąc), kurs ruszył w górę na chwilę, zaraz też zaczął spadać po drugim info właśnie o tej emisji. Kurs chyba był ok. 45 zł. Być może to tylko psychologia, te spadki, tyle, że trudno odrobić takie straty choćby tylko do 45 zł.
CKM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tylko ale… jakiś typ sypie z ukrytego wyprzedzającego cały czas duże ilości. Tu powinien się zarzad Unimotu właczyc do skupu i skurczybyka wykupić. Zibi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

wydaje mi się że za sierpień będzie przyrost z 40% jak za lipiec u Unimota, porównując wyniki z kilku wcześniejszych miesięcy z 2017 i porównując lipiec z 2016 z lipcem 2017 sierpień z 2016 jest podobny co lipiec 2016
Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pojawiły się pierwsze sprawozdania funduszy i na 30 czerwca 2017 r. fundusze Quercusa miały 227 tys akcji Unimot co daje prawie 3% wszystkich akcji. Zobaczymy czy Pan Buczek miał nosa do tej inwestycji czy też na niej straci (akcje były kupowane po 45 zł).

Andy
Gość

Uważam,że to bardzo dobra informacja. Sebastiana Buczka uwazam za czołowego zarządzającego w naszym kraju.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wiem Prezesie, że nie inwestujesz w spółki skarbu państwa, ale czy nie myślałeś nad kupnem KGHMu póki miedź drożeje? Taka taktyka ma sens?
Początkujący

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Serdecznie
Chciałbym zapytać jakie jest zdanie naszego PREZESA. Ostatnia szansa by sprzedać powyżej 30 czy jednak czekanie i będzie ponad 40.
TEDI

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przy wzroście przychodów, niezłych premiach lądowych musieliby chyba wylewać dla kaprysu paliwa z cystern na ulicę, żeby mieć złe wyniki. Spółki z branży pokazały świetne wyniki i już są po 15-20% wyżej niż miesiąc temu.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

unimot – teraz może być dobry moment na zakup. W lipcu mieliśmy podobną sesję z testowaniem 36,7 zł. Później kurs odreagował do 42 zł. Moim zdaniem możemy mieć powtórkę takiego scenariusza. Może nieco niżej bo do 40 zł, ale jeśli wyniki by się akurat zbiegły z odbiciem kursu to do 43-44 możemy zawędrować.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja uważam że to ostatnie momenty na sprzedaż powyżej 30 zł. wg mnie wyniki nie będą dobre i ktoś o tym już wie.
carpe diem

Andy
Gość

O czym Ty mówisz. Widzisz przy jakich obrotach sie to odbywa ? Myslisz,ze drobny Kowalski ze swoim malym pakietem nagle dowiedział sie o wynikach i sprzedaje…
Poziom niektorych komentarzy odnośnie Unimotu juz sięga absurdu.
Poczekajmy na wyniki i podysktujemy merytorycznie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

https://www.pb.pl/kurs-skarbca-odbil-po-wynikach-869869
Zarząd ma rekomendować 100% zysku na dywidendę ale jak będzie zobaczymy.
Co do Unimota zostało mi jeszcze parę sztuk około 8% portfela i na razie trzymam ale wątpienie coraz większe :)
Ostatnie informacje z Danksa nic kursu nie ruszyły i rynek chyba nie wierzy w te obietnice. Na razie nie ma sensu tam kisić kasy.
Prezes brawo za dobrą decyzję dotyczącą Astarty.
Teraz tak myślę nad Agrotonem bo niedługo wyniki i można by pod to zagrać.
Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes racja jest napisane do 100% czyli może być równie dobrze 70%. Agroton spekulacja i wszyscy spodziewają się bardzo dobrych wyników co może zapalić lampkę ostrzegawczą.
Dominik

pawko
Gość

Prezesie co sądzisz o PXM w odniesieniu do ostatnich pozytywnych informacji, wg. Ciebie jest sens go teraz kupować jak trochę spadł.?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam możne ma ktoś taki arkusz do przesłania na maila Sick200@wp.pl był bym wdzięczny

https://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-1258_arkusz-excela-do-zarzadzania-kapitalem-na-gieldzie.aspx
sick

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuje temat zamknięty.

Karol Adx
Gość

Nie koniecznie mam ale glos poszedl :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

PGE, GETBACK dzisiaj korygują, CKM wczoraj dokupił, jak zwykle było poczekać. Ogólnie to faktycznie duże spółki w gorę. Trudno sprzedać mało płynne spółki. Sprzedawałem Rokitę – trudna sprawa sprzedać aby nie zbić kursu. Sprzedałem nie z tego tytułu, że to kiepska spółka, miałem inny pomysł inwestycyjny.
CKM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Niestety Robert to prawda.Kolega z pracy kupił 8000 akcji PGNIG po 5 zł wziął dywidende i zastanawiał sie nad sprzedażą po 7 zł .Troszkę kasy zrobił a ja też nie liczyłem że za tego rządu wig20 tak pójdzie.Sprzedałem w zeszłym roku ze stratą PZU I PGE troche odrobiłem w tym roku na IRL I TELESTRADZIE ale to wszystko mało.Pocieszam sie że SEKO I UNIMA idą w góre to może odrobie jeszcze Pozdrawiam

sebson
Gość

Hej Prezes,
Zastanawiałeś sie kiedys nad kupnem PGE? Wiem, ze nie inwestujesz w spolki z wig20 ale fundamentalnie ta spolka spelnia Twoje wytyczne. Wg MBanku kupndo edf i zawieszenie dywi czyni ja najbardziej perspektywiczna spolka sektora energii w Polsce. Co o tym myslisz?

Robert
Gość

Niestety, prawda o rynku jest taka, że razem z Prezesem źle obstawiliśmy. Spuszczamy się (sorry), na śmieciowych spółkach, a rynek gra te rządowe, napakowane, ale płynne.

Pozostaje mieć nadziej, że po fali wzrostu grubych, przyjdzie fala na maluchy. No bo przecież to jakaś totalna patologia by była, trwać dłużej w takiej nierównej wycenie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy ktoś z obecnych tutaj ludzi trzyma jeszcze Unimot z jakąkolwiek nadzieją na odrobienie strat ?
Jarek

Piotrek
Gość

28.09 wyniki, poczekaj do tego czasu i zobaczysz czy przy ewentualnych dobrych wynikach kurs ruszy? jak nie to trzeba spadac

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytanie jest tylko takie, czy warto trzymać do tego czasu, skoro spółka z dnia na dzień od dawna spada bez powodu po 1, 2 czy 3 %
Po dobrych wynikach Spółka jednorazowo wzrośnie, a później dalej jazda w dół.
Jarek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, co sądzisz o spółce Plasma i na jakich poziomach byś kupował ponownie Livechat, jeśli by dalej kurs spadał?
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

na dzisiaj nie powinno spaść poniżej 30,5, ale pewnie za tydzień podadzą wartość aktywów a za lipiec widzieliśmy spory odpływ aktywów za odchodzącym zarządem. Kto wie czy tego efektu nie będzie jeszcze widać w sierpniu. Wtedy do czasu ogłoszenia dywidendy może być znowu nawet 29 zł.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Chyba miałem rację co do Skarbca. Wiele wskazuje na to, że popyt zostanie zasypany. Zanim pojawi się rekomendacja dywidendy poznamy pewnie wartość aktywów i to może być dobry moment do zakupu, bo zakładam, że wrócimy wtedy do 30 zł. Zapowiedź dywidendy może znowu podnieść kurs o 5%.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

9 mld profili przy 7,2 mld ludzi na ziemi. Wygląda to tak jakby każdy człowiek na ziemi miał po 1,25 profila. Też nie bardzo rozumiem jak oni działają.

Andy
Gość

Wyniki super teraz jest pytanie, czy warto sprzedawać w najbliższych dniach, czy czekać do dywidendy. Jaką strategię w tym wypadku przyjmujesz @Prezes ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Płaskie??? "Zysk operacyjny EBIT wyniósł 39,7 mln PLN wobec 15,5 mln PLN roku ubiegłym, natomiast zysk netto 32,5 mln PLN wobec 13,0 mln PLN w roku ubiegłym".

Anonimowy
Gość
Anonimowy

http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,363700 SKARBIEC HOLDING

Czy te wyniki nie sa za płaskie?..
ziomal

Anonimowy
Gość
Anonimowy

jeśli nowy zarząd nie zmieni zwyczaju to wyniki będą niedługo po godz. 17 a info o dywidendzie za 3-4 tygodnie. niepokojące jest to dokładanie z ukrytego. Może przez to nie dojść do 32 zł moim zdaniem.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Skarbiec ładnie rośnie (zgodnie z oczekiwaniami), szkoda tylko, że przy 32PLN, jest duża zapora. Zastanawiam się czy uda się ją pokonać, przed ostatnim dniem z prawem do dywidendy. (Liczę na 3PLN). Wiem, że powinno się "%" określać wzrosty, dywidendy, ale czasami idę na skróty.

Pozdrawiam
Mariusz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezesie czy masz może do rekomendacji BZWBK odnośnie Benefit? Mam prośbę o wrzucenie tej reko.

Pozdrawiam Jason

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Technicznie vindexus gotowy jest na wybicie. Zagadką pozostaje na razie na co była emisja obligacji na kwotę 40 mln. Część z tego będzie przeznaczona na inwestycję w TUW Medicum, ale jest szansa, że znaczna większość z tego na finalizację zakupu pakietówwierzytelności. Raport 11 września i warto w nim patrzeć na zdarzenia po dacie bilansu.
mnogi

Egonac
Gość

Prezesie rozważasz jeszcze zakup vindexusa? Dziś i w najbliższych dniach warto obserwować kurs, bo może przyjść wybicie. Jakie będzie, zobaczymy Jesli pojawiła by sie jakaś informacja ze spółki to mogłoby być ciekawie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak oceniasz Prezes raport wdx?
K.

Tomasz
Gość
Tomasz

Witam Prezesie. Pytanie odnośnie UNIMOT: czy słaby USD wpłynie na raport za II kw.? Chodzi mi o szacowanie zapasów (lub koszt zabezpieczenia bo z tego co pamiętam zabezpieczają) czy podobne tematy?

Zgred
Gość

na wątku avii na stockwatchu dovado rozmawia sobie z anty_teresą…
https://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-4346p5_AVIAAML.aspx

fajnie mądrych poczytać…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj prezes,

Co sądzisz o Tauron? Niska C/Z + ładny trend wzrostowy jak całej branży :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam pytanie czy ktoś zna jakiś fundusz lub jakąś formę zainwestowania w kopalnie lub akcje w [Metale ziem rzadkich ] mają one zastosowanie między innymi w smartfonach kiedyś szukałem i nic ,w bankach nic niewiedzą i pierwszy raz słyszą taką nazwę a jest tylko kilka miejsc na świecie gdzie one są czy ktoś się tym interesował z blogowiczów . [herkules niepodpisany]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

https://independenttrader.pl/metale-ziem-rzadkich-marginalizowane-aktywo.html
Z tego co pamiętam to zagraniczni brokerzy wchodzą w grę.
Inwestycje poprzez albo zakup akcji kopalni albo ETFy.
Temat jest ciekawy ale raczej ciężki poprzez mało dostępnych informacji na polskich stronach.
Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na chwilę obecną 2 doradców od funduszy mi szuka ale wątpienie czy coś znajdą ,ponoć kiedyś był w Polsce jeden fundusz który to miał z tego co się dowiedziałem

Robert Niewiedziała
Gość

W degiro masz dostęp do ETF i możesz kupić REMX i będziesz miał ekspozycje na metale ziem rzadkich

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Próbowałem to znaleźć na Degiro ale chyba nie mają takiego ETF-a dostępnego..
Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki za podpowiedzi niedawno rozmawiałem z maklerem powiedział trudna sprawa i tyle w temacie ja stawiam na chiny oni tym kręcą największe złoża są u nich , jeszcze raz dzięki [herkules niepodpisany]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Odnośnie [metale ziem rzadkich]rozmawiałem z kolejnym doradcą jest na coś na Degiro
REMX
VanEck Vectors Rare Earth/Strategic Metals ETF dla zainteresowanych , mam pytanie co sądzicie o Degiro dla mnie to nowość z tego co czytałem mnóstwo możliwości do inwestowania jeszcze się waham ,degiro traktował bym jedynie jako inwestycje zagraniczne długo terminowe i ETF takie pytanie do blogowiczów .[herkules niepodpisany] prezes nie traktuj moich wisów jako reklama bo degiro jeszcze nie mam .

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na skarbcu ukryta sprzedaż na 29,03.
detektyw

Zgred
Gość

i już po…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Unimot totalnie SŁABY – wyjdą za jakiś czas jakieś fatalne informacje.
Przemo

Andy
Gość

Skarbiec zmienił termin przekazania raportu na 28 sierpnia 2017r. z poprzedniego terminu: 31 sierpnia 2017r.

http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,363563

Czyżby nie mogli wytrzymać z publikacją wyników :) ?

Unimot ładnie zaczyna poprawiać premię i tylko szkoda, że kończy się ten miesiąc, bo średnia już wyjdzie niestety poniżej 6 %.

@Prezesie, jak sądzisz kiedy możemy się spodziewać informacji o dywidendzie na Skarbcu ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a widać , że podbierają , bo coś wreszcie ruszyły obroty

Łukasz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytanie mam do wszystkich – co radzicie na tą chwilę z Helio ? Po ostatnich korektach jestem na dużym minusie…
Jarek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To zależy od twojego plany wejścia i wyjść. To zależy też od tego jaką gotówką dysponujesz i jaką masz średnią.
Wsparcie jest według mnie na 13,90-14zł a następne na 12,50-12,70.

Ciężko powiedzieć czy 14zł wytrzyma na Helio, trzeba obserwować. Ja w takich sytuacjach kupuje spory pakiet na uśrednienie (wtym wypadku po 14zł) i na całość rzucam SL np. 13,70. Jak wypadnie na SL to trudno. Jak odbije to potem już na północ, jeżeli wyniki będą zgodne z oczekiwaniami Prezesa.

Zagranie agresywne i niebezpieczne. Na własną odpowiedzialność.

Mariusz.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Musisz sobie odpowiedzieć pod co grałeś i jaki SL. Może być tak że jak kurs mocno spadnie to dobre wyniki mogą nie wystarczyć aby solidnie odbił. Kasa wtedy bedzie zamrożona na dłuższy czas.
Reszta tak jak pisał Prezes.
Ja się szykuję na uśrednienie ale trochę niżej.
Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wałków na Vacie ciąg dalszy

Nawet EuroCash brał udział w karuzelach Vat-owskich:
"W sierpniu br. Eurocash zakończył obszerne i szczegółowe badanie dotyczące rozliczeń VAT w latach 2013-2017. Przeprowadzona przez zarząd analiza wskazuje na to, że spółka była wykorzystywana w mechanizmie wyłudzania VAT przez grupę podmiotów zewnętrznych w transakcjach dotyczących wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. W efekcie, Eurocash może być zobowiązany do zwrotu Skarbowi Państwa podatku VAT. Zgodnie z szacunkiem zarządu, kwota zwrotu może wynieść blisko 121,5 mln zł, podano także w materiale."

https://stooq.pl/n/?f=1192782

121 mln zł + odsetki + jeszcze sami nie wiedzą czy to wszystko
Nie chce mi się wierzyć, że przy takiej skali wyłudzeń o niczym nie wiedzieli…

Pozdr.
Piterson

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, co sądzisz o wynikach Gobarto (GOB)?

"Grupa Gobarto, czyli dawny PKM Duda, wypracowała 21,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto w pierwszym półroczu, co oznacza wzrost o prawie 200 proc. Przychody zwiększyły się o ponad jedną piątą do 847,8 mln zł, w tym z eksportu o 46 proc. do 120,5 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 30,3 mln z l (+140 proc.), a EBITDA 43,2 mln zł (+85,1 proc.)."

nhyt

Karol Adx
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Spółki paliwowe dzisiaj mega hossa a unimot? Chyba inwestorzy dostrzegli, że tą emisją nachapali tylko kasy i nic z tego nie będzie…
Co oni chcą z lotos i orlenem stacjami benzynowymi konkurować?

Raczej nie tędy droga:)

pozdrawiam Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pięknie miedź dziś przebiła 3$/lb, czyżby druga odsłony hossy się zbliżała?
Bo na naszym grajdole GPW nie ma hossy bez miedzi i KGHMu :)
Ogólnie pięnie dziś spólki paliwowe PKN i i Lotos

Pozdr
Piterson

Piterson
Gość
Piterson

Dokładnie, do tego sporo rzeczy z WIG20 idzie w kierunku swoich maksów. Patrząc na obroty na PKN i Lotosie niewątpliwie zagranica robi zakupy. Dawno tutaj takich nie widziałem.
Do tego jeśli te 3$ na miedzi się utrzyma to i jutro KGHM da mocniej o sobie znać.
Jutro kluczowa sesja zobaczymy czy będzie ładna tygodniowa świeczka czy nie :)

Egonac
Gość

Livechat wyniki troszke gorsze od oczekiwań, chyba po raz pierwszy spadł zysk kw/kw, bo chyba tak najlepiej w tym przypadku oceniać kondycję spółki. Słaby dolar trochę psuje wyniki.
Również nie zgodzę sie, że pozyskiwanie klientów im siada. Przyrost jest liniowy i tak może być. Najważniejsze, że spółka rośnie co kwartał regularnie i stabilnie. Wycena może wydawać sie wysoka, ale wieksze stabilne spółki, płacące regularnie dywidende są wyceniane ok c/z 20 (np wawel). Fundy chyba lubia takie spółki. A tu mamy spółke, która cały czas rośnie. Do tego znając wartość dolara, wyniki są dość przewidywalne.
Nie należy zapominać, że firma jest innowacyjna i będzie się prawdopodownie rozwijać. Chyba teraz pracują nad czymś nowym:
https://strefainwestorow.pl/artykuly/20170811/botengine-livechat

Tantal64
Gość

Witam. Prezes czy mógłbyś wytłumaczyć laikowi w jaki sposób i na czym się opierasz robiąc szacunki przyszłych dochodów wybranej spółki. Pozdrawiam Krzysztof

Tantal64
Gość

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wielki szacun za kawał dobrej roboty, którą wykonujesz. Dzięki twym analizą dużo mogę się uczyć, wiedząc na co zwracać uwagę itd. Wierzę, że negatywne opinie i ataki na ciebie, nie spowodują, że zrezygnujesz z prowadzenia bloga. Jak już to rozważ taką propozycję. Umieszczaj swoje analizy, nie ujawniając kiedy i ile kupujesz. Wiele z tych co małpuje bez rozumnie twoje ruchy się wykruszy. Pozdrawiam i życzę wielu zyskownych transakcji. Krzysztof

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj Prezesie,

Wittchen podzielił się z nami raportem za półrocze.

http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/28317288,wittchen-sa-raport-okresowy-polroczny-za-2017-psr

Chyba kiepsko to wygląda. Na dzień dzisiejszy z ciekawych spółek odzieżowych mamy tylko LPP, CCC, CDRL i może Vistula. Jak oceniłbyś branżę odzieżową na naszej giełdzie?
CDRL był już wałkowany przy okazji ostatniego raportu. Co z resztą? mamy jakieś perełki?

Mariusz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Skąd wniosek, że siada pozyskiwanie nowych klientów? W danych o liczbie klientów nic takiego nie widać, jest stały, liniowy wzrost. Q1 był wzrost o 1,18 tys., Q2 1,52 tys.
W lipcu wzrost był niski, ale: 1. lipiec w poprzednich latach również był pod tym względem słaby; 2. Na podstawie jednego miesiąca nie można wg mnie wyciągać dalekich wniosków, zawsze będzię pewna zmienność.

Wyniki ogólnie są dość płaskie porównując Q2 do Q1, ale powodem jest kurs USD, a nie spowolnienie w pozyskiwaniu klientów.

Jarek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zgadzam się, wzrost jest liniowy, a baza do porównania rośnie. Nie powiedziałbym jednak że pozyskiwanie klientów "siada", zdobywają klientów w takim samym tempie jak w przeszłości. Operacyjnie nic złego się nie dzieje, zwyczajnie jest limit wzrostu, który rynek miał od dawna miał okazję uwzględnić (tempo pozyskiwania klientów jest bardzo przewidywalne).
Zakładam, że z upływem czasu wycena c/z wszystko to uwzględni i będzie spadać.

Jarek

Zgred
Gość

livechat z wynikami…
http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/28316565,livechat-software-sa-raport-okresowy-kwartalny-skonsolidowany-1-2017-qsr

a co do Helio…
dziś posprawdzałem 3 biedronki w moim mieście Włocławek)…
tylko w jednej znalazłem śliwki suszone produkowane dla Biedry przez Helio…
ale były również pod tą samą marką własną produkowane przez Bakaland i jakby z ładniejszym opakowaniem???
może trzeba by napisać do Biedronki pytanie dlaczego już od jakiegoś czasu nie można nabyć produktów Helio w ich sklepach… ;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes ja jak pisałem wcześniej w miarę regularnie (1-2 razy w miesiącu conajmniej) sprawdzam asortyment w Biedronce jeśli chodzi o Bakalie.
Bardzo częsato kupowałem różne rzeczy z Helio w Biedronce robiąc zakupy(głównie rodzynki i orzechy, ale także słiwki, słonecznik, morele suszone)

U mnie w Biedronkach Helia jest aktualnie bardzo mało, porównując do asortymentu wyprodukowanego przez Atlante/Bakalland.
Jednak najważniejsze bedzie tutaj okres świateczny, bo latem ogólnie bakalii mało się sprzedaje.
Niestety nie znamy szcegółów umowy Biedronki z Helio. Czy Helio ma zagwarantowane jakieś stałe ilości miesięczne dostaw czy nie (czy tylko np. na bieżące zamówienie).
Na pewno Atlanta będzie walczyć mocno o powrót na stałe do Biedronki i oby tylko nie było walki cenowej z Helio. A specjaliści od dostaw w Biedronce też umią liczyć i się targować (przykłady z Wawel czy Mlekovita)
Na pewno trzeba obserwować dalej jak będzie sytuacja wyglądać w następnych tygodniach.
Niewątpliwie coś na rzeczy jest wg mnie.

Pozdr.
Piterson

Anonimowy
Gość
Anonimowy

https://goo.gl/photos/b4FDyF2W9ktDkntH9
Tyle w temacie asortymentu w Biedrze.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ostatnio dostałem info. o IPO The DUST, "robią" gry komputerowe na urządzenia mobilne typu "free to play" oraz na zamówienia.
Kompletnie branża gier mnie nie interesuje, i nie wiem co oni mają w swojej ofercie (czy to są dobre gry), ale może ktoś się orientuje w temacie ?

Mariusz

Karol Adx
Gość

Tez ostatnio dostalem kilka ofert zwiazanych z grami komputerowymi, podsumowac mozna to tak – sprzedaja marzenia i sporo sobie za to licza. Lepiej poczekac i kupic z rynku. To nie sa ekipy tak doswiadczone jak te co zakladaly 11bit, a w jednym przypadky dostalem wrecz oferte odsprzedania obecnych akcji.

Rynek gier wyglada tak – 2/3 podmioty pokazaly ze mozna na tym zarobic, a reszta start upow obecnie chce uplasowac emisje podpierajac sie ich osiagnieciami.

Tantal64
Gość

Być może okazja Cubei dla ryzykantów, obecna cena to 1,52zł

Zarząd CUBE.ITG S.A. („Spółka”) informuje, że w dniu 24 sierpnia 2017 roku, działając zgodnie z uchwałą nr 3 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 31 lipca 2017 roku w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję nowych akcji w trybie subskrypcji prywatnej, podjął uchwałę, na mocy której ustalił cenę emisyjną akcji zwykłych na okaziciela serii C w wysokości 4,00 zł (słownie: cztery złote) za jedną akcję.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, a co byś powiedział na temat Pfleiderera? Wyniki zgodne z konsensusem, kurs spadł, a jest informacja, że aktulizują strategię na przyszłe lata i zamierzają wykupic 10% akcji za 390 mln
Maciej

Piotrek
Gość

A czy ktos z obecnych tutaj moze mi powiedziec czym moze byc spowodowana taka podbitka przed wynikami na 4funmedia?

Karol Adx
Gość

Ja osobicie wstrzymalbym sie z kupowaniem 4FM conajmniej do konca miesiaca. Srednia 6m mamy po 5,93 wiec nabywanie sekulacyjnepowyzej 6 PLN jest ryzykowne wszczegolnosci ze popyt mocno wygasl.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,

Niebawem wyniki 4fun media. Jak są Twoje prognozy dotyczące wyników i tej spółki?

Maxi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki Prezesie :)

Maxi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pięknie Seko.Teraz czekam na wyniki Leny i Unimy.Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Seko i Gobarto calkiem niezle.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A co Prezes sądzisz o raporcie Benefit Systems.
Wycena wysoka , ale zyski regularnie od wielu lat dynamicznie rosną.
Jeżeli w Europie Środkowej powtórzy to co zrobił w Polsce no to perspektywy długookresowe są bardzo dobre.

muzyk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pora na neucę ale co ja tam się znam:)
pozdrawiam Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie dziwne że giełda oprócz Wig20 słabo sobie ostatnio radzi jak wyniki spółek są tak słabe. Wcześniej Forte, Alumetal, Izo- Blok, Wawel, dziś PFL i Lubawa a są to przecież mocne fundamentalnie spółki. Jutro czekam na raport Seko i G. Azoty tu liczę na pozytywne niespodzianki. Na razie naliczyłem aż dwa dobre raporty Agora i ASEE. I w co teraz inwestować? Może deweloperzy po korektach Atal i Dom choć sa wysoko wyceniane.Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

? Ja nie wiem dlaczego jest ten zjazd, ale byłem w Biedrze dzisiaj w Gdyni i na polkach jest pełno produktów Helio. Zrobiłem im przy okazji dodatkowy obrót :-)
Dzięki Prezes, poświęcasz się, nawet zmiana płci nie jest dla Ciebie przeszkodą :-D

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wiem że nie lubicie budowlanki. Jednak ja polecę Mostostal Zabrze, jest na historycznych minimach. Zaczyna się chyba wybicie, do tego podobno nastąpił w Polsce mocny wzrost inwestycji o charakterze montażowo budowlanym.
Pozdrawiam Marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezesa
Chciałbym zapytać czy nadal podtrzymujesz że CLOUD wzrośnie. Bo przymierzam się do zakupu akcji tej firmy.
Sam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć,
czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego Helio się cały czas obsuwa?
Nie umiem znaleźć przyczyn fundamentalnych? Na początku czerwca było 18zł a teraz mamy trochę powyżej14 zł.
Romek

Ucho_z
Gość
Ucho_z

Czesc osob przestraszylo sie plotek o niejako mniejszej ekspozycji produktow Helio w biedronce. Co nie zostalo przez nikogo potwierdzone. Ale niektorzy na podstawie plotek juz wywalaja.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak jesteś taki mądry, idź sobie do Biedronki w Twojej miejscowości i zobacz ile bakalii na półkach jest z Helio w porównaniu do Atlanty/Bakallandu. Łatwo to zweryfikujesz czy to są plotki czy nie.
O moich obserwacjach pisałem kilka postów wyżej.
Fajnie by było gdybyście napisali jak to wygląda w innych miejscowościach.
Jak kupowałem akcje Helio było dla mnie oczywistym , że trzeba na to zwracać uwagę, bo biedronka jest głównym motorem wzrostu tego waloru.

Pozdr.
Piterson

luki_bak
Gość
luki_bak

W moich Biedronkach nie widze zmian, tzn. od zawsze było niewiele produktów Helio, nic się nie zmieniło.
Przed świetami było sporo mas makowych do ciast, ale to chyba normalne.
Myśle,że nie ma co panikować, kto ma sprzedać to sprzeda i kurs się powinien ustabilizować.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

spółki prezesa są bardzo dobre dla kogoś kto nie ma czasu, a jak ktoś ma trzeba zacząć grać na małych spółkach ryzyko duże ale i zyski, pytałem jakiś czas temu o aleje jak była po 60 gr i mtrans 12 gr widziałem tu szanse na duży zysk i się udało , ze spółek prezesa mam unimot,helio,cloud,seko,skarbiec myślę że zarobie ale to 10-20 %
lukas8i8

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A getback dalej swoje:) mówiłem i namawiałem…

pozdrawiam Marcin

Typer 3for3
Gość

Graty Marcin, ale ze swoimi wynurzeniami może lepiej idź już na forum bankiera…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj Prezes,

Dziękuję za odpowiedź w sprawie CDRL i Unimot jeszcze pod poprzednim postem.

Paweł

bufon
Gość
bufon

Prezes jak pisałeś na bankierze Twoje ruchy były bardziej zrozumiałe i wybierałeś całkiem inne spółki. Nie wiem dlaczego zrezygnowałeś z rynku nc ,mam nadzieje, że przy mniejszym zaangażowaniu gotówkowym w spółki które planujesz wrócisz na ten rynek. Oczywiście nadal Ci kibicuje i podziwiam za wiedzę którą dysponujesz.
Co do Helio to widzę spadek na 13.6 a w najgorszej opcji 10.6 Ja osobiście nie posiadam akcji bo gram głównie na spółkach małych dywidendowych.
Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes jak oceniasz ostatnie info z Danks?
K.

Karol Adx
Gość

Danks mozna skomentowac tylko w taki sposob: w drodze ku normalnosci..

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ciekawe co nazywasz normalnością?
K.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mogłoby tak być gdyby nie fakt że Truchel przerzucił częśc akcji na żonę i skup ma być chyba dopiero w 2018.(50% zysków za 2017)Zobaczymy jak będzie tym razem.
K.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jako stały czytelnik może odniosę się do komentarzy. Prezes do końca roku jeszcze kawał czasu więc również liczę na znaczną poprawę wyników. Uważam że zrobiliśmy jeden podstawowy błąd- zostaliśmy z akcjami na wakacje. Człowiek mądry po szkodzie ale trzeba było skrócić o połowę. Byłaby teraz kasa na ewentualne dokupienie podczas korekt. Druga sprawa to myślę że spora grupa osób realizuje zyski i przerzuca się na inne spółki. Jak czytają sobie o JSW czy producentach gier to mają prosty plan sprzedam i zarobie jeszcze tam wiec po co tu siedzieć :) Po za tym mamy jeszcze wakacje słaby czas dla GPW.
Co do Helio czasem bywam w biedrze i ich produkty widziałem bardzo rzadko od bardzo dawna. Myślę że tu się nic nie zmieniło. Puszki maku natomiast były obecne i w biedrze i w innych marketach.
Prezes jeśli zrezygnujesz z prowadzenia bloga oczywiście zrozumiem. Trzeba też myśleć o sobie i o swoich zyskach i jeśli blog będzie przeszkadzał to trudno. Mam jednak nadzieje że po wakacjach kursy wrócą na właściwe tory. Co do Unimotu może trochę się pomyliłem z prognozą kursu(chociaż nadal trzymam) ale mam nadzieję że teraz będę miał rację.
Co do STX właśnie tam jest kluczowa sprawa podziału tej dywidendy bo jeśli 50% zgarnie skarb państwa to trochę kiepsko. Może ten podział być zapisany właśnie w tajnej części umowy i za bardzo się nie dowiemy aż do czasu dywidendy. Jak widać po kursie rekomendacja dała efekt -wzrosty przed ogłoszeniem publicznym. Jakby się cofło na okolice 4zł to dokupię ale będzie ciężko. Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

He he he Zibi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja mam porównanie, na świeta wielkanocne atlanty praktycznie nie było w Biedronce. Było tylko Helio i bardzo małe ilości bakallandu.
Teraz jest głónie atlanta razem z bakallandem. Wyagląda to tak jakby sprzedawane były resztki zapasów helio, a nowe rzeczy były już od atlanty/bakallandu???
Potwierdzam, że sa nowe opakowania bakalii marki własnej biedronki (bakador czy jakoś tak).
Bardzo to dziwne tym bardziej, że nie ma żadnych informacji ani ze strony atlanty ani helio.
Może Biedronka coś testuje?
Atlanta na pewno chce wrócić na półki Biedronki tak jak kiedyś, więc pewnie jest w stanie mocno zejść z marżami?

Niestety tak mało wiemy co tam się dzieje.

Pozdr.
Piterson

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wydaje mi sie, ze Bakador to tylko nazwa marki wymyslona Biedronki, a produkuje to Helio i Bakaland.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Marka Baka D'or to marka własna biedronki. Może to produkować helio lub atlanta.Zależy komu biedronka zleci produkcję.Na opakowaniach jest informacja z jakiego zakładu ten produkt. Helio w ten sposób dzieli pólkę z atlantą.Nie wiadomo w jakiej proporcji obecnie.Wyniki obu firm w pazdzierniku.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Właśnie o tym pisałem, opakowanie marki własnej Bakador zostało zmienione w porównaniu do tego jak wyglądało jeszcze parę tygodni temu (jak ktoś pisał wcześniej łądniejsze, paierowe).

W okolicach świąt wielkanocnych pod marką Bakador producentem było głównie Helio (orzechy, rodzynki, morele, śliwki itd na moje oko ok 90-80% bakali w biedronce) pojedyncze rzeczy były od Bakallandu. Z Atlanty nie widziałem wtedy żadnego produktu.

Jeśli chodzi o dzień dziesiejszy To w Biedronkach w mojej okolicy pod marką Bakador (nowe opakowanie) jest jako producent Atlanta/Bakalland. Tych firm są najbardziej schodzące bakalie rodzynki i orzechy.

Helia są resztki w starych opakowaniach Bakador i pod nazwą własną Helio.

Pozdr.
Piterson.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Helio,jedyne co może niepokoić to brak info z firmy. Przed raportami kwartalnymi spółka chwaliła się spodziewanym wzrostem wyników. Możliwe że jeszcze za wcześnie.
K.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wizyta w Biedronce, sporo może wyjaśnić, na moje oko jest dużo mniej asortymentu z Helio. Najwięcej jest Atlanty trochę Bakallandu.
Sprawdzałem asortyment w dwóch biedronkach na pomorzu. Może wszędzie nie jest tak samo, najlepiej by było gdybyście possprawdzali jak to wygląda w waszych miejscowościach.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Racja, byłem przed chwilą w Biedronce w Wieluniu ( w jednej, są dwie) z Helio są tylko stare rodzynki, inne – śliwki, orzechy itd. są w ładnych jakby papierowych torebkach z Bakalland S.A. Kto wiedział, co wiedział, że kurs spadł?. Kiedyś pisałem o Unimocie, że tak naprawdę to wiemy wielkie ,,G" o tym co się w spółkach dzieje. Helio nie mam od pewnego czasu.
CKM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aby CKM i Anonimowy miał wpływ na kurs, po jednym wpisie jest niemożliwe. Kto wiedze przydatną do inwestowania czerpie z forów, blogów i na zasadzie: jedna baba drugiej babie powiedziała, że…, jest bardzo kiepskim inwestorem. Co do Unimota mam swoją teorię dlaczego tak a nie inaczej, ogólnie czegoś nie doczytałem, pies go tam drapał, odrobiłem na Actionie i Cigames (ale to nie na moje nerwy).
CKM

Robert
Gość

Niestety, na tak mało płynnych walorach jak Helio, byle krasnal co 10k na kapiszony mu trzeba, zwala kurs.

A sentymentu do małych spółek na rynku nie widać. Mam nadzieję, że do czasu, bo wielu naprawdę żal.

Karol Adx
Gość

Ja bym Krasnala w to nie mieszał :)
Obecnie na małych spółkach jeśli chcesz wyjść [a nie oddać akcje kupującym stojąc po prawej] musisz ubić kurs, niema innego wyjścia niestety. Alternatywnie możesz stać na sprzedaży małymi paczkami i w dłuższym terminie może wyjdziesz z inwestycji.

Wciąż mamy okres wakacyjny a do tego wiele osób inwestujących na giełdzie które ja znam wycofuje kapitał lub wstrzymuje się z zakupami czekając na rozwój sytuacji – to głownie te osoby kupują małe spółki.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kurcze, Helio coraz bardziej osuwa się pod swoim własnym ciężarem, a ostatnio jakby ten osuw przyspieszył. Czyżby ktoś wiedział coś, czego my nie wiemy?
Michał

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No niestety ale spółka rozczarowuje, pozostaje już chyba tylko modlitwa aby końcówka roku była dobra.

Jason

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ukazały się wyniki Pepees.
Jak dla mnie rozczarowujące.
Przebitka na zysku netto w II kw tylko + 12 %.
Skończył się dobry okres dla Pepeesu pod względem niskiej bazy z 2016 r.
Teraz będzie bardzo trudno przebić
w III kw 4,4 mnl zł zysku
a w IV kw 8,0 mln zł zysku.
Plusem jest taniość.

muzyk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czarneckiego oczko w głowie to banki….
Chyba nie chcesz powiedzieć, że Abris też na finansach się nie zna:)
Czarnecki kupił firmę za grosze i zaaarobił kupę kasy więc chyba się zna:)
Całe szczęście, że Czarneckiego już nie ma w akcjonariacie….
Historia windykatorów pokazuje, że prawdopodobnie odpuściliście dobrą okazję:)
A szkoda….
Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tak się zastanawiam skoro ten Getback taki dobry to dlaczego Czarnecki sprzedał go
za 825 mln zł a teraz kosztuje ponad 2 mld zł ?
Czarnecki na finansach się nie zna ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ostatnie infa z getback to +64% spłat , umowa z trigon, zakup egb

ta firma może być wkrótce potężniejsza od kruka

zresztą dla mnie rozwój firmy w 5 lat jest imponujący i do 2019 raczej widzę świetlaną przyszłośc:)

każdy widzi co innego i dlatego giełda jest tak fantastycznym miejscem

pozdrawiam Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Karol ADX większych głupot dawno nie czytałem
pozdrawiam Marcin

Karol Adx
Gość

Morgan moze juz nie miec dawno akcji GetBack, zapewne tez zabezpieczyl pozycje na wypadek spadku. To ze duzy bank inwestycyjny cos kupil nie jest zadnym wyznacznikiem – oni nie koniecznie znaja sie na ksiegach :)), takie instytucje sa w bardzo szybki sposob pozbyc sie walorow lub wykorzystac je w strategi inwestycyjnej i ryzyko strat dla nich spada do zera. Kupi po 18,5 a kurs jest powyzej wiec dawno ich moze nie byc – dowiemy sie za pol roku po ile wyszli o ile sie dowiemy.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Vindexus ostatnio poinformował o zaangażowaniu kapitału w TUW Medicum. To młoda spółka z ciekawą postacią na stanowisku wiceprezesa – J. Piechocińskim. Kto wie czy przy konsolidacji branży spółka nie będzie dywersyfikować działalności w tym kierunku. Co o tym sądzisz, Prezesie? Może być ciekawie.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ok, Twoja decyzja ale zastanów się bo Czarnecki sprzedał za 825 mln firmę abrisowi w czym pomagali mu morgany. Morgany kupili bardzo dużą ilośc po 18,5 czyli ponad 2 krotnie drożej….. raczej na ksiegach to oni się znają;)

pozdrawiam Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sprzedałeś to kupuj getback bo niedługo będzie za późno:)

pozdrawiam Marcin

Ben
Gość
Ben

Też wolałbym Vindexusa. Kruk jest już napięty jak struna. Mimo, iż to duży podmiot i winien być wyceniany z premią do Vindexusa, to jednak tak duża różnica w wycenie na niekorzyść Vindexusa dla mnie jest nieuzasadniona. Vindexus konsoliduje się pod poziomem 10 zł. Jeżeli tylko wyniki nie będą zawodem to powinien ładnie pójść w górę. Zgodnie z zasadą, iż dłużej trwa konsolidacja, tym większe (dynamiczniejsze) winno być z niej wybicie. Ja oczywiście w bazowym wariancie zakładam wybicie górą.
Dzisiaj skorzystałem z korekty na Helio. Poziom ok. 15.20 zł to lokalny dołek (nie sprawdzałem dokładnie) z końca kwietnia br. Jest szansa, iż mniej więcej na tym poziomie korekta się zatrzyma.

Zgred
Gość

też mnie wyniki Astarty zawiodły…
więć dziś ją wysypałem na otwarciu po 63,55…
11% netto zarobione…

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.