"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 4a/2017

dodano 21.04.17 – Unimot podał przychody za marzec link które są wyższe o 60% r/r, bardzo dobrze


19.04.17 – Helio poinformował link iż w ostatnim kwartale zwiększył przychody o 28% a zysk netto prawdopodobnie uległ podwojeniu


W
poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany.  Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  

Wprowadzam zasadę że na anonimowe komentarze nie odpisuję !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
avatar
112 Comment threads
81 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
kamilLeighUnknownUniversalSaszKa Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
kamil
Gość
kamil

https://www.youtube.com/watch?v=xlxt_fjSRW0

Odnośnie Stalexportu. Powyżej link do pewnej wypowiedzi zarządu. Prezesie, czy mógłbyś zwrócić uwagę na wypowiedż zawartą od min 2:28 do 2:43. Czy jest to przejęzyczenie, czy też dał do zrozumienia, że jeszcze w roku 2017 możliwa jest kolejna wypłata dywidendy, np.z tego, co poszło na kapitał zapasowy?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@Prezes, @Ben, @Krzych – dziękuję za wasze opinie, zrobię jeszcze raz przegląd spółek z portfela i biorąc pod uwagę to co napisaliście coś wybiorę.
Massimo Marone

Ben
Gość
Ben

@Massimo – wypowiem się tylko co do Arctica bo miałem go w przeszłości i końcówkę jeszcze miesiąc temu wyprzedawałem na fali rosnącej celulozy BHKP. Jeżeli uda się sprzedać w granicach 5 zł (ostatnie dwa dni to odreagowanie spadków, więc może jeszcze parę groszy podskoczy) to bym sprzedawał. Oczywiście jest to tylko moja, być może bardzo ułomna, opinia. Wydaje mi się, że wyniki I kwartału nie będą jakieś złe. Ceny celulozy w I kwartale były dobre, spółka pod koniec roku informowała o podwyżkach papieru (kolejnych podwyżkach informowali w marcu). Ale niestety rynek patrzy na przyszłość, a ta nie wygląda najlepiej. Ponad miesiąc temu analitycy wskazywali, iż podwyżka cen celulozy BHKP ma charakter przejściowy bo wynika z przestojów fabryk celulozy na początku roku, ale jakoś ta przejściowość się utrwala. Poza tym złotówka się nieco umocniła (największy zakład mają w Polsce z którego eksport to ok. 85-90% i głównie do strefy euro, a poza tym wyniki podają w złotówkach) i dolar się umacnia wobec EUR (celuloza kupowana za USD, a przychody głównie w EUR). Generalnie splot niekorzystnych czynników, których w całości nie będą w stanie przerzucić na odbiorców papieru, więc w II kwartale wyniki nie będą okazałe. Poza tym spółka działa na niekorzystnym (kurczącym się) rynku, choć notabene nieźle sobie na nim radzi zwiększając swoje udziały i tym samym broniąc się przed spadkiem przychodów. W mojej ocenie szału nie będzie, choć niekoniecznie musi spadać (być może celuloza BHKP przestanie rosnąć, mają też do sprzedania zamknięty zakład w Niemczech). Ale przy ich zadłużeniu i inwestycjach dywidendy nie zobaczysz w tym roku (informowali o tym już), ani też raczej w przyszłym. Musisz zdecydować.

Leigh
Gość
Leigh

Prezesie co sądzisz o Votum?
C/Z=8.50 EV/EBIDTA=6.07, do tego dywidenda wg ich polityki powinna wynieść 0,90zł albo 0,91zł czyli stopa ok.10%
Ostatnio spółka wyskoczyła mi w skanerze akcji i się zastanawiam dlaczego jest taka obsuwa.

Krzych
Gość

Na giełdzie jest taka zasada: jeśli wszyscy/większość myśli , że będzie tak i tak to szanse, że to się spełni są bliskie zeru. Jest wtedy duże prawdopodobieństwo, że będzie odwrotnie.
Widzę, że wszyscy czekają na wzrosty Unimotu (w krótszej czy też dłuższej perspektywie).

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytanie do czytelników i Prezesa. Chciałbym dokupić Unimot do mojego portfela IKE(prowadzę jako portfel długoterminowy, lubiący dywidendy), jednak żeby to zrobić muszę coś z portfela sprzedać. I mocno zastanawiam się co. Obecnie mam w portfelu akcje: Amica, Arctic, Echo, Ergis, Marvipol, PZU, Stalexport, Trakcję i wspomniany Unimot. Na wszystkich pozycjach oprócz Unimotu jestem, póki co do przodu i pewnie dlatego trudniej mi się zdecydować.
Zastanawiam się nad sprzedażą:
– Arctica (rosnąca cena BHKP zjadła dużą część zysków z tej pozycji),
– ECHO (kupiłem pod rekordową dywidendę i był to dobry zakup, jednak teraz nie mam pewności jak może zachowywać się kurs w tym roku i bardzo dużą niewiadomą jest wysokość dywidendy i reakcja rynku na nią),
– Trakcji (nie chce dalej rosnąć, mimo dobrych komunikatów dot. przetargów kurs raczej spada niż pnie się w górę. do tego dochodzi trudna branża)
– Amica (liczę, że wróci do poziomów 200zł i tam chciałem sprzedać, może jednak wcześniej albo wcale?)
Jaka jest wasza opinia? co Wy sugerujecie sprzedać z powyższego portfela?
Massimo Marone

Unknown
Gość

Warren Buffett zarekomendował jakiś czas temu kupno orlenu, czy sie pomylił? Nie, kurs wzrósł juz ponad 20%, a insaiderzy powtwierdzają – kwiecień kolejnym dobrym miesiącem dla branży paliwowej.
Mam ponad 30% unimotu w portfelu ze srednią 47,80 – normalnie drogo, ale w sytuacji w jakiej znajduje się branża liczę, że zarobie jeszcze w tym roku, najpożniej w następnym całkiem sporą sumkę.
Giełda to przepływ kapitału od aktywnych do cierpliwych
Pozdrawiam cierpliwych

Universal
Gość

@jurek akurat orlen tak dobrych lat jak ostatnie nie miał, dodatkowo to orlen, lotos, unimot, onico są pośrednikami i zarabiają na pośrednictwie. Specyfiką branzy jest obrót masowy, tu cene można co kilka dni zmieniać bez obawy o marżę, bo w kilka dni sprzedaje się zapasy, pamiętajmy o tym że wszystkie firmy paliwowe jadą na tym samym wózku, i te mniejsze lepiej sobie radzą z wyprzedaża droższych zapasów

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes jakie jest Twoje zdanie o spółce Stalprofil, wydaje się że najgorsze spółka ma za sobą, segment stalowy dobrze sie spisuje Zrug Zabrze i Izostal mają podobno mieć dużo pracy na budowie sieci gazowych, warta spółka fundamentalnie zainteresowania? pozdrawiam Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No, dziwie się Prezes ze TIG bierzesz do obserwacji. Takie spółki /akcjonariat/powinien omijać z daleka każdy,
kto woli budowlanki nie dotykać!!!
Unimot i onico to zwracam uwagę ze ci pośredniczy weszli w lukę po mafii paliwowej i na razie nikt im nie przeszkadza..na razie.A druga sprawa -przy nagłym spadku cen paliw, sytuacja tych firm może ulec dramatycznej zmianie – ostrożność zalecam
Jurek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

no tak, popyt rośnie o 1% a marża o 90 %spada, bardzo korzystne !!!
Chciałem tylko zasygnalizować i nie zamierzam się wgłębiać . Można prześledzić orlen jak wyniki w okresie spadku cen paliw się pogarszały mimo dużo większej dywersyfikacji nie mówiąc o "księgowych stratach "
Jurek

Unknown
Gość

TBULL jest okropnie przewartosciowany – wezcie to pod uwage

Magneto59
Gość

@Jurek – co do obaw o wejście nowych graczy w lukę po mafii paliwowej, to nowe przepisy bardzo mocno ograniczyły możliwości wejścia na rynek nowych importerów z uwagi na: (i)wprowadzenie restrykcyjnych wymogów kaucyjnych, (ii)konieczność szybkiego odprowadzania podatku VAT (zasadniczo w ciągu 5 dni od momentu wprowadzenia paliwa do kraju), (iii)konieczność utrzymywania kosztownych zapasów obowiązkowych. Odnośnie ryzyka spadku cen ropy na giełdach światowych i jego niekorzystnego wpływu na wyniki finansowe Unimotu, to mogę tylko dodać do tego co napisał Prezes, że Unimot, wg raportu za IVQ2016 ma bardzo korzystny wskaźnik rotacji zapasów (skorygowany o wartość zapasu obowiązkowego) wynoszący 14 dni, co powoduje, że w sytuacji spadku cen może szybko pozbyć się towaru kupionego po wyższych cenach i zatowarować się nowym, tańszym paliwem.
Pozdrawiam

SaszKa
Gość
SaszKa

Dzięki Prezesie za wyjaśnienie.
Faktycznie trochę zamieszałem, przydałoby mi się to IKZE (korzyści podatkowe) tylko wydaje się że wrzucić tam coś to jak w studnie, bo do emerytury na prawdę jeszcze daleko.
Haracz boli i już kombinuję jak go zmniejszyć w przyszłym roku.

Zbulwersowanych przepraszam :) w końcu mamy weekend, o spółkach za bardzo nic nie ma – więc zapytałem.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie chcesz albo nie wiesz, to nie odpowiadaj. Nie znalazlem tego w swoim banku, to przy okazji pytam.
Pozdrawiam
Szeniek

Zgred
Gość

polecam blog o ike i ikze -> http://www.mojaprzyszlaemerytura.pl/

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To też jest dobre – http://emerytura.gov.pl/iii-filar/porownanie-ikeikze/. Pozdrawiam !
Witek+

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję. Nie ma górnej granicy w oszczędzaniu, ale musze conajmniej przez 5 lat wpłacać. Mam w rodzinie emeryta i przyszłego emeryta i wydaje się to być swietny spodob na unikniecie podatku Belki.
Jednak troche boli coroczny haracz na koniec kwietnia.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ile lat lub miesięcy przed osiągnięciem wieku emerytalnego można zakładać IKE lub IKZE?
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ludzie, czy są jakieś granice w głupocie Waszych pytań?
Szanuje czas Prezesa, szanujcie innych. Naprawdę, robicie śmietnik tutaj i potem trzeba się przebijać przez połacie szrotu w komentarzach, starając się wyłowić te merytoryczne.

gregoriorye
Gość

OK widzę, może wiedzą przerastasz blogg prezesa ale czasami spójrz w lustro, autor tego bloga ma dwie cechy cierpliwość i dobrą wolę , mamy się od Kogo uczyć.

SaszKa
Gość
SaszKa

Cześć Prezesie

Mam takie zagadnienie związane z założeniem i prowadzeniem IKZE.
Ty już go miałeś, więc być może mi odpowiesz.

Wykombinowałem sobie, że założę sobie to konto, będę tam umieszczał część środków, tyle ile tam pisze w limicie. W przszyłym roku zrobię odpis w PIT.

Zyski na koncie IKZE są nieopodatkowane, można wyprowadzić je po 65 roku życia.
Środków nie mogę wyprowadzić wcześniej, bo wiadomo muszę zapłacić należny podatek, jak to było w Twoim przypadku.

Załóżmy, że przewiduję na giełdzie w okresie roku do dwóch koniec wzrostów i powiedzmy spadki, czyli może mi się zdarzyć w przyszłości rok kiedy będę miał stratę.

Pytanie jest takie: Czy mogę w roku w którym mam stratę wyciągnąć środki z konta IKZE bilansując niejako tą stratę bez zapłacenia podatku za zyski na IKZE ??

Zgred
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tak się zastanawiam czy wybory w FRANCJI w przypadku wygranej skrajnej prawicy miały by wpływ na unimot na plus w końcu to spółka paliwowa ,mirbud wyszyłem z zyskiem około 50 procent miałbym więcej gdybym nie dobierał na górce , zastanawia mnie wynik w 1,2 kwartale ropa jest tania i wpływa na cenę asfaltu , prezes teraz rozumiem dla czego omijasz budowlankę [herkules niepodpisany]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

unimot -francja miałem kiedyś kghm i były wzrosty i to spore jak był brexit i rating Polski obniżający na początku 2016, pewien analityk przed brexit radził wtedy inwestować w spółki surowcowe itp albo PKNORLEN itp twierdził że rynki uciekną w surowiec miedz , złoto, ropa itp i spółki np kghm ,orlen itp jeśli dojdzie do brexit i miał rację bo kghm po lekkiej korekcie szedł do góry ,w czwartek nawet rozmawiałem z bankierem od funduszy cofnął wszystkie udziały i czeka i mi to potwierdził ,unimot należy do tej grupy w przypadku zwycięstwa prawicy takie są moje spekulacje może być wybicie po lekkiej korekcie , mam zyski z mirbudu dlatego na pewno wezmę avie i stater unimota , budowlankę odpuszczam pozdrawiam [ herkules niepodpisany]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pamapol podał wyniki a pamiętam, że temat jego był tutaj poruszany.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na delko są fundusze, np. Aviva tfi. Mają poniżej 5% już dość długo. Gdy zarzadzającemu potrzebna kasa bo np. trzeba bronić kursu powiedzmy pko bp, to wywala Delko praktycznie PKC. Prezes jakbyś się podstawił 5k kupię po 11zł na bank by ci sprzedał. On tez nie chce ubijać bo ma jeszcze sporo…Ps jestem w delko z przerwami od debiutu, a wieksze ilosci brałem po 2zł- wytrzymałem do ok 8zł [zibi]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Delko miewa takie spadki i wydaje mi sie, ze ktos celowo tak zbija.
Zlapalem dzis troche Asbisu. Zobaczymy jaka bedzie reakcja na wstepne wyniki.
Szeniek

van Nieuwstadt
Gość

Odnośnie inwestowania poprzez spółkę w Estonii – Prezesie nie zastanawiałeś się nad taką opcją? Przy wysokości podatku Belki, jaki co roku płacisz byłoby to dla Ciebie opłacalne rozwiązanie i nie musiałbyś sprzedawać akcji, by mieć kasę na podatek.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wojt nie chwal dnia przed zachodem.
mnogi

Airness
Gość

Ktoś z Was ma / sprawdzał Macrologic i temat wezwania Asseco? Zastanawiam się, czy dokupować. Przy cenie 59 PLN kupując teraz można zarobić małe kilka %. Wezwanie podobno nie dogadane z głównymi udziałowcami, więc cena może albo skoczyć albo wezwanie padnie.

Wojt
Gość

Jakim oporze? jak opór już przebity. Tak przynajmniej wynika z wykresu na biznesradar. http://at.biznesradar.pl/3e7f0ed25a4190dca8701cba619148f5.png

Anonimowy
Gość
Anonimowy

vindexus chyba zatrzymał się na oporze. Może się cofnąć poniżej 9.
mnogi

king_99
Gość

Dobrałem trochę i UNIMOT-u i ONICO

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kto bierze w piatek przed takimi wydarzeniami politycznymi? Powodzenia.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@szeniek Ciekawa propozycja z tą spółką Projprzem. Skup po 10,80 a kurs 9,45 więc jeszcze można trochę zarobić. Tylko kasa dopiero w czwartym kwartale 2017 chociaż w wezwaniu jest zaznaczone że może być wcześniej. Skup potrwa od 24 kwietnia do 10 maja 2017.

@aleks Państwo raczej nie zrezygnuje z podatku Belki. Chociaż były projekty aby zwolnić z niego "drobnych" czyli osoby inwestujące chyba do 100tys zł. Nic z tego nie wyszło a trochę tak zamiast tego mamy IKE i IKZE. Może kiedyś projekt wróci…

@prezes Pełna zgodność co do IRL. Ostatnio czytałem na kilku portalach artykuły o spółkach wypłacających dywidendy i nigdzie nie było wzmianki o IRL. Kurs nadal stoi w miejscu. Na Danksie natomiast widać coś się rusza ;)
Dominik

Magneto59
Gość

@Dominik – dobrym rozwiązaniem byłoby, gdyby dopiero wypłata zysków była opodatkowana, bo teraz żeby zapłacić podatek Belki, trzeba sprzedać część akcji. Tak jest w Estonii, gdzie zyski spółek kapitałowych opodatkowane są dopiero na etapie wypłaty dywidendy i inwestorzy (również z Polski) zakładają tam spółki kapitałowe inwestujące w akcje i płacą podatek od wypracowanych zysków dopiero wtedy, gdy ten zysk wypłacają w formie dywidendy.

Airness
Gość

Odnośnie Projprzemu:
Odroczona płatność byłaby dla mnie ok – wciąż sensowna stopa zwrotu – ale skupują tylko część akcji, max 26%, ale zobowiązują się tylko do ok. 10%. Do tego zapisali sobie, że mogą odstąpić od oferty. Nie czytałem dokładnie wezwania, być może są jeszcze jakieś niespodzianki.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@Prezes, trochę jestem rozczarowany bo myślałem, że patrzysz na więcej w spolkach niz przychody, zysk netto i podsumowanie przepływów – wzrost w 4Q jest ponad 17% na zysku operacyjnym a spadek zysku netto wynika z kosztów finansowych (przeprowadzali dwa skupy akcji w 2016 i dom maklerski prowizję zgarnął). Myślałem że piszesz o potencjale wzrostu spółki a nie akcji więc sorry za niezrozumienie – to teraz potencjał wzrostu akcji jest większy;) (dla mnie niestety bo spadło ale pocieszam się wynikami;) ) C/Z 10? A gotówkę w kasie ignorujesz zupełnie? To przecież ponad 40% kapitalizacji a spółka jest niezadłużona – przy sttalexporcie chyba patrzyles na gotowke z tego co kojarze. Ale przynajmniej wiem ze nie sadzisz ze to kiepska spolka. Pozdrowionka – AdamK

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes w związku z dobrymi wynikami dokupuje Unimotka ?
Bob

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@Prezes, jestem rozczarowany niską wnikliwością analizy, a nie Tobą/Twoją opinią:) pełen szacun poza tym bo robisz dobrą robotę ogólnie:) No i pokazałem Ci że akurat quantum jednak rośnie – zresztą zobacz jaki jest postęp w wynikach przez ostatnie 2 lata gdzie ze spółki śmiecia pokazała się przyzwoita spółka informatyczna ze spółką córką rosnącą kilkadziesiąt % rocznie. Na marginesie, próbowano ją ściągnąć z GPW w tym roku co pokazuje ze zarząd widzie perspektywy – ale szczęśliwie spółka zostaje na parkiecie. Zresztą na razie zarzucam temat do kolejnych wyników. Wspominam żeby nie było że tylko łykam Twoje pomysły i się nie odwdzięczam;) Pozdrowionka, AdamK

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,

Danks podał komunikat, że zebrał kasę w wysokości 1,7 mln zł czy według Ciebie jak to się przełoży sie na ich kurs. Z punktu widzenia cashu maja dodatkową kasę.

Ninjapoland

ra
Gość

ja niestety jestem zapakowany pod korek po 50 pln…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ale w ogóle ciężko złapać moment na dopakowanie, bo kurs spada jak chce i nie wiadomo gdzie się zatrzyma…
Bob

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy ktoś w tej chwili dokupuje akcje Unimotka spekulacyjnie pod wyniki ?
Bob

Magneto59
Gość

Ja dzisiaj kupiłem 120 szt. po 46,11 i czekam na wyniki dot. miesięcznych przychodów za marzec. Jak będą dobre to dokupię.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Transpolonia podała dobre wyniki a to dobrze wróży dla Unimotu,może po wynikach będzie ostro w górę…
BBB

petrodolar
Gość
petrodolar

VINDEXUS – mocna (ostatnio) postawa spółki. Może to wynikać po pierwsze z wyceny biura maklerskiego (13,3), która moim zdaniem i tak jest b. ostrożna (moja wycena spółki jest o 3,5 zł wyższa), po drugie z krążących w sieci plotek o możliwej akwizycji ze strony Getback. Getback podał oficjalny komunikat o rozpoczęciu rozmów z 2 podmiotami. Jakimi podmiotami? Nie wiadomo, ale …
WISTIL – wypłata dywidendy dla spółki-matki może mieć konkretny cel, o którym pisali Prezes i Ben. Czyli prawdopodobnie chodzi o pozyskanie pieniędzy na uruchomienie nowego projektu (deweloperka w Kaliszu). Spółka jest stosunkowo nisko zadłużona, więc dodatkowo może finansować ten projekt kredytem.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

czyżby unimot zrezygnował z publikacji wstępnych danych nt. miesięcznych przychodów?
mnogi

Ben
Gość
Ben

Prezesie co sądzisz aktualnie o Arterii. Z raportu rocznego wynika, iż podatków dalej nie płacą. Zysk netto za 2016 r. spadł im o ponad 20%, no i fundusze zmniejszają udziały.

Ben
Gość
Ben

Myślę nad zakupem Arterii, ale martwi mnie to, iż fundusze uciekają. No i te FIZ. Na dłuższą metę to bomba z opóźnionym zapłonem.
Prezes myślałeś nad Komputronikiem. Wezwanie nie powiedzie się, w tym sensie, iż nie skupią tak by posiadać min. 90% akcji. Obecnie porozumienie akcjonariuszy ma już blisko 8% akcji. Nie wydaje mi się aby fundusze chciały oddawać te akcje przy takich wskaźnikach, a z całą pewnością jakieś pakiety mają. Co więcej, nawet jak wezwanie zakończy się niepowodzeniem (skupią kilka do kilkunastu procent akcji) to nie oznacza, iż kurs spadnie. Kurs 6 zł, to był wynik obaw o spółkę spowodowanych tym, iż insiderzy wyzbywali się akcji oraz kwestią ewentualnych kontroli skarbowych. Obecnie te obawy tracą na znaczeniu. Nikt z większościowych akcjonariuszy nie kupowałby tych akcji jakby mieli realne podstawy obawiać się, iż kontrole skarbowe coś u nich znajdą (a przynajmniej nie w tej chwili). Myślę, iż jeżeli nie planują podnieść ceny w wezwaniu, to rzeczywistym zamiarem wzywających nie jest objęcie 100% akcji i zdjęcie spółki z gpw, tylko możliwie jak największe zwiększenie swojego stanu posiadania. Biorą kredyt na te akcje bo liczą, iż przy okazji emisji Komputronik Biznes (pisali o tym w ostatnim wywiadzie z prezesem spółki w Parkiecie ) w perspektywie 2 lat spłacą kredyt z nawiązką. Podobny myk jak na Redanie, z tym że Komputronik jest mocno zyskowny w świetle aktualnej wyceny i kredyt ten można spłacać z dywidendy. A może jak na Polcoloricie, najpierw skupić tanio, a potem sprzedać drogo inwestorowi zagranicznemu. Jaki wariant nie założyć, ryzyko, iż akcje będą po wezwaniu za mniej niż obecnie jest niewielkie.

Ben
Gość
Ben

No chyba, że przyjdzie załamanie w wynikach. Gdyby jednak miało tak być, to nie robiliby wezwania bo za pół roku, rok można będzie skupić taniej

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Quantum Software podało dziś wyniki: ponad 1,8 mln zł zysku za 2016 (wzrost o 23%) i 7 mln zł gotówki w bilansie przy kapitalizacji 17 mln zł (po uchwalonym umorzeniu akcji własnych będzie 1315 tys. akcji a kurs 13 zł).
W jednostkowym sprawozdaniu 2 mln zł zysku więc czuję, że szykuje się spora dywidenda. Wiem Prezes że oglądałeś przy kursie parę złotych więc pewnie za paręnaście nie kupisz, ale może przynajmniej zmienisz zdanie co do tego że to kiepska spółka:) Pozdrawiam. AdamK

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja bym chciał na łamach bloga poruszyć kwestię podatku od zysków kapitałowych tzw. podatku Belki. Myślę, że warto byłoby wystąpić z inicjatywą jego zniesienia – może inwestorzy skupieni wokół SII + wszyscy zainteresowani tematem -wniosek z podpisami do posłów PIS.
Moim zdaniem i chyba nie tylko moim, pobieranie tego podatku jest nieuczciwe i niemoralne. Jest to dwukrotne opodatkowanie tych samych pieniędzy. Pierwszy raz spółka płaci podatek od zysku a następnie te same pieniądze trafiając do akcjonariusza są znów opodatkowane. Co więcej kurs ulega pomniejszeniu o wartość dywidendy zmniejszając wartość portfela więc de facto nie ma tu żadnego zysku a wręcz strata spowodowana podatkiem ale o tym nie muszę nikomu opowiadać. Może dobrze byłoby ten temat znów przypomnieć, bo jeżeli Polskę stać na wielomiliardowe wydatki np na 500+ to tutaj kwota nie jest aż tak ogromna. Poza tym nakładanie podatków na dywidendy od pakietów w spółkach posiadanych przez skarb państwa to bezsensowna biurokracja.
aleks

Ben
Gość
Ben

Nie licz na to, że rząd zrezygnuje z takiego łatwego dochodu. Poza tym w mojej ocenie opodatkowanie kapitału i konsumpcji jest lepsze niż opodatkowanie pracy. Pieniądze do budżetu muszą płynąć, tym bardziej, iż mamy coraz większe wydatki i tak naprawdę trzeba się zastanawiać, które podatki wkrótce wzrosną, a nie które ulegną zmniejszeniu. Oczywiście chciałoby się nie płacić podatków (mi też sporo ubędzie przez ten podatek i też nie cieszę się na perspektywę jego zapłaty, ale patrząc globalnie, to m. in. z czego wynikają coraz bardziej rosnące nierówności na świecie. Poza globalizacją (powstają coraz większe koncerny na których bogacą się nieliczni), jest to również unikanie opodatkowania przez największych tego świata i ich kapitał. Jestem za tym aby z podatku były zwolnione inwestycje (szczególnie długoterminowe) drobnych ciułaczy i do pewnej wysokości. Tak aby zachęcać obywateli do oszczędzania, bo to z oszczędności(kapitału) i pracy bierze się dobrobyt.
To że od określonej sumy podatek płaci się wielokrotnie, no cóż. Chcemy aby państwo świadczyło nam dość szeroki wachlarz usług, no to z czegoś musi na to brać. I tak spółka zarobione pieniądze przed wypłatą akcjonariuszowi musi opodatkować CITem. Następnie wypłacając akcjonariuszowi, ten musi zapłacić podatek od dywidendy. A gdy już idzie ten szczęśliwy obywatel do sklepu to dowiaduje się, iż rzecz którą chce kupić obłożona jest podatkiem VAT 23%. A jak jeszcze do tego chce do tego sklepu wybrać się samochodem (paliwo), to już szkoda gadać ;). Co do podatków to pobieranie podatku od dywidendy w spółkach Skarbu Państwa, to nie kwestia biurokracji tylko przejrzystości systemu. Podatki są powszechne i wszyscy (przynajmniej w założeniu) je płacą. Podobnie jest z podatkiem VAT na towary akcyzowe. Nie dość, iż płacimy akcyzę, to jeszcze podatek VAT od tego wszystkiego.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mysleliscie o Projprzem? Pojawilo sie wezwanie po 10,80, a tutaj brak chetnych i dzis kurs spadl o 5%.
Szeniek

Liroy
Gość

20.04.2017 Polman Kolejna umowa 54.000 Euro netto Niemcy chłodnie
19.04.2017 Polman Umowa znacząca 270.000 netto Sektor poligraficzny VI17
18.04.2017 Polman Umowa Sektor wydobywczy 750.000 zł netto
13.04.2017 Polman Udostępniony moduł Weryfikacja statusu podatników VAT
Piękny deal: Polman – Dinero = Investoria – JR H SA: prozumienie inwest
21.03.2017 Polman ma Umowę z partnerem zachodnim na ponad 400.000 Euro
11.04.2017 Polman Umowa znacząca ok. 130.000 zł netto Realizacja IV-V17
12.04.2017 Polman Umowa znacząca circa 150.000 netto Realizacja IV17
6.04.2017 Polman Umowa znacząca Serwis przemysłowy ok. 200.000 netto
Polman Zysk na jedną akcję 2016 = 0,0343 zł. W 2015 = 0,0004 zł.
Polman Zysk netto 2016 = 1.132.000 zl. 2015 = 14.000 zł.
4.04.2017 Polman Aneks do umowy z 2016: plus 250.000 zł Lipiec 2017
Wielka Armada Larq ruszyła. Teraz czas na Wielką Armadę Polman SA
Polman Celon Pharma Febr. 2017 Significantly Regulated Organizations FDA
Polman bezpłatna usługa: Aktualny Odpis z rejestru Przedsiębiorców KRS
Polman zatrudni Specjalistę ds. Komunikacji w Internecie 8.03.2017
30.03.2017 Polman uruchomił komercyjną funkcjonalność Kreator po-up
Polman Czy hitem rynkowym Narzędziem inwestorów będzie Alertserwis.pl
Polman Jak działa Kreator pop-up.
Polman Największe wolumeny od debiutu. Powyżej 100.000 akcji.
Polman zapytajmy o politykę dywidendową. 2016 bardzo dobry, 2017 lepszy
Polman Umowa z 22.09.2016 Termin realizacji luty 2017: 1.859.000 netto
28.03.2017 Polman Umowa znacząca sektor paliwowy 200.000 netto
Polman SA partnerem Kamat światowy lider pomp wysokociśnieniowych
22.03.2017 Polman Umowa znacząca 87.000 zł netto realizacja marzec 2017
21.03.2017 Polman Akcjonariat 2 Insiders Free float 9 581 028 = 29,03%

Całkiem fajna firma z NC Focus . Co prezes o niej myślisz umów mają cała masę . A wy macie jakieś perełki z NC do wyłowienia

Ben
Gość
Ben

Co do Wistilu to sporo mówili kilka miesięcy temu o projekcie deweloperskim w Kaliszu. To może być w przyszłości "skarbonka" tej spółki.
Unimot czeka na wyniki za marzec i dzisiaj co bardziej niecierpliwi już kupowali (nie powiem sam kupiłem rano po 46.10 zł). Jeżeli chodzi o Unimot i Onico, to jest obawa jak będą funkcjonowały nowe przepisy pakietu przewozowego. Dzisiaj Polska Izba Paliw Płynnych postuluje o zmiany w tym pakiecie bo nowe przepisy nadmiernie utrudniają życie firmom działającym na rynku i handlującym paliwem od polskich producentów. Tekst niżej:
https://stooq.pl/n/?f=1173644&c=1&p=4+22

petrodolar
Gość
petrodolar

WISTIL – jest decyzja o wypłacie dywidendy przez spółkę zależną (Lubianę). Według mnie niepotrzebne wysysanie pieniędzy z podmiotu, który decyduje o dochodowości całej grupy kapitałowej. Niestety ale podateczek od dywidendy trzeba będzie zapłacić – 1,5 bańki w błoto, kompletny bezsens.
http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/info/1976980,wistil-sa-(4-2017)-wyplata-przez-zaklady-porcelany-stolowej–lubiana–s-a–dywidendy-

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej, ja Rokitę mam od jakiegoś czasu i teraz dobrałbym ale kasy brak – zarabia na LSI Software, Astarcie, Stalexport i Vindexus. Jak mi się coś z tych zwolni to dobiorę napewno bo spółka dobrze sobie radzi + dywidenda na bdobrym poziomie.
Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam prezesa zastanawiam się czy to już moment na kupno Unimotu dziś radzi sobie całkiem niezle , czyżby sesja odwrotu :) Drugim moim typem jest pcc rokita ładny trend wzrostowy , dywidenda poprawiające się wyniki nabliższe 11 maja tylko ten free float. darksider

sebson
Gość

Nie masz Prezes łatwego życia :) Ja tak sobie obserwuje z boku i śmiać mi się chce czasem bo jak zarabiają to chcą Ci pieniądze dawać a jak tracą to mówią, że naśladowanie Twoich działań to samobójstwo :)
Strasznie się tej Avii ostatnio dostaje a chyba niesłusznie. Analizuje ją sobie dzisiaj kolejny raz i jestem pewny, że za słabym zachowaniem kursu stoi słaby PR. To niesamowite, że obecnie za złotówke majątku Avii płaci się 43gr (C/WK = 0,43 sic!) Jakim cudem? Spółka słabo zadłużona, Kw/A na stosunkowo wysokim poziomie przy marży zysku netto 20% (!) i ROE średnio w okolicach 12%. RZiS super, przepływy bez zarzutu, w bilansie nie wiem skąd się biorą tak duże pozostałe przychody ale ogólnie też dobrze to wygląda. Słaby PR i słaba powtarzalność wyników – chyba tylko to decyduje o tak słabej wycenie. Fundamentalnie spółka powinna być 100% droższa i nie ma tu żadnej przesady. Ciekawe jak rynek będzie reagował od 2 kw. Czekamy cierpliwie :)

Genus
Gość
Genus

też mam w DB securities i mam minus prawie 11 tyś zł
akurat wczoraj przelałem wszystkie pieniądze do BPS więc nie zdążyli mi pobrać :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam pytanie
Brałem udział w skupie ialbatrosa i dziś db securities pobrali mi podatek od akcji które zostały skupione a jak w innych biurach?
Bedyn69

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzisiaj ladnie spadl tez drozapol, a wyniki juz w przyszly piatek. Prezes pisal o spolce dosc czesto na poczatku roku – wyniki powinny byc w porzadku :)
Arek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,
co myślisz o Medicalgorithmics?
Pod linkiem http://www.sii.org.pl/11460/aktualnosci/newsroom/rekordowe-wyniki-medicalgorithmics-obciazone-zdarzeniami-jednorazowymi.html#ak11460
jest analiza tej spółki. Cena ładnie spadła więc może jest okazja do zakupu?
Co sądzisz?
Romek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Fakt, przeoczyłem ten sposób rozliczenia emisji unimotu.
Prezesie, co sądzisz o spółce wadex? Drugi rok z rzędu dywidenda ponad 10%. Do tego prognozują po pierwszych miesiącach bardzo dobry 2017 rok.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zobaczcie co się dzieje na Helio,świetne dane za 1 kwartał,prawie 30% w górę rok do roku…
BBB

Anonimowy
Gość
Anonimowy

unimot może zacząć rosnąć, ale dopiero jak opadnie kurz po wynikach za 1 kwartał. Koszty emisji zjedzą część zysku, który moim zdaniem mimo wzrostu przychodów może być na poziomie zeszłorocznego jeśli nie trochę poniżej, a to jest jednak pewien zawód.
mnogi

Zgred
Gość

Dino dość ładnie zadebiutowało…
ja już sprzedałem…
prawie 8% netto zarobku…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nic odkrywczego nie napiszę ale na Unimot niestety weszło za dużo spekulantów i tzw. leszczy, którzy liczyli na szybki powrót na 90PLN. Plan się nie zrealizował i pozbywają się akcji. Spadek poniżej 40 zł uważam za mało prawdopodobny – no chyba, że w wariancie jakiejś poważniejszej wojny.
aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ja tnę straty to nie znaczy że całkiem się pozbywam akcji redukuje , lub tak jak avia 1600 sprzedałem i od razu kupiłem mniejszą ilość choć na avia jestem na plus trochę zarobiłem ja jestem krótko na gpw jakiś rok całość kapitału 15000zacząłem od 500 zysk po roku 7000 obecny kapitał z akcjami 23000 , nie powiem lwia część to mirbud z portfela prezesa mam irl ze względu na dywidendę , avia będąc w mirbudzie dozo było gości z avia dlatego tam weszłam , zastanawiam się nad unimotem ale to po wynikach mirbudu .[herkules niepodpisany]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

I jak nastroje po dzisiejszej sesji na mirbudzie? ;) ja mam mirbud kupiony średnio po 0,85, i myślę że nie ma takiej tragedii po dzisiejszych wynikach jakby na to wskazywały dzisiejsze spadki, co ciekawe prezes pojawił się na budowie parku wodnego pod Warszawą, a z tego co wiem to nie ma infa ze spółki o tej inwestycji

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo często jest tutaj słodko, cukierkowo i chwalebnie…to również dla równowagi ja chciałbym dorzucić swoje 3 grosze…i zakomunikować (głównie) do ludzi którzy małpują ruchy prezesa (a czytając regularnie bloga widzimy, że jest to niemała grupa)…że takim sposobem można po prostu ostro wtopić…

Ja przeniosłem się z dużego Wigu, gdzie do niedawna miałem całkiem niezłe wyniki… na tenże blog…i w toku rozmów, analiz i dysput zainwestowałem w spółki omawiane na tym blogu…głównie Unimot i Avia…na obu jestem stratny, a na Unimocie straty liczę w GRUBYCH tysiącach…

I w związku z tym nie mam jakiegoś wielkiego żalu do prezesa, czy osób, które włączają się tutaj w dyskusje…tym bardziej, że nie jednokrotnie…tutejsze analizy i rozważania wg mnie trzymały się "kupy"….

…i teraz usilnie planuje strategię jak maksymalnie ograniczyć straty – bo są największe od kiedy wszedłem na giełdę…..

…i po prostu chciałbym przekazać ten nudny, powtarzany już wielokrotnie komunikat – żeby osoby czytujące blog nie małpowały ruchów prezesa, a uczyły się analizy, bazowały na wiedzy…i wyrabiały sobie "przeczucie" do akcji, które też niejednokrotnie może się przydać w inwestycjach giełdowych…

Johny

Krzych
Gość

Jony baaardzo słuszne uwagi. Często zauważam tu coś nienaturalnego.
Wygląda to tak jakby w zasadzie wszyscy tu TYLKO zarabiali i mieli dylemat co by tu jeszcze kupić aby zarobić.
Powiem tylko tak: wielu z Was może stracić duże pieniądze na giełdzie.
Wiem,że jest to niepopularne twierdzenie, ale widząc podejście niektórych to szansa ,że tak się stanie jest bardzo duża ! Pamiętajcie o tym !

Krzych
Gość

Prezes miałem to już dawno napisać, ale się powstrzymywałem aby nie zostać źle zrozumianym. Czytając regularnie posty mam wrażenie, że większość wypowiadających się zakłada, że na giełdzie można tylko zarobić. Chciałem tylko przypomnieć, że można też stracić. Niby truizm, ale warto o tym pamiętać i to przypominać.

Egonac
Gość

"Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu"
Jesse Livermore

Anonimowy
Gość
Anonimowy

IRL (INTERAOLT) dziwna spółka kupuje akcje po 13 ze względu na dywidendę do 15 maja jest czas a kurs stoi choć płacą sporo po 0,51 euro nie wiem co mysleć, nie chcą opuścić czasem gpw .[herkules niepodpisany]

gregor-69
Gość

Moze sie myle, ale dzien dywidendy stx to nie czasem 24.04?

sebson
Gość

Jak myslisz Prezesie jest szansa na poprawe wynikow na stalexporcie za 1kw? Baza jest spora, wyzsze ceny obowiazywaly tylko miesiac bo podwyzka na ciezarowe weszla od 1 marca. Ciezarowe to okolo 10% ruchu wiec duzego wplywu na ten kwartal miec chyba nie bedzie. Poza tym i na plus i na minus ciezko cos znalezc, prawda?

Tiruriru
Gość

Na Astarcie poszedł pakiet 50 000 szt.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No to Unimot jednak zmierza do testu przynajmniej 33-38. Krzych

Karol Adx
Gość

Nie spodziewałbym się dużego przebicia poniżej 45 pln, głownie ze względu na to ze większość akcji nabywana była właśnie w tej cenie.

Jak uważacie, czy w tym roku wypłacą dywidendę?

Stalexport – kurs ruszy po raporcie za 1q, zobaczymy w która stronę. Ciekawi mnie czemu uchwalili ze mogą zbyć spółkę ale nie podali jaką… Czarny scenariusz mi się rysuje.

4FunMedia – dzis mocny spadek, weszły do obrotu nowe akcje do tego kurs raczej będzie dążył do tego aby średnia 3m/6m była bliżej 5 PLN niż bliżej 6 stad spodziewałbym się jeszcze wyprzedaży jeśli rynki zagraniczne będą w czerwieni.

Komputron – jest nieformalna grupa akcjonariuszy (ponoć z ponad 5% głosów – brak potwierdzenia) jeśli się dogadają mogą próbować nawiązać porozumienie i podbić kurs wezwania (obecny 6.50, niska W/K oraz C/Z). W przypadku MCLOGIC nie spodziewam sie podbicia kursu – wysoki kurs i C/Z.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kiedy jest ostatni dzien z prawem do dywidendy od Stalex (19.04 czy 20.04?)i ktorego dnia jest odciecie?
Szeniek

king_99
Gość

Witam.
Marzec r/r w handlu detalicznym był świetny (m.in. więcej dni roboczych). U nas na całej sieci ponad +20% lvl – co prawda jest to DIY, ale jak u nas jest dobrze to również w FMCG – jak obserwuję to od kilkunastu lat

Anonimowy
Gość
Anonimowy

unimot coraz gorzej wygląda. Zapowiada się lawinka jeśli zejdzie poniżej 45. Szkoda Prezes, że sprzedałeś vindexusa, bo on może atakować 9 zł na dniach. Nadal obroty są spore i do większego oporu mamy trochę miejsca.
mnogi

Mały
Gość

Ja z Unimotem będę uśredniał w dół, tylko poczekam jeszcze kilka dni.SAm jestem ciekaw do ilu zejdzie. Póki się osuwa to czekam.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,
a może warto pochylić się nad Cognorem.
Cena spadła z 2 zł do 1,60.
Wskaźniki też nie są aż tak złe.
Zysk ze sprzedaży: wzrost o 309.36% r/r
Zysk operacyjny (EBIT): wzrost o 329.89% r/r
Zysk przed opodatkowaniem: wzrost o 63.08% r/r
Zysk netto: wzrost o 110.94% r/r
Roczny trend- wzrostowy.
Jako minus " Zarząd Cognora poinformował, że chce wyemitować nowe akcje w celu refinansowania zadłużenia wynikającego z emisji obligacji."
Potencjał zmiany +49.80% (według biznes radaru)
Proszę o komentarz.
Romek

Damian UK
Gość
Damian UK

Rekomendacje BOS robia swoje. PKN, PGNIG i LOTOS od momentu udostepnienia dla klientow BOSia urosly srednio o okolo 5%. Na spekulacje fajnie bo na dlugi termin nie chcialbym miec ich w swoim portfelu

Ben
Gość
Ben

Prezesie, widzę iż oderwałeś się od stołu świątecznego. Czytałeś może już raport roczny WDX? Wprawdzie przychody stanęły w miejscu – wynik niedoboru dużych umów – ale rentowność ładnie podkręcili. W I kw. 2017 przychody wzrosły o 1/3 więc wynik netto powinien być ok. 2 mln. zł.

nde
Gość
nde

http://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/twoje-finanse/jak-zaczac-inwestowac-radzi-ray-dalio-z-funduszu-bridgewater/pm0ypb6
Sore, że to fake news onet, ale tłumaczenia wywiadu chyba nie zepsuli. Twórca jednego z największych funduszy inwestycyjnych podkreśla ważną rolę dywersyfikacji, na którą nas tak często uczula Prezes.

Kasa24
Gość
Kasa24

Witam serdecznie
Również chcałbym wszystkim życzyć Wesołych Spokojnych Świąt i dużo sukcesów w inwestowaniu.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

czekam na wyniki mirbudu żałuje że parę miesięcy temu nie brałem jhm błąd i wejdę w unimot kiedyś te osuwanie się skończy , wesołych świąt i spokojnych dla prezesa i inwestorów [herkules niepodpisany]

Grzes
Gość

powoli i bez rozglosu postepuja prace nad rozporządzeniem Ministra Rozwoju w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące – jesli ktos pamieta pomysl e-kasy. Wyglada, ze projekt coraz bardziej zaawansowany patrzac na kalendarium prac na stronie rzadowej. Z producentow kas to chyba tylko Elzab jest notowany wiec moze to byc dobra szansa dla nich na skok obrotow.
Prezesie co myslisz o tym jaki samej spolce? Moze warto sie ustawic juz pod taki scenariusz?

gregoriorye
Gość

Miłych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich tworzących i czytających blog prezesa i samego Prezesa. Do wtorkowej sesji.

Krzych
Gość

Jednak Unimot słabo, 49 nie utrzymał więc tak jak kiedyś pisałem możemy testować nawet okolice 33-38. Poniżej 45 może zacząć lekka panika.
Krzych
http://www.analizyprezesa.pl/2017/04/aktualnosci-analizy-komentarze-42017.html?showComment=1491938334005#c6129831497136230283

Krzych
Gość

Wykres z linią trendu :
http://at.biznesradar.pl/2ec3cb829d97d7e37e86e48ffe24103a.png

Oby okolice 38-40 zatrzymały.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@ Prezes tanio miałem na myśli dziś notowania już masz zysk na 4FM. Przyznam się że zdziwiłem się, że kupiłeś 4FM bo ma wskaźnik C/Z 18,6 , a wg pamiętam jak pisałeś że wsk C/Z na poziomie 9 to już droga spółka. Jak dziś sprzedasz to już masz zysk a co do przyszłości to zobaczymy bo wyniki za 16r 4FM były słabe. mam nadzieję że w 1 kw 17r poprawi te wyniki i tego się trzymajmy ;)
Rekinek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

WZA Stalexportu zatwierdziło 0,14pln dywidendy, prawo na dzień 24.04 – wypłata w maju a kurs JEDNAK NIE LECI… ktoś to jednak zbiera – pod kolejne informacje?
Marcin

sebson
Gość

0,18 czyli tyle ile mialo byc. Proponuje chociaz kliknac na ten pdf z uchwalami zanim sie cos napisze

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Informacyjnie ; Avia raport – sprzedaż praw do głosowania Mesotania Holdings Limited, szczegóły w publikacji (cypr). pozdrawiam mlody

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam.
Widzę, że Prezes kupiłeś akcje 4FM. Gratuluje taniego zakupu ww akcji dziś ;) Prezes Wiesz jakie były przyczyny wzrostu na początku kwietnia (biała świeca) ma 4FM z poziomu ok. 5,66zł do 6,5 zł?
Rekinek

bufon
Gość
bufon

Z rana sprzedałem resztę vindexusa jakoś te rekomendację źle działają na kurs.Skusiłem się na komputronik po 6.42 cena wydaje się być delikatnie mówiąc "śmieszna"

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"Sypiący" na IRL odpuścił. Pytanie tylko czy chwilowo na podbitkę kursu? Czas pokaże.

Tiruriru

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A co myslicie by podkupić Bumech po 30% spadku,można by coś ugrać…
BBB

Anonimowy
Gość
Anonimowy

loyd sprzedałem ze stratą udało się odrobić na aleja zrobiłem już 3 kółka co myślicie o tej spółce bo patrząc na umowy i potencjalny zysk powinno być lepiej myślę ze kupno w okolicach 60-65 gr daje szanse na zysk
lukas8i8

king_99
Gość

Ja od Alei trzymam się z daleka. Dla mnie to przekręt. Główny akcjonariusz sprzedaje akcje na giełdzie, a później emituje dla siebie nową emisję za znacznie mniejsze pieniądze. Dodatkowo te ich kontrakty to moim zdaniem w dużej części pobożne życzenia

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@ Prezes
Co do stx to ja mam dwie uwagi
1. Co do określenia punku w którym się znajdujemy "w drodze" to jak sam zauważyłeś na tą chwilę jest to spólka na 10% plus 4 % dywidendy i dla niektórych jest to całkiem OK.
2. Problem wg mnie leży też tu, że po wygaśnięciu koncesji spółka Stalexport Austostrada Małopolska SA wypłaci pieniążki spółce zarejestrowanej w Luksemburgu, a ta już wcale niekoniecznie musi wypłacić te środki spółce Stalexport Austostrady SA, która to spółka notowana jest na GPW. Wystraczy wola wejścia w inny biznes i przeznaczenie tyhc środków na nową działalność.
pozdrawiam
Wojtek

Ben
Gość
Ben

Jeżeli chodzi o wezwanie, to zastrzegają sobie możliwosć wycofania się jeżeli nie uda im się w wyniku skupu przekroczyć 90%. Jednocześnie straszą zniesieniem dematerializacji akcji. Co do ceny w wezwaniu to wezwanie będzie za pieniądze z kredytu więc może to sugerować, iż nie ma co liczyć na to, że znacznie ewentualnie podniosą cenę wezwania. Ale jak to będzie to się okaże. Ewidentnie trend do straszenia (jak nie oddacie akcji to przywócimy im formę dokumentu)akcjonariuszy przez wzywajacych jest utrzymywany.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Panowie,

Już pisałem tu o LSI Software – fundamentalnie spolka dobra, c/z bdobre, perspektywy rozwoju jeszcze lepsze a do tego przejęcie GiP. zastanawiam się tylko nad ostatnimi wzrostami – wg mnie padnie niedługo fajne info- może skup albo może dywidenda (gdzieś czytalem że firma ma określić politykę dywidendową na najbliższe lata)

Stalexport – ostatnie tygodnie było trzymanie/ obrona kursu w okolicach 4pln – w jakim celu??? myślicie że zmienią wysokość dywidendy na wza? Na tę chwilę jest 0,14 pln(~4%) . Siedzę tu od 1,6x i zastanawiam się czy to koniec drogi czy dopiero połowa?
Marcin

Ben
Gość
Ben

Mogą wycofać się z wezwania. Może ono nie dojść do skutku, gdy nie będzie chętnych do sprzedaży po tej cenie lub też chętnych będzie za mało (jeżeli skuteczność wezwania uzależniona jest od tego czy zostanie osiągnięte pewne minimium zapisów). To wezwanie traktuję jako propozycję, wstęp do negocjacji. Zaczynają z niskiego pułapu. Liczę na podniesienie ceny w wezwaniu. Inaczej nie widzę szans aby byli chętni (fundusze) oddawać te akcje ze stratą. Przypadków takiego postepowania wyzwajacych w ostatnim czasie mamy wiele.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A może być tak, że teraz zaczną zbijać kurs do -40 lub -50% i zmienią cenę wezwania na niższą?

jcn

Ben
Gość
Ben

Ja dzisiaj kupiłem sporo akcji komputronika po 6,48. Ryzyko, że stracę jest niewielkie, bo jest kotwica w postaci wezwania. Najwyżej – w najgorszym przypadku – sprzedam kilka groszy taniej. Jeżeli podniosa cenę w wezwaniu – a jest niska, nie dająca nic ekstra względem kursu spółki w ostatnich miesiącach. A jak się to ma do fundamentów to wiele o tym pisano na tym blogu. Stosunek potencjalnego zysku do ryzyka jest bardzo korzystny

Piotr
Gość
Piotr

Za 6,5 moim zdaniem nie mają szans wykupić większości akcji. Osobiście kupuję po 6,5 i czekam na drugie wezwanie po 8+ w perspektywie paromiesięcznej.

Egonac
Gość

Skąd macie informacje o cenie wezwania? Można jakiegoś linka.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Marinera Invest ogłosiła wezwanie do sprzedaży 4.507.987 akcji Komputronika stanowiących 46,03 proc. głosów po 6,5 zł za szt. – poinformował pośredniczący w wezwaniu mBank.

https://stooq.com/n/?f=1172672

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mamy ciekawy komunikat na Komputroniku. Prezes, wiem, że kiedyś patrzyłeś na tą spółkę. Masz jakiś typ, po ile mogą zrobić wezwanie.
Mamy tutaj trochę spekulacji, ale dość bezpiecznej, gdyż spółka jest nisko wyceniana.
Szeniek

Anna
Gość

Wezwanie na 6,5

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wezwanie po 6,50 czyli ciut słabo cenią sobie spółkę.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ostatnio Lukas pisał o Loyd. Ktoś może analizował sytuację tej spółki? Czy to zmierza do ceny=0?
Szeniek

bufon
Gość
bufon

Nie pamiętam kiedy IRL podaje wyniki kwartalne ale jak będą dobre tzn. porównywalne do tych z 1 kwartału 2016 to się opłaca dokupić większą ilość akcji po tych cenach. Dodatkowo można pomyśleć o szybkiej sprzedaży po odcięciu dywidendy i zrobieniu sobie straty podatkowej (dodatkowy zysk)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z drugiej strony – gdyby nie odcięcia dywidend z ostatnich lat to mielibyśmy trend boczny. Będą tak odcinać dywidendę i sypać aż kurs dojdzie do groszówek?
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co IRL prześledziłem co się dzieje z kursem. Proszę uważać,aby do dnia zatwierdzenia kurs nie poleciał o wartość dywidendy.Tam ktoś strasznie sypie aby nie poleciał do góry.Od ogłoszenia że spółka wypłaci zysk akcje spadają…(Wnioski wyciągnąłem po przeanalizowaniu kursu i forum Bankiera bo tam tez się na to żalą)

Adam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dla zainteresowanych i posiadających Stalprodukt dzisiaj DM BZWBK wydał rekomendację kupuj z ceną 720zł
BBB

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@ Daniel…prezes już kilka razy pisał. A jaki miałeś plan inwestując w Unimot?

Seba

Daniel Pawlik
Gość

A co sądzisz o UNIMOT, kupiłem po 50,70, teraz spadło do 48, wycofać sie czy trzymać ?

Wojtek Rudzki
Gość

Wiecie co? Gdy widzę takie posty to aż się dziwię, że ich autorzy przeznaczają swoje cieżko zarobione pieniądze na inwestycje w spółki giełdowe. Tego typu pytania świadczą o tym, że nie mają pojęcia w co inwestują. Takie działanie ma więcej wspólnego z hazardem niż inwestowaniem.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Ciekawi mnie wasza opinia na temat CCS ? Spółka co roku wypłaca dywidende w tym roku też jest dosyć hojna 0,11 na akcje przy kursie 1,10 może warto jeszcze wskoczyć?Pozdrawiam

bufon
Gość
bufon

Dla jasności dodam,że na ntt już swoje zarobiłem a dzisiaj kupiłem tylko i wyłącznie na szybki zarobek (nawet 3%).Mam troche wolnej kasy to się bawię małymi kwotami.

Damian UK
Gość
Damian UK

Po zalogowaniu w bossa rekomendacje ukazaly sie nowe rekomendacje kupna dla LOTOS, PGNIG i PKNORLEN. Wyceny nie sa jakies bardzo wysokie. PKNORLEN P/E wynosi ponizej 8. Prezesie rowniez widzisz spory potencjal dla tych spolek?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, a co sądzisz o Izoblok ,mam tą spółkę po 185 i myślę by dokupić teraz jeszcze na spadkach,fundamentalnie bardzo dobra, wzrosty przychodów i zysków bardzo konkretne, jak również i plany rozwoju na rynki pozaeuropejskie,powinna ładnie urosnąć…
BBB

petrodolar
Gość
petrodolar

NTT – miałem to jakieś rok temu, przytuliłem nawet dywidendę (32 gr brutto, stopa ok. 10%). Ale w tym roku jest wyraźny spadek przychodów i zysków (dywidenda – jeżeli w ogóle, to raczej dużo mniejsza). Spółka traci rynek + ma coś jeszcze do wyjaśnienia w skarbówce, i to w zasadzie mi wystarczy aby unikać tego papieru … choć z drugiej strony bilans bardzo zachęcający: obrotówka 184.458 tys. zł przy zobowiązaniach 113.341 – miód, malina. Przewaga obrotówki nad zobowiązaniami to +5,13 z/ 1 akcję przy kursie o połowę niższym:) Nic tylko zamknąć geszeft i wypłacić pieniądze akcjonariuszom.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki za komentarz w sprawie 11bit i CDR ale bardzo wiele spółek jest zbyt wysoko wycenianych. Z reguły jakaś plotka, czy info powoduje że zaczynają akcje spadać. Pytałem bo prostu nie umiałem znaleźć fundamentów takiej sytuacji.
Jeśli ich nie ma to moim zdaniem akcje te szybko odrobią straty. Moze to szansa na tani zakup?
Na marginesie przy tak dobrych wynikach ASTARTY- dlaczego kurs zatrzymał się w miejscu? Jaka jest Twoja opinia?
Władzio

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego tanieją w tym tygodniu tak gwałtownie akcje CD Projekt, oraz 11bit. Nie widzę żadnych przesłanek do tak gwałtownych ruchów.Dziękuję.
Władzio

Robert
Gość

Niestety, w przypadku spółek które w szybkim czasie dużo urosły ryzyko korekty też jest duże. Spora grupa zarobionych chętnie pozbędzie się papieru przy byle pretekście.

bufon
Gość
bufon

Jest wyrok sądu w sprawie niezapłaconego podatku przez firmę Ntt.Kupiłem z rana mały pakiecik na szybko (oby)

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.