"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Jak skutecznie zarabiać na giełdzie $

Pewnie wiele osób niekoniecznie związanych z rynkiem finansowym słyszało o legendarnych inwestorach (Warren Buffett czy George Soros) którzy stali się miliarderami dzięki udanym inwestycjom na giełdach. Każdy z takich inwestorów miał swój styl i metody inwestycyjne ale nie doszliby do imponujących stop zwrotu gdyby nie solidna analiza fundamentalna. Z pewnością takiej dokonał Warren Buffet gdy w 1988 r. dokonywał inwestycji w akcje Coca-Cola Company które do dzisiaj wzrosły blisko 2000% nie licząc wypłacanych dywidend.


Ktoś z pewnością powie że takie cuda (wzrosty) dzieją się tylko w USA a w Polsce to się nie zdarza. I muszę go zapewnić iż jest w dużym błędzie gdyż rodzima Giełda Papierów Wartościowych w ostatnich latach też doświadczyła spektakularnych wzrostów. Największą gwiazdą ostatniego 10 lecia były akcje CD Projekt ze wzrostem o 18 232 %, akcje 11 Bit 6 600% czy Mabion których kurs w szczycie notowań wzrósł o 1 500%. Żeby jeszcze lepiej zobrazować skalę wzrostów np. CD Projekt to przekładając wzrost na złotówki, gdyby zainwestować 10 lat temu tylko 1 000zł to obecna wartość wynosiłaby 182 320zł.

Z doświadczenia wiem że wiele osób próbowało inwestowania na giełdzie skuszeni „medialnymi informacjami o akcjach które dały zarobić setki czy tysiące procent” jednak ponieśli porażki często tracąc pokaźny majątek. Każdy „przegrany” zapewne zastanawiał się co źle zrobił że stracił pieniądze przecież np. wszyscy pisali że akcje które kupił mocno wzrosną albo/i jest hossa i wszystko rośnie (tak w dużym uproszczeniu). Oczywiście mam świadomość iż każdy przypadek jest inny i pewnie wiele czynników wpłynęło na poniesioną stratę ale efekt jest taki że taka osoba rezygnuje całkowicie z inwestowania na giełdzie. Nie wnikając w to jakie błędy inwestycyjne takie osoby popełniły jestem przekonany że gdyby spotkały/trafiły w odpowiednie środowisko/krąg prawdziwych (nie naganiaczy) pasjonatów i praktyków giełdy to wyniki inwestycyjne mogłyby być zupełnie inne. Takich miejsc/środowisk (zazwyczaj w sieci) jest obecnie kilka, jednak w większości są one płatne (nawet 600zł rocznie), zazwyczaj niedostępne bez opłaty dla czytelników z „zewnątrz” a to może stanowić sporą barierę szczególnie dla początkujących lub z mniejszym portfelem inwestorów.

Wyjątkowym miejscem/środowiskiem w sieci jest z pewnością blog www.analizyprezesa.pl którego twórcą jest Przemysław (czyli ja) o pseudonimie „Prezes” (pseudonim nadany 25 lat temu przez przyjaciół) czyli inwestor z blisko 20 letnim doświadczeniem (więcej o mnie tutaj). Na wyjątkowość bloga składa się wiele czynników takich jak trafne analizy fundamentalne autora, pokazywanie zagrań w jego wirtualnych portfelach czy w szczególności forum czytelników bloga link na którym intensywnie wypowiadają się specjaliści od analizy fundamentalnej i technicznej. Wyjątkowość bloga to także fakt iż jest on całkowicie bezpłatny, dostępny dla każdego czytelnika nie zależnie od stanu portfela czy doświadczenia inwestycyjnego a Prezes (autor bloga) przez całą dobę (z przerwą na sen :-) odpowiada na pytania czytelników, na ich prośbę opiniuje spółki czy komentuje istotne informacje ze spółek a także makroekonomiczne.

Zapewne „nowy” czytelnik który czyta ten wpis powie że to są tylko słowa i chciałby zobaczyć na faktach skuteczność praktyków z bloga www.analizyprezesa.pl dlatego poniżej pokazuję z kilku ostatnich miesięcy (przyjąłem 6 miesięcy bo tego byłoby sporo przy dłuższym okresie) wytypowane spółki na blogu których następnie kursy mocno wzrosły.

Atal – po analizie spółki „Atal – to może być lider wypłacanych dywidend ale czy warto kupić” link tutaj w dniu 16.12.2018r. wzrost kursu o 28% z 28,80zł do 37zł.

CD Projekt – po poście „Lista spółek które mogą trafić do portfeli prowadzonych na blogu” link tutaj w dniu 9.01.2019r. wzrost kursu o 31% z 153,60zł do 201,40zł.

Decora – po analizie czytelnika „Jacka” link tutaj w dniu 5.09.2018r. wzrost kursu o 68% z 10,40zł do 17,50zł. Załączam analizę czytelnika aby pokazać iż faktycznie blog to miejsce w którym spotykają się profesjonaliści. Lista zyskownych „strzałów” jest w kolejności alfabetycznej nazw spółek.

Eurotel – po analizie spółki „Eurotel – Altus z wozu kursowi lżej” link tutaj w dniu 30.09.2018r. wzrost kursu o 28% z 17,20zł do 22,10zł.

Getin Noble – po moim wpisie na forum bloga o kupnie w dniu 28.01.2019r. kurs wzrósł o 126% z 42 groszy do 95 groszy.

Grodno (największy hit) – po moim wpisie na forum bloga o spółce w dniu 20.11.2018r. kurs wzrósł o 238% z 1,95zł do 6,60zł.

IRL – po wymownym tytule analizy spółki „Inter Rao Lietuva okazją inwestycyjną życia ?” link tutaj w dniu 16.09.2018r. wzrost kursu o 146% z 5,24zł do 12,90zł.

Maxcom – po analizie spółki „Maxcom – niedotrzymane obietnice „słono” kosztują ale może warto dać szansę spółce?” link tutaj w dniu 8.12.2018r. wzrost kursu o 41% z 16,60zł do 23,50zł.

PCM – po kupnie do wirtualnego portfela fundamentalnego „PCM zaparkował w Wirtualnym Portfelu Fundamentalnym w oczekiwaniu na podniesienie cen ogłoszonych wezwań” link tutaj w dniu 4.01.2019r. wzrost kursu o 47% z 13,20zł do 19,50zł.

PGS Software – po analizie „PGS Software to poważny kandydat do wirtualnego portfela dywidendowego” link tutaj w dniu 13.01.2019r. wzrost kursu o 38% z 9zł do 12,50zł.

Stalexport – po kupnie do wirtualnego portfela dywidendowego „Stalexport nieśmiało wjechał do Wirtualnego Portfela Dywidendowego” link tutaj w dniu 21.10.2018r. wzrost kursu o 29% z 3,15zł do 4,07zł.

Unimot – kupno po wpisie czytelnika bloga (mistrz w wynajdywaniu okazji pod kątem technicznym na podstawie wzrostu wolumenów) w dniu 29.01.2019r. – wzrost kursu o 42% z 8,90zł do 12,70zł

Wittchen – po analizie spółki „Wittchen – odrobina luksusu w okazyjnej cenie” link tutaj w dniu 18.11.2018r. wzrost kursu o 42% z 11,80zł do 16,80zł.

Powyżej zamieściłem tylko większe zyskowne typy inwestycyjnego z ostatnich 6 miesięcy a z tymi o mniejszych stopach zwrotów było znacznie więcej.

Aż nie chce mi się wierzyć (przynajmniej więcej nie mogę sobie przypomnieć) ale w tym okresie tylko jeden typ okazał się błędny czyli Prairie. Ale w przypadku tej inwestycji jest pewne wytłumaczenie bo akcje kupowałem 2 dni po mojej operacji i byłem jeszcze w gorączce pooperacyjnej. Dodam więcej iż kupując po 1,30zł kurs wzrósł w tym samym dniu najpierw o 18% do 1,54zł by następnie spaść o 40% w ostatnich dniach (do 0,78 zł).

Szanowni czytelnicy !!!

Powyższe przykłady zagrań inwestycyjnych to nie dzieło przypadku i szczęście a połączenie rzetelnej analizy fundamentalnej i analizy technicznej. Są to setki godzin spędzonych przy analizie raportów finansowych spółek, analizie rynków finansowych i sytuacji makroekonomicznej Polski jak i całego świata.

Jednak same analizy to nie wszystko gdyż najważniejsi są w tym „łańcuchu” ludzie, ich dyskusje, różne spojrzenie na daną spółkę, różne metody inwestycyjne, ich wieloletnia praktyka na rynku inwestycyjnym i co istotne (czasem najważniejsze) czyli psychologia rynku.

Zbiór takich osób, praktyków i pasjonatów rynków finansowych, można spotkać na blogu www.analizyprezesa.pl a w szczególności na forum czytelników bloga link tutaj i link nowy wątek dyskusyjny. Jednak nie byłbym uczciwy gdybym nie wspomniał iż nieocenioną pomoc i inspirację dają nam często „przyjaciele” z www.portalanaliz.pl i www.gpwatak.pl za co im serdecznie dziękuję.

Mam nadzieję że tym postem pokazałem iż możliwe jest zarabianie na giełdzie a blog www.analizyprezesa.pl jest takim miejscem który może pomóc w takim zarabianiu.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem bezpłatnych analiz spółek i artykułów zamieszczanych na blogu to zapraszam do subskrypcji e-mail która dostępna jest pod poniższym linkiem.

Pisząc tego posta korzystałem z programu do analizy technicznej na stronie www.parkiet.com.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

Przemysław „Prezes”

subskrypcja e-mail

avatar
8 Comment threads
8 Thread replies
8 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
AdamSpekulantPascalŁukasz ODominik Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Spekulant
Gość
Spekulant

Udostępniłem na grupie Stock Jam Session – GPW – NYSE – FSE(XETRA) – etc, na facebook grupa liczy blisko 6000 osób mam nadzieję że ktoś skorzysta z Twoich analiz bo wiem że warto a przekonałem się o tym na własnej skórze.

Adam
Gość
Adam

To zdaje się Ci od Rafała Zaorskiego – raczej spekulanci na walutach, zalecana ostrożność – wpuścił ludzi w maliny z tym Merlinem (oczywiście nikogo nie namawiał)…

Pascal
Gość

Przemku, konkretny wpis pokazujący, że na GPW istnieją wartościowe spółki, które faktycznie dają dodatnią stopę zwrotu.
Dzięki za miłe słowo na końcu :)

Łukasz O
Gość
Łukasz O

Gdzie/Jak uczyłeś się analizować spółki? Co sądzisz o licencji maklerskiej i doradcy finansowego? Może, nawet nie o samych licencjach ale o wiedzy potrzebnej do ich zdobycia?

Dominik
Gość
Dominik

Jestem od początku bloga i muszę potwierdzić że wszystko co tu napisane to prawda. Dodam od siebie tylko że wyniki zostały osiągnięte w niezbyt sprzyjających warunkach rynkowych ( nie było żadnej hossy na małych i średnich spółkach a odpływy z funduszy inwestycyjnych nie zachęcały do inwestowania na gpw, afera getback). Sam nie raz skorzystałem z analiz spółek i udało się zarobić za co bardzo dziękuję Prezesowi i czytelnikom. W zeszłym roku sprzedałem wszystkie akcje przed wakacjami ale trochę za późno. Z dużego plusa zrobił się niestety mały minus bo spadki na moich spółkach nabrały rozpędu. Teraz z perspektywy czasu to dobry ruch, bo straty na małych spółkach jakie nastąpiły, byłyby bardzo trudne do odrobienia. Od grudnia powoli wracam na rynek i mam już kupionych parę spółek opisanych tutaj na blogu :decora, auto partner,irl, amica, ropczyce.
Jeśli miałby być jakiś krach to uważam, że najlepszą spółką byłby stx i kupno wg mechanizmu opisanego przez Prezesa. Do tego umocnienie dolara wiec spółki na tym zyskające i waluta . Jeśli hossa na małych spółkach to te opisane na bogu w ostatnim czasie. Polecam to miejsce wszystkim chcącym inwestować na naszej giełdzie. Dominik C.

Syriusz
Gość
Syriusz

Patrzac kontrariańsko to teraz czas na wiekszą koretkę na giełdach ;)

Marksman
Gość
Marksman

Witam. Dziękuję za rewelacyjny post. Jeśli nie jest w tym miejscu nie mile widziane zapytanie o „roboczą” opinię, to ciekawe jestem czy miałeś Prezesie na tapecie spółkę IPL ?
Mały free-f, mała płynność, na pokładzie Rockbridge, wskaźnikowo sadze, że ok i pojawiają się komunikaty o korzystnych rozstrzygnięciach w sporach sądowych. Jeśli kolejne roszczenia wobec spółki są tyle warte, co te odrzucone przez sad, to czy w zw. z mocną już przeceną waloru nie będzie podstaw do optymizmu?

Seba
Gość
Seba

Moja średnia zakupu cdprojekt to 24,3 PLN.Było to na fali optymizmu przed premierą wiedźmina.Sprzedać nie zamierzam, inwestycja na dłuższą przyszłość Pozdrawiam, Seba.

Nieuk
Gość
Nieuk

Te założenia biur maklerskich-są delikatnie mówiąc konserwatywne. Szykuje się najlepszy projekt od lat. A wycena zawsze będzie kontrowersyjna…

Nieuk
Gość
Nieuk

Ale super post:) Co do Sorosa-mendy nie lubię:) Choć chciałbym mieć tyle szmalu:) Przez Jego spekulacje na funcie-rozwalił prawie całą brytyjską gospodarkę.

Cieszę się, że zrozumiałeś bardzo ważną kwestie, czyli AT. Nie jesteśmy przecież insiderami i trzeba mieć to na uwadze.

Ps. Wreszcie się wziąłeś za marketing i super. Jesteś WIELKI! Może gdybym trafił na takiego bloga kilka lat wcześniej-nie dostalbym tak w pierdziel:) Rzetelność-to Twoja immanentna cecha A nie zawsze musimy się zgadzać-prawda?

Udanej niedzieli:)

sławek
Gość
sławek

odnośnie tego pierwszego wykresu to chciałem znaleźć w historii stan posiadania i zrobić screen ale niestety nie mogę się cofnąć o tyle lat. za tą kasę dzisiaj mógłbym być większościowym udziałowcem niejednej z opisywanych tu firm. , Prezesie myślę że nastepna na tej liście może być to ta o której wspominałeś kilka sesji temu że zrobisz analizę. Nie spiesz się bo czekam na zastrzyk gotówki w marcu.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.