"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Seko – wyniki roczne potwierdzają korzystne tendecje na rynku surowców i walut

Dzisiaj trochę komplikacji było z opublikowanym raportem rocznym, gdyż na kilku serwisach ekonomicznych pojawił się przed 9 rano a na głównym z którego korzystam dopiero o 10:20. Niestety bardzo nieczytelnie ten raport jest zaprezentowany i najlepiej go analizować ze strony sekosa.pl

W 4 kwartale 2017 (ten omawiam) przychody wzrosły o 16,92% do 63,233 mln, zysk ze sprzedaży wzrósł o 25,70% do 13,062 mln, marża ze sprzedaży wzrosła z 19,22% do 20,66% a zysk netto wzrósł o 33% do 4,264 mln a c/z spada do 7,60. Jak widać jest to kontynuacja pozytywnych tendencji zapoczątkowana już w 1 kwartale 2017 na którą wpłynęły wg Zarządu (przypis z raportu rocznego)

Pozytywnie wygląda też bilans (najlepiej widać to po wzroście kapitału własnego), pozytywne są też przepływy operacyjne które w 4 kw 2017 były trochę gorsze r/r ale w całym roku prezentują się wręcz wzorowo gdyż jest 12,3 mln przepływów operacyjnych przy 9 mln zysku netto (trzeba pamiętać o sezonowości i specyficznej działalności działania z sieciami handlowymi które wydłużają terminy płatności).
Nie ma rozdzielonego kwartału 4 w raporcie dlatego dla wzrokowców wklejam porównanie roku 2017 do 2016 aby pokazać jak mocno poprawiła firma wyniki (zysk netto wzrósł o 100% a przychody o 21%).
Oczywiście zaprezentowane dane to już przeszłość i teraz trzeba myśleć o przyszłości. Zgodnie z postem link w którym zrobiłem analizę surowców i walut wpływających na wyniki firm z Wirtualnego Portfela Fundamentalnego, spodziewam się iż wyniki 1 kwartału będą lepsze r/r. Zakładam że przychody wzrosną o 10% a zysk netto o 20% a wpłyną na to przesunięte święta, niższe ceny ryb (głównie śledzi) oraz mocny złoty do eur. Na plus może działać też rekomendacja zarządu Seko 45 groszy dywidendy. Dlatego w związku z oczekiwanymi lepszymi wynikami, dywidendą oraz niską dosyć wyceną trzymam akcje jeszcze przynajmniej do wyników za 1 kw 2018r. Czy kurs wzrośnie lub spadnie to już niestety nie jestem w stanie przewidzieć.
ps trochę dzisiaj „pokręcony” wpis ale nie mam za bardzo czasu.
Wszelkie dane finansowe pochodzą z raportów finansowych spółki.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad portfela link  i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan Wirtualnego Portfela Fundamentalnego oraz posiadane akcje link rachunek.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. 

avatar
9 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Anonimowydarek skwarekGPW ATAKPrezes Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
darek skwarek
Gość

Tak, trochę gorzej będzie jak zamknie tę lukę, i pójdzie sobie na 9.50 w najlepszym wypadku.
Osobiście uważam że, tak źle nie będzie.

pozdrawiam,

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dlaczego Seko teraz spada ?

GPW ATAK
Gość

Witaj,
Po wybiciu oporu luką wzrostową często dochodzi do próby domknięcia (luki). Długoterminowo nic się zmieniło, takie sytuacje, to w dużej mierze "szum giełdowy".

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jesli ktoś czyta bloga i od razu kupuje akcje a potem ma pretensje to można skwitować to jedynie głupotą – a jak jeszcze kupuje jedną spółke za całe swoje oszczędności to nawet skrajną głupota. Jeśli później ma do kogokolwiek poza soba pretensje to chyba powinien zainwestować w duże lustro i palantowi, którego w nim zobaczy faktycznie powinien nawtykać do woli.
Każdy może założyć swojego bloga, dla siebie lub dla znajomych a potem może i dla większej publiki jak ten Prezesa czy OBS-a. Mogę jedynie pogratulować bo z obu tych blogów wiele się nauczyłem, Wcześniej sam wynajdywałem spółki do swojego portfela, teraz nadal to robię ale moge liczyć na innych, którzy podobnie jak ja chca znaleźć fajna spółkę. To bardzo cenne. Ale jak juz czymś się zainspiruję to będzie moja i tylko moja decyzja przecież.
Wielkie dzięki za wiedzę i inspirację autorom obu wspomnianych blogów.
A krytyką się nie przejmujcie. Zwłaszcza tą nie merytoryczną. Im większa liczba czytelników tym statystycznie większa szansa na trafienie na takich co psuja krew zupełnie niepotrzebnie.
Grzegorz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Panie Skwarek, idź pan w cholerę. Nikt panu nie każe czytać tego bloga a tym bardziej inwestować. Ja czytam go od dawna i jakoś nie mam wątiwosci, że zasady są jasne. Szukanie winnego, że pan gdzieś wtopił, jest dziecinne, a w zasadzie dziecinnie zabawne.
Podam mój przykład – wymienię spółki o ktorych pisał Prezes na blogu i stąd o nich wiedziałem. Po pierwsze też zainwestowałem w GETBACK, ale niewiele, bo wiem, że to giełda i liczy się całość portfela, należy dbać o dywersyfikację. Na tej pozycji mam stratę. Ładnie zarobiłem za to na Eurotelu, który nadal trzymam. Kupiłem STX, które trzymałem do tego samego momentu co Prezes i znowu zarobiłem. Mam PCM, może na nim zarobię, na razie mam niewielką stratę. W sumie jestem zadowolony ze swoich posunięć, a z lektury tego bloga bardzo. Zawsze tu znajdę coś ciekawego do przemyślenia. Każdy natomiast musi umieć kalkulować sam. Panie Skwarku, znalazłeś bloga w necie i zrobiłeś sobie z niego wyrocznię??? Do tego jeszcze brzydko nadinterpretacje są jego treści i masz pretensje. Poczytaj swoje posty, a rano weź tornister i grzecznie idź do szkoły.

Pozdrawiam
Paweł

darek skwarek
Gość

Mogę Cię zapewnić, że Twoje wpisy nie są dla mnie inspiracją ani że, nie straciłem kasy, co podejrzewasz (zresztą słusznie, trudno by było nie stracić).
Skoro Twoje "wirtualne transakcje" są tylko Twoje, to po jaką cholerę je publikujesz? Ot tak dla zabawy, masz taką potrzebę, czy po prostu czerpiesz z tego korzyści, licząc na poczytność strony i chęć naśladowania przez czytelników. Oczywiście, wprost nikogo nie namawiasz, pistoletu do łba też nie przystawiasz. Tylko jeszcze raz, po co w takim razie publikujesz te gnioty.
Co za hipokryzja. Bez obrazy i to by było na tyle.

pozdrawiam,

darek skwarek
Gość

Podwajanie pozycji po dużych spadkach, to według Ciebie nie jest uśrednianie?
Pewnie nie, to tylko "wirtualna" okazja inwestycyjna.

pozdrawiam

darek skwarek
Gość

PCM (grupa Masterlease) – zajmuje się leasingiem samochodów oraz usługami zarządzania flotą tj. car fleet management.
Kupiłem 300 akcji po 26,60 zł, oczekiwany wzrost 10-15% w okresie najbliższych 4 miesięcy.
To Twoje słowa. Kupiłeś za pieniądze, czy tylko wirtualną ściemę wstawiasz nieszczęsnym czytelnikom? Z tego co napisałeś, to kupiłeś ale jakoś mam wątpliwości w rzetelność tych słów.
Piszę tego posta żeby trochę wykrzyczeć swoją złość, trochę się usprawiedliwić, trochę zebrać informacje w jednym miejscu i trochę znaleźć odpowiedź co dalej ? Jako że posiadam akcje w wirtualnym portfelu
fundamentalnym (w rzeczywistym którego już nie pokazuję nie posiadam akcji), moi znajomi oraz czytelnicy bloga posiadają akcje chcę chociaż krótko zebrać wiadomości (co wiemy) aby można było łatwiej podjąć decyzję co robić?
Jednym słowem: żenada.

Poczuwam się jednak zobowiązany aby podać co zrobię w wirtualnym portfelu fundamentalnym który prowadzę na blogu. Na chwilę obecną zamierzam trzymać akcje i podwoić pozycję po cenie akcji nowej emisji, tzn. akcje kosztowały do tej pory około 8000zł i za taką samą kwotę dobiorę akcji.

To Twoje słowa. Chyba się już gubisz, pewnie z powodu niewiarygodnej ilości gotówki, którą zainwestowałeś.

pozdrawiam,

GPW ATAK
Gość

Także z technicznego punktu kurs wybił się nad opór. Ruch w kierunku ostatnich szczytów mamy zatem otwarty.

darek skwarek
Gość

Jasne, wspaniałą tą technikę macie ( w podanych do tej pory spółkach). Można powiedzieć że, mistrzostwo analizy retrospektywnej… (i wirtualnych wyników osiąganych w przeszłości).
Prezes… , czy dalej proponujesz ewentualnym, nieszczęsnym czytelnikom Twojego bloga uśredniać getback? A jak tam super fundamentalna spółka BAH?.
Pewnie na portfelu wirtualnym ma się świetnie (excel wszystko przyjmie), a jak w rzeczywistości?

Dobrze się czujesz wstawiając ludziom gnioty, nie ponosząc za to odpowiedzialności i jeszcze czerpiąc z tego jakieś tam tantiemy?

pozdrawiam,

GPW ATAK
Gość

Panie Darku, czytelnicy premium mają wgląd to mojego portfela na którym na bieżąco dokonuję transakcji. Są to transakcje typu short i long. Przykładowa tabelka z ostatniego tygodnia prezentuje się tak:
http://prntscr.com/iup7m1
Analizy są robione na dzień dzisiejszy, więc nie ma mowy o jakiejś "retrospektywie". Proszę ostudzić emocje.

Co do zarzutu do Prezesa: Prezes wybiera spółki w dobrej wierze, a to że Zarząd robi takie, a nie inne machlojki, to niestety niemalże codzienność na naszej GPW.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.