"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Fundamentalny portfel „blogprezesa” – podsumowanie Czerwca

W czerwcu stan mojego portfela obniżył wartość gdyż spadł o 0,1% (WIG wzrósł o 0,26%) do kwoty 71.850zł, a od początku roku wzrost wartości portfela to 26,40% (WIG wzrost o 17,90%).
Ciekawostką jest iż jest to kolejny miesiąc potwierdzający regułę że jak WIG spada to mój portfel się lepiej zachowuje, a w przypadku wzrostów WIG mój portfel dołuje. Miesiąc temu oczekiwałem iż chciałbym aby portfel utrzymał wartość (i to w zasadzie się udało gdyż spadek jest minimalny) oraz chciałbym odświeżyć portfel (częściowo też to zrobiłem). Z perspektywy czasu jestem zadowolony z trudnego miesiąca gdyż można było zauważyć na całej giełdzie spadek aktywności i duże spadki wielu spółek, jednak jak widać właściwa dywersyfikacja zapewnia dobrą amortyzację spadków.
Sukces miesiąca – zwycięzca jest tylko jeden czyli 4fun media gdyż po 19% wzroście skasowałem zysk i zamknąłem pozycję. Nie ukrywam iż jestem zaskoczony dynamicznym wzrostem kursu gdyż nastawiałem się iż inwestycja ta potrwa około roku czasu.
Porażka miesiąca – niestety na miano porażek miesiąca muszę uznać wydawałoby się że stabilne spółki jak Ambra (spadek 7,7%) oraz Skarbiec (spadek 7,9%). W przypadku Skarbca to powody spadku są mi znane (spora rotacja kadrowa w firmie spowodowana zmianą głównego akcjonariusza) ale w przypadku Ambry nie znam powodów spadku (nie było żadnych informacji z firmy) i mam nadzieję że nie wyjdzie za jakiś czas „trup z szafy”.
Oczekiwania na przyszły miesiąc – podobnie jak miesiąc temu chciałbym utrzymać chociaż wartość portfela (będę miał mniej czasu gdyż dzieci mają wakacje) ale jest możliwe że pojawią się większe zmienności na moich spółkach gdyż na rynek mogą już napływać szacunki wyników za ostatni kwartał. Ponadto dzięki uwolnieniu gotówki możliwe że dokonam zakupu akcji jednej czy dwóch spółek które obserwuję od pewnego czasu.

Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków
maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i
posiadane akcje o których piszę na blogu są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby
nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się niestety często zdarza).
Załączam też link do mojego portfela na którym widać
wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o dużym ryzyku inwestycyjnym link zasady.
 
 
avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ZgredKryzaPrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Kryza
Gość

Czy sadzicie, ze jest uzasadnienie oplacalnosci poniższej transakcji Pepeesu?
http://www.pepees.pl/index.php?wiad=925
biorac pod uwagę:
http://www.pepees.pl/index.php?wiad=927 – pkt 5.
i
http://www.pepees.pl/index.php?wiad=754
?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Obstawiam Transpolonię.
Pozdrawiam
Rafał

Kryza
Gość

Mnie ciekawi co kupisz:)

Zgred
Gość

jak kupi to na pewno poinformuje…
i będzie można spapugować… ;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam.Gratuluje .Widziałem że wszedłeś w SEKO.Też sie przymierzam bo obserwuje od dłuższego czasu .Tak samo jak Dektre WDX Wadex Gwaranta .Nie wiem na ile żona pozwoli mi zainwestować bo może sie uda akcje 2 spółek .Wszystko czas pokaże. Pozdrawiam i gratuluje

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam, prezesie dokup Astarte. piofun

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.