"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Fundamentalny portfel „blogprezesa” – podsumowanie Marca

Marzec dla mojego portfela był bardzo dobry gdyż jego wartość wzrosła o 15,80% (WIG spadek 0,67%) do kwoty 107.611 zł, a od początku roku wzrost wartości portfela to 23,69% (WIG wzrost
11,90%). Na świetny wynik wpływ miała oczekiwana przeze mnie sprzedaż przez iAlabtros Group swojej spółki zależnej, związany z nią ekstra skup akcji własnych oraz sprzedaż pozostałych akcji. Oczywiście jak to mam w zwyczaju za wcześnie sprzedałem pozostałe akcje ale da się z tym żyć. Od obecnego miesiąca ustalam sobie WIG jako mój benchmark z którym będę porównywał dodatkowo wyniki. 
Sukces miesiąca – zyskowna sprzedaż iAlabtros Group oraz bardzo dobre zachowanie maruderów poprzedniego okresu czyli : Aviaam (+32%), Onico (+10%), Helio (+22%, to akurat nie maruder).
Porażka miesiąca – IRL (-13%) spółka która zawodzi ale dostaje szanse gdyż oczekuję nawet 15% dywidendy która może podbić kurs, Unimot w przypadku którego zrobiłem błąd bo zamiast skasować 20% zysk z IPO to dokupiłem akcje które niestety kilka % spadły, tutaj jednak podchodzę spokojnie do inwestycji gdyż wyniki najbliższych kwartałów powinny być dużo lepsze ps. Prezydent dzisiaj podpisał ustawę o systemie monitorowania drogowego towarów link ustawa (dobra wiadomość dla Unimot i Onico).
Oczekiwania na przyszły miesiąc –  oczekuję na dobre wyniki roczne moich pozostałych firm Astarta, Delko, Vindexus oraz chciałbym aby portfel chociaż był na zero bo odpoczynku mu się trochę przyda. W najbliższym miesiącu nie wykluczam jakiś nowych zakupów oraz sprzedaży obecnych spółek.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków
maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i
posiadane akcje są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby
nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się kiedyś zdarzało na forum
bankiera), załączam też link do mojego portfela na którym widać
wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady


UWAGA – saldo mojego rachunku akcyjnego zostanie pomniejszone o kwotę 37.611 zł i saldo początkowe na kwietnia wynosi 70.000 zł. 3 kwietnia (poniedziałek) zrobię rano przelew i załączę zrzut z r-ku maklerskiego aby potwierdzić że faktycznie mniej jest środków.
avatar
14 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
pablo7Andytommy501Paweł KaźmierczakZgred Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

jakieś większe ruchy na Danksie dziś…

fazianga

pablo7
Gość

a co myslisz prezes o artnewmed

Andy
Gość

@Prezes, czy rozważasz wejście w Arctic Paper ?

tommy501
Gość
tommy501

Dodaj jak możesz zakładkę na kwiecień 2017: Aktualności, analizy, komentarze 4/2017. Z góry dzieki. A na serio myślisz, ze w Stalexport warto teraz inwestować

Rebecca
Gość

Prezesie,
Na wstępie dzięki za bloga , świetnie się go czyta i życzę owocnych inwestycji. Wspominałeś , że planujesz zakupy do portfela, mógłbyś podzielić się jakąś listą spółek obserwowanych , które bierzesz pod uwagę.

Gregory
Gość

Jeszcze jedno pytanie. Kiedy Astarta podaję wyniki?

Gregory
Gość

Witam,
Kernel właśnie kończy korektę, zna ktoś spółkę, jakie ma fundamenty do wzrostu?

moneygrabbing
Gość

Ostatnio coraz więcej ludzi zaczyna zarabiać – to oznacza, że korekta zaczyna powoli się zbliżać.

Arek
Gość

Mlody mozesz prosze pisac po polsku bez wstawek z innych jezykow? Poczulem sie jakbym Kilera ogladal :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Arek :)) pogoda, endorfiny, Lądek zdrój – takie miasto, nie w Londynie :)) i piękny mecz Lewego. Wypada się cieszyć życiem :)). szkoda, że dzieciak chory. Ale kask do góry będzie dobrze. :))
Pozdrawiam Mlody
PS. Prezes, przy okazji, gratulacje za pomysł, otwartość i swoją prostolinijność – coraz rzadziej spotyka się ludzi szczerych, uczciwych i prawdziwych – trzymać ten kurs – życzę.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam
W przypadku Ialba, wdając się w dyskusję (ale nie dla podgrzania temperatury, tylko chłodnego As Is, faktem jest, że czekają nas ciekawe sesje. TFI Inve pozbył się 13,36 % akcji (unikając ryzyka dalszego how ToBe, co może być zrozumiałe bo w końcu zarządzają kasą ludzi). Poczekać wypada teraz o czym była mowa, co zrobi Met. (ma po skupie 9,83%) i SEB (ma po skupie 4,2%). Mnie osobiście ciekawi zachowanie piątkowej sesji. Tak sobie kątem oka patrzyłem i miałem (na podstawie zleceń) nieodparte wrażenie że ciągle ktoś zagrywa na zaniżenie kursu. Jak tylko większy vol, chciał buy, i podkręcał, zaraz szła riposta vol kilku szt na niższy kurs. Pojawiały się też zlecenia k. na około 20-30 Kilo i znikały jak kurs szybował. Trzeba się oczywiście zgodzić – obecnie spekula. Do czasu konkretnych ruchów i komunikatów można wacht. Ale nie wykluczone, że ten "źrebak" jeszcze pójdzie w gonitwie zanim trafi na ubój-). Dla jeszcze lepszego wyniku in the future jego inwestorów. Z pozdrowieniami – mlody
P.S Pogoda Wonderful. Oby nie doszło do korekty rynku. Końcówka piątkowej S. dawała oznaki tego weekendu.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dziwię się , że tak patrzycie na OFE. W funduszach tych pracują albo amatorzy albo ludzie , którym nie zależy bo i tak wyniki będą mieli zbliżone do WIGu. Nie zdziwiłbym się też jakby zarządzający wykorzystywali OFE do inwestycji prywatnych, wiedząc jaka jest reakcja publiki gdy wyjdzie info.
szejker

Robert
Gość

Opierałem się na danych z bankiera i wygląda na to, że są przekłamane.
http://www.bankier.pl/gielda/notowania/akcje/INTERAOLT/wyniki-finansowe/skonsolidowany/roczny/standardowy/1
Dzięki.

Piotr Imieliński
Gość

cześć Prezes, popieram twoją opinię o IRL. Dam jej jeszcze rok szansy uważnie czytając raporty kwartalne i internetowe newsy (również te po litewsku:)). dla mnie z kolei największym ryzykiem jest polityczne i właścicielskie – przy takiej płynności oni mogą robić z kursem co chcą, a nawet zdjąć spółkę z giełdy.

Unknown
Gość

Witam po raz pierwszy na blogu :)

Śledzisz spółkę IRL – jaki jest powód, że do 2013 wypracowywali kilkakrotnie większe przychody i zyski niż obecnie?

Pozdrawiam,
Robert

Unknown
Gość

Hej,
pierwszy raz komentuję. Patrzę na raport IRL i mam pewne obawy. W 2015 roku przepływy operacyjne wyniosły 20,445 mln euro, a na koniec okresu wyniosły 19,755 mln euro 11,228 z gotówki z początku 2015 i 8,527 z przepływów netto. W 2016 roku na początku okresu było 19,755 mln euro a przepływy netto pomimo amortyzacji wyniosły minus 12,544 mln eur i na koniec okresu zostaje 7,211 mln euro przy 19,755 mln rok wcześniej. W 2016 wypłacili 16,1 mln euro dywidendy czyli około 81,5% środków pieniężnych i około 85,5% z zysku netto ( z. netto 18,819 mln euro). Zakładając 85,5% dywidendy i licząc nawet z zysku netto a nie z środków pieniężnych, których w zeszłym roku było więcej niż zysku o ok. 1mln euro a teraz jest o 2 mln euro mniej to dywidenda wychodzi 7,918 mln euro czyli ok 0,396 euro na akcje ok 1,68 na akcje czyli ok 13% przy kursie 12,95, czyli nieźle.
Moje pytanie jest jednak takie czy wypłacą więcej dywidendy niż mają środków pieniężnych? Zwiększyli także zatrudnienie z 27 do 42 i koszty ogólnego zarządu o około 2mln euro bez znacznego wzrostu przychodów. Daj znać co sądzisz. pzdr. Pawel

Paweł Kaźmierczak
Gość

Dokładnie jest dosyć mało środków pieniężnych i mogą się bać utraty płynności, ale z drugiej strony dywidendę wypłacają regularnie i tak jak mówisz zaciągają pożyczki, które spłacają.

Corcoran
Gość

Witam Prezesi,
wczoraj wydarzyły się dwa fakty, które mogą zmienić sytuację iAlbatros Gr:
istotnie kurs spadł i została podpisana ustawa o o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Czy nie sądzisz, że warto nabyć w tym momencie ponownie iAlbgr?

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/prezydent-podpisal-ustawe-umozliwiajaca-monitorowanie-przewozu-towarow,728454.html

pozdrawiam
C

Corcoran
Gość

Sprzedaż przez TFI jest faktem, moim zdaniem było to oczywiste po wezwaniu.
Spadek kursu po wezwaniu powodował zaksięgowanie zysku ze sprzedaży po 59,05 i… stratę na posiadanych akcjach ( zakupione średnio po wyższych wycenach) co dla funduszy źle wygląda i obciąża w portfelu. Natomiast sprzedaż tych akcji za każdą cenę rozlicza ten zakup i dodaje zysk. Zatem TFI nie opłacało sie trzymać tych akcji co dało obrót. Dodatkowo, ktoś te informacje zdyskontował, "ulica" nie zrobiła by tego obrotu a przy tym tak spektakularnym wzrost wskazuje na dobre przygotowanie "rekina" do odebrania akcji od TFI.
Dla mnie interesującą informacja będzie jedynie czy Franklin Templeton Investment sprzeda czy nie. Swoją drogą ciekawe kto pozostanie w tej Spółce, mam nadzieje że Zarząd :)
Planuję tu zakupy w przyszłym tygodniu
pzdr

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.