"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Post dyskusyjny – najnowszy

Uwaga – post ten jest historyczny, nie będzie uaktualniany a ja nie odpisuję na pytania w nim zadawane. Otwarte dla wszystkich jest nowe forum link i tam mogę prowadzić dyskusję. Oczywiście jeśli chcecie nadal wymieniać swoje poglądy w tym poście to nikomu nie zabronię.

W poście tym w formie komentarzy omawiać będę (będziemy) najnowsze wydarzenia z rynku finansowego (głównie dotyczące giełdy), wymieniać się swoimi poglądami na temat spółek i nie tylko.

W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem aby w jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze/opinie i nie trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej jeden nowy post otwierany. Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog był jak najbardziej przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule i/lub wyglądzie, post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!

Jeśli czytelnik bloga chce znać moją opinię na temat jakiejś konkretnej spółki to najpierw powinien napisać co mu się w niej podoba albo jakie widzisz w niej zagrożenia.

Ważne!!! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten (treść i komentarze) służy tylko i wyłącznie do wymiany własnych poglądów i doświadczeń inwestycyjnych, nie może być traktowany jako porada inwestycyjna bo nią nie jest. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana na blogu analizyprezesa.pl, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Treści w tym poście publikowane są przez czytelników bloga i nie są autoryzowane przez Twórcę analizyprezesa.pl przed publikacją.

Twórca analizyprezesa.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane w tym pości, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na blogu analizyprezesa.pl propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.


Zachęcam do przeczytania pokazowego artykułu „Jak skutecznie zarabiać na giełdzie” link oraz do subskrypcji nowych artykułów.

Subskrypcja nowych artykułów poniżej:

avatar
193 Comment threads
554 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
108 Comment authors
RobertBartekPrezesAlexBart Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Bartek
Gość
Bartek

Napisałem kilka słów i Vistula – https://gpwatak.pl/analiza-techniczna/analiza-vistula/

może ktoś znajdzie coś ciekawego dla siebie – za uwagi i opinie będę również bardzo wdzięczny.

Robert
Gość
Robert

Ten rok dla Vistuli będzie przełomowy….Widac to po Styczniu,Lutym przychodowo , spółkę utrzymuje wysoka dynamikę wzrostu przychodów przy nie spadającej marzy w 2019r…

Bart
Gość
Bart

Cześć Prezesie, co myślisz o Praire? Coraz bliżej dogadania z JSW

Nieuk
Gość
Nieuk

Ostatnio pojawiły się plotki, że do projektu Cyberpunka „Czerwoni” zatrudnili Lady Gagę. Nie chcą tego potwierdzić, ale to byłoby coś. Co raz bardziej podziwiam chlopakow z Cd Red (zaznaczam, że w akcjach się nie zakochuję). Jestem kreatywny, ale na taki pomysł sam bym nie wpadł…W sumie to ma sens-Jej liczne metamorfozy i enigmatycznosc. Z resztą strasznie kibicowalem Jej i B.Cooperowi, żeby dostali Oscara za „Shallow” i dostali. Cd red musiałby wyskoczyć pewnie z „kilku” baniek, ale pewnie zwróciłoby im się to z nawiązką. Mam nadzieję, że to nie jest plotka….a jeśli jest-to świetny zabieg marketingowy….ale coś mnie strzyka w kolanach, że coś jest na rzeczy;)

Miłej soboty 4all:)

Robcio
Gość
Robcio

Prezes masz jakieś przemyślenia o Vistuli (niedaleko do ogłoszenia rocznego raportu)? Podobne pytanie o Torpol (przed restrukturyzacją strony odpisywałeś jednemu z użytkowników, że się wstrzymujesz w wydzielonym temacie) natomiast ciekaw jestem jak oceniasz po raporcie 2018…

Szymon
Gość
Szymon

Prezesie,

A co ze wstępnymi wynikami Decory? Gorsze tak jak się spodziewałeś a kurs w górę. Jak to
Oceniasz ?

Pozdrawiam,
Szymon

lukas8i8
Gość
lukas8i8

tak ja byłem i skup 2,18 -3,4 raczej z rynku przez 5 lat

Yumpie
Gość
Yumpie

Czy któryś z kolegów wybrał się może na dzisiejsze walne JWC? Znajomy pod nie się obkupił i mnie namówił na mały pakiet akcji. Liczy na wezwanie z dobrą ceną, ale coś nie dowierzam, dlatego nie napalałem się na tą spółkę za bardzo.. Podobno Wojciechowski chce się wycofać z biznesu, a że kupował ostatnio akcje w wezwaniu po 5,2 zł, to niby i drobnica ma tyle teraz dostać. Realne? Szczerze w to wątpię.

lukas8i8
Gość
lukas8i8

jwc skup 2,18 -3,4
lukas8i8

Yumpie
Gość
Yumpie

Aha, nie zauważyłem Twojego wpisu. Czyli z apetytu mojego kolegi nici

Nieuk
Gość
Piotr
Gość
Piotr

Wygląda na to że Prezesie oszacowałeś wynik netto Decory w Q4 prawidłowo (2,5 mln) tylko reakcja kursu jest inna.

Yumpie
Gość
Yumpie

Na JSW dzisiaj istne szaleństwo. Niezłą zmyłkę zrobili wyciągnięciem kursu do 62 i BUUUM, oberwanie dna. I wszystko przy mega obrotach. Znacie powody takiego dołowania? Wyniki za IV kwartał trochę gorsze, ale musi być jeszcze jakiś trup w szafie… Chyba. że rzucili kulę śniegową, i teraz będą spokojnie zbierać od spanikowanych słabych rąk? A może taki manewr miał na celu zebranie stopów?
sporo dzieje się dzisiaj w temacie węgla, Prairie już zawieszona, a szła jak burza.

Nieuk
Gość
Nieuk

Hej,

To może być jednym z czynników:

https://stooq.pl/n/?f=1279965
Kij ma jednak dwa końce. To może implikować większy popyt na produkty spółek z branży (Famur i reszta).

Pozdrawiam.

Yumpie
Gość
Yumpie

A może JSW dogadało sie z Prairie na temat odkupienia koncesji? I te dodatkowe miliony popłyną właśnie tam?
Pozdrawiam

Nieuk
Gość
Nieuk

No po kursie Prairie widać, że faktycznie może coś być na rzeczy…Pewnie to zakończy się małżeństwem z rozsądku. Taka mi się tutaj analogia z branży górniczej przypomina. Famur łaził po sądach z Kopexem i jak to się skończyło?;) Jak niewiadomo o co chodzi-to chodzi o pieniądze;)

Ps. Pewnie Ozon coś o tej kooperacji na konferencji „beknął” o Prairie;)

Pozdrawiam serdecznie.

Yumpie
Gość
Yumpie

Rzeczywiście coś wspomniał:
„JSW chce do końca kwietnia podpisać term sheet ws. przejęcia kontroli nad Praire Mining”

Mario
Gość
Mario

Witam, jeśli już jesteśmy trochę w temacie NewConnect to mam na uwadze Auxilie obserwuje ją od ponad roku i śmiem twierdzić że kończy się konsolidacja i nastąpi odwrócenie trendu i być może ktoś większy zechce wejść? Dobre informacje napływają z raportów i w końcu zatwierdzenie dywidendy. Ktoś może zna lepiej spółkę i się wypowie ? Chciałbym poznać opinie naszego Prezesa :)

Nieuk
Gość
Nieuk

Wiecie co-od dawna obserwuję jeden z najczęściej omawianych tutaj walorów, czyli CDRL. Dzisiaj pojawił się komunikat o objęciu udziałów:

https://stooq.pl/n/?f=1279846&search=cdrl

Obroty na dzisiejszej sesji to całe 7 tys.zł. sick! Rozumiem skrajnie niski ff. Bronią się dywidenda-choc też nie do końca…3%…Nie wiem w ogóle po co pokrywać rekomendacjami tego typu firmy…Wycofuje ją z obserwowanych. To nie ma sensu. Jedyną szansą jest wezwanie przez jakiegoś inwestora branżowego…Pewnie i tak główni nie oddaliby akcji, ale przynajmniej jakaś „zabawa” by się zaczęła…

Ps. Ładne M.Lisiecki dostał zarzuty:

https://stooq.pl/n/?f=1279855

Jan
Gość
Jan

spółka Action, kiedyś posiadałem spory pakiet akcji, spółka popadła w tarapaty, ale odcięto od kursu wartość dywidendy. Ta dywidenda nie została nigdy wypłacona. Co z tą dywidendą, orientuję się ktoś?

STAT1
Gość
STAT1

(…) do pewnego momentu śledziłem jak będzie wyglądał układ z wierzycielami, ale ponieważ się zmieniał kilka x, na pewno jeszcze ostateczny nie został przegłosowany. Pamiętam też, że Bieliński wspominał, że DY będzie zależna od ostatecznego rozstrzygnięcia sporu ze skarbówką… a na to się szybko nie zanosi, bo kluczowe dwie sprawy (jedna przekazana – ost. komunikat, a druga z rozmowy z pełnomocnikiem po wyroku ogłoszonym w zeszłym roku pamiętam, że mieli czekać na uzasadnienie, a potem miała być skarga do SN). Trzeba by przepatrzyć komunikaty… ŁD.

szejker
Gość
szejker

ta dywidenda jest objęta układem. Obecnie na tapecie jest haircut na poziomie ok. 50% , ale wciąż trwa przeciąganie liny pomiędzy akcjonariuszami a wierzycielami finansowymi. Kasy z tej dywidendy nawet po okrojeniu jeszcze długo nie wypłacą.

STAT1
Gość
STAT1

zle sie wyrazilem, to, ze DY jest objeta ukladem to jest jasne jak slonce (uchwala byla przed sanacja), niescislosc mojej wypowiedzi wynika z tego, ze nikt nie wie jaki uklad bedzie uchwalony… dlatego tez jaki bedzie haircut I losy wierzycieli (m.in. dywidendowych) z ost. wypowiedzi Bielinskiego, ktora przytoczylem, jest – jezeli go dobrze zrozumialem – rowniez uzaleznione od wyniku spraw spornych ze skarbowka, z ktorymi Spolka wiaze duze nadzieje. LD.

Nieuk
Gość
Nieuk

Ale jaja:
https://stooq.pl/n/?f=1279661

Z innej beczki – Playway się pięknie wybił:)

Łukasz_S
Gość
Łukasz_S

Prezesie, parę dni, a może tygodni temu bardzo pozytywnie wypowiedziałeś się nt. spółki Remak, dzisiaj patrzę i mozna powiedzieć, że kolejny raz miałeś nosa -:).
https://strefainwestorow.pl/notowania/gpw/remak-rmk

Marcin
Gość
Marcin

Co to się zadziało na kruku??

konto
Gość

Nie tylko kruk, ale także amrest czy azoty, testujemy wsparcie na 4200 mwig40 , piatek i kształt świecy tygodniowej będzie najważniejszy.

Nieuk
Gość
Nieuk
Jan
Gość
Jan

Forum testowe, tak to powinno wyglądać, trochę za mała czcionka, Jakbym miał bloga to tak by wyglądał przypomina trochę stockwatch.

Piotr
Gość
Piotr

Co sadzicie o Mangata Holding wkrotce raport roczny powinno byc calkiem przyzwoicie, chodz spolka raczej w trendzie spadkowym/bocznym perspektywy dlugo terminowe troche nie nastrajaja mowie tu o spowolnieniu w Niemczech. Nie wiem czy planuja jakas fajna dywidende jak rok temu.

Mario
Gość
Mario

Witaj Prezesie, jak widzisz obecny wpływ uziemienia maszyn boenga na sytuację entera?

Mario
Gość
Mario

Już wszystko doczytałem ;)

Nieuk
Gość
Nieuk

No wreszcie…Nawet nie chodzi o to dodatnie saldo, ale że de facto skończyły się większe umorzenia. Z resztą to widać po rynku akcji:

https://stooq.pl/n/?f=1279316&c=1&p=4+22

Pozdrawiam.

egonac
Gość
egonac

Cześć Prezesie, może dałoby się zrobić jakiś mały wpis o tym jak najwygodniej korzystać aktualnie z bloga, aby żadna informacja nie uciekła. Osobiście nie mogę się przekonać do obecnej formy, póki co. Wcześniej wchodziłem na bloga przynajmniej 2 razy dziennie i czytałem wszystko w poście z komentarzami plus dodatkowe wpisy o spółkach. Dlatego, też bardzo podobała mi się ostatnia zmiana, gdzie w jednym poście były wszystkie wpisy. Ogólnie sam zamysł wątków dla spółek jest ok i fajnie jest to rozwiązane na innych stronach, gdzie wyświetla się informacja o nieprzeczytanych treściach. Tu w przypadku najnowszych wpisów po prawej stronie, ich liczba wydaje się ograniczona i łatwo będzie przeoczyć jakieś treści. Szczególnie jeśli pojawi się dużo więcej wątków. Może jest opcja, aby wszystkie wpisy pojawiały się w głównym wątku jak do tej pory, a wątki spółek były dodatkowe? Ale pewnie wymaga to dodatkowej pracy, więc też nie dobrze. Żeby też nie było, że narzekam, bo jeśli jest tak lepiej dla Ciebie i większości, to ja się dostosuję.

pioterek
Gość
pioterek

Ceny papieru wzrosly 6-11% RdR a spread na celulozie (NBSK-BHKP) jest korzystny (4Q2018 i 1Q2019) dla Artic Paper. Co sadzicie o papierze?

Marcin
Gość
Marcin

http://sebastianbuczek.blox.pl/2019/03/Swiat-sobie-nasze-SMS-sobie.html

„Podnosimy prognozę co do skali wzrostu sWIG80 w br. z przedziału 10-20% do 20-30%. Warunek jest jeden – nie może się zdarzyć coś bardzo złego na globalnym rynku finansowym.”

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Zakładając wybór spółki do portfela dywidendowego uwzględniając obecne kursy.
Ambra, Eurotel czy Efekt ?
A może podzielić to po 1/3 ?
Wybrałem te spółki bo LVC, IRL, FSG i ASB wydaja mi się nieco mniej stabilne jak na dywidendowe. Choć oczywiście to subiektywne odczucie.
Będę wdzięczny za Wasze opinie. A może zupełnie jakąś inną spółkę należałoby dorzucić ?
Nie biorę pod uwagę tylko dużych spółek, zwłaszcza tych powiązanych ze Skarbem Państwa.

Głód
Gość
Głód

rafako warto jeszcze kupić? ma na tyle mocne fundamenty?

Marcin
Gość
Marcin

Czy ktoś z Państwa mógł by się wypowiedzieć na temat Primetech – jakie ruchu w najblizszym czasie przewidujecie, szczególnie po WZ spółki JSW?

Paweł
Gość
Paweł

CDRL jak ładnie rośnie :) arkusz pusty, a wzrosty pewnie pod wyniki.

luke
Gość
luke

Co sądzicie o zachowaniu PGO? Dosyć duże obroty się pojawiły w ostatnich dniach. Spółka miała solidne zyski w ostatnich kwartałach i wydaje się być tanio wyceniona przy tym kursie. Podoba mi się, że spółka dużo inwestuje i mocno restrukturyzuje koszty. Widać tu zdecydowaną rękę Domagały, który jest znany z przejmowania i restrukturyzowania. Jest nadal podaż akcji, ale pojawił się też mocniejszy popyt.

Jacek
Gość
Jacek

Witam Prezesie.
Czytam systematycznie Twojego bloga. Wspominałeś kilka tygodni temu o Novicie. Jak uważasz jest sens dalszego trzymania tych akcji? W obrocie pozostało niecałe 10% – może w końcu ogłoszą wezwanie z sensowną ceną…

Waterloo
Gość
Waterloo

Rozwiazanie z oddzielnymi watkami dla spolek jedt dobre. Teraz Prezes bedzie mógł jeszcze bardziej objechać kogos kto zadaje pytanie na temat społki, o ktorej juz pisano ;)

Amatorrr
Gość
Amatorrr

Mam pytanie troche z innej beczki ale dotyczace inwestowania w nasze akcje. Chcialbym zalozyc sobie dodatkowe konto ike wiem jakie sa korzysci tylko mam pytania takie:
1. Odkladam/inwestuje na koncie ike akcje 3 lata w spolki dywidendowe i powiedzmy nagle spolka x zegna sie z nasza gielda ? Sprzedaje akcje tej spolki i naliczaja mi podatek od tej danej spolki ? Czy z calej kwoty ?
2. Spolka y przestala wy0lacac dywidende sprzedaje ja i analogicznie pytania co w pkt 1 ?

Rafff
Gość
Rafff

Konkurencja dla polskich firm IT: https://tiny.pl/tgv8v

DM********
Gość
DM********

Dobre ?

Nieuk
Gość
Nieuk

Ja to już wolałbym Trakcję…

Bartek
Gość
Bartek

Ostatnio miałem pewne przemyślenia odnośnie TRK – szukałem korelacji właśnie z Torpolem. Wszystko co złe na TRK moim zdaniem jest już w cenach, jest wygranych kilka kontraktów, perspektywy na poprawę sytuacji są.

Maciej
Gość
Maciej

Panowie a co z emisją akcji?

karkalis
Gość
karkalis

Wg. Mnie torpol ma bardziej poukładany biznes niż trakcja, wyniki to potwierdzają. Jakbym miał inwestować, to w torpol, a nie trakcja. Trakcja ma duży problem z biznesem na Litwie (cześć drogowa) i cholera go wie co tam jeszcze wyjdzie. A w PL PLK wycina w pień wykonawców z zagranicy ( w nieformalny sposób, nie akceptuje robot dodatkowych, opóźnia decyzję itp. Itd.) I chce aby właśnie tylko albo głównie wykonawcy z PL robili na kolei.

Nieuk
Gość
Nieuk

Dobrze, bo to oddluzy spółkę. Proste zanizasz kurs a pozniej pompka pod emisję:)

sławek
Gość
sławek

https://stooq.pl/q/?s=usdpln -dobrze widać na 5M

ten wykres mówi ze idzie lepszy czas dla gwp.
niemal idealnie trafiamy na podwójne górki i dołki

podwójny szczyt: październik18 i listopad18
podwójny dołek: styczeń19
podwójny szczyt: luty19 i marzec19
podwójny dołek marzec19(dopiero będzie) i …….. (obstawiam październik18) ok 3,70

Astakos
Gość
Astakos

Prezesie czytam od kilku tygodni Twój blog, inwestujesz jak połączenie Buffetta z Fisherem (na korzyść tego drugiego). Nie masz wrażenia, że polski rynek jest dla Ciebie za ciasny? Nie wolałbyś inwestować w spółki amerykańskie, gdzie masz stabilność biznesów liczoną w dekadach, rosnące dywidendy i globalne przewagi konkurencyjne?

Jarek
Gość
Jarek

Dzięki i pozdrawiam

Piter
Gość
Jarek
Gość
Jarek

Prezesie jakie spółki dywidendowe byś mi polecił do portfela dywidendowego na kilka lat. Chcę kupić akcje firm które cały czas się rozwijają i zwiększają dywidendy a kursy są na przyzwoitych poziomach. Mi osobiście się podobają Budimex, Pgs software, Livechat, Prolog, Amica, Dektra, Forte, Ambra, Dekora. Co sądzisz na ten temat i jakie 10 spółek byś mi polecił, aby uzyskać większą dywidende od lokaty bankowej.
Dzięki Jarek

RobertCh
Gość
RobertCh

wszystkie masz po prawej stronie w wirtualnym Portfelu Dywidendowym i o każdej z nich było wałkowane

egonac
Gość
egonac

ja podsunę: gpw, efekt oraz ifirma.

Tomasz
Gość
Tomasz

No i KRUK na dolnych widłach… dzieje się :).

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Pragma sprzedała LeasLink i kurs już prawie +10%.

Adam
Gość
Adam

ClnPharma

Kilka ciekawostek:
Wygląda to wszystko bardzo obiecujaco:

Esketamina jest obarczona niskim ryzykiem i ma duży potencjał komercyjny.
Cały rynek leków stosowanych w leczeniu depresji lekoopornej wynosi dzisiaj ok. 4-5 mld dolarów rocznie.
Sama Esketamina powinna wygenerować 2-3 mld dolarów rocznie.

I jeszcze bardzo ciekawe:

… czy branża gamingowa nie przypomina trochę branży biotechnologicznej?

Cykl życia produktów w branży gamingowej jest znacznie krótszy.
Inny jest też zakres ochrony patentowej.
Cykl życia tych produktów to 2-3 lata.

Cykl życia leków, które mają chronologię patentową, to 15-20 lat.

i nowość :

Uzyskanie patentu w zakresie inhibitorów
fosfodierazy w Chinach

zgred
Gość
Rafal
Gość
Rafal

Prezesie co sadzisz o wynikach Kruka ?

RobertCh
Gość
RobertCh

cały dzień lecą komunikaty z tego Kruka, chyba na siłę chcą ratować kurs

Grzegorz
Gość
Grzegorz

11.03 będzie czat na Stockwatch.pl z Prezesem. Pewnie coś powie.

Piter
Gość
Piter
Miko
Gość
Miko

Jedno słowo – BAH. Kurs zachowuje się jakby mieli za chwilę przynajmniej ogłosić przywrócenie umowy importerskiej. Ciekawe czy to co Książek miał na myśli jest warte takich wzrostów, czy to tylko spekulacja.

Robert
Gość
Robert

Wyniki na Vistuli poznamy w marcu powinny byc rekordowe za 4q…..W 2-4 q spółka osiąga najwyższe przychody i zyski…..

Nieuk
Gość
Nieuk

Vistula to fajna spółka. Trochę przeplacili za Bytom. No, ale cóż. Problemem jest Mazgaj. Najlepsze to bylo, jak podał informacje…

Jarek
Gość
Jarek

Jarek
Prezesie co sądzisz na temat spółki Cognor do portfela dywidendowego? C/Z niskie stopa dywidendy 15% czy twoim zdaniem przez refinansowanie zadłużenia są szanse na dywidendy 10-15% w kolejnych latach? Czy twoim zdaniem lepsza bédzie spółka IRL na IKE
Dzięki Jarek

Szymon
Gość
Szymon

Prezesie,

A co sądzisz o Vistuli? Nie wyszła jeszcze z dołka notowań, wyniki sympatyczne. Może jakaś analiza? :)

Adam
Gość
Adam

Czy ktoś jest na pokładzie Celon Pharma, Zasięg upa – propozycja flaga i okolice 6x
https://strefainwestorow.pl/artykuly/spolki/20190306/celon-pharma-fda

Przemo
Gość
Przemo

jestem :) dzisiejsze info o dopuszczeniu esketaminy dla J&J z pewnością zmobilizuje wiele firm do rozmów o partneringu z Celonem (druga po J&J firma na świecie prowadząca badania kliniczne nad tym lekiem). Długoterminowo może być niezwykle ciekawe.

Adam
Gość
Adam

Gratulacje – ja dopiero brałem po wyjściu z konsoli z tego dużego trójkąta górą – no ale i tak jest fajnie :-)
pozdro

Kamil R
Gość
Kamil R

Ja mam tego 15% portfela. Czekam, aż wejdzie do WIG20 za parę lat :)

Początkujący
Gość
Początkujący

Czy są jakieś strony, na których wytłumaczone jest jak oszacować planowane przyszłye zyski danej spółki, jej przyszła c/z itp?

Bartek
Gość
Bartek

Zaremba-Śmietański P. – Świadomy inwestor. Odkrywanie ukrytego potencjału spółki

Piter
Gość
Piter

Lubawa powinna w najbliższych latach kosić kasę , ale rzeczywistość niestety wygląda inaczej .

MON eliminuje konkurencję Polskiej Grupy Zbrojeniowej. „Na szkodę Skarbu Państwa i Sił Zbrojnych RP”

„W żadnym przetargu zagranicznym, gdzie są firmy z Izraela, USA czy Rosji, nie spotkaliśmy jeszcze Polskiej Grupy Zbrojeniowej” – mówi prezes WB Electronics Piotr Wojciechowski. Tymczasem w kraju, jak przekonuje, większe znaczenie mają lobbyści, którzy tak potrafią namieszać w głowach polityków, aby ci wykluczyli polski podmiot z możliwości złożenia oferty i w rezultacie, za pośrednictwem PGZ, sprzedają do MON wyroby trzy razy drożej. „Realny interes w tym mają ośrodki zagraniczne” – dodaje.
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/592838,mon-eliminuje-konkurencje-pgz-zamowienia-dla-wojska-wb-electronics.html?

DM********
Gość
DM********

Nie chodzi tu o lobbystów, ale jakoś to trzeba było nazwać aby się maszyna do druku nie zacięła.

Piter
Gość
Piter

Ostatni hit rodem z III RP.
Od miesięcy zgłaszają się do nas czytelnicy poszkodowani źle rozliczoną energią dostarczaną do sieci. Liczniki dostarczane przez firmy energetyczne zaniżają wielkość dostarczanej energii nawet o 40 proc !
Czy licznik może się mylić?
Przypadek opisany przez jednego z naszych czytelników jest jednak bardziej podejrzany. Właściciel instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 4 kW z lubuskiego po zawarciu pod koniec 2017 roku umowy na odbiór i produkcję prądu z ENEĄ zauważył, że ilość wyprodukowanej energii wskazana przez licznik jest znacznie niższa od wskazań falownika.
Pewnego słonecznego dnia nasz czytelnik wyłączył wszystkie odbiorniki prądu w domu, a po sprawdzeniu wieczorem wskazań okazało się, że licznik odebrał tylko 56% podawanej przez falownik energii. Pomiar w długim okresie czasu (kilkaset dni) pokazał stratę na poziomie 41%.
Ale to nic , tu jest lepszy news .
Niemiecki bank wróży podwyżkę cen emisji CO2 o 200-300 procent !
Niemiecki bank Berenberg prognozuje niedobór uprawnień do emisji CO2 na rynku.
Ceny emisji dwutlenku węgla w handlu emisjami gwałtownie wzrosną – przewiduje Berenberg Bank z siedzibą w Hamburgu. Na tej podstawie bank przyjmuje nową wycenę rynkową. Aby uzyskać realny wpływ na środowisko, uprawnienia do emisji CO2 z systemu handlu emisjami Unii Eurpejskiej (EU ETS) muszą być droższe, ponieważ ceny poniżej 27 euro za tonę, co podkreślają analitycy, „nie dadzą znaczącej redukcji CO2”.
Rynek uprawnień do emisji w Unii Europejskiej działa od 2005 roku. Od tego czasu około 12 tysięcy emitentów (jak elektrownie, rafinerie i huty) w Unii i niektórych krajach europejskich musi posiadać dokument upoważniający do emisji każdej tony CO2. Papiery te są przedmiotem obrotu, co powoduje zmienną cenę rynkową. Ostatnio wynosiła ona od 20 do 22 euro za tonę, ale w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wzrosła ona dwukrotnie.
Zgodnie z obliczeniami banku Berenberg, w tym roku brakowało już 233 milionów ton w pozwoleniach na emisje dwutlenku węgla. Niedobór certyfikatów spowoduje również zmianę tempa odejścia od węgla. Jednak prognozy wskazują, że w ciągu roku cena emisji CO2 musi wzrosnąć. Berenberg Bank wcześniej prognozował, że w tym roku wyniesie ona 45 euro za tonę. Według najnowszych analiz, w nadchodzącym roku można spodziewać się wzrostu nawet do 65 euro. Według banku jest możliwe nawet 107 euro za tonę – cena ta jest uważana za teoretyczny górny limit, ponieważ firmy muszą zapłacić tę sumę jako karę, jeśli emitują za dużo CO2.
Wzrost cen emisji miałby przełożenie na dalsze podwyżki cen energii w Polsce, a co za tym idzie, wzrost kosztów mechanizmów kompensujących je z budżetu.

Yumpie
Gość
Yumpie

Całe szczęście, że wybory do tego eurodebiloparlamentu już niedługo. Może proporcja między osłami i posłami się wreszcie odwróci. Sorry, że trochę o polityce, ale nóż mi się w kieszeni otworzył.

DM*********
Gość
DM*********

eroparamentarzyści o niczym nie decydują, nie mają związku z KE, która za to decyduje o wszystkim w porozumieniu z szefostwem tego babilonu. parl.amen.t E to fikcja.

Yumpie
Gość
Yumpie

Racja. Na szczęście w państwych członkowskich lewactwo jest coraz bardziej w odwrocie, to może i komisarzy będą wybierać normalnych.

DM*********
Gość
DM*********

Komisarzy się nie wybiera. Oni są z nadania i mają robić co im się mówi. Bądźmy szczerzy, oni działają tak jak wszyscy urzędnicy, od góry do dołu. Wszędzie.

Robert
Gość
Robert

Prezesie czy trzymasz jeszcze odlewnie? kurs całkowicie już umarł , zero ruchu

andrzej641104
Gość
andrzej641104
Szymon
Gość
Nieuk
Gość
Nieuk

Kur** mać-miałem zamiar się wybrać do Kościółka. Ale po lekturze „Spohtlight”, to ja dziękuję. Nawet nasz święty J.Paweł II ukrywał tą pedofilę….Masakra….

Alex
Gość
Alex

Nie wiedziałeś do tej pory? I oczywiście masz na myśli film?

Nieuk
Gość
Nieuk

Domyslalemn się, ale nie wiedziałem że kurde na taką skalę. Masakra…Dużo mają na sumieniu Papierze. Jebany Watykan. To jest dopiero mafia. Zamiast pomagać bezdomnym, to się worza limuzynami.

Alex
Gość
Alex

Jak ktoś nie widział. Polecam serial „Młody Papież” z Jude Law. Jaka tematyka łatwo się domyślić.

Nieuk
Gość
Nieuk

Uwielbiam Jude Law;).Moja noga już więcej nie postanie w tym pedofilskim kościele…

RobertCh
Gość
RobertCh

ja nie chodze do kościoła ale jestem wierzący, mój dziadek zawsze mówił Bóg jest wszędzie, czy mam przestać wierzyć bo jakiś ksiądz okazał się dewiantem? zastanówcie się czy w tej nagonce faktycznie chodzi o pedofilię w kościele? a co z pedofilią wśród polityków i np. nauczycieli – nie istnieje?

Alex
Gość
Alex

Każdą pedofilię należy tępić, nagłaśniać i sprawców surowo karać.

RobertCh
Gość
RobertCh

udowadniać i karać od tego są sądy a nie filmy
trzeba wracac do notowan a dzisiaj coś nudno

Nieuk
Gość
Nieuk

Przecież ksiadz, czy nauczyciel to są zawody zaufania publicznego. Pewnie w pierdlu nie będą mieli łatwo:) I kur** bardzo dobrze. Ostatnio skazali jakiegos2 ksiesdza w Australii. Ale to i tak bezsensowne jest. Tak jak w Polsce-co mamy utrzymywać tych jelopow z podatkow2? Siekierą w łeb;)

RobertCh
Gość
RobertCh

oczywiscie ze trzeba takich karac i pietnowac to nie podlega dyskusji
mi chodzi o cos innego
chcesz isc do kosciola to idz, nie idziesz tam dla ksiedza
a nie chcesz dac na tace to nie dawaj – nikt nie zmusza

są dobrzy księża ale o nich filmów nie robią bo taki film sie dobrze nie sprzeda

Nieuk
Gość
Nieuk

To racja. Ja poznałem na swojej drodze wybitnego księdza. Faktycznie-nie ma co wszystkich wrzucać do jednego wora. Wszędzie są czarne owce.

Rafał
Gość
Rafał

Jak chcecie wiedzieć wszystko o „świecie” co jest dobre a co złe, jaki jest początek i koniec, kto jest sługą zła i jak zwodzi całe narody i jak temu zapobiec to przeczytajcie największy bestseler, którego autorem jest PAN panów i KRÓL królów. Wielu ludziom zwiedzionym i dotkniętym obłędem nie jest na rękę aby inni poznali prawdę, bez prawdy są niewolnikami i nawet nie są tego świadomi. Dzieło zostało napisane przez ludzi, którzy zostali do tego wybrani przez samego PANA.

Rafał
Gość
Rafał

SŁOWO BOŻE – najostrzejszy miecz do walki ze złem

Alex
Gość
Alex

To jest Twoje zdanie…

Rafał
Gość
Rafał

Każdy człowiek może Ciebie zawieść, PAN BÓG tego nie zrobi pomimo, że jesteś grzeszny. Zbawienie masz z wiary w to że PAN JEZUS odkupił Twoje grzechy za śmierć na krzyżu i zmartwychwstał pokonując śmierć. „Nie ma innego imienia pod niebem a by przyjść do mnie” (imię to Jezus Chrystus a cytat pochodzi z Pisma Świętego, nie pamiętam z której księgi dokładnie, możesz sprawdzić do czego bardzo namawiam).

Rafał
Gość
Rafał

„Nie ma innego imienia pod niebem aby przyjść do MNIE”

Nieuk
Gość
Nieuk

Ja przestaję wierzyć w Boga. Czemu te dzieciaczki są winne? Ja zasłużyłem-to fakt. Ale jak ktoś może mieć raka w wieku 5-7 lat? To jest masakra….

Rafał
Gość
Rafał

Przeczytaj SŁOWO PANA tam znajdziesz odpowiedź. ON jest życiem.

Nieuk
Gość
Nieuk

Trochę odbieglismy od tematu giełdy. Ale skoro jesteśmy w tym temacie-to polecam „Starożytni Kosmici”. Naprawdę warto…

RobertCh
Gość
RobertCh

a ja polecam „Starożytni Kosmici – Krytyczna Analiza Popularnego Programu” – na you tube

Piotrek
Gość
Piotrek

Tą rozmowa zasmiecacie forum

Nieuk
Gość
Nieuk

Piotrek-to nie jest do konca tak….Taki off topic się przydaje od czasu do czasu…Serio mówię…Wrażliwość się przydaje-także na giełdzie.

Pozdrawiam.

DM*********
Gość
DM*********

To nic nowego. Nic się nie zmieniło od 2000 lat. Było, jest i będzie. Polecam zapoznać się z tematyką powstawania największych religii mono jako instrumentu sprawowania władzy. Polecam też zapoznać się z genialnym przypadkiem Rzym-początek chrześcijaństwa. Kto i w jakim celu, w czyim interesie, kto najwięcej zyskał, itp. – właściwie odp. na te pytania dają prawdziwy obraz każdego przypadku, organizacji, wojen itp. „bardziej prawdziwszy” obraz rzeczywistości.

Btw, wiecie skąd się wzięła nazwa klubu piłkarskiego Lechia Gdańsk? Dlaczego upadł Rzym i pojawiło się nowe imperium zaraz po drugiej stronie Alp? I co ma z tym wspólnego kościół? Do tego dodajcie „starożytnych kosmitów” i macie fajny obraz.

Mówią, że średniowiecze się jeszcze nie skończyło, ciekawe dlaczego :>

Sorry za offtopic.

Nieuk
Gość
Nieuk

Ja uważam takie off topicy za fajne. Nie samą giełdą człowiek żyje:) Może to średnio zabawne-bo wkraczamy na temat diabłów Ale chyba każdy wie, że anioły to też diabły. Stad się wziely:) Przecież Lucyfer to był najlepszy sługa Pana.

Pozdrawiam.

Marksman
Gość
Marksman

„Powstanie religii JAKO instrumentu sprawowania władzy” —– wybacz kolego DM moją arogancję, ale zamiast proponować „zapoznawanie się” i pisanie o powietrzu, zaproponuj np. jakąś poważną literaturę bo inaczej twe słowa nie wnoszą nic, a Ty nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Serwujesz konstrukcje myślowe z których nic nie wynika. Te drzwi były setki razy otwierane.
Całe lata studiowałem GIGANTÓW historiozofii, historii cywilizacji i religii. Próbowałem zapoznać się niemal z każdym kogo podpowie Ci wikipedia łącznie z większością historiografii późnego antyku. Sam specjalnie (póki co) religijny nie jestem, ale jedyne co mogę odpowiedzieć to, ze ujmujesz sprawę prawie tak „celnie” jak …. w telewizjach dla gawiedzi, tudzież prasie kolorowej.
„Nieuk” – Off top, off- topem – moim zdaniem to niepotrzebne zaśmiecanie forum, zwłaszcza gdy połowa Twojego przekazu to przymiotniki, wulgaryzmy i inne expresje emocjonalne.

Marksman
Gość
Marksman

ps. „wiecie dlaczego upadł Rzym” ?
Ja powiem Tobie, że jeden z bardziej uznanych badaczy w temacie o monstrualnym dorobku naukowym, naliczył był uprzejmie tych przyczyn coś ponad … 2 tysiące

Ale jeśli Ty czytujesz odpowiednio ideologicznie ustawione media/autorów, robiących swoją politykę/ideologię na tym materiale, to możemy się domyślać, którą to słuszną „przyczynę” masz na myśli :)

Nieuk
Gość
Nieuk

To jest w temacie, gielda to też emocje. Dzięki za kazanie:)

DM********
Gość
DM********

Arogancję to może nie ale ignorancję prędzej. Może czytałeś nie to książki co trzeba. Myślisz że wszystko jest podane na tacy w książkach i opisane? I że jak usiądziesz w bibliotece i przeczytasz wszystko to będziesz znał rzeczywistość?? Inny przyklad, myślisz że cała polityka to to co opisali historycy w książkach na podstawie materiałów źródłowych? Dokumentów, stenogramów? A tajne porozumienia i układy, myślisz że ich nie ma? Myślisz że wszystko możesz wyczytać z książki?

Ps. Ja żadnej polityki nie tworzę a tym bardziej ideologii. Ale widzę że dotknalem tematu który Cię zabolał Kolego.

Rafał
Gość
Rafał

Wszystko w masz w PIŚMIE ŚWIĘTYM – ludzie przyozdobieni w święte szaty – szkielety w świętych szatach, a kościół katolicki w Księdze Objawienia (Apokalipsy) jest przedstawiony jako wielka nierządnica rozłożona na siedmiu wzgórzach (Rzym), która sprzedaje się możnym tego świata.

Rafał
Gość
Rafał

Dlatego czytaj sam czytaj SŁOWO a przestaniesz być niewolnikiem grzechu. PAN JEZUS stoi u Twoich drzwi i kołacze (Oto stoję u twoich drzwi i kołaczę, a kto usłyszy MÓJ głos i otworzy drzwi wejdę do niego i będę z nim wieczerzał a on ze MNĄ)

Rafał
Gość
Rafał

Ok.
Mi to bardzo pomogło i otworzyło oczy. Kto będzie chciał to skorzysta.

Marksman
Gość
Marksman

@ DM – Nic nie jest podane na tacy i opisane, tak jak można wnioskować z Twojej interpretacji mojej wypowiedzi. Polemizujesz nie ze mną, tylko ze sobą, a przede wszystkim, to od nawoływania pt. „poczytajcie sobie …” to Ty sam zacząłeś :)))
Na prośbę o podanie literatury – podałeś ..”powietrze” i merytoryczny zarzut o ignorancji pod moim adresem. Na tyle Cię było stać.
ps. Kolegą Twoim nie jestem.
PROŚBA do PREZESA- kasuj na pniu wszelkie wynurzenia natury polityczno-ideologiczno-psychiatrycznej, ew. stwórz proszę do tego odpowiednie miejsce, bo inaczej będzie tutaj szambo. W tych tematach królują w 90% emocje, a dopiero są inne ozdobniki. Dokładnie tak jak na Rynku po braku ustawionego Stopa gdy nas dobrze przewiozło.
Na polityce, leczeniu, historii, piłce nożnej zna się w tym kraju co najmniej ze 30mln ludzi, więc ryzyko, że blog zmieni profil jest zbyt duże :)

DM*********
Gość
DM*********

Ja też nie jestem Twoim kolegą a sam mnie tak na początku nazwałeś i masz do mnie pretensje o to samo. Dlatego ja użyłem tego sformułowania, aby sprawdzić reakcję. I nie bardzo to świadczy o Tobie.

Nie muszę odpowiadać na kogo i na co się powołuję. Jakbyś o to za każdym razem wszystkich tutaj pytał, a wiadomo że tak nie jest. Przyznaj że nie boli Cię „poczytajcie sobie” tylko poruszony temat i zapewne niespójny obraz w głowie i tego co obserwujesz na zewnątrz.

Twój apel o wyłączanie emocji i kasowanie wpisów tym podobnych jest ciekawy, bo trzeba by było zacząć od Twoich.

Jestem tutaj, aby czasem sprzedać ciekawe info i odwdzięczyć się za pracę innym. A nie po to, aby odpowiadać na histerię co niektórych.

Z resztą jak Prezes tego sobie zażyczy, to mogę zniknąć.

Piotrek
Gość
Piotrek

Dzis ktoś za 0.5 mln łyknął akcji autoparter po 4.3 :-)

Yumpie
Gość
Yumpie

111 kilo poszło w jednym zleceniu, trochę taki zimny prysznic, a ruch w górę był już dość dynamiczny

Maciej
Gość
Maciej

Panowie to była zwykła wymiana pomiędzy dużymi/ fundami.
Tak jak kilka wymian w ostatnim czasie.

Paweł
Gość
Paweł

Witam,

Prezesie mógłbyś szerzej skomentować Wittchen? Od ostatniego wpisu trochę minęło, a po twojej analizie spółka sporo urosła. Mimo wszystko jestem ciekaw czy masz jakieś świeże spojrzenie na spółkę… Jak już zaznaczyłeś wyniki za luty rewelacyjne.

Wczoraj pojawiła się informacja, że Wojas chce przejąć Bartka. Była to fajna firma, ale ich model biznesowy chyba trochę się przestał sprawdzać. Ciężko utrzymać sklep stacjonarny ze sprzedaży tylko butów dziecięcych. Wojas chce przejąć Bartka i ciekawe czy CDRL też rozważało taką opcję. Może dlatego wypuścili obligacje, ale ostatecznie się nie zdecydowali?

CDRL powinno pokazać fajne wyniki za luty. Baza z poprzedniego roku jest niska, więc dobry wynik może ruszy kursem na północ :) Styczeń był słaby, ale luty to super miesiąc dla odzieżówki w tym roku.

Pozdrawiam

Robert
Gość
Robert

Jest ciekawy komunikat o tym jak normy co2 wpłyną na branżę motoryzacyjną . I tutaj wygląda to koszmarnie dla dystrybutorów i producentów części samochodowych . Okazuje się że w samochodach elektrycznych jest około 5 tys części wymiennych mniej

https://pl.investing.com/news/economy-news/normy-dotyczace-redukcji-co2-i-brexit-najwiekszymi-wyzwaniami-dla-motoryzacji–sdcm-206479

Mr.Fly
Gość
Mr.Fly

To jeszcze z ciekawostek na LSI od paru tygodni ktoś sypie na otwarciu 500 szt PKC. Wystraszyło to trochę drobnych i kurs zjeżdża. Dzisiaj dla odmiany ktoś zabawil się przed otwarciem i postawił 4k PKC na kupnie (i wycofał przed 9:00). I o dziwo z drugiej strony nie pojawil się sprzedający ze swoimi 500 szt.

Ciekawe jak i czy w ogóle to się przełoży na odrodzenie popytu. Na razie bez obrotów i chętnych do kupna.

C/Z patrząc historycznie fajnie wygląda. Nie zglebialem tematu na ile obecne przychody są do utrzymania. Jak na technologiczna spółkę to relatywnie nisko wycenia (vs PGS na przyklad)

Nieuk
Gość
Nieuk

Za mną to chyba już jakaś spekuła chodzi. Bloober i Creepy:) Trochę się skrociłem na Asbisie i Kani. Co do Ergis-nie rozumiem tej spółki…miałem ją kiedyś i oddałem ze stratą.

Co do Arctic-nie mam nic więcej do dodania niż OBS (gazeta giełdowa). Super analiza.

Mr.Fly
Gość
Mr.Fly

Ciekawie zbiera się popyt na Wittchen. Od jakiegoś czasu konsolidacja w okolicach 15.80 a ostatnio duża wymiana i dzisiaj większe obroty i ukryty kupujący na 16.
Fundamentalnie prezes pisał już o spółce. Stabilny wzrost przychodów i dobry bilans. Teraz widac wieksze ruchy i chyba jakis większy inwestor zaczyna zbierać.

Z ciekawostek w arkuszu zleceń odwróciły się proporcje i jest wiecej ofert na kupnie. Po prawej stronie niewielki wolumen.

Edit: zwiększone obroty aktywowaly tez zlecenia z drugiej strony. Ktoś podaje z prawej strony po 500 szt.

Erif
Gość
Erif

ERGIS
czy obserwuje ktoś jeszcze Ergis? Jakie jest wasze zdanie na temat potencjału poprawy wyników tej spółki. Przez ostatni rok skumulowało się tam szereg niekorzystnych czynników (koszty pracy, niższe marże, nieuruchomiona planowana linia produkcyjna). Mam wrażenie że kurs może jednak powoli odbijać, od ubiegłorocznego szczytu spadł już z 50% więc jest z czego. C/Z 6,9 (biznesradar) więc nie tak drogo.
Akcji nie mam, wcześniej dwukrotnie wyszedłem z przyzwoitym wynikiem, więc mam sentyment.

daimond
Gość
daimond

prairie mining limited, mam pytanie czy warto w to inwestować w kontekście
JSW, złoża, arbitraż?

Adam
Gość
Adam
STAT1
Gość
STAT1

Dobre pytanie, na które też bym chciał znać odp. W tym temacie gra idzie o ogromne pieniądze, bo złoża, które ma Praire są „tanio” i szybko do zagospodarowania przez JSW, ale gra interesów jest też potężna. Ja kiedyś sobie powiedziałem, że w Spółki z udziałem SP tak dużym nie wchodzę, ale ten przypadek jest inny, bo produkt jest „unikalny” (węgiel koksowy zasila huty). Wyobraź sobie, że huta nie ma czym opalać swojego pieca… straty są dla niej potężne… dlatego temat jest interesujący. Mnie dziwi, że nie ma żadnych komentarzy, prób oszacowania tych pokładów węgla. Nawet z grubego palca nikt nie pisze. No i nakłady na wydobycie… jednego czego można być pewnym, że koszt wydobycia będzie z czasem spadał w JSW (dalsza mechanizacja) + JSW myśli o większej efektowności kosztowej w zużyciu energii (ale to są dalej duże nakłady zanim się to wprowadzi), więc koło się zamyka. Biznes cykliczny koniec i kropka.

A Praire… hmm, wycena do książki mówi jak mówi… Spółka nie zarabia, bo nie może (jeszcze) wydobywać (i szybko się to nie zmieni), więc na czym się oprzeć? Spekulacja, kto ma dostęp do inf., ten jest wygrany. Nie wiem, czy jest tanio, BV mówi jedno, oportunity – drugie. ŁD.

Rafff
Gość
Rafff

PCM dziś w górę. Jak to się teraz potoczy?

arek
Gość
arek

mysle że PKO Leasing nie odpusciło jeszcze tego tematu

Rafff
Gość
Rafff

Ale skupuje PZU.

Arek
Gość
Arek

To wszystko skarb państwa

Adam
Gość
Adam

Czy ktoś interesował się ECC Games – pytanie brzmi long term czy też szybki strzał,
czekamy na DRIFT-a
i taka ciekawostka:
https://mamstartup.pl/konkurs/14603/12-startupow-z-sektora-mobile-gaming-w-programie-intensywnego-rozwoju-google-for-startups-residency-czy-jest-wsrod-nich-kolejny-unicorn

joey
Gość
joey

Co sądzicie o Atlasie? Brak info o skupowaniu akcji i o przymusowym wykupie. Spółkę kupowąłem w okolicach 1 zł, z 35% wyszedłem w zeszłym tygodniu. Średnia z ostatnich 3/6 miesięcy na pewno sporo wzrosła przy takim wzroście wolumenu. Myślę, że ryzyko wezwania spadło, chociaż wciąż nie można tego wykluczyć. Ma ktoś informację, czy i gdzie można znaleźć średni kurs ważony obrotem?

Głód
Gość
Głód

11.25% ładnie

AdaPaw
Gość
AdaPaw

Zestaw typów z krótkim uzasadnieniem…
https://www.parkiet.com/Portfel-fundamentalny/303039997-Eksperci-stawiaja-na-mniejsze-spolki-Blue-chips-w-odstawce.html
Asbis powtarza się… Czy nie za bardzo rozgrzany walor?
Ps. Jak było już podrzucone to proszę o skasowanie.

Dariusz
Gość
Dariusz

Podpieram się Parkiet.com
Bankier.pl
Stockwatch.pl
Ale tu jest najciekawiej. Świeże spojrzenie na wiele nowych aspektów. Mam nadzieje, że Prezes tego nie zepsuje……

Nieuk
Gość
Nieuk

Polecę Wam świetną piosenkę na poniedziałkowy wieczór: Shallow po polsku. Jak ja nie lubię poniedziałków:) Ale dużo prawdy tam jest-tak o giełdzie. Trzeba się wsłuchać w słowa:) A ta dziewczyna-śliczna:)

Bartek
Gość
Bartek
Łukasz_S
Gość
Łukasz_S

Prezesie, a gdzie się podział widoczny zazwyczaj moduł spółek obserwowanych? Zrezygnowałeś z tego czy tylko ja tego nie wiedzę?
Pozatym warto poogladać promocję mebli biurowych :-)

Robert
Gość
Robert

Prezesie drogi, mam pytanie o Neuce do długoterminowego portfela – wydaje mi się że chyba kiedyś już było takie pytanie, ale nie mogę znaleść w poprzednich częściach. Pozdrawiam z poważaniem Robert

Bartek
Gość
Bartek

Czy ktoś z Was przyglądał się spółce Arctic Paper?

Rafff
Gość
Rafff

@Nieuk ma ją w portfelu.

Bartek
Gość
Bartek

ok dziękuję, może @Nieuk podzieli się spostrzeżeniami. Bo technicznie w fajnym miejscu.

Piter
Gość
Piter

Rosjanie nie muszą kupować uprawnień do CO2 przez co mogą taniej sprzedawać energię w Europie. – Ta sytuacja dusi europejski przemysł – ostrzegają Estończycy.

Według wiceprezesa ds. finansowych Eeesti Energia, Andri Avila wzrost cen uprawnień do emisji CO2 nie pozwolił na to, aby w regionie jaki obejmuje giełda Nord Pool osiągnięty został cel wyznaczony przez Unię Europejską, polegający na zwiększeniu obciążenia podatkowego na energię produkowaną z paliw kopalnych. – Celem polityki UE w obszarze CO2 jest wspieranie produkcji energii z OZE. W rzeczywistości w 2018 roku, w państwach bałtyckich oraz w Finlandii widzieliśmy, że przez Litwę i Finlandię na nasz rynek trafiały rekordowe wolumeny rosyjskiej energii. Łącznie było to ponad 13 TWh. Tyle energii Estonia zużywa przez 1,5 roku. Mimo, że rosyjscy jej producenci nie muszą tak jak europejskie spółki kupować uprawnień do emisji CO2, mogą być uczestnikami tego samego rynku, co unijni producenci. Prowadzi to do nierównej konkurencji i w konsekwencji dusi europejski przemysł – powiedział Andri Avila jednocześnie wyrażając nadzieję, że państwa i osoby odpowiedzialne za organizację rynku szybko rozwiążą ten problem.

Alex
Gość
Alex

Jeżeli cena 1 akcji w zapisie liczbowym wynosi 0,8910 zł, to jak komuś powiedzieć ile kosztuje 1 akcja? Przecież w złotówce jest 100 groszy a nie 1000 „czegoś”.

Janek
Gość
Janek

ten mechanizm wymusza zakup papierów w liczbie dającej końcówkę do 1 grosza?

Głód
Gość
Głód

Witam. 28.03.2019r. raport Izostal’u
Warto wchodzić?

Nieuk
Gość
Nieuk

Asbis…ten papier naprawdę mnie zaskakuje….Jeszcze Enter, Playway i.Kania. No jest mniamniusnie:)

sławek
Gość
sławek

A medicalgorytmics leci aż strach się bać, i pomysleć że ostatnio żałowałem że nie kupiłem po przebiciu 35zł :)

UFF, prezesowi nie podobała sie ta firma i również odpuściłem choć korciło :)

Marcin
Gość
Marcin

Ropczyce w bykach tygodnia!

Adam
Gość
Adam

A coż tak energetyki kaput z rana.

Alex
Gość
Alex

Te kursy po przecinku to jest qrwa chore…

DM*********
Gość
DM*********

nom

Bogdan
Gość
Bogdan

Poniżej złotówki czy dwóch to jeszcze ma sens ale dalej to faktycznie przegięcie.

Maciej
Gość
Maciej

Tragedia, moim zdaniem powyżej 1zł nie ma to realnego uzasadnienia, a wprowadza jedynie rozgardiasz.

karkalis
Gość
karkalis

Cześć,

jeśli @Prezesie uznasz to za spam, to daj znać usunę wpis, ale polecam śledzić i czytać:
https://marketontime.pl/przeglad-tygodnia-25-luty-3-marca-2019/

Gość fajne i ciekawe rzeczy wrzuca co tydzień w ramach przeglądu rynku, inwestuje głównie na SP500 – ale wrzuca ciekawe linki i informacje, które pozwalają czasami coś więcej zrozumieć niż nasze C/Z, C/WK i inne:)

Marcin
Gość
Marcin

Ciekawie jutro może być rano ze względu na anulowane zlecenia, zwłaszcza na mniej płynnych spółkach. Ja sobie pluję w brodę, że w taki dzień nie mam gotówki na koncie…

Andrzej
Gość
Andrzej

Oprócz tego że anulowali wprowadzili możliwość składania zleceń do setnych części, ciężko będzie się przyzwyczaić do tego, dla mnie to znowu niepotrzebna zmiana i utrudnienie

Tos
Gość
Tos

Bardzo potrzebna , gdyż ponieważ przy akcjach spółek o niskiej wartości nie tzreba będzie zaokraglać zmian kursu, i precyzycje podać wartość.

Piter
Gość
Piter

LPP jest umoczone w tzw. ,, Układ Gdański ” od pierwszego do ostatniego grosza . Jeżeli PiS będzie chciał to ruszyć przed wyborami , lub może dopiero po nich , to lepiej tych akcji już nigdy nie dotykać , bo wcześniej czy później te szambo i tak wybije . Wystarczy że skarbówka na nich siądzie i coś znajdzie .

karkalis
Gość
karkalis

co to jest układ gdański?

Nieuk
Gość
Nieuk

LPP to jedna z najlepszych spółek w historii…a ja myślałem, że wyznaję spiskowe teorie dziejów, ale już mnie przebijacie:) Pewnie chodzi o Nowak&company. Tylko w LPP nie mają tak drogich zegarków:)

DM********
Gość
DM********

Lepiej nie wiedzieć.

Bartek
Gość
Bartek

z technicznego pkt widzenia w fajnym miejscu znajduje się Debica, skok obrotów na ważnym wsparciu, w miarę swoich możliwość przejrzałem raport oraz prognozę na 2018. Przygody ze sprzedaży na stałym poziomie 4Q rok do roku lepszy, wskaźnik ogólnego zadłużenia dobry na stałym poziomie ~30% od 3 lat, wskaźnik zadłużenia w latach za 2018r wychodzi mi ~6,5 roku, spadek natomiast ROE i ROA w stosunku do 2017r o 2%. Przychody ze sprzedaży są, zadłużenie na dobrych poziomach – zysku netto natomiast brak z podanych szacunków zysk netto za 4Q wychodzi mi -1 769k -4 kwartał od kilku lat jest zawsze najsłabszym okresem – r/r niestety spadek aż o 25%, C/z ~12, C/WK 0,96 – ktoś z Was analizował spółkę?

Rafał
Gość
Rafał

Co sądzicie o kupnie Boryszewa. Kurs akcji jest nisko. Już dość długo trwa skup. Grupa się konsoliduje Impex chce przejąć Alchemię. Teoretycznie powinno nastąpić odbicie.

Rafff
Gość
Rafff

Prezesie, już wprawdzie raz zapytałem o Astartę, ale zrobię to jeszcze raz. Ostatnio napisałeś: ” 2-3 kwartały przed nami jeszcze słabe wyniki i może być trudno o impuls do wzrostów.”
Ja jednak kupiłem akcje, wierząc w Kopernika (nowego inwestora). Teraz pozostała ta trudniejsza część – nie wiem kiedy wyjść. Planowałem, że wejdę na dłużej, ale już sporo urosła.

Analiza spółki jest tutaj: http://bananowagpw.pl/?p=72
ale ze źródła którego nie lubisz, no i nie uwzględnia ono Kopernika.

Nieuk
Gość
Nieuk

Co tak Kania odpaliła? Już miałem stopa ustawionego na 99 gr a tu taki suprise:)

Piotr
Gość
Piotr
Nieuk
Gość
Nieuk

Dzięki wielkie za linka!:) Świetny artykuł. Coś musi być faktycznie na rzeczy…czas na licytację. Dobrze, że nie wywaliłem tej Kani, bo mnie już wkurzala;)

@Prezesie-ja już nie pamiętam sesji, kiedy na koniec dnia na stooq w 20 spółkach najbardziej rosnących-ostatnia była na prawie 3%…naprawdę nie przypominam sobie takiej sytuacji. Eurocash pokazuje moc. Trochę wczoraj splycilem swoją wypowiedź, że to tylko hurt…tak nie jest. Z resztą-myślę, że wywalenie ich z blue chipów dobrze wpłynie na kurs-vide Asseco.
Giełda jest nieobliczalna podobnie jak sport. Wyłączyłem transmisję po 1. serii skoków a Kubacki z 27 miejsca został mistrzem świata! Masakra:) A Stoch z 18 – został wicemistrzem świata…jestem w takim szoku, że prawie mnie sparaliżowało…to się nadaje do księgi rekordów Guinessa…Naprawdę…

A że mamy weekend-to polecę wybitny film „Obłąkani”. To tak nawiązując do giełdy (jest za free na Cda). Jeszcze rok na giełdzie i skończymy tak, jak Ci pacjenci. A tak poważnie mówiąc-wybitny scenariusz i kreacje aktorskie. A końcówka…nawet dla mnie, czyli uzaleznionego kinomana-szok.
Fajnie, że zrobisz tą analizę Enter:) Nie mam tych akcji, ale z chęcią poczytam. Uważam, że to bardzo fajna i ciekawa firma.

Miłego wieczoru 4all:)

Piotr
Gość
Piotr

Kania jeszcze do swigu wejdzie. A co do wezwania/inwestora to ciekawe czy mógłby się tym jednak zainteresować nie branżowy tylko ktoś z dostępem do taniego kapitału (trochę zysku jednak pochłania obsługa zadłużenia). Chyba że któryś branżowy nie ma co zrobić z gotówką. Ale najważniejsze że spece mówią o Kani jako bardzo interesującym temacie do przejęcia na co liczę od kiedy zawisłem w okolicach 1,5:-(

STAT1
Gość
STAT1

Stosując zasadę kupuj plotki sprzedawaj fakty to się zgodzę, nic poza tym. Znasz jakiś kraj w Europie (już nawet nie w UE), który ma takie przepisy (regulujące) co kto może sprzedawać w swoim sklepie??? Oczywiście z buta (przy takim Parlamencie) mogą wprowadzić każdą głupotę i stanie się ona prawem, pytanie co potem. Już raz (NA SZCZĘŚCIE) prawnicy=sędziowie SN pokazali (środkowy palec) i finał zwycięski jest do przewidzenia (włącznie z konsekwencjami). Dla mnie osobiście pewnym jest, że takie korporacje jak Jeronimo Martins, Auachan itp. mają większą siłę przebicia w Komisji niż przywołany SN, żeby nam zrobić krzywdę za takie praktyki. Ta władza niczym się nie różni w przekazie (i wielu działaniach) od przekazów Gierka i robią to za nasze/każdego kto PŁACI podatki. Załamka :(

A tak na marginesie, czy są jakieś inf. jak idzie Kania sprzedaż produktów w Niemczech? Napinali się na premium jakości sprzedaż w jednej z sieci i co z tego wyszło? ŁD.

Robert
Gość
Robert

Dziękuje Ci Nieuk. Obłąkani – super. Podaj jeszcze proszę z kilka tytułów

Nieuk
Gość
Nieuk

My pleasure:) Lubię takie nieodkryte perełki (jak na giełdzie). Wracając do „Obłąkanych”-naprawdę dziwne, że ten film nie zgarnął Oscarów. Z takich perełek-to przychodzi mi na myśl „Intermissing”. Jest na youtube. To co tam odwalił Colin Farell-po prostu fenomenalna sprawa:) Więcej później napiszę.

Pozdrawiam serdecznie:)

Alex
Gość
Alex

Jak ktoś będzie szukał to chodzi o „Intermission” a nie „Intermissing”.

STAT1
Gość
STAT1

Wczoraj byłem na Green Book w kinie… jak ktoś docenia (czy oczekuje) umiejętności aktorskich + poczucie humoru + interesują go kontrasty w Ameryce lat 60 (mówię dla uproszczenia Apartheid) to jest to pozycja obowiązkowa. Długo będzie się ten film pamiętać. ŁD.

RobertCh
Gość
RobertCh

Obłąkani – bardzo mi się podobał – dzięki

Piotr
Gość
Piotr

Prezesie, z tego co pamiętam pisałeś o Delko że rozważysz jak sfinalizują któryś z ogłaszanych zakupów (oraz kurs nie wzrośnie). Co obecnie sądzisz? Kurs spadł, prezes kupował akcje, tylko do wyników jeszcze trochę (24.04).

Szymon
Gość
Szymon

Prezesie,

A co z PGS Software? Miało trafić do portfela dywidendowego po głosowaniu nad brexitem. Opublikowali wstępnie wyniki, takie jak się spodziewałeś – kurs stoi ostatnio w miejscu. Czy myślisz nad dorzuceniem, do któregoś z portfeli albo do rzeczywistego?

Pozdrawiam,
Szymon

Bartek
Gość
Bartek

http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/32630558,cognor-holding-sa-raport-okresowy-roczny-za-2018-r

W raporcie możemy wyczytać: „Cognor zanotował znaczącą poprawę zysku brutto – o 60,1 mln zł i 27,8%, EBIT – 57,0 mln zł i 57,5% oraz EBITDA – 59,5 mln zł i 42,4%. „

Paweł
Gość
Paweł

Prezesie,

Powrócę trochę do CDRL. Zastanawiam się jak rozegrać długoterminowo tą spółkę i mam pewne obawy. W tym roku wyniki będą świetne, bo przychody w Polsce były ok, kurs dolara ok, sklep internetowy się rozwinął, eksport wygląda coraz ładniej. W tym roku zarobią ponad 20mln zł netto.

Przejęli Buslika, Lemona i Fikołki i kosztowało ich to sporo pieniędzy. Wszystkie przejęte firmy nie są dojnymi krowami i aż tak ładnie nie zarabiają. Nie chcę tu kopiować całego twojego wpisu odnośnie CDRL (gdy kupiłeś 300akcji), ale wydaje mi się, że wyniki roczne mogą być dobrym momentem do sprzedaży akcji. Kurs powinien urosnąć do 30-32zł. Uważasz, że kurs pójdzie na nowe szczyty (powyżej 33zł) w 2019 roku?

Łukasz
Gość
Łukasz

Witajcie. Chciałbym zapytać o k2internet. Solidne spadki dzisiaj, jakieś info jakich wyników w marcu sie spodziewać? Jest pod co zbierać? Płaci dywidendę i tanio stoi.

Nieuk
Gość
Nieuk

Achtung, achtung!:) Mam bardzo złą informację dla akcjonariuszy Aliora…Spodzieqam się bardzo slabych wyników za I kw..Dzisiaj rozdawali pączki za darmo! Zaczepilo mnie na mieście jakiś dwóch gości…Patrze-jakieś dwie tace w ręce a oni mi wciskają pączka…Na początku myślałem, że to „Kuchenne rewolucje”:) Wiecie jakie to koszta-kilka tysięcy pączków:)

A tak poważnie: dzisiaj tłusta sesyja…Eurocash mnie bardzo pozytywnie zaskoczył (były wyniki). Może „trochę” zadłużona spółka, ale…po dzisiejszej sesji chyba rezygnuję ze sprzedaży. Pewnie zamienią to przewartosciowane Dino w Wig20 za Eurocash, ale mam to gdzieś…a już miałem rano kliknąć „enter”. Wiem, że jedna to detal a druga hurt…i to głupia komparatystyka…ale…jak dla mnie w przypadku dino może być przeinwestowanie…

Budzik
Gość
Budzik

Podobno nadzienie nabijał Kakolewski z Osieckim….

Nieuk
Gość
Nieuk

Ja się tak zastanawiam, czy tym Panom prokuratura nie postawi kolejnego zarzutu-czyli działanie w zorganizowanej grupie przestępczej (bardzo poważna sprawa). Z reszta ten Osiecki zawsze mi nieładnie pachniał…to jest oczywiście subiektywne odczucie. Ale wszystko na to wskazuje…A jak będzie-zobaczymy…Kilka miesięcy temu pisałem, że wyjdą kolejne kwiatki, ale takiego rozwoju spraw-to się nie spodziewałem. Jeazcze te 31 spraw do knfu. Myślicie, że czarnecki o tym nie wiedział…?

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Kruk podał szacunkowy zysk netto 50 mln zł. Oczekiwano 68 ml zł.
Ale rok temu była lipa bo przeszacowywali włoskie aktywa. Ciekawe co tym razem tam siedzi. No ale zawsze lepiej 50 niż 3 :) będzie poprawa na wskaźnikach chociaż.

Tedi
Gość
Tedi

Cześć Prezes
Chciałem zapytać o spółkę HELIO. Kupiłem jakiś czas temu akcje mam teraz srednia 13 i nie wiem czy uśredniać. Czy jest szansa na odbicie kursu w najbliższym czasie. Co ty byś w takiej sytuacji zrobił.
Pozdrawiam

Piotr
Gość
Piotr

Dziś Lena podchodzi pod 3,00 i jak na moje niewprawne oko albo się odbije albo jest szansa na zmianę. Co sądzicie (pamiętam że były tu opinie raczej negatywne ze wskazaniem na lug).
edit: może Lesiński nie mogąc kupować Decory przerzucił się na Lenę:-) Z tym, że tutaj chyba też okres zamknięty bo wyniki 29.03…

RobertCh
Gość
RobertCh

Zwracam uwagę na PCM jakies ustawki idą

Bartek
Gość
Bartek

Autopartner ruszył:)

Szymon
Gość
Szymon

Ruszył, zawrócił i stabilizacja w okolicach 4,3 – ktoś za 4,27 przed chwilą sprzedał w jednym zleceniu 160.000 sztuk akcji i wbił 688 tysięcy obrotu, za całą sesję już milion jest prawie.

Ciekawe ruchy :) I ciekawe jak się skończą.

Nieuk
Gość
Nieuk

Jak ktoś sprzedał, to ktoś kupił;) Teraz już mnie to nie denerwuje. Wybicie stało się faktem. Pozdrawiam:)

Szymon
Gość
Szymon

Oczywiście, wybicie już nastąpiło, a wysokie obroty mogą tylko cieszyć. Fakt takich dużych transakcji jak dla mnie też jest pozytywy :) Albo jakieś TFI między funduszami przerzucają albo inne duże podmioty – tak czy owak pozytywy sygnał.

Również pozdrawiam.