"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Wirtualny Portfel Fundamentalny – podsumowanie stycznia

W styczniu wartość Wirtualnego Portfela Fundamentalnego wzrosła o 1,92% do 100.844 zł a od założenia portfela tj. 1.12.2017 roku całkowity wzrost to 0,84%. WIG czyli mój benchmark w tym samym okresie wzrósł odpowiednio o 3,61% i 4,90%. 

W styczniu nie było jakiś przełomowych informacji ze spółek z portfela ale ze względu na duże moje zakupy sporo miałem pracy. Niestety tak jak w zeszłym roku ponownie kursy dużych spółek lepiej się zachowywały niż tych mniejszych dlatego wynik WIG jest lepszy od mojego. 
Sukces miesiąca – bez wątpienia są to akcje Seko które od mojego zakupu w styczniu urosły o 13%. W przypadku tej spółki spore są oczekiwania odnośnie wręcz skokowej poprawy wyników za 4 kw 2017 i 1 kw 2018 i pod to grają inwestorzy. Dobrze też wyglądały styczniowe zakupy: Colian (4,96%), Asbis (3,56%) czy Kania (3,36%).
Porażka miesiąca – jedyna strata w portfelu to Telestrada która spadła o 1% i jest to raczej spowodowane brakiem płynności na spółce.
Oczekiwania na przyszły miesiąc – luty to miesiąc początku publikacji wyników szczególnie spółek z newconnect (Telestrada) ale można też oczekiwać że spółki z gpw będą podawały szacunki wyników za 2017 rok. Spodziewam się iż prawie wszystkie spółki z portfela podadzą lepsze wyniki r/r więc ze spokojem i niecierpliwości oczekuję wyników. W styczniu na giełdach światowych jak i polskiej panowała nadal hossa i nie widać sygnałów do zmiany tej tendencji w lutym.
Obecnie mam 47% wolnej gotówki i nie wykluczam kolejnych zakupów do portfela, jednak nie mam obecnie dużo ich na „oku”. 
Wirtualny Portfel Fundamentalny jako portfel publiczny prowadzony jest od początku na www.biznesradar.pl, a od tego tego roku testuję też prowadzenie portfela na płatnym myfund.pl.
Na razie jestem pozytywnie zaskoczony funkcjonalnością tego serwisu i
dużą ilością narzędzi analitycznych. Za 2-3 miesiące zrobię posta w
którym opiszę funkcjonalność serwisu myfund.pl.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad portfela link  i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan Wirtualnego Portfela Fundamentalnego oraz posiadane akcje link rachunek.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. 

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AndyPLPrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Andy
Gość

@Prezesie, wiem, że masz już pozycję na rynku windykacyjnym ale może przeprosisz się z VINDEXUSEM :) ?
Spółka bardzo mocno ucierpiała przez negatywny sentyment do branży (chociaż w jej biznesie niewiele się zmieniło od historycznego szczytu w listopadzie) a jej wycena zrobiła się już naprawdę interesująca…
Na PL rynku windykacyjnym robi się co raz większa konkurencja i spółka powoli będzie co raz mocniej skręcać w stronę rynku pożyczek.
Jaki będzie tego efekt zobaczymy, ale mimo wszystko ważam, że to ciekawa i pozytywna informacja na przyszłość, że są plany i nowe pomysły biznesowe (współpraca z SuperGroszem).

Andy
Gość

Co do ewentualnych przetargów/nabyć pakietów – spółka jak dobrze wiesz nie informuje na bieżąco o wszystkich swoich zakupach, więc jedyne na czym można się opierać w tym wypadku to na kwartalnych raportach i szczatkowych informacjach (VIN jest mocno w tym powściągliwy) , także tutaj bym był bardzo ostrożny z oceną, bo tak naprawdę nie wiemy czy i co kupili…

Bienek moim zdaniem niesłusznie negatywnie ocenił spółkę. Ja bym mimo wszystko upatrywał pozytywów w nowych pomysłach biznesowych, zapowiedzi ekspansji zagranicznej, podtrzymaniu polityki dywidenowej czy we słowach prezesa z końca listopada:

"Nie ma ryzyk i zagrożeń, które by powodowały, że coś się zmienia na gorsze. Mamy sytuację lepszą niż ta, w której wchodziliśmy w 2017 rok. Wynik będzie na pewno wyższy niż w 2016 r."

Ewentualne (zbliżające się?) spowolnienie dostrzec będziemy mogli jedynie przy raporcie rocznym.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezes

Tytuł porażki miesiąca brzmi groźnie, a tymczasem to tylko 1% pleców na mało płynnej spółce. Oby tylko takie porażki wpadały. Jak oceniasz szansę Telestrady na 20.00 przed odcięciem dywidendy w tym roku?

Pozdrawiam
Jakov

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A GBK?

PL
Gość
PL

Rzeczywiście, mój błąd (18,40 vs 18,39). Ja właśnie wszedłem.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.