"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 10/2018

dodano 10.10 – BAH poinformował  o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych link, jest to jedna z informacji oczekiwanych przeze mnie.

Dzisiaj wreszcie ruszył trochę do góry Fasing. Może to być wynikiem artykułu z dzisiejszej gazety parkiet o dostawcach sprzętu dla górnictwa. Wg artykułu inwestycje kopalń mają być w tym roku o 48% r/r wyższe, koniunktura ma się utrzymać do 2020 r. a sprzęt klientów Famuru był najstarszy (czyli do wymiany) od 20 lat. Władze Fasingu natomiast spodziewają się zwiększonych zamówień w 3 i 4 kwartale co może skutkować wzrostem wartości portfela.

Krótko: na anonimowe komentarze nie
odpisuję (chcesz wymieniać poglądy to się podpisz pod swoim wpisem) a
jeśli chcesz znać moją opinię na temat jakiejś konkretnej spółki to
najpierw napisz co Tobie się w niej podoba albo jakie widzisz w niej
zagrożenia.

 
W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy
na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem
aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze/opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany. Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule i/lub wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe i obraźliwe komentarze nie odpisuję i komentarze te mogą być w każdej chwili usunięte !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
!!! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten (treść i komentarze) służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów i doświadczeń inwestycyjnych, nie może być traktowany jako porada inwestycyjna bo nią nie jest.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a
szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku
inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

avatar
99 Comment threads
99 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
UnknownCzepanWojtMyślnikGunio77 Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja chyba postradam zmysly od tej bananowki. To wszystko przerasta moje możliwości intelektualne…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wyrównać się nie wyrównało, bo spadek cen ołowiu jest 25%, a wzrost dolara 5%. Moim zdaniem spółka, żeby przeskoczyć na wyższy level działalności musi wejść w strukturę większego gracza. W przeciwnym razie wygląda na to, że jest za bardzo uzależniona od cen surowca i maksima wyników są takie jak w poprzednich 2 kwartałach.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Orzeł Biały – dziś wybicie spowrotem powyżej 10 zł na dość ładnych obrotach. Chyba czas rozstrzygnięć co do wezwania się zbliża.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale za dolar poszedł do góry i się wyrównało czekamy na wezwanie bo będzie na pewno i dostali co najmniej 2 oferty co spółka informowała

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No dokladnie. Ja sie z tym zgadzam, ale z drugiej strony mamy sie łudzić, ze wszystko jest ok. Następna sprawa-to jak ma cos rosnac…no jak? To jest organizm naczyń połączonych.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tez tak mysle-po burzy przychodzi tecza;) Z drugiej strony powinny być jakies zmiany systemowe. Das ist unmoglisch, zeby takie walki przechodzily.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja proponuję wrócić do tematu xtb gdyż w końcu i kierunek kursu zaczął potwierdzać, że nie powinno nic wybuchnąć (a karę knf bardziej wizerunkowo odczują niż finansowo/krótkookresowo) . Przypomnę tylko, że spółka ma więcej gotówki niż kapitalizacji (a przynajmniej miała jak kupowałem kilka dni temu). marek

janko
Gość

Jakkolwiek zgadzam się z większością Twoich opinii, tak tej zupełnie nie rozumiem. Jeśli mówimy o działaniu na szkodę klienta, to tego dotyczy kara i oby xtb zmienił podejście. Jeśli jednak masz na myśli udostępnianie platformy do gry na Forexie etc, to nie widzę w tym nic niemoralnego. Jest to taka sama usługa jak prowadzenie zakładów sportowych (Fortuna) czy sprzedaż używek (Ambra).

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ek
Może i posiedzą ,wydaje się jednak że do kasy się nim nie dobiorą . Nie mówię o drobnych na waciki i kieszonkowym które im zarekwirowali .
Później wygodnie spędzą resztę życia na jakiejś ciepłej wysepce.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo dobrze że ich zatrzymują. Mogliby nawet codziennie kogoś w kajdankach wyprowadzac. Rynek się w końcu oczyści, a następcy dwa razy się zastanowią czy robić przekręty finansowe. Gdyby jeszcze tylko było pewne że posiedzą ładnych kilka lat to jest jak najbardziej za. Trzeba to wytepiw jak robactwo po prostu.
Wiktor.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Altus dalej pewnie sie bedzie wyprzedawal, bo nie ma chyba raczej innego wyjscia…Z reszta ciezko wplywy jak tak naprawdę-gielda to szulernia. Co drugi albo trzeci dzien jest zatrzymany jakis prezes firmy. Bardzo smutny okres.

Rozumiem, ze jest cos takiego jak inzynieria finansowa, ale to juz sie nawet w mojej glupiej glowie nie miesci.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Umorzenia w funduszach detalicznych 2.8 mld zł we wrześniu. Trudno o wzrosty w takich warunkach. aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co RPC i akcji serii E, to były one wydane Siwcowi i paru innym w zamian za akcje Investa, które Siwiec & Co posiadali. Tak więc Siwiec swoich akcji nie będzie uderzał przecież. To co do umorzenia to akcje skupione.

A co kasy z nieruchomości o ile sprzedadzą wkrótce, to spółka ma obsługi w EUR do spłaty w połowie przyszłego roku za ponad 17 mln PLN Plus były kredyty na skup akcji de facto. W sytuacji kiedy coraz częściej mówi się o możliwym kryzysie lub spowolnieniu w najlepszym wypadku to ja na ich miejscu zabezpieczyłbym sobie cash na redukcję zobowiązań, a potem myślał o jakieś dywidendzie.

A co do div, to sporo zależy od tego co Siwiec zamierza. Czy jeszcze dokupić akcji (do progu 33% jeszcze trochę miejsca) czy nie. Oczywiście dywagacje valid jeśli nieruchomości sprzedane.

Albert

Unknown
Gość

Mialo być obligacje w EUR. Takie to skutki pisania na telefonie. Sorry jak jeszcze coś telefon przekłamał.
Albert

Unknown
Gość

Prezesie, też uważam że nie powinni mieć żadnego problemu z odnowieniem obligów, ale po co mają to robić? Aby było na div? Dla mnie mało logiczne z biznesowego punktu widzenia.
A te 30 mln zysku to rozumiem że bez zysku z nieruchomosci? Sam czysty biznes?
Albert

Unknown
Gość

A co do przepływów operacyjnych, to ja bym się ma martwił A/R i Inv bo one rosną proporcjonalnie lub nawet lekko mniej niż przychody porównując z q3-q4. Tu raczej pytanie dlaczego payables stoją w miejscu w zasadzie. Zakupy za cash? Czyżby pewni dostawcy stali się ostrożni, czy też jak pisze Zarząd jest deficyt surowców więc dostawcy stawiają twarde warunki, czy cash payment. Jeśli dynamika sprzedaży siądzie to nie potrzeba tyłu zapasów i A/R też winny zmaleć. Jeśli dynamika sprzedazy dalej wysoka, to słabych bieżących przepływów może być ciąg dalszy. Tu bardzo wiele zależy od tego co mieli / mają w pipeline na q3 q4 2018 i q1 2019. Raport sporo mówi o wdrażaniu strategii 4D w 1 połowie i że to będzie miało dalszy ciąg. Z resztą napisali o kilku bardziej complex projektach w realizacji, czyli potencjalnie z większą marżą. Sytuacja jest ciekawa, a wyniki q3 winny coś tam wyjaśnić, a może sporo.

Albert

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tam ma byc emisja po 5 groszy, wiec to i tak bez sensu. Dla optymalizacji podatkowej jest to dobre. Sams spolka jest dla mnie przegrana z zasady. Tak naprawde współczuję akcjonariuszom, obligatariuszom. Co Wszyscy odzyskaja-tak naprawdę nic, bo to sa obietnice.

Tak tez czesto pisalem o pinokiu, czyli prezesie getbacku, ale w sumie to musialabyc zorganizowana grupa przestepcza. Zrobic wal na kilka miliardów zl. Powinno to byc zapisane w księdze rekordow Guinessa. No, ale taki mamy klimat…Pewnie jeszcze wiele kwiatkow wyjdzie w tej sprawie-tzw. przecieki kontrolowane.

Nieuk.

szejker
Gość

pół roku temu na łamach tego forum zaryzykowałem prognozę że notowań getbacku już nie odwieszą. Wciąż jest to aktualne, przynajmniej aż do momentu gdy nie wyjaśnią co z obligatariuszami.

"Zgodnie z przyjętą praktyką nadzorczą, w przypadku nieopublikowania przez spółkę giełdową raportu okresowego KNF zawiesza jej notowania. Spółka GetBack SA nie opublikowała do dnia dzisiejszego skonsolidowanego raportu kwartalnego za I kwartał 2018 r. wraz z kwartalną informacją finansową jednostki dominującej oraz raport półrocznego i skonsolidowanego raportu półrocznego za pierwsze półrocze 2018 r.” – wynika z komunikatu zamieszczonego na profilu Barszczewskiego na Twitterze."

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Otrzymałem oficjalną odpowiedź ze spółki, że jej plany na tę chwilę nie uległy zmianie.
Spółka chce umorzyć te akcje.
Prospekt został złożony w KNF w grudniu 2016 i teraz zatwierdzony. Trochę długo, czy przez opieszałość spółki czy KNF nie wiem.
Poniżej treść wyjaśnienia:
Odpowiadając na Pana pytania informujemy, że emisja akcji serii D i E miała miejsce w 2016 roku o czym informowaliśmy w szeregu raportach bieżących. W związku z tą emisją, 14 grudnia 2016 roku został złożony przez naszą Spółkę do KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego – fakt także ogłoszony w formie raportu bieżącego. Wczorajszy komunikat dotyczył decyzji KNF o zatwierdzeniu prospektu. Akcje serii D i E to nowa emisja zrealizowana w 2016 roku, a zakup od ZM Invest naszych akcji własnych miał miejsce w 2018 roku. Akcje te spółka posiada i jak na razie co do nich nie zmienia planów – zostały nabyte od ZMI z zamiarem umorzenia, zresztą część została już umorzona w lutym 2018r.
Proponujemy również lekturę raportów bieżących np.:
35/2016 z dnia 26.08.2016r.;
39/2016 z dnia 14.09.2016r.;
54/2016 z dnia 16.11.2016r.;
55/2016 z dnia 28.11.2016r.;
62/2016 z dnia 14.12.2016r.;
2/2018 z dnia 9.01.2018r.;
37/2018 z dnia 29.06.2018r.

Temat zamknięty. Prezes tego bloga miał rację.
Nauczony doświadczeniem i ostatnimi przykładami przestaje wierzyć w uczciwość rynku kapitałowego. Stąd różne hipotezy.
MS

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja bym nie krytykowal PiSu za jakies opozienia dot. Knfu. Dzieki Nim wyszlo na swiatlo dzienne wiele walkow. Ja sobie nie przypominam, zeby u poprzedniej wladzy wyszlo tak wiele spraw. Inna droga, ze za to my "bekamy". Knf to bardzo slaba instytucja. Napisalem na bankierze, ze np. przy okazji debiutu na bananowce getbacku ABW powinna delegowac ludzi do sprawdzenia spolki. Knf to jakas zakostniala instytucja..m

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No rozumiem. Z reszta jakbys mial inne zdanie to uszanowalbym tez. Mozemy sie przeciez nie zgadzac. Wlasciwie uderzyles w sedno problemu, bo pomimo zmiany wladzy-kompetetni urzednicy w KNFie powinni trwac. No, ale mamy takie czasy, jak kazdy wie…

Pozdrawiam,

Nieuk.

Czepan
Gość

Wydaje mi się, że niekoniecznie to może zależeć od konkretnej władzy, a po Getbacku i kilku innych rzeczach, które wydarzyły się ostatnimi czasy mógł przyjść z góry nakaz zabrania się za grubszą weryfikację kosztem przerzucania papierków. KNF przez lata nie działał tak jak powinien, a zgłaszający różne sprawy byli zbywani klasycznym "przyjrzymy się sprawie, więc "biznesmeni" (Chłopaki nie płaczą :D) robili sobie bezkarnie co chcieli. Teraz jak KNF zaczął coś tam weryfikować to okazuje się, że prawie wszędzie jakieś wałki szły. I może być tak, że robią to kosztem papierkowej roboty.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja nawet mam hipoteze, ze caly NC powstal po to, zeby zabrac zyski inwestorom po hossie, po roku 2007. To byl jakis zabieg, ktorego nie rozumiem. To byli "macherzy", ktorzy cos sobie tam uzgodnili w "sowa i przyjaciele".

Ale sie zrobilem radykalny.

Ps. Chlopaki nie placza-to klasyk. Uwielbiam, ale jeszcze bardziej "poranek kojota" :)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki Prezes za wyjaśnienia. W świetle waszych wpisów wygląda na to, że może to być dobry moment na zakup Ropczyc. Spadek z 35 na 28 zł. Wyniki za nieco ponad 2 tygodnie, najpewniej mocne. Kto wie czy kurs po nich nie zareaguje jak po poprzednich, kiedy wybił 30% w krótkim czasie.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jestesmy w jakims cyklu bessy. To jest dziwne, ze w trakcie takiego zapierdzielenia gospodarki…Po prostu niewiadomo kiedy przychodzi hossa i bessa. Gielda dyskontuje przyszlosc. A tak ad vocem Ropczyc-to spolka spokojna-moze troche defensywna, ale dobra na longterm;)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Odnośnie Ropczyc.
Nie wydaje mi się, żeby była to operacja czysto techniczna. Nikt bez potrzeby nie robi prospektu emisyjnego, przechodzi całą procedurę w KNF, żeby dopuścić akcje do obrotu giełdowego. A następnie je w przyszłym roku umorzyć.żeby to zrobić, nie trzeba dematerializować akcji.
Coś musi być na rzeczy.
Ale najpierw musi odbyć się NWZA, że zmienić przeznaczenie skupionych akcji.
Spółka wszystko porządkuje i nie robi tego bez przyczyny.
Najpierw wydzielono nieruchomości, które mają być sprzedane.
W tym roku połączyło się z ZM Service.
Wyczyszczono temat starych należności.
Spółka wskoczyła na wyższy poziom. Skala działalności, innowacyjność produktów, wzrost przychodów i zysków, nie czynią spółki defensywną ale wzrostową, do tego regularnie dzielącą się zyskami.
Wycena jest niska. Trzeba to wykorzystać. Tylko kto?
Zarząd wspólnie z Interminexem. Czy wchodzi ktoś większy i przejmuje całość.
Interminex kupował w zeszłym roku akcje po 27 zł.
Myślę, że historia Ropczyc na GPW dobiega powoli do końca.
Zobaczymy, jak potraktuje się przy tym drobnych?

MS

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zastanawiam się nad inwestycją w spółkę ,,Odlewnie Polskie''. Wyniki wyglądają na dobre, sytuacja finansowa również dobra, bilans czysty, niedawno spłacili ostatnią ratę układową związaną z opcjami. Zaczęli płacić dywidendę.
Dziwne, że ostatnio kurs spadł o jakieś 20 – 25%. W raporcie za I półrocze pozakładali jakieś dziwne rezerwy emerytalne. W dodatku nie wiem co myśleć o strukturze właścicielskiej? Może ktoś chce zaniżyć kurs, żeby taniej odkupić udziały?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tylko żeby tym strategicznym nagle nie okazali się przypadkiem my drobni akcjonariusze…
zadupyichbrać

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Trochę kasy do spółki wpłynie. ok. 2,5 mln akcji x 35 (minimum).
Daje ok. 90 mln + jednorazowy zysk. Kupione po 22 z hakiem.
Jestem tylko ciekaw, czy strategiczny czy fundusze?
Prezes spółki mówił, że fundusze chcą te akcje, ale on nie odda po tej cenie.
Chociaż przy obecnej wolnej kasie w funduszach to wątpliwe.
Obstawiam strategicznego. Zobaczymy.

MS

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mają kupca na te akcje, tylko muszą je dopuścić do obrotu giełdowego i tyle w temacie.
Takie jest moje zdanie.
Istotne jest, kto kupuje i po jakiej cenie?
Widocznie jest jakaś ciekawa alternatywa dla umorzenia.

MS

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale czy jeśli te akcje Ropczyc będą dopuszczone do obrotu to czy nie zwiększą podaży? To są te akcje, które miały być umorzone? Bo jeśli tak, to w sumie nie jest neutralne info, a raczej lekko negatywne.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Faktycznie. Pewnie dostanie wyrok w zawiasach, bo jak to powiedziala Katarzyna Glinka do wiceministra (Grzegorza Maleckiego) w filmie na "uklady nie ma rady": za ukradziona komorke za 30 zl ktos dlugo siedzi a za to dostaniesz wyrok w zawiasach. Juz nie moge ogladac tego filmu, bo mnie brzuch ze smiechu boli;) Troche tak po srodku miedzy "Dniem Swira" a "Kariera Nikosia Dyzmy". No swietne a jak Stasiek wchodzi do Niego (M.Milowicz) to rozwala system.

Pozdrawiam Prezesa i reszte Zarzadu;)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes co ty na te spadki na Ropczycach?
Adam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ciekawe czemu chce aby były notowane? Ktoś chce cashu, kasy, mamony etc.
zadupyichbrać

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Emisja z 2016 roku, zatwierdzony prospekt przez KNF. Seria D poszła do Intermineksu- długoterminowego dostawcy. Zadupyichbrać? Może lepiej poszukać w necie…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Masz racje Prezesie odnosnie tego wezwania.

A widzieliscie to:

https://www.google.pl/amp/s/businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/fachowcypl-byly-prezes-spolki-piotr-s-w-areszcie-tymczasowym/w84dhnw.amp

To juz jest masakiera…i jak ma byc napływ srodkow na ta szumnie nazywana gielde papierow "wartosciowych"?

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tak mysle o Decorze. To jest troche zabawne, ze jak wezwanie bylo po 10 zl-to kurs byl w ok.10,4 zl a jak jest po 11,4 zl-to jest "dyskonto". No naprawdę wiele spraw rozumiem, ale tego nie…cbyba jestem za glupi…

Nieuk.

Jarek Turek
Gość

Dobry wieczór.
Kupiłem w piątek certyfikaty na spadek spółki CDR i to był strzała w dziesiątkę.

Jarek Turek
Gość

Tak zapytam są certyfikaty na CDR z dzwignią x3?No ja kupiłem turbo z dźwignią 1,4.Jak to mówią dużo nie zarobiłem ale ważne że wyszedłem na +.
Bo teraz jednak ciężko coś ugrać na tej szemranej giełdzie.
Ostatnio wprowadziłem zasade czekać,czekać i jeszcze raz czekać z gotówką na okazje.Ciężko mi walczyć z tym bo gotówka leży i nie pracuje ale taką obrałem strategię i chcę zobaczyć jak to wpłynie na moje wyniki.
pozdrawiam wszystkich odwiedzających tego super bloga:)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie chyba się pospieszyłeś z Decorą,
nie sądzę żeby była jakakolwiek redukcja
wszystkich akcji jest 11,3mln
lesinski ma 3,4mln akcji
pozostałych jest 7,9mln
chcą odokupić 4mln akcji
co oznacza że gdyby się wszyscy pozostali zapisali to redukcja wyniosłaby poniżej 50%
jestem przekonany że nie będzie żadnej redukcji -nawet wydaje mi się że nie osiągną planu, wiedzieli o tym i dlatego ponieśli cenę o 14%. przy tej cenie może skupią 1-2mln akcji max

Pozdrawiam
Sławek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wszystko wskazuje na to, że Ropczyce idą pod młotek, bo jak odczytać dopuszczenie do obrotu giełdowego akcji skupionych od ZM Invest. Plany się zmieniły, i chyba nie będzie umorzenia.Zobaczymy, jaki spółka ma plan, bo widocznie jest z kimś dogadana. Prezes mówił przy cenie na giełdzie w okolicach 35 zł, że spółka jest wycenia z dyskontem.
Czas pokaże, po ile i komu zostaną sprzedane akcje.
MS

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mała korekta. Nie dopuszczenie do obrotu giełdowego, a zatwierdzenie prospektu przez KNF w związku z zamiarem dopuszczenia tych akcji do obrotu giełdowego.

MS

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

A przestan…kolejne marketingowe glupoty…niech lepiej sie odniesie do wywiadu z ceo getbacku. Ciekawe, ile zarobil na tym kasy…rozumiem, ze zostal wciagniety w uklad. Ale z Jego inteligencja nie powinien na to sobie pozwolic. Amen.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Niemozliwe jest, zeby splacili 100%, bo z czego? Ta spolka jest przegrana. W ogole nie ma sensu restrukturyzacji(rozumiem to jako zabezpieczenie roszczen). Tam potrzeba tez bylaby zmiana nazwy, bo jakby ktos do mnie zadzwonil z getbacku-to bym ich wysmial. A z game dev. wychodze sukcesywnie, bo tak naprawde kto wie kiedy jest dolek a kiedy gorka? No chyba, ze Longterm haha;)

Miłego wieczoru,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

…. cykle giełdowe hossy i bessy są naturalną częścią tego biznesu i należy się nauczyć z nimi żyć….. To jest sedno tego artykułu i uważam że jest końcówka hossy i trzeba przerzucać kapitał w bezpieczne aktywa z dala od akcji. Jan

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No to juz naprawde parodia parodii:

https://stooq.pl/n/?f=1256165

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No ten altus to juz sie wyprzedaje ze wszystkiego…Eurotel-moim zdaniem ciekawy wykres, ale to musialby sie wypowiedziec jakis technik. Tez z drugiej strony firma zawodzi, bo mialybyc akwizycje, rozwoj a nici z tego…a ten altus to niech lepiej nazwe zmieni, bo chyba idiota teraz wplacalby tam srodki.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Berling można by spróbować zagrać na podwyższenie ceny wezwania, ale gdyby udało się kupić poniżej 4 zł. Przez fixy wydaje mi się, że kurs będzie wisiał po te 4,08 do ewentualnego podwyższenia ceny. Mało tego, stawiam, że najpierw podwyższą o 10% i może w drugiej próbie szarpną więcej. Szkoda chyba nerwów.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przepraszam za literowki, ale pisalem z tel. Podsumowując: moim zdaniem oznacza to tylko tyle, ze Decora jest naprawde sporo warta…no bo jak to tlumaczyc, jak sie robi taki ruch…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dla mnie cala ta "zabawa" z wezwaniem to glupota. Z drugiej strony glupota jest ocenianie glownego akcjonariusza. Moze sobie robic, to co mu sie podoba…z jeszcze klinnej strony-mogl skupowac akcje na gpw…w sumie to bardzo skomplikowane. Nie ma co sie usalac, bo cena wezwania wzrosla o 14% na ten moment i jak napisal nasz Prezes-to jest duzo, ale z drugiek strony jesli ktos podn9si cene w wezwaniu o tak wiele-to moze oznaczac, ze stac go na wiecej. Kolejny aspekt, ze to zadłużenie…to wszystko jest bardzo skomplikowane…

Nieuk.

Wojt
Gość

Witam Prezesie. Jaka moze być redukcja na Decorze jeżeli odpowiem na wezwanie. Do 15 mam czas.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Trochę się Prezes dziwię, że sprzedałeś. Szybko podnieśli cenę wezwania, a jest jeszcze tydzień do zamknięcia zapisów. Można do piątku spokojnie poczekać, kto wie czy nie podniosą jeszcze o złotówkę, zgodnie z tym co pisał OBS wyliczając środki na wezwanie.
mn

Zgred
Gość

Prezes wyszedł z założenia, że lepszy wróbelek w garści…

Zgred
Gość

chyba nie warto…
3,70 chcą dać, a cena na rynku to 4,08…
różnica ponad 10%…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No i sie sprawdzilo, ze za 10 zl nikt nie odda. Po ponad 11 juz bardziej…ale tez watpie, ze to sie uda. Z drugiej strony jest okreslona kwota na wezwanie i to oznacza, ze mniej akcji bedzie umorzonych…no ale cos za cos…

Milego dnia,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"Na uklady nie ma rady"-taki troche off topic, ale swietna komedia. Chociaz tytul bardziej o polityce, ale pasuje do gieldy…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja trzymam BAHOLDING na którym mam… 80 procent straty. To moja największa wtopa. W tej chwili w ogole nie opłaca mi się tego sprzedawać. Trzymam to głównie z 2 powodów. Pierwszy to dywidenda. Drugi to podatek. Na razie w portfelu mam zysk za sprzedane akcje, głównie z gamedev. W tamtym roku miałem trochę straty, w tym ją wykorzystam, a jeśli zostanie coś do zapłaty podatku, mam baholding.
P.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

On jest wygodny dla obecnej wladzy. Afera tasmowa rozwalila system…a z tym węglem to pojechal po bandzie. Pewnie kolejna spolka przykrywka…juz nie wspomne o Zwg.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ek
Kupował na wschodzie węgiel za który się nie rozliczył ,po taśmach już nie miał długu .

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jestem pierdzielniety w leb, ale jak widze te zeznanie tego "swiadka" to jest bez sensu i to jakis podstawiony agent. Sluzby tez walcza i niewiadomo kto za kim stoi. Ale sprawa gruba…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki za odpowiedzi ws. BAH. Moim zdaniem mogą utrzymać w tym roku zaliczkę na dywidendę na poziomie 80%, żeby chociażby się uwiarygodnić. Czym bliżej końca umowy z JLR pewnie będzie to mniej %. Ciekaw jestem co wchodzi w aktywa część importerskiej. Czyli co potencjalnie jest do sprzedania. Magazyny, transport? Dużo się spekuluje nt. sprzedaży tej części, ale nigdzie nie ma info co może składać się na jej wartość.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, dwa pytania. Po wynikach za sierpień pisałeś o potencjalnie papierowej wysokiej sprzedaży BAH-u. Po wrześniowych wynikach sprzedaży myślisz, że faktycznie sprzedaż w sierpniu nie oddaje realnej wartości?
Druga sprawa to kwestia dywidendy. Jak sądzisz, czy przy dobrych wynikach będzie utrzymana? Pytam, bo piszesz, że chcesz sprzedać akcje za ok. 2,5 zł jeśli do tylu urośnie, ale z drugiej strony zaliczka na dywidendę ma być w grudniu, więc to może bronić kurs.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja tez nie narzekam, ale integruje sie z innymi, bo o wpierdziel naprawde łatwo bylo łatwo. I to nie wynikalo z bledu inwestycyjno/spekulacyjnego. Po prostu oszustwa, przekrety na calej bananowce. Naprawde "wyjatkowy" rok…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja bym sie az tak bardzo wezwaniami sie nie przejmowal. Bardziej jestem zmsrtwiony tym, ze na każdym kroku spolki nas ciulaja. To sie robi malo smieszne.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja ten rok mam najlepszy dzięki gamedive, ale niektórzy inwestorzy zostali okłamani i okradzeni tak to trzeba nazwać a nie ukarani za co że zaufali zarządowi, KNF powinna dla przykładu zatopić jedną czy kilka spółek dając im takie kary na miliony żeby ostrzec innych że nie ma żartów. Przykład ABC Daty. Jan

Karol Adx
Gość

Karanie spolek nie ma sensu- traca tylko akcjonariusze. Tutaj trzeba karac zarzady tych spolek, audytorow i ksiegowych

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zgadzam sie, ale to jest organizm naczyn polaczonych. Jesli oberwie management spółki, to oberwa tak.
ze akcjonariusze-vide altus, unified etc..potrzebne bylyby jakies zmiany systemowe. Knf to za slaba instytucja, o czym sie juz przekonalismy w niejednym przypadku.

Milego dnia,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

SII ma w statucie "działanie na rzecz obrony interesów inwestorów indywidualnych w Polsce". Może by zaczęli lobbować za taką zmianą prawa, aby nie dochodziło do złodziejskich wezwań? Jak to możliwe, że spółka dajmy na to bierze 100 mln kapitału z rynku, po paru latach jak te pieniądze zaczynają pracować na lepsze zyski zgarniana jest z giełdy za np. 40 mln?
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie no ta gielda to juz polewka. A SII tez glupie, bo knf to glupie zgloszenie. Kas, cba i abw to dobry adres. Wkurzylem sie. Niech ktos to w koncu zrozumie…i znowu nic nie uzyskaja. Przeciez byly rzecznik knfu jest prowcem idea banku. Reka, reke myje.

Nieuk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kiedyś to można było kupić akcje i zapomnieć kapitał rósł, od zeszłego roku od czasu Unimota zaczęło się coś dziać negatywnego na rynku a w tym to już istny wysyp truposzy z szafy jak to niektórzy nazywają. Trzeba powoli zwijać interesy z tej niby giełdy ja jeszcze posiadam tylko 2 spółki w portfelu i trzeba zacząć w coś innego inwestować. Jan

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Berling – kolejni dowcipnisie. Czekam na podniesienie ceny wezwania na Decorze. Sprzedaję za 12 zł i kupuję Berling też pod podniesienie ceny.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale słaba ta nasza giełda. Patentus po takim grubym infie 2 dni rósł, a dzisiaj koniec paliwa do wzrostów i nie zdziwię się jak znowu osunie się poniżej złotówki. Ponuro to wygląda.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam wrazenie, ze nasza gielda to juz nawet nie bananowka-tylko szmalcownia…to juz sie robi totalna masakra…chyba trzeba sobie odpuscic na jakis czas.

Milego dnia,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie no Altus jest z zasady przegrany…6 fundow przenosza do Rockbridge. Wlasciwie niewiele z teg9 rozumiem-tylko to, ze spolka upada…To jest tfi. Pan O. w pierdlu…no masakra. Jeszcze powinien byc z pinokiem, z getbacku zeby ustalac zeznania…

Dobrej nocki,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Strata z 10% we wrześniu na portfelu budzi "podziw".

Na portfelu 16 spółek, dla porównania Wig 20 spadł -2,3%

Faktycznie wynik budzi "podziw" Widać, że zawodowcy.

Pozdrawiam Jacek

Jarek Turek
Gość

I CDR ładnie dziś poleciał w dół.Kto miał kupione certyfikaty turbo na spadek to ładnie zarobił.
A polecany Patentus coraz wyżej.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,
coraz częściej wypływa na wierzch temat PPK. Ciekawy artykuł popełnił Rafał Hirsch:

http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/1268009,rafal-hirsch-o-pracowniczych-planach-kapitalowych.html

A Ty Prezesie jak zapatrujesz się na PPK – gdybyś miał wybierać to jesteś za czy przeciw? Czy podkupowanie ETFów na W20 to dobra perspektywa biorąc pod uwagę iż dużo kasy wpompujemy w W20 – czy jak Hirsch będziemy inwestorami ratunkowymi dla realizacji kolejnych super wizji rządzących? Da się coś ugrać czy to jeden wielki banan jak nasz New Connect ;))
Pozdrowienia
Roman

Anonimowy
Gość
Anonimowy

PPK pomoże w nacjonalizacji OFE i może uratuje GPW od agonii tak myślą politycy a ja że to wiele nie zmieni dalej zarządzający będą się bawić cudzą kasą. Te środki co mam w ofe sam nimi operował to więcej bym z tego zarobił niż jakieś fundy. W przyszłym roku przewiduję zakończenie koniuktury i to raczej nie pomoże giełdzie. Jan

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ek
Przy okazji można łatwo wywołać zawirowania kursu . Na szczęście nie mam w portfelu tej spółki.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No z tym akurat sie nie zgadzam. 60 mln zl to zawsze jest odpływ kapitalu, ale dla cd red to sa grosze…Oni sa w Wig20. Powodzenia.dla Sapkowskiego…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Maja bezpieczna poduszke finansowa-o to mi chodzilo a poza tym Cyberpunk rozbije bank (nawet sie to rymuje haha).

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tez mam takie odczucia i zgadzam sie w 100%. Tylko z zasady nie rozumiem prowadzenia wojenek. Swoje zarobil-to po pierwsze. A jakby mnie wkurzyl-to zrobilbym wyliczenia na miejscu cd red, ile ksiazek sprzedal po produkcjcach gier…z zalozenia jest przegranym i to bucem. Wszystko sie rozbija o produkcje Netflixu. Niech jeszcze im pozew zlozy, jak serial sie dobrze sprzeda. Good luck,

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ek

Ostatnia umowa była podpisana w 2016 roku ,nie ma wiec argumentu zaskoczenia ewentualnym powodzeniem gry.
Można natomiast doszukać się elementów szantażu ,mówiąc kolokwialnie .Prawdopodobnie jakaś kancelaria doszła do wniosku ,że może uda się zarobić łatwe pieniądze metodą nacisków i namówiła autora do współpracy .

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pisalismy o pozwie Sapkowskiego. Dla mnie to jakbym zalozyl pozew wobec osoby, ktora cos ode mnie kupila i pozniej drozej sprzedala na allegro.

https://www.pb.pl/cd-projekt-nie-chce-wojny-o-wiedzmina-941570?utm_source=facebook.com&utm_medium=sm&utm_campaign=socialfb

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Krótko i zwięźle – tu akurat mogę się wyjątkowo mocno wypowiedzieć (bo znam się na prawach autorskich) i samo pismo jak i odp. od CDR przekonuje mnie, że prędzej, czy później ugoda będzie zawarta i Sapkowski dostanie (DODATKOWE do tego co dostał wcześniej) wynagrodzenie. Ale aby być PEWNYM czegokolwiek trzeba ZNAĆ umowę między zainteresowanymi, a spekulacje co się komu wydaje można sobie włożyć między bajki. Jak ktoś umie dotrzeć do tego kto REPREZENTUJE Sapkowskiego będę wdzięczny. Jeżeli Markiewicz/Barata to nie chciałbym być w skórze CDR-a ;-). ŁD.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie no to jest dla mnie sprawa oczywista, ze cd red cos zaplaci. Tez sie troche znam na prawach autorskich i to jest bardzo skomplikowana materia. Tylko nie rozumiem pozwow etc. Jak sie ze spolka wspolpracuje kilkanascie lat. Nagle przebudzenie? Chyba nie ogladal filmu z z Alba o tym tytule.

Nieuk.

Ps. Moze 60 mln zl to nie sa grosze. Troche przesadzilem, ale cd red spi na gotowce. I nagle przebudzenie, ze coś sie mu nalezy…to dla mnie jest niezrozumiale i fakt dobrego wykorzystania sytuacji w spolce.

Milego wieczoru,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To pewnie jakis wehikul inwestycyjny, zeby unikac opodatkowania.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"Głównym akcjonariuszem " miało być (nie "głównym akcji arkuszem", ech autokorekta w komórce)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,

pytanie związane z CDRL.

Wiceprezes CDRL kupił 3510 akcji swojej firmy. Głównym akcji arkuszem jest
Forsmart Ltd. – nie wiem co to.
Razem z głównym akcjonariuszem pan prezes i wiceprezes mają ponad 80 proc. akcji. Czy tu szykuje się moze jakieś ściągnięcie spółki z giełdy?

Pozdrawiam. Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć jak to możliwe że Play ma ujemne kapitały własne?
Wojtek

Gunio77
Gość

Ale żeś mnie rozbawił PZ. Po prostu spółka ma bardzo dużo kredytów i zobowiązań, które przewyższają aktywa – takie spółki są bardzo niebezpieczne – są na łasce pożyczkodawców, małe potkniecie może spowodować lawinę w postaci problemów z płynnością firmy (często się słyszy, że upadają zyskowne firmy) aczkolwiek np taki żywiec – też od wielu lat bardzo mocno posiłkuje się zadłużeniem – kapitały ma niewielkie i funkcjonuje – lepiej postawić na firmy, co mają dużo gotówki i mało długu :-)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeszcze wracając do Patentusa. Spółka wg moich obliczeń ma w backlogu do zaksięgowania w drugiej połowie roku umowy na 58 mln. Do tego trzeba liczyć minimum po 5 mln na kwartał przychodów ze spółek zależnych i kontraktów poniżej progu istotności. Łącznie mogą zamknąć więc rok przychodami na poziomie 123 mln. To o 10% więcej od najlepszego w historii spółki 2012 roku. Na poziomie zysku spodziewam się, że nie pobiją 8,3 mln z ww. roku, ale jeśliby utrzymali średnią z pierwszego półrocza, to 6,8 mln zysku netto powinno być. Wskaźniki robią się ładne…
Co do Orła Białego – wyniki trudne do przewidzenia, bo przy ich skomplikowanych zabezpieczeniach kursów walut i cen surowców nie da się tego dokładniej oszacować. Inna sprawa, że tańszy ołów na giełdach to też tańszy surowiec dla nich. Wiadomo, że to nie jest 1/1, ale np. w 2016 roku przy niższych cenach ołowiu na giełdach potrafili zarabiać po 2-3 mln na kwartał, a wtedy jeszcze mieli koszty związane z inwestycjami.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Swietny portal. Zyjemy w czasie, tzw. Czwartej Wladzy, ktora tak naprawde jest pierwsza…

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, interesowałeś się kiedyś PMPG. Wczoraj Spółka poinformowała, że sąd zarejestrował zmiany w Statucie Emitenta, dzięki czemu możliwy jest w końcu skup akcji własnych oraz potencjalnie wypłata dywidendy (obniżenie kapitału zakładowego poprzez obniżenie wartości nominalnej akcji z 10 PLN na 7 PLN i pokrycie w ten sposób straty z lat ubiegłych – do tej pory cały zysk był przeznaczany na pokrycie właśnie strat z lat ubiegłych).
Co prawda ostatnie wyniki finansowe mnie nie zachwyciły – spadek przychodów w porównaniu z I półroczem 2017, ale wizja skupu, o ile do niej dojdzie wygląda kusząco. Po obniżeniu wartości nominalnej akcji, zysk za 2017 podzielono m.in.:
1) Kwotę 2.072.659,93 zł przeznaczono na kapitał zapasowy.
2) Kwotę 2.000.000,00 zł przeznaczono na kapitał rezerwowy.
Wskaźnikowo Spółka bardzo tania… płynność niestety kuleje i wygląda na lekko zapomnianą przez rynek, dzięki złotoustemu Prezesowi…
Pozdrawiam,
MB

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeśli chodzi o należności za reklamy to temat dotyczy nie kogo innego jak Getbacku ;-) można było znaleźć tę informację swego czasu na wirtualnemedia.pl
Dzięki za opinię, pozdrawiam.
MB

Jarek Turek
Gość

Patentus 94gr zebrane ciekawe co dalej.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na Protektor można jeszcze trochę zarobić jest wezwanie po 5. Jan

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wezwanie po 5 zł … kurs 4,80
Chcą mieć 66% … czyli możliwa redukcja.

Pozdrawiam Jacek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co Prezes wszedłeś na otwarciu, ja zysk zrealizowałem, myślę że na Orle też będzie niedługo wezwanie a Pzu ma tego trochę i na pewno z ceny nie popuści przy obecnej cenie jest do ugrania 30 – 40%

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie wiem czy pamiętacie ale najlepsze wezwanie było na WDX, kurs poszybował z 8 na 14,88 pierwszy raz z takim czym się spotkałem i chyba ostatni. Jan

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Miałem te akcje po 7 średnio, trzymałem około roku, wziąłem 1 DY i sprzedałem po cenie z wezwania na rynku :-). Gotówka leży już prawie rok na rach. i nie wiem co kupić… troszkę QRS kupowałem na tych wielkich spadkach celem long view. ŁD.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zarówno Fasing jak i Patentus oceniam pozytywnie.
Od ponad roku jestem akcjonariuszem Fasingu. Od bardzo niedawna także Patentusa (dużo mniejszy pakiet niż Fasingu)
Czemu Patentus ma dużo mniejszy udział?
1. Fasing co roku płaci dywidendy. Patentus nie płaci dywidend.
2. Patentus to dla mnie groszówki stąd mały limit inwestycyjny.
3. Średnie obroty za 6 miesięcy Fasing 35 tys Patentus 7 tys.

Jeśli chodzi o Patentus to technicznie kluczowy jest poziom 1 zł …potem 1,10 i 1,50. Wsparcie mamy na 90 gr.

Pozdrawiam Jacek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Fasing vs Patentus – piszesz, Prezes, że jakiś Patentus lżejszy. Pisałem kiedyś, że na Fasingu poza dywidendą wcale nie będzie łatwo zarobić. Kurs zmrożony od lat. Patentus o tyle lżejszy, że opadł od czasu zapaści w branży o 80% (Fasing jakieś 30%), więc teraz jest pole do odrabiania jeśli zapowiadają się najlepsze 2 lata w historii spółki. A i trochę niesmaków jak PATStrefa przechodzi w zapomnienie. Moim zdaniem kurs w przedziale 1,5-2 zł jest do osiągnięcia w ciągu roku.
Fasing jak najbardziej dobra spółka, ale do kupienia za pół roku pod dywidendę. Oby tylko nie poszli mocniej z przeznaczeniem zysków na uruchomienie kopalni.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeśli chodzi o najbliższy raport Lvc to należy pamiętac, że jest to kwartał w którym kupili dwie domeny. Przychody będę znacznie lepsze r/r, natomiast trudniej przewidzieć zysk.

Automotive

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Myślę, że warto w tej chwili przyglądnąć się spółkom, na które pozytywny wpływ ma osłabienie się złotówki. Jedną z takich firm jest mocno przeceniony Elemental. (kiepskie wyniki 1q, wychodzenie z inwestycji Avivy). W chwili obecnej sytuacja jest korzystna. 2q wyniki są już powyżej oczekiwań, trwa konsolidacja grupy i dodatkowo prezes Jarski skupuje akcje z rynku w ilości 100k dziennie. Wg moich obliczeń szykują się również rekordowe wyniki za 3q więc, może być ciekawie.
Powyższy wpis ma na celu zwrócenie uwagi na spółkę a nie jest naganianiem na kupno.
Szukam też innych spółek, które mogą mocno skorzystać na umocnieniu dolara ale takich, które mają progresywne wyniki sprzedażowe a nie regresywne. (Odrzucam Livechat, Medicalg). LSI myślę, że może skorzystać na umocnieniu USD i wyniki za 2q były bardzo dobre więc roczne powinny być zadowalające. Z Wig 40 jedyną spółką na którą bym się pokusił obecnie to Kęty. Droga ale uważam, że w tym indeksie nie ma lepszej spółki. aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z tym elementalem możesz mieć rację, tym bardziej że do zakończenia hossy w usa brakuje mi drogich metali. przy ostatnim krachu cena ropy i miedzi była sporo wyzej. a drogie metale to też lepsze zyski elementalu.

jeszcze niedawno wydawało mi sie że krach już blisko ale to może jeszcze kilka kwartałów potrwać,
rynek będzie mocno rozchwiany i dobre spółki będą rosnąć a słabe spadać

Sławek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

1. Odnośnie LSI miałem na myśli duże szanse na zaistnienie głównie z systemem kinowym na rynku amerykańskim. Mają tam spółkę córkę. Jest to melodia przyszłości ale myślę, że szanse są.
2. Odnośnie Livechata pisząc o regresji odnosiłem się do liczby netto nowych klientów jakich spółka ostatnio pozyskuje, a te dane są niestety rozczarowujące. Być może jest to nasycenie rynku – nie wiem. Jeśli nie będzie dalszego spadku w liczbie nowych klientów to oczywiście w tej cenie bardzo dobra spółka nawet bym powiedział niedowartościowana.
Medicalowi również się przyglądałem ale niestety ogromne rozczarowanie wynikowe. Z medycznych czy około-medycznych pozostaje PBKM. Myślę, że w tej cenie to okazja ale ciąży jeszcze ten nieszczęsny Altus.
Kiedyś też byłem zwolennikiem teorii krachu w USA ale teraz myślę, że nie będzie czegoś takiego wcale. Spowolnienie tak ale krach nie. Trump zostanie odsunięty z urzędu jak tylko wielki biznes poczuje zbyt dotkliwie cła na swojej skórze. aleks

janko
Gość

Ależ Livechat miesiąc w miesiąc notuje przyrost klientów o czym pisał Prezes. To, że zapowiedzieli przyrost w niebotycznych przedziałach (chyba podano trzycyfrowy przyrost miesięczny), to inna sprawa – tu się wygłupili. Ale pomijając nietrafioną zapowiedź, to spółka odnotowuje pozytywny przyrost klientów netto.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wykres nie jest najgorszy, ale to powinien bardziej ocenic Jacek. Dla mnie spolka zawodzi na kazdym polu. Mialem ja kiedys w portfelu, ale sie wycofalem.
We wwzystkich branzach trwa konsolidacja, ale predzej upatrywalbym w okazji na Fasingu. Chociaz ja z założenia sobie odpuszczam cala ta branze, bo spodziewam sie wielu aresztowan w ok. wyborow samorządowych.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Moim zdaniem Patentus ma duży potencjał. Wpadł jak cała branża po uszy jak cena węgla spadała. Teraz koniunktura się odwróciła, cena prądu w góre to i węgiel droższy do tego kopalnie jak pojawiła się kasa nadrabiają starcony czas i inwestuja w sprzę, modrnizują stary. Dla przypomnienia – nie ma tez rak do pracy więc inwestycja w maszyny jest alternatywą dla inwestycji w ludzi do pracy. Sam Patentus potrafił zarabiac już 5-8 mln w roku a dziś wyceniany jest raptem na 28 mln zł przy C/WK 0,3. Moim zdaniem potencjał do wzrostu jest bardzo duży bo dawno w tej branży nie było takiego ssania na sprzęt do kopania węgla. Poza tym co chwila spłacają stare kredyty (pewnie drogo zaciągnae jak było kiepsko). Wyniki juz skokowo się poprawiaja a jeszcze sentymant do spółek węgolwych nadal jest słaby … ale to sie niedługo pewnie zmieni.
Grzegorz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja nie wierze w patentus. Spolke zalozyl jakis czlowiek z ukladu…No akurat to jest branza, ze lepiej miec znajomosci…Jakby co z branzy gorniczej, to only Famur…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A propos wczoraj poruszanej branży okołogórniczej: wiem, Prezes, że najbardziej Ci się Fasing podoba, ale zobacz na dzisiejszą umowę Patentusa. 23 mln czyli tyle co całe przychody za drugi kwartał.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Decora – aby wezwanie się powiodło oddać by musiały 3 największe w akcjonariacie fundusze. Jeśli któryś z nich się wyłamie to wtedy 5 funduszy. Prawdopodobieństwo małe, ale szkoda, że nie dokupują, aby podnieść cenę na rynku ani nie dadzą wspólnego komunikatu jak na Tarczyńskim.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ek Logo Nike

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ek
Wydaje się ,ze to jednak tylko dobra wola firmy. Umowa jest umową , tym bardziej że proponowali mu procent od zysku z którego zrezygnował .
Podobnie było z logo Nice .Zaprojektowała je w 1971 roku jeszcze jako studentka Carolyn Davidson za 35 US .Później firma postanowiła w podzięce za dobry i znany już na całym świecie brand dodać 600 tys dolarów .

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co sądzicie o enter air i wynikach? Sprzedaż cały czas rośnie, wyniki H1 gorsze (ale przez Q1 które ma się nie powtórzyć), trochę wtopa na różniach kursowych. Wycena niska. marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W czarterach koszty paliwa i ryzyka z tym związane pokrywa touroperator

Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki za odp. Z emisją pełna zgoda (choć przynajmniej wierzę, że na to na co podają, że potrzebują) ale pytanie jak wg Was fundamenty. Mi się spółka podoba (w tym sposób w jaki patrzy na to zarząd, "ostrożny"). Nie podoba mi się oczywiście płynność ale to się myślę zmieni wraz z wyjaśnieniem ceny emisji. marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sapkowski w jednym z wywiadów powiedział kiedyś, że "był bardzo głupi, sprzedając prawa do całej marki". Dodał, że firma zaproponowała mu procent od zysków, jednak on sam stwierdził, iż "nie będzie w ogóle zysków i natychmiast chce całą gotówkę". Ta wypowiedź dotyczyła właśnie umowy z CD Projektem.

Zazdrość i zawiść , jakie to polskie.
Sam nie wierzył w swoją twórczość a teraz obudził się z ręką w nocniku.
Nic bym mu nie dał.
Powinien jeszcze pokryć koszty procesu.

muzyk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Robi ewidentnie sobie pod cos pole…swietny wpis. U nas masz stawke od wykonanej roboty a % masz bardziej w USA. Ja bym na miejscu Cd Red zrobil analize, ile po pierwszhm Wiedzminie sprzedal ksiazek i nie trzeba wielkich prawnikow…dla.mnie to jest obciach, zeby w ogole mialy miejsce takie zdarzenia…

Nieuk.

Myślnik
Gość

Proporcja proporcją, ale pytanie pozostaje, czy w tym wypadku patrzenie na nią w ogóle ma jakiekolwiek uzasadnienie. Faktycznie gra cd projektu posiłkuje się i jest osadzona w świecie fantasy wymyślonym przez Sapkowskiego natomiast należy zauważyć, że Sapkowski nie napisał i nie jest autorem scenariusza do rozgrywki. Nie jest też autorem kodu gry i wartości intelektualnej z tym kodem związanej. Moim zdaniem wkład intelektualny Sapkowskiego, jako twórcy był w zasadzie marginalny i inspiracyjny. Moim zdaniem więc sam wcześniej wycenił ile warta jest sama licencja na inspirowanie się i mówienie obecnie, że jednak za mało mu zapłacili jest zwyczajnie idiotyzmem. Może jeszcze niech Sapkowski stwierdzi, że powinny mu się należeć zyski z karcianki wiedźmina, bo ją w całości wymyślił.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sunex jak dla mnie wyniki bez rewelacji. Dużo znaków zapytania audytora – to nie budzi zaufania. Odpuszczam zakup.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Taki temat:
Soho Development. Prezes kupuje w transakcji pakietowej ponad milion akcji po 1,51 zł. Aktualny kurs Soho 1,06. Ktoś mi wytłumaczy gdzie haczyk?
Hos s.a.

Karol Adx
Gość

Sprzeda później spółce po ponad 3 pln – istotne od kogo kupił te akcje.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sprzeda po 3 ale proporcjonalnie zredukowaną ilość jak wszyscy przy skupie, który jest co jakiś czas. Dlaczego jednak nikt nie kupuje akcji po 1,07 skoro prezes kupuje po 1,51 ? Tego nie rozumiem.
Hos s.a.

Zgred
Gość

Karol Adx…
przy takiej ilości akcji to powinno być jakieś info niedługo…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

sprzedał sam sobie :)

Marcin

nde
Gość
nde

Prezio, pokusisz się o analizę raportu Kani? Pozdrawiam.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Moim zdaniem nic nie uzyska tym pozwem. Przeciez przy wspolpracy o Wiedzminie podpisywal jakas umowe i ona obligotaryjnie jest wazna. Widze, ze jak sie ma duzo-to woda sodowa uderza. Ja fo bardziej rozumiem jako pre-marketing, bo Netflix robi produkcje o wiedzminie.

Nieuk.

Kamil Roman
Gość

Czytałem pismo i wskazywane paragrafy ustawy. Pismo śmierdzi drobnym cwaniactwem i krętactwem ("zdajemy sobie sprawę (…), że samo ujawnienie roszczeń może mieć wpływ na renomę grupy i jej dalszy rozwój (…) dlatego też (…) nie ujawniamy faktu zlecenia nam niniejszej sprawy (…)" itd. itp. Brawa dla Redów, że z własnej woli opublikowali to roszczenie.
Natomiast wg litery prawa coś się autorowi chyba jednak należy:
Art. 44. ustawy o prawach autorskich
Rażąca dysproporcja między wynagrodzeniem twórcy a korzyściami nabywcy autorskich praw majątkowych lub licencjobiorcy
W razie rażącej dysproporcji między wynagrodzeniem twórcy a korzyściami nabywcy autorskich praw majątkowych lub licencjobiorcy, twórca może żądać stosownego podwyższenia wynagrodzenia przez sąd.

Jarek Turek
Gość

Witam wszystkich:)
Sunex podał wyniki co prezes o nich sądzi?
Druga sprawa to CDR do poczytania.
http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/31450853,andrzej-sapkowski-domaga-sie-od-cd-projekt-zaplaty-co-najmniej-60-mln-zl-opis

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jako, że wypowiadam się tu pierwszy raz, wypada pogratulować świetnego bloga. Naprawdę miło poczytać zarówno teksty autora, jak i wypowiedzi dyskutantów. Odnośnie Fasingu, to w ślad za zapowiedziami poinformowali dzisiaj o podpisaniu sporego kontraktu z firmą z Ukrainy. Swoje znaczenie może mieć też trwałe przejście poziomu 16 PLN, bo ktoś uparcie ustawiał tam zlecenia sprzedaży, co z pewnością deprymowało niektórych, szczególnie drobnych inwestorów. W temacie firm informatycznych, nie wiem, czy przyglądał się Prezes kiedyś NTT System. To firma niewielka i mało płynna. Od lat generuje zyski, ale są to zyski – delikatnie mówiąc – niewielkie. Od I kwartału tego roku znacznie spadły im przychody. Tłumaczyli, że powodem jest świadoma rezygnacja z niskomarżowej działalności.
I rzeczywiście, w I kwartale poprawili wyniki, mimo znacznie niższych przychodów.
W drugim kwartale wyniki wzrosły skokowo, choć duży udział miała w tym zdaje się sprzedaż aktywów. Niemniej wynik za półrocze jest lepszy niż za cały 2017 rok, co przy tradycyjnie najlepszym w branży IV kwartale i tendencji zarządu do wypłaty dywidend wygląda obiecująco. A – spółka ma jeszcze kilka niezakończonych spraw ze skarbówką, ale niektóre już się zakończyły – decyzjami korzystnymi dla NTT. Co o nich sądzisz Prezesie? /Qaq/

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.