"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 5a/2017

dodano 11.5.17Astarta opublikowała raport 1 kw i jest dobrze ale liczyłem na znacznie więcej

 

W
poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem
aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany.  Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe komentarze nie odpisuję !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady.
avatar
107 Comment threads
95 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
lukeMyślnikpawkoIwanPiotrek Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
luke
Gość
luke

Może jestem zbyt optymistycznie nastawiony bo mam sporo Unimotu, ale co do aplikacji Tankuj24 to moim zdaniem nie chodzi w niej o to, żeby oszczędzić dodatkowe 3 gr. Ja myślę, że przyjmie się taki zwyczaj. Chcę zatankować to sprawdzam szybko, gdzie jest najtańsze paliwo w okolicy (a różnice mogą sięgać kilkadziesiąt groszy), wybieram najtańszą stację a 3 gr zniżki traktuję jako dodatkowy (a nie podstawowy) bonus. Ona sprawdzi się szczególnie przy autostradach i trasach szybkiego ruchu, gdzie ceny przy drodze są drogie, a wystarczy czasem zjechać kilometr z drogi, żeby zatankować nawet 50 gr taniej. Tylko trzeba wiedzieć gdzie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Warunek jest jeden : setki-tysiące stacji w systemie i ceny ONLINE.
Wtedy pełny sukces – takie aplikacje działają na zachodzie – tam te 2 warunki są spełnione.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

co do aplikacji tankuj24 ma ona sens, jeśli przy zakupie paliwa na danej stacji będą jakieś promocje typu kawa czy myjnia za złotówkę. Inaczej nikt nie będzie jechał paru kilometrów dalej do tańszej o 3 gr/l stacji, a tym bardziej płacił z góry za paliwo.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zgoda w 100%.
Muszą być jakieś dodatkowe korzyści (również np.obsługa poza kolejnością). Inaczej cały pomysł nie ma sensu i spali na panewce.

Mały
Gość

W duzych miastach według mnie się sprawdzi. JEżeli będę miał niedaleko taką stację albo po drodze do roboty to z chęcią skorzystam.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

świetny raport PCM z wynikem o 30% wyższym od mediany kwartalnej w ostatnich latach, byłby jeszcze lepszy gdyby nie ok 1 M PLN wyższego CIT
http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/27352876,prime-car-management-sa-raport-okresowy-kwartalny-skonsolidowany-1-2017-qsr
plus 2,36 PLN dywidendy (yield 7,6%)
Pozdrawiam Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ameryka dziś na spadkach i pewnie jutro to przeniesie się na naszą giełdę.
Nie chcę siać paniki ale może się sprawdzić powiedzenie "sell in may and go away".
Poważnie zastanawiam się nad skróceniem pozycji i realizacją części zysków.
Dominik

Andy
Gość

@Prezes, czy analizowałeś może raport TRAKCJI ? Zaskoczył Cię czymś ? Ciekaw jestem jakie jest Twoje zdanie w temacie tej spółki?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Unified Factory (UFC) co myślicie ciekawa spółka zastanawiam się choć kiedyś miałem wtopę New Connect no ale zysk jest branża rozwojowa tak myślę czy warto .[herkules niepodpisany]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dziś ruszyła aplikacja tankuj24 unimotu. Może młodzi będą z tego korzystać. Chociaż jakoś mi to się nie zgrywa, że miałbym płacić z góry przelewem za bak paliwa.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes płacisz z góry. Na stacji pokazujesz kod QR w aplikacji mobilnej.
Krzych

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, dlaczego uważasz, że ryzykowne? Raczej kursu dużo niżej nie ściągną przy takich wynikach.
pozdrawiam
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

nadal myślicie, że na avii nie będzie wezwania?
mnogi

Myślnik
Gość

Prezesie, chciałem cię zapytać o firmę boryszew. Zastanawiam się nad jej kupnem ale nie wiem czy ona ma dalszy potencjał do dalszego wzrostu. Obecnie otworzyli nową fabrykę, której zgodnie z ich deklaracją moce przerobowe są już wypełnione. W I kw. ponadto zanotowali wzrost zysku o blisku 100% 9 wzrost z 35,6 do 65 mln zł. Prognoza zarządu dotycząca skonsolidowanych wyników wynosi 305 mln zł w stosunku do 191 mln w rok poprzednim. Cena do zysku przy takich założeniach wynosi 8,84. Jeżeli dobrze liczę, to w grudniu zeszłego roku przy wycenie 8,84 cena do zysku wynosiła około 11,1. Jeżeli zatem spółka byłaby ceniona w podobny sposób to wzrost powinien wynosić około 20% do ceny za akcje 13.49.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dlaczego 4fun tak spada?
luki_bak

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Odnośnie podwyższenia stanu posiadania przez Walton Spencer LLC w Ialbgr to może być tylko spekulacja. Jak łatwo wygooglać ta sama firma kupowała Hawe we wrześniu 2015 w dołku żeby sprzedać z zarobkiem w w listopadzie 2015.
Tomek

Mały
Gość

FAM – wezwanie na zakup akcji po 4,2zł. Według mnie cena wezwania zaniżona. Szczegóły na blogu OBS.

Spekulant
Gość

Odnośnie AVIAAML nie widzę w tym momencie nic dziwnego w zachowaniu kursu ani żadnej kontroli nie widać żadnego sypacza nie było żadnego batona wiec nie wiem o czym piszecie poprostu marne obroty i niektórzy realizują zyski

Anonimowy
Gość
Anonimowy

tym bardziej, że przy rosnących w takim tempie aktywach spółki, coraz trudniej będzie utrzymać kurs tak nisko. W końcu dopadną się do akcji fundusze i trzeba się będzie z nimi użerać przy wezwaniu.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Po dzisiejszym zachowaniu kursu na avii zaczynam mieć przekonanie, że spółka zostanie zdjęta z giełdy zanim rozwinie skrzydła.
Mnogi

Mały
Gość

Jeżeli ktoś kontroluje kurs pod wezwanie, może to nastąpić szybciej niż się spodziewamy.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Panowie…bo zastanawiam się poważnie nad skróceniem swojej pozycji i dostosowaniem strategii na Unimocie…chciałbym skorzystać z możliwość tego bloga…i zapytać Was o aktualne przemyślenia na temat kursu Unimotu…wiadomo, że każdy analizuje bardziej szczegółowo poszczególne aspekty i może razem zbierzemy jakieś sensowne wnioski…czy ewentualne dobre dane ze zbliżającego się raportu moga juz byc wliczone w cenę…jakie ryzyka nowe dochodzą (np zwiększone koszta podatków, o których pisał Prezes…ewentualnie co jeszcze)…
kaleson

Anonimowy
Gość
Anonimowy

arteria wyniki juz podala – nic za darmo nie poleci ani nie spadnie

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam pytanie dot. analizy technicznej Pknorlen. Czy mamy jakiś poziom wsparcia dla odbicia kursu?
Gdzies czytalem o cenie 107.
Szeniek

pawko
Gość

Wrażenie jest owszem ,ale napisz Prezes czy warto go kupić po 7 . Pamiętam że kupowaliśmy kiedyś po 11 i wyszło słabiutko może tym razem …….

pawko
Gość

Dzięki….. poczekamy. A jeśli chodzi o ialbatros to masz jakąś teorie dlaczego tak rośnie bo kupiłem po spadku z 1.9X po 1.6 przeżyłem cenę 1.05 i teraz nie wiem co robić.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes kawał dobrej roboty :)
Dovado na bankier.pl odniósł się do raportu Aviaam. Pisze że bardzo dobry i widzi duży potencjał na przyszłość.
Na https://marketrevolution.ghost.io/moje-oczekiwania-wynikowe-q1-2017/ jest trochę o Helio również bardzo pozytywnie. Oczywiście wyniki jeszcze przed nami.
Dominik

Andy
Gość

@Prezes, na początku roku wypowiadałeś się, że nie wchodzisz w STALPRODUKT m.in. z powodu wysokiej wówczas ceny. Miałeś rację, bo spółka idealnie swój szczyt miała w lutym i od tego momentu dokonała ruchu korekcyjnego zatrzymując się obecnie w ciekawym punkcie.
Czy zamierzasz wracać do tematu tej spółki ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, a jak oceniasz wyniki TIG?
endru

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam . Prezes co sądzisz o firmie gwarant? Kiedyś na bankierze był poruszany ten temat , jest to spółka dywidendowa która w tym roku wypłaca kolejną ładną dywidendę mimo że musiała podnieść wynagrodzenie pracownikom ochrony . Zysk za 1Q mają większy r/r . Pozdrawiam i dziękuje z góry

sebson
Gość

Ja przeczytałem. To co sie rzuca w oczy to (najwazniejsze) wzrost przychodów z leasingu o 47%, supplemental maintenance rent, ktory rozumiem jako przychody z uslug serwisowych(?) wzrost o 300% (b. Duzy wplyw na wynik), zero zaleglosci platniczych od leasingobiorcow (wazne bo to ich podstawowa dzialalnosc operacyjna), dobre prognozy dla rynku leasingowego przedstawione na koncu. W sumie to wygodniej sie patrzy na te wyniki w systemie netingowym tak jak podaje aviaaml niz tak jak pokazuja w raportach polskie spolki. Prezes jak cos zauwazysz ciekawego jutro w raporcie to podziel sie prosze :)

Wojt
Gość

Onico pięknie dzisiaj ktoś skupił.

Zgred
Gość

no mocno zassali dziś onico…
i do tego potężny wolumen…
ale czy to coś oznacza?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo ladnie wielokrotnie poruszany na blogu w 1kw Bowim – dzisiaj po szacunkowych:

W poniedziałek Bowim opublikował szacunkowe wyniki jednostkowe za I kwartał 2017 r. Szacunkowe, jednostkowe przychody wyniosły 290,1 mln zł, co stanowi wzrost o 100,5 mln zł w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zysk operacyjny wyniósł 13,7 mln zł, co stanowi wzrost o 8,5 mln zł w stosunku do I kw. 2016. Zysk netto wyniósł 8,5 mln zł, co oznacza wzrost o 6,9 mln zł.

Czekam na Drozapol :)

Iwan
Gość
Iwan

Dzisiaj dołożyłem trochę Avii. C/Z spada do 3.24, a spółka ma już prawie 40 milionów USD na koncie w czystej gotówce. Dodatkowo wynik wygenerowany bez żadnej sprzedaży samolotów a jedynie na działalności powtarzalnej. Te dane mogą być impulsem do silnych wzrostów.

Piotrek
Gość

Dziękuję. Acha rano wspominaliśmy o Presen 24. Miałeś racje odradzając tą firme. Raport słaby i kurs zaczyna lecieć

Piotrek
Gość

sorki z teleffonu pisze, chodzilo mi po prostu o " pewnych ludzi", czy takie aspekty tez maja wplyw na notowania. A nad avia tez musze siąść bo moj angielski slaby:-)

Piotrek
Gość

Czy na notowania ma wplyw obsadzenie prwbych ludzi na odpowiednich stanowiska h tak jak teraz na Unimocie?. Dyr do spraw relacji inwestorskich od dzis jest Piotr Borowski.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zysk na akcję z 7centów na 10 ? Chyba ok.! Zdrówka życzę !

Witek+

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No to prezes pieniążki z onico i unimotu na lotos.

Mamy flagę więc po ewentualnym wybiciu i re teście możesz zaryzykować.

Technicznie wybicie otwiera drogę w stronę 70 zł.

Pożyjemy zobaczymy….

pozdrawiam Marcin$

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej Prezesie!

Czy moglbys wyjasnic powod zmniejszenia pozycji na Unimot? Ekspozycje miales dosc spora – wejscie/wyjscie na odbicie z 42 na 44 czy obawa o koszt za koncesje?

Dzieki,
Arek

ra
Gość

Czyli jednak redukcja mota ?.. sadzisz ze wyniki beda kiepskie ?

sebson
Gość

Dzisiaj tez raport Unimotu za 1kw, tak?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przeczytaj sobie o czym będą radzić 18 maja, na dwoje babka wróżyła, albo jest już w cenie, albo nie.
CKM

Magneto59
Gość

Prezes, coś "czarujesz". Napisałeś, że sprzedałeś 50 szt. Unimot-u po 44,80 PLN. A nie było dzisiaj takiej transakcji. Raczej było to 44,50 PLN.

Spekulant
Gość

Przeczytaj post ze zrozumieniem!!!bo piszesz jakieś bzdury…

Magneto59
Gość

Taka transakcja jest w wykazie operacji na na portfelu analizyprezesa.pl na biznesradar.pl

Magneto59
Gość

Ok. Sorki, ale po prostu chciałem sprawdzić, czy to nie było jakiejś pomyłki.

Wojt
Gość

Na Onico wystawili pięknego straszaka. 3367 akcji…

Zgred
Gość

powoli baton jest skubany…
już "tylko" 2900…
;)

Obserwator
Gość
Obserwator

Już zeszło do 2600 … ale to nadal potężna zapora podażowa i trochę może zająć zanim ją rozmontują! Ja sprzedałem Onico! Nie ma co trzymać śmieciucha, kiedy za te pieniądze można kupić coś stabilniejszego.

Zgred
Gość

Prezes…
sprzedałeś onico?

Zgred
Gość

napisałem maila do onico…
jak dostanę odpowiedź dam znać…

Magneto59
Gość

Na Interii też mają dzisiaj jakiś problem – nie ma aktualnych danych z notowaniami z GPW, ostatnie dane są z zamknięcia z piątku.

Magneto59
Gość

Nie ma ofert K/S i TKO, tych podawanych z opóźnieniem 15 min.

Corcoran
Gość

Witaj Prezesie,
witam wszystkich uczestników,
chciałbym podzielić się z Wami, niestety przykrą niespodzianką.
W piątek na moi rachunku brokerskim zauważyłem brak części z przeprowadzonych operacji.
Analizując historię rachunku: finansową, zleceń, stanu papierów zabrakło operacji kupna i sprzedaży akcji…,
Czytam o atakach na system bankowy przez serwery KNF oraz atakach hakerskich na całym świecie i może to mieć związek z tym.
Konto mam w Aliorze, nie uzyskałem jeszcze ich stanowiska w tej sprawie.
Polecam jednak przyjrzeć się swoim rachunkom
pozdrawiam

Robert
Gość

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rekordowo-niska-sprzedaz-wprost-do-rzeczy-z-najwiekszym-wzrostem

W ogóle papierowe gazety to coraz trudniejszy biznes się robi. W dłuższej perspektywie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

PMPG Nie czytam gazet tego pisma , mnie nie interesuje przynależność do jakiej grupy jest adresowana , mnie interesuje potencjał firmy jestem zdania że do wyborów czyli jeszcze 2 lata ciekawa firma , firma mocno spekulacyjna raz trochę zarobiłem ja osobiście mam mały pakiecik ,większej kasy nie wsadzę z powodu spekulacji , ostatnio miałem kupione za jakieś 3500 zł akcji i sprzedawałem długo ktoś na forum napisał firma dobra dla licealistów zgadzam się , chyba że coś się zmieni pakiet kupiłem tylko ze względu że wszedł tam fundusz na razie nie wiadomo jaki z 3 procentami no i premiera filmu gwiazdy powiem tak firma ciekawa ale mocno spekulacyjna ,jak ktoś chce wejść to niech przemyśli za ile herkules niepodpisany

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes jak oceniasz wyniki Modecom, kiedyś pamiętam interesował się spółką , wygląda na bardzo niedowartościowaną. Pozdrawiam Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nigdy nie oddawałem akcji w wezwaniu, w poniedziałek chciałbym kupić uniwheels ponieważ oczekuję podwyzszenia, w przypadku gdyby nie było w ciągu ilu dni będę miał kasę na koncie jak oddam w ostatni dzień?

Pozdrawiam Marcin

Wojt
Gość

Moim zdaniem nie ma sensu gdyż po pierwsze jest to spółka skarbu państwa. Wystarczy jedna wypowiedź i kurs leci 10%. Druga sprawa nie będzie dywidendy i to też pociągnie kurs w dół.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pmpg.monnari.1 ciekawa wynik powinien być na plus.premiera filmu gwiazdy zagrożenie sprawy sądowe.2 monnari przy kursie dolara euro może być odbicie co myślicie w obu mam statery na razie.herkules niepodpisany

Robert
Gość

matrix atakuje

Robert
Gość

PGE – co myślicie na temat?

Spółka nigdy nie rwała się do wzrostów. Narzucona przez dobrą zmianę defraudacja majątku na rzecz górniczych brakorobów zwaliła kurs o połowę. Ale na otarcie łez do tej pory przynajmniej jakąś dywidendę płacili.

Tak się zastanawiam, czy nie zrobiło się tak źle, że już może być tylko lepiej, bo innych pozytywów nie widzę.

Czy wg. Was jest jakiś sens kupna/posiadania tych walorów?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes czy możesz skomentować Dektre. Wyniki za 1Q plus dywidenda
K.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tarczyński na długo odpada.Nie kupujcie na żadnych spadkach bo tylko się można pogrążyć To żadna okazja. Dwa istotne zdania: Na koszty działalności Grupy Tarczyński największy wpływ mają ceny nabywanych surowców, przede wszystkim wieprzowiny, stanowiącej ok. 80% surowca wykorzysty
wanego do produkcji.Zespół Ekspertów ARR przewiduje, że do września 201
7 roku ceny trzody będą wykazywały tendencję wzrost
ową.
Wszystkie trzy spółki są mało płynne, mają niskie wskażniki i płacą dobrą dywidendę. Stabilne, bezpieczne spółki. Ja przyglądam się Seko, bardzo ładny mieli 1 kwartał 2017 a przed nimi 2 kwartał gdzie będzie widoczny efekt świąt oraz korzystnie działający na nich umocnienie złotówki. Po za tym spółka bezpieczna z porządnym bilansem. Z uwagi na płynność akcji polecam kupić mały pakiecik. Technicznie też fajnie wygląda – będzie test 8,8 Pozdrawiam Paweł.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam czy moglibyście się wypowiedzieć na temat 3 spółek które obserwuję i tak się zastanawiam czy warto kupić są to Eurotel, Hydrotor, Seko. Z góry dziękuje pozdrawiam

tommy501
Gość
tommy501

Co do Onico i Unimotu może być z zyskiem trochę trudniej w I kwartale. Trzeba było dość drogą koncesje na przewóz paliwa wykupić nieoficjalnie od znajomej dowiedziałem się, że około 10 mln (może m.in. o to chodzi z podatkami i opłatami, ze wzrosły).

Anna
Gość

Pozycja podatki i opłaty: koszty opłat skarbowych, notarialnych, sądowych, podatek od środków transportowych, podatek od nieruchomości, wpłaty na PFRON, podatek akcyzowy i inne. Wzrost zapasów towarów k/k 370%, akcyza i opłata paliwowa stanowi 35-40% ceny. Może to coś kręci się koło tego?
Pozdrawiam

Wojt
Gość

Rzeczywiście znalazłem na stronie URE. Według ostatnich danych Urząd Regulacji Energetyki udzielił 46 koncesji na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą, w tej grupie jest tylko 12 firm, które złożyły kaucję na kwotę 10 mln zł, są to największe podmioty na rynku. Pozostałe, działając w segmencie rynku LPG nie mają takiego obowiązku.

Anna
Gość

Unimot będzie miał 20 mln zł, bo ma koncesję OPZ i WPC

Anna
Gość

Zastanawiam się tylko, czy kaucja to jest opłata podatkowa… Wydaje mi się, że powinna wisieć na rozrachunkach.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie jaka jest Twoja opinia o emuzyce?
Pozwalam sobie zwrócić uwagę Twoją i Czytelników na tą spółkę bo:
– są stabilne przychody i wzrost zysku netto r/r o kilkanaście procent
– rekomendacja dywidendy 0,74 (kurs ok.3.3), WZA do końca czerwca
– a w perspektywie wycofanie z giełdy (?) – to już moja nadinterpretacja czy słuszna – czas pokaże
arti

Wojt
Gość

Prezes a jak wyjaśnisz zachowanie kursu 11bit. Strata 1 mln, słabe przepływy op. A skończyli na plusie?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ad 11bit dopowiem ,ze mocne ręce podtrzymują kurs 1-2 sesje, a później z reguły powolny spadek- bez obrony.
ad onico – unimot tez zaskoczy ….to dla mnie oczywiste
jurek

Egonac
Gość

Prezesie wspomniałeś o wskaźniku EV/Ebita, czy mógłbyś przybliżyć wzór? Czy jest to kapitalizacja/zysk oper.+amortyzacja? Bo coś nie do końca mi wychodzi dobry wynik. Z góry dzięki.

Wojt
Gość

Ja też Onico daje szansę. Do trzech razy sztuka. Wyniki korelują z wykresem. W poniedzialek dotrzemy do lolnego ograniczenia kanału:-)

Zgred
Gość

a może wyniki Onico są już w cenie…
;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W raporcie Onico zwraca uwagę pozycja Podatki i opłaty – wzrost z 76 mln do 103 mln, czyli 35%, kiedy przychody wzrosły tylko o 10%. Zastanawiam się skąd taki rozstrzał.
Qba

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tarczynski jakby kurs mocniej spadl, to moze byc ciekawa inwestycja pod ewentualne korekte na surowcu. Nic nie rosnie wiecznie. A ewidentnie przodują na półkach sklepowych.
Szeniek

nde
Gość
nde

Tak mi się coś zdawało, że jak stoi lub spada przed raportem to może być nieciekawie. Nie wiem jak to wszystko potoczy się dalej bo czas mam, ale jak ma to nie zarabiać kolejnych kilka kwartałów to lepiej oddać ze stratą już teraz. Pewnie w poniedziałek postaram się przetrzymać czerwoną nawałnicę, a potem zobaczę co i jak. Dzięki Prezes.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Onico znów zawiodło są już wyniki, Tarczyński kolejne rozczarowanie, na razie mało jest pozytwynych zaskoczeń w wynikach , mi podoba się cały czas Seko a dziś Wasko.Pozdrawiam Paweł, Prezes jak oceniasz Wasko.

Jason
Gość

Niestety wyniki Onico tragedia 5 mln zysku przy 8 rok temu. W poniedziałek sprzedaje i nie wracam do tej spółki.

bufon
Gość
bufon

Jest wynik Interaolt całkiem przyzwoity ok 2.57 mln e zysku netto więc zysk podobny do 4kwartału 2016r.gdyby zysk utrzymał się do końca roku to mamy dywidendę porównywalną do tegorocznej.Trzymam akcje a jak spadnie z checią dokupię pakiecik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jakbyśmy znaleźli liczby które w przyszłości będą wylosowane w lotto to też możnaby sporo zarobić. Robert

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tak w kwestii ostatnich wpisów jak ktoś boi się o spadki na Unimocie może sprzedać ;)
Uważam że na STX takie promocje jak dziś mogą się jeszcze powtórzyć właśnie ze względu na niską dywidendę. Trochę martwi kurs Astarty- chyba ktoś wykorzystał raport do sprzedaży akcji. Na PGE kiepsko. Dziękuję za analizy Prezesie bo na pewno sporo czasu poświeciłeś ;)
Tak sobie czasem myślę że gdybyśmy tu na forum znaleźli branże która w przyszłości będzie "modna", tak jak kiedyś branża gier to można by było sporo zarobić wyprzedzając trend…
Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, Momo się nie sugeruj, bo to maleńka spółka. Efekt świąt nie działa aż tak negatywnie na branżę paliwową, bo Polacy więcej podróżują.
Daleki jestem od teorii spiskowych, ale ktoś trzyma kurs avii w ryzach. Może Chińczycy chcą sobie kupić za grosze spółeczkę i zdjąć z giełdy?
mnogi

Mały
Gość

Też ostatnio taka myśl przeszła przez głowę (dotyczy Avii).
Jeżeli chcą wycofać spólkę z GPW, to nie mogą dopuścić do wzrostów.

nde
Gość
nde

A jak z Onico w kontekście tej informacji Prezes?

Airness
Gość

Może kogoś zainteresuje: przejrzałem raport Briju (od razu przyznam się: tak, mam akcje ;-) – wygląda lepiej niż się spodziewałem. Liczyłem się z ok. 3 mln straty – mniej więcej po równo w obu segmentach. Tymczasem są skromne zyski. Jest też gotówka w kasie, a wypowiedziane kredyty podobno spłacone na datę publikacji.

Wygląda na to, że uda im się przeżyć (choć w raporcie jest jeden złowrogo brzmiący fragment: "W Grupie funkcjonują bardzo wysokie standardy w zakresie weryfikacji dostawców (potwierdzeniem ich skuteczności były dotychczasowe zwroty podatku VAT w terminie 25 dni, które były poprzedzone szczegółowym sprawdzeniem przez urzędy skarbowe dokumentów i rozliczeń podatkowych BRIJU S.A.), ale nawet te standardy nie uchronią Grupy przed wdrożeniem procedur sprawdzających wynikających ze znowelizowanych przepisów, a negatywne konsekwencje dla Grupy mogą wynikać wtedy z samej długotrwałość tego postepowania.").

Wyniki mocno będą zależały od 4Q – jeśli otwarcia salonów pójdą zgodnie z planem, to wydaje się, że mogą zrobić EPS ok. 0,8-1 PLN, czyli rynek dość sensownie wycenił spółkę po zawirowaniach. Ja póki co potrzymam czekając na cud i przynajmniej częściową odbudowę hurtu ;-)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

heja,
na Stalexporcie wygląda że ktoś chce zebrać trochę akcji "wspomagając" negatywnie nastawienie części drobnych po "słabej" dywidendzie – I to mu się chyba udaje. Ja wciąż liczę na powrót do wzrostów po wyjściu niezdecydowanych I dobrałem drobną ilość po 3,67. Ciekawe jakie dzisiaj zamknięcie zaprezentuje.
Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, jak interpretować wypowiedź Prezesa Skarbca odnośnie dywidendy ? Ja bym sądził, że to podział zysku na bieżącą i przyszłą dywidendę ( kapitał zapasowy-w następnym roku mogą być niższe zyski). Chyba nie jako podział dywidendy na 2 części, żeby nie zachwiać mocno kursem ?

Marek J

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Orzeł biały wylądował. Przychody ze sprzedaży wzrost, marża wzrost, koszty sprzedaży wzrost i niestety strata netto wyższa niż w poprzednim okresie z powodu braku zdarzeń jednorazowych. Ujemne kapitały własne.
"Aktualnie Zarząd prowadzi działania ukierunkowane na zwiększenie przychodów ze sprzedaży, przyjmując za cel strategiczny przywrócenie Spółce długoterminowej rentowności oraz wykonanie układu z wierzycielami…"
Chciało by się lepiej …. pozdrawiam mlody

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej Prezesie!

Zastanawiam sie nad wejsciem w WDX. Pamietam, ze Ben poruszal jakis czas temu ta spolke w komentarzu. Sprawdzilem samodzielnie i wyglada to nastepujaco:
1. Przychody ze sprzedazy na stalym poziomie;
2. C/Z 9.19;
3. EV/EBITDA 4.54 (wobec sektora 7.38);
4. Marze rosna;
5. Dlugoterminowy trend wzrostowy.

Odbieram to pozytywnie z perspektywa o ktorej mowil Ben, czyli dojscia do szcxzytu na poziomie 11 PLN i probe przeskoczenia go. Zastanawiam sie nad poziomem wejscia, poniewaz technicznie zostal przebity opor z 2015r. i nie umiem przewidziec czy zapowiada sie korekta, tym bardziej ze wyniki za II kwartal nie beda publikowane.

Dzieki,
Arek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Haha, zasady znam Prezesie! Moje pytanie bardziej dotyczylo tego, czy zakladalbys korekte na tym walorze, obecny poziom wejscia jest dosc wysoki. Zastanawiam sie czy poziom z przelomu marca/kwietnia jest mozliwy w najblizszej przyszlosci, ale tego zapewne nie przewidzi nikt. Dziekuje za nakierowanie na stal/zapasy i waluty. Poszukam informacji w ta strone.

Dzieki rowniez za zwrocenie uwagi na raport – blad z mojej strony.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam. Zastanawiam się nad zakupem Helio,tylko czy nie jest już za późno?Kurs 16.75 nie wiem czy to juz wysoko:/
Ania

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,
Stalexport dzisiaj otworzylo sie na -6%, ale akcyjki szybko troche sie wyzdrowiely (-2.4%). Ciekawe ze handel idzie na wysokich obrotach. Jak uwazasz, czyli po prostu zabraklo cierpliwosci inwestorom i jakis fundusz wychodzi, oraz moga zaistniac dodatkowe powody, o ktorych jeszcze nie wiemy? Ja patrze na poziom 3.3 PLN/akcja – lubie jak polskie akcje bez zadnego powodu osuwaja sie, zawsze bardzo fajnie mozna oblowic sie w tanie walory. Pozdro z podkarpacia!

Spekulant
Gość

Na Stalexport pozbierano ładnie stop losy i wygląda na koniec korekty a dopełnieniem będzie jak dziś wyciągną do ok 3,74 i na to liczę…ale to tylko giełda ale przekaz poszedł raczej jasny zawracamy!!!

Zgred
Gość

hamulcowy na unimocie odpuścił???
oby…

Airness
Gość

PCC wyniki poprawiło, ale apetyty były jeszcze większe. Tak na szybko licząc – i pamiętając, że w 4Q mieli ~50 mln chyba one-off zysku głównie z jakichś certyfikatów: jeśli w całym 2017 będzie taka dynamika r/r jak w 1Q, to EPS będzie ok.8,5-9, czyli obecna cena daje C/Z ok. 10, czyli nie najniższy.
Ja na razie trzymam, bo C/Z 10 to wciąz atrakcyjnie – szczególnie jeśli uwzględnić, że co roku wypłacają sporą część zysku w dywidendzie. Do tego mają uruchamiać nowe linie, więc może przyspieszą.

Airness
Gość

Przejrzałem teraz dokładniej raport PCC – część wzrostu wynika z niższych kosztów finansowych i pozostałych operacyjnych, nie z działalności podstawowej. Sami piszą, że część z tego jest jednorazowa, ja w swoim exceliku to konserwatywnie w całości wyrzucam. To oznacza, że EPS przy tempie r/r wzrostu z 1Q będzie ok. 8 PLN. Nie zmienia to jednak mojej konkluzji – czekam na wyniki za 2Q.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Widzę, że ogólnie trochę spadki na Astarta, Stalexport.

Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zabujało na pge;)miałeś rację Prezes:)
chyba dobrze, że nie miałem kasy…

pozdrawiam Marcin

ra
Gość

a w kontekście korekty – Prezesie – jak widzisz i czujesz zbliżającą się korektę – w jaki sposób reagujesz, redukujesz pozycje ? zamykasz je ? czy też sądzisz że spółki z dobrymi fundamentami wychodzą z korekty obronną ręką ? oczwiście pytam także o historyczne zachowania…

pozdrawiam i dzięki.
Ra

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie ja wszedłem na wybiciu, dokupiłem na re teście i zrobiłem ogromne pieniądze na kruku…, dzisiaj niestety ( może stety ) sprzedałem, 310 to mój cel był…wywaliłem średnio 311
Rekomendacje morganów, erste i innych raczej chodziły po 294-301 i ta mbanku nie powinna zrobić większego wrażenia na kruku.
Mocny akcjonariat jest na kruku i łatwość zdobywania kolejnych poziomów:) baja
Prezes ten od Kruka nie Ty powiedział, że będą najwięksi na świecie więc….

Czekam na korektę, wiedziałem, że pge jak przeleci 11,88 to będzie mocny sygnał kupna i nie miałem już kasy…..

Trzeci raz spaliliśmy wybicie wig 20 na 2400 i zaczyna coś się psuć:(

Rekord zysku należał do auto partnera ale od dziś kruk:)

Sygnał na miesięcznym każe zajmowac L na energii i pge….( poczekam na korektę) może re test wybicia..

Dzisiaj CCC zamknęło się poniżej 217 więc półka niżej 198-200 i tam czekam i obserwuję.

Wyczuwam nadchodzącą głębszą korektę na rynkach….

pozdrawiam Marcin

Zgred
Gość
Marcin R.
Gość

Prezesie co myślisz o spółce Elemental Holding? Przejęcia zagraniczne, rekomendacje 30% powyżej teraźniejszego kursu i niewygórowany c/z11.

Karol Adx
Gość

Niekoniecznie musi to być zawsze wałek. Czase może być tak że mają dogadanego inwestora finansowego który jest zainteresowany wejsciem w akcjonariat, ale obecni akcjonariusze nie chca sprzedawać lub nie moga i chca mieć dywidenden (wystarczy ze akcje sa zastawem).

Andy
Gość

@Prezes, jakie jest Twoje zdanie na temat dzisiejszej informacji jaka wypłynęła ze spółki ROBYG nt. emisji do 26,3 mln akcji celem pozyskania kapitału na dalszy rozwój spółki m.in. we Wrocławiu lub Krakowie ?
Nowe akcje mając zostać w pierwszej kolejności zaoferowane akcjonariuszom posiadającym ponad 1 proc w kapitale, po cenie będącej średnią z ostatnich 6 msc.
I tutaj pojawiają się moje wątpliwości.
Czy to może oznaczać, że obecny kurs zostanie teraz celowo zepchnięty ?
Dziś notowania zareagowały ponad 4% przeceną…
Robyg jest spółką typowo dywidendową, czy tego rodzaju emisja może spowodować spadek wielkości dywidendy w kolejnych latach ?

Andy
Gość

Do fundamentów firmy jestem bardzo mocno przekonany. Trochę spędziłem czasu nad tym żeby tą firmę ocenić pod swoim kątem i nie miałem na ten moment zastrzeżeń.
Natomiast nie ukrywam, że zmartwiła mnie ta informacja.
W tym roku ROBYG planuje rekordową dywidendę 0.27 na akcje wobec 0.20 rok wcześniej to jest ponad 8% kapitalizacji spółki.
Wiadomo, firma nie mogła zrezygnować z wypłacania dywidendy celem zatrzymania zysku na poczet przyszłych inwestycji, ale znowu tego rodzaju emisja skierowana do osób >1% nie uważam żeby była do końca uczciwa.
Jeśli chodzi o budowlankę, to jesteśmy prawdopodobnie w połowie boomu na rynku i wg. moich prognoz jeśli nie nadejdzie jakaś negatywna informacja na rynek, to obecna hossa budowlana w takim kształcie jak widzimy powinna potrwać jeszcze 2-3 lata.
Niemniej jednak dzięki za odpowiedz.

A jak wrażenia po wynikach Skarbca ?
Bardzo skromna reakcja kursu, czyżby te wyniki były już w cenach ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie pisałem Ci parę dni temu o kruku, szkoda, że nie kupiłeś….
pozdrawiam Marcin

Mateusz
Gość

Dziękuję za odpowiedź.
Mateusz

Unknown
Gość

Enelmed wygląda coraz ciekawiej technicznie. Jezeli jest juz dostep do rekomendacji BOŚ (znam tylko cenę docelową 12.30 PLN), będę wdzięczny za więcej informacji.
Pozdrawiam
Mateusz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, co myślisz o enelmed?
miedwin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A Ty co sądzisz? Masz nową rekomendacje BOsia, tam Pani Sylwia Jaśkiewicz wszystko ładnie przeanalizowała.

Sebastian

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@ 11 maja 2017 10:24
A nie jest dodatkowym ryzykiem osoba Głównego Akcjonariusza, patrząc na to co wyczynia od chyba ponad 10 lat z drobnymi akcjonariuszami na Elektrimie, choćby ostatnio (wątek Elektrim na Bankierze)?

CZ

Anonimowy
Gość
Anonimowy

powyżej chodzi oczywiście o Cyfrowy Polsat

CZ

Anonimowy
Gość
Anonimowy

w poniedziałek wyniki
jcn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

co tak aviaaml sie ruszyła? darecki

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przesie a sądzisz o wynikach Decory i Ambry za I kw 2017 uwzględniając zdarzenia jednorazowe:
– Decora I kw. 2016 r. sprzedaż udziałów za 2,1 mln
– Ambra I kw. 2017 r. strata w Czechach w kwocie 3,9 mln zł (oszustwo na szkodę spółki zależnej Soare Sekt a.s.) oraz zysk w Rumunii w kwocie 1,5 mln zł (wpływ dodatkowej ceny sprzedaży
nieruchomości).

W obu spółkach przychody ładnie rosną, zyski z działalności operacyjnej również. Wydaje się, że w kolejnych kwartałach będzie tylko lepiej (bogacenie się społeczeństwa, wzrost płac, 500 plus)

Pozdrawiam
Piterson

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Może to mieć związek ze spadkiem zainteresowania wobec telewizji publicznej TVP. Prywatne stacje powinny pokazywac wzrost ogladalnosci.
Szeniek

Airness
Gość

Inter Rao ładnie rośnie od kilku dni, na relatywnie wysokich obrotach – czyżby jednak dobre wyniki za 1Q? Czy dopiero ludzie zauważyli dywidendę?

Zgred
Gość

wystarczy, że Prezes sprzedał…
;) :P

king_99
Gość

To zagrania typowo pod sywidendę – dziś ostatni dzień. Ja sprzedałem i zapominam na długi czas o tej spółce

Anna
Gość

Czy to może mieć wpływ na Astartę?
http://www.autonom.pl/?p=18246
Anna

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.