"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Fundamentalny portfel „blogprezesa” – podsumowanie Maja

Maj dla mojego portfela był średni, gdyż jego wartość wzrosła o 2,6 % (WIG spadł o 2,52%) do kwoty 72.045 zł, a od początku roku wzrost wartości portfela to 26,61 % (WIG wzrost o 16,11%). Co ciekawe, kolejny raz

potwierdziła się reguła że jak WIG spada to mój portfel się lepiej zachowuje, a w przypadku wzrostów WIG mój portfel dołuje. Główny wpływ na osiągnięty wynik miały podawane przez firmy wyniki finansowe za 1 kw 2017 r., w przypadku słabszych wyników Onico i IRL trzeba było te firmy pożegnać z gorszym rezultatem niż oczekiwałem w momencie ich zakupu. Były też sytuacje że pomimo pokazanych dobrych wyników kurs zachowywał się gorzej niż tego można było oczekiwać (Unimot, Astarta, 4fun media).

Z perspektywy czasu analizując zakończony miesiąc raczej niczego nie żałuję, oczywiście pewnie mogłem coś lepiej zrobić, jednak jak to na giełdzie niczego nie można przewidzieć ale dobrze zdywersyfikowany portfel powinien w przypadku niekorzystnych wydarzeń na jednej spółce powinien być amortyzowany pozostałymi spółkami. 
Sukces miesiąca – dobre zachowanie kursów Helio (wzrost 17%), Aviaam (wzrost o 7%) i nowy zakup Ambra (wzrost 6%).
Porażka miesiąca – niestety drugi miesiąc z rzędu muszę wskazać Unimot który spadł o 9,40% i ze względu na dużą obecnie pozycję w portfelu spadek ten jest odczuwalny dla portfela.
Oczekiwania na przyszły miesiąc – historycznie czerwiec jest słabym miesiącem na giełdzie i raczej sukcesem będzie utrzymanie podobnego stanu portfela. Chciałbym też trochę odświeżyć portfel (zrobił się mało dynamiczny) poprzez sprzedaż/kupno spółek ale czy uda mi się to zrobić w czerwcu tego nie wiem.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków
maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i
posiadane akcje o których piszę na blogu są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby
nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się niestety często zdarza).
Załączam też link do mojego portfela na którym widać
wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o dużym ryzyku inwestycyjnym link zasady.
 
 
avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
PrezesMirasUnknown2 Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Miras
Gość

2,6% w skali miesiąca, w banku miałbyś 0,33%
Prezes nie jest źle

Unknown2
Gość

Szanuje za transparentnosc.
Dziekuje za bloga. Jestem i bede stalym czytelnikiem.
Kamil

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.