"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Wirtualny Portfel Fundamentalny – podsumowanie lutego

Luty okazał się bardzo słabym miesiącem dla Wirtualnego Portfela Fundamentalnego gdyż jego wartość spadła o 3,37% do 97.249 zł a od założenia portfela tj. 1.12.2017 roku całkowity spadek to 2,75%
Mój benchmark WIG spadł w tym samym okresie spadł odpowiednio o 6,17% i 2%.

W lutym nastąpiła dawno oczekiwana i niespodziewana :-) mocniejsza korekta w USA która automatycznie spowodowała spadki na giełdach całego świata. W USA większość tych spadków została już odrobiona ale niestety nasz rynek ma problem, nie może się podnieść i pogłębia spadki. Jest to bardzo zła oznaka dla siły rynku i może oznaczać że w najbliższym czasie będzie nerwowo na polskiej giełdzie. Luty był także pierwszym miesiącem od dłuższego czasu kiedy indeks dużych spółek WIG 20 (spadek 8,80%) zachowywał się gorzej od WIG (spadek 7,70%) czy małych spółek SWIG 80 (spadek o 2,80%).
Nie ukrywam iż nie jestem zadowolony z moich wyników inwestycyjnych i ogarnia mnie powoli pesymizm tym bardziej iż większość wyników ogłaszanych przez „moje” spółki na poziomie zysku netto są gorsze od moich oczekiwań.
Sukces miesiąca – nie wiem czy można nazwać wzrost kursu Colian o 3,20 %, IRL 2,42% i Asbisu o 2,30% sukcesem ale były to jedyne spółki które nie spadły.
Porażka miesiąca – spadki kursów Getback (-18,32%), Kania (-15,88%), Seko (-11,32%), Abc Data (-8,64%) w zasadzie powinienem zostawić bez komentarza ale usprawiedliwieniem może być to iż nie podały jeszcze wyników finansowych za 4 kwartał 2017roku. Oczekuję dobrych wyników i wzrostów kursów tych akcji.
Oczekiwania na przyszły miesiąc – po słabym lutym i dużych spadkach naturalna wydaje się korekta wzrostowa tych spadków i tego oczekuję. Nie mogę się spodziewać wsparcia kursów ze strony wyników gdyż w marcu tylko Seko publikuje raport roczny i tutaj fundamenty powinny działać.
Wirtualny Portfel Fundamentalny jako portfel publiczny prowadzony jest od początku na www.biznesradar.pl, a od tego tego roku testuję też prowadzenie portfela na płatnym myfund.pl.
Na razie jestem pozytywnie zaskoczony funkcjonalnością tego serwisu i
dużą ilością narzędzi analitycznych. 
Za 1-2 miesiące zrobię posta w
którym opiszę funkcjonalność serwisu myfund.pl.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad portfela link  i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan Wirtualnego Portfela Fundamentalnego oraz posiadane akcje link rachunek.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. 

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Oktawiuszjacek szymczakRafał Święchdarek skwarekPrezes Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Oktawiusz
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Triton podał wyniki i pierwszy raz od bardzo dawna pojawił się zysk 4,8 mln zł w 2017 r. 9 mln w samym IV kw ale wczesniej była strata.
Co myślicie o sensownym kursie po tych danych ?
Zastanawiam się czy dokupić akcji jutro ale jeśli kurs odjedzie do kiedy wato kupować a od kiedy już sprzedawać … ?
Do tej pory C/Wk wynosiła 0,34 a dziś kurs 4,03. Teraz wiadomo, że awrtość księgowa wzrosła a c/z 5,3 choć w tej branzy trudno przewidzieć co będzie dalej.
Grzegorz

jacek szymczak
Gość

Dokładnie, ani dla czytelnika ani dla prowadzącego.

darek skwarek
Gość

Problemem jest głównie to, że jest to portfel wirtualny. Czyli nijaki i nic nie warty.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

zycze abys ty mial choc w polowie portfel tak dobry jak prezesa

szejker
Gość

właśnie takie komentarze jak powyżej dają trochę optymizmu. Oczywiście co mocno spadło może spaść jeszcze mocniej ale wskaźnik sentymentu (kontrariańsko) jest niezłym prognostykiem.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Komentarz jest taki- wszystko zrobiłem dobrze a i tak dupa z tyłu. Nie ma co sie kopać z koniem. Niedługo będą wakacje i będzie jeszcze gorzej. Dopóki PiS rządzi i zagranica będzie miała nas w poważaniu nic na dobre się nie zmieni a czasy np. 2000 roku i hossy internetowej już nie wrócą. Dlatego jeśli trzymać to płynne akcje z wigu 20, grać na futures lub dać sobie spokój do zauważenia pierwszych sygnałów zmiany. Pisałem Wam już o tym ale z reguły nikt mnie tu nie słucha bo mam inne zdanie od zapakowanych po uszy małolatów. Pozdrawiam serdecznie Zibi

Rafał Święch
Gość

Akurat Polska gospodarka pod rządami PIS-u ma się świetnie. Może chodzi o to, że złotówka się umocniła (zwłaszcza w stosunku do doalra), więc okiem zagranicznych inwestorów realna cena polskich akcji rośnie. W tej sytuacji inwestują w amerykańskie (dolar jest tani więc teoretycznie można tanio kupić spółki amerykańskie).

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.