"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Asseco Slovakia – bardzo pewny i bezpieczny zarobek

Nie będę się rozpisywał na temat dzisiejszej inwestycji gdyż kupiłem 250 akcji po 20,22 i sprzedałem po 22,22 – szybkie 9% zarobku. Do 14.12.2016r. trwało wezwanie na sprzedaż całego ff (czyli 6% akcji ) po cenie 23,50. Nie wiem dlaczego inwestorzy nie wszyscy przystąpili do tego wezwania i co lepsze wczoraj zbili kurs do 20,22. Asseco Poland które robiło wezwanie komunikowało iż chcą zdjąć tą firmę z giełdy dlatego spodziewać się można w najbliższych miesiącach przymusowego wykupu. Wykorzystałem tą sytuację i kupiłem na otwarciu 250 akcji z opcją że w okolicach 22 sprzedam lub będę trzymał do przymusowego wykupu – udał się pierwszy wariant szybkiej sprzedaży i jest super.
avatar
5 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
drdmCzepanPrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Czepan
Gość

Prezes znów za wcześnie wyszedłeś. :)
Coś dziwnego dzieje się na tej spółce, czego nie jestem w stanie wytłumaczyć.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam,ciekawy jestem Twojej opinii o assecoslo. Za chwile zdjęcie z giełdy bez przymusowego wykupu(jego cena jest poniżej obecnego kursu).Po info o dywidendzie kurs poszybował w górę.Czy inwestorzy to nieświadomi niczego ludzie czy jest coś o czym nie wiem? Jaki jest Twoim zdaniem powód zbierania resztek akcji po obecnej cenie?ps. Twoje 500 zamieniłoby się w 2500.
K.

drdm
Gość
drdm

Kiedy będzie ten przymusowy wykup? Opłaca się to kupić jeśli akceptuję niewielki zysk, ale też małe ryzyko?

drdm
Gość
drdm

Dzięki za odpowiedź.
Myślałem, że to kwestia 1-2 miesięcy. W takim razie nie wchodzę.

Czepan
Gość

Prezesie, czy dobrze rozumiem, że jeśli chcą zrobić przymusowy wykup w ciągu najbliższego roku to nie mogą tego zrobić po cenie niższej niż 23,50?

Czepan
Gość

A jaki jest cel wezwania, skoro mieli wcześniej ponad 90% i mogli od razu zrobić przymusowy wykup?

Czepan
Gość

Zaciekawiła mnie jeszcze jedna sprawa, bo napisałeś, że ewentualnie będziesz czekał z akcjami do przymusowego wykupu, ale wydaje mi się, że spółka nie musi organizować przymusowego wykupu. Czy nie istniało ryzyko, że zostaniesz z akcjami wycofanymi z obrotu?
I drugie pytanie: Czy to, że spółka ma siedzibę na Słowacji ma jakiś wpływ na odkup akcji i wycofanie się z giełdy?

Czepan
Gość

Tak wiem, że sprzedałeś już.
Wiem, że Asseco Slovakia opuści GPW, natomiast kiedyś coś mi się obiło o uszy, że nie trzeba organizować przymusowego wykupu i posiadać 100% akcji, aby dokonać zniesienia dematerializacji. Doczytałem i rzeczywiście na GPW trzeba robić przymusowy wykup. Nie miałem jeszcze okazji brać udziału w opuszczaniu giełdy przez spółkę, dlatego zainteresował mnie temat. Dzięki za cierpliwe odpowiedzi. Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kiedys sie zastanawialem czy daloby sie prowadzic taki "portfel znikomego ryzyka" oparty tylko na tego typy transakcjach. Taki krokodyl ktory czeka nieokreslaona ilosc czasu az pojawi sie podobna okazja :)

L.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo fajna transakcja, gratulujue spostrzegawczosci. Mozna bylo sie w nia zaangazowac nawet wiekszym kapitalem.

L.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.