"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Briju – złoto jest w cenie

dodano 9.11.2016 sprzedałem Briju 200 po 24,94, strata 2%, postoję z boku
 
Dodano 7.11.2016 r. wróciłem do Briju, 200 akcji po 25,30, wzrost o 5-20% w ciągu 12 m-cy, nie chce spadać to może będzie rosnąć, rekordowe wyniki za chwilę i jak w wyborach w USA wygra Clinton powinno być wzrost.


Briju – zajmuje się
projektowaniem, wytwarzaniem oraz dystrybucją wysokiej jakości wyrobów
jubilerskich ze złota oraz z kamieni szlachetnych i syntetycznych (prowadzi działalność hurtową i detaliczna poprzez własne salony jubilerskie).
Kupiłem 200 akcji po 21,49, oczekiwany wzrost 5-25% w okresie do 6 miesięcy

Jest to książkowa wręcz inwestycja fundamentalna, firma tania bo c/z 6,18, c/zo 5,55, c/p 0,20, c/wk 1,74, ev/ebidta 4,77 (patrz rysunek), mocno się rozwijająca o czym świadczą rosnące co kwartał przychody i zysk (patrz rysunek),

ze zdrowym bilansem (jak na firmę handlową niskie zadłużenie kredytowe) i prawidłowymi przepływami operacyjnym (trochę niższe niż zysk netto ale to normalne przy dynamicznym rozwoju). W Briju rośnie zarówno segment „handel surowcami” (skup złota, przetop i sprzedaż do stałych odbiorców) oraz segment detaliczny czyli salony jubilerskie które są nieustannie otwierane, jest ich obecnie 35 a docelowo ma być około 100. Każde otwarcie nowego salonu generuje jednorazowe koszty i w początkowym okresie zaniża zyski ale w dłuższej perspektywie ma pozytywny wpływ na wyniki. Warto też zerknąć na podane szacunki przychodów za wrzesień link Powodem mojego zakupu (powrotu do tej inwestycji) jest pokonanie silnego dosyć oporu w okolicach 21 zł realny stał się test maksimów z ubiegłego roku czyli 25 zł.

Oczekuję zysku netto w 3 kw 2016  6,5 mln czyli więcej o 50% r/r (o  2,3 mln więcej).

Ryzyka są dwa ale jedno spore: w sierpniu 2015 r. pojawił się artykuł na pb.pl którego autor twierdził  że Briju prowadzi nietransparentnie handel metalami szlachetnymi i US może naliczyć w przyszłości zaległy podatek VAT, po tym artykule Zarząd wydał oświadczenie że to nie prawda co potwierdzają nieustanne kontrole skarbowe – jednak jest to ryzyko które trzeba brać pod uwagę. Drugie co mnie niepokoi to brak nowych komunikatów o sprzedaży hurtowej do swojego głównego odbiorcy AGOSI ALLGEMEINE, wcześniej raz w miesiącu podawany był komunikat o takiej sprzedaży a obecnie jest już blisko 3 miesiące od ostatniego komunikatu link  , (tak sobie myślę i spekuluję że może US ich kontroluje i zaprzestali z nimi handlu).  Co ciekawe sprzedaż hurtowa była w 3 kw 2016 wg szacunków rekordowa i wyższa o około 60 mln niż rok wcześniej link

Nie potrzebnie lament podnosiłem odnośnie braku komunikatów o sprzedaży hurtowej złota do Agosi Allgemeine, wszystko jest ok, informacja otrzymana ze spółki „Briju zaprzestało raportować wspomniane raporty o obrotach z Agosi Allgemeine w związku ze zmianami w obowiązkach informacyjnych spółek (MAR).
Jednocześnie Spółka rozpoczęła raportowanie miesięcznych danych
sprzedażowych, wobec czego inwestorzy otrzymują de facto znacznie
szerszą i regularną informację dotyczącą obu segmentów działalności
BRIJU”

dodano 04.11.2016
Uwaga – sprzedałem wszystkie akcje po 24,99 , zarobek w 3 dni 16% , przy 25 zl jest historyczny szczyt i nie mam pewności że go przejdzie z marszu.

avatar
8 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
KrzychuObserwatorKasa24PrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Krzychu
Gość
Krzychu

Cześć, jeżeli ktoś zaczyna inwestować i zbierać monety czy numizmaty to polecam się doszkolić z tego zakresu. Polecam każdemu stronę https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/poradnik-inwestora-szczegoly/jak-odroznic-zloto-od-tombaku gdzie można się zapoznać z fundamentem jeżeli chodzi o monety. Jest też poradnik odnośnie srebra więc warto na prawdę zapoznać się. Ja inwestuje w tego typu rzeczy już ponad rok a zapoznałem się dopiero parę miesięcy temu. Polecam początkującym. Pozdrawiam.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

gratuluję Prezesie , sprzedałem za wczesnie :) "tylko " 8% za to w dwa dni ;)
pzdr

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co sądzicie o wynikach Briju ??

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Po poszukiwaniach spolki atrkcyjnej fundamentalnie, analizie raportow etc. zainwestowalem w Briju. 2 tyg. pozniej ukazal sie ten artykol w Pb.pl i krach kursu. Wszytsko to ladnie wyglada w powyzszej analizie ale osobiscie drugi raz tej spolki juz nie kupie bo mam zespol wstrzasu pourazowego w przypadku tego waloru :) A drugi obraz to niedawny krach na akcjach Konsorcjum Stali gdzie jest pewna analogia.

L.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No to zostaje Aviaam spadła do sugerowanej przez ciebie ceny 4,7 i jakoś nie chce niżej spadać ,czyżby powrót do wzrostów ?

Kasa24
Gość
Kasa24

Cześć PREZES
Już chyba wiem dlaczego ALUSTA TFi spada.
Na forum bankier znalazłem taki zapis cytuje:
"http://www.bankier.pl/wiadomosc/MF-zaprzestanie-dzialalnosci-FIZ-nie-powinno-miec-wplywu-na-gospodarke-3608782.html

Doradca podatkowy Marek Kolibski zauważył, że po zmianach FIZ będą opodatkowane tak samo, jak spółki z o.o. i akcyjne, co oznacza, że będziemy mieć do czynienia z podwójnym opodatkowaniem wypłacanych zysków, raz na poziomie funduszu i drugi raz na poziomie inwestora. "Jeśli proponowane zmiany wejdą w życie w 2017 r. oznacza to koniec FIZ, gdyż żaden inwestor nie będzie ponosił kosztów utrzymania FIZ, które są ok. dziesięciokrotnie wyższe niż utrzymanie zwykłej spółki z o.o. Tymczasem FIZ od 2017 r. nie będzie niczym się różnił podatkowo od spółki z o.o" – ocenił.

FIZ to połowa aktywów Altus, i czesc tego biznesu moze wyparować (czesc duźych ucieknie za granice)
Na pocieszenie dodam, że część FIZ to stricte wehikuły inwestycyjne zamożnych osób indywidualnych. Te generują raczej małe przychody Altus, ale może kilka milionów zysków urwie. Przydałby się komunikat ze strony Spółki.

– 1 501 886 784,26 zł jako wartość aktywów netto 9 subfunduszy wydzielonych w ramach Altus Fundusz Inwestycyjny Otwarty Parasolowy, 6 subfunduszy wydzielonych w ramach SKOK Parasol Fundusz Inwestycyjny Otwarty oraz funduszu SKOK Fundusz Inwestycyjny Otwarty Rynku Pieniężnego,
– 1 079 061 870,20 zł jako wartość aktywów netto 4 subfunduszy wydzielonych w ramach Raiffeisen Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty Parasolowy,
– 3 606 203 233,28 zł jako wartość aktywów netto w ramach portfeli niededykowanych funduszy inwestycyjnych zamkniętych,
– 3 569 820 812,34 zł jako wartość aktywów netto w ramach portfeli dedykowanych funduszy inwestycyjnych zamkniętych,
– 4 754 870 979,30 zł jako wartość aktywów netto w ramach usługi asset management (obejmuje zarówno zarządzanie portfelami, w skład których wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych, jak i portfelami funduszy inwestycyjnych utworzonych przez inne towarzystwa).
Pozdrawiam

Obserwator
Gość
Obserwator

Super sa te twoje analizy … też inwestowałem fundamentalnie w BRIJU, ale zabrakło mi cierpliwości bo przez długi czas spółka kisiła się bez ruchu i niestety sprzedałem przed ostatnimi wzrostami. Nauczka na przyszłość. Teraz może zbiorę ją przy minimach o ile pójdzie znowu fala wyprzedaży na giełdach.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dzisiaj briju spadlo, gdzie ustawiles SL?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Chaotyczne te Twoje ruchy – przemyślenia.
Tydzień temu sprzedałeś Briju o złotówkę taniej – po co?

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.