"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 9/2018

Kilku czytelników zwróciło uwagę że zrobił się trochę bałagan (istotne informacje rozrzucone w kilku postach) na blogu z komentowaniem bieżącej sytuacji na giełdzie która odbywała się pod postem „Aktualności…” dlatego wracamy do starej zasady: wszelkie komentarze nie związane z analiza jakiejś konkretnej spółki dokonujemy pod postem do tego specjalnie stworzonym czyli „Aktualności…” 
 
 
 
 
 
Krótko: na anonimowe komentarze nie
odpisuję (chcesz wymieniać poglądy to się podpisz pod swoim wpisem) a
jeśli chcesz znać moją opinię na temat jakiejś konkretnej spółki to
najpierw napisz co Tobie się w niej podoba albo jakie widzisz w niej
zagrożenia.

 
 
W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy
na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem
aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze/opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany. Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule i/lub wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe i obraźliwe komentarze nie odpisuję i komentarze te mogą być w każdej chwili usunięte !!!
 
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
 
Ważne
!!! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten (treść i komentarze) służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów i doświadczeń inwestycyjnych, nie może być traktowany jako porada inwestycyjna bo nią nie jest.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a
szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku
inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko
 
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

avatar
87 Comment threads
112 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
CzepanAntoni B.SHUN_TZUKarol AdxWojt Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Unknown
Gość

Prezesie jak oceniasz dzisiejszy komunikat z livechat o klientach ?

Robert

Anonimowy
Gość
Anonimowy

są wyniki kani- ale te przepływy pieniężne netto z działalności finansowej na -26mln i kolejne -8mln z inwestycji nie wyglądają najlepiej mimo sporego zysku netto

sławek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

oczywiście zysk piękny, i przepływy operacyjne również
sławek

Karol Adx
Gość

Ja miałem serie OTS0818 – dobrze na tym wyszedłem ale odpuściłem serie OTS1118 ze względu na zbyt duże ryzyko zadłużenia. Jeśli sprzedadzą port Luka Rijeka nie powinni zbankrutować.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Panowie a co sądzicie o sytuacji OT Logistick? Co parę dni przesuwają termin spłaty kredytów bankowych, teraz jeszcze doszły obligacje na 18 mln a w listopadzie mają wykup obligów na 100 mln zł. Poza tym pokazali dużą stratę za ostatni kwartał. Nieciekawie to wygląda… Robert

Karol Adx
Gość

Robert warto się wstrzymać z zakupem ich akcji do czasu rozwiązania problemu dług oraz poznania faktycznej ceny emisyjnej nowych akcji – te dwie informacje są kluczowe dla kursu.
@Prezes – czemu uważasz ze wzrost cen stali wpływa niekorzystnie na porty/OTL? Nie powinno to napędzić importu tych surowców z poza UE?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardziej niż o akcje chodzi mi o obligacje OTS1118. Kurs obecnie 84-86, wykup w listopadzie. Czy możliwe żeby już mieli zbankrutować? Przecież oni w dużej mierze zajmują się transportem śródlądowym węgla. A węgiel, wiadomo, ważny interes społeczny jest w naszym kraju. Poza tym w tym konsorcjum banków może jest jakiś państwowy i będzie presja na refinansowanie? Przecież już jakiś czas temu PFR wspomógł ich i odkupił od nich część akcji portu Rijeka. Robert

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z Airway dajcie sobie spokój – patrz: emisja Adiuvo. 4 mln wzięte od mbanku w ramach umowy dyskonta wierzytelności z regresem…
Co do Sunex – mam kuzyna w branży. Jego zdaniem chińskie produkty nie zdobędą rynku, tak jak chińskie samochody. Tutaj ważna jest trwałość produktu i dostępność serwisu, a z tym może być w przypadku chińskich wyrobów różnie. Tym bardziej, że jeśli chce się mieć systematyczny zwrot z inwestycji np. w panele to trzeba w to trochę zainwestować. Nie jest to cena chińskiego telewizora czy tableta. Jeśli Sunex zarobi powyżej miliona w 1 półroczu, kupuję, bo zapowiada się dobry rok i może wrócić sentyment do branży na kolejne lata.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jaki ze mnie "Pan";) Fundamenty ocenia nasz Prezes. Ja moge dodac tyle, ze bardzo wazny jest poziom 90gr. Te piatkowe obroty przy malym obrocie jednak byly…no zobaczymy co nam "future" przyniesie.

Pozdrawiam serdecznie,

Nieuk.

Jarek Turek
Gość

dzięki:) też pozdrawiam

Jarek Turek
Gość

Panie Nieuk.co myślisz o Airway?Kurs niedawno 80gr a w piątek ładnie odbiło i było +8%.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja też skupuję. myślę że będzie więcej niż na obligacjach.

ostatnie 2tygodnie -to najsłabsza pozycja w moim portfelu -ale za to najbezpieczniejsza

miałem kupić jakieś mieszkanie jako pewną inwestycję ale obawiałem się że niedługo trend się odwróci i ze starymi mieszkaniami będzie jak ze starymi samochodami, po pewnym czasie ich wartość bardzo spadnie bo będą pojawiać się coraz nowsze i lepsze.Cały czas powstaje wiecej mieszkań niż jest wyburzanych odwrotnie proporcjonalnie do przyrostu ludności.

slawek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wydaje mi się że fundy nic nie muszą, wcale nie jest pewne że kupią choć jedną akcję w pierwszym terminie,

za kilkanaście dni się dowiemy

Sławek

Karol Adx
Gość

Wszystko zależy od lokalizacji – stare mieszkania w dobrym miejscu kupione po niezawyżonej cenie będą trzymać swoją wartość. Te z rynku pierwotnego które były kupione na kredyty zapewne mogą spaść gdyż w dobrej lokalizacji są horrendalnie drogie.

Fundy z chęcią poszukają płynności dla portfeli, szczególnie ze skup może oznaczać wstrzymanie lub mocny spadek wypłaty dywidendowy przez najbliższe kilka lat.

Wojt
Gość

Polecam książkę "Liderzy"William N. Thorndike. A oto fragment dotyczący skupu akcji"Zasadniczo istnieją dwie szkoły skupowania własnych udziałów. Najczęściej obecnie stosowana metoda polega na tym, że spółka przeznacza część kapitału (zwykle jest to stosunkowo niewielka część gotówki wykazanej w bilansie) na wykup akcji, po czym stopniowo przez kilka kwartałów (a czasem lat) nabywa je na otwartym rynku. Jest to postępowanie skrupulatne i zachowawcze i raczej nie może znacząco oddziaływać na długoterminową wartość akcji. Tę nacechowaną ostrożnością procedurę nazwijmy „bierkową”.
Menedżerowie opisani w niniejszej książce wybierali inną, o wiele śmielszą, której prekursorem był nie kto inny jak Singleton. Polegała ona na rzadszych i znacznie większych skupach papierów przeprowadzanych tak, by korelowały z ich niskimi cenami; zazwyczaj operacje takie trwały bardzo krótko i realizowane były poprzez wezwania do sprzedaży akcji, czasami z wykorzystaniem kredytu. Singleton, który zastosował je aż osiem razy, gardził „bierkami” i wolał sięgać po „odkurzacz”.
Świetną egzemplifikacją wyczucia w lokowaniu kapitału może być wykup akcji własnych przeprowadzony przezeń w 1980 roku. W maju tego roku, gdy wskaźnik cena/zysk akcji Teledyne zbliżył się do najniższego poziomu w historii, Singleton ogłosił największe w dziejach spółki wezwanie do sprzedaży papierów z potrójnym przeszacowaniem. Postanowił kupić wszystkie zaoferowane akcje (ponad 20 procent w obiegu), a wobec dużej nadwyżki gotówki, którą dysponowała firma, oraz niedawnej obniżki stóp procentowych, sfinansował całą transakcję z kredytu o stałym oprocentowaniu.
Stopy procentowe ostro później podskoczyły, a ceny nowej emisji obligacji poleciały w dół. Singleton nie wierzył, że stopy będą dalej zwyżkowały, uruchomił więc skup obligacji. Koszt tego pokrył jednak z funduszu emerytalnego firmy, który nie był opodatkowany od dochodów inwestycyjnych.
Wskutek tej serii skomplikowanych działań Teledyne z sukcesem sfinansowało wielki wykup akcji własnych z pomocą taniego kredytu, fundusz emerytalny zrealizował spore zyski z obligacji niepodlegające opodatkowaniu, kiedy spadły potem stopy procentowe, a cena akcji ogromnie wzrosła (w dziesięcioletnim okresie zwrot skumulowany wyniósł ponad 40 procent)." W przypadku Decory dlatego Włodzimierz Lesiński kupuje354.000 akcji bo w dłuższym terminie jeżeli nie zdejmą jej z giełdy to cena będzie wyższa.

Wojt
Gość

Prezesie dlaczego uważasz ze skup za gotówkę jest bardziej korzystny od kredytu? Ja uważam inaczej. Jest to bardzo dobre posunięcie. Mamy obecnie niskie stopy procentowe, druga sprawa efekt tarczy podatkowej. Można potraktować to jako przyszłą alternatywę dla dywidendy. Tylko że w przypadku tej drugiej mamy podwójne opodatkowanie. Dlatego skup jest bardziej efektywny podatkowo.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pusccie to dzisiaj dziewczynom, zonom lub kochankom;) przy obiedzie…arcydzielo…wzruszylem sie…czasem tez dobrze odpoczac bananowki

https://www.google.pl/amp/www.plotek.pl/plotek/7,111485,23978632,twoja-twarz-brzmi-znajomo-uczestnik-tak-zaspiewal-piosenke.amp

Arcydzielo to chyba malo powiedziane…

Nieuk.

Wojt
Gość

Witam. Prezesie mam pytanie odnośnie Decory. W wezwaniu napisano że po przeprowadzeniu wezwania Decora podejmie działania w celu umorzenia akcji. Teraz mamy 11.303.320 akcji co daje c/z 5,85. To w przypadku wezwania na 3.699.501 i ich umorzenia zostanie 7.603.819 akcji. Co przy zysku na akcje 2,63 da C/Z na poziomie 3,93. Czy dobrze myślę?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ten rok jest przelomowy, bo tyle walkow wyszlo, ze to naprawda masakra.

Czepan-bardzo madra wypowiedz…Ja mialem Unified i to bardzo ciekawa lekcja byla dla mnie-jak byla luka cenowa…Prezes spolki raczej batonika w stonce nie ukradl…prokuratura regionalna albo krajowa sie tym zajmuje. A zarzuty byly bardzo powazne (chyba dzialanie w zorganizowanej grupie przestepczej).

Altus to nak naprawde najwiekszy zawod a.d. 2018. Tak mysle, ze z zasady juz sobie lepiej odpuscic takie spolki. Spekulacyjnie mozna a raczej to o hazard zatacza…ale iak ktos lubi emocje-to czemu nie;)

Pozdrawiam,

Nieuk.

Czepan
Gość

Pewnie niektórzy mają, albo mieli akcje Unified Factory, bo kiedyś była to całkiem dobra spółka. Będzie chyba odwieszenie notowań, bo mają dać raport, a to jego brak był powodem zawieszenia. W międzyczasie, kiedy notowania były zawieszone podpisali duże umowy (chyba największe w historii spółki). Prezes siedzi, ale spółka chyba działa. Kurs jest bardzo nisko (był spadek z 12,50, obecnie 1,97). Otwarcie będzie pewnie dużo wyżej.
Oczywiście nie piszę tego, żeby kogoś zachęcić do "inwestycji", bo nikt nie wie, za co prezes siedzi i co dalej będzie się działo. Jeśli go zamknęli to raczej nie zapłacenie firmową karta za prywatną kolację. Te wałki mogą zmieść firmę z powierzchni ziemi i o tym trzeba pamiętać. Piszę raczej czysto informacyjnie. Jeśli ktoś ma akcje to może być teraz dobra okazja do wyjścia. Jeśli ktoś lubi ryzyko może wejść pamiętając o tym co wyżej napisałem, bo pewnie spekula się zleci i będzie bujało.
Piszę też do wszystkich, żeby zwrócili uwagę na spółkę, bo to kolejny dobry przykład "naukowy". Można prześledzić działalność i wyciągnąć wiele ciekawych wniosków, które zapewne zaprocentują w przyszłości. Niestety, to kolejny bardzo negatywny przykład i prawdę mówiąc chciałbym poanalizować coś pozytywnego, ale cóż, trzeba mieć nadzieję, że po tym co ostatnio było środowisko się oczyści. Jeśli ktoś coś dodatkowego wie też niech tu napisze, ale proszę tylko konkrety, bez własnych przemyśleń i stwierdzeń, ze to oczywisty wałek.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A co sądzicie o Maxcom? Potężny trend spadkowy, ale (wydaje się) niska wycena i najlepsze kwartały przed nami.

MG

SHUN_TZU
Gość
SHUN_TZU

Witam,

cały czas z wielką "namiętnością" czytam bloga…uważam tak jak, niektórzy za jeden z najlepszych w ostatnich latach…chapeau bas dla gospodarza…wtrącając trochę w spiskową teorię….spodziewam się już wkrótce kolejnej afery na obligacjach korporacyjnych….coś w stylu…taki casus Vcapital= HFT Group….inwestycje zabezpieczone na nieruchomościach wycenianych x10 w stosunku do realnej wartości…pzdr

Karol Adx
Gość

Ktorych oodmiotow bedzie ona dotyczyc?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kurde ten Altus ma przechlapane. Moim zdaniem-moze głupie..ta cala afera Getback to byla ustawka…Ratingi, rekomendacje. Dziwne tez jest to, tvn cnbc biznes zniknela z anteny jak doszlo do sprzedaży tej spolki…strange. Ps. Jeszcze "dilojt" powinien beknac. Ale nie ludze sie-pewnie maja dobre papugi…

Nieuk.

Karol Adx
Gość

Niestety obecny prezes Altusa nie wiele wskórał aby zatrzymać fale umorzeń.Bedzie ciezko się Altusowi podnieść jeśli Osiecki wróci do biznesu – o ile wróci.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zastanow sie. Dla mnie to nie ma sensu. Z reszta ten Osiecki juz mi wczesniej brzydko pachnial, ale nie o to chodzi. Jak komus dajesz kase (w tym przypadku tfi), to opiera sie to na zaufaniu. A co pan O.-wiasciwie tak powinnismy mowic.

Od oceny jest sad. Ale ze nie mogl odpowiac z tzw. wolnej stopy-to potencjalnie oznacza, ze jest gleboko zwiazany z pionkiem z getbacku…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Getback to jest ewidentny przykład, że takie korpo jak Delloite nie mają żadnej wiarygodności. Klient płaci klient wymaga więc piszemy audyt tak jak klient sobie życzy. Myślę, że tyczy się to również innych wielkich firm z tej branży.aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No to tak to wlasnie wyglada, ze audytor jest klientem spolki…no sto sie mija z celem…

Nieuk.

Ps. No, ale mamy weekend, wiec polecam luz i produkcje Showmax: Rojst. Wybitna rola A.Seweryna i "Pamietniki Podrecznej"…a takze "Biillions" (akurate to odnosi sie bezposrednio do gieldy) Chociaz tak to wszystko zawiklane w tych wszystkich serialach, ze masasakra;)

Milego wieczoru,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Niektórzy podnoszą kwestię drastycznego wzrostu cen energii elektrycznej i szukają spółek, które mogą na tym skorzystać.
Sektor IT (są ciekawe spółki, także dywidendowe, które mają już fajne wyceny).
Sektor handlu elektroniką użytkową.
I może wbrew panującej modzie na anty, spółki z branży energetycznej.
Koniec końców i tak koszty zostaną przerzucone na końcowych klientów, tak po prostu zawsze się dzieje.
Wiktor.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Rainbow znowu pewnie wtapia na kursach walutowych…Nosz kurdesz belesz (ze tak z wegierskiego pojade). Nie nauczyli sie na bledasc z zeszlych lat…Ale spolka i tak tania. Najważniejsze beda wyniki za III kw.

Dobrej nocki.

Ps. To wlasnie jest trend spadkowy. Fajna spolka a kazdy moze wtopic,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Coś z branży OZE macie na oku? Myślę, że może wrócić sentyment w związku ze wzrostami cen energii.
mn

Antoni B.
Gość
Antoni B.

Co powiecie na ZEPAK? Czy wszystkie spadki ma już za sobą?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Biznes B2B jest ciezki tak naprawde…Oni w zasadzie maja duzo klientow. Widze dwa glowne problemy (jesli chodzi o wycene):

1. Rynek oczekiwal wiecej
2. Umorzenia w funduszach a takim spolkom "oberwalo" sie najbardziej…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bylem barzo krytyczny wobec Livechatu…ale teraz tez o nim mysle. No, ale jak przebije 25 zl.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Delko podalo calkiem niezle wyniki jestem ciekaw na ile paliwa do wzrostow wystarczy.
Piotr

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No ja chyba to odbicie potraktuje jako okazje do sprzedazy ich akcji z zyskiem. Troche slabo ze Eurotel nie odbil bo w ich wydaniu to juz kolejny dobry kwartal.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A no widisz-pisalem o tym pozdrowieniach longterma. Marketingowo moze dobre, ale dla zoltodziobow (bez obrazy dla nikogo). Pewnie obraza, ale to raczej komentarz. Tez nie mam na celu nikogo obrazac, ale faktycznie przypomina pawlaka…po prostu odbieram to ja sztuczne…Moge sie mylic, ale tak to odczuwam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ek
Ładnie odbiło dzisiaj Seko

Anonimowy
Gość
Anonimowy

I z tym pozdrowieniem to Pawlak sequel;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A na Lena Lighting nie boja sie wrogiego przejecia? No naprawde glupie tlumaczenie. W sumie to sie zdenerwowałem, ze bardzo dobra stopa dywidendy i kwotowo takze by plynela co rok…

Ps. Longterm jest faktycznie dziwny…W tych okularach to juz sie zblaznil…Chyba ma jakas agencje pr-owska.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

5 zł dywidendy za ostatnie 3 lata.
Jedyne ryzyko w tej chwili to, że faktycznie fundy oszalały i oddadzą po tej cenie. Wtedy pewnie czeka nas spadek ze względu na sprzedaż zawiedzionych i wiszenie na np. 8 zł (bo dywidenda jest w najbliższych latach wykluczona ze względu na kredyt na wezwanie) a później pewnie po spłaceniu kredytu wezwanie na 100 % za podobną cenę, jeśli nie niższą. Bo przecież średnia 6-miesięczna…
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja jeszcze dodalbym, ze dywidenda plynela i to naprawde dobra do Nich. Niech wiec sobie robia wezwanie za wlasna kase…Wrogie przejecie…smiechu warte,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytanie, czy gdyby byli dogadani z fundami na 10 zł to czy by wtedy ogłaszali wezwanie czy po prostu by mogli zawrzeć transakcję zakupu i przeniesienia własności pakietów akcji?
Dla mnie w tym stanowisku zarządu najbardziej kuriozalne jest to, że piszą o tym, że wezwanie stanowi zabezpieczenie przed ryzykiem wrogiego przejęcia. A tu cena prawie 20% poniżej WK i z C/Z poniżej 6. To tak jakbym chciał kupić mieszkanie, bo to świetna okazja, takie o jakie mi chodziło, w dogodnej lokalizacji, do tego wiem, że o mieszkanie starają się inni potencjalni nabywcy, ale licytuję cenę poniżej wartości rynkowej. No bez jaj. Albo chcę kupić albo robię sobie na przekór. Tym bardziej, że kredyt już wziąłem…
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak mozna zaciagnac dlug na spolke, zeby pozniej oglosic wezwanie. Ewidentnie wykorzystuja "besse". Chyba pierwszy raz sie z tym spotykam. Skup akcji powinien byc ze srodkow wlasnych. Nikogo nie oskarzam, bi to teortycznie lega artis, ale "troche" sie zdenerwowałem.

Z drugiej strony głupota bylaby odpowiedź na wezwanie-jak w kazdym mokencie mozna puscic w rynek po wyzszej cenie…

Nieuk.

Wojt
Gość

Witam. Czyli Prezes zostajesz z akcjami i nie odpowiadasz na wezwanie do końca?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale dyrdymaly…To jest gra na czas…Nie jestem wyznawca spiskoowych teorii dziejow, ale moim zdaniem to o to chodzi, zeby przejac spolke za grosze a pozniej ja sprzedac za gruba kase. Spryciarze.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Stanowisko zarządu Decory co do ceny wezwania – bez zaskoczeń. Ciekawe kiedy też bez zaskoczenia wzywający podniosą cenę i czy od razu dadzą ostateczną czy będą do końca roku się jeszcze bawić. Myślę, że do przesuniętego raportu za 3 kwartał zrobią jeszcze szybkie 2 propozycje podniesienia ceny z ostateczną za 12,5 zł.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja uważam że nie podniosą ceny w wezwaniu. Wg mnie już się wcześniej dogadali z funduszami na 10 zł i taką ofertę przedstawili. Cena 12,50 to byłoby moje marzenie ale niestety nierealne.
dekorator

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie to bez sensu. Przeciez oczywiste jest to, ze jak w gospodarce dzieje sie dobrze, to popyt rosnie i ceny uslug wzrastaja.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

1 kWh to raczej 15 gr a teraz 30 gr :)
Grzegorz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dwa lata temu 1 kWh kosztowała 150 zł , dzisiaj już 300 zł .

Piter

Anonimowy
Gość
Anonimowy

może 0,15 zł i 0,30 zł ???

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Problem w Alumetalu jest moim zdaniem inny…akcjonariat…same ofe…moim zdaniem fajna spolka, ale czy przyszłościowo wzrostowa to inny temat…

Ta prad wzrosnie o 100%. Dobry zart…Wiesz co to oznaczaloby dla firm. Das ist unmoglich. Marze sie obniza, ale to jest glupota z tymi cenami pradu. Masz jakis fakt na potwierdzenie tezy? Przeciez to tak naprawde potencjalne bankructwo. Gdyby tak bylo-to masz z gory pozwy do ETS-u.

Ten Eurorating to tez troche podejrzany…chyba wystawiali reko obligacyjne dla Getbacku…Zaznaczam, ze moge sie mylic…Tez to spolka o duzej kapitalizacji…

Nieuk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Chyba gazet nie czytacie . Ceny prądu dla firm wzrosną o 50 – 100% i taki Cognor ma przechlapane z całą resztą branży odlewniczej . Jak nic się nie zmieni to w 2019 mamy rzeź i inflację !

Piter

Anonimowy
Gość
Anonimowy

w mojej firmie przysłali już taryfy na 2019 rok i w tym roku mamy 22gr za kW a od przyszłego roku będzie 40gr za kW, do tego opłaty stałe o 100% w górę, niby firma mała, ale jeśli wszystkim firmom podniosą tyle to firmy opierające się na energii dostaną ostro po 4 literach
Krzysiek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję za podsumowanie i analizę Alumetal

Dariusz z Wrocławia.

Jarek Turek
Gość

Widzę humorek tutaj co niektórym dopisuje:)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo dobre podejscie. Z tym numerem buta to mnie rozwaliles na lopatki;) Widze, ze trwa permanentne podzywanie sie pod znane nicki…W sumie to smutne,

Nieuk. Ps 42 haha.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Haha dobre:) Trzeba miec dystans do siebie. 185 cm bez kapelusza….W sumie faktycznie krotka noga. Nawet sie nad tym nie zastanawialem hehe;)

W sumie to sie niezle usmialem;)

Dobrej nocki,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Alumetal czekam na test okolic 35-36 zł.
Jest to na pewno ciekawa spółka, ale są też inne ciekawe spółki które obecnie są atrakcyjniej wyceniane.
Wiktor

Unknown
Gość

jakie Wiktor , jeśli możesz to napisz proszę

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Asbis, Asseco Poland, Ciech, Pragma Faktoring, Konsorcjum Stali, powoli Amica, Budimex, energetyczne Tauron i Energa. Wszystko jest perspektywą horyzontu inwestycyjnego i spisosp dywersyfikacji ryzyka.
Wiktor.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To ja się podłączę z pytaniami.

1) Jak widzisz wpływ wzrostu cen emisji co2 na biznes ciecha? Jak zobaczyłem korelacje między wykresami to się na poważnie przestraszyłem, rynek chyba ocenia że koszty ich zjedzą i dobra koniunktura nie pomoże. Technicznie również wygląda słabo.

2) Przy jakich cenach rozważasz pierwsze wejście w Budimex i Amice i jaki widzisz potencjał do spadków?

Pozdrawiam, MG

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytanie kierowałem co prawda do Wiktora, bo on wspomniał o w.w spółkach, ale dzięki za komentarz!

MG

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, natrafiłem dziś na ciekawy artykuł:

http://gospodarka.dziennik.pl/finanse/artykuly/581951,trigon-getback-windykator-pozew-afera.html

Jak myślisz, czy to ostatnie tchnienie fundu czy mają szansę w przypadku odcięcia od getback i przeprosin m.in Buczka wyjść na prostą ? Stwierdzają w artykule że nie mają planów zamknięcia żadnego z funduszy – Prezesie czy w Twojej opinii Trigon da radę to wszystko jakoś wyprostować i zacząć normalnie funkcjonować, a przede wszystkim czy rzeczywiście nie zamknie żadnego z funduszy ?

Roman

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, co tam napisali o playway na stockwatchu?
Investor

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Też się przyłączam z pytaniem w sprawie Alumetalu.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nieuk, pytasz co widzę w Atlasest? Dokładnie to co ty w Airway. Czyli 2x zysk na swoim koncie po sprzedaży na górce i kupieniu w dołku. A teraz liczę na trzeci raz, bo takie kółeczka dzieją się tam cyklicznie i systematycznie. W najgorszym razie będzie wezwanie ze średnią6-miesięczną, ale może być przy takim mikroskopijnym FF, że główny udziałowiec sypnie więcej, żeby po cichu i zgodnie wyjść z GPW.
mn

Unknown
Gość

Witam Prezesie , co sądzisz o Alumetalu ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kółeczko już odpadło chyba. Szkoda.
tuitam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tak, jak pisałem wcześniej sprzedaż Atlasest przez jednego z piszących tutaj odbyła się w dołku. Stawiam, że zaczyna się znowu kółeczko do 1,20 zł.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wydaje mi się, że nie po to sprowadzili kurs Atlasa do parteru, żeby dać mu kolejny raz odjechać.
tuitam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co Wy macie z tym Atlasem…Naprawde ciezko to zrozumiec…Nie ma niczego w tej spolce, co by koglo implikowac wzrosty. To jest dla mnie oczywiste, ze odbywa sie insider trading a takze waluta…arbitraz etc…

Nieuk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam
A co myslicie o PCR widze kurs jest teraz na wsparciu 88zl jak pusci bedzie nie wesolo :) troche maja zadluzenia za duzo ale przeplywy ok, zysk troche plaski ale przychod ladnie rosnie

Piotr

Remigiusz Iwan
Gość

Coraz większym znakiem zapytania dla firm energochłonnych są ceny energii dla firm, które wystrzeliły w kosmos. A w Rokicie energia ma spory udział w kosztach. I to może namieszać w 2019 roku, bo teraz pewnie jeszcze ceny zakontraktowane są.
Oprócz tego operacyjnie i przyszłościowo spółka jak dla mnie wygląda ok (duży wzrost mocy produkcyjnych w Chloropochodne w 2019). W szczególności, czytając raport finansowy, wydaje się, że ten kwartał powinien być mocny, co może oznaczać kolejny rekordowy rok. Ze względu na energię trudno prognozować dalej.

L.
Gość

Rokita planuje budowę elektrowni – bloku gazowego o mocy 50MW. – w jakiś sposób to rozwiąże problem, choć pewnie nie w 2019.

Remigiusz Iwan
Gość

Póki co unikają oficjalnych informacji, ale faktycznie coś takiego można znaleźć w sieci:
Nowa elektrociepłownia, wraz z dotychczasowym zakładem o mocy 22,8 MW, miałaby całkowicie pokrywać zapotrzebowanie spółki PCC Rokita na energię elektryczną, co pozwoliłoby jej uniezależnić się w tym zakresie od dostawców zewnętrznych.

Kamil Roman
Gość

Niestety nawet po wybudowaniu elektrociepłowni spółka nadal będzie zależna od cen węgla i kosztów emisji CO2, a to te dwa czynniki odpowiadają najbardziej za podwyżki cen energii

szejker
Gość

#PBKM
czy możecie wytłumaczyć sens tych przejęć. Jakie oni mają z tego synergie? Z tego co pamiętam to Stemlab przejęli za drożej niż sami są wycenieni, więc bez sporych synergii niszczą wartość.

szejker
Gość

Chodziło mi o wycenę porównując do EBITDA. Stemlab przejęty za 8.5x a PBKM jest wyceniany trochę ponad 6x tzn że powinni raczej skupować własne akcje. Wydaję mi się że to przejęcie jest trochę na siłę żeby pokazać wzrost, o ile nie ma tu jakiś naprawdę dużych synergii (nie sądzę).

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mysle, ze w tym główny problem. Nie bede bronil PBKM, bo to nie ma sensu-ale wynikami byn sie az tak bardzo nie przejmowal…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, tak sobie obserwuje GPW i cos mi tu nie pasuje z tym że jest koniec miesiąca, ba nawet kwartału. Teoretycznie Trigon i Altus powinny ciułać kasę na wykupy, niemniej jak pisał Roman brak jakichkolwiek znaków wysypywania akcji i wzmożonego zbierania kasy z mało płynnych spółek. Czyżby nowy miesiąc miał być początkiem uraczenia ludzi likwidacją funduszy "w trosce" o ich dobro? Jak myślisz Prezes, czy lada chwila bedzie początek likwidacji aktywów??
Janas

Kamil Roman
Gość

Prezesie, PBKM się nie interesujesz? C/Z 10, spółka wzrostowa, w jakimś sensie przypomina Livechat, bo opiera się na długoterminowych wpływach abonamentowych. Pytam w kontekście wypowiedzi powyżej, bo Altus ma koło 10% akcji.

Kamil Roman
Gość

W sprawozdaniu z działalności jest tabelka z porównaniem danych finansowych z retrospektywnym zastosowaniem zmian MSSF 15 i wychodzi wzrost przychodów o 9%, zaś pozostałych wskaźników o nawet sporo wyższe wartości (ZN o 31%), ale one uwzględniają też korektę o zdarzenia jednorazowe.
Mnie zastanawia, jak dużym ryzykiem jest perspektywa emisji akcji (Prezes wspominał, że firma doszła do maksymalnego bezpiecznego poziomu zadłużenia i kolejne ewentualne przejęcia będą już finansowane dodrukiem akcji) oraz na ile spółka faktycznie jest w stanie rosnąć w sposób organiczny, a na ile jej wzrost to wynik lewarowanych długiem przejęć. Chętnie poznam opinie mądrzejszych ode mnie na ten temat :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jakich madrzejszych szukasz-jak ja dawno tak madrej opinii nie czytalem;)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam
Zastanawiam sie co myslicie o EUC ostatni rok byl dla nich dosyc kiepski kurs spadl o 70%. Ten wydaje sie byc troche lepszy przeplywy pieniezne sie poprawily, chodz ciezko mi ten ich raport sie czyta.

Piotr

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czyli co, rozumiem, że kupować?
Skoro wejdą do indeksów, staną się bardziej rozpoznawalne i ich kurs poszybuje.

Rafff.

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja nie bylbym taki radykalny…Nie wiem, czy wiesz, ale PO stosowala dumping cenowy w kontraktaxh np. dot. autostrad. Opozycja nic nie robi,zeby przejac wladze-nawet odwrotnie. Np. dzialo sie tak,ze GDDKiA podpisawala kontrakty, zeby pozniej podpisywac aneksy. To byla zorganizowana grupa przestepcza. Prawie na moich oczach aresztowali jednego z dyrektorow. Lapowy na 2 mln zl udowodnione a jezdzil autem za 2 tys. zl.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ek
Z dbałością o interes polski to zobaczymy ,jak będzie następny krach .
Dla mnie gospodarką się nie interesują i nawet to co rozdają inflacja już zżarła ,a dług w czasie dobrej koniunktury rośnie !!!

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/koszyk-dudy-podrożał-o-ponad-połowę/ar-BBN4MRl?ocid=spartandhp

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zgadzam sie w 100%. Troche to spiskowa teoria dziejow, ale na gieldzie lepiej miec oczy szeroko otwarte. Niestety polityka to brudna gra…Sluzby zbieraja haki na potencjalnego prezesa rady ministrow, zeby wlasnie mogl stac sie premierem. Jak im pozniej sie nie spodoba-to mamy, tzw. "kontrolowane przecieki:.

Prawda jest taka, ze gdyby nie katastrofa smolenska-to, np. Azoty dawno bylyby w rekach Rosjan…

Dobrej nocki,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pewnie, ze tak. Moim zdaniem czesto nami kieruja emocje. To naprawde jest zgubne…wiem to z autopsji…

@LD-cenie Cie za madre wpisy, ale z drugiej strony nie rozumiem awersji politycznej do PiSu. Moim zdaniem inwestor/spekulant powinien poruszac sie jak mala rybka w oceanie rekinow. Kazdy z Nas ma jakies poglady polityczne-to jest jasna sprawa…polityka jest bardzo wazna vs. gielda, ale nie kierowalbym sie nimi…to co napisal nasz Prezes-chlodny umysl a ja dodam jeszcze jedno moje ulubione slowo-didaskalia.

Milej soboty i weekendu Wszystkim zycze,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nazwijmy to, że awersja do PiSuaru była jednorazowa i spowodowana tym, że moja troska jest również o NASZ interes. Proste – kogo (z rządzących) obchodzi, czy prąd dla elektoratu jest tani kosztem akcjonariuszy, a dojeżdża się przedsiębiorców (także giełdowych=również nas vide: kursy Spółek i perspektywa, że za 10-15 lat taniej będzie kupować prąd z zach., bo u nas wytwarzanie się nie będzie opłacać), lub kogo obchodzi, że z taką długofalową polityką (rozdawnictwa leniom i nieudacznikom, tylko po to aby na nich głosowali) dalej będą nas zadłużać! Przecież jasnym jest, że nasze pokolenie + następne będzie to spłacać, bo Państwo (nie tylko nasze) zbiera od nas haracz w postaci podatków i świadczy usługi na żenująco niskim poziomie… kiepska ta sprawiedliwość.

A teraz ad vocem: kupowanie Spółek koncentrujących się na budowie i remontach infrastruktury kolejowej jest mocno ryzykowne, bo koszty pracownicze i materiałów idą w górę, prywatni przedsiębiorcy nie chcą pracować na marżach 2-3% i na nie indeksowanych umowach (problem systemowy), bo będą do nich dokładać (vide obecnie rozwiązywane kontrakty, lub oferty znacząco powyżej budżetu PKP PLK), oraz napięte bilanse w każdej, poza Budimexem firmie. Do tego dochodzi PNI – Państwowa Spółka z kompetencjami i PEŁNYM "kaczym" poparciem – to już widzę jak Trakcja, ZUE, Torpol będą głównymi wykonawcami, bo Budimex słusznie słowami Blochera powiedział w skrócie, że przy takim prawie i marżach to oni nie będą uczestniczyć – i ja to popieram, tym bardziej, że PNI ma park maszyn, aby remonty prowadzić. Budimex ma podobne zaplecze i kompetencje, dlatego chciał wyciąć konkurencję (wnikliwi niech poczytają o tej niedoszłej upadłości, ja wiem swoje od wew., bo chciałem kupować sprzęt i maszyny, ale wszystko się rozmyło i upadłość też nie została prawomocnie ogłoszona ;-) To nie był przypadek.

Reasumując: na dużych pracach infrastrukturalnych zarobią Ci co są u władzy i jest to zgodne z panującymi od dekad zasadami (nie tylko w PL). Kiedyś Kaczor mądrze powiedział – pokażcie mi, że w Niemczech duże przetargi wygrywają firmy z Francji, czy Hiszpanii, kosztem krajowych… i ciężko się z tym nie zgodzić.

Dla mnie temat z DUŻYM ryzykiem i licznymi znakami zapytania. ŁD.

Syriusz
Gość

Wszędzie i w prawie każdej branży jest ryzyko politycznie. Jeśli ktoś mówi o rozdzieleniu państwa od gospodarki to znaczy mniej więcej, że próbuje coś od państwa wyciągnąć, najlepszym tego przykładem jest prywatyzacji w Polsce po 89'. Idąc dalej dobrym tego przykładami są Trump, polityka Putina, Chin, działania Niemiec w UE (np. ekolodzy, politycy w Brukseli, firmy od czystej energii – cały synchronizowany łańcuszek ). Ja też nie popieram PiS-u w kwestii rozdawnictwa, ale mam wrażenie, że oni starają się dbać bardziej o interes Polski niż poprzednie rządu. A czy PiS jest czymś dobrym dla giełdy…..uważam, że po praktycznym likwidacji OFE, dla gpw jakąś formą zbawienia będą PPK.
Polecam każdemu znaleźć stenogram premiera Morawieckiego podsłuchanego w Sowie, myślę, że tam wśród kolegów był szczery i ma bardzo liberalne poglądy :).

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mysle, ze wiedzial, ze jest nagrywany.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Moim skromnym zdaniem te wyscigi na potencjalne zyski sa bez sensu…Nie ma czegos takiego jak obiektywizm. Wszystko jest subiektywne, ale wazne, zeby bylo "obarczone" rzetelnoscia. Ja Wszystkim zycze mega zyskow. Niewazne, czy to Elemental, Open Finance, czy PZU. To jest sprawa wtorna…Naszym przekleństwem jest to, ze "placzemy" nad potencjalnie utraconymi zyskami a nie zalujemy strat…To tak naprawde jest zguba, bo gieldy nie zamykaja jutro-tym bardziej, ze sobota;) Ja skupilbym sie na pkrazkach a nie sukcesach. To moim zdaniem jest droga do byc moze powolnego, ale jednak sukcesu.

Ps. Prezesie-olej hejterow i idz wlasna droga. Nie tlumacz sie. Tower-super. Czasem tez pomylki okazuja sie błogosławieństwem.

Dobrej nocki,

Nieuk.

Jarek Turek
Gość

Nieuk co myślisz o Airway?Była podbitka a teraz kurs coraz to niżej?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To jest spolka spekulacyjna. Moja podstawowa rada-nie sluchaj moich rad. Airway puscilem w rynek polowe. Spolki spekulacyjne majanto do siebie, ze niewiadomo. kiedy odpala…Na predzej niz jakis vabun lub mbf group.

Ps. Pamietaj z kim masz do czynienia.

Nieuk.

Jarek Turek
Gość

Dzieki Nieuk.
Mbf dalej posiadam i nie popuszcze póki nie zarobię.
Nie oddam pinokiowi swoich akcji za darmo.Myślałem że bedzie jzda pod ten debiut Vabuna niestety jak szypko pierło tak szybko zdechło.Vabun agonia.Szło na nim sporo zarobić ale nie kupiłem na debiucie i to był jednak bład.
pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tower ma nowego inwestora więc może dlatego rośnie. Fundamentalnie też nie wygląda to źle, ale uważam, że nie warto wchodzić – to nie jest duża okazja chociaż jeszcze następne 30-40% może spokojnie urosnąć. Elemental to jest spółka moim zdaniem na najbliższy rok a dlaczego to każdy może przemyśleć i wyciągnąć wnioski .aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ludzie, co wy tu wypisujecie. Cytuję "to nie jest duża okazja chociaż jeszcze następne 30-40% może spokojnie urosnąć". Przecież te dwa stwierdzenia wzajemnie się wykluczają. To jaka jest duża okazja, 100-200 procent?
łapacz noży i widelców

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dokładnie to co napisałeś – duża okazja to jest 100-200-300%. Tower może urosnąć ale nie musi. 3 mln zysku przez 6 mies. to żadna rewelacja przy obecnej kapitalizacji, chociaż drogo na pewno nie jest.
Dla mnie dużą okazją w tej chwili jest Elemental. aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ciekaw jestem jak Prezes ocenia wyniki 4FunMedia za II kw ?

Pozdrawiam Jacek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co do 4fun. Na pierwszy rzut oka-bilans bardzo zdrowy. Przeplywy z dzialalnosci finansowej…tutaj bym sie zatrzymal…Zwiekszone o ponad 2 mln zl…zobowiazania krotkoterminowe tez mniejsze. Patrze troche subiektywnie, bo mam ta spolke juz dluzszy czas, ale swietne wyniki. To jest branza mediowa, ktora tez ma pewien handicap w wycenie.

Ps. Tymczasem Kania skonczyla tydzien na maxach. Tak rabnietego papieru dawno nie mialem:)

Dzisiaj tez zapowiedzial rzad inwestycje w infrastrukturze kolejowej na najblizsze lata na 100 mld zl. Trakcja pewnie wezmie spory kawalek tortu. Tylko, żeby nie zachlysneli sie na marzach. Tak naprawde to jest najwazniejsze, bo know how maja najlepsze na rynku.

Dobrej nocki,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No nie bylbym taki pewny zadnej z 4 Spolek na GPW od remontow od kiedy PiSuar wymusil na Budimex sprzedaz PNI Sp., ktora byla na skraju upadlosci. Inna sprawa, ze przejecie za psi pieniadz ich maszyn Budimexowi nie wyszlo. Kto wnikliwy niech poczyta wiadomosci z ost. 2 lat. Moim zdaniem teraz Panstwo bedzie robic wszystko, aby PNI bylo 1st choice, szczegolnie, ze rzadza psychopaci, a kolejne wybory za 2 lata. ŁD.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@Prezes.
To że zarząd odchodzi o core biznesu czyli TV jest bardzo słuszne bo tutaj kokosów już się nie zarobi, konkurencja jest coraz większa i tak sukces że utrzymują tak zdrowe przepływy. Dywersyfikacja jest świadomym wyborem, moim zdaniem słusznym bo wypłyca krzywą sezonowości oraz stabilizuje przepływy, finanse a co za tym idzie zysk. Zresztą z telewizji nie rezygnują czego dowodem jest plan startu kanału 4fun kids.
Piotr

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Od wielu lat obserwuję rynek telewizji i to nie jest takie proste że się zmieni ramówkę i nagle oglądalność wzrośnie. Chętnych do tortu jest coraz więcej więc i kawałki mniejsze (bodajże 18 kanałów muzycznych). Nie jest też tak że ceny reklam stoją w miejscu, w I kwartale reklamy telewizyjne były o 10% droższe niż rok temu więc część rozdrobnienia rynku rekompensowana jest wzrostem cen. Spadek oglądalności może być też przejściowy (dokładność pomiaru Nielsena). Co do spółki mustache to przecież jest to przejęcie dla spółki Cupsell, czyli lidera druku "on demand", jest to ciekawy rynek e-comerce i myślę że przy wsparciu mediów (kanały social, outdoor i telewizja) będzie można fajnie wypromować ten projekt. A samo posiadanie koszulki czy kubka zaprojektowanego indywidualnie pod siebie (jedynego na świecie) w czasach głośnego wyrażania siebie wydaje się "sexi". Warto dodać że Screen Network czyli DOOH wykorzystuje ok. 25% swoich mocy przerobowych więc przy płaskiej bazie kosztów można jeszcze znacząco zwiększyć przychody. Jestem w spółce oczywiście więc chętnie chcę usłyszeć jak najwięcej zagrożeń do przemyślenia bo być może coś przeoczyłem. Pozdrawiam serdecznie.

Piotr

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czesc Wszystkim,

Gratuluje swietnej spekulacji na Tbull. Bravo. Idea stworzyla faktycznie rezerwy a dzisiaj rosnie i to przy sporych obrotach. Moim skromnym zdaniem-to moze.oznaczac zmiane sentymentu (co najmniej krotkoterminowego) na papierze. Ja jednak sobie odpuszczam-Lechoslaw jest na rynku przevrany…Zgadzam sie z Prezesem.

Co do tych kontraktow-to fajny pomysl. To bedzie implikowalo wieksza plynnosc.

Milego piateczku,

Nieuk.

Amatorr
Gość
Amatorr

"GPW wprowadzi do obrotu w poniedziałek, 24 września, kontrakty terminowe na akcje spółek z branży wysokich technologii: Livechat, Playway oraz Ten Square Games" ciekawe ;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeszcze mw trade :)

BudzikM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Napisz do Patrowicza-moze znajdzie miejsce na swojej "novej gieldzie". Ponoc tam sie handluje getbackiem i petrolinvestem, wiec i moze dla ampli znajdzie sie miejsce. W koncu byl swojego czasu "powaznym" inwestorem w spolce;)

Milego wieczoru,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Słuchajcie mam w swoim prawie 10letnim portfelu akcje zawieszonego w obrocie AMPLI (APL) , chcąc się tego pozbyć żeby nie wisiało w nieskończoność jak tego można dokonać?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dobre pytanie, ja mam na to HETAN HTN 500 sztuk i lipa. Ale jak by to można skasować? Przydało by się chociaż do optymalizacji.
Domiś

SPOKO
Gość

A niech se wiszą, jeść nie wołają, a jakaś szansa, że odblokują i pójdzie ostra spekulacja jest, więc więcej nie stracisz, niż już straciłeś. A warto trzymać swoje błędy ku własnej przestrodze, bo zbyt szybko zapominamy.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pisałem o bah, pisałem też o tbull. Teraz czas na openfin. Co sądzicie? marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, a propos Twojej "pomyłki" na Tower. https://www.youtube.com/watch?v=sgVJb2oeoQ8
Taki żarcik. Bez urazy.
łapacz noży i widelców

SPOKO
Gość

Błagam Prezesie, zlituj się nad nami inwestorami. Raz piszesz, że fajne ma ta spółka zasady biznesowe, drugi raz, że nie lubisz deweloperów, a następnie okazuje się, że inwestujesz w lipne spółki i na dodatek sprzedajesz na samym dnie.

Bartek
Gość
Bartek

Co sądzisz o sytuacji na Altusie? Cena jest o 80-90% tansza niż przed rokiem, a wartość aktywów w zarządzaniu spadła z około 13mld do około 9mld. Najgorsze chyba za nami – kto miał wycofać środki już to zrobil – a Altus jest wyceniany niewiele wyżej niż dywidenda wypłacona za poprzedni rok.

Dodatkowo akcje nie będą rozwodnione przez przejęcie Esaliens które wycofało się z dealu przez to całe zamieszanie.

Dno już za nami?

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.