Jak pewnie większość stałych czytelników bloga zauważyła iż od początku 2018 roku przy miesięcznych podsumowaniach wirtualnych portfeli, poza danymi z serwisu biznesradar.pl zaczęły pojawiać się też informacje (wykresy, dane liczbowe) z innego serwisu giełdowego myfund.pl.
Dzisiejszym postem chcę w pigułce pokazać możliwości serwisu myfund.pl gdyż może czytelnicy bloga poszukiwali takiej funkcjonalności i prezentowanych danych jakie daje ten serwis.
Na wstępie chcę zaznaczyć iż jest to serwis płatny a ja nie mam żadnych korzyści finansowych jeśli jakiś czytelnik bloga zdecyduje się na płatny dostęp do serwisu.
Obecnie korzystam z najszerszego dostępu tzw.
Expert za 8,99 zł miesięcznie ale są tańsze abonamenty z mniejszymi funkcjonalnościami
link cennik.
Podoba mi się wiele rzeczy które nie tylko ułatwiają „życie” ale też na przykładzie twardych danych pokazują wszelkie informacje o naszych inwestycjach (o tym wszystkim poniżej).
Jak już korzystamy z serwisu i mamy zdefiniowane spółki z portfela to po każdym zalogowaniu od razu na pulpicie wyskakują nam informacje ze spółek które się wydarzyły od ostatniego logowania. Otrzymujemy informacje o automatycznym naliczeniu dywidendy (biznesradar.pl tej funkcji nie posiada)
Kolejną wiadomością są aktualne sygnały techniczne spółek znajdujących się w portfelach
oraz lista wszystkich ostatnich komunikatów ebi/espi spółek z portfeli
Na pulpicie (kokpicie) po zamknięciu powyższych komunikatów pojawiają się wszystkie prowadzone portfele, z podsumowaniem ich osiągnięć (saldo portfeli oraz stopy zwrotów w różnych okresach czasu).
Po wybraniu (naciśnięciu) dowolnego portfela (do celów tego posta użyłem portfela dywidendowego) pojawia się skład i struktura portfela.
Klikając przycisk „Wyświetl szczegółową analizę waloru”” na liście posiadanych akcji
otrzymujemy najważniejsze historycznie informacje (wykresy, zmiany kursu, wyniki finansowe za pełne lata, komunikaty spółek, dywidendy, sygnały AT). Ważne że wszelkie dane finansowe/liczbowe można exportować do csv i xls jeśli ktoś prowadzi własne programy analityczne.
Myfund.pl to doskonały serwis analityczny własnych inwestycji, każdy na pewno dla siebie jakąś funkcjonalność znajdzie, np. klikając w Portfel-Wykresy w czasie-Stopa zwrotu i benchmark
otrzymujemy informacje jakie stopy zwrotu osiągał dany portfel na podstawie zdefiniowanych wcześniej benchmarków w dowolnym okresie czasu
Niewątpliwą zaletą
myfund.pl jest możliwość prowadzenia portfela nie tylko w oparciu o polskie akcje ale można umieszczać chyba wszystkie produkty inwestycyjne całego świata.
Użytkownicy mogą sobie także definiować dowolne alerty dla różnych spółek i w przypadku ich aktywacji informacje otrzyma się na emaila.
Myfund.pl poza szczegółowymi informacjami o własnych portfelach umożliwia też przeglądanie portfeli innych użytkowników serwisu których portfele mają status publiczny.
Nie będę opisywał wszelkich możliwości myfund.pl gdyż musiałbym kilka postów na to poświęcić dlatego zachęcam do wypróbowania serwisu na swoich portfelach. Osoby które lubią liczby, mają mocno rozbudowany portfel w dużą ilość różnych produktów inwestycyjnych powinny być zadowolone z funkcjonalności tego serwisu gdyż w jednym miejscu mogą mieć wgląd w swoje inwestycje.
Możecie traktować ten post jako reklamowy, jednak tak jak na wstępie zaznaczyłem nie mam z tego żadnych pieniędzy a robię to z życzliwości i faktu że mi się podoba ten serwis.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad wirtualnego portfela dywidendowego
link i o ryzyku inwestycyjnym
link zasady.
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią
rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje
dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.
Faktycznie. Ma sporo zalet
Kupiłbym gdybyś miał coś z tego.
Używam od paru lat i też polecam. Oszczędza sporo czasu, nie trzeba to jakiś tam tabelek wpisywać+opcja alertów też b. dobra. Wszystkie wskaźniki, dane jak na dłoni.
Cieszę się, że myfund Ci się spodobał. Ja tej aplikacji używam od 2013 roku (wcześniej miałem arkusz w excelu) i nawet miałem jakiś wpływ na jej obecny wygląd (za co autorowi dziękuję, że wysłuchał moich uwag :)). Opcji jest bardzo dużo, już pakiet pro jest bdb, ale jak ktoś lubi analizować swoje zagrania, inwestycje, itd to może i wziąć experta. Ogólnie polecam :)
Cześć,
Z tego co pamiętam to miesiąc jest dla wszystkich bez opłat. Każdy może wypróbować. A rabat na pewno dałoby się ugrać :)
M.
To może Prezes pogada z myfund i jakąś zniżkę nam załatwi :)? Jeśli jasno pokazuje, że nic z tego nie ma (albo mówi ile z tego ma) a rzetelnie opisuje narzędzie i je poleca, bo sam jest z jego zadowolony – to ja nie mam nic przeciwko temu. Ważne aby to robić sumiennie – a tutaj chyba nie mamy wątpliwości, że tak jest.
Zapytać mogę bo to nie kosztuje, pytanie ile chętnych i na jaki abonament może być. Ewentualnie miesiąc lub dwa darmowego testowego dostępu. Na pewno osoby które mają małe portfele (niskie zaangażowanie, mała liczba produktów) to im się może nie opłacać ale dla innych może być to ciekawe narzędzie.
reklama?
no przecież Prezes napisał…
" Możecie traktować ten post jako reklamowy, jednak tak jak na wstępie zaznaczyłem nie mam z tego żadnych pieniędzy a robię to z życzliwości i faktu że mi się podoba ten serwis. "