Księgarnia maklerska.pl przekazała mi do zrecenzowania najnowsze (uaktualnione) wydanie książki Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie dr Alexandra Eldera.
Nie będę kłamał ale z braku czasu książki nie przeczytałem dlatego cały wpis na temat tego tytułu przepisałem ze strony internetowej księgarni.
Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia z którymi nierozłączne są prezenty dlatego może jakiś czytelnik bloga nie ma pomysłu na prezent i zakupi książkę. Oczywiście książka może być też doskonałą okazją do rozszerzenie (poprawy) własnego warsztatu inwestycyjnego.
Najlepiej sprzedająca się książka giełdowa wszechczasów dostosowana do współczesnych rynków!
Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie uczy spokojnego i zdyscyplinowanego podejścia do rynków. Kładzie nacisk i wyznacza jasne zasady zarządzania ryzykiem, a także przedstawia schematy transakcyjne, tworzenia planów inwestycyjnych oraz oceny samego siebie w kontekście gotowości do handlowania. Książka dostarcza wiedzę, pomysły oraz narzędzia niezbędne do rozwinięcia własnego, efektywnego systemu transakcyjnego, poruszając kilka kluczowych kwestii:
Jak pokonać własne ograniczenia i rozwinąć silną dyscyplinę?
- Jak identyfikować asymetryczne obszary rynku, w których potencjał zysków jest większy, a ryzyko straty mniejsze?
- Jak efektywnie zarządzać kapitałem ustawiając poziomy wejścia, obrony oraz zysków?
- Jak prowadzić dziennik transakcyjny, który sprawi, że staniesz się własnym nauczycielem?
Odniesienie sukcesu w tradingu opiera się na wiedzy, koncentracji i dyscyplinie. Dzięki połączeniu klasycznych mądrości z nowoczesnymi narzędziami transakcyjnymi Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie przenosi trading na wyższy poziom. Przejrzysta konstrukcja książki, prosty język oraz solidna dawka wiedzy sprawiły, że pozycja ta stała się niedoścignionym wzorem wśród książek giełdowych.
„Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie” to aktualizacja i rozwinięcie kultowej już pozycji, a także szansa na zgłębienie wiedzy, dzięki której inwestowanie staje się bezpieczne i efektywne. Elder porusza w niej wszystkie niezbędne elementy spekulacji na giełdzie, które powinny być znane każdemu poważnie podchodzącemu do spekulacji inwestorowi. Jest to idealna lektura dla początkujących i średniozaawansowanych traderów.
Jakub Paturalski, XTB Polska
O autorze
Alexander Elder, doktor medycyny, to przede wszystkim profesjonalny trader i szkoleniowiec. Napisał kilka bestsellerów, które wśród inwestorów zyskały już rangę współczesnej klasyki. Jest również autorem książek o Rosji i o Nowej Zelandii. Urodził się w Leningradzie i dorastał w Estonii, gdzie w wieku 16 lat rozpoczął naukę w szkole medycznej. W wieku 23 lat uciekł z sowieckiego statku, na którym był zatrudniony jako lekarz okrętowy i który akurat cumował w Afryce, a następnie otrzymał azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych. Pracował jako psychiatra w Nowym Jorku oraz wykładał na Uniwersytecie Columbia. Jego medyczne doświadczenie pozwoliło mu uzyskać wyjątkowy wgląd w psychikę inwestorów. Elder jest aktywnym traderem, a także wziętym mówcą na konferencjach w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Jest ponadto inicjatorem projektu Traders’ Camp – tygodniowych warsztatów dla traderów. Inne jego przedsięwzięcie to założenie społeczności SpikeTrade, której członkowie, konkurując o nagrody, dzielą się swoimi najlepszymi pomysłami transakcyjnymi na nadchodzący tydzień.
Na zakończenie chcę podkreślić iż nie mam żadnych korzyści (profitów) od sprzedanej książki i robię to wyłącznie w formie rewanżu i grzecznościowej, ponadto z Nowym Rokiem nie chcę mieć zobowiązań wobec nikogo :-).
Książka do kupienia pod linkiem Zawód inwestor giełdowy i/lub ze strony głównej księgarni maklerska.pl.
Czytałem pierwsze wydanie tej książki, uważam, że jest dobra i wiele można z niej wyciągnąć nauki dla siebie. Niestety tam gdzie są wzory i tabele, to nie do opanowania dla mnie. I mam prośbę do osób, które czytały te książkę lub wiedzą jak obliczyć w Excel średnią wykładniczą.
Jest w tej książce podany wzór na obliczenie średniej ruchomej wykładniczej.
Czy umiałby ktoś napisać wzór funkcji do Excel, która obliczy mi taką średnią.
Z góry dzięki
Krzysztof
Dzięki za odpowiedź! Ja kupowałem już po zwyżce, ale przy malej korekcie tej zwyżki, za 3,50, ale malutko akcji. Kurs jest trochę rozchwiany. Spółka pokazała niedawno wyniki, teraz ta informacja. Z tego co widzę, jest jeszcze zakres do wzrostów. Zobaczymy, na jakim poziomie się ustabilizuje kurs.
Obserwuje te fotowoltaikę w ich ofercie. Wydaje mi się ciekawą opcją.
Pozdrawiam
Waterloo
Prezesie, tak z innej beczki niż temat posta. GRODNO dokonuje przejęcia. Jest nowe info. Co o tym sądzisz?
Pozdrawiam
Waterloo
Patrząc na parametry tego przejęcia to wygląda że Grodno dosyć mało płaci za przejęcie. 20 mln za spółkę zarabiającą 4 mln rocznie (czyli c/z 5) to tanio, przejęcia i wezwania w okolicach c/z 10 to raczej normalna cena. Oczywiście na zysk netto przejmowanego mogą się jakieś jednorazowego przychody składać tym bardziej że Ebidta nie jest dużo wyższa od zysku (powinna być większa różnica, jakoś dziwnie wysokie rentowne jest przejmowane przedsiębiorstwo patrząc też na przychody) ale i tak dobry raczej deal. Po przejęciu Grodno będzie zarabiało ok. 11-12 mln zł co przy 56 mln obecnej kapitalizacji da c/z 4,60-5 czyli niska wycena.
Można tylko żałować że nie wrzuciło się do portfela miesiąc temu jak kurs był po 2zł, teraz raczej trzeba czekać na korektę jak ktoś chce kupić.