"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Alexander Elder – Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie

Księgarnia maklerska.pl przekazała mi do zrecenzowania najnowsze (uaktualnione) wydanie książki Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie dr Alexandra Eldera.

Nie będę kłamał ale z braku czasu książki nie przeczytałem dlatego cały wpis na temat tego tytułu przepisałem ze strony internetowej księgarni.
Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia z którymi nierozłączne są prezenty dlatego może jakiś czytelnik bloga nie ma pomysłu na prezent i zakupi książkę. Oczywiście książka może być też doskonałą okazją do rozszerzenie (poprawy) własnego warsztatu inwestycyjnego.


Najlepiej sprzedająca się książka giełdowa wszechczasów dostosowana do współczesnych rynków!
Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie uczy spokojnego i zdyscyplinowanego podejścia do rynków. Kładzie nacisk i wyznacza jasne zasady zarządzania ryzykiem, a także przedstawia schematy transakcyjne, tworzenia planów inwestycyjnych oraz oceny samego siebie w kontekście gotowości do handlowania. Książka dostarcza wiedzę, pomysły oraz narzędzia niezbędne do rozwinięcia własnego, efektywnego systemu transakcyjnego, poruszając kilka kluczowych kwestii:
Jak pokonać własne ograniczenia i rozwinąć silną dyscyplinę?
  • Jak identyfikować asymetryczne obszary rynku, w których potencjał zysków jest większy, a ryzyko straty mniejsze?
  • Jak efektywnie zarządzać kapitałem ustawiając poziomy wejścia, obrony oraz zysków?
  • Jak prowadzić dziennik transakcyjny, który sprawi, że staniesz się własnym nauczycielem?
Odniesienie sukcesu w tradingu opiera się na wiedzy, koncentracji i dyscyplinie. Dzięki połączeniu klasycznych mądrości z nowoczesnymi narzędziami transakcyjnymi Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie przenosi trading na wyższy poziom. Przejrzysta konstrukcja książki, prosty język oraz solidna dawka wiedzy sprawiły, że pozycja ta stała się niedoścignionym wzorem wśród książek giełdowych.
„Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie” to aktualizacja i rozwinięcie kultowej już pozycji, a także szansa na zgłębienie wiedzy, dzięki której inwestowanie staje się bezpieczne i efektywne. Elder porusza w niej wszystkie niezbędne elementy spekulacji na giełdzie, które powinny być znane każdemu poważnie podchodzącemu do spekulacji inwestorowi. Jest to idealna lektura dla początkujących i średniozaawansowanych traderów.
Jakub Paturalski, XTB Polska
O autorze
Alexander Elder, doktor medycyny, to przede wszystkim profesjonalny trader i szkoleniowiec. Napisał kilka bestsellerów, które wśród inwestorów zyskały już rangę współczesnej klasyki. Jest również autorem książek o Rosji i o Nowej Zelandii. Urodził się w Leningradzie i dorastał w Estonii, gdzie w wieku 16 lat rozpoczął naukę w szkole medycznej. W wieku 23 lat uciekł z sowieckiego statku, na którym był zatrudniony jako lekarz okrętowy i który akurat cumował w Afryce, a następnie otrzymał azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych. Pracował jako psychiatra w Nowym Jorku oraz wykładał na Uniwersytecie Columbia. Jego medyczne doświadczenie pozwoliło mu uzyskać wyjątkowy wgląd w psychikę inwestorów. Elder jest aktywnym traderem, a także wziętym mówcą na konferencjach w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Jest ponadto inicjatorem projektu Traders’ Camp – tygodniowych warsztatów dla traderów. Inne jego przedsięwzięcie to założenie społeczności SpikeTrade, której członkowie, konkurując o nagrody, dzielą się swoimi najlepszymi pomysłami transakcyjnymi na nadchodzący tydzień.
Na zakończenie chcę podkreślić iż nie mam żadnych korzyści (profitów) od sprzedanej książki i robię to wyłącznie w formie rewanżu i grzecznościowej, ponadto z Nowym Rokiem nie chcę mieć zobowiązań wobec nikogo :-).
Książka do kupienia pod linkiem Zawód inwestor giełdowy i/lub ze strony głównej księgarni maklerska.pl.
avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Tantal64PrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Tantal64
Gość

Czytałem pierwsze wydanie tej książki, uważam, że jest dobra i wiele można z niej wyciągnąć nauki dla siebie. Niestety tam gdzie są wzory i tabele, to nie do opanowania dla mnie. I mam prośbę do osób, które czytały te książkę lub wiedzą jak obliczyć w Excel średnią wykładniczą.
Jest w tej książce podany wzór na obliczenie średniej ruchomej wykładniczej.
Czy umiałby ktoś napisać wzór funkcji do Excel, która obliczy mi taką średnią.
Z góry dzięki

Krzysztof

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki za odpowiedź! Ja kupowałem już po zwyżce, ale przy malej korekcie tej zwyżki, za 3,50, ale malutko akcji. Kurs jest trochę rozchwiany. Spółka pokazała niedawno wyniki, teraz ta informacja. Z tego co widzę, jest jeszcze zakres do wzrostów. Zobaczymy, na jakim poziomie się ustabilizuje kurs.
Obserwuje te fotowoltaikę w ich ofercie. Wydaje mi się ciekawą opcją.

Pozdrawiam
Waterloo

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, tak z innej beczki niż temat posta. GRODNO dokonuje przejęcia. Jest nowe info. Co o tym sądzisz?
Pozdrawiam
Waterloo

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.