"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 2a/2018

Prywata – jeśli ktoś z czytelników bloga posiada dostęp do facebooka i może zagłosować (łapka w górę) na mojego syna (Błażej Parzyszek) który wykonał pięknego dinozaura z butelki po napoju i wytłaczanki po jajkach  to będę wdzięczny, link


Dodano 16.02. Stalexport – pokazał bardzo słabe szacunki zysku za 4 kw, zysk spadł jakieś 33% (około 20 mln) a przychody wzrosły o 7% (około 5 mln), spadek przepływów operacyjnych, oczywiście możliwe że zawiązali jakieś spore rezerwy ale wynik idzie w świat.

15.02  Skarbiec – dobry raport, wzrost przychodów o 26% a zysku o 52% (zysk wyniósł 5 mln i jest wyższy od prognozy dm mbanku 4,5 mln), tutaj ze względu na wysokie dywidendy trzeba zwracać uwagę na jednostkowy raport gdzie zysk jest na razie sporo niższy ale dopiero w kolejnym kwartale będzie można określić dywidendę (powinna być wysoka), bardzo dobre przepływy operacyjne i bilans, wyniki lepsze od konsensusu link

Komputronik – (nie zauważyłem że wczoraj był raport) pokazał całkiem pozytywny raport, przy wzroście przychodów o 12% wzrosła im marża z 10,08 % do 10,27% (możliwe że widać efekty mocnej złotówki do dolara), jednak pozostałe koszty były wyższe r/r i mamy wzrost zysku netto o 9%, c/z spada do niskiego 4,22. Bardzo mocne przepływy operacyjne, mocny bilans i pozostaje czekać na realizację ugody po której zobaczymy co faktycznie w firmie zostało.

Avia AM Leasing – tak na szybko – oczekiwałem 4 mln usd zysku a jest 3,2 mln usd, co ciekawe widziałem oczekiwania nawet 10 mln usd dlatego zobaczymy jaka będzie reakcja dzisiaj rynku. Na gorszy wynik wpłynęło zaskakująco niski zysk spółki zależnej (JV Chiny) gdzie oczekiwałem nawet 3 mln usd a jest 0,5 mln usd straty (trzeba poczytać czemu tak się dzieje) !!! Nie zmienia to faktu iż spółka jest nisko wyceniana (c/z 2,75) i bardzo perspektywiczna.

14.02 – Danks (dzięki któremu blog powstał) pomimo wzrostu zysku netto o 320% na który wpłynęły „Inne przychody operacyjne” (nie do końca wiem co w nich siedzi, może konsolidacja spółki zależnej) to mamy duży spadek przychodów bo aż o 37% i to jest największy negatyw wyników. Co więcej zarząd spodziewa się dalszego spadku przychodów więc pewnie i zysk też spadnie. Przepływy operacyjne całkiem przyzwoite w 4 kw (wyższe od zysku netto) i jedyny ale największy atut Danksa to świetny bilans. Przy braku zobowiązań finansowych firma posiada 13 mln gotówki czyli więcej niż obecna kapitalizacja firmy 11 mln. 

Modecom – przychody niższe o 5% a zysk o 13%, wpływ na niższy zysk mają ujemne przychody finansowe (-0,224 mln) a może to dotyczyć zabezpieczeń walutowych, złotówka do dolara w końcu roku mocno się umocniła i możliwe że musieli wykazać straty na zabezpieczeniach walutowych. Brzydko wyglądają też w całym roku przepływy operacyjne gdyż przy rocznym zysku 4,5 mln mamy ujemne przepływy 0,854.

Onico – wynik na poziomie zysku netto wyższy o 15% r/r ale trzeba pamiętać że rok temu 3 mln utworzyli rezerw (nie do końca jasne po co). Generalnie jest lepiej niż można było oczekiwać choć brzydko wygląda spadek przychodów o 23%, niekojące też są nadal ujemne przepływy operacyjne co przy spadających przychodach nie powinno mieć raczej miejsca.

Telestrada – na poziomie zysku netto wynik jest zdecydowanie niższy od moich szacunków (2,75 mln szacunku zysku do 1,42 mln faktycznego zysku) a wynika to z faktu iż cytuję „W pozostałe koszty operacyjne zaksięgowano jednorazowe pozagotówkowe koszty wyburzonych budynków (wartość z momentu zakupu nieruchomości obejmującej grunt i budynki) w wysokości 1,838.126 PLN„. Jest to wyłącznie zabieg księgowy ale gorszy wynik poszedł w świat. Przychody tak jak można się było spodziewać spadły o 5% ale wzrosła mocno marża na sprzedaży z 45%  do 57%, przepływy operacyjne nadal świetne bo w 4 kw 3,4 mln a w całym 2017 roku 15,7 mln przy rocznym zysku netto 10,14 mln, c/z rośnie do 5,4 czyli nadal nisko.

Aiton pokazał słabe wyniki, bardzo spadła rentowność bo przy spadku przychodów o 9% zysk ze sprzedaży spadł aż o 50%, pytanie czy to pogorszenie rentowności może być wynikiem zmian w organach firmy, c/z 8, przepływy operacyjne sporo słabsze i widoczny jest duży spadek środków pieniężnych r/r co może wpłynąć negatywnie na wysokość tegorocznej dywidendy.

Prolog – znowu mocne wyniki pokazał, wzrostu zysku i przychodów o około 15% r/r, c/z w okolicach 5, przepływy operacyjne niższe od zysku netto ale to może wynikać z charakteru prowadzonej działalności, rzuca się w oczy mocny wzrost WNiP i środków trwałych (rzekomo kupili wózki widłowe i maszyna do etykiet). Bardzo tania firma ale na horyzoncie możliwe zagrożenie (nie wiadomo czy firmy dotyczy) a mianowicie zniesienie obowiązku banderolowania win przez małe firmy winiarskie.

Madkom  – tak jak można się było spodziewać pokazał mocne wyniki, przy wzroście przychodów o 103% zysk wzrósł o 0,5 8mln a c/z spada do 5,25, dobre przepływy operacyjne choć sporo niższe od zysku netto, poprawa też bilansu, wysoka amortyzacja. Ciekawe stwierdzenie zarządu „W ocenie Zarządu Jednostki Dominującej – niedoszacowanie kursu akcji uniemożliwia podjęcie kroków związanych z dalszym rozwojem. Zarząd Jednostki Dominującej nie wyklucza podjęcia współpracy z nowymi inwestorami, którzy będą mogli zwiększyć płynność podmiotu bierze jednak pod uwagę możliwość rekomendacji na najbliższe WZA uruchomienia programu skupu akcji własnych” – może świadczyć iż planują emisję akcji. Lekko negatywny jest za to raport miesięczny gdzie mamy spadek przychodów o jakieś 5%.

Aleja Samochodowa  – kolejny raz świetne wyniki patrząc na RZiS, jednak jest to spółka z bardzo ograniczonym zaufaniem do zarządu (głównych właścicieli), zawsze w tych raportach się coś nie zgadza (przepływy wcale się nie bilansują i zgadzają), inwestycja tylko spekulacyjna.

13.02 – Vidis – pokazał fantastyczne wręcz wyniki, wzrost przychodów o 67% a zysku aż o 143%, c/z spada do niskiego 1,92. Na tak dobre wyniki wpływ miały 2 czynniki: program dla szkół „Aktywna tablica” oraz słaby usd gdyż są oni importerem dolarowym ” w omawianym kwartale znacząco umocnił się kurs złotego. Sytuacja ta miała szczególnie korzystny wpływ w momencie regulowania zobowiązań z tytułu zakupionych artykułów wobec kontrahentów”.
Wszystko wskazuje że można spodziewać się poprawy jeszcze wyników w tym roku gdyż zarówno kurs walutowy pomaga jak i przejęli rentowną spółkę. Vidis jest przykładem że warto czasem inwestować w mało płynne spółki, ja ją dodałem do potencjalnych inwestycji przy kursie 1,60 zł ale nie kupiłem bo zdarzało się że w tygodniu nie było żadnej zawartej transakcji, obecnie kurs jest aż 115% wyżej i obroty mocno wzrosły (nawet po 100.000 dziennych obrotów).

12.02 –  Cloud – pomimo wzrostu w 4 kw przychodów o 15% to zysk spadł aż o 25% na co wpłynęło przeszacowanie (koszty finansowe) posiadanych środków w eur o jakieś 2,7 mln r/r, zaczyna się też potwierdzać moja teoria że te wyniki są naciągane gdyż za zyskami nigdy nie idą przepływy operacyjne, w całym 2017 pokazali 22 mln zysku netto a przepływy operacyjne tylko 0,3 mln, podobnie było też w 2016 r. gdzie zysk 20 mln a przepływy operacyjne to 10,7 mln. Gdzie w 2 lata podziało się 30 mln gotówki (nie płacą im kontrahenci ?

Agroliga z newconnect pokazała fajny raport, zysk w 4 kw wzrósł o 91% do 1,857 mln eur a przychody wzrosły o 4,70% do 7,24 mln eur, c/z spada do bardzo niskiego 1,25. W tym kwartale kończą dużą inwestycję która może poprawić przyszłe wyniki.

Od poniedziałku zaczyna się wysyp wyników za 4 kwartał głównie ze spółek z newconnect dlatego ciekawe wyniki i spółki krótko napiszę w tym poście (nie komentarzu).

W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy
na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem

aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany. Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe i obraźliwe komentarze nie odpisuję i komentarze te mogą być w każdej chwili usunięte !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
!!! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów i doświadczeń inwestycyjnych i nie może być traktowany jako porada inwestycyjna.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a
szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku
inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. 

avatar
81 Comment threads
97 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Typer 3for3Marcin R.Czepantommy501Corcoran Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie a co sądzisz o spółce Photon Energy z New Connect? Firma zajmuje sie budowa i serwisowaniem elektrowni fotowoltaicznych. Do 2021 ma wybudować ponad 100 MW nowych elektrowni do wlasnego portfolio. Szprotek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuje za spostrzeżenia na temat wymienionych przeze mnie spółek. Termus

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ciekawe raporty podały firmy Remak, Sevanet i GOTFI. Dwie ostatnie to NC, więc mała płynność i duże ryzyko, ale Remak wydaje mi się ciekawą inwestycją. Nie rozumiem tylko z czego wynikają ujemne przepływy operacyjne?
Prezesie, mógłbyś odnieść się do ww. firm.
Termus

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie a co sądzisz o spółce Photon Energy z New Connect? Firma zajmuje sie budowa i serwisowaniem elektrowni fotowoltaicznych. Do 2021 ma wybudować ponad 100 MW nowych elektrowni do wlasnego portfolio.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć.
Co sądzisz o Akcjach Idea Banku czy cena jest już atrakcyjna?
Czy może czekamy na dalszą obniżkę… (trzeba pamiętać że to Spółka L.C. ;) )
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Adam.
Adam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, przyglądałeś się może ostatnio 4fun? Spółka spadła do linii trendu wzrostowego i technicznie jest na wsparciu. Wskaźniki interesujące. Na raport roczny jeszcze troszkę poczekamy, jednak ciekawe co mogą pokazać?
Gerard

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam, co myślicie na obecny kursu ifirmy 3,20 ? ktoś może szacował wyniki za 4kw ?
Michał H.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co do ifirmy – z lepszym zyskiem w q4 może być różnie, w 2016q4 wynik zawyżył segment IT, a ten segment (który tak na prawdę stanowi stosunkową małą część ich biznesu) jest narażony na duże wachania i ciężko przewidzieć jak będzie w tym roku. Jako że odchylenie w poprzednim roku było na plus to ja bym zakładał jednak wyniki płaskie lub nieco gorsze.
Zapędy rządu w kierunku ograniczenia samozatrudnienia rzeczywiście stanowią duże ryzyko na przyszłość, ale to temat raczej na 2019. W tym roku wydaje mi się, że uda im się poprawić wyniki ze względu na obowiązek raportowania jpk dla mikrofirm + trwającą tendencję migracji klientów z tradycyjnych biur rachunkowych do internetowych (bo taniej).
Wyniki w przyszłości mógłoby poprawić wprowadzenie produktu na rynki międzynarodowe, coś tam pisali że robią system księgowy na EU, ale ciężko powiedzieć na jakim to jest etapie i jak by im szło pozyskiwanie klienta za granicą.
Można też dodać, że mają 5 mln gotówki w kasie (a raczej mieli na zakończenie q3) przy kapitalizacji ~20 mln. No i trzeba też pamiętać o tych 327,5 tys. akcjach, które zostały wcześniej zamienione z imiennych i wprowadzone do obrotu w styczniu – tu jest ryzyko sypania, choć jak na razie nie było komunikatu o zejściu poniżej 5% (327,5 to ~5,12% akcjonariatu).

Spółka jest ciekawa, c/z ~10 przy założeniu dalszego rozwoju nie jest zbyt wygórowane, ale na dwoje babka wróżyła – są szanse i są ryzyka, każdy musi ocenić sam.

Jarek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam chcialabym sie dowiedziec jakie macie zdanie na temat spolki
Novavis po wynikach

pozdrawiam
Sylwia

Przemek
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeśli po zejściu firmy z GPW zostanę z jej akcjami to zostanie mi to zaliczone jako strata którą mogę rozliczyć? Orientuje się ktoś?

FAMAVIA

Przemek
Gość

Zostanie Ci zaliczona strata o ile je sprzedasz :-). W zależności od tego jak sprzedasz (czy przez DM, czy też przez zwykłą umowę cywilnoprawną) to odpowiednio dostaniesz PITa lub tez będziesz musiał sam wpisać koszty sprzedaży spółki. Natomiast radzę udokumentować koszty nabycia spółki – bo je na 100% będziesz musiał sam wyliczyć. Ciekaw jestem czy spółka zniknie z historii transakcji w DMach jak zostanie wycofana.

Wojt
Gość

Ryzykujesz Prezes z zakupem Fam? Czy odpuszczasz?

Marcin R.
Gość

A co jeśli nie będą wyplacac dywidendy?

Zgred
Gość

ryzykowne zagranie…
tak się tylko zastanawiam, czy nie byłbyś w stanie tymi 8k zł zagrać tak na giełdzie, aby wyciągnąć podobne pieniądze co (chciałbyś) na FAMie?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy na IKZE mozna kupic FAM? Czy to nie jest luka w prawie pozwalajaca wyplacic kase z Ikze bez podatku?
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć fachowcy podpowiedzcie czy jest jakaś strona gdzie wpiszę nazwę spółki i dowiem się kiedy przekazuje raporty chodzi mi o datę, znam kilka ale tam cała lista i ciężko się szuka.Pozdro Adam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja niestety nie zdecydowałem się na Skarbca gdy był w atrakcyjnych cenach, teraz obawiam się, że już kurs całkowicie mi odjechał.

Marek J

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam. Kupiłem akcje PCM, ale dziwi mnie ostatnie zachowanie kursu. Czyżby jednak dużo niższa dywidenda? Mam papier ze średnią 29 zeta.

Jaccek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co do Getback, to mam akcje ze średnią 19,xx zł i nie mam zamiaru sprzedawać. Wycena śmiesznie niska. Najwyżej potrzymam dwa lata i wtedy sprzedam za 30zł. Mam nadzieję, że nic nie zmusi mnie do wyciągnięcia tych pieniędzy wcześniej.

Zwróćcie uwagę na CDRL, który był tu też opisywany kilka razy. Prezesie czekałeś, aż cena spadnie aby kupić. Tymczasem, ktoś chyba ładne zakupy pod wyniki zrobił :)

CCC długoterminowo jest w ciekawym miejscu. Poziom 260zł to wsparcie kanału wzrostowego. Myślę, że ich biznes oraz eobuwie na dobre opanują region. Mają szansę utrzymać wzrost przychodów i zysków. Tutaj kwestią czasu jest, kiedy pojawi się czwórka z przodu :)

Daniel

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ok dziekuje za odpowiedź, ja mam akurat rachunek w mBank, spróbuje się tego dowiedzieć od nich.

Rusek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Panie Prezesie czy prawdą jest zdanie "wykup jest robiony wg prawa litewskiego." Mam wrażenie że na bankierze zaroiło się od trollów naganiajacych do wezwania.

Rusek

nde
Gość
nde

Tak trochę z innej beczki. Co się dzieje z Kanią?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czekam na dalszy rozwój wydarzeń. Na razie nie widzę powodu, aby odpowiadać na wezwanie. Kluczem jest stanowisko fundów i kwestia czy jeszcze w ogóle mają coś do powiedzenia w spółce. Trzeba jeszcze chwilę cierpliwie poczekać.
Twister.

Przemek
Gość

Fundusze powinny mieć 15% akcji Avii. 10% OFE i 5% TFI. Wolumen obrotu na Avii od 2017-07-01 (czyli początku od okresu, który nie był raportowany przez TFI) to ledwo 5.1%.
Wolumen obrotu od 1 stycznia to 2%. Wynika z tego że OFE mają conajmniej 8% (bo raportowały stan na koniec 2017 roku). A TFI też powinny coś mieć bo na 30.06.2017 roku miały 5% akcji, a do wczoraj łączny wolumen obrotu od 2017-07-01 to 5.1%, czyli TFI nie zeszły do 0, bo tyle nie obróciłoby się akcji.

Czepan
Gość
Czepan

1. Mogą sprzedać poza rynkiem
2. Mogli sprzedać w ostatnich dniach i jeszcze nie zdążyli zaraportować
Moim zdaniem fundy nadal mają akcje i będą walczyły o wyższą cenę

Zgred
Gość

fajne ilości na S…
ponad 102000 sztuk od jednego sprzedającego…

Zgred
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

trzeba obserwować flow-y do tfi… no i giełdy na świecie, jak się ulica podłączy, tfi będą kupować, to trzeba sprzedawać, bo będzie górka. Na dziś zainteresowanie tfi na ulicy nadal słabe… ŁD.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Spółka działa zgodnie z prawem litewskim. Jeżeli chcą zdjąć spółkę z giełdy to mogą to już teraz zrobić. Dywidendy będą wypłacane minus 15% podatek.Spółka poza kontrolą drobnicy będzie totalnie. Do Wilna można jeździć na walne, a co jak przeniosą siedzibę na Cypr albo do Chin? Przegraliśmy po raz kolejny ( dla mnie to już 6 wezwanie w ciągu roku). Wniosek – bardzo słaby rynek.Dużo spółek wycenianych poniżej wartości, których nikt nie kupuje.
bies

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A kiedy mozna sie spodziewac info, czy OFE ma jeszcze jakies akcjea
Maio

Czepan
Gość
Czepan

W ciągu 4 dni muszę ogłosić

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy ludzie którzy kupowali GetBacka po 25 zł jeszcze trzymają te akcje z jakąś nadzieją ? Bo zachowaniem przypomina drugi UNIMOT. Makabra.
Maniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dołączam się do pytania,proszę o opinię mądrzejszych,Daniel.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Moim zdaniem, to po ile się kupowało nie powinno mieć wpływu na aktualne decyzje. Liczy się tylko, czy w przyszłości ma szansę pociągnąć portfel czy go zwalić.
Wczoraj troszkę spanikowałem po info z USA i wywaliłem troszkę akcji. Jako pierwsza poleciała Avia, bo te podbitki po 1 akcji mnie wczoraj przestraszyły. Plułem sobie w brodę, bo myślałem, że dzisiaj będzie na rynku rajd, a tu pokusa by odkupić niżej :/.
Co do Getback to w poniedziałek i wtorek na godzinowym widać kilka zielonych świec na mocnym wolumenie (180k i 200k). To tyle co wczoraj cały dzień. Daje mi to nadzieję…
Gerard

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, pytałeś King_99 czy kupił pakiety poniżej 5,60, czy to ma związek z rozliczeniem IKE/IKZE?
Ja mam część kasy na IKE przeniesione z PPE, które w przypadku wypłaty z IKE w połowie powinny trafić do ZUS-u. Ciekawe jak to by się miało w przypadku materializacji akcji.
Gerard

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dokładnie pytanie czy OFE NN zeszło poniżej 5%

Patrząc na zestawieni akcjonariatu na koniec grudnia 2017 ładny pakiet miał też OFE PKO BP 3.46% (1,498,000 kacji) łącznie z NN to ponad 9% akcji.

Piterson

Zgred
Gość

a czy OFE mogą być w posiadaniu akcji nienotowanych ???
bo jeśli nie.. to są trochę pod ścianą…

Corcoran
Gość

tak o ile uda się zebrać grupę akcjonariuszy, która zablokuje plan zdjęcia spółki z GPW

Anonimowy
Gość
Anonimowy

AviaAML, czy my jako inwestorzy indywidualni posiadamy możliwość wpływu na cenę wezwania? Czy są narzędzia, których możemy użyć?

Tituch

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kurcze – mam zagwozdkę – Avia w moim portfelu to ponad 40% (ponad 200k PLN). Bardzo liczyłem na tą spółkę jeśli chodzi o zarobek. Nie wiem czy nie zostanę z nią poza giełdą. Trudno – zamiast mieszkania na wynajem zostanę z papierem. Zobaczymy co z tego wyniknie.
King_99

Czepan
Gość
Czepan

Myślę, że jak wypłacą dywidendę to możesz na tym jeszcze nieźle zarobić.
Orientowałeś się może jak wygląda sprawa trzymania takiej spółki poza giełdą? Jak wygląda komunikacja ze spółką, wypłata ewentualnej dywidendy?

Zgred
Gość

znaczy się nie chcesz odpowiedzieć na wezwanie???
kurde… ja bym tak nie ryzykował…
poczekałbym do ostatnich dni z odpowiedzią (licząc, że podniosą cenę) ale z papierem bym nie został…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam jeszcze trochę czasu zorientować się co i jak. Kto nie ryzykuje ten nie zarabia. Mi się nigdzie nie spieszy – kasa nie jest mi potrzebna – a nie mam lepszego pomysłu, żeby mieć spółkę, która zarabia takie pieniądze (i będzie zarabiać jeszcze więcej).
King_99

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Średnią mam trochę powyżej 5 PLN. Sprzedam pewnie na samym końcu z kont IKE i IKZE, bo tam łącznie mam tylko z 3k akcji.Z FAM-em też małym pakietem schodzę z giełdy kupionym po 2,31. Zobaczymy. Ale ostateczną decyzję podejmę pewnie przy końcu wezwania. Na razie od niedzieli zasłużony urlop :)
King_99

Czepan
Gość
Czepan

Zdjęcie z giełdy pewne, ale moim zdaniem nie po takiej cenie. Ja czekam na podniesienie. Mam nadzieję, że OFE jeszcze tam siedzą. I tak jak prezes mówi, nie sprzedawajcie teraz na rynku.
Z drugiej strony chcę zostawić sobie mały pakiet akcji, żeby mieć ciekawy przypadek i obserwować co się będzie działo po zdjęciu spółki z giełdy. Jak osiągną powyżej 95% to i tak sobie nie poobserwuję, ale jeśli nie to może być ciekawy przypadek do nauki.
Jak będzie wyglądał kontakt ze spółką? Jak będą wyglądały sprawy dywidendy?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak moze wygladac procedura samego wezwania? Czy to bedzie przez jakies litewskie biuro? Ciekawe jakie koszta wyjda?
Szeniek

Przemek
Gość

MBANK obsługuje wezwanie.

tommy501
Gość
tommy501

Witam nie mam akcji AAl jak myślicie czy warto wejść w te akcje z nadzieją, ze podniosą cenę?

nde
Gość
nde

Chyba wpierw będą chcieli ściągnąć akcje z giełdy. Przy 75% mogą to przegłosować na walnym. Co wtedy jak zostanie ktoś z akcjami na koncie?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

nie mogą przegłosować ściągnięcia mając tylko 75%, i to, że będa sami na walnym i będą mieli na tym walnym 100% głosów nic nie zmienia bo to nie o to tutaj chodzi

jr

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wg litewskiego prawa mogą. To nauczka. Nie kupować akcji litewskich i ukraińskich spółek.
trup

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wg polskiego też mogą patrz przykład Famu

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cena wezwania 15% taniej niż na wczorajszym zamknięciu walą sobie w ciula.

d.m.
Gość
d.m.

Żadne zbijanie ceny pod wezwanie teraz. Cena jest już ustalona na 5,62 i kurs po prostu do niej równa.

Corcoran
Gość

Wygląda to na zbijanie ceny pod wezwanie, średnia z 6 m-cy 5,42 zł/akcję i to może stanowić punk odniesienia

Wojt
Gość

Prezes jak to jest z tym wezwaniem. Jeżeli nie sprzedam im akcji czy bede miał prawo do dywidendy? Co roku?

ra
Gość

I wodospad na avia am i 10% ..

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Smieszna cena …
BBB

Ben
Gość
Ben

Tak naprawdę nie wiemy kiedy może być to wezwanie. Tego nie ma w informacji. Jest tylko, że celem porozumienie jest nabycie 100%. Ale kiedy?

Ben
Gość
Ben

No to już nieaktualne

nde
Gość
nde

Jakby dali 12 to chyba bym oddał bez większego zastanowienia. Ciekawe, oprócz progu cenowego jaki zostanie zaproponowany w wezwaniu, jest także to jak zareagują na nie akcjonariusze.

Piotrek
Gość

a takie pytanie bo nigdy nie mialem okazji miec akcji jak jest wezwanie, wtedy wystarczy wystawic na sprzedaz czy oni to jakos z automatu kupuja po okreslonej cenie inakcje znikaja z naszego konta? prezes prosze o odpowiedz

d.m.
Gość
d.m.

http://bfy.tw/GcBY
Internetu Ci zabrakło?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

średnia z 6 miesięcy to 5,42, więc skandalicznie mało. Mam nadzieję, że nie będą skąpić w wezwaniu.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Robi się ciekawie. Jeśli wezwanie to po ile?
mnogi

Ben
Gość
Ben

Razem porozumienie ma 78,27% akcji, a więc zostaje blisko 22

Piotrek
Gość

a co powiecie o nabyciu pakietu akcji? mowa tez o aviaaml. komunikat z godz. 8.12

nde
Gość
nde

Tak, tak. W jednym czasie pisaliśmy ;)
2 pytania Prezio: jak oceniasz tą inicjatywę drobnych akcjonariuszy i możliwość/wysokość dywidendy? Oczywiście mowa o AAL.
Pytanie do techników: sytuacja AAL, następne opory itd.
Z góry dziękuję.

nde
Gość
nde
Marcin Ł
Gość

Prezes możesz się odnieść co do ostatniej sesji Aleji , czy czasem nie było to wywalanie pod raport ? jak widzisz dalej spółkę w krótkim terminie , jeszcze kilka słów prosiłbym o Bloober

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ile powinno wyjsc dywidendy od Telestrady?
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, co do Madkom, znów mi się tu kojarzy analogia z Vidis, gdy pytasz co po tych 2-3 bogatych latach?
Zarząd Madkomu w raportach wyraźnie sygnalizuje, że dąży do zwiększenia przychodów z usług serwisowych i faktycznie tak jest. Te usługi to pewnie coś w rodzaju abonamentu rocznego i one dają im gwarancję stałych przychodów przez kolejne lata. W założeniach sprzed 3 czy 4 lat mieli docelowo właśnie w 2017-18 osiągnąć taki poziom przychodów z ww usług, aby móc się tylko z tego finansować a kontrakty i wygrane przetargi byłyby tylko na plus. Mają jeszcze 2-3 lata na osiągnięcie tego typu stabilizacji finansowej. Bo przez ten czas będą duże przychody i nowi klienci z dotacji UE.
Mnie spółka przekonuje, bo wydają się być bardzo transparentni. Choćby w komunikacji z akcjonariuszami.
Co do emisji, to stawiałbym, że jeśli w ogóle będzie to pójdzie dużo powyżej obecnego kursu… I znowu byłoby jak w przypadku Vidis, gdzie ostatnio była emisja o 40% wyżej od ówczesnej ceny rynkowej.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Poproszę o pomoc bo już się zgubiłem czy Orzeł to to samo co Orzeł biały? czy dwie różne,bo Orzeł podał dobre wyniki i chciałem kupić ale już zgłupiałem.
Mucha

Karol Adx
Gość

Plus za rok muszą wykupić obligacje za prawie 2 mln PLN. Zabezpieczone na lini produkcyjnej, z tego co wiem kilka osób nie będzie skłonna je refinansować i liczą na pełen wykup.
Na zmiany po przetasowani akcji bardzo bym nie liczył.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

akurat Madkom przy ostatnich spadkach nawet nie drgnął. W raporcie za 4 kwartał jest zapowiedź, że na walnym rozważą skup i to może wzmocnić po stronie kupna papier.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na takich Madkomach to jest jeden problem. Płynność. Jak stany znowu zaczną spadać po 5% to te wszystkie Madkomy lecą i po 20%. A to dlatego że tam inwestory wkładają po 1, 2 góra 5 tys. zł i łatwiej akceptują stratę 200 lub nawet 1000 zł i sypią tymi swoimi perłami bez opamiętania.
trup

Zgred
Gość

chyba, że stany będą rosnąć to na takim Madkomie wzrosty rzędu 20% mogą się pojawić…

Unknown
Gość

Dzień dobry,

Czy prezes przyglądał się może spółce JHM Development?
C/Z 6
C/WK 0.4

Spółka szacuję wzrost przychodów 140 mln za 2017.
Jestem ciekaw opinii :)

Matt

bufon
Gość
bufon

Madkom ktoś cały czas sypie i dobrze to nie wygląda.
Prolog ładne wyniki(nie spodziewałem się)
Aiton za 4 kwartał bardzo słabo (dywidenda pewnie bedzie podobna jak za 2016r)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Madkom podał wyniki, C/Z spada do 5.
mn

Arek
Gość

Obie ciagna w gore od czasu jak w PL jest wiecej Ukraincow, ktorzy masowo przerzucaja czesci na swoj rynek.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Autopartner też nie odpuszcza,wyniki 41% w górę r/r…kupiłem dzisiaj
BBB

Zgred
Gość

Aleja Samochodowa bardzo ładne wyniki imo…

Zgred
Gość
Piotr Mróz
Gość

Kupując mennica mam 3 w 1 ☺

Piotr Mróz
Gość

Prezesie czy kiedykolwiek przyglądałem się Mennica i jej inwestycjach deweloperskich. Ciekawi mnie tem twoja opinia o spółce Tim.

Piotr Mróz
Gość

Kurs podczas ostatniej paniki prawie niedrgnoł.Ostatnie dni to spore obroty.Cały czas pamiętać należy,że robią monety na cały świat.W Polsce monopol na bicie monet.Był nawet plan zakupu kopalni złota w Afryce ale narazić cisza.

Przemek
Gość

Mennica wcale nie ma monopolu na bicie. NBP ogłasza przetargi i wygrywają je również mennice zagraniczne. Przez w latach 2014-2016 groszówki były bite przez mennicę brytyjską. Dopiero od 2017 znów są bite przez mennicę:
http://wyborcza.pl/1,155287,21028602,bedzie-repolonizacja-groszowek-bicie-monet-1-gr-2-gr-i-5-gr.html

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W kraju konkurencji nie ma.Oddanie kontraktu Brytyjczyków to jak sobie przypominam trochę polityczna. (coś u Sowy wyjaśnianie :-)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Po ostatnich spadkach atrakcyjnie wskaźnikowo wyglądają Esotiq i Odlewnie, co sądzisz Prezes o tych spółkach, są wartę zakupu , intrygują mnie zwłaszcza Odlewnie niska wycena, dywidenda, w czerwcu kończą im się raty układowe, także od 3 kwartału 2018 będzie dodatkowa kasa dla spółki Paweł

gregoriorye
Gość

Czyżby to oznaczało, że Tarczyńscy dogadali się z fundami? A może jeszcze jest do ugrania kilka procent?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nagonka to za dużo powiedziane, ale faktycznie chwalę spółkę, bo wydaje się że kurs jest zdecydowanie za nisko w stosunku do perspektyw na najbliższe lata. C/Z jeśli w 4 kwartale zarobią tyle co w poprzednich trzech spadnie do około 5, a to już jest atraykcyjnie.
Vidis wygląda obiecująco, ale wciąż zadłużenie i zapasy są dla mnie za wysokie. Akurat w tej branży zapasy to samo zło.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, to co piszesz dziś o VIDIS moim zdaniem będzie można niebawem skopiować na MADKOM.
mn

Arek
Gość

Ja trzymam, a mam srednia 45 I dosc pokazna kwote. Ciezko mi sie z ta inwestycja rozstac, wczesniej nie mialem takich problemow wiec moj blad. Spodziewam sie dalszych spadkow co prawda I po przekroczeniu bariery 20 PLN wlaczy sie stop loss.

Wojt
Gość

Powtarzałem, powtarzam i będę powtarzał. DYWERSYFIKACJA, DYWERSYFIKACJA I JESZCZE RAZ DYWERSYFIKACJA.

Arek
Gość

Akurat portfel mam zdywersyfikowany I wlasnie ze wzgledu na to, ze strata sie bilansuje zyskiem na innych spolkach ciezko mi sie z nia rozstac, bo przyznam szczerze wierze w potencjal.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytanie do mądrzejszych ode mnie: czy jest sens długoterminowego trzymania Unimotu ? Jakie są szanse, że spółka kiedyś wróci w "przyzwoite" rejony, a jakie są szanse, że to nie koniec spadków ?
Maniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy mógłbyś się odnieść do wyników Aramusa?
Szeniek

Arek
Gość

Jak na razie 16% w dol. Nie znam spolki, ale ciekawe z czego wynika takie masowe wyjscie (obrot to jedynie 141k PLN, ale jak na ta spolke to dosc sporo).

Zgred
Gość

Cloud w 7 miesięcy spadł 50%…
ciekawe gdzie jest dno…?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

pokazali w raporcie 7,1 mln euro w należnościach, na które podpisano porozumienie z dłużnikami z terminem spłaty 30.04.18. Tu jest te 30 mln brakujące w przepływach operacyjnych.Pytanie ile z tego spłynie?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Myślicie, że na Avii może być wezwanie? Kurs dziwnie trzymany.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a kiedy Avia podaje wyniki bo nie mogę znaleźć
mucha

Andy
Gość

Pokłosie piątkowej informacji o finansowaniu oraz odbicie na giełdach uruchomiło popyt na papier :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj Prezes,

co myślisz o Decora, mocno ja zgnoili przez ostatnie 2 tygodnie? Jaka szacujesz dywidendę?

Pozdro
Apacz

nde
Gość
nde

Jak na razie powrót do ceny otwarcia. Trzeba powoli i cierpliwie poczekać. Teraz najważniejszy raport, a potem zobaczymy.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Avia przebiła opór i może przy pozytywnych wynikach spokojnie dotrzeć do 7,4 zł. Kto wie czy to nie będzie spółka 2018 r.
Dla mnie jeszcze czarnym koniem jest Madkom. Za 2 dni wyniki – r/r powinno być znakomicie, a backlog na ten rok wygląda bardzo obiecująco.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na razie to nie widać powodów żeby hossa miała się skończyć.
Zwykła korekta wychładzająca rozgrzane głowy i tyle.
Chyba ze wyskoczy jakiś czarny łabędz , 100 % pewności nigdy nie ma .

muzyk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Koniec korekty ?

muzyk

bufon
Gość
bufon

Agroliga na dłuższą metę może być dobrym wyborem(fajne wskaźniki).Niestety wolumen obrotu jest strasznie niski.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.