"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Do przeczytania i przemyślenia dla hejterów – moje historyczne wyniki

W dniu wczorajszym po opublikowaniu ostrzegawczego posta o 11 bit pojawiła się fala krytyki na mnie podważająca moją wiedzę i zdolności inwestycyjne. Nie widzę sensu polemizować z hejterami którzy pewnie mają akcje wspomnianej spółki, nie przyjmują ostrzeżeń i krytyki dlatego na faktach pokażę czy potrafię zarabiać na giełdzie czy nie.

Czytelnicy którzy czytają bloga od jego powstania w październiku 2016r. doskonale wiedzą iż blog jest kontynuacją mojej „twórczości” na bankierze na którym prowadziłem swój rzeczywisty portfel, pokazując i opisując wszystkie swoje zagrania i na koniec miesiąca potwierdzając to zrzutami ekranu z rachunku maklerskiego. Uważam że nie można lepiej potwierdzić swojej wiedzy niż faktyczne wyniki. I co pokazałem (udowodniłem) ?
W okresie 29 miesięcy (od 25.03.2014 do 09.08.2016) na rachunku IKZE zarobiłem 696% !!! link (stan początkowy 9.100zł – stan końcowy 73.300zł) co daje miesięczną stopę zwrotu 24% !!!
Moje potwierdzone transakcjami stopy zwrotu link wyniosły +87% w 2016 roku link oraz 25,40% po 11 miesiącach 2017 roku (mój benchmark WIG odpowiednio urósł w tym czasie 11,38 % i 20,65%).
Mój rzeczywisty zysk (musicie uwierzyć bo tego nie udowodnię) za ostatnie 5 lat wyniósł 303%!!! W tym roku pomimo spadków na gpw mam tylko 4% straty a głównie stratę wygenerował mi FAM który opuścił giełdą (tutaj trwa dochodzenie prokuratorskie i jest szansa że za kilka lat odzyskam część kasy i może nawet zarobię).
 W tym samym czasie (5 lat) WIG wzrósł o 2,87% czyli mniej o 300% mój wynik.
Hejter @ Sławomir (jeśli tak faktycznie się nazywa) wczoraj napisał na blogu
Panie Sławomirze czy udowodniony zarobek 696% w 29 miesięcy oraz to że notuję lepsze stopy zwrotu niż WIG oznacza że mam jaja i muszę coś jeszcze udowadniać ?
Oczywiście nie oczekuję odpowiedzi bo po co, znam swoją wartość i mi to wystarczy. Jak ktoś chce czytać mój blog to zapraszam, jak ktoś nie chce to jego wybór i żegnam.
Kolejna rzecz. W sieci jest wiele blogów czy analityków którzy pokazują swoje zagrania i biorą za to grubą kasę. Najbardziej znany w sieci autor (nie ujawniam kto choć pewnie się domyślicie) który za swoje typy/analizy bierze ponad 500zł rocznie od abonentów i co kwartał podaje 15 najlepszych jego zdaniem spółek na gpw.
I jak spisywały się wytypowane przez niego spółki od 1 kwietnia 2018 do dzisiaj czyli od wydania jego raportu podsumowującego 4 kwartał? Średnio każda z tych 15 spółek wygenerowała 23,34% straty, najwyższy wzrost to 28% a największy spadek 88,60%. Wskazania tych spółek pozostawiam bez komentarza, niech każdy sobie przemyśli czy łatwe jest inwestowanie na tak trudnej giełdzie.
I jeszcze na koniec temat Unimotu który mi wielu czytelników wypomina i nie bardzo rozumiem tylko dlaczego. Jeśli ktoś spapugował moje kupno to dlaczego nie spapugował mojej sprzedaży. Ja sprzedałem akcje Unimot po 35,97 (obecny kurs to 8zł) ze stratą 9% czyli nie dużą link. Jeśli ktoś trzyma akcje do dnia dzisiejszego to tylko jego problem i nie powinien mieć do nikogo pretensji.
Mam nadzieję że tego typu post pokazujący iż potrafię inwestować na giełdzie będzie pierwszym i ostatnim. Jeśli to kogoś nie przekonuje to nie mój problem a tylko jego. Liczę że krytycy zanim zaczną mnie krytykować najpierw przemyślą czy słusznie robią.
Mam nadzieję że nikogo tym postem nie obraziłem oraz apelują o rozsądek i rozwagę zarówno w życiu osobistym jak i inwestując na giełdzie.
UWAGA!!!
dodano 22.11.2018 godz. 14:45
Żeby pokazać że nie tylko kiedyś potrafiłem zarabiać ale nadal potrafię to wrzucam podsumowanie dwóch dzisiejszych transakcji giełdowych które wykonałem. Kupiłem i sprzedałem dzisiaj BBI i Atlas i na tych dwóch transakcjach netto zarobiłem 318 złotych co od kwoty 1800zł daje 17,60% czystego zarobku.

Jak komuś jeszcze mało to załączam jeszcze wpis o Grodnie

W ciągu 2 dni od mojego wpisu kurs Grodna urósł o 40% (obecnie jest na górnych widełkach ze wzrostem 43%) i dzisiaj jest wraz z Atlasem „królem” sesji na GPW.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a
szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku
inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

avatar
21 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
SebastianD Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
L.
Gość

… zapomniałem jeszcze dodać w przymiotnikach "unikalny" w przestrzeni "blogi giełdowe".

L.
Gość

Szczerze mówiąc nie czytałem wpisu oraz komentarzy. Ale nawet gdyby portfel miał -50% to i tak blog jest wartościowy, ciekawy i z przyjemnością go regularnie czytam.

Wojetek
Gość

Ok teraz odnośnie stopy zwrotu rozumiem że te 9100 zł wzięło się z wpłat w 2014 i 2015. Bo z posta wyciągnąłem wniosek że 9100 zł było startowo a nie było dopłat w 2015/2016 lub nie zostały uwzględnione. Więc faktycznie używając XIRR byłoby ponad 700%. Gratz :)

"Co się stało że Vestor w 2 miesiące obniża o 50% prognozy zysku w 2019 roku ?" – analitycy się doedukowali z branży ;) Generalnie rekomendacje mają tendencje do podążania za kursem i nadmiernej estymacji. Sam też padłeś "ofiarą" własnych i cudzych AF – miałeś przecież Getback, BAH czy Unimot – gdy robiłeś ich analizy wyliczenia zapewne wskazywały na zupełnie coś innego niż zdarzyło się w rzeczywistości. Dlatego jak piszesz rozsądek jest najważniejszy a nie ślepe kopiowanie czyjegoś zdania – tu się w 100% zgadzamy mimo odmiennego warsztatu analitycznego ;).

Wojetek
Gość

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze, bo śledzę bloga od samego początku ;) "W okresie 29 miesięcy (od 25.03.2014 do 09.08.2016) na rachunku IKZE zarobiłem 696% !!! link (stan początkowy 9.100zł – stan końcowy 73.300zł) co daje miesięczną stopę zwrotu 24% !!!" – 1. Czy to oznacza że nie dopłacałeś do IKZE na początku 2015 i 2016 roku maksymalnego limitu ? Bo jeśli były dopłaty to chyba zdajesz sobie sprawę że to się trochę inaczej liczy ;) (przez fukcję XIRR) 2. Nawet nie sądziłem że aż tak spółki Alberta podspadały, choć aby nie porównywać jabłek z bananami to mogłeś podać je YTD (bo swój wynik tak podajesz a nie od kwietnia) 3. Odnośnie 11bit – to tylko estymacje analityków. Założenia dot. sprzedaży Frostpunka na poziomie 4-5 mln były bajkami dla grzecznych dzieci, nie ten gatunek, nie ta skala. Co nie zmienia faktu że premiera była udana, jedynie oczekiwania inwestorów były kompletnie "odjechane". Na gamedevie dało się zarobić, jak i również teraz (zarówno short jak i long) i naprawdę nie widzę powodu by bić w tą branżę i pisać teraz BAŃKA/BALON itd. 4. Zamiast pisać podobne j/w posty to wszelkiej maści hejterom zamkniesz usta prowadząc rzetelnie i sumiennie portfel – na realnych środkach czy też wirtualnych to już twoja sprawa. Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Fajny temat…Jednego jednak nie potrafię zrozumieć: po co się tłumacząc ze swoich transakcji? Najważniejszy na rynku jest wiarygodność i na pewno Przemek i Paweł ją mają. Sorki, że na "Ty", ale "panowanie" robi dystans…

Każdy odpowiada za swoje transakcje i powinien mieć dystans do siebie i za swoje wtopy. Nikt, nikomu nie nakazuje klikać "enter". My jako forumowicze powinniśmy czytać didaskalia i obrać adekwatną strategię/taktyke inwestycyjną czy też spekulacyjna. To wszystko zależy od danej persony. Niech każdy sobie zarabia na różnorakich instrumentach. Ważne, żeby to było efektywne. A jak jeszcze bedzie efektowne-to super:)

Nieuk.

Łukasz K
Gość

Wyniki 696% w 29 miechów to super rezultat, trochę niezgrabnie użyłeś pojęcia średnio miesięczny zarobek, stąd ten komentarz anonimowyego.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"W okresie 29 miesięcy (od 25.03.2014 do 09.08.2016) na rachunku IKZE zarobiłem 696% !!! link (stan początkowy 9.100zł – stan końcowy 73.300zł) co daje miesięczną stopę zwrotu 24% !!!"

Chodziło raczej o 2.4% :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

zaglądam tutaj czasem, i sądzę, że jeśli korzyści mają ci co to czytają i potem ew kopiują te ruchy w realu, to też zyskuje głównie na tym prezes, bo on nie ujawnia w co inwestuje i nigdy nie wiadomo, czy np nie poleca czegoś z czego chce wyjść, lub też nie chwali właśnie dlatego by zysk był nie 2-5 procent a 10-20
więc ten blog to nie jest działalność charytatywna
pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki blogowi zwróciłem uwagę na iAlbatrosa. I za to wielkie dzięki.
tom

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja na Getback i AbcDate też wielkie dzięki

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No to przecież jasne, że prezes nie będzie polecał (opisywał pozytywnie) jakiejś spółki którą chce kupić, dopóki sam nie zajmie pozycji (kupi tyle akcji ile ma w planach).
tom

luke
Gość

Prezesie,
kiedy wypełniałem ostatnią ankietę na blogu wpisałem w komentarzach, że dużo rzeczy jest super ale wydaje mi się, że są wpisy, która mają za dużo emocji. Tak też postrzegam twoją odpowiedź na hejt dotyczący 11 bit. Tu przykładem powinien być obs, który najczęściej się nie broni, a jedynie argumentuje krótko jakie on ma zdanie. Pisanie o swoich wynikach inwestycyjnych, czy też porównywanie się z innym blogerem/inwestorem uważam za niepotrzebne w takich sytuacjach.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Głowa do góry i rób swoje, 'haters gonna hate' btw. Ostatni screen 'kolejki kup/sprzedam' to z poziomu rachunku maklerskiego masz czy to inne wwww?
Sebastian

Darek
Gość

Wyniki imponujące, ale chyba bardziej się liczy, ze chcesz się ta wiedzą dzielić i znajdujesz czas na prowadzenie bloga. Dołączam się do podziękowań większości ;) Jestem tu bardzo krótko, ale bardzo szybko zauważyłem jakie błędy robiłem zanim zacząłem czytać analizyprezesa… Można się od Ciebie sporo nauczyć!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie trzeba się czasem bronić to fakt. To lepiej niż pozwalac na hejt . Ale starzy bywalcy wiedzą że robisz dobrą robotę

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"nie ufaj ludziom którzy ciągle głaskają cię,
ściągają czapki".
Kto to śpiewał, kto wie? Chyba że tu sama młodzież…
tom

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie szacunek. Wyszukujesz perełki, masz nosa, każdy inwestuje na własny rachunek. Warren Buffet też nie inwestował w spółki których działalności nie rozumiał.
Rafał

Jaksa A
Gość

Witam.

Panowie szacun, Prezesowi za wynik a koledze za wpis na blogu Prezesa. Bankier ma swoje za pazurami tu tego nie chcemy. howgh

Wojt
Gość

Drogi sławomirze. Ja się przyłączam do słów Prezesa i podobnie jak on uważam że 11bit to balon. Wszystkie spółki z gamedev wycenia się medotą opcji rzeczywistych. Czyli tak naprawdę nie da się ich wycenić. Jest to po prostu owczy (nie mówiąc barani) pęd bo rośnie. Nie jest to poparte zyskami. Czyli powiedz mi w co inwestujesz w fatamorganę? Pozdrawiam Prezesie. Walcz z tymi Ikarami :-)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, szkoda nerwów zawsze komus bedzie w tyłku mało ;) Masz szacun u zdecydowanej większości czytelników bloga i jestes simply the best!!!. Mam nadzieje ze hejty nie wpłyną na dalsze prowadzenie dobrego konkretnego bloga!
Roman

sławomir
Gość
sławomir

Szanowny Panie Prezesie. Skrytykowałem Pana za post o 11 bit studio. Podtrzymuję moje zdanie ,że Pana analiza nie jest rzeczowa , niestety. Płytka, powierzchowna oparta na tabelce z Vestora. Dalej faktycznie nie ma co roztrząsać całej sprawy. Po prostu nie mamy pola do dyskusji. Pan jest na " nie" jeśli chodzi o gemdev i szuka Pan okazji do jakiejkolwiek krytyki na pierwszym lepszym przykładzie. Niestety tym razem ktoś się odezwał kto pozwolił sobie na dość ostrą krytykę, a Pan zamiast bronić swoich racji nazwał mnie hejterem. Gratuluję. Teraz to takie modne i na topie , że można kogoś od hejterów czy trolli zwyzywać. Oczywiście nikt PAnu nie zabroni . Przyjmuję to " na klatę".
Trochę Pan zjechałem to fakt, ale prowadząc bloga publicznego musi Pan brać pod uwagę to , że niestety może Pana też ktoś skrytykować tak jak Pan skrytykował spółkę 11 bit.
Szczerze Panu gratuluję wyników jakie Pan osiągnął i życzę, również dużych zysków w przyszłości.
Pozdrawiam
Sławomir P. hejter

MJ
Gość

Respect !!!

Przemek Staniszewski
Gość

Prezesie – Przemku. Szkoda nerwów – Ci, którzy czytają Twojego bloga i wyciągają z tego sensowne wnioski to wiedzą, że robisz to dobrze i sensownie. Że nie unikasz błędów? Każdy z nas je robi. Ja w części z Twoimi decyzjami się nie zgadzam, czasami o tym piszę, czasami nie, ale szanuję to co robisz. Wiesz dlaczego – przede wszystkim dlatego, że jednak za każdą Twoją decyzją inwestycyjną stoi pewien pomysł – może słuszny, może nie – ale nie można powiedzieć, że to jest liczenie na szczęście. Masz plan (choć nie można go zapisać w algorytm – i całe szczęście zresztą) i pomysł a to ważne.
Więc po prostu rób swoje i szczerze mówiąc nie trać więcej czasu na takie wpisy – szkoda nerwów. Rozumiem dobrze, że to boli jak ktoś podważa Twoje wyniki czy zdolności – sam to kiedyś przechodziłem ale, IMHO, lepiej dać spokój hejterom i przestać tracić na nich czas. Ten jeden wpis jest ok bo pokazuje, tym mniej zorientowanym (albo tym co się nie chce/nie mają czasu wertować historii bloga w tył), że można zarabiać Twoim podejściem. A, że to nie jest św. Graal – no jasne – nie ma takiego – im wcześniej ludzie to zrozumieją tym większą szansa, że będą na GWP zarabiać a nie będą dawcami kapitału.

pozdrawiam serdecznie
Przemek (też :))

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie będę dublował tego co napiszał Przemek Staniszewski, bo w pełni się zgadzam z Jego opinią. Myślę, że większość z nas docenia to co robisz i często korzysta z Twoich wpisów, bo są one inspirujące i niejednokrotnie zmuszające do dokonania refleksji nt inwestowania.
Odmienne zdania zawsze będą, ale nie przejmuj się nimi i dalej rób to co do tej pory.
Pozdrawiam Łukasz_S

SebastianD
Użytkownik
SebastianD

Ech te stopy zwrotu: kupiłem na ikze cd po 24,5 PLN,a często pokazuje mi powyżej 800%. Taki wypadek w pracy.No tak, przez pięć lat to nie tak dużo.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.