"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 5b/2017

dodano 23.05.17 – spółka zależna od 4fun (Screen Networks) rozpoczęło współpracę z Polsat Media odnośnie sprzedaży na ekranach LED link
 
Unimot w kwietniu odnotował wzrost przychodów o 100% link

22.05.2017 – dm bos wydał rekomendację dla Unimot z ceną 54 złW
poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem

aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany.  Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe komentarze nie odpisuję !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady.
avatar
99 Comment threads
98 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ArturMagneto59scoobyMarcin R.Karol Adx Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Artur
Gość

Dzięki Prezesie, że zawsze można na Ciebie liczyć. Ja zauważam tutaj potencjał wzrostu rentowności gdyż te dwie firmy mocno cenowo ze sobą konkurowały. Owszem wyceny są wysokie. Na tą chwilę jedynie można zagrać spekulacyjnie na połączenie choć częściowo już jest to w cenie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wracając do obligacji FKD, Panie Prezesie, ma Pan rację jeżeli chodzi o Rokitę, ale mam już ich obligacje w portfelu :) Co do FKD, jest mocno zadłużone – fakt, ale kupili największego konkurenta oraz produkcja jest dość kapitałochłonna. Widać również, że zarząd nie chce za bardzo rozwadniać kapitał, szczególnie przy obecnej cenie akcji. Pamiętajcie jednak, że mają zapełniony portfel zamówień na te rok w 100% i w 50% na przyszły. Obligacje są dwuletnie a kupon 6,6% netto vs trochę ponad 4% dla rokity robi różnicę.
Niemniej jednak wbiliście mi ćwieka i muszę pomyśleć co dalej :)Dziękuję za merytoryczne odpowiedzi.
BSz

Karol Adx
Gość

Odnosnie aplikacji Unimotu, ona ma sens jesli zastosowac ja do flot samochodowych – gdzie z gory wiadomo ile paliwa ma zostac zatankowane przez kierowce a tranzakcja najlepiej aby odbywala sie bezgotowkow. Upraszcza to zarzadzanie kosztami. Dla klienta indywidualnego poki co nie ma zadnej wartosci dodanej.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję Panie Prezesie za wpis o FKD, mimo wszytko szukam sensownej alternatywy dla akcji.
Pozdrawiam BSz

Artur
Gość

Witajcie. Co sądzicie o Bytomiu w kontekście fuzji z Vistulą? Czy to połączenie zmieni trend na wzrostowy? I jak oceniacie szanse na powodzenie tej fuzji.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja zalecałbym tu dużą ostrożność. Z obligacjami takich firm to jest tak: jak wypali i jest zysk to cała śmietankę spijają akcjonariusze, właściciele obligacji dostają marne np. 8%. Jak nie wypali to akcjonariusze tracą wszystko, obligatariusze tez tracą wszystko. Robert

Anonimowy
Gość
Anonimowy

świetne info ;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na Unimot to info pewnie nie podziała .
Dziwnie Unimot nie rośnie po dobrych informacjach.
Strach się bać co będzie jak pojawi się jakieś gorsze info.
Przemo

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ten Unimot, to iście cholerny ewenement.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

aplikacja byłaby ok, gdyby nie trzeba było płacić z góry za paliwo, a tylko można zamawiać paliwo z rabatem. nie rozumiem po co im ta opcja płatności z góry? ani klient nie chce ryzykować, że zamówi za 200 zł a wejdzie mu beznyzny za 190, ani stacje partnerskie nie przepadają za odroczonymi płatnościami przez pośrednika. wystarczyło zrobić o 2/3 prostszą aplikację ze zniżkami na stacjach partnerskich plus gratisy (np. kawa, hotdog) za większe tankowanie i byłby najpewniej hit.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z aplikacji możesz korzystać już po zatankowaniu – kiedy wiesz ile wlałeś. Interfejs jest ok, pomysł jest w pewnym sensie innowacyjny / pionierski. Moim zdaniem tu głównie chodzi o promowanie 'swoich' stacji. Tam klient ma się skierować i dać zarobić na paliwie. Sama apka niekoniecznie na siebie zarobi bezpośrednio – może w dłuższej perspektywie czasowej.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Polska mentalnosc, ze wszystko od razu ma byc perfekcyjne. Ja uwazam, ze i tak szybko wypuscili apke a teraz moga na podstawie feedbacku poprawiac i dodaawac nowe funkcjonalnosci. Bedzie hit, wait for it ;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Podepnę się pod temat. Może ta aplikacja to tylko pilot. Czy to możliwe, aby kombinowali otwierać stacje całkowicie samoobsługowe. Technicznie i organizacyjnie wykonalne, problemy by były szczególnie na początku. Myślę tu o stacjach bez stałej obsługi,bez personelu, albo może obsługa tylko w dzień a w nocy całkowita samoobsługa. Pytanie co na to przepisy. Same plusy, małe koszty robocizny i inne. Co Wy na to?
CKM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

w przypadku unimotu moim zdaniem będzie można jeszcze kupić taniej po wynikach, bo najpewniej wzrost przychodów nieznacznie przełoży się na zysk, więc część akcjonariuszy się zawiedzie. Ruch w górę powinien zacząć się tak jak pisze Prezes w pobliżu wyników za 2 kwartał, bo baza niska. ciekawe ile kasy poszło na tą aplikację tankuj24. na razie nie wygląda, żeby miała być hitem, ale może efekt skali zadziała za jakiś rok, dwa.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

widać jaką moc mają rekomendację bos.
unimot 20% potencjał wzrostu a ruch nawet nie 2% w górę
vindexus 50% potencjał a w tej chwili na minusie
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Unimot słabo. Wygląda jakby ktoś pozbywał się dużej ilości akcji.
Dobre informacje spłyneły w tym tygodniu, b.duże obroty i kurs ledwo co drgnie …
Przemo

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Może niedługo się wysypie i ruszy coś kurs, wszystkie spółki po takich infach lecą w górę, a tu +2%, a jutro -2% i tak w kółko…
Arek

Magneto59
Gość

Widzę, Prezes, że skróciłeś Astartę. Bieniek Cię przekonał, czy były inne przyczyny? Nie mam Astarty, ale zamierzałem kupić. Analiza Bieńka trochę mnie zniechęciła.

nde
Gość
nde

Jakby pięknie było gdyby Astarta teraz dynamicznie do tych 120 dobiła. Kurs stał w miejscu czekając na tą informację.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam . Aleks dziękuje za opisanie o ferro. Mam pytanie bo tak się zastanawiam czy spółki muszą informować o skupie akcji własnych? Np quercus chce skupić po 9,5 a akcje są warte 6,5 czy nie może skupić bez zapisów normalnie bez informowania o tym . Przecież to logiczne że po cenie 6,5-7 skupi więcej niż po 9,5 . Dziękuje pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Delko wykonał formację A-B-C. Jutro musi potwierdzić. Czekamy na raport.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, SFK upubliczniło dziś po sesji raport który informuje o zawiązaniu rezerwy na kwotę ponad 12 mln złotych. Dzieląc wielkość rezerwy na ilość akcji wychodzi wartość większa niż obecny kurs spółki. Wielkość rezerwy sugeruje że chodzi o rezerwę na stanie kapitału zapasowego, czyli prawdopodobnie kradzież, wyprowadzenie pieniędzy ze spółki lub zainwestowanie przez poprzedni zarząd tych środków w jakąś studnię bez dnia. Co o tym myślisz? :)

Pozdrawiam i jednocześnie witam – to mój pierwszy post tutaj, do tej pory byłem pasywnym czytelnikiem,
HansAndersen

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tak, co prawda – jak zwykle na Newconnect – mam tam naprawdę niewielki kawałek portfela (2-3% wielkości portfela giełdowego), jednak pieniądz to pieniądz. Dzięki za odpowiedź.

HansAndersen

Magneto59
Gość

I tak jak w przypadku zawalenia się ściany, tak i teraz na wykresie kursu widać, że insiderzy wiedzieli o wszystkim dużo wcześniej.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, jak już bawimy się w przewidywanie… jaką spółkę obstawiasz, która może w najbliższym czasie zaliczy duży wzrost? :-)
Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To chyba jasne. U góry strony jest zakładka "portfel". Otwórz ją i Ci się wyświetli jakie spółki Prezes przewiduje że wzrosną. No bo przecież nie przewiduje że spadną, chyba nie jest samobójcą. Robert

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak już bawimy się w totka, to ja zapytam się czy Astarta planuje wypłatę jakiejś dywidendy oraz jeśli tak, to w jakim terminie ?

Aha, ja obstawiam, że Unimot pójdzie do góry na jesieni :-)
Pozdrawiam Marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"continue repurchasing shares in the capital of the Company up to a maximum of 2,500,000 shares, being 10% of the currently issued and paid up share capital for a purchase price per share of up to PLN 125.00"

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Najlepsza wiadomość na koniec dnia :).

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zastanawiam się… rok temu taka sama decyzja była – "toczka w toczkę"…

http://www.bankier.pl/wiadomosc/ASTARTA-HOLDING-Resolutions-adopted-at-the-Annual-General-Meeting-of-Shareholders-of-ASTARTA-Holding-N-V-7398747.html

W pierwszym kwartale 17 wykazali zakup akcji własnych za 3,5 mln EUR.
W 2016 za 12 mln EUR.

Zgred
Gość

to ja poproszę jeszcze o numery lotka…
;)

Mirek
Gość

Prezesie, jak myslisz kiedy kurs unimotu pojdzie w gore? Infa pozytywne a kurs dolowany..

scooby
Gość

Prezes, mialem na myśli że coś lepiej poinformowani wiedzą. Możliwe ze na walnym było jakieś pozytywne info, możliwe że odnośnie Gwinta lub co mniej prawd cyberpunka.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kiedy będzie oficjalna rekomendacja unt wydaną przez boś do wiadomości publicznej?.Bartek

scooby
Gość

dz prezes,

z innej beczki, ma ktoś info odnośnie CDR?
Publiczna beta dziś startuje, wczoraj bylo walne, może jakieś plotki dla wtajemniczonych poszły?

scooby
Gość

jaki wpływ na Unimot może miec polityka UE ze chcą ograniczyć silniki diesla ?

Ktoś może się orientuje?

Karol Adx
Gość

Jeśli ktoś interesuje się sprawa Komputronik vs CCE. (w sumie to żadne nowe informacje bo są już znane) W raporcie CCE jest wspomniane ze Komputronik chce się dogadać z CCE, dodatkowo można wyczytać ze Komputronik skutecznie blokuje scalenie akcji, przez co spółka została zawieszona na giełdzie. Uchwała emisji w CCE akcji serii L,M,N,O zostały cofnięte na wniosek spółki, i spółka musi zwrócić 11 nieruchomość jakie stanowiły aport za tą emisje – były wyceniane na 440 mln PLN – ich odzyskanie pewnie będzie częścią ugody; czy to może wyeliminować główny problem dla Komputronika?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam . Czy obserwował ktoś z Was Ferro?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ferro dobrze opisał OBS. Mają sprzedaż w krajach CEE, koszty częściowo w USD z racji importu z Chin. Korzystają z boomu budowlanego. Solidna dywidendowa spółka w tym roku rekordowa dywidenda. Z minusów to większościowe udziały w rękach OFE ale widać że mają dobrych managerów. Moim zdaniem po odcięciu dywidendy wróci do maksymalnych poziomów tak jak Rokita.
aleks

Marcin R.
Gość

Prezesie, zetknął byś na raport Sare? Obiecywali poprawę i jest poprawa. Jakie jest twoje zdanie?

Karol Adx
Gość

Osoby grające pod skup mogą zainteresować się akcjami POLNA – Jakubas chce skupić 100% akcji, i choć spółka nie jest wskaznikowo tania [wskaznik C/Z naszego prezesa na poziomie ~9, C/Wk ~1, http://www.biznesradar.pl/wskazniki-wartosci-rynkowej/POLNA%5D, cena po której oferuje skup jest daleki od ideałów dla drobnych inwestorów oraz możliwości dywidendowych spółki.

Istotny wpływ na wynik miało przeszacowanie wartości budynków co zaniżyło zyski za 2016r, bardzo dobre wyniki za 1q, zapewne także za 2q stad wezwanie na akcje. Zarząd Polna jest bardzo stroniący od ryzyka stad ta firma jest dojna krowa na ryku.

king_99
Gość

18 145,00
2 140,10
9 135,10
105 135,00
9 131,60
To jest na godz. 11:57

nde
Gość
nde

Dziękuję.

nde
Gość
nde

Będzie ktoś tak miły i wklei mi arkusz zleceń na Onico? Po jakich cenach chcą skupować?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Man pytanie co dalej z UNIWHEELS? skupili ponad 75% nie moga zdjac sp. z rynku
za moment dywidenda , "ktos kupuje powyzej 250zl.O co chdzi ?
Krzys B

petrodolar
Gość
petrodolar

VINDEXUS – Po rekomendacji BOS kursik wzrósł o ok. 3% do około 9 PLN (rekomendacja BOS ok. 14 PLN) – ale dobre i to, choć z drugiej strony rekomendacja BOS wydaje się i tak bardzo ostrożna. Ciekawe czy oni robią te rekomendacje tak sami z siebie (we własnym interesie), czy też działają na czyjeś zlecenie. Pytam bo teraz przydałaby mi się rekomendacja AVIAAML, której w swoim portfelu mam najwwięcej:)

Karol Adx
Gość

petroldolar – jak dobrze pogadasz z analitykami to jest szansa i ze zrobią dla ciebie właściwa :) a tak poważnie, często jeśli zmiana ceny jest mniej niż 10% (wzrost spadek) a wydana przez szanującego się analityka z dobrego domu maklerskiego to jest spora szansa ze rekomendacja wynika z wytycznych góry na temat spółki – prosta zasada, analityk nie chce podpaść szefostwu ale też nie chce wyjść na głupca rynku i dać bardzo nierealistyczne liczby. Dotyczy to zazwyczaj spółek w których wydążyło się coś znaczącego co przewróciło finanse podmiotu.

odnosnie VIN rekomendacje mogą wynikać z powiązań ale wydają się też dość realistyczne i zakładają ten sam model oparty na rozwoju firmy względem czasu i spadku wartości pieniądza.

ra
Gość

Ups :) jasne czas na kolejna kawe

Pozdrawiam
Ra

Mirek
Gość

Prezesie, dokupiles unimot?

Zgred
Gość

dokupił…

Bogdan
Gość
Bogdan

Na LSI chcą uchwalić skup akcji zamiast dywidendy i myślę,że to hamuje wzrost ze względu na obawy o zaniżoną cenę, co jak widać na innych spółkach jest teraz normą.

Zgred
Gość
Zgred
Gość

i wolumen obrotu mamy bardzo mocny…
nieco ponad 20 minut i mamy już ponad 18 tysięcy….
maksymalny historyczny wynosi 26 tysięcy…
hmmm….

ra
Gość

Hej Zgred jesli to ironia to zerknij teraz :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć prezesie,

Gratuluję bardzo rzeczowego bloga.

Czy mógłbyś wypowiedzieć się nad sensownością zakupu spółek BOWIM oraz LSI? Obydwie miałeś swego czasu w portfelu, jednak je sprzedałeś. Jakie widzisz przed nimi perspektywy w tym momencie? LSI na dniach publikuje wyniki za Q1, więc można by zagrać pod dobre wyniki.

Czy mógłbyś proszę także powiedzieć jakie masz plany wobec Skarbca? Zagranie było pod dobry raport, ale reakcja kursu bardzo umiarkowana. Trzymasz do następnych wyników?

Pozdrawiam,
Kuba

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jasne, znam zasady. Dzięki wielkie za odpowiedź. Kuba

sebson
Gość

Krotko mowiac – petarda

sebson
Gość

Jest w stanie ktos wrzucic/streścić ta rekomendacje?

Andy
Gość

Mamy rekomendacje Panowie, jest bardzo pozytywnie :)

ra
Gość

pojawiły się rekomendacje dla
Unimot – > Kupuj z ceną docelową 12m 54 pln :)
vindexus- kupuj – > 13,90

Anonimowy
Gość
Anonimowy

są już znane rekomendacje unimotu i vindexusa. kto może zerknąć?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Można prosić o informację jaka jest rekomendacja BOŚ dotycząca Trakcji, dziękuje z góry, pozdrawiam Paweł

Andy
Gość

Trakcja PRKiI
Długoterminowa rekomendacja fundamentalna Kupuj 17,2
Krótkoterminowa rekomendacja relatywna Neutralnie (poprzednio Przeważaj)

Andy
Gość

Coś mi się wydaje, że na rekomendację dotyczącą Vindexusa i Unimotu przyjdzie nam poczekać do jutra. Nie jest to pierwsza tego rodzaju sytuacja, gdy rekomendacja miała zostać upubliczniona po sesji a pokazali ją dopiero na następny dzień…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie a co sądzisz o Uniwheelsie jak się może zachowywać kurs po dzisiejszym udanym wezwaniu na 75% akcji…
Caro

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z Unimotem plus, że jednak jest ta dywidenda chociaż skromna. Ja akurat lepiej się czuję z akcjami dywidendowymi tak jak pisał Prezes powyżej i staram się żeby minimum 75% portfela stanowiły właśnie takie spółki.
Z tego co pamiętam to BOŚ wyceniał Unimot na 45zł na podstawie założenia, że w tym roku będzie 40% wzrost, natomiast w 2018 marginalny. W mojej ocenie Unimot te założenia powinien znacząco przekroczyć.
aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak obecnie oceniacie wejscie w Asbis? Cena jest przy wsparciu a nie bylo wiekszego powodu do spadkow.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Odnośnie Briju w hurcie leżą ,ale salony mają wzrost.

tips

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeżeli nic złego nie dzieje sie w Asbis, to dobrze jak spadnie do 2zl. Zwieksza sie znacznie stopa zwrotu z dywidendy, ktora ma byc ok. 0,13gr.
Jakis rok temu bardzo duze obroty byly przy zakupach za ok. 2zl-2,3zl. Nie dostrzegam na wykresach wyjscia tego kapitału.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co…co musi się zdarzyć, żeby ta spółka zaczęła rosnąć ? Bo jak narazie na pohybel wszystkiemu i wszystkim…
Gal Anonim

Przemek_07
Gość
Przemek_07

Dzień dobry Prezesie,

Jestem ciekaw Twojego zdania na temat spółki E-Muzyka SA. Wiem, że jest to rynek NewConnect, od którego starasz się raczej trzymać z daleka, ale ostatnie wiadomości na temat dywidendy wydają się całkiem realne – rekomendacja 0.74 gr. na akcję. Poniżej wklejam link dla zainteresowanych:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/E-MUZYKA-S-A-Zwolanie-Zwyczajnego-Walnego-Zgromadzenia-Akcjonariuszy-e-Muzyka-S-A-7519131.html
Z góry dziękuję za Twój komentarz. Przy okazji moje gratulacje za fajnego i rzeczowego bloga dla fundamentalistów.

Pozdrawiam,
Przemek.

petrodolar
Gość
petrodolar

UNIMOT – najpierw robią emisję żeby pozyskać kapitał, a później trwonią ten kapitał – 1/5 dywidendy to podatek dla skarbówki. Nie rozumiem takiej "logiki" i nigdy nie kupiłbym tych akcji.
AVIAAML – odnoszę takie wrażenie, że ktoś tu steruje kursem (zamiast samolotami) … ale cierpliwy jestem, poczekam.
VINDEXUS – czekamy na rekomendację kupna

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jesteś pewien że rekomendacja Vindexusa będzie jeszcze lepsza niż poprzednia? Wystarczy że obniżą cenę docelową i kurs zjedzie. Właściwie to już idzie w dół. Przypominam że niektórzy już rekomendację znają.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie podpisałem wyżej.
begginer

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dywidenda unimotu na poziomie 30% zysku. Czyli jakieś 1,75 na akcję. Zna ktoś już rekomendację BOS?
mnogi

king_99
Gość

Piszą, że 1,20 zł na akcję

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wszyscy tu chwalą Helio, i słusznie. Ja natomiast zastanawiam się, jak długo spółka będzie w stanie rosnąć w tempie np. 30%. W czerwcu br minie rok jak rozpoczęli dostawy do Biedronki. Od lipca 2017 baza będzie wysoka i może zrobić się płasko.
AndyWarhol

gregoriorye
Gość

Ogólnie inwestuję pod fundamenty (na miarę swojej wiedzy, raczej małej)ale at czasami też mnie skusi.

gregoriorye
Gość

Dzięki za Twoją opinię. Stan portfela ponad 400 k ,35 spółek ,ostatnio zmniejszam te z wigu20 (dlatego mam więcej spółek) , bo uważam, że czas na mniejsze spółki i ich wyniki.

gregoriorye
Gość

Pewnie Masz racje, ale dywidenda jest zwykle uwzględniona w cenie i jeszcze kwestie podatkowe, mam na myśli ewentualne straty i ich odliczanie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam! Czy któraś z tych spraw to sprawa dotycząca Danksa? Sprawdziłbym gdybym miał do W-wy mniej niż 300 km. http://bip.warszawa.so.gov.pl/e-wokanda/szukaj?keyword=YT+Investments&signature=&institution_id=1&department_id=XX+Wydzia%C5%82+Gospodarczy&start_time=
Pozdrawiam! Witek+

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tu się pozwolę nie zgodzić. Między wydaniem wyroku a publikacją raportu minie ze dwa dni jak nie dłużej (sprawa nie dotyczy Danksa lecz YT). Ci co będą mieli wiedzę w dniu wyroku obkupią się za grosze. A z pkt. 2 w raporcie wynika, że chodzi o W-awę – "2. W chwili obecnej toczy się postępowanie przed Sądem Okręgowym w Warszawie pomiędzy YT Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 2 spółka komandytowo – akcyjna, z siedzibą w Warszawie, a Powodowa spółka złożyła dwa wnioski o udzielenie zabezpieczenia poprzez wpis hipotek na Nieruchomościach Pozwanego. Sąd Okręgowy uwzględnił obydwa wnioski; Pozwany złożył zażalenie do Sadu Apelacyjnego, jedno z nich zostało uwzględnione, drugie oczekuje na rozpoznanie. "
Witek+

gregoriorye
Gość

Prezesie pozwolę sobie zadać Ci pytanie , masz w portfelu około 10 spółek, to część jakieś strategii inwestowania i czy to ma związek z ilością środków jakie w tej chwili inwestujesz.? Czy uważasz że ilość spółek w portfelu powinien mieć związek z wartością inwestowanych środków.?

Wojt
Gość

Ja Prezes mam ten sam problem z Onico. Wiem że ty sprzedałeś. Myślisz że trzymanie pod następny raport ma sens ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki prezes
Oczywiści że to tylko twoja opinia i z tym się liczę. Czekami więc do wyników i wtedy się zobaczy.
Pozdrawiam Inwestor

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam serecznie
Wiem Prezesie ze DELKO juz sprzedałeś ja jeszcze mam troche i chciałbym znać twpją opinie czy warto trzymac na dłużej te akcje czy sprzedać ze stratą. A moze teraz dokupic. Czy są możliwe oczywoście wg Ciebie wzrosty w kolejnych kwartałach.
Pozdrawiam inwestor

Wojetek
Gość

Prezes – nie jest tak że niska wycena DLK wynika z kurczącego się rynku na którym spółka działa ? Ich działania (zakupy kolejnych podmiotów) to potwierdzają…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Unified Factory z NewConnect. prośba o opinię, solidne wzrosty wyników, ciekawy produkt sprzedawany w wielu krajach. Porównują ich na forach do LiveChata. Prośba o Twoją diagnozę Prezes:)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ostatnio prezes possał ja narazie obserwuję spadnie to wezmę.herkules niepodpisany

Wojetek
Gość

Hej Prezes, dawno tu nie byłem ;). Chyba możemy sobie wspólnie pogratulować Helio – rośnie jak na drożdzach (mimo że to bakalie ;)). Sam już w zeszłym roku to kupowałem i żałuję że nie jestem na nim od tych 4-5 zł. Pamiętam że byłeś niezbyt przekonany w styczniu ze względu na drogiego USD – wyszło jednak na "moje" bo dolar spada a wtedy był zwyczajnie przewartościowany. Technicznie bardzo podoba mi się Colian, jak widze pisałeś o nim tutaj chociaż do portfela nie dołączył. Co sądzisz o Millenium ? Biorąc pod uwagę umocnienie złotówki względem CHFa powinno to pomóc wynikom. Interesujący są ciągle moim zdaniem deweloperzy – sporo technicznych sygnałów, m.in na Lokum,Polnordzie czy Tritonie. Pozdro :)

Wojetek
Gość

Dla mnie kluczowa jest technika, ale zawsze lubię się dowiedzieć jaki jest fundamentalny background ;). Dobrze wiesz że rozbudzone nadzieje na giełdzie to jeden z najbardziej pro wzrostowych czynników dla kursów akcji. Na HEL sądzę że przetestują hist. maxa jeszcze w tym kwartale. Na MIL ryzyka PiSu moim zdaniem w tym roku nie ma. Dopiero przed wyborami samorządowymi może będą coś pod publikę grać. Obecnie im się nie opłaca z bankami wojować – bardziej im potrzebny jest wzrost pkb a tego bez kredytowania w bankach nie będzie. Dlatego nie wierzę w przewalutowanie CHFów do końca roku (o ile w ogóle). Dzięki za info o COL bo fundamentalnie mocno tematu jeszcze nie śledziłem. Co do devów – TRI wiadomo pod co jest spekulacja, kwestia kiedy będzie to widać w wynikach. PND mocno zagmatwana spółka, ale LOK rentowności ma całkiem niezłe – tyle że mały… ATAL – patrząc na wykres rewelacja, silny trend, nic tylko złapać i trzymać póki trwa.

nde
Gość
nde

Odnośnie czego ten wpis ze stockwatch Prezes?
Czy można jakoś zinterpretować oszałamiający wolumen po dzisiejszej sesji na Onico?

Zgred
Gość

Helio?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezesa i forumowiczów! Może ktoś wie co się dzieje z tą sprawą – http://www.bankier.pl/wiadomosc/DANKS-Istotna-informacja-7423113.html ? Przyznam, że powiększałem pozycję pod to info. Pozdrawiam wszystkich!
Witek+

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie jaka strategia w stosunku do DANKS-a? Kupiłem w połowie 2015 r. i zastanawiam sie co robić. Firma fajna tylko naczelnik jest jaki jest:(
Sławek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co najmniej dziwna ta kolejna rekomendacja dla vindexusa, bo przecież nic się w ciągu 1,5 miesiąca nie zmieniło w spółce ani otoczeniu rynkowym branży windykacyjnej. Może zmienią kierunek i zaskoczą negatywnie.
Co do unimotu to wiele ciekawego się w spółce dzieje ostatnio i tutaj spodziewam się rekomendacji pozytywnej, bo mają ją czym uargumentować. Jedyne co irytuje ostatnio to, że tak spółka ociąga się z raportami o przychodach miesięcznych. Chyba że to dlatego, że mają tak dużo do zliczenia :)
mnogi

Kamil
Gość
Kamil

Witaj Prezesie. Co sądzisz o aktualnym trendzie wzrostowym na PZU. Pokazali bardzo dobre wyniki, wykres pnie się do góry. Wprawdzie w środę przy tych ogólnych spadkach zrobiła nam się spadająca gwiazda, ale dzisiaj pięknie została zanegowana (niby brakuje jeszcze 4 groszy do klasycznej negacji, ale …) Rosnący LOP. Ogromne transakcje w ciągu sesji – jednorazowo nawet po 100.000 sztuk. Czy warto jeszcze się załapać? Spółka jest bardzo płynna.

ujazd
Gość

Obserwuje ktoś Mgames?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nawet i mi się udało zarobić dzięki temu blogowi :) 11 dni temu zakupiłem Helio po 16.16 jak na razie 9.63%.Zobaczymy 30 maja czy jest dalsza szansa na ładne wzrosty.
Pozdrawiam Bartek

Miras
Gość

przepraszam, chodzi oczywiście o SYNTHOS

Miras
Gość

Konkretnie i rzeczowo, szacun Prezes

Miras
Gość

Prezesie, myślisz, że w układzie pół-rocznym warto trzymać Synthex z prognozą zysku 10-15% od ceny 5zł?

Vonmigal
Gość

Prezesie słyszałeś ze YOLO ma wypłacić 30% dywidendę ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Eurocent – co z branżą pożyczkową? Sądząc po wynikach – jeszcze dwa trzy kwartały na takim minusie i zamkną biznes. Jest szansa na ożywienie?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam nadzieję że 500+ wykończy takie firmy.
begginer

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Panie Prezesie. Właśnie, co z eurocentem? Faktycznie może upaść przy takich wynikach?

Pozdrawiam i dziękuję

Niki/Toruń i okolice

Anonimowy
Gość
Anonimowy

kiedy Livechat publikuje raport?
gregor-69

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jest mi trochę wstyd, ale pisałeś wyżej, że "wyniki za kilka dni", a na www. 14.06 więc chciałem wyjaśnić.
wyrażam skruchę…
gregor-69

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie co myślisz o FERRO?
Sławek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jest niska baza z ubiegłego roku, więc wzrost przychodów powinien robić wrażenie.
o tankuj24.pl:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-aplikacja-nagrodzona-przez-publicznosc-miedzynarodowych-targow-7518945.html
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dziś unimot powinien podać przychody za kwiecień.

Myślnik
Gość

Względem Boryszewa moim zdaniem in plus są dodatkowo informacje o wykupie akcji własnych, które boryszew przeprowadzał ostatnio oraz w kwietniu. To powinno w zasadzie zmniejszać free float a zatem zwiększać wycenę w przyszłości. Zastanawia wysoki capex (250 mln) w zeszłym i tym roku, ale zarząd prognozuje, że nie będzie konieczności znacznego zadłużania aby utrzymać te wydatki. Ponadto ponieważ są to wydatki głównie na fabryki, które już teraz mają wysokie obłożenie to wydaje mi się, że szybko przełożą się na wzrost przychodów a w konsekwencji zysków. Dodam jeszcze, że moim zdaniem in plus jest też fakt, że od początku 2016. Ostatni intensywny okres wzrostów to styczeń-marzec 2017 obecnie kurs wygląda to jakby się konsolidował. Zastanawia mnie czy lepsze wyniki są już w tej cenie. Kolejna poprawa powinna nastąpić w 3 i 4 kw tj. po uruchomieniu instalacji w zakładach w Toruniu. Zakładam, że jeżeli nie przyniesie to skoku przychodów to przynajmniej poprawę marży. Powyższe jedynie tytułem uzupełnienia i nieśmiałego przypomnienia się z prośbą o opinię.

Pozdrawiam!

nde
Gość
nde

Wszedłem spekulacyjnie w M-Trans (18 i 19gr) za mniejszą kwotę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Zastanawiam się też nad wejściem w JSW pod dobry raport (24.05). Kierownictwo już po części ma te informacje, a związkowcy już na tej podstawie szykują się pod nowe żądania płacowe.

Zgred
Gość

w październiku w Polsce znikają ograniczenia produkcji i ceny minimalne płacone plantatorom buraka cukrowego…
przewiduje się spadek cen…
to chyba dobra informacja dla producentów słodyczy… Colian… Wawel…?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy ktos moze mi wyjasnic sytuacje posiadaczy akcji kopexu majac na uwadze przejecie ,emisje akcji famuru-gdzies czytalem o relacji(przeliczniku)miedzy tymi akcjami ???
Krzys B

Anonimowy
Gość
Anonimowy

krótko mówiąc , akcjonariusze Kopexu zostali orżnięci na tym dealu. Przez prawie rok kurs Famuru i Kopexu był mocno pilnowany ,żeby uzyskać korzystny parytet wymiany akcji. Przykładowo informacje o dywidendzie 90 M ze spółki zależnej ogłoszono głęboko na stronie Kopexu. Nie podano informacji o dogadaniu się z jednym z dłużników na kwotę ok 70 M. Nie napisano nic o kontrakcie na kwotę 100M z klientem z Argentyny. Za to wszystkie negatywne informacje były chętnie podawane. Do tego porobiono odpisy na kwotę ponad 500M w 2016r. które już w raporcie za I kw odwracano. Wszystko po to żeby zniechęcić do inwestycji w Kopex. Efektem jest wycena najważniejszych składowych Kopexu na poziomie 200-240M zl, co jest 1-2x EBITDA rocznej już teraz , gdy efekty restrukturyzacji jeszcze się nie pokazały.Na Famurze za to odwrotnie pompowano balona jak się da.
szejker

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Delko ogłasza wyniki 26.05 i te wyniki pomimo wysokiej bazy (3,258 mln ) na poziomie zysku netto będą co najmniej 20% a może więcej lepsze. Wychodzi mi, że Delko zarobiło ponad 4 mln. złotych netto. Czy cena 9,89zł dziś na zamknięciu to nie okazja? Dla mnie na pewno, ale ja już dokupiłem swoje. Może teraz pora na Was? Pozdrawiam serdecznie Rafał

Airness
Gość

Ja jestem zapakowany w Delko, ale trochę mniej optymistycznie patrzę. Oczywiście przy wynikach na poziomie ubiegorocznych – a tym bardziej wyższych – Delko jest wyceniane bardzo nisko, ale 4Q2016 pokazali dość słaby i trochę się obawiam o 1Q. Jak Ci wyszło to +20%?

king_99
Gość

Ja powoli się skracam na większości pozycjach -już uwolniłem 25% środków

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam. Także jestem spokojny w długim terminie o Unimot. Trwają spadki na całej giełdzie. Myślę nad zakupem większego pakietu Agrotonu. Dobry raport, niebawem kończy się drugie półrocze, pewnie będzie też dobrze. Myślę, że spekuła znowu wejdzie. Avia… Nie wiem, chętnie posłucham rad co robić. Poza tym trzymam Livechat, PKO no i zalecaną tutaj Ambre. Plus kilka innych, które trzymam w długim horyzoncie inwestowania.Dorota i Janek

nde
Gość
nde

Czyli jeśli mam odrobinę gotówki to Vindexus polecasz Prezes?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A mnie cieszą wyniki PCM (akurat tutaj mam duży pakiecik), śledzę Skarbca i Ambre, może jeszcze troszkę spadnie żeby dokupić pierwszego i zainwestować ponownie w wino. Jakoś o Unimot jestem spokojny, że na jesieni wyjdę na plus. Astarta też jest dobrze, cierpliwie czekam. Z Avii wyszedłem na malutkim plusie, coś mnie te samoloty nie poniosły w ogóle. A na Delko i Euco miałem duże straty %, ale całe szczęście niskie kwotowo.

Pozdrawiam wszystkich
Marek

Wojt
Gość

Widzę że tu sami rasowi inwestorzy fundamentalni ;-)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zna ktos Comperie lepiej? Podala znacznie lepsze prognozy.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

na avii kolejny dzień wyprzedaży po "fatalnych" wynikach. Unimot moim zdaniem już tak tanio jak kilka dni temu nie zejdzie. Moim zdaniem jesteśmy chwilę przed wybiciem.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja tam trochę dziś skróciłem pozycje ale z kasa czekam w razie gdyby korekta była płytka. Zobaczymy co dziś ameryka pokaże ale dobrze to nie wygląda. Nadal zastanawiam się nad FAM.
Bardzo ładnie Helio jak widać fundamenty trzymają dobrze. Na unimocie czekam do raportu bo na razie ruchy nie są jakieś wielkie i nie ma co panikować. Dominik

Unknown2
Gość

Czyzby to sell in may… czy poczatek kryzysu?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja pieprze,te marne 4% które Unimot wczoraj urósł, dzisiaj wszystko traci. Ale żenada z tą spółką. Chyba zamknę tę pozycję z dużą stratą i nie będę wracał do tego. Zachowania kursu tej spółki można porównać do kibla? ściery do podłogi ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Unimot jest strasznie irytujący. Ja raczej też poczekam jak kurs wróci do okolic 46, gdzie mam średnią zakupu i sprzedam te akcje. Zakisiłem tam pieniądze, niepotrzebnie. Kupię za to chyba Komputronika, cena jest kilkanaście groszy poniżej wezwania więc widzę potencjał do przynajmniej drobnego zarobku. A jak ktoś pisał, sytuacja na giełdzie wygląda na korektę, więc to może być dobra lokata na przetrzymanie.
Łukasz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pisałem już dawno o UNIMOCIE, że wygląda to słabo technicznie.
Trzeba zawsze rozważać wszystkie scenariusze. Tutaj panował TYLKO hurraoptymizm i to był już sygnał.
Zakładam,że może spaść nawet do 32-38, oczywiście biorę też pod uwagę możliwość wzrostów po zdecydowanym wyjściu ponad ok 48zł.
Krzych

Wojciechz
Gość
Wojciechz

Spory pesymism na UNIMOT. Dla mnie to wskaznik, ze duzo gorzej nie bedzie.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.