"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Bowim – najtrudniejszy okres w branży za nami ?

Bowim – zajmuje się dystrybucją wyrobów
hutniczych poprzez własną sieć sprzedaży oraz produkcją prefabrykatów zbrojeniowych oraz cięciem wzdłużnym i
poprzecznym blach.

Kupiłem 940 akcji po 3,39 (zrealizowałem wcześniej stratę ok. 10%), inwestycja do 6 m-cy, oczekiwany wzrost 10-50%.

Dosyć tania
fundamentalnie spółka patrząc na wskaźniki finansowe: c/z 4,47, c/zo 2,41, c/wk 0,80, c/p 0,09, ev/ebidta 4,4 link, dodatkowo firma ma skupione 5,37% własnych akcji i wskaźniki są jeszcze niższe. Bowim ma dobry bilans, bardzo ładne przepływy operacyjne, przychody i zyski od kilku lat są raczej na podobnym poziomie ale 2016r. to mocny wystrzał zysku netto gdyż jest wyższy aż UWAGA o 1330% po 1 półroczu. W
przedstawionych wynikach jest jednorazowy zysk z tytułu aktualizacji
nieruchomości na około 5 mln brutto co sprawia iż wyniki wyglądają lepiej niż
faktycznie są, co nie zmienia faktu że są bardzo dobre. 25 października poznaliśmy jednostkowe szacunki zysku netto za 3 kw wyższe o 1 mln r/r link a ja spodziewam się że zysk skonsolidowany będzie wyższy r/r o 1,5 mln w 3 kw. Branża metalowa jest po trudnych latach i wydaje się że nadchodzi dobry okres dla niej dzięki
wprowadzonym przez Unię cłom antydumpingowe na stal z Chin i Rosji, wprowadzonym zmianom w Vat i zmniejszeniu firm
wyłudzających Vat (szacunki że 15-20% jest obecnie mniej takich firm), nowemu
rozdaniu środków z unii na inwestycje, wyższym cenom stali link , wyższym cenom węgla koksującego które wpłyną na wzrost cen stali.
Ryzyka jakie widzę obecnie to: zapłata 2 mln zł zaległego Vatu link (jest to stara sprawa a Bowim już wygrywał w kilku instancjach sądowych), korekta kursu który wzrósł w ciągu 12 m-cy 85%, niepewność na rynkach w związku z wyborami prezydenckimi w USA.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.