"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Spółki które mogą poprawić wyniki – edycja na 2023 r. – cz. 2

Z wytypowanych na początku tego roku 13 spółek, które mogą poprawić zyski w najbliższych 4 kwartałach (począwszy od 4 kwartału 2022 roku do 3 kwartału 2023 roku włącznie), po dwóch analizowanych kwartałach, 12 z nich poprawiło zyski. Największą poprawę zanotowały Bank Handlowy, Orange i Ciech, a spadek zysków odnotował tylko IMS.

Od początku roku, średni kurs tych 13 spółek, wzrasta 41,38%, co jest znacznie lepszym wynikiem od szerokiego indeksu WIG, który w tym samym okresie rośnie o 15,38%.

Liderem zwyżek są akcje Benefit Systems (98 % wzrost), Enter Air (96 % wzrost) i Elektrotim (84 % wzrost), najgorszą (choć dodatnią) stopą zwrotu może się „poszczycić” Orange (9 % wzrost).

Jakie to spółki, można dowiedzieć się lektury niniejszego artykułu link, w przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na specjalnie otwarty wątek na forum Portalu link.

Jakie to 13 wyselekcjonowanych spółek, czy przewiduję dalszej poprawy ich zysków i wzrostu kursów akcji, można dowiedzieć się lektury niniejszego artykułu link, w przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na specjalnie otwarty wątek na forum Portalu link.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.