"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Lista obserwowanych spółek do potencjalnego kupna

Wielokrotnie na blogu byłem pytany o spółki które mogą znaleźć się w moim portfelu dlatego jakiś czas temu stworzyłem na biznesradar.pl link obserwowane kolejny portfel „obserwowane” w którym znajdują się potencjalne moje cele inwestycyjne.
Z listy około 50 spółek znajdujących się na liście cześć spółek obserwuję niejako z sentymentu i ciekawości, niestety nie nadają się one do mojego portfela ze względu na duże ryzyko inwestycyjne.
Prosiliście mnie aby podać też ewentualne poziomy wejścia ale tego nie zrobię gdyż chciałbym sam najpierw kupić, niestety jestem „samolubem i dbam tylko o siebie :-)”.
Ważne abyście się nie sugerowali czy portfel ten rośnie czy nie, w zasadzie wolałbym aby było jak najwięcej spadków na nim gdyż będą wówczas robiły się atrakcyjne poziomy do zakupu akcji, ma być on niejako przeciwieństwem mojego głównego portfela „blogprezesa” który powinien rosnąć.
Na dzień dzisiejszy najpilniej obserwowane spółki do potencjalnego zakupu to (w kolejności alfabetycznej) z wyjaśnieniem powodu zakupu:
Cognor – szykuje się refinansowanie drogich obligacji w euro (12% roczne odsetki) co da około 25 mln zysku rocznie, wysoka amortyzacja i niski Capex oraz nowa emisja akcji,
Erg – zwiększone moce produkcyjne i spadające surowce do produkcji,
Pepees – niska wycena i dobre perspektywy choć pewne zagrożenia są,
Soho Development – szykuje się duży skup akcji,
Tower Invest – nowa emisja akcji (300.000), przejście z newconnect na gpw oraz prognoza zysku 19,4 mln na 2018r. co dałoby c/z około 6,
Trans Polonia – po nowej emisji c/z około 11 ale dzięki środkom z emisji akcji może zwiększyć przychody i zyski o około 30-40%,
Vindexus – kurs mi ucieka a firma wreszcie zaczyna agresywniej inwestować w nowe pakiety wierzytelności co powinno się w przyszłości przełożyć na wyższą wycenę która obecnie jest dużo niższa niż konkurencji,
WDX – dobry progres wyników i wysoka amortyzacja zaniżająca zysk netto przy niskim Capexie.

Pozostałe spółki to tematy na końcówkę roku lub nawet przyszły rok a część nie nadaje się do kupna tak jak wyżej napisałem.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.

avatar
13 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Analizy rynkusebsonVonmigalRobertAndy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

MIRBUD – będą dobre wyniki
JK

Analizy rynku
Gość

Przy tak dużym ryzyku z jakim spotykamy się obecnie raczej warto wstrzymać się z poważniejszymi inwestycjami. I przede wszystkim nie inwestować środków bez wcześniejszego zbudowania poduszki bezpieczeństwa.

sebson
Gość

Ja do tych propozycji dorzucilbym archicom. Nie jest moze najtansza ale na pewno zdrowa spolka, ktora niemal na pewno poprawi wyb5iki z rekordowego 2016. Chociaz wiem, ze Ty Prezes na deweloperke zbyt chetny nie jestes.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Troche sie nie zgodze bo ja przyjmuje założenie że spółka działa na swoją korzyśc to biorąc pod uwage że z leasingu ma określony zysk jesli pozbywa sie tego zysku to widzi lepszy zysk na sprzedaży tych samolotów bo o przeniesieniu kasy nie może by mowy bo samoloty te były kupine przy wsparciu i finansowanu przez wiodącego dostawcy i aranżera finansowania aktywów opartych komercyjnych samolotów – PK AirFinance, spółka zależna od GE Capital Aviation Services wiec sprzedali wraz z umowa kredytową gdyż umowa kredytu była pod konkretny samolot jako zabezpieczeniem kredytu ,dlatego nie rozumiem logicznego wyjaśnienia sprzedaży bez zysku . Jeśli sprzedali bez zysku to nic nie przeniosą na Avia Chiny lub bardzo nie wiele Druga sprawa nie nie wiem czy dowiemy sie w 3q ile Avia zarabia na leasingu do Aeroflot bo Avia podaje przychody jako rozdzielone na Leasing ,Sprzedaż oraz Prowizje od sprzedaży ale nie podaje tego podziału w zysku Jesli nastąpi choby jedna sprzedaż samolotu to nie bedzie wiadomo ile zysku jest z leasingu . Jedno jest pewne spadnie zupełnie zadłużenie spółki matki Aviaam , Pozdrawiam dovado.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie Aviaam zajmuje sie handlem samolotami i z tego czerpie najwieksze zyski nie rozumiem stwierdzenia że mogła to byc to wymuszona sprzedaż bo takich w spółce nie było . Dodatkowo samoloty z rodziny A320 podrożały od dnia zakupu o 10 % na przełomie 2016 /2017 wiec zysk powinien by jeszcze wyższy . Przecież na żadnej spółce nie ma gwarancji zysku . Dzisiaj Avia potwierdziła że Aeroflot otrzymał nowy piąty samolot a raty leasingu płaci sie od wartości samolotu .Jeśli przymiemy że zysk na czysto jest tylko 3% tak jak z leasingowanych do SPA Polska to dodatkowy zysk roczny dla Avia z każdą dostawą nowego samolotu to 6mln PLN zysku . Jeśli sprzedali te leasingowane do SPA Polska to można śmiało stwierdzic że bardziej opłacalny jest leasing do Aeroflot Z tego wniosek że zysk z leasingu do Aeroflot musi by wyższy . Kurs jest sterowany przez NN o czyn świadczy zbicie kursu do 4,5 PLN wiec nie wiem czy można powiedziec że rynek tak ocenia nisko spółke . http://www.aviaam.com/en/news/view/aeroflot-receives-airbus-a321-5th-aircraft-delivered-by-aviaam-financial-leasing-china. dovado

Vonmigal
Gość

A co z 4 Fun ?

Andy
Gość

@Prezesie, chciałem jeszcze zapytać o spółkę, którą posiadasz AviaAML.
Jeśli mnie pamiętać nie myśli, to wspominałeś kiedyś w komentarzach, że będziesz chciał dobierać jej akcje. Czy jest to nadal aktualne ?
Jaka jest Twoja aktualna strategia wobec tej spółki, jeśli można wiedzieć ?
Nie znam tej branży, dopiero się zapoznaję i powoli wczytuje w wyniki oraz wskaźniki, ale zdziwiła mnie ostatnia informacja i reakcja kursu.
Pod koniec czerwca pojawił sie komunikat o sprzedaży 3 airbusów, wg. mnie powinno to mieć pozytywne przełożenie na wyniki a tymczasem kurs od tego momentu stoi w miejscu.

Andy
Gość

Najważniejsze informacje przyswoiłem i niewątpliwie na ten moment bardzo ciężko jest cokolwiek prognozować i tym samym realnie "grać pod wyniki".
Te założenia, które przedstawiłeś wyglądają świetnie na papierze i dają podstawę sądzić, że spółka rzeczywiście ma ogromny potencjał do wzrostów. Jednak ze względu na brak powtarzalności i dalszą nieprzewidywalność, jest to temat raczej do odpuszczenia w tym momencie.
Ewentualnie do zaangażowania niewielkim kapitałem i dalszą obserwację z boku.
Sądzę, że podobnie myśli większość inwestorów, dlatego papier nie jest grany pomimo obiecującej wyceny.

Dzięki za odpowiedź.

Robert
Gość

A nie uważasz, że zamiast PEPEESU lepiej się trzymać ASTARTy? Jeśli produkcja rolna "będzie grana", to ASTARTa ma chyba większy potencjał wzrostu.

Robert
Gość

Kurs póki co nie zachwyca. Ale jeśli nie wydarzy się coś nieprzewidzianego, w końcu musi odpalić.
Ukrainie do Europy coraz bliżej, co powinno zwiększać zainteresowanie tamtejszym rynkiem. Branża przewidywalna, jak mało która.
Mnie stać na cierpliwość :)

Robert
Gość

Niestety, wszystkie te spółki, może poza VIN to nędza z biedą, jeśli chodzi o płynność. Ani to kupić, ani, jakby co, sprzedać :(

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z tego zestawienia ,,poluje"na wdx ewentualnie pominięty wadex.Skusiłem sie na mały pakiecik seko ,sprzedałem betacom i powiedzmy na mały pakiet mogę sobie pozwolić.Staram sie trzymać akcje długoterminowo minimum 2 lata (dla dywidendy).Pozdrawiam

Andy
Gość

@Prezesie, dobrze, że się zdecydowałeś na takie zestawienie porządkuje to listę spółek które przewijały się w komentarzach pod postami.
Z całego zestawienia oprócz spółki Vindexus (która posiadam), podoba mi się Trans Polonia, której biznes jest skorelowany z trendami na Unimocie, gdzie również jestem zaangażowany. Relatywnie niskie c/z, ciekawe perspektywy, wzrost zapotrzebowania na asfalt, kurcząca się szara strefa, to pewnie doskonale znasz, podobnie jak temat związany z esmisją. Ja natomiast analizując spółkę dotarłem do informacji/plotek o potencjalym ryzyku politycznym (TP to podobno spółka poprzedniej władzy) związanym z relizacją usług dla państwowego Orlenu.
Czy analizowałeś ten czynnik, bierzesz go pod uwagę ?
Wracając jeszcze do tematu esmisji, cała sytuacja, zachowanie kursu bliźniaczo podobna do UNIMOTu.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Długoletnie umowy z Orlenem były jednym z głównych warunków zakupu. Nie ma opcji ich wypowiedzenia bez mega kar, poza tym kto by im woził paliwo lepiej, taniej i bezpieczniej? To branża mega specjalistyczna, wymagająca dużych zasobów taborowych i ludzkich. Dla mnie to TOP3 spółek na GPW. Na razie rynek nie widzi, ale w końcu dostrzeże. Już za plus/minus 10 dni raport sprzedażowy za czerwiec. Zobaczymy…

Ben
Gość
Ben

Z WDX z zakupem bym się pośpieszył. 20 lipca, może parę dni poźniej spółka poda szacunkowe przychody i zysk w II kw. Jeżeli będą dobre, a ostatnio takie są, to będzie drożej.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie które 3 z tych spółek najbardziej byś polecał? Dla mnie WDX (gdyby się udało kupić za 7,5 zł), Vindexus (za 9), ERG (poniżej 60). Wszystkie mogą w tym roku jeszcze urosnąć o jakieś 20-30%.
mnogi

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.