"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Mocno rośnie oglądalność bloga – „garść” statystyk

Dzisiaj trochę mała odskocznia od giełdy czyli tzw. off topic. Ostatnie miesiące to dobry czas dla inwestorów giełdowych który ma wprost przełożenie na wzrost oglądalności serwisów/stron internetowych poświęconych tematowi giełdy. Efekt ten (mam nadzieję że to także zasługa dobrych treści :-) doskonale widać na przykładzie bloga analizyprezesa.pl.


W lutym nastąpił dynamiczny wzrost oglądalności bloga który odwiedziło 5.376 użytkowników (w tym 4.097 nowych), którzy wykonali 33.482 sesje i dokonali 174.899 odsłon różnych artykułów na blogu.

Porównując to z poprzednim lutym 2018 roku doskonale widać poprawę we wszystkich kategoriach. Użytkownicy (+65%), nowi użytkownicy (+93%), sesje (+36%), odsłony (+178%), wzrosły też strony na sesję i czas trwania sesji.

Trwający trend wzrostu oglądalności bloga widać na poniższym wykresie za ostatnie 12 miesięcy.

Z innych ciekawostek to statystycznie najwięcej czytelników czyta bloga z poziomu komputera stacjonarnego (69%), telefonu komórkowego (25%) i tabletu (5%).

Polska jest głównym krajem z którego pochodzą czytelnicy (91%), kolejne miejsca na podium to Germany (1,87%) i United Kingdom (1,45%) – pozdrawiam dla rodaków pracujących na obczyźnie :-)

Jeszcze statystyka miejscowości z których największa jest oglądalność bloga.

Na koniec statystyka jak blog odnajduje się w globalnej sieci link.

Jak widać na powyższym slajdzie strona zajmowała 31.428 miejsce jeśli chodzi o popularność w Polsce oraz 993.844 na świecie. Cieszy mnie niezmiernie że blog nie zajmuje 1 miejsca gdyż przynajmniej mam motywację do dalszej poprawy rankingu poprzez tworzenie jeszcze lepszych treści :-)

Wszystkim czytelnikom bloga serdecznie dziękuję za wspólne tworzenie bloga i wspieranie go na różne sposoby, oby tak dalej :-)


Zachęcam do odwiedzania forum bloga link, przeczytania pokazowego artykułu „Jak skutecznie zarabiać na giełdzie” link oraz do subskrypcji nowych artykułów.

avatar
12 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
WojtekDM********Dominik C.OBSRafał Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Wojtek
Gość
Wojtek

Ja na bloga trafiłem z grupy Stock Jam Session i muszę przyznać, że nigdy nie znalazłem tak dobrego źródła informacji (podkreślam, że jestem bardzo początkujący – na GPW pojawiłem się niecały rok temu). Żadna grupa, forum czy książka nie pokazała mi nigdy tak prosto i konkretnie jak przeprowadzić analizę spółki. Jeśli miałbym mieć jakieś życzenia, to chętnie poczytałbym czasami bardziej edukacyjne posty, wyjaśniające pewne zjawiska i aspekty techniczne (przykład: jaki zestaw notowań warto posiadać, skąd pojawiają się duże zlecenia blokujące ceny na nisko płynnych spółkach i jak to interpretować itp.). No, ale to nie koncert życzeń. :) Same analizy i komentarze na forum bardzo dużo mi dają. Mam nadzieję, że pewnego dnia sam zacznę sie merytorycznie udzielać, ale na razie jestem za cienki w uszach.

Swoją drogą jestem ciekaw na ile posty Prezesa przekładają się na wzrosty spółek, które ocenia pozytywnie. Nie mniej zakładając, że kupujący je czytelnicy są rzeczywiście przekonani o ich wartości, a nie lecą w ciemno, to chyba jest to sytuacja korzystna dla wszystkich (parafrazując czyjś komentarz: dobre akcje w dobrych rękach).

DM********
Gość
DM********

Gratulacje!

Dominik C.
Gość
Dominik C.

Gratulacje! Jest progres i to najważniejsze. Pamiętam jak na początku było kilka wpisów dziennie teraz jest kilkanaście. Otoczenie sprzyja, rzetelność, trafność analiz i czytelnicy na poziomie to wyróżnia to miejsce. Prezesie Twój wkład w edukacje jest nieoceniony i mam nadzieje że wzrosty na spółkach które masz w portfelu, chociaż trochę zrekompensują Ci poświęcony czas :)

OBS
Gość

Gratuluję. W ostatnich miesiącach bardzo podniosła się merytoryczna zawartość bloga – wiele dobrych i przydatnych analiz. Sprzyja też poprawa sentymentu na Miś-ach. No i to, co było zawsze wyznacznikiem tego bloga – aktywne forum.
Naprawdę fajne miejsce w sieci.,
Brawo Prezes!

Rafał
Gość
Rafał

Trzymam kciuki za dalszy rozwój strony.

Przemek
Gość
Przemek

Prezesie, gratuluję i trzymam kciuki, żeby strona się rozwijała dalej :)

karkalis
Gość
karkalis

Praca organiczna nad blogiem czy też wzrost zainteresowania tematyka gpw Co poskutkuje hossa na naszych wigach?:)
Gratuluję sukcesu! Ile pracy w to wlozyles, to sam najlepiej wiesz, na pewno dużo Ciebie to kosztowało.

Nieuk
Gość
Nieuk

Zgadzam się-WiELKIE gratulacje dla Przemka. Jego wkład w rynek kapitałowy-po prostu bezcenny….

Rafał
Gość
Rafał

Pod koniec lutego na TJS pojawiła się ankieta jakie blogi czytamy. Analizyprezesa.pl też się tam pojawiło :)

sławek
Gość
sławek

Statystyki super, może pomyślałbyś o newconnect -ja mógłbym zostać jednym z współudziałowców, ty oczywiście byłbyś prezesem, bloga wzbogacilibyśmy o sprzedaż jakichś bankowych produktów – oczywiście same płatne przekiewrowania.
To wiązałoby się to z nową bardziej rozbudowaną stroną.

a tak na poważnie, trafiłem tu przez przypadek albo i nie- wpisałem w wyszukiwarce „spółki w trendzie wzrostowym” i trafiłem na post Nieuka -lubie go za tą bezpośredniość i nie owijanie w bawełnę.
Generalnie gpw to uzależnienie i każdy z nas szuka informacji i potwierdzenia swoich wyborów,
kiedyś było forum parkietu teraz bankiera -niestety tam 95% postów to albo odpał albo zwała -trudno odsiać ziorno od plew,
U ciebie jest troszkę inaczej bo bardziej merytorycznie.
Prezesie ja się powtórzę ale duzo ludzi cię naśladuje i stąd też dobre stopy zwrotu z akcji które kupowałeś. W pewnym sensie świadomie czy nieświadomie twój blog może wpływać na kursy wielu mniejszych spółek o niższej płynności.

Nieuk
Gość
Nieuk

Sławek-ja też Ciebie bardzo lubię:) Serdecznie pozdrawiam. A ja sobie odpuściłem parkiet. Zablokowali mnie ciule:) Prawda w oczy kole:)

A pisałem pracę magisterską o ciulach:)

A taki wpierdziel dostałem na NC, że masakra haha:)

Adam
Gość
Adam

Gratulacje – tak 3mać.

Remigiusz
Gość

Super statystyki, zwłaszcza sesje na użytkownika czy czas trwania sesji. Gratulacje.
Patrzyłeś może skąd przychodzą Czytelnicy (Google, FB, linki z innych portali)? To może być ciekawe :)
I jakie wpisy najczęściej wyświetlają :)
Bardzo fajnym narzędziem do tego jest Google Search Console.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Gratulacje !

Seba
Gość
Seba

Zwróć uwagę na stronę startową, jest nieczytelna na telefonie.Poza tym tylko się cieszyć, że ludzie czytają.
Z innej beczki: kod booking, jeśli ktoś potrzebuje:
https://booking.com/s/104_6/6f57218d
Poza tym chciałbym prosić o jakąś dyskusję na temat Lena Lighting, kurs zimą zdołowany tylko dlatego, że mniej dywidendy ze względu na inwestycje.Poza tym bardzo stabilna spółka dywidendowa, trochę niebezpiecznie związana z budownictwem, ale piszą min wielkie możliwości związane z wymianą oświetlenia .
Pozdrawiam,
Seba

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.