"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Fundamentalny portfel „blogprezesa” – podsumowanie Sierpnia

Niestety sierpień dla mojego portfela był słaby i to pomimo dobrych wyników ogłaszanych przez „moje” spółki. Wartość moich inwestycji spadła o 2,4 % (WIG wzrósł o 3,80%) do kwoty 69.890 zł, a od początku roku wzrost wartości portfela to 23,00% (WIG wzrost o 25%). 

Ciężko jednoznacznie wskazać powód gorszego zachowanie się mojego portfela w stosunku do WIG, ale składa się na to kilka czynników. Ciążyły portfelowi na pewno dwie największe pozycje (Helio i Unimot) ale wydaje się że obecnie małe i średnie spółki są w niełasce inwestorów którzy koncentrują się głównie na dużych i płynnych spółkach. Liczę jednak że w drugiej fali hossy tak jak bywało to w historii druga fala hossy będzie należała do mniejszych spółek.
Sukces miesiąca – drugi miesiąc z rzędu żadna spółka nie zasłużyła na miano „sukces miesiąca”
Porażka miesiąca – tak jak na wstępie napisałem ponownie wskoczył do tej kategorii Unimot (spadek o 11%) oraz Helio (spadek 7%). Wydaje mi się że na te spadki wpłynęło po części długotrwałe oczekiwanie wyników.
Oczekiwania na przyszły miesiąc – dalszy ciąg podawanych wyników firm ze szczególnym oczekiwaniem na wyniki Unimotu. Jeżeli będą one zgodne z moimi szacunkami i firma zaraportuje około 200% wzrostu zysku r/r to liczę że będą punktem zwrotnym w notowaniach akcji
oraz postrzeganiu tej firmy przez inwestorów. Mocno też czekam na nawet 15% stopę dywidendy w Skarbcu i reakcję inwestorów na taką wysokość. 
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków
maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i
posiadane akcje o których piszę na blogu są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby
nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się niestety często zdarza).
Załączam też link do mojego portfela na którym widać
wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga ze szczególnym uwzględnieniem treści o dużym ryzyku inwestycyjnym z jakim związane jest inwestowanie na giełdzie link zasady.
 

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
PrezesVonmigal Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Vonmigal
Gość

Prezesie słyszałeś, że na 4 Fun poszło wezwanie ? ��

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.