"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

sobota, 2 grudnia 2017

Wirtualny Portfel Fundamentalny - początek i zasady

Wirtualny Portfel Fundamentalny ma być niejako kontynuacją zamkniętego dwa dni temu mojego rzeczywistego portfela fundamentalnego "blogprezesa" link, jednak z zasadniczą zmianą gdyż teraz będą to
transakcje wirtualne i fikcyjne a nie jak wcześniej rzeczywiste prowadzone na rzeczywistym rachunku maklerskim. W niewielkim stopniu zmienią się też zasady o których poniżej ale zapewniam iż nie zmieni się moje podejście. Będę starał się jak dotychczas podchodzić do wyboru spółek pod kątem fundamentalnym, szukając nisko wycenianych z perspektywą poprawy wyników, będę unikał nadmiernego ryzyka i spekulacji a jedyną formą ryzykowniejszych inwestycji mogą być sytuacje kiedy spółkę kupię pod konkretne wydarzenie (ponadprzeciętna dywidenda, skup akcji czy przejęcie spółki). 
Zasad będzie znacznie mniej niż w wirtualnym portfelu dywidendowym a będą to:
-początkowy stan portfela 100.000zł
-inwestycje zarówno na rynku głównym GPW jak i newconnect bez ograniczeń kwotowych
-transakcja kupna lub sprzedaży zawierana po kursie na koniec sesji lub na otwarciu sesji, jeśli po kursie z otwarcia sesji to musi być maksymalnie do 10 godziny na blogu podana informacja, jeśli po kursie zamknięcia to do godziny 24 tego samego dnia.
-po kupnie nowej spółki do portfela lub zamknięciu całkowitej pozycji na blogu pojawi się analiza spółki lub informacja z powodem sprzedaży jeszcze w tym samym dniu 
-podsumowanie portfela na koniec miesiąca
-kwartalne szacunki wyników spółek a później podsumowanie tych wyników
-prowizja od transakcji 0,30% a wyniki są podawane w wartościach brutto (bez uwzględniania podatku "Belki")
-portfel będzie prowadzony na biznesradar.pl pod tym linkiem

Załączam wyniki przeprowadzonej ankiety wg której zdecydowana większość (96%) czytelników bloga opowiedziało się za prowadzeniem Wirtualnego Portfela Fundamentalnego.

Najważniejsze: Wirtualny Portfel Fundamentalny ma służyć tylko celom szkoleniowym i pokazowym, chciałbym pokazać na prawdziwych spółkach że można w miarę bezpiecznie inwestować i osiągać przyzwoite wyniki. Żadna zawarta (opisana) transakcja nie jest rekomendacją inwestycyjną, nie powinna być przez nikogo kopiowana i naśladowana bo jak to na giełdzie jest ryzyko straty nawet wszystkich pieniędzy. Zachęcam jednak do obserwowania i wyciągania własnych wniosków szczególnie na moich błędach.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym które są integralną i nieodzowną częścią Wirtualnego Portfela Fundamentalnego link zasady.
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.

Udostępnij:

3 komentarze:

 1. Ciekawe, stronę dodaję do zakładek i będę obserwował. Pomyślności i trzeźwości umysłu życzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tylko jedną wątpliwość (choć oczywiście popieram pomysł) - co z płynnością? 100k czyli powiedzmy 10% albo 5% kapitału na spółkę - tutaj może być poważny problem bo pewnych spółek nie byłbys w praktyce w stanie kupić na rynku po cenie close bez istotnego podbicia ceny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiałem jakieś wprowadzić rozwiązanie, jest to portfel wirtualny i źle by to wyglądało gdybym wieczorem napisał że kupiłem w dołku jakieś akcje a np. kurs później wystrzelił w górę. W ten sposób można byłoby manipulować faktami, tak jest jasno że kupuję lub sprzedaję po kursie zamknięcia i w takim przypadku nikt nie będzie miał wątpliwości. Tego nie zmieniam bo nie widzę lepszego rozwiązania.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni