"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 16 sierpnia 2018

Ropczyce od strony technicznej

Zamieszczam analizę techniczną przygotowaną przez Jake Grabowski, który pomaga prowadzić mój blog. Jeśli te analizy będą trafne i podobały się czytelnikom to zagoszczą na blogu na stałe. 
Zwracam uwagę że inwestuję głównie w spółki mniej płynne w przypadku których analiza techniczna jest mniej precyzyjna dlatego analizy te należy traktować jako ogólne spojrzenia na kurs spółki.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ropczyce znajdują się w tren­dzie wzrostowym od dołka uformowanego w 2009 roku na poziomie 5pln. Na przełomie 2013 przez cały 2014 rok trwała korekta która dotarła do 15pln. Od stycznia 2015 roku trwa konsolidacja która wygląda jak kanał. W tym tygodniu kurs wybił się powyżej maksimum z 2013 roku ale trzeba zwrócić uwagę, że świeca tygodniowa nie jest jeszcze domknięta. Ewentualny ruch powrotny może dotrzeć do 30 złotych a dalej do dolnego ograniczenia kanału. Natomiast trwałe przekroczenie 30pln będzie jasnym sygnałem kontynuacji wieloletniego trendu wzrostowego. Po skutecznej obronie 30pln kurs w najbliższych miesiącach mógłby nawet dojść do 50pln gdzie wydaje się znajdować pierwszy bardziej poważny opór z 2007 roku.
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.
Udostępnij:

42 komentarze:

 1. Twój kolega zrobił analizę w oparciu o wykres bez uwzględnienia dywidend.
  Osobiście używam wykresów skorygowanych o dywidendy.

  Pozdrawiam Jacek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Jacek - jestem autorem analizy. Nie używam wykresów korygowanych o dywidendy i tobie też odradzam odpowiem ci z jakiego powodu. Gdybym 21 kwietnia 2011 roku zakupił akcje KGHM po 200,3pln to obecnie miałbym 112,3pln straty księgowej. Gdybym używał wykresu skorygowanego to maksimum by było na wysokości 160pln strata by wyniosła 72pln. Daje to ponad 40pln przekłamania na wykresie. Rozumiesz już różnicę? Nie odliczasz dywidend od realnych strat księgowych. Nigdzie na świecie nie widziałem aby to ktokolwiek robił. Korygowanie o operacje powinno dotyczyć takich operacji jak split, resplit, wówczas od strony księgowej się nic nie zmienia i można przekonwertować dane historyczne bez szkody dla nich. Z wyżej wymienionych powodów unikam serwisów, które wprowadzają mnie w błąd i pokazują maksimum na KGHM 160pln. Tobie też radzę i pozdrawiam.

   Usuń
  2. Kompletnie nie kupuję tego tłumaczenia. Czy rynek wie o tym jaką masz stratę ? Księgową, podatkową czy kasową ? Nie. "Nigdzie na świecie nie widziałem aby to ktokolwiek robił." - pierwszy lepszy link z wujka Gugla: https://stockcharts.com/docs/doku.php?id=policies:adjusted_data

   W przypadku spółki która płaci przez lata dywidendy wykres i poziomy S/R mogą się kompletnie różnić od wykresu z uwzględnioną div. Prosty przykład - PEKAO na wykresie bez uwzględniania dywidend poleciało w niebyt 18 lipca. Na wykresie z dywidendami dobijało do wsparcia ze starych low w 2015 roku. Co zadziało ? Jak widać korygowany wykres...

   Żeby nie było - sam pracuję i na takich i takich, bo CZASAMI poziomy z niekorygowanego wykresu działają, więc warto mieć o nich pojęcie. Odnośnie analizy RPC bez większych uwag, 30 zł może zadziałać, bo to też poziom z 2007 roku, dziś na dziennej była próba tam zejścia i popyt już zbierał.

   Usuń
  3. Cześć Wojtek, fajnie, że napisałeś.
   Poziom maksimum na Ropczycach znajduje się na 83pln ponieważ ktoś zapłacił tyle za akcje 29 czerwca 2007 roku. Gdyby używać wykresu z odciętymi dywidendami to poziom maksimum znajdował by się na około 63. To 20pln różnicy. Gdybym miał te akcje kupione po 83pln widziałbym na swoim rachunku 60% straty a nie 47% straty. Jeśli wykresy i analiza techniczna to odzwierciedlenie emocji panujących na rynku to zdecydowanie łatwiej ponieść stratę poniżej 50%.

   Więc jak realny poziom zakupu może wpływać na uczestników rynku którzy widzą realne zyski lub straty?

   Z kolei popatrz na to z drugiej strony, prawdziwe minimum na Ropczycach to 5pln a skorygowane 4pln różnica 20%. Jeśli miałbym akcje kupione po minimum to realnie widziałbym na rachunku 580% zysku ale gdyby używać danych przetworzonych byłoby to 750% zysku.

   Skoro mamy taki rozstrzał to jak mamy oceniać reakcje rynku za pomocą analizy technicznej, kiedy manipulujemy przy danych wejściowych?

   Inwestorzy na swoich rachunkach widzą dane nieprzetworzone więc czego my mielibyśmy się posługiwać danymi przetworzonymi?

   A teraz PEKAO - elementarna teoria dowa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_Dowa
   "Za trend wzrostowy Dow uważał sytuację, w której kolejne szczyty i dołki kształtują się na coraz wyższym poziomie i odwrotnie dla trendu spadkowego."

   Wg danych oryginalnych na PEKAO panuje trend spadkowy bo jak sam zauważyłeś "PEKAO na wykresie bez uwzględniania dywidend poleciało w niebyt 18 lipca".
   Natomiast na danych przetworzonych nie ma już trendu spadkowego bo jak wspominasz "Na wykresie z dywidendami dobijało do wsparcia ze starych low w 2015 roku".

   Czy teoria dowa uwzględnia dane oryginalne czy zmodyfikowane?
   Czy skoro PEKAO odbiło to teoria Dowa mówi obecnie że jest trend spadkowy? Boczny? Wzrostowy?

   Dow twierdzi, że jeśli szczyty i dołki są niżej to mamy trend spadkowy i to właśnie widać na wykresie nieprzetworzonym od 2015 roku ciągły trend spadkowy. Bo realnie ludzie kupowali w cenach nieprzetworzonych, więc jaki powód abyśmy się kierowali fikcyjnymi danymi?

   A więc po co sobie komlikować życie skoro najstarsze sprawdzone teorie inwestycyjne nie brały uwagi danych przetworzonych?

   Czy modyfikacja danych wejściowych ma wpływ na wszystkie inne teorie inwestycyjne?
   Czy wszystkie teorie dotyczace inwestowania uwzględniają dane przetworzone?

   Moim zdaniem żadna z nich nie uwzględnia danych przetworzonych.

   Usuń
  4. Brawo za konkrety Jake'u. Garbage IN Garbage OUT. Kolega z RZ :P

   Usuń
 2. Dzięki za merytoryczną wypowiedź.

  Wystarczy porównać oba typy wykresów, różnice są znaczące w przypadku spółek płacących spore dywidendy. np KGHM.
  W przypadku Ropczyc obojętnie na który wykres spojrzymy wymowa jest pozytywna.
  Myślę, że warto jest zerknąć na oba.

  Pozdrawiam Jacek

  OdpowiedzUsuń
 3. poprosze analize INTERSPORT

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na blogu stosuję zasadę iż na anonimowe komentarze nie odpowiadam, wystarczy się podpisać na końcu wpisu z ksywki, imienia czy czego chcesz i wystarczy (fajnie jakbyś też przeczytał jakąś reklamę widoczną na blogu).
   Krótko o Intersport : jak dla mnie firma wygląda fatalnie i patrząc na obecne finanse spadek kursu nawet o 50% jest jak najbardziej możliwy. Spółka szósty rok z rzędu notuje straty i co najgorsze co roku się one powiększają. Spodziewam się że wyniki nadal mogą być pod presją gdyż zarówno nieczynne niedziele jak i wzrost kosztów pracowniczych (szczególnie widoczny w tej branży) będą ciążyć wynikom. Negatywnie też kurczą się kapitały własne firmy i obecne 21 mln przy 47 mln kapitalizacji to zdecydowanie za droga firma. W drodze jest też emisja akcji która rozwodni kapitał o 25% i w mojej ocenie jest to emisja ratunkowa i ostatniej szansy. W czarnych (na giełdzie raczej w czerwonych) kolorach widzę kurs i przyszłość firmy.

   Usuń
 4. No i coz,

  Nie zalapalem sie na Cherry...ale lepiej stracic okazje niz kapital...poczekam ewentualnie na korekte.

  Pozdrawiam,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jacku,

  Co myślisz o Prairie? Przebil papier 1,3 zl i tak, jakby sobie robil baze pod wybicie...chyba:P Ja mam skromny pakiecik.

  Pozdrawiam,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam spółki, tym bardziej że jest to spółka zagraniczna.

   Wykres ani wskaźniki nie napawają mnie entuzjazmem.

   Pozdrawiam Jacek

   Usuń
 6. Pomysł bardzo dobry - choć oczywiście dyskusja czy analizować wykresy z odcięciem dywidendy czy nie może być zażarta. Trochę tak jakby kłócić się o to, które święta co ważniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Przemek ;)
   Wystarczy się zastanowić czy Charles Dow w 1903 roku przekształcał wszystkie dane źródłowe i w oparciu o te przekształcone dane analizował ceny.
   Wystarczy się zastanowić czy cała obecna teoria spekulacji opiera się na przekształconych danych historycznych czy na prawdziwych cenach po których się kupił i sprzedało.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Panowie dorzucą jeszcze logarytmiczny czy zwykły jako dodatkowy parametr i napiszą pracę doktorską.

   Usuń
  3. Uwzględni przy tym wartość nabywcza pieniądza w wykresie a może starczy na habilitacje ;)

   Usuń
 7. Prezesie czy warto zainteresować się spółką Orzeł Biały jest info że może być wezwanie i spora dywidenda na koniec miesiąca. Radek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, sam przed chwilą analizowałem Orła. Jeśli jesteś przekonany że do sprzedaży akcji i wezwania dojdzie to pewnie po wyższej cenie więc pewnie warto. Ja jednak zawsze staram się chłodno do takich informacji podchodzić (zakładam gorszy scenariusz że nie będzie sprzedaży) i patrzę jak fundamentalnie firma wygląda. A tutaj mamy duże ostrzeżenie ze strony ołowiu (główny ich surowiec kosztowy i przychodowy), gdyż bardzo mocno spada od dwóch miesięcy i jest obecnie niższy aż 16% niż rok temu https://stooq.pl/q/?s=pb_3.f&c=1y&t=l&a=lg&b=1. Obecna c/z 9,90 jest właściwa, wyniki za 2 kw będą jeszcze bardzo dobre choć baza jest już wysoka, jednak przy obecnych cenach ołowiu wyniki od 4 kwartału (3 kwartał jeszcze może być dobry bo oni się zabezpieczają i pewnie zyski z zabezpieczeń wykażą) mogą mocno spadać (umocnienie dolara trochę niweluje spadek ołowiu). Ja bym nie kupił bo szansa na zysk nie jest wysoka tym bardziej że jakiś dużo wyższych pieniędzy niż jest obecny kurs raczej nie dostaną - oczywiście mogę się mylić.

   Usuń
 8. Wczoraj WZA Pamapolu przegłosowało dematerializacje i wycofanie akcji z GPW.

  Ciekawe czy drobni wyciągną wnioski z lekcji Fam? Na przykładzie Polcorolitu widać, że można taką beznadziejną sytuację wygrać. Niestety przypadek Polcoloritu jest wyjątkiem.

  Potrzebne są zmiany w prawie aby przypadek Fam się nie powtarzał. Niestety zanosi się na powtórkę Famu.


  Pozdrawiam Jacek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie koniecznie zanosi się na powtórkę FAM. Z tego co widzę w głosowaniu przeciwko zniesieniu dematerializacji akcji Pamapolu głosowało aż 5% akcji spółki i jeśli złożą do Sądu protest to są duże szanse że dematerializacja może zostać nie zniesiona. W FAM było tak że TYLKO JEDEN akcjonariusz (przy 1600 wszystkich) zgłosił sprzeciw i wystąpił do Sądu o wstrzymanie ale niestety prawdopodobnie (wręcz na pewno) został przekupiony przez FAM i wycofał wniosek z Sądu. Od tego momentu zaczęły się problemy akcjonariuszy FAM.
   W przypadku Pamapolu widać że akcjonariusze walczą i podchodzą do tego prawidłowo.

   Usuń
  2. Rozważałem zakup Pamapolu, ale to zależy od jakości działań drobnych akcjonariuszy Pamapolu. Jak słusznie zauważyłeś Prezes ktoś może złożyć pozew do sądu ... a potem go wycofać. Pisałem wcześniej o kosztach prawnika, wpisie sądowym, poświęconym czasie, i wyszło mi na to, że aby angażować się w bój sądowy trzeba mieć zainwestowane minimum 50-100 tys zł w akcje Pamapolu. Dziś patrzę z boku i obserwuje.

   Trzymam kciuki za drobnych.
   Pozdrawiam Jacek

   Usuń
  3. Na przykładzie Pamapolu doskonale widać że firmy są ściągane z giełdy gdy mają mieć bardzo dobre wyniki. Ich głównym kosztem jest mięso wieprzowe a te jest kolejny kwartał niższe ok. 15% r/r i wyniki 2 i 3 kw powinny być bardzo dobre. Zakładam że w tym roku zarobią 5-6 mln przy 2,5 mln straty w 2017 a spółka będzie z c/z 5.

   Usuń
 9. Ek
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23800905,firma-oskarzana-o-zaniedbania-na-moscie-w-genui-chce-zbudowac.html#Z_BoxNewsImg&a=66&c=96

  Ciekaw jestem czy w jakiś sposób odpije się to na Stalexporcie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mojej ocenie jest to negatywne info dla Stalexportu i dziwię się że kurs akcji nie spadł w czwartek i piątek. Na pewno Autostrade per l'Italia zapłaci potężne kary liczone nawet w miliardach euro i pewnie firma zbankrutuje. Wyobrażam sobie że ratując się będzie sprzedawała swoje spółki aby zdobyć kapitał na nakładane kary a może być i tak że komornicy będą licytować jej majątek. Czyli jakby nie patrzył Stalexport może zostać sprzedany poniżej jego faktycznej wartości bo będzie to wymuszona sprzedaż a taka jest najgorsza.
   Wydaje mi się taki scenariusz realny ale mogę się mylić bo może się i nie znam.

   Usuń
  2. Ek
   Zbankrutować może nie,( jednym z głównych udziałowców jest chyba firma Beneton )ale brak reakcji na naszym rynku jest co najmniej dziwny .

   Usuń
  3. Nie jestem w pełni przekonany co do kar, ile i czy faktycznie zapłacą - obecnie trwa medialna przepychanka typowa dla Włochów gdzie każdy straszy każdego. Czy zapłacą i ile to będziemy wiedzieć dopiero w momencie ustalenia faktycznej przyczyny - obecnie znane mi założenie jest ze piorun uderzył w filar ale to też spekulacja.
   Dodatkowo posiadają oni tylko 88% udziałów w feralnym odcinku.
   Póki co ich rating kredytowy BBB+ dostają żółta (negatwyna tendencja) kartkę od S&P: http://www.autostrade.it/en/investor-relations/comunicati-stampa-finanziari?p_p_id=comunicatiinvestor_WAR_comunicatiportlet&p_p_lifecycle=2&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_resource_id=downloadAttachment&p_p_cacheability=cacheLevelPage&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=1&_comunicatiinvestor_WAR_comunicatiportlet_id=1753&_comunicatiinvestor_WAR_comunicatiportlet_jspPage=%2Fhtml%2Finvestor%2Fview.jsp&_comunicatiinvestor_WAR_comunicatiportlet_action=viewDetail&_comunicatiinvestor_WAR_comunicatiportlet_itemId=1330

   Włosi już od dłuższego czasu przygotowują się z STX do czegoś - w końcu trwa dematerializacja akcji STX. Wg mnie poza pracami remontowymi STX jest dość mocno odseparowane jeśli chodzi o dzialaność od AIT

   Usuń
  4. Ja dość pesymistyczny przypadek podałem i pewnie się nie ziści. Gdyby to była Polska to procesy by trwały dłużej niż jest do końca koncesji.

   Usuń
 10. Fajny artykul w podlodze. Jak ktos nie czytal-to chyba warto...chociaz mogli sie postarac o glebsza analize:

  http://www.parkiet.com/Debiuty/308179944-GPW-Emitenci-z-NewConnect-beda-ratowac-tegoroczne-statystyki-debiutow.html

  Milego popoludnia i wieczoru,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czesc,

  Ale dzisiaj "promocyja" na "super" grupie bankowej Lechoslawa:P A tak z innej beczki, to bardzo duze obroty na 11bit. Chyba sie szykuje atak na 500+ a pozniej moze na nowe szczyty...czas pokaze.

  Milego dnia,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może być ruch pod nadchodzące targi gier. Każda firma chce wypuścić jakieś ciekawe info dla inwestorów/fanów więc i tu pewnie coś się pojawi.

   Usuń
 12. To Getiny i IdeaBank są w poważnych tarapatach, wystarczy że ludzie zaczną masowo wypłacać kasę ... robi się panika... to mogą popłynąć.

  Widzę trzy rozwiązania.
  1. Dokapitalizowanie.
  2. Przejęcie przez inny bank.
  3. Upadłość i wchodzi Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

  Nie sądzę aby bez pomocy z zewnątrz mogli sobie sami poradzić, a obligi Getinu już poniżej 90%.

  Pozdrawiam Jacek

  OdpowiedzUsuń
 13. Jacku,

  Zgadzam sie w 100%. Do tego dochodzi watek polityczny, pt: trzeba zniszczyc uklad wroclawski. Mysle tutaj oczywiscie o obozie wladzy. Tak naprawde Getback moze byc tylko jednym z watkow w calej sprawie a na horyzoncie moze sie szykuje najwieksza afera w historii III RP. Nie zastanawialiscie sie, czemu tak doswiadczony "byznesmen" jak lechoslaw oddal za pol darmo LC Corp...moze to byla planowana ucieczka z kapitalem...moze tak a moze nie...?

  Poza tym Wroclaw to bastion, tzw. ukladu: schetyna, zdrojewski, frasyniuk. Jedyna osobe, ktora raczej zostawia w spokoju to Solorz. Za gruba ryba...Poza tym: ma olbrzymie aktywa telekomunikacyjne z czego sluzby maja niezle profity (chocby poprzez podsluchy). Druga sprawa to polsat nie jest tvnem i w miare rzetelnie stara sie prowadzic stacje informacyjne a w didaskaliach jeszcze jest to, ze tvp dobaduje sie w sublicencjach odnosnie widowisk sportowych...Moga tez miec na niego haka odnosnie kupna plusa od kghmu, wiec on nie bedzie im podskakiwal...tu jeszcze jest o wiele wiecej watkow, ale nie bede Was zanudzal:)

  Pozdrawiam,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 14. To są bardzo ciekawe wątki które pozwalają lepiej zrozumieć realia prowadzenia biznesu w Polsce, tak więc proszę o kontynuację. Takie rzeczy powinien wiedzieć każdy zanim zacznie myśleć o inwestowaniu na GPW - biznes i polityka są ze sobą połączone bardziej, niż wielu myśli, a aspekt polityczny jest często przez inwestorów marginalizowany.

  OdpowiedzUsuń
 15. coś jest rozgrywane na play dziś kolejne duże wolumeny. Jan

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Play zaczyna interesująco wyglądać mają duże zadłużenie ale które firmy nie mają, ścieli trochę dywidendę ale na dziś jest ok 6% i poprawa wyników od przyszłego roku. Jan

   Usuń
 16. Marvipol kupuję od BAHu część działki za 11baniek

  Janusz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa informacja ale jeszcze sporo czasu do jej zamknięcia. Widać że fundy sypią choć wycena robi się atrakcyjna. Trzymam rękę na pulsie ale raczej do wyników nie kupię, mają być gorsze r/r więc może to być kolejny i może ostatni impuls do spadków.

   Usuń
 17. Niech Wam ten Bah rosnie na 7,7 zl:) Tylko, co to zmienia w dzialalnosci operacyjnej bahu? No bedzie sowita dywidenda...bravo...a kto na niej najwiecej skorzysta?:) To po co byl ten caly spin off? Zeby teraz handlowac miedzy soba?;) Niech lepiej Marvipol kupi ze sto samochodzikow od bahu-to jest lepszy pomysl. A ze walor kiedys odbije-to pewne...moze jutro, moze za tydzien a moze pozniej. Tylko poki co to bedzie odbicie z trampolinki 3metrowej na Niagarze.

  Prezes-analizowalea moze kiedys MFO?

  Milego wieczoru,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 18. A tak serio mowiac-to dla Bahu najlepsze byloby pozyskanie nowej marki do importu i dealerki, i to bardziej "casualowej".

  Dobrej nocki,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na bah jeśli dotrzymaliby obietnicy że nie zmienią polityki dywidendowej to matematycznie w zasadzie nie można byłoby stracić. W 3 lata realnie powinni zarobić 100 mln, dywidenda wynioslaby 80 mln a kapitalizacja obecna 88 mln. Warunek braku zmian w dywidendach.

   Jeśli chodzi o MFO to dawno nie analizowałem. Z tego co widzę to 1 kw był bardzo dobry i podobnie jak cała branża (Cognor czy nawet Ropczyce) korzystne są zmiany na rynku stali i wyniki ppwinny być bardzo dobre. Nie można wykluczyć że z 50% zysk wzrośnie (niczym moje stwierdzenie nie jest podparte :-)
   Cytując z raportu " Rynek przy trendzie rosnących cen stali umożliwia osiągnięcie większych przychodów i zrealizowanie większej marży niż przy trendzie cen malejących. Znaczna i nagła obniżka cen stali może się odbić negatywnie na wynikach finansowych Spółki poprzez
   zmniejszenie uzyskiwanej na sprzedaży marży, a także zmusić do dokonania przeszacowania zapasów."
   Drugi kwartał to wzrost cen stali, ponadto blisko 50% exportują więc wyniki muszą być dobre.
   Widzę że zwiększenie avivy w akcjonariacie Cię zainteresowało.

   Usuń
  2. Tylko oprócz zmiany polityki dywidendowej mogą uchwalić np. emisję bez prawa poboru i wtedy wszyscy liczący na dywidendy tracą. Jedne czego się nauczyłem, to nie warto pakować się w papier, jeśli nie ma się zaufania do zarządu. A czy można mieć zaufanie do zarządu BAH to niech każdy sam sobie odpowie.

   Usuń
  3. Emisja akcji raczej by nie przeszła bo główny nie miałby odpowiedniej liczby głosów, ponadto po co mieliby np. 80 mln dywidendy wypłacić i robić emisję, łatwiej ograniczyć dywidendę i kasa wtedy jest.
   Oczywiście zaufanie do zarządu to już inne zagadnienie i raczej indywidualne podejście każdego inwestora. Gdyby tak inwestował to trzeba byłoby z 70% firm na giełdzie odrzucić bo w przeszłości większość zarządów pewnie inaczej zrobiła niż obiecywała.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni