"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Vigo System

Home Forums Forum Vigo System

This topic contains 3 replies, has 2 voices, and was last updated by  STAT1 6 days, 6 hours ago.

• Author

Prezes
    Keymaster

Analiza spółki

Vigo System – oczekiwany jest skokowy wzrost biznesu

Przed komentowaniem proszę o zapoznanie się regulaminem forum

Regulamin forum

Prezes
    Keymaster

Ipopema podała prognozę zysku za 3 kwartał 2019. Oczekują 3,7 mln zysku (ja w analizie napisałem 3,9 mln)
    http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/34504529,ipopema-securities-vigo-system-raport-analityczny-w-ramach-programu-wsparcia-pokrycia-analitycznego

Prezes
    Keymaster

Vigo podał wyniki, wzrost przychodów o blisko 30% a zysku netto o 10%. Zysk wyniósł 3,723 mln (utrzymana 30% marża netto) i Ipopema była bliżej wyniki niż ja bo oni oczekiwali 3,7 a ja 3,9 mln. Przepływy operacyjne OK, wzrosła o 0,3 mln amortyzacja, wzrosło trochę zadłużenie ze względu na prowadzone inwestycje.

STAT1
    Participant

Nie chciałem o tym pisać pod analizą i czekałem na wyniki, ale fakty są takie, że puki nie zrobią porządku z naukowcami i badaniami to dla akcjonariuszy niewiele z tego będzie. Towarzystwo się tam dobrze bawi. Dla mnie założyciele, pochodzący z WAT dbają wyłącznie o siebie, nie dopuszczają żadnych doradców, zarządzania korporacyjnego, a ta nowa linia montażowa to nowe biurka dla ludzi „i kilka lutownic” żeby nie było wątpliwości. Mieszkam w Ożarowie, znam ludzi z produkcji, bo to duży pracodawca jak na moją wioskę ;-). Ciągle brakuje na czas materiałów/częsci do zlutowania tych przekaźników w dużym uproszczeniu. Panienki na produkcji mają w ciągu dnia czas na pisanie głównie sms-ów i lustro w toalecie. Jak dla mnie to mało profesjonalnie wygląda. Dostawili hale, dołożyli ludzi, a zarządzanie tak samo jak właścicele (z PRL-u). O ubytkach na produkcji, poprawkach można pisać i pisać (powtarzam słowa pracowników). Wystarczy, że glebnie jeden główny zamawiający i dobranoc. Powyższe słyszę już kolejny rok. Niedowożenie wyników to potwierdza. Dla mnie pass. ŁD.

You must be logged in to reply to this topic.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.