"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Eurotel

Home Forums Forum Eurotel

This topic contains 62 replies, has 16 voices, and was last updated by  Nieuk 4 years, 3 months ago.

 • Author
  Posts
 • #2521

  Prezes
  Keymaster
 • #3079

  mohicanin
  Blocked

  Witam. Dziś Eurotel podał szacunki za 2018 r.
  https://www.money.pl/gielda/komunikaty/6361790252554369.html

  Nie mogę Prezesie znaleźć Twoich oczekiwań co do wyników.
  Są zgodne z Twoimi oczekiwaniami?

  • This reply was modified 5 years ago by  mohicanin.
 • #3082

  Grzegorz
  Blocked

  Przychody 397 mln / w 2017 było 341,6 mln czyli mamy + 16,2%
  Zysk netto 11 mln / w 2017 było 11,6 mln czyli mamy (-5,1%)
  Tu uwzględniony jest odpis na podatek VAT 2,4 mln zł, bez niego byłby ładny wzrost.

  Ale porównując IV kw 2018 do IV kw 2017
  Przychód 133,2 / 109,5 czyli + 21,6%
  Zysk netto 3,86 mln / 2,98 mln czyli +29,5%

  Wydaje mi się, że do dobre wyniki.

 • #3085

  Prezes
  Keymaster

  Przepraszam jeśli kogoś w błąd z Eurotelem wprowadziłem bo mam zwariowany dzień (źle u rodziny wlane paliwo do samochodu – benzyna zamiast ropy), holowanie i szukanie warsztatu który wyczyści silnik.

  Patrząc na szacunki Eurotela nie widziałem informacji że zawiązali rezerwy 2,4 mln na zaległy podatek – dziwne że to zrobili bo jeszcze w listopadzie się z tym nie zgadzali.

  Jeśli faktycznie jest ten podatek to wyniki byłyby świetne w 4 kwartale a ten przecież oceniamy. Wzrost przychodów o ok. 20% a zysku netto (bez uwzględniania zaległego podatku) wzrósłby o 55% r/r (4 kw zysku ok. 4,5 mln przy moim szacunku 3 mln i 2,97 mln zysku rok wcześniej).
  Bez uwzględniania podatku zaległego to c/z wyniosłaby 6,23 czyli nisko.

  Wystarczy nie doczytać do końca informacji i zmienia się całkowicie postrzeganie spółki.

 • #3095

  Grzegorz
  Blocked

  Źle policzyłem. Zysk netto za IV kw to 2,14 mln + ewentualnie 2,4 mln, które było odpisu na VAT.
  Sorry.

 • #6828

  Prezes
  Keymaster

  Eurotel – iDream i wszystko jasne

  Dzisiaj jest ostatni dzień do prawa do dywidendy, możliwe że pod koniec sesji kurs trochę spadnie bo będą wychodzić ci którzy grali pod dywidendę.

 • #10466

  Prezes
  Keymaster

  Tak bez głębszego wgłębiania się wyniki spółki są niejednoznaczne bo mamy w 2 kwartale wzrost przychodów o 44% a zysku netto o 55% ale zysk ze sprzedaży spadł. Wynik poprawiły niższe koszty operacyjne 0,8 mln, lepsza działalność finansowa o 0,5 mln, jednostka stowarzyszona o 0,6 mln.
  Może jutro więcej pogłówkuję ale jest OK więc pośpiechu nie ma.

 • #10467

  WARXZ
  Blocked

  Ukazały się wyniki za 2Q.
  Zysk operacyjny na poziomie z 2018r. Czyli ok. 2,6 mln. Jednakże ze względu na dywidendę (chyba ze spółki Soon Energy) zysk netto o 1 mln wyższy niż w poprzednim roku z 2 mln na 3 mln.
  Szczerze mówiąc spodziewałem się kontynuacji wzrostu zysku operacyjnego analogicznie do 1Q.
  Jestem ciekawy jak jutro zareaguje rynek.

  @EDIT Widzę, że prezes już wszystko powiedział :)

  • This reply was modified 4 years, 7 months ago by  WARXZ.
 • #10475

  Nieuk
  Blocked

  Chyba rozważe zakup akcji Eurotelu…Znacznie też zwiekszyli zasoby gotówkowe do 25 mln zł. Zobaczę jak się dzisiaj papier otworzy i handel się ułoży.

  • #10476

   Prezes
   Keymaster

   Na mało płynnych spółkach jak Eurotel nie ma co się spieszyć z zakupami, dzisiaj może kurs wzrosnąć ale za 2 miesiące może znowu spaść do obecnych poziomów. Generalnie w drugim półroczu zysk netto powinien te 2-3 mln być wyższy r/r (rok temu mieli 2 mln zaległego US, dojdzie rosnąca fotowoltaika i jeszcze iDrem bo rok temu w 4 kw otworzyli kolejny salon) więc całoroczny będzie okazały. Później niestety realny jest powolny spadek zysków więc trzeba uważać. Inwestycja raczej do wyników rocznych i okazałej 12% dywidendy. Trzeba też pamiętać o Rockbridgu w akcjonariacie a to nie jest atut.

 • #10477

  Nieuk
  Blocked

  Masz dużo racji. Spieszyć się nie będę, ale jak sytuację uznam za korzystny moment na wejście-to tak zrobię;)
  Mogliby dokonać jakiejś akwizycji, co trochę mogłoby zdynamizowac kurs. Kiedyś mieli takie plany, ale nie udało się…A Rockbridge ma tylko 5% i on na większości spółek nie jest już problemem. Potrafią znajdować chętnych na swoje pakiety bez agresywnego walenia w rynek. A na ten pakiet Eufotelu chętnego bez problemu też pewnie by znaleźli;)

  • This reply was modified 4 years, 7 months ago by  Nieuk.
 • #10479

  Remigiusz

  Może o akwizycjach w raporcie nie ma mowy, ale o rozwoju jest całkiem konkretne info:

  Viamind Sp. z o.o planuje rozpoczęcie działalności jako autoryzowany partner jednej z popularnych marek zajmującej się produkcją i sprzedażą sprzętu elektroniki użytkowej w tym nie tylko telefonów komórkowych, ale również urządzeń małego AGD, oraz innych urządzeń elektronicznych. Oferta tej firmy cechuje się dobrą jakością oraz atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Współpraca z tym producentem prowadzona będzie poprzez sieć stacjonarnych salonów sprzedaży oraz przez stronę internetową ze sklepem. Przewiduje się że tego rodzaju współpraca powinna mieć w kolejnych okresach (po otwarciu następnych salonów sprzedaży), pozytywny wpływ na osiągane przychody i zyski tej spółki. Inwestycje związane z otwieraniem tych lokali nie są obecnie jeszcze ostatecznie znane, ale nie będą wymagały finansowania zewnętrznego, a ich wpływ na wynik będzie częściowo niwelowany poprzez amortyzowanie tych wydatków i rozłożenie tego kosztu w czasie.

 • #12048

  Prezes
  Keymaster

  Korekta raportu za 1 kw http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/34394057,eurotel-sa-raport-okresowy-kwartalny-skonsolidowany-1-2019-qsr przez MSSF16 zysk spadł o 0,6 mln, zobaczymy czy od razu i 2 kwartał skorygują choć tutaj nie spodziewam się korekty zysku. Raczej bez wpływu na kurs choć jest niesmak za źle sporządzony raport.

 • #12843

  Prezes
  Keymaster

  Prośba do sprytnego informatyka lub osoby obcykanej w otwieraniu dokumentów w dziwnych plikach

  Na stronie https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df nr krs 0000584205 Soon Energy są dokumenty finansowe za 2018 rok w pliku z rozszerzeniem xml.XAdES . Czy ktoś jest w stanie przekonwertować to na np. pdf lub inny łatwy do odczytania plik (chodzi mi o roczne sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności).

 • #12847

  Prezes
  Keymaster

  Temat pliku raczej zamknięty. Wygląda że nie jest zamieszczony plik z danymi finansowymi a plik Xades to tylko podpis elektroniczny

 • #12850

  elendix
  Blocked

  @Prezesie:

  Jesteś tego pewny? Bo w formacie Xades są normalnie umieszczane sprawozdania finansowe z podpisem elektronicznym, więc nie wiem czemu w tym wypadku miało by być inaczej (tzn. że byłby sam podpis np. z pierwszą stroną, a nie pełne SF). Szczególnie, że jak wejdziesz w tą zakładkę z SF i wklikasz się w „pokaż treść dokumentu”, to widać że są tam normalnie ujęte dane finansowe.

  Żeby z kolei móc czytać pliki Xades, to faktycznie potrzebne jest specjalne oprogramowanie afaik.

 • #13587

  Prezes
  Keymaster

  Na razie same liczby wrzucam, jest lepiej na poziomie zysku netto niż oczekiwałem bo mamy 4,5 mln przy 4,2 mln moich oczekiwaniach (rok temu 4 mln), tak na szybko to zawód bo spółka stowarzyszona (OZE) wykazała 0,155 mln straty a liczyłem na przynajmniej 0,5 mln zysku jak rok temu. Z drugiej strony oznacza to że inna działalność (salony sprzedaży ?) wykazały wyższe zyski. Jak się wczytam to coś więcej napiszę

  edit: co widzę w raporcie, mnóstwo gotówki 33 mln (16 mln rok temu), wzrost zobowiązań r/r o 43 mln z tego 36 mln to przez MSSF 16, 12% wzrost przychodów, wzrost marży ze sprzedaży (super) z 18,13% do 20,57%, 6% wzrost kosztów sprzedaży (pod kontrolą), 58% wzrost zysku operacyjnego, gorsze o 0,3 mln przychody/koszty finansowe (pewnie przez MSSF 16), jednostka stowarzyszona gorzej o 0,6 mln, zysk netto wyższy o 15%, gotówka wzrosła o 2,6 mln w stosunku do operacji 3 kw 2018, zysk jednostkowy (z tego wypłaca się dywidendy) po 3 kwartałach jest wyższy o 4,7 mln. Po 3 kwartałach bez MSSF 16 amortyzacja jest niższa o 0,1 mln r/r a koszty finansowe wyższe o 0,3 mln.
  W raporcie odnośnie stowarzyszonej jednostki Soon Energy jest tak napisane „W okresie sprawozdawczym emitent otrzymał od jednostki stowarzyszonej dywidendę za rok 2018 w kwocie 828 tys zł. Zysk skonsolidowany został skorygowany o kwotę otrzymanej dywidendy” – wygląda to jakby przez to wykazany był niższy zysk (muszę to z kimś mądrzejszym skonsultować), chociaż jak czytam dalej w raporcie to jednak było gorzej ” Soon Energy Poland Sp. o.o. wykazała wynik gorszy niż w porównywalnym okresie. Wynikać to nie tylko ze zmniejszonych ilości instalacji ale też samego charakteru procesu budowlanego i sposobu rozliczeń inwestycji rozłożonych w czasie w taki sposób, że są one rozliczane sukcesywnie w trakcie realizacji inwestycji.
  Napisali też ” Zwiększenie skali i poprawa osiąganych wyników miały miejsce w segmencie Apple, czyli iDream, gdzie poprawiono dotychczasowe poziomy osiąganych przychodów i segment ten był głównym czynnikiem sprawczym podnoszącym wynik Spółki. W ramach operatora T-Mobile nie osiągnięto znaczącej zmiany wyników. Osiągane rezultaty są porównywalne do 2018 roku i takie też zakładać można końcowe wyniki tego segmentu za cały 2019 rok (porównywalne za cały rok).

  Spółka zależna Viamind Sp. z o.o. osiągnęła gorsze wyniki za trzy kwartały 2019 roku niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku, co spowodowane było głównie zmianami zasad rozliczeń z operatorem i zbyt wysokimi planami do realizacji w I półroczu 2019 roku

  Ostatni kwartał roku jest tradycyjnie okresem zwiększonej sprzedaży i takiego efektu spodziewać się należy również w nadchodzącym czasie. Nowe produkty zaprezentowane przez Apple pod koniec III kwartału są nie tylko lepsze od poprzednich generacji, ale mają lepszy stosunek jakości do ceny, co przekłada się na ich atrakcyjność rynkową dla klienta. Pierwsze wyniki sprzedaży potwierdzają duże zainteresowanie tymi produktami i zakładać można kontynuowanie tego trendu w dalszej części roku. Spółka jest przygotowana na większą sprzedaż i posiada kredyty kupieckie i gwarancje bankowe umożliwiające jej dokonywanie potrzebnych zakupów, a w sytuacjach, kiedy przekroczone mogą być limity kredytowe, ma zasoby gotówki do takich interwencyjnych transakcji.

  Zmiany zasad rozliczeń prowizyjnych w Play spowodowały, że pierwsze półrocze 2019 roku było słabsze niż porównywalny okres ubiegłego roku, ale od III kwartału wyraźnie widać poprawę efektywności działania i osiąganych wyników. Biorąc pod uwagę zwiększone zakupy pod koniec roku, można zakładać, że trend ten powinien być utrzymany. Otwierane przez tą spółkę salony sprzedaży tworzące sieć sprzedaży jednego z producentów sprzętu elektronicznego działają na rynku jeszcze zbyt krótko, aby można było szacować ich potencjał na przyszłość, ale zakładać należy ich rosnący udział. Obecnie głównie generują one koszty związane z ich uruchomieniem i utrzymaniem. W większości koszty te będą amortyzowane.
  Zysk ze sprzedaży poszczególnych sektorów wyglądał mniej więcej tak (3kw2019/3kw2018) T-Mobile 1,9 mln/3 mln, Play 6,2 mln/5,3 mln, iDream 9,1 mln/8,2 mln, nc+ 0,19 mln/0,2 mln czyli T-Mobile psuł wyniki a Play i iDream poprawiał.

  Podsumowanie: wyniki oceniam pozytywnie (można być zadowolonym), oczekuję dużo lepszego 4 kwartału ze względu na wymienione powyżej stwierdzenia zarządu, fakt iż rok temu były odpisy na 2,4 mln oraz salon w 4 kwartale iDream był też otwarty. Liczę że zarobią w 4 kw 2019 ok. 5,2 mln zysku a w całym roku 16 mln co da c/z 5,3 (czyli nisko na jakby nie patrzył spółkę wzrostową). Wydaje się też że w przyszłym roku można oczekiwać 2,4 zł dywidendy czyli 11% stopa dywidendy.

 • #13588

  elendix
  Blocked

  @Prezesie:

  W okresie sprawozdawczym emitent otrzymał od jednostki stowarzyszonej dywidendę za rok 2018 w kwocie 828 tys zł. Zysk skonsolidowany został skorygowany o kwotę otrzymanej dywidendy

  To znaczy tyle, że w sprawozdaniu jednostkowym, w 3Q19 pokazali przychody z tyt. otrzymanych dywidend (ujmuje się je w momencie podjęcia uchwały, a więc w praktyce przychód z tyt. dywidendy za 2018 praktycznie zawsze będzie ujmowany w 2019, chyba że byłaby uchwała WZA / WZW o wypłacie zaliczki już w 2018), a w sprawozdaniu skonsolidowanym, w którym najwyraźniej konsolidują swoją spółkę zależną Soon Energy metodą pełną, ten przychód uległ wyłączeniu (eliminacji). Wynika to z faktu, że wyniki (w tym: zysk) Soon Energy za 2018 były widoczne już w skonsolidowanym sprawozdaniu Grupy za 2018, a w 2019 co najwyżej zostały dopisane do „zysków zatrzymanych z lat ubiegłych”.

  • #13590

   Prezes
   Keymaster

   Soon Energy jest metodą praw własności a nie pełną. Generalnie jestem już dzisiaj zmęczony ślęczeniem przy raportach ale oczywiste jest że musieli skorygować (nie uwzględnić) w raporcie skonsolidowanym.

   • #13593

    elendix
    Blocked

    Jak metodą praw własności, to zgodnie z IAS28, wypłacone dywidendy korygują (w dół) udział w jednostkach stowarzyszonych i JV więc wypłata dywidendy (uchwała) jest tak czy siak operacją bilansową (z pozycji aktywów: inwestycje w jed. stow. do należności i finalnie do cash’u), a nie wynikową. Wynik jednostki stowarzyszonej w 2018 był już bowiem ujęty w wynikach skonsolidowanych (proporcjonalnie, zgodnie z metodą praw własności), więc extra przychód z tyt. dywidendy w 2019 musi zostać wyeliminowany.

 • #13592

  tomekgchm
  Blocked

  Przejrzałem na szybko i też oceniam pozytywnie, wrażenie robi ilość gotówki. Jutro napiszę coś więcej. Mam pytanie odnośnie jednej pozycji w raporcie. Piszą, że dobry wynik to zasługa iDream, ale patrząc w podział na segmenty iDream nie dał aż tak dużego zysku (18.8 mln w 2018 vs 19.7 obecnie, więc +0.9 mln pln). Najwięcej do zysku wniosła kategoria ‚nie przydzielone’. Co podchodzi pod tą kategorię?
  etl

 • #13602

  Prezes
  Keymaster

  W raporcie chyba jest błąd (na niekorzyść zysku) bo chyba błędnie zaniżyli akcjonariuszy spółki dominującej, powinno być za 3 kwartał 5,2 mln zysku a nie 4,5 mln – bo jeśli zysk jednostki dominującej jest niższy to i po 3 kwartałach powinien taki być. Napiszę do firmy może wyjaśnią.

  • #13610

   Prezes
   Keymaster

   Napisałem do firmy i zobaczymy czy mi odpiszą. W raporcie jest więcej błędów na poziomie zysku netto (jest zaniżony albo brakuje korekty raporty za 2 kwartał) bo cytuję co napisałem” Kolejny błąd to wg raportu półrocznego zysk netto wyniósł 7.046 mln i po dodaniu zysku za 3 kwartał 5.281 powinno być 12.327 a jest tylko 10.803 – różnica duża bo 1.524 (robili państwo korektę raportu za 1 kwartał ale tam była mała kwota, za drugi kwartał nie było korekty więc powinno się uznawać że zysk był w 2 kwartale był bez zmian).

   Podsumowując: są błędy: albo za niski wpisali zysk po 3 kwartałach albo powinni zrobic korektę za 2 kwartał (tam mógł byc niższy zysk o ok. 0,8 mln i go nie sprostowali). Jak dostanę zwrotną informację z firmy to wkleję ją na bloga.
   Nie zmienia to faktu iż nadal oczekuję około 16 mln zysku w tym roku i sporą poprawę samego 4 kwartału.

 • #13619

  Prezes
  Keymaster

  Nie mam jeszcze odpowiedzi ale już wyliczyłem (rozkminiłem) o co chodzi i dlaczego jest różnica – prawidłowo spółka powinna zrobić korektę raportu półrocznego ale widocznie nie chciała biegłego angażować.
  Zyski w poszczególnych kwartałach tak wyglądają: 1 kwartał 3,294 mln (rok temu 2,875 mln), 2 kwartał 2,924 mln (rok temu 2,011 mln), 3 kwartał 4,585 mln (rok temu 3,976 mln).

  W drugim kwartale widocznie oni skorygowali o cytowany przeze mnie fragment (ale trochę @elendix mnie zmylił) W okresie sprawozdawczym emitent otrzymał od jednostki stowarzyszonej dywidendę za rok 2018 w kwocie 828 tys zł. Zysk skonsolidowany został skorygowany o kwotę otrzymanej dywidendy

  Czyli jak widać zyski faktycznie raportowane w 1 i 2 kwartale były niższe niż je opublikowali w pierwotnych terminach i za to jest minus. Podtrzymuję że całoroczny zysk netto może wynieść 16 mln co da c/z w okolicach 5,60 – jak na spółkę niezbyt zadłużoną i płacącą dywidendy (oczekuję 2,40 zł w przyszłym roku) to raczej nie jest drogo.

  Ostrzegam tylko że wyniki w 4 kwartale mogą byc ostatnim z dużym progresem przychodów i zysków a w kolejnych może być już bardziej płasko (nie będzie efektu otwarć nowych salonów iDream, wzrosną koszty pracownicze itp.).

  • #13623

   elendix
   Blocked

   W okresie sprawozdawczym emitent otrzymał od jednostki stowarzyszonej dywidendę za rok 2018 w kwocie 828 tys zł. Zysk skonsolidowany został skorygowany o kwotę otrzymanej dywidendy

   Jeśli takie zdanie jest ujęte w raporcie za 3Q19, to moim zdaniem powinno tyczyć się ono 3Q19 (patrząc bez szerszego kontekstu) i rozumiałbym je tak, jak wyżej napisałem. Co innego, gdyby pisali o poprzednich okresach (albo o całym okresie YTD 9M2019)… Ale z tego co patrzę na szybko w wyniki to chyba masz rację, bo w 2Q19 mieli nienaturalnie wysokie przychody finansowe, a w 3Q19 korektę tychże…

   Jeśli dywidenda była uchwalona w 2Q19, a mimo to nie została wyeliminowana, to oczywiście zysk w 2Q19 był zawyżony i najwyraźniej wyeliminowali to w raporcie 3Q19, ale retrospektywnie w 2Q19 (zamiast narastająco). Powoduje to moim zdaniem tylko więcej zamieszania (i jak pewnie sam zauważyłeś, utrudnia czytanie tych raportów)… Chyba już bardziej przejrzysta, byłaby korekta narastająca w 3Q19… ale wtedy pokazaliby gorszy wynik w kwartale… No i ten komentarz (fragment który przytoczyłeś) jest w takim razie bardzo nieprecyzyjny ;/

   PS. Przepraszam, jeśli moje odpowiedzi wprowadziły w błąd – pisałem je w oparciu o to co widziałem, zakładając że dywidendę uchwalono w 3Q19, nie 2Q19 (wstyd się przyznać, ale zwyczajnie tego nie sprawdziłem, bo nie zajrzałem wcześniej do raportu)…

   • #13624

    Prezes
    Keymaster

    Tu nikt nie ma do Ciebie pretensji, ja za bardzo skupiłem się na danych za 3 kwartał że też dopiero dzisiaj zauważyłem że coś jest nie tak z poprzednimi okresami. Generalnie wydźwięk 3 kwartału jest dobry a ekscytacja za pierwsze półrocze mniejsza niż była :-)

 • #13673

  pstaniszewski
  Blocked

  Dywidenda z Soo za rok 2018 Eurtotel dostał i wykazał w wynikach (przynajmniej ja to tak rozumiem) Q2 2019 – dla mnie to od początku był błąd. Najpierw mi odpowiedzieli, ze tak jest ok, ale potem jak ich przyciskałem to że sprawdzą i zlecą niezależną analizę. Dla mnie sprawa jasna. Dywidendy od spółki stowarzyszonej (p<50% akcji posiadanych czyli case Soon) nie można wrzucać do SSF bo juź wcześniej przechodzi to przez wynik tej spółki, który jest uwzględniany w wycenie metodą praw własności. Więc w Q2 zawyżyli, a teraz (Q3) odkręcili, ale dość pokrętnie poprzez de facto korektę Q2. Pytanie czy wszystko się dodaje -. uczciwie mówię, że ja nie mam czasu, aby to sprawdzać, bo dla mnie operacyjnie to idzie do przodu i na razie kupuję ten pomysł i stan gotówki (od wielu lat zresztą mam akcje Eurotel jako dywidendówkę) ale jak ktoś ma czas i siły niech to wszystko pododaje i ich zaatakuje pytaniami. Ewentualnie podeśle do mnie to ja zadam – v- jakiś tam kontakt z nimi kiedyś miałem.

 • #13674

  pstaniszewski
  Blocked

  Eurotel to dobra spółka dywidendowa. Tylko tutaj zawsze jest problem rynku – czy on się nie kurczy. Wiele razy wydawało się, że dla nich się kurczy, ale jednak znajdowali kolejną nogę do rozwoju. być może teraz taką będzie Soon Energy.

 • #13677

  Grzegorz
  Blocked

  Był też pomysł zakupu sieci sprzedaży elektroniki ale odpuścili. Być może znowu coś pojawi się na horyzoncie.
  O gotówce jest wzmianka w raporcie aby uwzględnić, że mimo sporej kwoty nie traktują tego jako w pełni środków do dyspozycji.
  Mnie też brakuje jakiegoś fajnego pomysłu na rozwój. Być może gdyby się pojawił i został zaprezentowany oficjalnie wycena bardzo by się poprawiła.

  • #13679

   pstaniszewski
   Blocked

   Pamiętam te próbę. Zakup sieci sprzedaży elektryczny nimi to już nie przelewki. Nie wiem czy nie za duży kaliber. Tam konkurencja bardzo dużą, a marże raczej niskie. do tego konkurencją internetowa, w której eurotel się nie specjalizował. A skale trzeba mieć w tym biznesie.

  • #13680

   Nieuk
   Blocked

   Zgadzam się i podpisuje się pod tym. Potrzebny jest jakiś dodatkowy bodziec. Co nie zmienia faktu, że to naprawdę dobrą spółka. Żałuję, że nie mam akcji.

 • #13738

  tomekgchm
  Blocked

  Nie widzę w raporcie co wchodzi w tą kategorię ‚nie przydzielone’, a też nikt nie odpisał, więc napisałem do spółki z prośbą o wyjaśnienie. Wrzuciłem u siebie podsumowanie, ale chyba nic nowego nie napisałem, poza tym co tu już padło. Dywirentier – Eurotel Q3/19

 • #13739

  pstaniszewski
  Blocked

  segment nieprzydzielone to jest masowa sprzedaż sprzętu elektronicznego np. telefonów komórkowych i komputerów dla klientów komercyjnych (częściowo na własne potrzeby, a częściowo do odsprzedaży). Według spółki jest to sprzedaż krajowa, do dużych i znanych na rynku odbiorców. A dla mnie to po prostu taki trochę podhurt (lub do big clients), których nie obsługują przez salony tylko sami. Biznesowo na pierwszy rzut oka to może mieć sens. Generalnie to już było w poprzednich kwartałach – oczywiście nie wiemy czy za tym idą jakieś duże koszty na poziomach poniżej marży handlowej bo spółka to ukrywa i nie będzie prezentować dokładniej. Podpytywałem wcześniej ich o to i wiele więcej nie uzyskałem. Czy to jest one-off czy nie? Trudno powiedzieć.

 • #13742

  tomekgchm
  Blocked

  Dzięki za info! W takim razie edytuję wpis u siebie powołując się na to co mówisz, a może ze spółki odpiszą mi coś więcej.

  • #13743

   tomekgchm
   Blocked

   Dostałem odpowiedź od wiceprezesa.

   Istotnie segment nieprzydzielone jest znaczący, ale największy wpływ z segmentów wydzielonych ma jednak iDream, który wykazał po raz kolejny wzrost sprzedaży.
   Segment nieprzydzielone zawiera głównie sprzedaż towaru nie zakwalifikowanego jako towar przypisany do ofert abonamentowych (związanych z usługami), czyli głównie telefony komórkowe.
   Dodatkowo w segmencie nieprzydzielone zawarto obecnie również refakturowane koszty różnych usług, które przepisujemy na naszych partnerów handlowych jak np. koszty czynszu itp. Wartość tych przypisań narastająco przekracza 1 mln zł.

   • #13744

    Prezes
    Keymaster

    To miałeś więcej szczęścia bo mi na mojego e-maila nie odpisali :-)

 • #14520

  Prezes
  Keymaster

  Realizuje sie ryzyko bo Rocbridge wychodzi z akcjonariatu. Piątkowa przecena to zdecydowanie ich zasługa i tak w przybliżeniu zostało im 150.000 akcji
  http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/34756165,eurotel-sa-18-2019-znaczne-pakiety-akcji-zmiana-stanu-posiadania

 • #14521

  Grzegorz
  Blocked

  Baba z wozu, koniom lżej … chciałoby się powiedzieć.
  Pytanie czy jak ktoś sprzedaje lub kupuje to powinno mieć wpływ na postrzeganie spółki ? No chyba, że oni coś wiedzą czego my dowiemy się za jakiś czas z raportu dopiero. Eurotel wydaje mi się jednak jak do tej pory działać uczciwie i solidnie, więc nie mam podejrzeń. Raczej wydaje mi się, że Rocbridge potrzebuje kasy bo ma ciekawsze plany.

 • #14744

  Prezes
  Keymaster

  Rockbridge wycofał ukrytą sprzedaż na 21,60 i kurs zaczyna odbijać. Niestety nadal będą obawy inwestorów czy i kiedy położy kolejny pakiet do sprzedaży.

 • #14745

  Nieuk
  Blocked

  Moim zdaniem to wszystko wyjdzie na dobre. Papier nabiera rumieńców a to lubię:) Niech co jakiś czas dają z ukryciaka-popyt się znajdzie. Wcale już im tak dużo z resztą nie zostało. Moim zdaniem walor jest w swoim kluczowym momencie – biorąc pod uwagę historię notowań giełdowych.

 • #15251

  Prezes
  Keymaster

  Dzisiaj automat (pewnie Rockbridge) sprzedaje co około 10 minut aż 420 akcji. Jak nie będzie podstawiać się na kupnie dużo to mogą trochę zbić kurs.

 • #15253

  Nieuk
  Blocked

  Jednak popyt się uaktywnia po 22 zł. Myślę, że tak będzie. Cena w sumie atrakcyjna do kupna. Mogą być jeszcze chwilowe spadki kursu, ale raczej tylko chwilowe.

 • #15254

  Nieuk
  Blocked

  Jednak popyt się uaktywnia po 22 zł. Myślę, że tak będzie. Cena w sumie atrakcyjna do kupna. Mogą być jeszcze spadki kursu, ale raczej tylko chwilowe.

 • #15505

  tituch
  Blocked

  Jak obecnie wyceniacie kurs spółki?

  • #15507

   Prezes
   Keymaster

   Każdy na pewno inaczej. Ja uważam że minimum 30zł bo wówczas mamy 112 mln kapitalizacji, c/z ok. 7,50 (zakładając 15 mln rocznego zysku), dywidendę ok. 8% oraz w zasadzie spółkę nie zadłużoną.

   W czasach hossy OFE to akcje już by kosztowały 50zł ale na dzień dzisiejszy trzeba być realistą.

 • #15506

  Nieuk
  Blocked

  To bezsensowne-po pierwsze jakie?

 • #15508

  Nieuk
  Blocked

  Jak ja bylbym myslal o poziomie 30 zl-to w ogole bym sie spółką nie interesowal. Tutaj do zarobienia jest potencjalnie o wiele wiekszy hajs:)

 • #15509

  frend30
  Blocked

  Zgadzam się, że będzie więcej niż 30, a jak im odpali xiaomi (na pepper.pl to ulubiona marka „gimbazy”) to będziemy siedzieć i patrzeć jak nam puchnie portfel :P

  • #15511

   Prezes
   Keymaster

   Hey, ja mam 3 xiaomi nie tak dawno kupowane i 1 samsung 2 letni. Dla mnie jest bomba, nie widzę potrzeby przepłacać za jakąś super markę jak i tak większości funkcji nie wykorzystuję.

 • #15512

  frend30
  Blocked

  Prezesie – napisałem to jako opportunity, broń cię panie nie jako zarzut…

  Naprawdę wejdźcie sobie na pepper.pl i w wyszukiwarkę okazji wpiszcie „xiaomi”
  Strasznie popularna marka – to setki potencjalnych klientów czyli dla nas woda na młyn i tylko w tym aspekcie napisałem

  Też patrzę na jakość nie na markę

 • #15518

  atom
  Blocked

  Sądzicie że rockbridge wywalił dziś cały eurotel

  • #15519

   Prezes
   Keymaster

   Nie, wg mnie 1,4 mln mu zostało.

 • #15523

  atom
  Blocked

  Czyli to oni sypią po 25 szkoda że nie po 22.

 • #15524

  Nieuk
  Blocked

  Za próżno się obudziles. Mowilem, ze pajacyki od Osieckiego się wysypali:)

 • #15541

  Nieuk
  Blocked

  Osiecki team się wyspał. Ale mam inne zdanie-jakiś fund zbiera…No i bardzo dobrze:)

 • #15542

  Arkadiusz
  Blocked

  Według mnie współpraca z Xiaomi to strzał w 10. Kupiłem ich hulajnogę elektryczną i jestem zachwycony. Oprócz tego mam ich oczyszczacz powietrza i również bez uwag. Na razie utrzymają bardzo dobry stosunek jakości do ceny i widać, że uczestniczą a nawet tworzą trendy.

 • #15543

  Nieuk
  Blocked

  Kurdesz-też myślałem o hulajnodze. Fajny sprzęt-zapierdzielasz bez ograniczeń:)

 • #15544

  Slawek
  Blocked

  Nieuku masz jakieś typy na najbliższy czas? dziś pogoniłem 3000szt MDG na zamknięciu, wyszedłem na mały plus ale to dzięki uśrednieniu w przedziale 16-16,50. +50% w dwa dni wystarczy (choć z rozpędu jutro może być wyżej -przynajmniej na otwarciu, myślałem o czymś spokojniejszym jak EUROTEL, może coś innego

  Piszę na razie tu bo w portalu analiz nie zrobiłem jeszcze subskrypcji, ale pewnie na dniach zrobię :)

  • #15547

   Nieuk
   Blocked

   Zrob-warto. Zajebiste osoby tam pisza. Nie mam jakis szczegolnych typow, ale moj portfel j tak zapierdala:) Jedynie co mi przychodzi na mysl to R22. Ale ten Medical Ci sie udal. GRATULACJE:)

 • #15545

  luki_bak
  Blocked

  Osobiście zastanawiam się nad Celon Pharma. Wydaje mi się, że jest duża szansa na trwałe przebicie 50 zł.

  PS. Dzisiaj zakupiłem subskrypcje i czekam na dostęp do forum :)

  • This reply was modified 4 years, 3 months ago by  luki_bak.

You must be logged in to reply to this topic.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.