"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Off topic

Home Forums Forum Off topic

This topic contains 139 replies, has 29 voices, and was last updated by  Nieuk 3 weeks, 2 days ago.

 • Author
  Posts
 • #11289

  Prezes
  Keymaster

  W tym wątku wpisujemy/omawiamy dowolne tematy nie związane z giełdą. Jeśli kogoś boli głowa i chce to nam przekazać to może to zrobić w tym wątku.

  Trzymamy się tylko jednej zasady – nie obrażamy i nie piszemy wulgaryzmów.

  Poniżej załączam regulamin forum
  Regulamin forum

 • #11306

  Nieuk
  Participant

  Co do zasady-będę się jej trzymał Dawno już powinieneś założyć taki wątek. Przynajmniej nie sluchalbym w co drugim wątku, że jestem debilem. Chociaż w sumie to jestem;)

 • #11517

  Prezes
  Keymaster

 • #11992

  Prezes
  Keymaster

  PIS prawdopodobnie rządzi samodzielnie więc jutro u nas hossa :-)

 • #11993

  Nieuk
  Participant

  Hehe:) Wynik robi wrażenie…Drugie, samodzielne rządy…Spece od ich marketingu politycznego będą rozchwytywani na rynku…

 • #11996

  Grzegorz
  Participant

  Pamiętam jak były głosy, że dostaną większość konstytucyjną. Na razie według sondaży na to się jakoś nie zanosi.
  Ale fakt należą się gratulacje za skuteczność.

 • #12004

  Łukasz
  Participant

  Wam też nie działa stooq ?

  • #12005

   Prezes
   Keymaster

   Tak, od wczoraj wieczorem. Ciężko teraz patrzyć na różne notowania (walut czy surowców) choć i u mnie na stronie kilka jest wrzuconych.

 • #12010

  MiB
  Participant

  Stooq już działa. Nie ma jeszcze komentarzy bieżących, ale notowania są już aktualne. Bez stooq, jak bez ręki trochę ;-)

 • #12011

  Nieuk
  Participant

  Wyjales mi to z ust…Dzisiaj zdałem sobie sprawę-jak to niezbędny portal. Przydałaby im się jakaś konkurencja…

  Pozdrawiam.

 • #12016

  Prezes
  Keymaster

  Zaczyna się robić wesoło z kredytami w chf – sąd apelacyjny nie unieważnił umowy tylko zamienił na kredyt w pln, umowa nie jest unieważniona i nie ma zwrotu różnicy wypłaconego chf do PLN – moim zdaniem dobra wiadomość dla banku/ów
  https://www.wnp.pl/finanse/jest-pierwszy-wyrok-po-frankowym-orzeczeniu-tsue,354999.html

  • #12018

   anti
   Participant

   Nie wiem czy tak dobrze dla banków, mogę coś źle odczytywać, ale tutaj piszą, że bank musi zwrócić wszystkie raty CHF w całości:
   https://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/1434623,pierwszy-prawomocny-wyrok-w-sprawie-frankowej-po-wyroku-tsue-14-pazdziernika.html

   Cytat:

   „Sąd Apelacyjny uznał, że skoro nie wiąże mechanizm indeksacji, a kredyt jest złotówkowy, to nie było podstawy do aneksowania umowy w celu przejścia na spłatę kredytu we frankach szwajcarskich, tj. kredytobiorca w ogóle nie powinien był spełniać świadczenia we franku szwajcarskich. Oznacza to konieczność uwzględnienia jego roszczenia o całość spłaconych rat w walucie CHF na podstawie aneksu, a nie tylko o tzw. nadpłaty i w tym zakresie apelacja banku została oddalona.”

   „Jest to nawet bardziej korzystne rozwiązanie dla kredytobiorcy niż same nadpłaty w ratach zapłaconych w walucie CHF zasądzane do tej pory często w walucie CHF przy opcji kredytu w PLN ze stawką LIOBR, ponieważ kredytobiorca ma dostać wartość całych rat zapłaconych we franku szwajcarskim. W tym przypadku to 28,5 tys. franków szwajcarskich, które kredytobiorca może wymienić na rynku po aktualnym wyższym kursie niż kurs po którym nabywał franki. Na takim rozwiązaniu kredytobiorca dodatkowo zyskuje, a bank traci bo franki dla kredytobiorcy albo musi kupić na rynku albo musi zapłacić je w złotówkach po bieżącym kursie, mimo, że sam dostał mniejszą równowartość franków liczonych wg wartości PLN z daty spłaty, czyli paradoksalnie przez swoje nieuczciwe umowy bank sam wystawił się na ryzyko walutowe, którym chciał obciążyć kredytobiorcę.”

   • #12020

    Prezes
    Keymaster

    Ten artykuł też tego samego dotyczy https://www.pb.pl/jest-wyrok-w-sprawie-kredytu-w-chf-972877
    Moim zdaniem jest to mniej korzystny wariant dla klientów niż gdyby bank musiał przewalutować początkowy kredyt na pln i oddać różnicę. Najważniejsze jednak pytanie jest jakie Sąd będzie kazał naliczyć odsetki PLN za ten okres, bo jeśli one będą oparte o WIBOR (mogą być Libor i bez odsetek również) to wcale tak dobrze nie wyjdą.

 • #12021

  MarcinG
  Participant

  Panowie, jaki dom maklerski jest najlepszy do ekspozycji na zagranicę? Wolę jakiś związany z bankiem, a raczej chciałbym uniknąć platform typu de giro etc. Zależy mi na możliwie niskich prowizjach i bezproblemowym dostępie do etfów w euro. Wiem, że były jakieś ograniczenia co do inwestowania w te instrumenty, czy ktoś wie na czym obecnie stanęło?
  Co sądzicie o stałym trzymaniu 10-15% kapitału w etfie na złoto, macie jakiś sprawdzony? Najlepszy moment na kupno już raczej był, ale wydaje się, że to może być dobry typ na najbliższe lata, trochę przekonał mnie ten artykuł: https://dnarynkow.pl/co-moga-przeczuwac-banki-centralne-kupujac-zloto/
  Jeszcze zależy mi na etfie na rynki wschodzące, wydaje mi się, że grając pod jakąś hossę na gpw warto tym zdywersyfikować portfel, bo np. przez banki będziemy relatywnie słabsi.

  • #12022

   Prezes
   Keymaster
  • #12023

   anti
   Participant

   Jaki najlepszy DM do zagranicy to nie wiem, ale jeśli chodzi o ograniczenia w inwestowaniu w ETF, to część jest zablokowana bo nie mają przygotowanych obowiązkowych w EU dokumentów KID (Key Information Document).
   Na przykładzie DM BOŚ, tu są ETF w które można u nich inwestować (u większości DM lista będzie pewnie wyglądać podobnie):
   https://info.bossa.pl/oferta/dokumenty/kidzgr/

  • #12026

   Maly
   Participant

   Możesz skorzystać z polskich biur maklerskich np. MBank, xtb lub z zagranicznych typu degiro, Lynx. Koszty utrzymania są mniejsze w zagranicznych.
   Przy zakupie ETF na złoto szukaj takich które zabezpieczają akcje w kruszcu, np. Brytyjski igln.uk.
   Na brytyjskim rynku są też ETF na emerging markets.

 • #12028

  Marcin M.
  Participant

  Jest kilka problemów z polskimi brokerami dla rynków zagranicznych:
  1) dywidenda opodatkowana 30%
  2) bardzo wysokie koszty zawierania transakcji
  3) opłata za utrzymywanie pozycji
  Polecam:
  Lynx – brak opłaty stałej za konto, min 5USD za transakcję i bardzo niska opłata od każdej akcji, więc trudno przekroczyć te 5USD.
  Interactive Brokers – 10USD miesięczna opłata dla srodkow < 100k USD, jeśli masz większy kapitał, brak opłaty. Opłaty za transakcję są minimalne. Nie jestem pewien, czy zeszli do zera z tymi opłatami, bo była ostatnio jakąś akcja- do sprawdzenia.
  Obaj brokerzy od dywidendy pobierają Ci 15% podatku, a resztę rozliczać w polskim PIT.

 • #12030

  MarcinG
  Participant

  Jakiego rzędu jest ta opłata za utrzymywanie pozycji? Na szybko nie widzę tej informacji w mbanku. Prowizje wyglądają znośnie. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 • #12031

  Marcin M.
  Participant

  nie znam wszytkich oplat w MBanku, ale w Santanderze placisz 0,02% od wartosci posiadanych papierow.
  nie wydaje sie to duzo, ale jak podliczysz sobie wszystkie roznice, to przy wiekszych kwotach robi sie calkiem sporo. sam nie spekuluje na rynku amerykanskim, ale mam tam pozycje dlugookresowe. to, co robi najwieksza roznice, to podatek od dywidend – 30% vs 19%.
  Jak masz ponizej 100k USD i nie chcesz wykonywac wiecej niz 2 transakcje w miesiacu – LYNX, jesli masz powyzej 100K USD lub nastawiasz sie na krotkotrwale spekulacje – IB.
  https://www.tradingforaliving.pl/lynx-broker-opinie/
  https://www.tradingforaliving.pl/interactive-brokers-opinie/

 • #12033

  jacike
  Participant
 • #12035

  Prezes
  Keymaster

  Przepraszam za brak dostępu do bloga, zawinił dostawca hostingu (mieli naprawić w 1 godzinę a zajęło im to 6 godzin).

  • #12089

   robcio
   Participant

   Prezesie dostęp już jest ale czasami wysypie http „508 Resource Limit is reached”…
   Może chwilowy ruch w pewnych wypadkach jest większy niż zakładany dla tego typu konta hostingowego albo brak jakiejś optymalizacji wykonania…

 • #12569

  Prezes
  Keymaster

  Przeniosłem z wątku prywatne zagrania wpisy nie związane z giełdą

 • #12572

  Nieuk
  Participant

  Po co? To w temacie giełdy dodam serial „Billions”. Nie musisz wywalac postów na niewiadomo co…Jakbyś obejrzal te seriLe-ro zrozumialbys, ze one dotyczą psychologii giełdy i są z nią związane.

 • #12573

  Grzegorz
  Participant

  @nieuk nie wiem jakie głupoty masz na myśli ale chyba nie masz za co przepraszać :)
  A @prezes przeniósł wątek bo lubi porządek, cenię go za to i postaram się więcej nie dorzucać do bałaganu już.

  • #12574

   Prezes
   Keymaster

   Tu nawet nie chodzi o porządek a o zapychanie istotnych postów. Off topic może wolniej działać ale wątek z prywatnymi zagraniami lepiej aby szybciej działał i był bardziej przejrzysty.

 • #12576

  Nieuk
  Participant

  Grzegorz,

  To cieszę się, że nawet tego nie przeczytałeś:)

  Ps. Po przemyśleniach-dobrze, że to wrzuciles Prezesie na off topic.

  • This reply was modified 3 months ago by  Nieuk.
 • #12578

  Slawek
  Participant

  jednak jest szansa na hossę, myślę że sektor bankowy ją napędzi ale to dopiero koło maja przysłego roku po wynikach za 2019 i pierwszy kwartał. do tego czasu widze ciemność i około 5500-6000 na wig banki. słabsze wyniki za trzeci czwarty i pierwszy 20tego bedą szansą do poprawy w kolejnych które zaczną napędzać hossę w kolejnych kwartałach. Myślę że ani ppk ani zagranica nie pchnie do przodu reszty giełdy tak jak mógłby pchnąc sektor bankowy a ten szansę na poprawę ma za rok- ale giełda tak o pół roku wyprzedza więc pod koniec pierszwego półrocza 20tego można byłoby mysleć o dołku.
  to postrzeganie nie uwzględnia wpływu zagranicy- ale tam myślę że jest przynajmniej do wyborów w usa spokój.

 • #12579

  Nieuk
  Participant

  Ja Trumpa uwielbiam:) Zajebisty gość. On nie przejmuje się opiniami-tylko wali prosto z mostu. Z resztą fajny dokument o Nim oglądałem. Ma korzenie niemieckie. Z resztą mozna o nim wiele mowic, ale to jest nietuzinkowa postać. Jak Demokraci dadzą znowu Hillary-to wygraną ma w kieszeni.

  • This reply was modified 3 months ago by  Nieuk.
 • #12581

  Grzegorz
  Participant

  @sławek
  Co według Ciebie da szansę na poprawę wyników banków ? Na razie widać odwrót inwestorów od tego sektora w Polsce. Zwrot na kapitale po wprowadzeniu podatku bankowego jest słaby, do tego spora konkurencja i niskie przez to opłaty w porównaniu z innymi krajami naszego regionu. Spodziewasz się podwyżek opłat lub stóp procentowych w ciągu kilku najbliższych miesięcy ?

  @nieuk
  Sporo czytałem o Trumpie, zgadzam się, że to nietuzinkowa postać. Czy jednak Amerykanie uznają go za dobrego prezydenta, godnego kolejnej kadencji ? Pewny nie jestem. On uważa, ze „w swojej wielkiej mądrości” może wszystko. Czy tylko konsekwencją tego myślenia nie będzie odwrócenie się sojuszników w końcu od nich ? Kto wie czy najczęściej używanym słowem przez następce nie będzie „przepraszam”.

 • #12582

  Nieuk
  Participant

  On jest z leksza walniety. Ale kiedyś pisałem magisterke z marketingu politycznego. Ma jedną, niepodwazalna cechę-charyzmę. A jeszcze w wielu filmach wystąpił:)

  • This reply was modified 3 months ago by  Nieuk.
 • #12584

  Grzegorz
  Participant

  Celebrytą jest od zawsze prawie. To jego naturalne środowisko i czuje się w nim jak ryba w wodzie.
  Atutem Trumpa w kolejnych wyborach może być to, że obywatele tam są mocno związani jednak z rynkiem kapitałowym. Odkładanie na emeryturę lub na studia dla dzieci jest powszechne. Amerykanie mogą zagłosować przez pryzmat swoich portfeli. A Trump rozegra to kosztem portfeli reszty świata.

  Mnie osobiście drażni jego nieprzewidywalność i bardzo lekkie podejście do przyzwoitości.

 • #12585

  Grzegorz
  Participant

  A jeszcze dodam, że jego przodek (chyba faktycznie Niemiec z pochodzenia) w czasie gorączki złota pierwszych pieniędzy dla rodu dorobił się otwierając burdel. Pieniądze okazały się być dużo pewniejsze niż te z kopania łopatą. A u nas czepiają się jakiegoś Banasia :)

 • #12586

  Nieuk
  Participant

  Haha:) Po Twoim poście nie potrafię się ogarnąć z podłogi. Banasia będą bronić za wszelką cenę, bo wywodzi się z Porozumienia. Centrum.

  • This reply was modified 3 months ago by  Nieuk.
  • This reply was modified 3 months ago by  Nieuk.
 • #12600

  robcio
  Participant

  Czy tylko ja mam takie odczucie, że dziś wystąpiły problemy z dostępem do Bloga z użyciem niektórych sieci komórkowych?

  • #12601

   Prezes
   Keymaster

   Nic mi na ten temat nie wiadomo ale faktycznie piszących dzisiaj mniej ?

 • #12602

  Prezes
  Keymaster
  • #12623

   Nieuk
   Participant

   Mi także żal Henka, że jest ofiarą własnej głupoty. Co Jeronimo Martins miało ich przejąć. To dobry bajkopisarz nawet by tego nie wymyślił. On jest powiązany z pewną firmą z NC. Przenieśli nawet siedzibę.

   • This reply was modified 3 months ago by  Nieuk.
 • #12603

  Karol Adx
  Participant

  a wystarczyło odrobinę lepiej „prowadzić” firmę aby nie miała długów, kreatywnej księgowości i znikających pieniędzy :)

 • #12656

  Nieuk
  Participant

  Ale mam ubaw. Ogladam po raz setny skecz Kabaretu Młodych Panów „Powrót pilkarzy” i ubaw po pachy:) „Nie będę chlopa bronił. On miał strategie, taktykę” (…). A czasem słyszałem, jak cblopaki przez sen krzyczą te hasła z reklam: Pazdan raz krzyczał: nie zabierajcie mi telewizora a najlepsze jak kiedyś Lewy krzyknął: Ania ja mam łupież:)

  • This reply was modified 3 months ago by  Nieuk.
 • #12739

  luki_bak
  Participant

  Napisałem parę słów o PPK, pewnie Was nic tam nie zaskoczy ale możecie podesłać artykuł do mniej zorientowanych ;)

  Czy warto wchodzić w PPK?

 • #12740

  Nieuk
  Participant

  Naprawdę dobry materiał. Napisałem komentarz na Twoim blogu. W jakiej firmie pracujesz?:)

 • #12741

  luki_bak
  Participant

  pracuje w audycie jednej z firm BIG4 :)

  • This reply was modified 2 months, 4 weeks ago by  luki_bak.
  • #12743

   Prezes
   Keymaster

   Tylko czas musisz zmienić na blogu ale tak generalnie to fajnie. Widzę że i ja muszę fejsa otworzyć.

   • #12745

    Nieuk
    Participant

    Otwórz Kochany Prezesie. Bedziesz miał tyle reklamodawców, że szkoda gadać. Będą się o Twoją skromną, pokorną osobę zabijać:) A najwyżej zatrudnię się u Ciebie jako wolontariusz i Ci pomogę rozwalić system:)

 • #12744

  Nieuk
  Participant

  Hehe ja też:) W PwC. Ale naprawdę jesteś świetny pod kątem czysto dziennikarskim. Z mojej strony BIG SZACUN. Fajnie się takie rzeczy czyta i miło się robi na sercu, bo już mam dość tego internetowego chlamu.

  Milego wieczoru życzę.

 • #12753

  Łukasz
  Participant

  Mi sie tez podoba Twoje pióro, dzięki, pozdrawiam

 • #13147

  Nieuk
  Participant

  To tak weekendowo polecę komedię: „Za jakie grzechy, dobrY Boże. No ubaw
  po pachy:) Chyba muszę skoczyć do apteki po nospe:)

  • #13148

   szopenchauer
   Participant

   zgadza się – świetna komedia.

   • This reply was modified 2 months, 3 weeks ago by  szopenchauer.
 • #13150

  Grzegorz
  Participant

  Widziałem, też się ubawiłem :)

  Ostatnio oglądałem The Spy … polecam.

 • #13153

  Nieuk
  Participant

  Dzięki. Zobaczę. Jak mnie brzuch przestanie boleć. Dawno się tak nie uśmiałem:)

 • #13154

  Nieuk
  Participant

  Obecnie czekam na trzeci sezon „Watahy”. Najlepsza produkcja HBO Europe.. przepiękne rejony Podkarpackie. Ten serial osiągnął niesamowity sukces.

  • #13155

   Łukasz
   Participant

   Obczaj ten bron/broen bo jak Ci sie wataha podoba to dopiero zobaczysz dobry mroczny serial. Mi wataha tyłka nie urwala, z polskich seriali nr 1 to detektyw z radziwilowiczem. Czas honoru tez polecam i slepnac od swiatel

   • This reply was modified 2 months, 3 weeks ago by  Łukasz.
 • #13157

  Nieuk
  Participant

  Tego polskiego detektywa nie widziałem. Ale znakomitą produkcję obejrzałem „true detective”. Czas honoru i Ślepnąc od świateł-to klasyki:)

  Belfra polecam. Drugi sezon rozwala system. Teraz leci serial „Żmijowisko”, ale za słabe oceny ma, żeby swój cenny czas na to poświęcać:)

  • This reply was modified 2 months, 3 weeks ago by  Nieuk.
  • #13160

   Łukasz
   Participant

   Detektyw polski nie ma nic do true detective. Blagam! Obejrzyj! Detektyw polski to jest produkcja WYBITNA! Jerzy Radziwilowicz zdobył tam dla mnie Oscara. MUSISZ! jak Ci sie nie spodoba to zmienie nicka na „stonoga” ? krotki serial, warto.

   • #13163

    Nieuk
    Participant

    Zobaczę:) Lubie tego aktora. Trochę jest dla mnie fenomenem jak Gajos czy Frycz. Naprawdę wybitne postacie.

    Pozdrawiam serdecznie. Nawet sobie nie zdajesz sprawy jak bardzo Cię lubię:)

    • #13164

     Łukasz
     Participant

     Jest niedoceniany jak RelPol? a gra wybitnie i ciezko go spotkac poza teatrem w mainstreamach. Wiem co polecam, zresztą zobacz opinie na filmweb i imdb tego serialu, nie pozalujesz. Dzieki za mile slowa, również bardzo sobie cenie Twoja obecnosc na forum. Dobrej nocy

 • #13165

  Nieuk
  Participant

  Tylko nie wiem gdzie to zobaczyć? A Frycza kiedyś najebanego w tramwaju w Krakowie spotkałem haha:) Ale aktor wybitny.

  • #13166

   Łukasz
   Participant

   Hmm masz racje…nie moge mowic tego publicznie, ale przyznam sie…ze ze mnie straszny czlowiek, bo ja na taka zatoke piratów wplynalem „if you know what i mean”? Ps dla policji JA ZEM NIE UDOSTEPNIOL!

 • #13167

  Nieuk
  Participant

  Zmień nicka na „stonoga”. Tylko moja sympatia się wtedy może skończyć:) Nienawidzę chuja:)

  • #13168

   Łukasz
   Participant

   Najpierw obejrzyj detektywa i powiedz ze Ci slaby serial polecilem to zmienie ?

 • #13169

  Nieuk
  Participant

  Ok Łukaszu:) Ale nie umiem tego znaleźć. Mam Hbo go, Netflixa i tvp vod i nima:)

 • #13223

  Łukasz
  Participant

  https://vod.tvp.pl/website/glina,1667823

  PRZEPRASZAM! porabalem tytuly, ogladalem kilka lat temu i zle w głowie zakodowalem, toz to GLINA. jest tu bez wplywania w zatoke piratow. Milego seansu ?

  • #13402

   smugiel123
   Participant

   Dzięki za polecenie „Gliny” – jestem świeżo po obejrzeniu pierwszego sezonu – rewelacja :) Co do „Żmijowiska” – zdecydowanie warto przeczytać książkę. Zakończenie istny rollercoaster.

 • #13224

  Nieuk
  Participant

  Hehe:) Ok dziekowa. Ale też ostatnio a propos glin widziałem świetny film: „Gliniarze z Brooklynu”. Coś fenomenalnego.

 • #13292

  Szymon
  Participant

  Byliście kiedyś może w Amsterdamie ?

  Biorąc na klatę ZAJEBIŚCIE drogi nocleg, kupiłem bilet i patrzę właśnie „atrakcje”.

  Macie jakieś nieoczywiste propozycje ? :D listę najlepszych coffe-shopow już mam !

 • #13293

  sceptyk
  Participant

  Polecam Rijskmuseum,jedno z najlepszych w jakich bylem. Poza tym koniecznie wyjdź poza scisle historyczne centrum (polecam poludniowa czesc): poczujesz mniej turystyczny klimacik. No i piwka maja tez b dobre ;)

 • #13294

  Nieuk
  Participant

  Amsterdam-świetne miasto. A takiego towaru jak tam-nigdzie indziej nie dostaniesz:)
  Czerwoną ulicę też warto odwiedzić:)
  Ps. Z innej beczki:

  https://www.money.pl/gospodarka/kostka-brukowa-schodzi-na-pniu-libet-wrocil-do-zycia-po-sprzedazy-dwoch-zakladow-6442871291562113a.html

 • #13295

  Szymon
  Participant

  Dzięki za propozycje ! ;) Do muzeów mam plan wybrać się po coffyshopach, zwiedzanie będzie na pewno ciekawsze :D Ale Rembrandta i Van Gogha na pewno odwiedzę !

  Co do Libetu – ciekawe jaki tam jest potencjał wzrostu kursu. No
  Wyniki odbiły ale czy na tyle żeby tam rajd był?

 • #13296

  Nieuk
  Participant

  Ale mi zrobiłeś ochotę na jointa:) Najlepsze, że w kofikach możesz płacić kartą:)
  Kiedy się tam wybierasz?
  Co do Libetu-ja widzę spory potencjał aprecjacji kursu.

 • #13297

  Szymon
  Participant

  No w Amsterdamie podobno wiele miejsc nie przyjmuje płatności gotówką! A mam prywatnego przewodnika i tłumacza ( Moja Pani magisterkę z niderlandzkiego właśnie robi)

  Jadę na Mikołaja ! 5-9 grudnia.

  Może się na ten Libet jakimś małym pakietem spekulacyjnym skuszę ! Rozważę to jeszcze dzisiaj.

 • #13315

  Piotrek
  Participant

  W temacie filmow i seriali, dzieki za przypomnienie o ” za jakie grzechy…” poraz kolejny obejrzalem z bananem na mordzie. Nadrabiam zaleglosci w serialach, mige polecic „dom z papieru” jak jeszcze nie widzieliście – polecam. Na tapecie czwrnobyl, ale idzie jak krew z nosa

 • #13324

  Nieuk
  Participant

  Dom z papieru-to arcydzieło. Uwielbiam. Najlepsze były hasła Berlina: „ile powinna wynosić płaca minimalna zakladnika?” spadlem z fotela. Postać „Profesora” też nietuzinkowa.

  A Czarnobyl też genialny. Te sceny w szpitalu zapieraja dech w piersi, wciskają w fotel.

 • #13335

  Grzegorz
  Participant

  Mnie zachwyciły niedawno Legendy Polskie … do tego są za darmo do obejrzenia w necie. Polecam.
  jak mówi Nieuk … Twarodwsky rozwala system :)

 • #13344

  Prezes
  Keymaster

  Panowie czytam Wasze wpisy ale mniej piszę na blogu bo szykuję analizę Playway a nie jest łatwo. Jak mi gpwatak prześle AT to może jutro do południa opublikuję.

 • #13345

  Nieuk
  Participant

  Ale fajnie, że będzie analiza Playway. Bardzo mnie to cieszy.

 • #13351

  Grzegorz
  Participant

  Trzymam się daleko od gier ale Playway chodzi mi po głowie.

 • #13563

  jacike
  Participant

  Nie chcę robić bajzlu w wątku Ambry, więc wkleję tu listę podatków wprowadzonych/podniesionych przez PiS:

  Partia Wolność
  9 listopada o 14:27 ·

  Dotarło do nas wiele pytań i próśb o pełną listę podatków, którą rząd PiS wprowadził przez 4 lata. Oto one!
  PiS wmawia Polakom, że obniża podatki i jednocześnie wprowadza programy socjalne, a za PO to były tylko podwyżki podatków. Prawda jest taka, że rządy POPiS to rządy szalonych etatystów, którzy robią z naszego państwa podatkowy kołchoz. Wszyscy pamiętamy jak bardzo PO gnębiła obywateli podatkami (podwyższyła je aż 21 razy!), ale PiS wcale nie chciał być gorszy!

  OTO LISTA 31 PODWYŻEK PODATKÓW RZĄDU PiS:

  1. Podatek bankowy, czyli od kredytów,
  2. Podatek handlowy, czyli od zakupów,
  3. Podatek „galeryjny” – początkowo od galerii handlowych i biurowców,
  4. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych,
  5. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem.
  6. Rząd utrzymał wyższą stawkę VAT 23%
  7. Podniósł VAT z 8 na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy.
  8. Postanowił owatować „Noc Muzeów” i inne imprezy promujące instytucje kultury (muzea nie będą mogły w całości odliczać VAT-u z faktur dokumentujących wydatki związane z organizacją tych imprez).
  9. Zaostrzył sposób naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy
  10. i opodatkowania farm wiatrowych.
  11. Zamroził progi w PIT.
  12. Wprowadził „daninę solidarnościową”
  13. Zlikwidował liniowy PIT dla przedsiębiorców.
  14. zniósł limit składek emerytalno-rentowych,
  15. obniżył do zera kwotę wolną od wysokich zarobków
  16. i pozbawił wiele grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.
  17. Opodatkował wkłady pieniężne wnoszone do firm
  18. oraz przychody z dziedziczonego majątku lub
  19. otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie można już amortyzować (w lipcu ma zostać przywrócona możliwość amortyzowania dziedziczonego majtku).
  20. Ograniczył możliwość zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na usługi świadczone przez podmioty powiązane, na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów, jak również na znaki towarowe, czy licencje.
  21. Zlikwidował możliwość pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych.
  22. Zawęził listę przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania. Oprócz wyżej wymienionych rząd zwiększył lub wprowadził quasi-fiskalne opłaty:
  23. opłatę przejściową.
  24. i tzw. opłatę mocową za prąd,
  25. opłatę emisyjną od paliw,
  26. opłatę wodną,
  27. opłatę jakościową za badanie techniczne pojazdów
  28. i opłatę dodatkową, jeśli przeprowadzi się je po terminie,
  29. opłatę denną od przystani,
  30. opłatę recyklingową
  31. nową podwyżkę opłat za wywóz niesegregowanych śmieci!

  Taka ciekawostka, jak wygląda opodatkowanie produktów akcyzowych w Polsce:
  – Koszt produktu + dystrybucji
  – Akcyza
  – VAT od produktu
  – VAT od akcyzy…
  Tak, podatek od podatku!

  • This reply was modified 2 months, 2 weeks ago by  jacike.
 • #13576

  tomekgchm
  Participant

  Odnośnie podatków i obecnej władzy. Już po wyborach, więc wrócił temat zniesienia 30-krotności ZUS. Dziś raport opublikowało Atende – przychody w dół o 26 mln pln z powodu „ograniczenia zamówień przez podmioty sektora publicznego, związane z wyborami parlamentarnymi”
  Jednocześnie „Spółka szacuje, że w przyszłym roku wzrost kosztów składek ZUS oraz wpłat na Pracownicze Plany Kapitałowe – przy założeniu 50 proc. udziału pracowników w PPK – wyniesie 0,9-1 mln zł.”
  Może być nieciekawie na spółkach IT/Gamedev. Wiem, że tam jest bardzo duży odsetek B2B, ale kiedyś i za to się wezmą.

 • #13804

  Nieuk
  Participant

  To co zrobił Lewandowski…Masakra! Jemu należy się Złota Piłka! Można tą akcję oglądać bez końca…

  • #13806

   szopenchauer
   Participant

   Oglądam go od lat – duży postęp zrobił – na pewno top napastników na świecie.

   Jestem wielkim fanem także talentu Zielińskiego i wielkim przeciwnikiem naszego aktualnego selekcjonera.

 • #13809

  Nieuk
  Participant

  3:2…oby to u3mali. Znowu piekna akcja. Świetny mecz. Ale ten Ilicic ze Slowenii to tez wielki pilkarz. Szacun.

 • #13812

  Grzegorz
  Participant

  A ja będę bronił Brzęczka. Musi sporo spraw w tej reprezentacji poukładać. Nie wszystko mu wychodzi. Plan jaki mu postawiono został jednak wykonany. Teraz kolej na ME, po nich go ocenimy.
  Pora też odmłodzić kadrę, bo jak teraz tego nie zrobi to potem jednego dnia stracimy cały zespół. Na szczęście pojawiają się nowi .. Reca czy Szymański, teraz też Jóźwiak.

 • #13833

  Grzegorz
  Participant

  Z innej bajki .. dziś wpadło mi to w oko na TT.
  http://www.poradnikbiznesu.info/edukator-przedsiebiorcy/nowoczesne-biuro/nie-ma-pracownika-ponad-zawodnika
  Niby o tym wiedziałem, gdzieś takie informacje obijały mi się o uszy, podpowiadało mi to też moje doświadczenia zawodowe ale tu pięknie zostało to ubrane w słowa i cytaty.
  I sobie pomyślałem, że wkurzam się kiedy przerywam coś i muszę jechać z córką na trening, zabiera mi to olbrzymią ilość czasu … ale warto ! Moje nawet najmądrzejsze rady czy przekazane kiedyś pieniądze na start nie dadzą jej tyle co może dać uprawianie sportu. Ciężka praca, podnoszenie się po przegranej, stawianie sobie celów i realizacja, współpraca i współzawodnictwo – piękna kuźnia charakteru.
  I druga myśl. Mamy wielu wspaniałych sportowców kończących kariery. Wczoraj Piszczek skończył przygodę z reprezentacją (jeszcze nie ze sportem na szczęście) i oni później zastanawiają się co dalej zrobić z życiem … czasami kilka lat nie robią nic sensownego. Czemu nie wykorzystujemy ich potencjału ? Chętnie się uczą, potrafią w pełni się poświęcić a my jako społeczeństwo marnujemy takie perły … smutne. Czy nas na to stać ?

 • #13834

  Nieuk
  Participant

  Szkoda, że Piszczek zakończył karierę reprezentacyjna. Bardzo go szanuję. Ale On już wykorzystuje swoje doświadczenie. Ma od kilku lat dobrze prosperujaca akademię piłkarską.
  Poruszyles ciekawy watek odnosnie-co dalej robić po zakończeniu kariery? Wielu sportowców nie mając żadnych planów popada w depresję, alkoholizm-co czasami wiąże się z tragicznym skutkiem, czyli samobójstwem. Po prostu odczuwają taka wyrwe, pustkę i nie potrafią sobie z tym poradzić.

  Pozdrowionka.

  • This reply was modified 2 months, 1 week ago by  Nieuk.
  • #13837

   Prezes
   Keymaster

   Jak przez ostatnie 30 lat piłkarz kończący karierę robił to samo – czyli trening, dieta, mecz, zgrupowanie i „nagle” tego nie ma to faktycznie można psychicznie zwariować. Starzy piłkarze z roczników Hajty, Świerczewskiego, Kowalczyka (znałem, miałem „przyjemność” nawet wódeczkę wypić) mieli mniejszy reżim i więcej imprezowali dlatego im chyba łatwiej. Obecnym piłkarzom-robotom będzie trudniej wyjść z rytmu i faktycznie różnie może być.

 • #13839

  Nieuk
  Participant

  Racja, święta racja. Kiedyś były inne czasy.
  Ale teraz są wyjatki, np. Zlatan Ibrahimović:) O Nim już krążą legendy, że przychodzi wczorajszy na treningi. Kiedyś mu dziennikarz zadał pytanie w tym temacie, na co on odpowiedział: po calonocnym melanżu i tak jestem najlepszy na treningach:) On chyba ma specjalne przyzwolenie na to i stosowną klauzulę w kontrakcie:)
  On wogole ma coś z głową, ale geniusze nigdy do konca nie są normalni. Ja Go uwielbiam:)

  • This reply was modified 2 months, 1 week ago by  Nieuk.
  • This reply was modified 2 months, 1 week ago by  Nieuk.
 • #13844

  Grzegorz
  Participant

  Pozwalanie sobie na niezbyt zdrowy tryb życia będąc zawodowym sportowcem ma krótkie nogi. Trzeba mieć wyjątkowo silny organizm aby wytrzymać to i jednocześnie katorżniczy trening. Z resztą wystarczy posłuchać co mówi Lewy na ten temat a chyba można go traktować tu akurat jako autorytet.
  Pisząc o sporcie miałem jednak na myśli wiele dyscyplin, nie samą piłkę mamy w końcu :) Kariery kończą też wioślarze, lekkoatleci, koszykarze, siatkarze czy gimnastycy. Im wyżej kariera ich zaniosła tym większym szokiem jest koniec kariery. To duża grupa ludzi w sumie. Ci najlepsi mogą w sumie zasilić nasze forum bo mają czym obrać :)

 • #13845

  Nieuk
  Participant

  Racja, ale jakoś tak się napatoczyl temat piłki nożnej;)
  Ja kiedyś oglądałem taki reportaż o NBA. Tam działa specjalne stowarzyszenie dla „emerytów” koszykarskich.

 • #13846

  Prezes
  Keymaster

  Ja z innej beczki – czy ktoś z Was wie czy czytnik linii papilarnych w telefonie ustawia się tylko na jeden czy można na np. 4 aby cała rodzina mogła telefonu używać ?

  • #13847

   anti
   Participant

   Można wiele.

  • #13850

   tomekgchm
   Participant

   u mnie max 5 odcisków

 • #13851

  MarcinG
  Participant

  Reuters podaje, że pierwsza faza umowy z Chinami może być opóźniona i nie nastąpić w tym roku, akcje w dół, złoto w górę.

 • #13852

  szopenchauer
  Participant
 • #13856

  Łukasz
  Participant

  Nie kupować akcji PGE bo Mateuszek obiecał sfinansować nową murawę ? jak wysuwana to burzymy trybune, w końcu nie za nasze ?

 • #14013

  Nieuk
  Participant

  No a że jest weekend to polecam zarabiste filmy:

  1. Nightcrawler. To co pokazał tam Gylenthaal-to rola oscarowa. Nadawalby się na Jokera. Dla samej tej kreacji aktorskiej warto ten film zobaczyc.

  2. Uciekaj! To chyba jeden z najlepszych thrillerów jakie kiedykolwiek widziałem. Dałem dyszke na filmwebie:) Znakomite kino, napięcie etc.

  3. Jak ktos nie widział to JFK. Film stary, bo z 1991 roku, ale przypomniało mi się, bo dzisiaj jesr 56-ta rocznica zamachu na owczesnego prezydenta. Trochę długi, bo ponad 3 godziny, ale warto.

  A na niedzielę po obiedzie w rodzinnym gronie: Kupiliśmy Zoo. Kimo familijne na najwyzszym poziomie. Wzrusza, bawi. Z reszta jaka obsada: S. Johansson i M.Damon i swietne role dzieciaków.

  • This reply was modified 2 months, 1 week ago by  Nieuk.
  • This reply was modified 2 months, 1 week ago by  Nieuk.
 • #14016

  Player1
  Participant

  Jak ktoś jest fanem Gwiezdnych Wojen to polecam najnowszy serial The Mandalorian. Niestety serial jest na platformie Disney+ niedostępnej jeszcze w Polsce. Jeśli nie mogę czegoś znaleźć w polskich serwisach to pobieram stąd:
  http://www.nopremium.pl/?ref=399976

 • #14048

  Grzegorz
  Participant

  Może ktoś zna kogoś kto interesował się tematem lokatorów w starych kamienicach od strony prawnej ? Przepisy były co chwile zmieniane i ciężko mi się dokopać do aktualnego stanu, zwłaszcza, że nie jestem prawnikiem.
  Np jak wygląda na dzień dzisiejszy sytuacja prawna osoby, która w starej kamienicy dostała kwaterunek za PRL-u i do dziś mieszka ? Kamienica ma prywatnego właściciela ale między nim a właścicielem nie ma jakiejkolwiek umowy. Jak wygląda kwestia ustalania czynszu wówczas ? Możliwość remontu ? Jakie ograniczenia ma lokator a jakie właściciel.

 • #14056

  Nieuk
  Participant

  Ogrqniczenia pewnie jakieś są. Ja pamiętam jak miałem roczną delegację i wlasciciel mieszkania, które wynajmowalem nie pozwolił mi zainstalować talerza z nc+.
  Co do wysokości czynszu-nie ma prawa tego zmieniać. Oczywiście, że w z związku z czynnikami rynkowymi może to zrobić, ale w granicach rozsądku.
  Jak masz jakieś wątpliwości, zarzuty-to napisz do Komisji Weryfikacyjnej:)

 • #14057

  Grzegorz
  Participant

  Mam na myśli raczej spojrzenie ze strony inwestora. Kupując taką kamienicę, w której ktoś ma PRL-owski przydział pewnie trzeba takiej osobie umożliwić dożywotnio mieszkanie tam. Ograniczenia są również w ustalaniu wysokości czynszu. No ale co np. jeśli tam mieszkają też dzieci tej osoby ? Co z remontem jak ktoś mieszka na poddaszu a chce się dobudować piętro albo zrobić porządnie dach ? No i jak policzyć opłacalność/rentowność takiej inwestycji jak jest tyle znaków zapytania ? Wiadomo, że przy zakupie lokali nazwijmy to „z problemami” powinno być jakieś dyskonto od ceny rynkowej. Ale jakie ?

 • #14058

  Spekulant
  Participant

  W Krakowie często ale pewnie i w całej Polsce stosuje się zazwyczaj podwyżkę czynszu a jeśli zależy Ci aby najemca się wyprowadził a ma przydział na mieszkanie proponuję mu się np tkz odstępne tzn on i wszyscy zameldowani w danym lokalu wymeldowywuja się i opuszczają lokal w zamian dostają od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych gotówki(10tys-50tys )W zależności od metrażu lokalu.

 • #14063

  Grzegorz
  Participant

  Wiesz to są delikatne sprawy. Co z tego, że ktoś kupi nieruchomość jak tam mieszkają ludzie od urodzenia i nie mają się gdzie podziać. A już na pewno kupić gdzieś mieszkanie albo nawet komercyjnie wynająć. Słyszałem o sytuacjach kiedy dogadywano się i to co piszesz ma sens. Obie strony coś zyskują.
  Inna sytuacja jest wówczas kiedy problem dotyczy osób starszych, którzy zupełnie nie rozumieją w jakiej znaleźli sytuacji. Moim zdaniem przy takiej inwestycji należy po prostu uwzględnić w cenie takie „dożywocie”. Są przecież na rynku odwrócone hipoteki. To podobny temat w sumie.
  Na giełdzie jest też spółka, która remontuje stare kamienice i zarabia bo właśnie inwestuje w takie z problemami. Kiedyś przyglądałem się jej … na forach wyczytałem wpisy o tym jak odłączali prąd, gaz czy wodę lokatorom aby się ich pozbyć. Wykreśliłem ich z listy akceptowalnych do zainwestowania.
  Mimo problemów i ryzyk jak cena jest odpowiednio niska można zaryzykować taką inwestycję. Ważne aby najpierw znać te ryzyka.

 • #14065

  Łukasz
  Participant

  Mozna podwyzszyc czynsz tylko w ustawowych wysokosciach. Niestety nie mozna brac ceny rynkowej. Mozna podnosic o inflacje, jakies koszty remontu, itp. Dokladne mozliwisci przedstawi zarzadca nieruchomosci bo ja juz z głowy nie pamietam. Skala możliwych podwyzek nie bedzie duza, za 100 m2 kamienice mialem kiedys czynsz 500 zl, a podniesiono legalnie do 900 zl ( cena rynkowa bylaby z 2000 zl). Z drugiej strony kupujac mieszkanie ze starsza pania dostajemy nizsza cene wiec nie mozna byc bezdusznym, bo to juz gangsterka.

 • #14069

  Nieuk
  Participant

  Na myśli cenę rynkową-chodziło m m.in. o inflację i czynniki związane z uzytkowaniem, np. wzrastające ceny wywozu śmieci.

  Ps. Kurdesz-jestem zakochany w tej lasce:

  Jeszcze w Arianie Grande:)

 • #14143

  STAT1
  Participant

  Przemek zwrócił mi uwagę, a że też takie tematy mnie interesują to zabiorę głos.

  Sprawa tych kamienic i ludzi w nich mieszkających nie jest taka prosta do oceny, czy uogólnień co robić z ludźmi, bo każdy przypadek należy rozpatrywać case by case. Jest jedna zależność: jeżeli stan kamienicy jest kiepski i jest też nazwijmy to jej „właściciel” to z dużym prawdopodobieństwem toczy się proces o grunt. Pamiętajcie, podstawową zasadą prawną jest zasada superficies solo cedit, czyli właścicielem budynku jest właściciel gruntu. Każdy zatem wie, że jeżeli stan gruntu jest nieuregulowany (lub jest się w procesie) to nie robi się nic ;-) ani z budynkiem ani z lokatorami. Czeka się.

  Aby dokładniej odpowiedzieć na pytanie zadane przez @Grzegorza musiałbym znać znacznie więcej szczegółów i co chciałby wiedzieć/jaki ma cel. Oczywiście jak się już jest właścicielem gruntu i chce się zrobić porządek z lokatorami to można dużo (meldunek, czy ilość ludzi mieszkających jest bez znaczenia). Często zdarza się, że nie znany jest właściciel (gruntu), a budynek jest zarządzany przez miasto… dużo trzeba się napracować, aby rozwiązać problem, bo miasto często bierze kasę za czynsz, dostarcza minimum (media) i nie jest zbyt chętne do szukania lokalu zastępczego (chociaż po złożeniu wniosku musi-taki obowiązek prawny), bo miasta nie mają ich za wiele. Taka wegetacja – głównie lokatorów.

  Generalną zasadą jest też, że jak się przestaje płacić czynsz (obojętnie, kto właścicielem może dla uproszczenia napiszę gruntu, aby lepiej zrozumieć) to podstawą jest to do wypowiedzenia umowy najmu i przeprowadzenia eksmisji (trochę to trwa w sądach, ale sprawa jest dość łatwa).

  Jak się jest właścicielem gruntu i chce budynek zburzyć (aby np. potem sprzedać grunt), a są w nim ludzie to obowiązkiem miasta jest znaleźć im lokal mieszkalny (ludzie składają wnioski, w W-wie czeka się często latami, szczególnie Praga Płd.). Oczywiście można remontować (i tak się też robi), aby potem podwyższyć czynsz celem… aby ludzie sami nie byli w stanie płacić. Wtedy można eksmitować. „Wyrzucać” w tzw. okresie ochronnym (czyli w zimę) nie można, ale można im znaleźć samemu lokal zastępczy (hotele, schroniska) i często tak się robi-nawet w okresie ochronnym i to jest lega artis :-) Wszystko zależy jak pisałem wyżej case by case. Można (a raczej NALEŻY!) się z ludźmi dogadywać i tak jak pisał Spekulant zaproponować tzw. odstępne ;-) Kwoty przez niego przywołane w W-wie są standardem.

  To tyle uogólnień. ŁD.

 • #14167

  Grzegorz
  Participant

  Dzięki STAT1 za Twój wpis.
  Biorę pod uwagę złożenie wraz ze wspólnikami oferty na zakup tej kamienicy. Cena i lokalizacja wydają się atrakcyjne. Z tego co mi wiadomo grunt jest własnością hipoteczną. Stan budynku jest taki sobie ale wydaje się spokojnie kilka lat wytrzymać bez większych inwestycji. Podobno jest wydana kilka lat temu zgoda za podniesienie poddasza co umożliwiłoby też zrobienie porządnie dachu. Oczywiście wymaga to profesjonalnej oceny fachowca czego jeszcze nie robiliśmy.
  Problemem są 2 lokale, które nie mają normalnych umów najmu. Jeden jest zajmowany przez osobę, której rodzic miał stary przydział na to mieszkanie a później na podstawie ustanej umowy z poprzednim nieżyjącym już właścicielem tam mieszkał przez ponad 60 lat w sumie (teraz właścicielami są spadkobiercy). Drugi lokator ma decyzję o przydziale lokalu mieszkalnego z 1971 r. Jest on w starszym wieku i kontakt jest mocno utrudniony. Przypuszczam, że poprzedni, nieżyjący już właściciel, kupił tą kamienicę z lokatorami z przydziałami, część lokali zostało wyprostowanych i są wynajmowane komercyjnie a te dwa zostały do wyjaśnienia jeszcze.
  Kupując taką kamienicę należałoby jednak wiedzieć jakie prawa ma taki lokator a jakie właściciel. I daleki jestem od wyrzucania kogokolwiek. Zależy mi na tym aby przede wszystkim wiedzieć jakie są ewentualne zagrożenia/ryzyka. Bez tego trudno podejmować jakiekolwiek decyzje.
  Jest szansa STAT1 aby jakoś się skontaktować z Tobą ? Oczywiście jeśli temat Cię interesuje i byłbyś zainteresowany aby pomóc.

 • #14200

  Nieuk
  Participant

  Ładny wałek-wychodzi, że „przygarneli” po 80 baniek na głowę:

  https://www.wnp.pl/nafta/silne-uderzenie-cba-w-mafie-paliwowa,357976.html

 • #14419

  Nieuk
  Participant

  Z okazji weekendu nie mógłbym zrobić inaczej, jak polecić filmy:)

  1. Poltoraroczny Patryk-swietna komedia skandynawska. Ostatnio coraz bardziej podobają mi się filmy z tego regionu: „Dziewczyna w klatce” czy też serial „Forbrydelsen”.

  2. „Bomb City”. Co drugie słowo to tam przekleństwo:) Swietny film.

  3. Teraz oglądam „Życie na podsłuchu”. Świetne kino.

  Miłego wieczorku:)

  • #14436

   valkir01
   Participant

   @nieuk a przy piątku zobacz sobie dobre kino w wykonie Luka Besons pt. ANNA zatesknisz za starą szkolą i co powiesz?

   • #14437

    Nieuk
    Participant

    Zobaczę. Dzięki. Teraz oglądam świetną komedię z Helen Mirren i Donaldem Sutherlandem: Ella i John. Uwielbiam ten duet.

 • #14432

  jacike
  Participant

  Filmik na kanale TradingJam o brokerze na „X”.
  0:30 to o naszym Prezesie?

  Pozdrawiam.

  • This reply was modified 2 months ago by  jacike.
  • #14439

   Łukasz
   Participant

   Nie, jeszcze jest jakiś Prezes co ma kanał na youtube. Nie oglądam, jakoś mi nie leżał. Nasz Prezes lepszy ? a filmik nieźle pojechali, będzie dym na scenie kołczów ?

   • #14471

    jacike
    Participant

    Jest gość, który opowiada o krypto, kanał „Blog prezesa”.

    Dzięki za naprowadzenie.

 • #14434

  Nieuk
  Participant

  Dobre:) Uśmiałem się. Skąd Ci ludzie biorą takie pomysły?:)

 • #14475

  robcio
  Participant

  przeróbek tego filmu o Hitlerze jest sporo także to tylko kolejna mutacja :D

 • #14665

  kos
  Participant

  @nieuk co polecasz na weekend ?
  Dziś wraca Wataha z 3-im sezonem.
  Na mnie dalej czeka Irlandczyk, ale ten czas trwania.

  • #15283

   Nieuk
   Participant

   Narazie obejrzałem tylko pierwszy odcinek. Szkoda, że A.Zieliński już zabity-bardzo cenię tego aktora. Klimat trochę inny się wydaje od dwóch, pierwszych sezonów, ale ja po prostu kocham ten seial. Niesamowita muzyka, przepiękne bieszczadzkie krajobrazy (aż wstyd się przyznać, ale nigdy nie byłem w tamtych rejonach). No i świetne kreacje aktorskie. Z resztą ten serial odniósł niesamowity sukces. Został wyemitowany przez HBO w 20 krajach i chyba dwa lata temu został uznany najlepszą produkcją HBO Europe.

 • #14672

  Nieuk
  Participant

  Na mnie też czeka Irlandczyk-ponoć świetne kino. A dzisiaj polecam dwie starsze komedie: „Straż wiejska” i „Poltoraroczny Patryk”. I dwa thrilerry: Anna (Mindscape) i „Rozrachunek”.

  Pozdrawiam serdecznie.

  • #14685

   kos
   Participant

   dziękuję i zdrowia życzę.

 • #14678

  Łukasz
  Participant

  Nieuku co tak przycichles? Cos sie stalo? Malo Cie na forum.

 • #14681

  Nieuk
  Participant

  Tak, w szpitalu wylądowałem ale juz wrocilem do stanu uzywalnosci i iestem juz w domu:)

  • #14683

   Łukasz
   Participant

   To dobrze, ze juz wszystko okej, powoli nadrabiaj wpisy, bo forum zauważyło Twoja nieobecność. Pozdrawiam i zdrówka.

  • #14686

   valkir01
   Participant

   @nieuk polecam najnowszy film Luca Bessona pt: ANNA świetnie zrobiony film ( reżyser marka sama w sobie) stary dobry temat szpiegowskie Świetnie się ogląda. Ciekaw jestem twojej opinii

   • #15242

    Nieuk
    Participant

    W końcu go zobaczyłem:) Zajebisty. Ja kocham takie klimaty. Szpiegowskie tematy-to jest to:) A Luc Besson powinien dostać jeszcze jedną nagrodę-odkrył 25 lat temu Natalie Portman. Ją po prostu kocham. Śliczna i wybitnie utalentowana. Chociaż „Czarny łabędź” mnie się nie podobał. Dostała nawet za niego Oscara…Ja bym Jej dał za „Sex story” :)

    A w ogóle się dzisiaj zdołowalem, bo kuzyn mi powiedział, że Phillip Seymour Hoffman nie żyje i to już 5 lat a to wybitny aktor. Z resztą najbardziej mnie dotknęło samobójstwo Robina Williamsa. Ciężki temat-miał teoretycznie wszystko a jednak odczuwał pustkę. Tak samo jak Heath Ledger. Jednak psychika odegrała główną rolę…

 • #15232

  frend30
  Participant

  Wszystkim Czytelnikom tego Bloga składam szczere życzenia
  Zdrowych, Spokojnych i Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia,
  a pod symboliczną choinką życzę znalezienia wymarzonych prezentów
  i radości na twarzy Waszych bliskich kiedy sięgną po prezent przygotowany przez Was ;)

  Niech ten czas pozwoli Wam na odpoczynek, refleksję i zatrzymanie się
  na chwilę w tym pędzącym do przodu świecie
  R.

  PS
  Uważajcie też na ości karpia i nie przesadzajcie z jedzeniem :)
  Zawsze po Świętach jakoś te lustra u mnie w domu tak dziwnie pogrubiają, że zastanawiam się nad ich wymianą na prawidłowe/nie zepsute ;) :)

  EDIT:
  Zapomniałem podziękować za życzenia Prezesowi – te z pierwszej strony bloga no i Wszystkim Wam, którzy przynili się do udanego roku 2019 w sferze inwestycyjnej
  Dziękuję!
  Rafał

  • This reply was modified 1 month ago by  frend30.
 • #15278

  Nieuk
  Participant

  Ogladaliscie któryś z tych filmów: Irlandczyk, Dwóch papieży albo Historię małżeńską (to oscarowy pewniak z tego co czytałem). Chcę coś dobrego obejrzeć wieczorem…w sumie to wszystkie są raczej godne uwagi, ale mam ochotę na coś wyjatkowego:) Z góry dzięki i pozdrawiam. Strasznie mroczny i klimatyczny serial zacząłem ostatnio oglądać:

  https://m.filmweb.pl/serial/Dark-2017-771383

  W ostarnich latach powstają coraz to ciekawsze produkcje. Nawet w naszej Polszy:)

  • This reply was modified 1 month ago by  Nieuk.
  • #15280

   Prezes
   Keymaster

   Ja się za Politykę Vegi zabrałem ale nie da się oglądać bo strasznie naciągany filr. W TV nie ma zbyt wiele do oglądania, Netflix też już przejrzany a w HBO i Canal+ niezbyt wiele nowości.
   Na szczęście jutro giełda i będzie co robić choć pewnie obroty niezbyt będą duże.

   • #15284

    szopenchauer
    Participant

    Na HBO jest Być jak Warren Buffett, Green Book – kto nie widział

    Netflix Irlandczyk polecam.

    Generalnie ciężko teraz o dobry film – kadrowo, muzycznie i aktorsko – ostatnia pozycja która zapadła mi w pamięć i kupiłem sobie do kolekcji do Dunkierka.

    Co do filmów Vegi – dla mnie DRAMAT.

    Albo jestem wybredny, ale ostatnio nie widziałem nic co wcisnęło by w fotel, zapadło w pamięć i zostawiło jakieś walory artystyczne.

    • #15285

     splinter
     Participant

     to ja polece cos kompletnie innego – The Girlfriend Experience, najlepiej pierwszy sezon – niesamowity film

  • #15281

   maj.kon
   Participant

   Dark obejrzany. Z odcinka na odcinek coraz bardziej skomplikowany. Ogolnie na plus jesli ktos lubi takie klimaty :)

 • #15282

  Nieuk
  Participant

  Prezesie,

  Ta „Historia małżeńska” jest netflixowej produkcji-widziałeś? S.Johansonn i bardzo ciekawy i utalentowany aktor tam występuje – A.Driver. On albo Phoenix za Jokera dostanie Oscara.

  A Vega-daj spokój…To jest biznesmen i celebryta…Jedyne co z jego filmografii lubię serial „Pitbull”. W sumie jeden z najlepszych polskich seriali. No a z filmów- to „Służby Sp3cjalne”. Naprawdę bardzo dobrze zrealizowany z ciekawymi wątkami politycznymi. Do tej pory mnie zastanawia ta śmierć Leppera…J.Chabior za ten film to powinien dostać.Oscara:)

  A swoją drogą-nie wiem czy pamiętacie taką.spółkę z New Connect-East Peactures i tam w RN był Vega a także P.Malaszynski. Autoryzowanym Doradcą chyba była ta spółka mafioza giełdowego-Bendarowcza. Vega sprzedał akcje i wycofał się z interesu i Małaszynski tez. Chyba ten badziew wkoncu zawiesili.n
  Jedno trzeba jednak Mu przyznać: aktorzy Go bardzo cenią i ponoć jest „najlepszym płatnikiem” jak Rysiu Krauze. Teraz.robi film chyba a’la „Piłkarski poker”.

  „Dwóch papieży” i „Irlandczyk” to też produkcje Netflixa. Trzeba przyznać, że po wielu wtopach się.ogarneli i stawiają na jakość. Chociaż moim zdaniem HBO robi zdecydowanie lepsze produkcje.

  @maj.kom,

  Dark to dziwny serial-to na pewno. Ludzie dokonują komparatystyki ze „Stranger things”. Moim zdaniem jest zdecydowanie lepszy. Nie rozumiem tego sukcesu „Stranger things”…Chyba kwestia gustu.

 • #15289

  kos
  Participant

  To może ja polecę serial Wiedźmin od Netflixa, bo chyba w tym wątku nie pisano jeszcze o nim.

 • #15305

  frend30
  Participant

  Polecam z filmów:
  Parasite (2019) reż. Gi-saeng-chung
  jeśli lubicie dobre kino to się nie zawiedziecie, a w skali 10 stopniowej śmiało daję 8/10

  z seriali:
  jesli ktoś lubi klimaty niewyjaśnionych zjawisk to „Project Blue Book” zasługuje na uwagę, a moja ocena 7/10
  z typowych Sci-Fi „The Expanse” jak dla mnie wymiata i daję 9/10 (za 3 sezony)

  miłego oglądania

 • #15377

  szopenchauer
  Participant

  w końcu znalazłem coś naprawdę dobrego „Arcyoszust” jest na HBO z De Niro

 • #15378

  Nieuk
  Participant

  Świetny film. Wogóle kocham De Niro. Ma wybitny talent do grania postaci gangsterskich-tak samo jak M.Douglas. W temacie giełdy mam dwa ulubione: Wilk z Wall Street i Ryzyko. Ten drugi-stary. ale jary:) Świetne kino. A Pfeiffer-jest im starsza, tym lepsza:) Ostatnio ogladalem fajną komedię z De Niro: Jak znasz swoich dziadków. Albo jakoś tak…

  Teraz oglądam „Chciwość” z Kevinem Spacey. Ależ on ma talent. W dupie mam czy kogoś molestował. Netflix mnie wkurwil, bo po tej aferze zawiesili produkcje wybitnego serialu „House of cards”.

  • This reply was modified 3 weeks, 6 days ago by  Nieuk.
 • #15441

  Nieuk
  Participant

  Oz ja pierdolee-na weekend Wam polece „Olimpijjskie medaliony Roberta Makklowicza. Mega ubaw.

 • #15444

  Nieuk
  Participant

  Ależ świetny film wczoraj oglądałem. Nie lubie dramatów, ale ten wyjątkowo dobry-„Brian Banks”. Świetne kino.

 • #15445

  RD
  Participant

  Trafiłem na ciekawe wykłady Waltera Veitha.

 • #15449

  Nieuk
  Participant

  Ja pierniczę-ogladam to z setny raz i za każdym razem jeszcze bardziej mnie to bawi: Kabaret Młodych Panów: „Powrót pilkarzy” i „Amaro”. „Kupilbys antyperspirant od spoconego Glika-to tak jak garbaty reklamowalby pajaczka”.

  • This reply was modified 3 weeks, 2 days ago by  Nieuk.

You must be logged in to reply to this topic.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.