"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Bieżące komentarze vol 7

Home Forums Forum Bieżące komentarze vol 7

This topic contains 110 replies, has 32 voices, and was last updated by  Prezes 4 years, 3 months ago.

  • Author
    Posts
  • #15012

    Prezes
    Keymaster

    W związku z dużą ilością wpisów w poprzednim wątku która wpłynęła na wolniejsze otwieranie strony (tego wątku) otwieram kolejną część. Zachęcam do wpisów w tym nowo otwartym wątku, link do poprzedniego tutaj

    Bieżące komentarze vol 6

    Przed komentowaniem proszę o zapoznanie się regulaminem forum

    Regulamin forum

  • #15030

    Prezes
    Keymaster

    Widzę że pojawiła się strategia inwestycyjna bosia na 2020 rok ale jest w języku angielskim i zawiera 369 stron więc z tego co wyłapałem to usunęli z portfela Unimot i Voxel (spółki @ Nieuka). Unimot że cena uległa potrojeniu i wymaga odpoczynku. Voxel brak wyraźnych pozytywnych katalizatorów ST.
    Na długoterminowe pozycje dodali: LPP, Playway, Erbud i Asseco Poland.

    • #15032

      Nieuk
      Blocked

      Dzięki Prezesie za info. Na Unimocie może się skórcę a Voxel zostawiam. Chyba, że sytuacja techniczna by się wyraźnie pogorszyła.
      369 stron…nieźle:)

  • #15031

    Nieuk
    Blocked

    Pewnie „Czarny” n8c nie wiedział:D

    https://stooq.pl/n/?f=1328369

  • #15033

    Maly
    Blocked

    Zauważyłem, że dodali do bosia IKE i IKZE możliwość inwestycji na rynkach zagranicznych (https://bossa.pl/oferta/rynek-zagraniczny)

    Zrobiłem porównanie BOŚ i mBankiem IKE I IKZE
    W Bosiu mają większą ofertę (więcej rynków zagranicznych) i przy zakupie akcji w USD lepszy kurs przewalutowania.
    Stan na dzisiaj KURS NBP PLN/USD – 3,83
    BOŚ – 3,90
    MBANK – 4,02

    Prowizja
    BOŚ – 29 PLN
    MBANK – 19 PLN

    • This reply was modified 4 years, 4 months ago by  Maly.
  • #15035

    smugiel123
    Blocked

    Co do kursów przewalutowania, właśnie sprawdzałem i w mBanku wynosi ok. 3,85. Po prostu przy zajmowaniu pozycji bank blokuje kwotę powiększoną o 5%, by uchronić się przed ryzykiem kursowym.

    • #15043

      Maly
      Blocked

      Możliwe że tak jest w BOŚ też powiększają kwotę ale dopiero w przypadku zlecenia dłuższego niż 1 dzień

  • #15036

    AJ
    Blocked
  • #15065

    Łukasz
    Blocked

    Bede na forum inwestycyjnym w warszawie w styczniu na pge narodowym (darmowa 2 dniowa konferencja). Ktos sie wybiera?

  • #15067

    Karol Adx
    Blocked

    Przewrotne i podstępne pytanie na koniec roku:
    jakie spółki polecilibyście które mogą dać 10% stopę dywidendy przez najbliższe kilka lat – dlaczego właśnie te spółki?

    • #15068

      Łukasz
      Blocked

      Eurotel i asbis, wielokrotnie tu opisywane, wiec argumentow nie ma co nawet ponownie przytaczac, szczególnie, ze mi nie wypada, bo to praca Prezesa była wykonana przy tych spolkach. Natomiast ceny juz w nich sporo wyzsze i musisz policzyc ile by teraz dokladnie wyszlo i czy nie warto poczekac na korekte. Ja z mniej oczywistych typow mam w portfelu Alumetal i PCR i mam nadzieję, ze przy ich obecnych cenach tez doczekam w najblizszych latach takich dywidend.
      O taki zwrot spokojnie moze tez powalczyc ferro, pzu, tez posiadam.
      A takze po uzdrowienieniu relpol, który tez moze dobiore jak wyniki lepsze pokaze, bo narazie mam tylko mala pozycje, bo slabe byly ostatnie.
      Ambra tez spoko, ale przy obecnych cenach 10 proc moze byc ciezko w przyszlosci, sam czekam na nizsze.

  • #15075

    atb
    Blocked

    Pytanie laika – kiedy jest w tym roku ostatni dzień sprzedaży pod optymalizację podatkową?

    • #15076

      Łukasz
      Blocked

      Poniedziałek 23.12 musisz sprzedac, zasada d+2 czyli 24,25,26 odpada, 27 d1, 30.12 d2, 31 odpada

  • #15077

    Nieuk
    Blocked

    Super rozmowa z niezwykłym managerem, czyli założycielem LPP. Bardzo mądry człowiek. Oby więcej takich ludzi w biznesie!

    https://www.wnp.pl/przemysl-odziezowy/marek-piechocki-w-wywiadzie-dla-wnp-pl-jestem-dumny-z-polskosci,356497.html

    • #15089

      Michal
      Blocked

      Rzeczywiście Piechocki wygląda na niezwykłego gościa. Aczkolwiek trzeba brać z pewną dozą dystansu to co oni mówią. Jest np. taki gościu (ok. 1 mld obrotu, ok. 80 mln ZN), który przez kilka ładnych lat jeździł chyba po wszystkich kongresach gospodarczych, robił za gwiazdę telewizyjną i przy każdej okazji dawał wykład o wyższości Polskich firm rodzinnych nad korporacjami. Teraz walczy z dziećmi i żoną o kontrolę nad firmą:

      https://www.pb.pl/nowa-odslona-wojny-w-druteksie-954505
      https://superbiz.se.pl/wiadomosci/rodzinna-wojna-o-firme-wlasciciele-druteksu-walcza-o-wladze-aa-iEaR-78bL-YRSQ.html

      • #15098

        MiB
        Blocked

        I jest bardzo ciekawym i mądrym gościem, miałem okazję poznać Piechockiego osobiście. Współpracowałem też przez kilka miesięcy z kilkoma wiceprezesami LPP, tutaj już bardziej roboczo/zadaniowo. I muszę przyznać, że „stara” kadra zarządzająca LPP to klasa sama w sobie. Młodzi już tacy bardziej „ą ę”, ale też bardzo kompetentni. Także kadra zarządzająca w LPP jest na bardzo wysokim poziomie ;-)

  • #15085

    Prezes
    Keymaster

    Solorz za 1,1 mld chce przejąć 20% akcji Asseco – ciekawa informacja.

  • #15090

    Mr.Fly
    Blocked

    A jakies zrodlo z tym Solorzem ?

    • This reply was modified 4 years, 4 months ago by  Mr.Fly.
  • #15093

    Maly
    Blocked

    Dzisiaj rano ECCGames wyskoczyło po publikacji wiadomości zmiany wydawcy
    https://www.money.pl/gielda/ecc-games-udzielil-licencji-wydawcy-505-games-na-gre-drift-20-6458320424015489a.html

  • #15105

    andrzej641104
    Blocked

    Staram się odnosić do swoich zagrań technicznych zwłaszcza gdy nie „weszły”.

    „16 grudnia 2019 at 16:47#15000REPLY
    andrzej641104
    Participant

    KERNEL
    1.Wysoce prawdopodobna stabilna korekta wzrostowa

    2.Realizacja 52 2 238.60 PLN 7.61 PLN 2 246.21 PLN Rentowność
    Data i godz. Ilość Cena jedn. Wartość transakcji Prowizja Wartość z prowizją
    16-12-2019 15:35:36 52 43.05 PLN 2 238.60 PLN 7.61 PLN 2 246.21 PLN
    Tylko za tyle gdyż to wszystko co miałem na rachunku,…”

    JUŻ WCZORAJ ZACZYNAŁO MI TO WYGLĄDAĆ NA NEGACJE WZROSTOWEGO SCENARIUSZA.
    Dziś na temat sytuacji technicznej na Kernelu odniósł się na Stooq Jacek Rzeźniczek
    Zanegowane wybicie na Kernelu…
    https://stooq.pl/mol/?id=8351
    Na ta chwilę utrzymuje pozycje do okolic 41 zł (m/i z powodu małej sumy)

    • #15136

      Łukasz
      Blocked

      Patrz, a jednak weszło widze i to na takim wolumenie. Gratulacje jak wyczekales ten sl 41. Suma summarum nadal bede nieugiety i brakuje mi interwalow na ktorych grasz. Bo teraz z kolei napisales posta, ze zagranie nie wyszlo, a na d1 by wyszlo, wszystko odbilo idealnie, a Ty napisales posta w trakcie sesji na m30 zakladam. Nie wiem, nie chce byc trolem Twoich zagran, ostatnio sie nie odniosles, ale dla mnie bez interwalu na czym chcesz robic te zagrania to jest bez sensu dla ogolu czytajacych.ja bym nakłanial do pisania interwalu zagran, bo potem to jest wolna interpretacja czy cos wyszlo czy nie wyszlo. Pozdrawiam

  • #15107

    Nieuk
    Blocked
    • #15111

      szopenchauer
      Blocked

      @nieuk czytałem wczoraj o R22 – na tą chwilę wygląda to faktycznie b. dobrze i technicznie i fundamentalnie – jednak chciałem zapytać czy masz jakieś założenia co do przyszłości spółki. Słuchałem wywiad z prezesem, że planują dalsze akwizycje w 2020 r. w Rumunii gdzie są już liderem oraz możliwe, że w państwach z nią sąsiadujących i możliwe, że też w PL. Temat jest na czasie i rozwojowy bo mamy wysyp sklepów sieciowych i witryn WWWW a większość firm dąży do zwiększenia udziałów sprzedaży internetowej w przychodach/zyskach.

      Jestem ciekaw Twojej opinii.

      • #15130

        Nieuk
        Blocked

        Perspektywy oceniam bardzo optymistycznie. Mają ponad 20 spółek. Działają w wielu destynacjach. Kumaty zarzad–to dla mnie niezwykle ważne. Poza tym norweski fundusz emerytalny przekroczył 5% w jako jedynej spółce w Polsce. A Oni mają naprawdę kumatych analityków-nie to co badziewiaki w polskich instytucjach. Spółka jest na maximach rocznych-czegóż więcej chcieć?:)

        • #15153

          STAT1
          Blocked

          Podpisuję się w 100% pod tym co mówisz… zresztą wspierałem zagadnienie jak tylko temat pojawił się na forum :-) Sam skład właścicielsko-zarządzający wystarczy, aby rosnąć i płynąć z prądem razem z nimi. ŁD.

          • #15154

            Nieuk
            Blocked

            Pamiętam;) Ktoś wtedy oburzał się, że spółka robi też buy-back, co mnie po prostu rozsmieszyło. Przecież mogą za te akcje przejmować kolejne spółki. A czym droższe akcje-tym ich to mniej będzie kosztować. No, ale niektórzy chyba wolą rozwadnianie kapitału:)
            Fajny artykuł czytałem o nich w Forbes. Dziennikarz spytał się, czy R22-to czy nazwa wiąże się z.tym, że mają na tamten czas 22 spółki w holdingu i czy nazwy nie będą musieli zmieniać, bo 23. firma.trafi do holdingu. Na co mu Dwernicki odpowiedział: Nie, mamy siedzibę przy Roosevelta 22:)

            Z resztą tak, jak wspomniałeś-Duch szlifowal swój manageski talent u góru IT. Chciałbym się do czegoś nawet przyczepić, ale nie mam za bardzo do czego…

            • This reply was modified 4 years, 4 months ago by  Nieuk.
          • #15161

            jacike
            Blocked

            Wywaiad z prezesem R22:

            Pzdr.

          • #15169

            Nieuk
            Blocked

            Nie wiedziałem, że Dwernicki jest taki młody…kilka lat starszy ode mnie. Szacun. Fajna rozmowa. A tą pannę kojarzę-chyba w dupe wlaziła prezesom da inwestorzy.tv.

            Kurcze lata lecą-chyba czas założyć jakąś poważną spółkę, np. Spółdzielnia Giełdowa Spółka z (nie)ograniczoną odpowiedzialnością. U mnie w mieście już wpadli jedni na taki pomysł-pały z drogówki. Łapówki, wymuszenia-cała drogówka poszła siedzieć. Przynajmniej miałem spokój na drogach przez jakiś czas. Mnie też raz za3mali. Powiedzieli, że przekroczyłem prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Na co Im grzecznie odpowiedziałem: chyba Cię pojeb**** chu**. Taki dostałem wpierdol, że masakra. Ale jełopy nie wiedziały, że ja to wszystko nagrywam:) Chociaż średnio ta pyskówka mi się opłacała, bo dwa tygodnie musiałem chodzić w okarach słonecznych i czapce.

            Wracając do R22-dopiero teraz zauważyłem pytanie do mnie od Ciebie. Tak-na początku grudnia zwiekszylem zaangażowanie w akcje. Mam nieco ponad 1200 akcji i dla mnie to jeszcze mało. Trochę puściłem w rynek Unimotu i chyba jescze dokupię R22.

            Pozdrawiam serdecznie.

  • #15116

    splinter
    Blocked

    czy mozna prosic o komentarz do Polnord?

    • #15120

      Prezes
      Keymaster

      Jestem trochę zbyt cienki aby oceniać Polndord i wszystko co się na nim obecnie dzieje. Na https://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-71p85_POLNORD.aspx dużo tam komentują i widać że chłopaki są na bieżąco.
      Generalnie to temat mocno spekulacyjny i ja sobie nim głowy nie zawracam. Podstawowe jest pytanie co faktycznie w ich aktywach siedzi i czy są atrakcyjne/zbywalne a mam do tego pewne wątpliwości bo gdyby tak było to przecież nie mieliby tych problemów. Kolejna rzecz to po emisji akcji będzie rozwodnienie akcji choć gotówka poprawi płynność, zmniejszą zadłużenie więc jeśli aktywa są coś warte to ktoś zarobi.
      Obecne wzrosty chyba są spekulacyjne pod odbicie po dużych spadkach i po informacji o inwestorze Cordi – ja takie tematy odpuszczam.

  • #15131

    Nieuk
    Blocked

    Tęcza odpala wrotki. Wirtualna Polska też zahacza o szczyty. Hossa – inaczej nie można tego nazwać.

  • #15133

    Nieuk
    Blocked

    Pamiętajcie o tym, że w Polnordzie roztaczał swoje macki Rysiu Krauze…Swoją drogą-ciekawe gdzie On się podział…Nie było chętnych na emisje…Mi śmierdzi tu potencnalnym bankructwem i widzę analogię do Ursusa. Mnie nie stać na taki hazard a jak jesteście bogaci-to kto bogatemu zabroni? :)

  • #15159

    Nieuk
    Blocked

    Historia zatacza koło-„I will be back”-powiedział cesarz Elektrim:

    https://www.pb.pl/elektrim-chce-wrocic-na-gielde-978371

  • #15171

    Nieuk
    Blocked

    Ładnie-saldo spółek na giełdzie w 2019 roku: -16.

    https://m.bankier.pl/wiadomosc/Planowane-debiuty-na-GPW-w-2020-roku-7792396.html

  • #15177

    Slawek
    Blocked

    odnośnie rbw i entera to mam szwagra w biurze podrózy i planuję coś wymyślić po świętach na kanarach lub wyspach zielonego przylądka i na prawdę na ten moment nie ma nic konkretnego w lastach, byłem 2lata temu i było ofert mnóstwo i za pieniadze około 30-40% niżej. myślę że ten teoretycznie jeden ze słabszych kwartałów może być bardzo dobry a na pewno zdecydowanie lepszy niż rok temu.

    • #15197

      Nieuk
      Blocked

      Tak, to prawda. Toureoperatorzy zaczeli bardziej dbać o marże po wtopie w 2018 roku. A tak wogole-to ja bym najchętniej swojego szwagra wysłał na Wyspy Zielonego Przylądka-ale kupipllbym mu bilet w jedną stronę:) Nie trawie goscia…Nie wiem co ta.moja siostra w nim widzi.

      Slawciu-w piatek jest rocznica naszego krezusowego zawieszenia:P

      • #15201

        szopenchauer
        Blocked

        @nieuk na naszej tęczy wygląda mi, ze czas na korektę. Na interwale miesięcznym mamy opór ~35 zł a male schłodzenie by się przydało bo rośnie jak szalona.

        Przychody za listopad:

        http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/34922350,rainbow-tours-sa-39-2019-informacja-o-przychodach-spolki-i-grupy-kapitalowej-rainbow-tours-w-miesiacu-listopadzie-2019-roku

        • #15202

          Nieuk
          Blocked

          Masz racje kochany Szopenchauerku,

          Z resztą jak prawie zawsze;) Tu już prawie hiperbola…Ja te akcje mam po 20 zł, wiec jak nawet trochę spadnie-tak dla oczyszczenia atmosfery, to nawet dobrze. Wiesz-ja mam w z tylu glowy te inwestycje Rainbow w hotele w Grecji. Moim zdaniem to strzał w 10-tke. Kredyty w BGK. Nie ma lepszej formy finansowania. Swoja drogą-kilkanaście lat temu pojechałem na wyspy greckie, zeby sobie trochę zarobić po maturze. Grecy to dwulicowe chujaszki. Ale jedno trzeba przyznac-maja majatek od Pani Ziemi taki, ze szkoda gadać…Pracowałem na wyspach Skiatos i Santorini-widoki zapierają dech w piersiach. Może Egejskie tak przepiekne, że trudno to.opisać…

          Ktoś też pisał, że martwi się o to, że ktoś z wiekszych akcjonariuszy sprzedał spory pakiet. To nic zlego nie znaczy. Pamiętam.jak Talarek z Rainbow opchnal troche akcji po 1,xx i co z.tego? Kazdy może mieć w życiu nieplanowane wydatki…

          Ja miałem trochę z Rainbow do czynienia podczas studiow kilkanaście lat temu. Pracowałem w ekskluzywnej restauracji a wlasciciele mieli jeszcze zajazd na dole i w sobotę schodzilem pomagać tam im. Moje zadanie polegało na tym: podtrzymywanie dobrych kontaktów, relacji a kończyło.się tym, że brałem sporo szmalcu z kasy i kazdemu kierowcy wreczalem skromne podziekowanie (zwane pejoratywnie łapówka po kilkadziesiat zl), zeby wracali. No i wracali…tydzien w tydzien było z 40-50 autokarow.od.nich, czyli z grubsza mowiac ze 2000 osob. Ale piloci byli na wysokim poziomie. Z resztą mam znajomych, ktorzy pracuja/pracowali w biurach podróży i piwiedzieli, że Rainbow to trzyma poziom i klasa sama w sobie.

          • This reply was modified 4 years, 3 months ago by  Nieuk.
          • This reply was modified 4 years, 3 months ago by  Nieuk.
          • #15205

            szopenchauer
            Blocked

            Jak pomyślę , że mnie sl przy 18,5 zł rozłączył to mnie zalewa. Na szczęście w miarę szybko się zreflektowalem i brałem chyba ok 23 zł dobierając ostatnio po wynikach za ok ok 29 zł więc % już ładny jest. Spojrzę na to na spokojne o może cześć zrealizuję.

            Co do podróży to ja niestety nigdzie nie bylem i przysłowiowe glowno widziałem, ale mam nadzieję że kiedyś nadrobię;)

          • #15208

            Nieuk
            Blocked

            Ach Tobie się należy podróż.dookoła swiata:) Ja tam zadnym milionerem nie jestem, ale miałem trochę szczęścia w zyciu i trochę pozwiedzalem. Mam kumpla-specjaliste od.logistyki i transportu. Wyczail m.in. bilety do Barcelony (Sky Europe-byla notowana na gieldzie.za.180 zł w dwie strony) albo Wizz Air do Mediolanu za.60 zl. Smiech na sali…

            Nie ma.co płakać.nad nieuchwyconymi okazjami. Ja mialem Cdr po kilka zł i Rainbow po 3 zł…ale cóż…Giełda to jest bardziej przenikliwa dama niż Twoja wlasna kobieta…Odrazu wyluka.każdą słabość i sprowadzi Cię.do pionu. Ale to też sporo uczy…Nie wiem-jak Wy mieliscie. Ale ja jak zaczynałem-sporo zarobiłem a pozniej taki wpierdol, że kilka.lat nie umiałem się pozbierać…

            • This reply was modified 4 years, 3 months ago by  Nieuk.
          • #15214

            Lukasz2016
            Blocked

            Ja nie zaufałem okazji na lot za 800 zł do Rio myśląc, że to podpucha. A później czytałem, że to błąd operatora i wielu miało szczęście… Miałbym 2 tygodnie w Brazylii za max 5000 tys.

          • #15217

            Nieuk
            Blocked

            Można wyhaczyć fajne okazje. Naprawdę, ale tak jak z giełdą-trochę trzeba się na tym znać.

            Teraz widzę, że moja głupia klawiatura napisala zamiast Morze Egejskie-„może egejskie” haha:) A propos Brazylii-to polecam arcydzieło w historii kina-czyli „Miasto Boga”. Mnie się marzy Brazylia-najlepiej w czasie karnawału:)

          • #15234

            pstaniszewski
            Blocked

            Karnawał w Rio – tańce- samba z Brazylijkami na plaży – to jest to :) Byłem kiedyś przelotem na brazylijskim lotnisku (chyba Sau Paulo) i ilość pięknych kobiet na m2 powalała na głowę. Nigdzie wcześnie, ani później tego nie widziałem Oczywiście to duże lotnisko międzynarodowe, więc nie tylko Brazylijki tam były , no ale mimo wszystko :)

            Panie i Panowie – Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia dla Was oraz oczywiście Waszych Bliskich! Niech hossa pokoleniowa nabierze rozpędu w 2020 roku :)

          • #15235

            Nieuk
            Blocked

            Ja się pomodlę za hossę głośno-a co mi tam:).Kiedyś tak zrobiłem w liceum. Zgłosiłem się do oficjalnej dedykakcji modlitewnej na.religii za to, żeby Małysz wygrał turniej Czterech Skoczni i wszyscy pękli ze.smiechu…Nie zrozumiałem tego smiechu:)

  • #15181

    MarcinG
    Blocked

    Wygląda na to, że prairie mining dostanie decyzje środowiskową w ciągu 14 dni, do tej pory cały czas było przekładane. Robi się chyba dość ciekawie.

    • #15211

      Qaq
      Blocked

      14 dni obwieszczenia + 10 dni na odniesienie się stron do sprawy, co nie zmienia faktu że chyba przestali blokować Australijczyków.

  • #15183

    andrzej641104
    Blocked

    „16 grudnia 2019 at 16:47#15000REPLY
    andrzej641104
    Participant

    KERNEL
    1.Wysoce prawdopodobna stabilna korekta wzrostowa

    2.Realizacja 52 2 238.60 PLN 7.61 PLN 2 246.21 PLN Rentowność
    Data i godz. Ilość Cena jedn. Wartość transakcji Prowizja Wartość z prowizją
    16-12-2019 15:35:36 52 43.05 PLN 2 238.60 PLN 7.61 PLN 2 246.21 PLN
    Tylko za tyle gdyż to wszystko co miałem na rachunku,…”….

    19.12 trochę zacząłem wątpić w trafność mojego sygnału , zwłaszcza po komentarzu
    Jacka Rzeźniczeka – Stooq
    19 grudnia 2019 13:57
    Zanegowane wybicie na Kernelu…
    https://stooq.pl/mol/?id=8351

    Dziś Gessner napisał
    https://stooq.pl/mol/?id=8410

    W sumie to już ok 7,5% na plusie.

    • #15184

      Prezes
      Keymaster

      @Andrzej – lepiej swoje sygnały podawaj w zamkniętym wątku, zawsze odrobinę bezpiecznej. Ogólnie to kolejny raz Twój sygnał się sprawdza.

  • #15185

    andrzej641104
    Blocked

    Ok

  • #15227

    Nieuk
    Blocked

    To Dino-tak dziadowskiego sklepu dawno nie widziałem…Poszedłem po resztke zakupow.i kupiłem kilogram pysznej (takie kiełbaski na ciepło). Dość, że nie było nikogo na stanowisku miesnym (chwalą się.swoimi produktami). Wszedłem sam na.miesny. Babka.przy kasie mi powiedziała: pan ma niezwazone. To odpowiedziałem:.nikogo nie było na dziale miesnym i sam tam sobie wszedlem. Krowa mi odpowiedziała: mógł pan zawolac. To ja jej odpowiedzialem prosto z mostu: gardło mnie boli a poza tym dwie baby na krzyż. Nigdy więcej Dino! Porażka!

    • This reply was modified 4 years, 3 months ago by  Nieuk.
  • #15230

    maj.kon
    Blocked

    Pelna samoobsluga ;D w Dino nigdy nie bylem, bo w mojej okolicy nie ma ani jednego. Co sklep to sklep, nie ma co wrzucac do jednego wora. A dzis juz swiatecznie i pewnie nie wszystkie sklepy pracuja ma pelnych obrotach. Nikt juz nie chce dzis siedziec w pracy. Oby tylko ta kielbasa smakowala :D

  • #15299

    Nieuk
    Blocked
    • #15301

      Prezes
      Keymaster

      Pisałem o tym jakiś czas temu że wg wielu analityków zmiany/likwidacja OFE wymusi na zarządzających nimi popyt na akcje (głównie pewnie WIG20 i duże spółki) w związku ze zmienionymi limitami inwestycyjnymi. Po dodaniu popytu pochodzącego z PPK jest szansa że będzie to pierwszy rok od wielu lat z popytem większym od podaży.
      Dzisiaj mizerne obroty na giełdzie choć na niektórych spółkach kursy akcji sporo się zmieniają.
      Złotówka też jest całkiem mocna, jutrzejszy kurs NBP dolara i euro będzie istotny do wyliczenia rocznych zobowiązań walutowych w przeliczeniu na PLN – np. dla Enterka.

  • #15310

    WARXZ
    Blocked

    https://fakty.interia.pl/mazowieckie/news-rmf-klopoty-samolotu-enter-air-musial-awaryjnie-zawrocic-na-,nId,4235130
    Chyba stąd te dzisiejsze spadki na Enter ( ok. -5%). Nie wiedzac o tym dobrałem po 42,4zł.

    • This reply was modified 4 years, 3 months ago by  WARXZ.
    • #15312

      Prezes
      Keymaster

      Konsekwentnie czekam na niższe poziomy choć może być trudno, tego typu informacje powodują tylko krótkotrwałe spadki kursu. Teraz nie jest szczyt sezonu więc spokojnie z awarią sobie poradzą.

  • #15381

    Nieuk
    Blocked

    No tak debilnego komunikatu dawno nie czytałem. Nie ma to jak poczucie humoru:) Nie wiem w ogóle jak ta.spółka jeszcze istnieje na tak konkurencyjnym rynku:

    https://stooq.pl/n/?f=1330225

    • #15413

      Karol Adx
      Blocked

      Każdy zarząd zawsze powie ze zrobił zajebista robotę a brak zysku wynika z ciężkiego rynku.
      Pytanie jak wygląda sytuacja w innych spółkach z tej branży? Pokusi się ktoś o zestawienie?

      • #15415

        maj.kon
        Blocked

        Niekoniecznie. Tym wlasnie mozna odroznic zly zarzad od tego dobrego, a przynajmniej lepszego. Taki potrafi powiedziec o bledach, ktore popelnil i podjete dzialania, ktore maja to naprawic, a nie uwazac sie za nieomylny i wine zrzucac na wszystko mozliwe dookola.
        Nie odnosze sie w tej sytuacji do Komputronika tylko pisze ogolnie jak to powinno wygladac

  • #15416

    Nieuk
    Blocked

    Ja tez się nie będę upierdzial na Komputroniku. Chociaż dla mnie to akurat przykład chukowej spółki.

    Dobry zarząd można tym odróżnić-powiedzą prawdę-nawet jak.będzie złe.

  • #15419

    Nieuk
    Blocked

    Już wykupuje abonament Portalu Analiz:) Paweł i Remek-klasa sama w sobie. Oby więcej takich osób na rynku.

    Jeszcze tam mi brakuje mojej ulubionej jednostki-czyli Przemka Staniszewskiego:)

    Świetny gość:)

    • #15426

      pstaniszewski
      Blocked

      Dziękuję za miłe słowa :) i ciesze się,, że będziesz na Portalu Analiz – to na pewno wartość dodana.

      „Dobry zarząd można tym odróżnić-powiedzą prawdę-nawet jak.będzie złe.” – pełna zgoda w tym temacie.

    • #15430

      andrzej641104
      Blocked

      Właśnie też wykupiłem dostęp do portalu. Problem z tym ,że nic tam nie „widzę”.Składam to na garb moich ubytków korowych w polu widzenia.
      Pewnie to kwestia czasu .

  • #15428

    Nieuk
    Blocked

    Nie masz za co dziękować-to Ci się należy. Po prostu jesteś zajebisy:)

    Wiecie co-wzruszylem się na piosenkach: Krzysztof Iwaneczko: „Nieznajomy” i na utworze z „Twojej Twrzy brzmi znajomo” Mateusza Ziółko jako Zbigniew Wodecki. Az mi się łezka zakrecila w oku-podobnie jak Gassowskiemu….

  • #15434

    pstaniszewski
    Blocked

    Dr Uk zaczyna rok od słodzenia :)
    a propo zajebistości:

    ale chyba lepszy i bardziej prawdziwy jest ten kawałek:

    :)
    Wysokich (takich jak wczoraj a nie dzisiaj) stóp zwrotu w 2020 !!!

  • #15435

    Nieuk
    Blocked

    Hahaha:) Wiesz-nawiasem mowiac. to kocham ten zespół:) Z resztą R.Liszewski ma taką empatię. że brak słów. On wogole jest z Suwalszyzny a tam mega fajni ludzie i dobre, swojskie alkohole. Byłem tam na weselu-blisko.granicy z Litwą i tak się nachlalem, że masakra:)

  • #15436

    Prezes
    Keymaster

    Spokojnie Panowie bo jak zacznie się nerwowo Nowy Rok to później cały taki będzie :-)

    Niektórzy mogą mieć na razie problem z logowaniem do forum Portalu Analiz jeśli jakiś czas temu tam się zarejestrowali ale nie opłacili abonamentu – była chyba zmiana systemu forum i teraz w tych przypadkach może nie widzieć niektórych nowych wpłat.

    Jeśli Remigiusz (który jest w dużej trasie po kraju) będzie mógł Wam nadać te dostępy to jutro powinniście mieć – jeśli będzie to wymagało interwencji informatyka to niestety do 7-8 stycznia trzeba będzie poczekać.

    Wszelkie problemy najlepiej zgłaszać na remi@portalanaliz.pl choć dzisiaj do wieczora może być trudno o odpowiedź (nie wszyscy wrócili z Sylwestra)

  • #15437

    Karol Adx
    Blocked

    Mi trochę przykro będzie ze portal znika.. tak wiem maruda jestem :) czas iść do przodu a nie przyzwyczajać się. Pamiętam jak kiedyś był taki wątek na forum bankiera – bodajże w spółce DANKS wtedy – mały prekursor tego bloga :)).

    • This reply was modified 4 years, 3 months ago by  Karol Adx.
  • #15439

    Nieuk
    Blocked

    Mi też żal…ale takie życie. Żadnym maruda nie jesteś…

  • #15440

    Portal Analiz
    Blocked

    cześć, przepraszam za problemy z logowaniem do forum PA.
    Historycznie to wyglądało tak, że forum powstało później niż Portal i dopiero po pewnym czasie nastąpiło automatyczne powiązanie –> rejestracja w PA oznacza utworzenie konta na forum, a opłacenie abonamentu aktywuje dostęp do forum. Luką tego systemu było i jest to, że osoby, które zarejestrowały się wcześniej, niż ta modyfikacja, muszą to połączenie „abonament w Portalu – Forum” mieć zrobione ręcznie przez informatyka. I z reguły to kolega informatyk robi „od ręki”.

    Problemem jest to, że do 6-tego stycznia jest on poza zasięgiem internetu. A ja nie przewidziałem, że taka sytuacja może mieć miejsce, bo wcześniej pojawiała się naprawdę sporadycznie. Prośba zatem o cierpliwość i jeszcze raz przeprosiny z mojej strony za niedogodności.
    Remigiusz

    • #15442

      atb
      Blocked

      Większość helpdesków wychodzi z założenia, że w 90% przypadków źródło problemu znajduje się między monitorem a oparciem krzesła:)

      Cieszę się, że tym razem mamy inną sytuację i spokojnie czekam na dostęp do forum.

  • #15443

    Prezes
    Keymaster

    Dzisiaj między 12-20 prawdopodobnie nie będzie działała strona bo dostawcy będą coś robić na serwerze. Niby ma być lepiej ale kolejny raz to słyszę.
    Za ewentualne niedogodności przepraszam.

  • #15451

    Slawek
    Blocked

    patrząc na BUX to strach się bać, dobrze że dziś nie ma sesji, może się do jutra uspokoi powiew irańskiego smrodu.

    • #15452

      Prezes
      Keymaster

      Usrańce już na plusie, mnie cieszy że dolar się osłabia bo w dłuższym terminie dla nas to korzystne.

    • #15456

      andrzej641104
      Blocked

      Mają z czego spadać

      https://stooq.pl/q/?s=^bux:wig20&d=20200106&c=1y&t=c&a=ln&b=0&r=wig20

      • This reply was modified 4 years, 3 months ago by  andrzej641104.
  • #15453

    Nieuk
    Blocked

    Kij ma dwa konce jesli chodzi o slabego dolara. Dzisiaj multum zielonych zarobi Kubacki. Miło będzie posłuchać polskiego hymnu w ojczyźnie Hitlera:)

    • #15454

      Prezes
      Keymaster

      Jemu płacą w chf lub euro ale ładnie zarobił pomimo coraz mocniejszego pln.

  • #15455

    Nieuk
    Blocked

    We frankach-ale jeden chuj summa sumarum. Wzruszylem się. To jest przykład wielkiego człowieka.

  • #15458

    Nieuk
    Blocked

    Ale Trumpek zadba o dolara i o wall street. W tym roku są wybory. Ale jak się Chińczycy wkurza i wypuszcza w rynek swoje olbrzymie rezerwy dolara (mają chyba w banku federalnym z 200 mld)-to będzie cienko.

  • #15460

    Lukasz2016
    Blocked

    Czy znasz ktoś temat funduszy Avivy? Jaki obecnie warto zakupić (jakimś muszę dysponować w ramach polisy)? Chodzi o najbliższe 12-24 miesiące.

    • #15461

      Prezes
      Keymaster

      Wszystko zależy od tego co przewidujesz że się wydarzy na rynkach w najbliższych miesiącach/latach. Jak liczysz na wzrost akcji to bierze akcyjne, jak spodziewasz się bessy to obligacyjne.

  • #15462

    Prezes
    Keymaster

    Wszyscy czytelnicy którzy wykupili dostęp na Portalu Analiz a mogli mieć problem z logowaniem już powinni bez problemu się zalogować.

    W przypadku problemów proszę do mnie o informację blogprezesa@gmail.com

  • #15477

    szopenchauer
    Blocked

    @nieuk a co się na WP wydarzyło?:D

  • #15478

    Nieuk
    Blocked

    Nie miałem dzisiaj czasu na bananowke..Ale patrze na notowania i pozytywne zdziwko:) Wp wejdzie.do.Wig20. Poza.tym to bardzo.dobrze.zarzadzana.spolka.

    JSW.też pięknie:).Ladnie też.Ferro. Ogólnie.tak.ostatnio.mi portfel zapierdziela, że.szkoda.gadać:)

    A już.czemu.być.może te.wzrosty na.Wirtualnej-pojawiła się informacja na.rynku, że mogą przejąć Interię.

    • This reply was modified 4 years, 3 months ago by  Nieuk.
    • #15480

      szopenchauer
      Blocked

      Pisałeś tyle razy o WP -dziś tylko patrzę – gratulacje.

  • #15483

    Spekulant
    Blocked

    Ma ktoś z was rachunek maklerski w Santander Biuro Maklerskie stary DBmakler? nie mogę znalezc tkz zakładki z przysługującymi dywidendami,w starym systemie wszystko było jakoś przejrzyste a w tym nowym jakaś masakra jutro wypłata dywidendy z Livechat chciałem sprawdzić ale nie mogę się doszukać w tym systemie.Jeżeli ktoś wie to proszę o info jak to ustawić.

    • #15485

      Prezes
      Keymaster

      Livechat ma jutro wypłatę dywidendy więc może dlatego jeszcze nie widzisz.

      • #15486

        Spekulant
        Blocked

        Też mam to na uwadze z tym że pamiętam że w starym systemie była zakładka z przypadającymi dywidendami i z datą wypłaty już przed wypłatą dywidendy a tu nic nie mogę takiego znaleźć i dlatego moje pytanie.Dzięki za reakcje.

  • #15487

    Slawek
    Blocked

    I znów wpadło kilka longów na serii H. jest duża szansa na utrzymanie wsparcia na 2100.
    Poza tym brexit, wygrana Trumpa, wojna handlowa przypadały na dołek na giełdzie, może i tym razem „operacja Iran” będzie okazją do kupna w dołku.
    nie sledziłem komunikatów ale to co dzisiaj było na jsw to szok. Do południa żałowałem że nie wziąłem po 23,50zł

  • #15488

    Slawek
    Blocked

    straszna tu cisza?! żyjecie? czy piszecie na forum portalu analiz?

  • #15490

    zgred
    Blocked

    Panowie…

    zapraszam na Portal Analiz…

  • #15491

    Nieuk
    Blocked

    Ja tez sie zarejestrowalem. Polowa osob piszacych to znajomi z tego forum. Co jednak u mnie nie zmienia zdania, że tego gremium mi szkoda, bo wytworzyla sie jakas unikalna wiez…

    • #15493

      andrzej641104
      Blocked

      Nieuk..”Co jednak u mnie nie zmienia zdania, że tego gremium mi szkoda, bo wytworzyła się jakas unikalna wiez…

      Dokładnie to oddałeś, co więcej moja intuicja mi mówi ,że Prezesowi tak wewnętrznie trochę szkoda swojego dziecka.
      Z drugiej strony czytam to nowe forum i też by pasowało coś dać od siebie.

      • #15495

        Nieuk
        Blocked

        Ja myślę, że Przemek wniesie ozywienie. Pewnie zalozyciele-tak z drugiej strony wiedzą, że będą mieli dużo więcej subskrybentów. Ale ja w to nie wnikam, bo akurat Pawła i Remka bardzo cenie.
        Tak pointując-jednak to forum będzie zanikac śmiercią naturalną:(

        • This reply was modified 4 years, 3 months ago by  Nieuk.
        • #15497

          Łukasz
          Blocked

          Niezle tam dzisiaj Nieuk show bylo? ciepłe przyjecie i ten czat Ci służy ? coz szkoda forum, duch czasu jest nieublagany. Chociaz czasem mysle, ze gdzie kucharek 6…oby to sie jakos zazebialo pomiedzy Prezesem i nowymi specjalistami. Tu bylo wszystko jasno i klarownie, a tam troche duzo „speców” jak na prosty zebologowy rozum.

          • #15499

            Nieuk
            Blocked

            Noz kurwa-przyjecie jakbym z 10 baniek w bagazniku wiozl. Ale poważnie-to było bardzo mile i jestem wdzięczny.
            Co do potencjalnych zgrzytow-na pewno ich nie bedzie z administratorami bloga. A jak mnie jakiś cieć wkurwi-myslisz, że nie wiesz ak odpowiedzieć haha. Tajemnicą poliszynela jest że mam nieywaprzony język:)

            • This reply was modified 4 years, 3 months ago by  Nieuk.
          • #15501

            Łukasz
            Blocked

            Po Twoim portfelu Hybrid to tak dokładnie to wozisz te 10 baniek haha. Tajemnica poliszynela to jeszcze jest dla tych nieświadomych forumowiczów Portalu Analiz ? bedzie git, dobrze, ze duzo z Nas juz tam jest. Widziałem Elendixa, Antiego, Andrzeja, tak na szybko co pamiętam. Jakos sie trzeba przystosować. A Prezes musze Ci powiedzieć wstep Ci zrobil piekny. Pozazdroscic? w 2019 za duzo „na Tobie” nie zarobilem ale jesli podtrzymasz passe to w tym roku musze zaplanować nowe srodki i hybrid juz mam dodany w zakladkach? a btw wez sie szykuj na invest cuffs w krakowie w marcu, daleko nie masz i jest darmo to moze jakies wino ambry sie wypije? pozdrawiam

          • #15502

            Nieuk
            Blocked

            Wiesz-muszę z tego miejsca podziękować Przemkowi. No czegoś takiego tak szczerze się nie spodziewałem…Zrobił jak na wstęp drift NBA:) W sumie nie wiedzialem, że ma do mnie taki szacunek…

  • #15492

    Marcin M.
    Blocked

    Ja też się nie mogę przekonać do tamtego forum. Jest jakieś takie…nieczytelne. historia gdzieś znika, wiadomości są napakowane i jakby zdublowane. No cóż, nikt nie mówił, że inwestowanie jest latwe

    • #15494

      Łukasz
      Blocked

      Za duzo gadania na tym czacie wg mnie. Wszystko ucieka. Powinno sie pisac w formie forum. Ten czat to powinien byc off topic i tyle. A tam Za duzo dobrych informacji, potem przegladanie forum, szczególnie z komy to srednio czytelne zeby nic nie przeoczyc. Pozatym poza czatem u nas ruch byl wiekszy.

  • #15503

    Prezes
    Keymaster

    Panowie – jest przecież otwarty specjalny wątek dla czytelników analizprezesa.pl na Portalu, podobny do wątku na tym blogu. Proponuję w nim pisać i nic nie ucieknie nikomu.

    Wciskasz
    Spółki – dyskusje, propozycje analiz, Q&A
    a następnie Analizy Prezesa / Dyskusja ogólna – makro, wydarzenia itp.

    Czat służy raczej do szybkiego skomentowania jakiegoś istotnego wydarzenia które się nagle pojawiło.

  • #15504

    elendix
    Blocked

    Panowie,

    Mam podobne odczucia nt. przenosin na PA, jak i Wy. Też wolałem to forum, jego mikroklimat, klarowność… a paradoksalnie na PA brakuje kilku bardzo fajnych featuresów który były na Analizach – jak choćby rodzaj powiadomień e-mail, czy „najnowsze odpowiedzi” po prawej. Chat jest fajny, ale all in all też wolałbym zostać tutaj.

    Z drugiej strony, rozumiem Przemka który racjonalnie uargumentował swoją decyzję i niestety w tym kontekście (i bez niego tworzącego AP, w końcu i nasza społeczność powstała wokół jego osoby) nie widzę innej alternatywy niż przenosiny na Portal Analiz. Co za to można moim zdaniem zrobić, to spróbować stworzyć w ramach PA swoje miejsce – mamy swój własny wątek na „bieżące dyskusje”, jest mnóstwo znajomych nickow, więc sądzę że nie jest to zadanie niewykonalne; kwestia przyzwyczajenia. W końcu takie fora / społeczności / portale tworzą przede wszystkim ludzie, a nie warstwa IT i design forum ;)

  • #15514

    JarekD
    Blocked

    Kurcze. A ja mimo szczerych chęci (mimo, że mam abonament na PA) nie mogę tam znaleźć czatu, forum lub tym podobnym.

    Nie wiecie co się stało wczoraj na Praire, ze był taki wystrzał?

  • #15515

    Mirek
    Blocked

    Jak chodzi o PA to może to pomoże:
    http://prntscr.com/qlpcx1

    http://prntscr.com/qlpdg3

    oczywiście trzeba się zalogować/zarejestrować itp.

  • #15516

    Prezes
    Keymaster

    Dzięki Mirek że mnie wyręczyłeś.

    JarekD – jak masz jakieś problemy z logowaniem to pisz tech@portalanaliz.pl lub do mnie blogprezesa@gmail.com

    Jeśli chodzi o Praire to wygląda na to że inwestorzy wczoraj uznali że środki wycofane z funduszu przez JSW posłużą do przejęcie aktywów Praire. Nie potrafię Ci niestety odpowiedzieć czy tak może się stać.

  • #15520

    frend30
    Blocked

    @jarekd
    Czat jest w zakładce forum.
    Jak zalogujesz się do Portal Analiz to otworzy się pomarańczowa strona.
    U góry w prawym rogu naciskasz forum i system każe Ci się zalogować do forum
    Wpisujesz nick i hasło jak dla Portal Analiz
    Jesteś zalogowany i Twoim oczom ukaże się forum z czatem u góry.

  • #15521

    JarekD
    Blocked

    D..a. Jestem zalogowany na PA wchodzę w zakładkę Forum i każe mi się zalogować jeszcze raz i pisze mi że nie ma takiego użytkownika

    • #15522

      Prezes
      Keymaster

      Kiedyś (15.11.2018) byłeś już rejestrowany i dlatego są problemy. Już wysłałem do informatyka więc kwestia pewnego czasu i będzie ok.

You must be logged in to reply to this topic.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.