"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

wtorek, 27 listopada 2018

Aktualności.... Livechat i wyniki innych firm.

BAH - zysk netto 8,7 mln przy 15,43 mln rok wcześniej i 10 mln moich oczekiwań. Przy 29% wzroście przychodów spadek zysku o 33% to sporo a z tego co wnioskuję wpłynęła niższa marża na sprzedaży i 60% wzrost kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu (głównie usługi obce ?). Ostrzeżeniem są cały czas ujemne przepływy operacyjne i rosnące zadłużenie (trochę to może tłumaczyć zwiększanie zapasów pod zwiększoną sprzedaż związaną ze zmianami w leasingach). Nie jest źle ale mam mieszane odczucia - ciekawostką jest niższy zysk o 305 od konsensusu rynkowego.
4fun - zysk wyższy o 7% r/r przy 30% wzroście przychodów, coraz większa zapaść w reklamie telewizyjnej (spadek przychodów o 26%) na szczęście nadrabiają inne działalności. Nadal dobre przepływy operacyjne, amortyzacja wyższa od Capexu oraz poprawa bilansu.
Kania - bardzo słabe wyniki na poziomie zysku netto (spadek 44%) i nie jest to dla zrozumiałe przy korzystnych surowcach (tańsze o około 5% surowiec mięsny r/r). Kolejny kwartał dodatnie przepływy operacyjne (7 mln) oraz wyższa r/r amortyzacja (o 2 mln), bilans bez zmian czyli nadal napięty. Nie widzę sensu dalszego analizowania spółki i w nią inwestycji gdyż w 4 kwartale mogą pojawić się wysokie odpisy.
Decora -  przy 15% wzroście przychodów wzrost zysku o 44% to głównie zasługa wzrostu marży ze sprzedaży o 1,4 p.p. Bardzo mocne przepływy operacyjne, poprawa bilansu i w zasadzie nie ma co więcej pisać, spółka OK.

Fasing - tak jak w przypadku Ropczyc wyniki przebiły moje najśmielsze oczekiwania gdyż oczekiwałem 3,5 mln zysku a jest 6,18 mln. Zysk ten jest lepszy r/r o 770% !!! a c/z spada do 2,4 ! czyli jedna z najtańszych spółek na gpw patrząc na wskaźnik c/z. pozytywnie wzrosła marża na sprzedaży (z 32% do 38%). Nie ma co do wyników bardzo się przyczepić choć pomimo dodatnich przepływów operacyjnych coraz mocniej rosną należności i tu trzeba obserwować w kolejnych kwartałach czy będzie ich spływ (uważam że tak bo działają głównie z kopalniami w których jest dobra koniunktura a wzrost należności może wynikać z dynamicznego wzrostu przychodów o 36%) . Patrząc na zysk jednostkowy to możliwa jest nawet 30% dywidenda ale oczywiście na taką nie liczę bo większa część zysku przeznaczana jest na kupno środków trwałych (maszyny do produkcji).

Auto Partner - przy 29% wzroście przychodów jest 50% wzrost zysku, c/z spada w okolice 9,50. Wydaje się że bardzo duży wzrost zysku może być w 4 kw, ze względu an niską bazę i prawdopodobny wzrost przychodów w okolicach 30%. Spółka tańsza od konkurencyjnego Inter Carsu i warta zainteresowania.


Livechat zarobił 14,1 mln przy 12,02 mln rok wcześniej czyli 17,30% więcej (konsensus PAP to prawdopodobnie 14,5 mln). Wynik jest niższy od moich oczekiwań 14,7 mln ale prawdopodobnie wpłynął na to zakup dokonanych domen których nie uwzględniałem w szacunkach (amortyzacja wzrosła o 0,3 mln i tylko to może świadczyć o kupnie domen). Bilans i przepływy bez zastrzeżeń, marża że sprzedaży wzrosła z 82,60% do 83,60% czyli coraz lepiej. C/z spada do 13,33.
Delko zarobił w 3 kw o 7% mniej r/r a ja oczekiwałem wzrostu o 7%. Bardzo dobre przepływy operacyjne, amortyzacja wyższa od Capexu, poprawa bilansu. Ze względu na spore przejęcia które spółka zamierza zrobić (podpisane umowy przedwstępne) spółka może trafić do wirtualnych portfeli ale ostatecznej decyzji nie podjąłem.
Trans Polonia - zysk netto r/r wzrósł o 28% ale niestety nie dzięki podstawowej działalności (spadek marży brutto na sprzedaży ) a głównie dzięki kosztom finansowym które były niższe o 0,8 mln r/r. Na niższą rentowność zapewne wpływały wysokie ceny benzyny które mocno zaczęły spadać w obecnym kwartale (korzystne dla spółki) i jeśli dodam możliwą poprawę kosztów finansowych to realne jest że przyszłe wyniki mogą zacząć się poprawiać.

W najbliższych trzech dniach będzie dużo wyników interesujących mnie spółek dlatego w tym poście krótko będę je omawiał.

Krótko: na anonimowe komentarze nie odpisuję (chcesz wymieniać poglądy to się podpisz pod swoim wpisem) a jeśli chcesz znać moją opinię na temat jakiejś konkretnej spółki to najpierw napisz co Tobie się w niej podoba albo jakie widzisz w niej zagrożenia.  
W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem aby w jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze/opinie i nie trzeba było "skakać" po różnych wątkach.
Co miesiąc będzie przynajmniej jeden nowy post otwierany. Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog był jak najbardziej przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule i/lub wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe i obraźliwe komentarze nie odpisuję i komentarze te mogą być w każdej chwili usunięte !!!
W momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie komentarze należy wcisnąć przycisk   "Wczytaj więcej..."
Ważne !!! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten (treść i komentarze) służy tylko i wyłącznie do wymiany własnych poglądów i doświadczeń inwestycyjnych, nie może być traktowany jako porada inwestycyjna bo nią nie jest.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.
Udostępnij:

193 komentarze:

 1. Jest wezwanie na Orbis w cenie 87 zł. W mojej opinii cena uczciwa, chociaż wolałbym potrzymać akcje w dluższym terminie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W dzisiejszym parkiecie analitycy wypowiedzieli się że oczekiwania rynku są na podniesienie ceny wezwania. Argumenty za podniesieniem to rekomendacje z ceną powyżej 100zł, fakt iż w tym roku kurs był powyżej 100zł oraz to że zaproponowana cena jest odrobinę wyższa tylko od średnich kursów z 3 i 6 miesięcy.

   Usuń
  2. Prezes jak widzisz Gwaranta na długi termin do portfela dywidendowego. Wyniki powoli zaczynają się poprawiać ii odprzyszłego roku może zaczną wypłacać dywidendy. Warto kupić na długi termin czy lepiej jesxcze poczekać?

   Usuń
  3. 2 tygodnie temu znajomemu napisał na temat Gwaranta i raczej więcej nie mam nic do dodania:
   Czytałem ich wyniki i faktycznie wygląda że udało im się przezwyciężyć ustawowe problemy i jest szansa że zyski będą im rosły w przyszłości. Baza za 4 i 1 kw jest niska i spokojnie ją powinni przeskoczyć. Na chwilę obecną można oczekiwać że są w stanie (pewnie w 2019) zarabiać 1,5 mln i takie mogą być dywidendy. To co napisałeś to pełna zgoda a czy będzie dywidenda to zależy od Impela. Niestety Impel niepokoi bo zaczęli mu naliczać jakieś z PFRONu zaległe podatki z lat poprzednich i aby to nie przeniosło się na Gwaranta. Jak chcesz jakąś małą kwotą możesz się pobawić, jak będą dwa najbliższe kwartały lepsze jak przewiduję to kurs może wzrosnąć.

   Usuń
 2. Coś czuję że na Ropczycach szykuje się wezwanie za frytki...
  tom

  OdpowiedzUsuń
 3. Prezes spółki Ifirma nadal wyprzedaje akcje. Jak inni prezesi sprzedawali akcje, to przynajmniej to skomentowali. Pytałem prezesa na bankierze o co chodzi, ale nie był chętny do rozmowy. Dawniej pojawiał się dosyć często na tym forum i dało się z nim pogadać. No cóż, obraził się. Jak dla mnie sytuacja jest dziwna.
  Opoj

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie miałem akcji iFirmy i nie bardzo dla mnie jest jasny tak duży spadek zysków pomimo wzrostu przychodów. Widać że konflikt właścicielski fatalnie wpływa na osiągane wyniki.
   Podobnie było w Ropczycach w ostatnich latach, też po sądach właściciele się ganiali a jak na początku roku dogadali się (wzajemnie odkupione akcje) to od razu wyniki się poprawiły.
   Spokój w firmie jest najważniejszy bo koszty adwokackie sporo kosztują i zamiast skupiać się na biznesie to zarządzający muszą swoją energię tracić na konflikt.

   Usuń
  2. Akcjonariusze nie zgodzili się na program motywacyjny w akcjach, to wypłacają premie w gotówce, spada przez to rentowność i zyski. Napisali to (niewprost) w raporcie - o presji płacowej i wzroscie wynagrodzeń o 36% (i nie liniowo do wzrostu zatrudnienia).

   M23
   Tyle wyszło z pomyj na forum bankiera, że i prezes i pracownicy sie obrazili (nie dziwie się). To i całe relacje inwestorskie poleciały.

   Co do sprzedaży akcji, to Opoj panikujesz. Sprzedal jakies groszowe ilosci. Pewnie znowu przekroczyl próg, albo dogadał się z przewłocką i będzie odkupować uprzywilejowane. Relax. Chyba że kupiłęś na górce, to dobieraj póki tanio.

   Usuń
 4. E to ciulata spółka Już nie wspomnę o czym pisałeś, ale aplikacje to wyrzuca. Beznadziejna spółka.

  OdpowiedzUsuń
 5. niedawno podali w radiu że klienci przestali masowo wycofywać pieniądze z Getin banku, ciekawe jak to wpłynie na kurs akcji
  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do Ropczyc - jednak zgadzam się z Prezesem, że celem porozumienia może być wezwanie. Niestety zdaje się, że na S stoi ukryta sprzedaż po 29,5. Można się domyślać po co... Raczej zakładam pesymistycznie wezwanie po ok. 33 zł.
  Co do iFirma - jeśli te wpisy na bankierze są rzeczywiście prezesa spółki, to nie budują zaufania.
  Co do Fasingu - jutro wyniki, ciekawe czy w raporcie będzie jakieś słówko nt. kopalni. To w najbliższych tygodniach może być ciekawy temat, skoro w marcu prezes zapowiadał, że może uda się do barbórki uzyskać koncesję. To by było info cenotwórcze.
  mn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ iFirma - pytałem Spółkę, pytałem Pawła (OBS) o OctoCRM... nikt nic mi nie odp. (Paweł jeszcze zanim został członkiem RN mówił, że nic nie wiadomo, chociaż był na WZA, potem wyraził jasne stanowisko co jest dla mnie zrozumiałe). I najważniejsze - zrobiłem research po corpo/informatykach w PL, które robią dla IT co to jest za tajemniczy CRM, który ma działać "tak jak udało się to wyinterpretować" ze skromnych słów Prezesa Spółki i uwaga: NIKT nie rozumiał o co chodzi z tym projektem CRM-a! Hakuna matata jak to mawiają moje córki (kto się naoglądał Króla Lwa ten wie o co chodzi). I na koniec kolejny wątek: konflikt Prezesa Spółki z porozumieniem akcjonariuszy... na czele którego stoi/ła P. Przewłocka, która była w Zarządzie... która zajmuje się (z tego co wyczytałem consultingiem w IT). Przyjąłem zatem proste założenie, że jeżeli taka osoba, która ma wieloletnie doświad.wychodzi z inwestycji m.in. dlatego, że Spółka zamiast płacić większą DY przepala pieniądze na projekt, o którym NIC NIE DA SIĘ DOWIEDZIEĆ/ZROZUMIEĆ, to to nie będzie to dobra inwestycja. I tyle.
   @ Fasing - czekam również na ten raport... "wstyd" się przyznawać, że jest to coraz większa wartościowo pozycja w portfelu (czyli niezgodnie z zasadą dywersyf.), ale wciąż wierzę deklaracje Zarządu i w samego P. Klanka. ŁD.

   Usuń
 7. ŁD, kto wie czy 2019 nie będzie rokiem spółek okołogórniczych. Szczególnie po wejściu PPK.
  A tak przy okazji, zastanawialiście się jakie branże mogą szczególnie odbić po wpłynięciu środków z PPK na rynek?
  mn

  OdpowiedzUsuń
 8. Ropczyce - czyli mamy wezwanie?
  "5. Podjęcie uchwały w sprawie (i) upoważnienia Zarządu Zakłady Magnezytowe ROPCZYCE S.A. z siedzibą w Warszawie ( Spółka ) do nabycia akcji własnych Spółki w ramach wezwania ogłoszonego na podstawie art. 73 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, w celu umorzenia, oraz (ii) użycia kapitału zapasowego Spółki"
  mn

  OdpowiedzUsuń
 9. Jednak nie - tylko 159k akcji.

  OdpowiedzUsuń
 10. Usunąłem swój komentarz (wpis) na temat Ropczyc aby nie był traktowany jako rekomendacja kupna. Oczywiście informacja o skupie jest bardzo pozytywna gdyż potwierdza fakt iż przyszłe wyniki będą dobre, wycena jest niska i dlatego zarządzający firmą (zarazem akcjonariusze) chcą wykorzystać niską cenę akcji do skupu. Później np. za rok nie zdziwię się że mogą chcieć zrobić wezwanie na pozostałe akcje.

  Zauważcie że skup jest na razie na 159k akcji a nie więcej bo w ten sposób dobijają do 33% własnych akcji a więcej nie może być skupionych zgodnie z KSH (z tego co kojarzę). Po skończonym skupie będą mogli zrobić umorzenie akcji na początku roku i w drugiej połowie ponowić skup na większą liczbę akcji - takie jest moje zdanie. Sytuacja Ropczyc przypomina mi Decorę z pewnymi różnicami (Ropczyce są raczej niżej wyceniane a Decora ma w akcjonariacie OFE).

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślisz, że skup będzie na rynku czy poza? Jeśli na rynku to albo cena musi być stosunkowo niewysoka albo będzie duża redukcja jeśli byłaby atrakcyjna.
  mn

  OdpowiedzUsuń
 12. Skup raczej zrobią poza rynkiem i nie będą bawić się na skupowanie z giełdy dlatego że raczej im na czasie będzie zależeć. W mojej ocenie to jest mało istotne, ważniejsze będzie co po skupie i umorzeniu akcji zamierzają zrobić. Moje założenie to wezwanie na pozostałe akcje i nawet wycofanie z giełdy. Po takim wezwaniu/wycofaniu sprzedadzą działki o których wspominają i kasę sobie wypłacą (szybko im się zwróci).

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam Prezesie. Jaka twoim zdaniem powinna być cena godziwa przy wezwaniu na pozostałe akcje? Jaką cenę obstawiasz? Do jakiej granicy ty byś kupował akcje licząc na wezwanie?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja (drobnych akcjonariuszy) cena godziwa zawsze będzie inna niż ogłaszających wezwanie. W poście http://www.analizyprezesa.pl/2018/10/ropczyce-publikuja-swietne-wyniki-az.html wyliczałem ile byłaby c/z gdyby nie było odpisów (większość jednorazowych i nie powtarzalnych, szczególnie z 4 kw 2017 i 1 kw 2018). C/z bez odpisów i skupionych akcji to ok. 3,70 (choć oczekuje lepszego 4 kw r/r więc jeszcze niżej) a dla mnie (OFE podobną przyjmują) cena godziwa to c/z 10 czyli kurs w okolicach 90zł to cena godziwa. Jednak jak wiemy rynek jest trudny, spółka po dużych problemach i może jeszcze jakieś stare sprawy wychodzić więc c/z 7,50 to byłaby uczciwa wycena co przekładałoby się na kurs 60zł.
   Pamiętaj że taka na szybko wycena dotyczy osiąganych zysków a nie uwzględnia niepracujących nieruchomości które mogą/mają sprzedać. Gdyby je sprzedali to wtedy wartość uczciwa rośnie. Jakby nie liczył obecny kurs jest niski ale oczywiste jest że ewentualni wzywający będą chcieli jak najtaniej skupić akcje i możliwe jest że będą się spieszyć dopóki zysk netto jest niski. Przypomnę że Siwiec (prezes Ropczyc) gdy kurs był w okolicach 34zł twierdził że cena godziwa jego zdaniem jest wyższa.
   Ja nie kupię więcej akcji bo mam we właściwej proporcji a do ilu i czy warto kupować to każdy sam musi sobie przemyśleć. Zarząd wygląda na uczciwy ale zawsze trzeba pamiętać przypadki ostatniego roku gdzie jednak drobnych chcieli wykiwać więc trzeba zachowywać rozsądek i nie angażować się zbyt mocno.

   Ja

   Usuń
 14. Cos faktycznie może być na rzeczy z tym wezwaniem...Ropczyce wyszły na prostą i to grubą. Nie mam nic przeciwko 60 zł, ale wątpię...

  Ps. Prezesie drogi,

  Przestań się tłumaczyć, że to potencjalne rekomendacje...Chyba idiota tylko mógłby Ciebie o to posadzic.

  Miłego wieczoru,

  Nieuk.


  OdpowiedzUsuń
 15. Cześć Prezesie,

  nie potrafię przeanalizować spółki Global Cosmed.
  Fajne przepływy operacyjne, zmiejszają zadłuzenie, a wykazują stratę.
  Pojawił się obrót - pierwszy raz od wielu miesięcy, a kiedyś miałem.

  Pozdrawiam
  karkalis

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre są przepływy operacyjne ale to wynika z dużych zobowiązań z tytułu leasingu finansowego. Sugeruję na nie patrzeć ale nie wytłumaczę ci tego dlaczego. W przypadku tej firmy lepiej skupić się na rentowności i biznesie który słabo wygląda. Oni bazują na Ebidta która ma wynieść w tym roku 10 mln, w przyszłym pewnie trochę więcej. Przy 100 kapitalizacji to słabe wyniki, trzeba pamiętać że od Ebidta trzeba odjąć koszty finansowe, podatki i teoretycznie capex. Mi się nie podoba spółka a pod co kurs rośnie to nie wiem.

   Usuń
  2. Dzieki:) to zostawiam temat w spokoju:)

   Usuń
 16. A po co Wam takie dziadowskie spółki jak GC? Marża strasznie niska i operacyjnie też marność...A gdzie się zwinal ten prezes od super sieci dystrybucji chemii- ten co w tvn cnbc biznes byl 35 dni w miesiącu:)

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ropczyce robią skup na 159tys bo dokładnie tyle brakuje do 66% siwcowi z porozumieniem i akcjami własnymi

  wszystkich akcji jest 6 259 634szt

  Siwiec +porozumienie - 2 065 112szt
  akcje własne ZM ropczyce -1 907 007szt

  66% to jest 4 131 358szt
  porozumienie ma razem 3 972 119
  do 66% brakuje -159 239szt i dokładnie na tyle sztuk jest wezwanie.

  Gdyby siwiec chciał więcej kupić musiałby zrobić wezwanie na całość.
  umorzenie obecnych 1,9mln akcji też niewiele by zmieniło bo przy mniejszej ilości akcji porozumienie i tak by miało blisko 66%

  obecnie na akcje wzezwanie mogą odpowiedzieć:
  Interminex Handelsgesellschaft m.b.H który ma 1 090 916szt
  lub ulica (reszta,FF) która ma 1 196 599szt

  jestem przekonany że Interminex nie odpowie na wezwanie, a z 1,09mln w FF kilkanaście procent jest w silnych rękach (ciotki, wujki, pracownicy i inni dobrze poinformowani)

  może być ciekawie -perspektywy zarobku są spore, zwłaszcza przy tak rozchwianym rynku jak teraz. Ja już mam sporo tego i coraz bardziej przekonuję się do słuszności trzymania dalej.

  Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nad tym myślałem ale nie pasuje mi wątek że razem ze skupionymi akcjami - skupionych już akcji nie powinno się do niczego uwzględniać bo to są akcje Ropczyc. Bez tych akcji porozumienie ma ok. 50% więc do 66% sporo brakuje.
   Nadal uważam że dlatego chcą skupić 159k akcji bo więcej nie mogą bo wówczas własne akcje przekroczą 33% kapitału a to raczej jest niezgodne z ksh.
   159239+1907007=2066246 co przy liczbie wszystkich akcji 6259634 daje dokładnie 33%.
   W żaden sposób nie zmienia to faktu iż stosunek zysku do ryzyka jest korzystny.

   Usuń
  2. Masz racje Prezesie, chcą zastosować jakąś dziwną, wrecz kurjozalna inzynierie finansowa. Przestalem po tym komunikacie ufać zarządowi...Pewnie chodzi o grubą kasę, czyli wspomniane nieruchomości.

   Nieuk.

   Usuń
  3. Jak Nieuk i Prezes piszą że są wątpliwości to znaczy że chcą jeszcze dokupić w miarę dobrej cenie a to z kolei oznacza rekomendację "kupuj" :)
   To taka moja teoria spiskowa :)
   tom

   Usuń
  4. Ja nie dokupuje. Mam sporo akcji Ropczyc po ok 24-25 zł, ale za teorie spiskową masz plusa:) Rzadko ustedniam, bo to źle na psychikę wplywa. I to obojetnie czy w górę, czy w dół...

   Nieuk.

   Usuń
  5. Prezes z tymi 33% nie wychodzi dokładnie tak jak piszesz bo 33% to 2065679szt
   a nie 2066246szt -róznica jest nieznaczna ale niosąca spore konsekwencje -przekroczenie 33%

   w moim wyliczeniu jest dokładnie co do sztuki -też mi się wydaje to nielogiczne by akcje własne zaliczać do wyliczenia ale to chyba nie przypadek że wychodzi idealnie co do sztuki.

   Sławek

   Sławek

   Usuń
  6. Tak, w moim wyliczeniu odrobinę przekracza bo jest 33,02%. Nie kłócę się i pewnie masz rację. Nie zmienia to faktu iż kurs jest mocno atrakcyjna i na pewno w przyszłym roku poro się wydarzy w Ropczycach..

   Usuń
 18. Nikt się na to nie zgodzi. Zarząd coś ewidentnie kombinuje. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, bo kiedy nie lepiej ściągnąć spółki z parkietu-jak nie w bessie...?

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 19. z bardzo dużym prawdopodobieństwem jutro pojawi się podobne info na Decorze,
  (na wniosek NN)

  Pozdrawiam
  Sławek

  OdpowiedzUsuń
 20. Decory też nikt nie odda. Chyba najlepsza spółka dywidendowa na giełdzie...A komu-jak nie OFE powinno zależeć na stalych i sporych dywidendach?

  Niech posciagaja najlepsze spółki z bananowki. Ciekawe kto wtedy będzie inwestowal...Masakra. I tak już trzeba robić rozkroki, żeby coś fajnego znaleźć...

  Również pozdrawiam,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 21. Też uważam że nie ściągną z giełdy, robią wezwanie pod korek i tyle, a grać będą na słupach, podejrzewam że tam jest już dużo tysięcy zaparkowane

  Slawek

  OdpowiedzUsuń
 22. Fasing - tak jak w przypadku Ropczyc wyniki przebiły moje najśmielsze oczekiwania gdyż oczekiwałem 3,5 mln zysku a jest 6,18 mln. Zysk ten jest lepszy r/r o 770% !!! a c/z spada do 2,4 ! czyli jedna z najtańszych spółek na gpw patrząc na wskaźnik c/z. Nie ma co do wyników bardzo się przyczepić choć pomimo dodatnich przepływów operacyjnych coraz mocniej rosną należności i tu trzeba obserwować w kolejnych kwartałach czy będzie ich spływ (uważam że tak bo działają głównie z kopalniami w których jest dobra koniunktura a wzrost należności może wynikać z dynamicznego wzrostu przychodów o 36%). Patrząc na zysk jednostkowy to możliwa jest nawet 30% dywidenda ale oczywiście na taką nie liczę :-)

  OdpowiedzUsuń
 23. Takie mamy uroki GPW teraz wiele spółek jest notowanych po bardzo niskich cenach.

  Po III kw Fasing ma 23 mln zysku ... przy kapitalizacji 48 mln ... dodam, że spółka co roku płaci dywidendy.

  Ale nasi inwestorzy wolą kupować producentów gier ... bo taka moda.

  Pozdrawiam Jacek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uroki giełdy...To potwierdzw jednak to, że jesteśmy w bessie. Ale z drugiej strony nie ma co mieć ptetensji do inwestorów/spekulantów, ktorzy wybierają branżę gamingowa. Tam nie trzeba otwierać chociazby kopalni, żeby dynamiczmie zwiększyć przychody i zyski.

   A skrajnie niskie P/E też może świadczyć o tym, że ze spółką jest cos nie tak. Analogia jest zbyt duża dywidenda.

   Pozdrawiam,

   Nieuk.

   Usuń
 24. Najpewniej wzrost należności wpłynie na ładne wyniki w 4 kwartale. Nie zdziwię się jak spółka dołoży do zysku do końca roku jeszcze z 2 mln, bo wiadomo że ostatni kwartał jest w branży najsłabszy. Ale r/r to będzie znowu olbrzymi progres, bo w 2017 była strata 1,8 mln.
  mn

  OdpowiedzUsuń
 25. FASING
  Ciągłe K 279
  15.00 4 195.88 26.11.2018 -28.12.2018 wykonane
  FASING
  Ciągłe K 494
  15.20 7 528.32 28.11.2018 wykonane

  Pozdrawiam Jacek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4 kwartał na pewno będzie dużo lepszy. Tu trochę na minus trzeba zwrócić uwagę na spore ich inwestycje. Oni w tym roku aż 17 mln wydali na działalność inwestycyjną (głównie środki trwałe) przy 22 mln zysku - czyli jakby nie patrzył około 70% zarobionych pieniędzy zostało już wydane i to jest największy minus.

   Usuń
 26. Fasing średnie
  1 ms 15,20
  3 ms 15,86
  6 ms 15,94
  roczna 16,28

  Technicznie opór jest na 17 zł

  Pozdrawiam Jacek

  OdpowiedzUsuń
 27. Fasing

  Zysk na akcje po zakończeniu IV kw 18 r to ok 9 zł.

  C/Z = 1,8  Na 2019 EPS to 12 zł.

  C/Z = 1,4

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ anonimowy - z tym zyskiem na 2019 12 zł to ja bym nie szalał. Baza 2018 roku będzie wysoka a dojdą wyższe koszty z tytułu droższego prądu. Obstawiam że w tym roku zarobią 25 mln (ok 8 na akcję a c/z ok. 2), natomiast w przyszłym roku zysk 20 mln (ok. 6,5zł na akcje a c/z 2,60).
   Wszelkie wyliczenia będą nieaktualne gdy ruszy projekt kopalni bo najpierw spore koszty a później spore zyski.

   Usuń
  2. Jeżeli w 2018 ma być tylko 25 mln zł zysku to by znaczyło że w IV kw zysk wyniesie
   tylko 2,5 mln zł czy spadek kw/kw aż 60 % .
   Z jakich powodów tak duży spadek ?
   Tu chyba nie ma jakiejś większej sezonowości, w kopalniach nie ma mrozu.

   Ceny prądu dla małych firm mają być rekompensowane , a nawet gdyby nie to duży wzrost cen prądu jeszcze bardziej pobudzi koniunkturę na węgiel i ceny węgla też wzrosną.
   Za wzrostem cen węgla wzrosną zamówienia kopalni dla Fasingu.
   Po za tym pamiętajmy że kopalnie mają bardzo duże zaległości w inwestycjach i to
   nie tylko w Polsce.

   Jak dla mnie to koniunktura w tej branży potrwa co najmniej 2-3 lata
   tak że nie widzę powodów do spadku zysku w 2019 r, ale mogę się mylić.

   Do kuna akcji nie zachęcam bo popyt tu jakoś dziwnie słabiutki.

   Usuń
  3. Zawsze jest pewna sezonowość i widać to doskonale po historycznych wynikach. Na pewno w 4 kw są wyższe koszty wynagrodzeń (może im pracownikom coś na kształt Barbórek wypłacają), czyści się bilanse i zawiązuje sporne rezerwy. Oczywiście nawet jak w 4 kw zarobią 2 mln to będzie 4 mln poprawy a to progres duży.

   Usuń
 28. Fakt, faktem. Jak Fasing wybije się powyżej 17 zł-to po prostu dzida;)

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 29. Z gamingu-bardzo wysokie obroty na Blooberze. Jest też w ciekawej sytuacji technicznej. Forte i Rainbow chyba też odbiły się od dna...

  Pozdrawiam,

  Nieuk.

  Ps. Dzisiaj wyniki Bahu. Bardzo ładnie się zachowuje.

  OdpowiedzUsuń
 30. Trochę słaba ta reakcja na Fasingu. Może Barbara poruszy kurs. Pewnie te 17 mln na inwestycje jest związane z uruchomieniem kopalni. I tu pojawia się pytanie czy spółka wypłaci dywidendę mając na uwadze koszty związane z rozpoczęciem wydobycia. Ciekawy moment.
  Co do BAH - to byłby szał gdyby dziś podali przyzwoite wyniki, a jutro rano komunikat o spełnieniu się wszystkich warunków wypłaty zaliczki dywidendy. Myślę, że mogłyby być podwójne widły na dobry koniec tygodnia.
  mn

  OdpowiedzUsuń
 31. Coś jest nie tak z Fasingiem. Jedyny, dobry argument za inwestycją-to dywidenda.

  Bah pokaże znakomite wyniki. To, że Książka nie lubie-to inna inkszosc;) Ja jeszcze dodałbym Tesle, bo ewidentnie coś jest na rzeczy. No, ale zeby się podniecać-to technicznie musi przekroczyć 2 zł w cenach zamknięcia.

  Ps. @mn-bardzo mi się podobają Twoje wpisy, cboc często się z nimi nie zgadzam;)

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A c/z 2 to zły argument, będzie niższy niż na Bahu a tam niepewna przysłość

   Usuń
 32. Nie twierdzę, że zły...Ale P/E nigdy mnie przekonywać do inwestycji. To są bardzo skomplikowane przepisy księgowe. Niestety. Ja to olewam i wolę jak spółka ma wyższy współczynnik c/z i jest w trendzie wzrostowym.

  Nie twierdzę jednak, że nie kupie Fasingu jak przekroczy 17 zł...fajnie ulozona spolka fundamentalnie.

  Ps. Nie podpisales się a lubie wiedzieć z kim gadam;)

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 33. Nieuk, z Teslą to na razie pewnie fantazja, ale jakby to wypaliło to moim zdaniem kurs by wrócił w okolice kwot za które sprzedawał na początku roku Książek.
  mn

  OdpowiedzUsuń
 34. To są plotki rynkowe...narazie...Myślę, że coś jednak może być na rzeczy. Świetnie uzupelnialoby to ich portfolio "premium". Chyba napiszę do ich IR i zadam to pytanie-myślę,że to najlepsze rozwiązanie.

  Tesla to jest tzw. "lansik" i to byłoby coś...A pamiętajmy o tym, że produkty premium sprzedają się bardzo dobrze-niezależnie od syrtuacji gospodarczej i akurat tutaj przyszłoroczne zmiany legislacyjnie odnosnie leasingu nie powinny mieć znaczenia. A Bah musi zdywersyfikowac portfolio...

  Pozdrawiam,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Tesla to jest tzw. "lansik" i to byłoby coś...A pamiętajmy o tym, że produkty premium sprzedają się bardzo dobrze-niezależnie od syrtuacji gospodarczej" -

   Czyżby??????

   https://www.spidersweb.pl/2017/11/tesla-model-3-problemy.html

   ale do BAH'u pasuje jak ulał.

   Rafff

   Usuń
  2. Sorki, dałem starawego linka. Tutaj są nowsze:
   Tesla notuje największe straty w historii: https://tiny.pl/thf73
   Tesla traci prezesa - Elon Musk i SEC - finał sprawy: https://tiny.pl/thfrh

   Rafff.


   Usuń
 35. IR Ci nie odpowie ani twierdząco ani przecząco, bo to by było cenotwórcze. "Lansik" to jedno, ale już widzę jak wszystkie portale okołogiełdowe by pisały o takiej umowiez Teslą, więc wtedy by poszła jak to piszesz dzida na BAH.
  mn

  OdpowiedzUsuń
 36. Masz racyje-odpuszczę sobie tego mejla...Mądry z Ciebie Gość;) A i tak pewnie odpisaliby mi "bardzo dyplomatycznie", bo grozi to konsekwencjami wynikającymi z KSH. Musieliby wcześniej poinformować rynek przez Espi. A w ogóle-to tam są zatrudniani przeważnie wybitni specjaliści od public relations.

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sevenet projekt dywidendy 20gr kurs 0.95 chyba nawet bah nie przebije tego
   do tego c/z poniżej 2
   AD

   Usuń
 37. Patrząc tylko po wskaźniku C/Z to mamy dużo spółek poniżej C/Z 7... co wydaje się być atrakcyjną wyceną zwłaszcza jeśli to spółka dywidendowa.

  Sprawdziłem statystki
  spółek z c/z < 7 ... 159
  spółek z c/z < 6 ... 119
  spółek z c/z < 5 ... 95

  Pozdrawiam Jacek

  OdpowiedzUsuń
 38. Wg mojego stanu wiedzy to zbytnio przecenianie możliwy wpływ Tesli na BAH, gdyby nawet doszło do tego ze BAH w warszawie stałby się dystrybutorem Tesli to zarówno zyski z dystrybucji jak i serwisowania byłyby marginalne (Polski rynek jest zbyt płytki na dystrybucje Tesli, do tego mamy już konkurencje, która pozwala pojeździć samochodem za kilkaset złotych a później pomoże z zakupem jego i dostarczy do klienta bezpośrednio oraz opcja kupna bez pośredników). Sprzedać w Polsce obecnie mogliby do kilkunastu sztuk rocznie Tesli. Jeśli już iść tą droga to powinni skupić kilka niszowych pokroju Tesli na Wawelskiej lub wprowadzić tam jakąś markę luksusową (Tesla nie jest pojazdem luksusowym, jest po prostu droga i ma dobre osiągi przyspieszenia bo jest elektryczna)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tesla to bankrut, która ma kupę pojazdów na magazynach:
   https://tiny.pl/thf73

   No informacja sprzed dwóch dni: No i sprzed Sprzedaż samochodów koncernu Tesla w Chinach spadła aż o 70 procent: https://tiny.pl/thfr7

   Ogólnie, umowa z Teslą nic nie pomoże BAH'owi, no może z kilka procent.

   Rafff.

   Usuń
 39. Jakie marki luksusowe masz na myśli?
  mn

  OdpowiedzUsuń
 40. Raiff, tu nie chodzi ile BAH mógłby zarobić ze sprzedaży Tesli, ale o to, że jak w rynek by poszedł komunikat o umowie importerskiej, to za samą nazwę by były górne i to nie jedne widły. A jeszcze jakby poszły jakieś wywiady jak to ma w przyszłości wyglądać pięknie to by dopiero się działo.
  Nieuk, masz jeszcze akcje Airway? Jeśli tak, to jaki masz plan z tym związany?
  Co do Fasing, trochę to wygląda na zaniżanie pod wezwanie. Od lat się mówi o niskim kursie trzymanym przez sternika pod zdjęcie spółki z giełdy, ale może teraz to się zrealizować, bo pewnie w 2019 ruszy kopalnia i wtedy przychody i zyski zaczną być na zupełnie innym poziomie. Np. przy założeniu prezesa spółki, że rocznie będą zarabiać 50 mln z samej kopalni + zysk na aktualnym poziomie, wtedy c/z byłaby na poziomie 0,7 więc jakiś totalny absurd.
  mn

  OdpowiedzUsuń
 41. BAH - zysk netto 8,7 mln przy 15,43 mln rok wcześniej i 10 mln moich oczekiwań. Przy 29% wzroście przychodów spadek zysku o 33% to sporo a z tego co wnioskuję wpłynęła niższa marża na sprzedaży i 60% wzrost kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu (głównie usługi obce ?). Ostrzeżeniem są cały czas ujemne przepływy operacyjne i rosnące zadłużenie (trochę to może tłumaczyć zwiększanie zapasów pod zwiększoną sprzedaż związaną ze zmianami w leasingach). Nie jest źle ale mam mieszane odczucia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książe ma swój plan i go konsekwentnie realizuje. W tym planie nie ma wzrostu wartości akcji.
   tom

   Usuń
  2. @MM główny akcjonariusz BAH'u nie potrzebuje już takiego wystrzału, to co miał sprzedać sprzedano teraz potrzebuje stabilnego biznesu który zarabia.

   Ryzykiem dla wypłaty dywidendy jest kredyt w BGŻ BNP Paribas S.A. wynikający z umowy WAR/8328/18/76/CB 14.03.2018 (termin spłaty 40 mln PLN to14.01.2019), mBank wykonał rolowanie kredytu, zakładam przy tym ze nie wyraził sprzeciwu co do wypłaty dywidendy (brak komunikatu od BAH).

   Usuń
  3. @Prezes - warto zwrócić pod uwagę także ze zysk z 2017 (już wtedy) wyglądał na podrasowany księgowo.

   To co może martwić to bardzo niski zysk osiągany ze sprzedaży w salonach (zysk wynika z działalności importerskiej jak podaje firma w skonsolidowanym zgodnie z MSSF 8 str 47 )- co może być zabiegiem czysto księgowym lub celowa grą na wyniszczenie innych dilerów z polskiej sieci dystrybucji) oraz przeciągające się prace związane z otwarciem salonów własnych.

   Usuń
 42. Ja w sumie jestem pozytywnie zaskoczony, bo szacowałem 7-8 mln zysku. Za 4 kwartał sądzę, że dorzucą jeszcze 5-6 mln. Teraz najważniejsza kwestia - co banki na dywidendę.
  mn

  OdpowiedzUsuń
 43. http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/info/2645309,wyniki-british-automotive-holding-w-iii-kw--2018-roku-vs--konsensus-pap-(tabela)

  OdpowiedzUsuń
 44. Zgadzam się odnośnie Fasingu i Bahu. Też polecam trochę weekendowo skecze Kabaretu Młodych Panów: Pzpn i Amaro. "Dla niekumatych my byliśmy parówki a Senegal kaszanka: haha. To rozwala system.

  Ps. Airway nie mam, ale czaję się;)


  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 45. Pytałem o Airway, bo też się czaję ;) Coś czuję, że będzie jakieś wybicie niebawem, a Ty wiem, że czujesz te momenty i wolumeny.
  mn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mokenty:) Mnie to się z jednym kojarzy haha:) "On nie podaje w restauracji dań-tylko momenty (Kabaret Mlodych Panów-Amaro". Najlepsze jest to jak ten kucharz wychodzi bez ręki. Posikalem sie ze śmiechu:)

   Nieuk.

   Usuń
 46. 4fun - zysk wyższy o 7% r/r przy 30% wzroście przychodów, coraz większa zapaść w reklamie telewizyjnej (spadek przychodów o 26%) na szczęście nadrabiają inne działalności. Nadal dobre przepływy operacyjne, amortyzacja wyższa od Capexu oraz poprawa bilansu.

  Kania - bardzo słabe wyniki na poziomie zysku netto (spadek 44%) i nie jest to dla zrozumiałe przy korzystnych surowcach (tańsze o około 5% surowiec mięsny r/r). Kolejny kwartał dodatnie przepływy operacyjne (7 mln) oraz wyższa r/r amortyzacja (o 2 mln), bilans bez zmian czyli nadal napięty. Nie widzę sensu dalszego analizowania spółki i w nią inwestycji gdyż w 4 kwartale mogą pojawić się wysokie odpisy.

  Decora - przy 15% wzroście przychodów wzrost zysku o 44% to głównie zasługa wzrostu marży ze sprzedaży o 1,4 p.p. Bardzo mocne przepływy operacyjne, poprawa bilansu i w zasadzie nie ma co więcej pisać, spółka OK.

  OdpowiedzUsuń
 47. Witam. Prezesie co sądzisz o wynikach Ailleron?
  Pozdrawiam kc

  OdpowiedzUsuń
 48. To nie "moja" spółka więc zbyt dobrze jej nie znam ale pewnie po wynikach jest niedosyt. 3 kw jest nieistotny dla rocznego wyniku ale słabo że jest 0,5 mln mnie zysku a można było oczekiwać poprawy (przynajmniej z 10%). Wzrost przychodów przy podobnej marży jest ok a wynik pogorszył wyższy podatek, wyższa amortyzacja i koszty zarządu. Ogólnie nie jest źle ale wdaje mi się że mogą być lekkie spadki bo pewnie inwestorzy poprawy zysku oczekiwali.

  OdpowiedzUsuń
 49. Wyjaśnienie powodu ogłoszenia wezwania przez zarząd.
  Link:
  https://akcjonariat.pl/start-aktualnosci-czytaj?cmn_id=8150

  Dynamika przychodów i zysków w IV kw niezagrożona. Koniunktura dalej im sprzyja. Chcą się dzielić z akcjonariuszami coraz większymi zyskami - cytuję Prezesa Siwca.

  MS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś kogoś kręci. Jednego dnia zawiązuje się porozumienie a następnego ogłaszane jest walne o skupie akcji który ma być czysto technicznm (wynikające z przepisów których nie podają). Za długo jestem na świecie na takie bajki.
   Uwierzyć mogę w dobrą koniukturę bo to koniec już kwartału i pewnie wiedzą ile zarobią.

   Usuń
  2. A więc obstawiasz w dłuższym okresie wezwanie i zdjęcie z giełdy? Jak w takiej sytuacji wygląda sytuacja takiej drobnicy jak my w przypadku np. nieodpowiedzenia na wezwanie ze względu na zbyt niską cenę? Krótko jestem na giełdzie i nie zdaję sobie zapewne sprawy z różnych możliwości. Będę wdzięczny jeśli jakaś dyskusja o potencjalnych scenariuszach powstanie ;)

   MG

   Usuń
  3. Wiele wskazuje że na wiosnę może być wezwanie i to już że strony wiodących akcjonariuszy (oczywiście głowy za to nie dam). Scenariusz piszą wzywający i tylko od ich uczciwości zależy czy się zarobi. Plusem na obecną chwilę jest to że cena do wezwania nie może być niższa od średniej z 3 i 6 miesięcy czyli gdyby kurs podbity został wysoko to musieliby ty zapłacić. Jak nie odpowiedź na wezwanie to co dalej od różnych rzeczy zależy: czy zbiorą łącznie 90% akcji i zrobią przymusowy wykup, czy KNF pozwoli im na przywrócenie formy papierowej akcjom itp. Ja na pewno nie polecam zostać z akcjami po opuszczeniu giełdy nauczony doświadczeniem z FAM. Na blogu wyszukaj sobie artykuł o FAM.
   Na razie nie ma co wiele polemizować na temat wezwania.

   Usuń
 50. Komentarz wyżej dotyczy Ropczyc.

  OdpowiedzUsuń
 51. Fasing- na Bankierze ktoś napisał:
  "
  fasing jest większościowym właścicielem MOJa , a tam prawdziwy PRL w zarządzie i RN - kurs też mówi sam za siebie , tam wałkują zdrowo w tym MOJu aby jakiś "zysk" fasing pokazywał - jedno i drugie wielki szajs !”

  Może więc tu jest sekret, może z tego powodu kurs wygląda tak słabo?

  Rafff.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem tak... puki w Zarządzie (piszę za Fasing, bo ten jakoś tam poznałem) są właściciele... to niech zacznie myśleć ten co napisał ten post na bankierze... jakie pochodzenie ludzie mają to dla mnie bez znaczenia puki biznes prowadzą i chyba siebie okradać nie będą... oczywiście, że biorą wynagrodzenie za to i w ten sposób mogą mieć mniejszą determinację, ale puki co co było mówione jest realizowane. Jedną osobę z RN Fasing nazwijmy to znam jej osiągnięcia i życiorys i daleko jej do PRL, tym bardziej, że wystarczy spojrzeć na PESEL. Z Zarządem FSG też tak "wiekowo" nie jest. O te argumenty się nie martwię, bardziej o to KOMU tak zależy, aby to nie rosło i dlaczego NIE MA po prostu POPYTU??? ŁD.

   Usuń
  2. Z dzisiejszego parkietu
   Zarząd Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Fasing szans na dalszy rozwój spółki upatruje m.in. w zwiększeniu eksportu do Rosji, Chin i Indii. Liczy też na utrzymanie pozycji w Polsce i dalszy wzrost sprzedaży na rynkach amerykańskim, australijskim i wietnamskim.
   Ten rok jest dla spółki niezwykle udany, co jest konsekwencją poprawy sytuacji finansowej firm wydobywczych i wzrostu inwestycji w kopalniach. Po trzech kwartałach grupa Fasing zanotowała 167,6 mln zł przychodów, czyli o 25 proc. więcej niż przed rokiem. Wyraźnie poprawił się też wynik netto. Na koniec września grupa miała 23,25 mln zł zysku netto, podczas gdy przed rokiem było to niespełna 3 mln zł. W ostatnim czasie firma poinformowała o kilku większych kontraktach. Fasing podpisał umowę z chińską grupą Shenhua Ningxia Coal Industry, której dostarczy łańcuchy i ogniwa złączne za niemal 1,6 mln euro. Zawarł też kontrakt ze swoją zależną spółką w Chinach Sino-Pol na sprzedaż ogniw i łańcuchów górniczych za około 11,5 mln zł. Firma ta zajmuje się sprzedażą produktów Fasingu na rynku chińskim. Z kolei w październiku Fasing zawarł kontrakt z ukraińską firmą z grupy DTEK na sprzedaż sprzętu górniczego.Szacunkowa wartość umowy nie powinna przekroczyć 3 mln euro.Zarząd Fasingu stawia na poszerzenie oferty i produkcję pod specjalne potrzeby klientów, co ma ułatwić pozyskanie klientów z innych branż niż górnictwo i umożliwić większą dywersyfikację sprzedaży. Wśród zagrożeń dla rozwoju spółki władze wymieniają natomiast zmienne ceny materiałów i usług, w tym stali, a także politykę Unii Europejskiej odnośnie do emisji CO2, która może przyhamować inwestycje w branży górniczej. Na razie jednak sytuacja polskich producentów maszyn i urządzeń górniczych jest znakomita – wszystkie spółki węglowe zapowiedziały bogate programy inwestycyjne rozpisane na najbliższe lata.

   Usuń
  3. ŁD - ale jeżeli by było tak jak sugeruje ten z Bankiera (nie twierdzę, że tak jest), to obecny rząd będzie niechętny składaniu w tej firmie zamówień.
   Prezesie - wszystko pięknie, tylko ten kurs. O Getbacku też pisali pięknie, a obligacje jego były jak to pracownik Idea Banku powiedział "pewniejsze nawet od lokaty". Ale ja też mam akcje Fasingu, i niepokoi mnie brak pozytywnych reakcji na pozytywne wydarzenia.

   Rafff.

   Usuń
  4. Nie ma co ukrywać że źle kurs Fasing wygląda, nie ma siły się wybić a do tego co raz pojawiają się ukryci sprzedający (większe zlecenia sprzedaży). Jak masz wątpliwości to sprzedaj dopóki jest jakiś popyt bo jak kurs opadnie to i kupujący znikną. Ja decyzję co dalej z Fasingiem (czy wyrzucić z portfeli blogowych) podejmę dopiero po wynikach za 4 kwartał. Spodziewam się dużo lepszych wyników r/r i może podniesienia dywidendy (podkreślam słowo może) - jak wtedy nie będzie reakcji to pożegnam Fasing.

   Usuń
 52. Wig 20 obecny kurs 2303 pkt
  średnia 1 ms 2212
  3ms -2234
  6ms- 2228
  roczna 2301
  5 letnia 2220

  Pozdrawiam Jacek

  OdpowiedzUsuń
 53. Co do Ropczyc:
  Prezes Siwiec mówi: "Cena w wezwaniu będzie zgodna z obowiązującymi przepisami – nie niższa niż średnia z ostatnich 6 miesięcy." I pytanie czy to jest żart czy amnezja. Średnia pólroczna to 29 zł, a nie tak dawno przy kursie 34 zł, czyli 20% wyżej mówił, że cena godziwa jest wyższa. Pytanie zatem, dlaczego nie zapowiedział, że w tym "formalnym" wezwaniu cena będzie oddawać wartość spółki? Nieładnie.
  mn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to wezwanie jak on twierdzi będzie czysto techniczne (bo przekroczyli progi), podobnie było z pół roku temu na 4fun. To nie jest wezwanie na przejęcie firmy i opuszczenie GPW - takie wezwanie musi zawierać cenę godziwą. Jak się znajdą osoby aby teraz oddać np. po 30zł to ich problem i nasz zysk bo mniej akcji będzie do podziału okazałych zysków w przyszłości :-)

   Usuń
  2. Doświadczyłem z Przemkiem nieprzyjemnego zachowania na FAM... i kurest.a ze strony THC... tu się tego nie spodziewam (rozwodnienia), ale jasnym jest, że każdy chce zapłacić jak najtaniej... teraz kurs będzie duszony, ale ja na okazjach dokupię, bo biznes jest i perspektywiczny i DOCHODOWY. ŁD.

   Usuń
 54. powyzsze dot. scenariusza wycofania z GPW. ŁD.

  OdpowiedzUsuń
 55. Dobra uwaga @ŁD. No mamy besse, więc wszyscy to wykorzystują. Przepisy są jednak debulne...Średnia z 3-6 miesiący. Powinny być zmiany legislacyjne i wycenione powinny być aktywa. Ta nasza giełda-to w sumie ogólna porażka.

  Pozdrawiam,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 56. W ogóle ta cała bananowka mnie wkurza...Po co w ogole te spółki są publiczne? Najpierw pozyskiwanie milionów złotych a później wypiecie się na akcjonariuszy...Bez sensu...Zgadzam się z tym, co OBS napisał na swoim blogu. Obecność na gieldzie powinna być zaszczytem i "darmowym" marketingiem a nie karą...

  Ps. A wiem, że lubisz seriale-gadaliśmy o tym. To na weekend polecam: "Prawda o sprawie Harry'ego Huberta". Super klimat i ta laska śliczna:)

  Serdecznie pozdrawiam,

  Nieuk.

  Ps. Bloober też się swietnie zachowuje.

  OdpowiedzUsuń
 57. Ciekawa historia Krezusa... "Przy okazji naprawy samochodu pan Karkosik zaproponował mi pracę"
  http://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,24221693,uciekl-ptaku-prezes-gieldowej-spolki-zostawil-lamborghini.html

  OdpowiedzUsuń
 58. Wczoraj przyczaiłem się i nie kupiłem a spokojnie mogłem kupić w dobrej cenie (zlecenie kupna na 11 wisi moje) z Decorą po informacji o zwołaniu Walnego i głosowaniu nad wezwaniem z ceną powyżej 22zł. Dzisiaj kurs rośnie 10% i szkoda utraconej szansy.

  Ładnie dzisiaj Ropczyce rosną i bardzo dobrze bo kurs wezwania będzie się podnosił.

  Eurotel ktoś ładnie dzisiaj skupuje, mi niestety właśnie się sprzedało (chyba zbyt wcześnie :-(

  Livechat poinformował o 54 grosze zaliczki na dywidendę (2% stopa dywidendy). Czekam na informację od świetnego analityka który spróbuje wyliczyć z rzis ile mogło kosztować kupno domen. Wiele wskazuje na to że wyniki Livechat były lepsze niż rynek przyjął (zysk był niższy od moich szacunków i konsensusu rynkowego). Jeśli kupno domen kosztowało ponad 1 mln (możliwe że 2 mln zł bo na to wskazuje Capex) i w poniedziałek podadzą przyzwoite informacje o liczbie klientów to myślę że warto dobierać. Zrobię posta na początku tygodnia jak będę więcej wiedział.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezes...
   a jak myślisz... jest szansa, że przegłosują skup za minimum 22 zł...???

   Usuń
  2. Już 20% wzrostu, coraz bardziej jest mi smutno :-(
   Z tego co wiem to Lesińskiemu zależy żeby odkupić akcje od OFE (boi się ich nacjonalizacji i teoretycznie przejęcia przez Państwo Decory) więc może za wszelką cenę chcieć przegłosować to wezwanie.
   Spekulacyjnie to dobra wiadomość bo może odrobinę podbić jeszcze kurs (trzeba pamiętać że mało tych akcji skupią ale drogo) natomiast z punktu biznesowego dla firmy zła. Decora mocno się zadłuży i będzie ponosić spore koszty kredytów (pewnie dywidendy też przez 2-3 lata spadną) choć zdejmie trochę ryzyko OFE. Ja raczej w tej cenie nie widzę sensu kupować choć tak jak napisałem kurs może pod to wezwanie jeszcze trochę urosnąć.

   Usuń
  3. Mysle, mimo wszystkich NIE o jakich pisalem, czy PCM nie kupic, rynek na uzywane jakie oni maja, bada miec jest I bedzie beznadziejny, ale ale wlasnie te OFE w akcjonariacie moga znaczaco podbic cene, bo mimo, ze maja szajs w zapasach to jednak jakas wartosc te auta beda mialy, a PCM nie jest pod katem aktywow drogi. Co myslisz? ŁD.

   Usuń
  4. Nie podpowiem bo nie wiem jak bardzo PKO Leasing będzie zależało na przejęciu. Zgadzam się z analitykami że wartość PCM to około 18zł a "darmowy" pieniądz jaki ma PKO da im sowity zarobek nawet gdy zapłaci 18zł. Z drugiej strony jeśli PKO odpuści zakup to pewnie kurs mocno zjedzie. Na pewno cenę wezwania podniosą (pewnie w okolice nawet 14zł) ale wątpię aby OFE się na tyle zgodziło - co wtedy dalej to nie nie mam pojęcia.

   Usuń
 59. A BAH leci w dół.

  Rafff

  OdpowiedzUsuń
 60. https://www.bankier.pl/wiadomosc/LIVECHAT-SOFTWARE-S-A-Wniosek-Zarzadu-w-sprawie-wyplaty-zaliczki-na-poczet-przewidywanej-dywidendy-7629648.html
  lopo

  OdpowiedzUsuń
 61. Walka trwa o Decore. Swietna spółka...

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 62. Witaj Prezesie a co sądzisz o vindexusie , warto wejść ?

  Pozdrawiam Robert

  OdpowiedzUsuń
 63. Z tydzień temu napisałem na blogu i nic nowego w zasadzie nie mam do dodania.
  "Vindexusa wyniki trzeba raczej pozytywnie oceniać bo w 2 kwartale zrobili lekkiego stracha sporo gorszymi wynikami. Wynik 2 kwartału zawierał wysokie koszty sądowe/komornicze i jakieś detektywistyczne (czy coś takiego) i spółka wówczas tłumaczyła musieli je ponieść bo zgodnie z nowym prawem część długów mogła się przedawnić. Te zwiększone koszty miały być jednorazowe a zyski z nich widoczne w kolejnych kwartałach. Faktycznie w 3 kw nie było tych kosztów ale i zyski z nich się nie pojawiły. Generalnie to były dobre spłaty dłużników (pozytywnie), mało nabytych nowych pakietów (negatywnie), świetne przepływy operacyjne (związane z poprzednimi punktami), spłata obligacji bez emisji nowych (pozytywnie), poprawa bilansu bo mniej zadłużenia (pozytywnie), zakup i odbiór (chyba już gotowe są) nieruchomości które kilka lat im budowali. Tak krótko o wynikach. Ja obecnie Vindexus bardziej obserwuje pod kątem stabilności bo mam ich obligacje i tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. Jeśli chodzi o posiadaczy akcji to mam wrażenie że kurs może dryfować na obecnych poziomach (+-10%) przez dłuższy czas gdyż nie będzie dla kursu jakiś pozytywnych informacji, wyniki pewnie płaskie przez dłuższy czas a to może inwestorów zniechęcać."

  OdpowiedzUsuń
 64. Bardzo dziękuje za świetną merytoryczną odpowiedz , z tymi wynikami oczywiście racja , ale czy nie widzisz jakiejś szansy na to, że ktoś będzie chciał przejąć Vindexusa - jest mega tani w stosunku do Besta czy Kruka .
  Pozdrawiam Robert

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym przejęciem wałkuje się już od kilka lat i nic z tego nie wynika (gdy Getback jeszcze działał to spekulowało się że może przejąć Vindexusa). Nie bardzo już wierzę w przejęcie bo mam wrażenie że obecni właściciele uwili sobie spokojne gniazdko i nie chcą nic zmieniać. Jak czytałeś na blogu "O mnie" to staram się inwestować pod coś (wzrost wyników, extra dywidenda, skup, przejęcie) - tutaj tego raczej nie ma więc i nie bardzo widzę sensu kupowania.

   Usuń
  2. Rozumiem i bardzo dziękuje za odpowiedz .
   Z poważaniem Robert

   Usuń
 65. Prezesie sprzedałeś Eurotel, myślisz ze 20zł na razie jest nie do przebicia?
  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie przebije. Ja oceniam za właściwy kurs okolice 22-23zł. Jednak z pewnych względów muszę w tym roku jak najwięcej zyskownych transakcji pozamykać a do wielu pozycji wrócę pewnie z początkiem roku.

   Usuń
  2. Żeby nie było przypadkiem paniki :-) to do sprzedaży został mi tylko LC Corp, brakuje 1 grosza do zamknięcia więc pewnie się sprzeda. Nic więcej nie muszę sprzedawać.

   Usuń
 66. Dzisiejsza reakcja na BAH przesadzona. Pokazuje to jak słabo rozeznani co do potencjalnych wyników byli kupujący na ostatniej fali wzrostowej. Teraz na dniach rozegra się sprawa dywidendy. Po wczorajszym komunikacie wynika, że z mbankiem sprawa dogadana. Ciekawe jak z BGŻ PNB jak pisał Karol ADX. Moim zdaniem szanse na zgodę na dywidendę to ponad 50%. Ale ryzyko jest dość duże. Gdyby sprawdził się pozytywny scenariusz zakładam, że będzie ponad 2 zł. Jeśli zaliczka nie przejdzie to pewnie poniżej 1,5 spadnie.
  mn

  OdpowiedzUsuń
 67. Kurdesz, ale dzisiaj petarda na Decorze. Jeszcze trochę Wieltonu mi dzisiaj wpadło. Pomimo, że jestem bardziej spekulantem-to zgadzam się z naszym Prezesem-fundamenty się liczą. Ale z drugiej strony ich ocena jest trudna, bo jak można to ocenic-jak były szef Knfu został aresztowany a Osiecki potencjalnie wyprowadził setki milionów...Masakra...2018 rok zapisze się w historii...

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja dzisiaj zaspekulowałem na Herkulesie (mam nadzieję że w poniedziałek sprzedam), dzisiaj ma być ogłoszenie na wezwanie z kursem o 45% wyższym od rynkowego na 10% kapitału. Myślę że jak ogłoszą to coś może zarobię.

   Usuń
  2. Pisałem komentarz a w tym czasie wpadł komunikat o zaproszeniu do skupu akcji. No i dobrze, powinno być dobrze w poniedziałek .

   ps nikogo nie zachęcam do kupna bo z rana będę próbował sprzedać swoje akcje (wszedłem na krótki okres czasu).

   Usuń
  3. Skąd wiedziałeś Prezesie? Atos

   Usuń
  4. Wiadomo było od tygodnia że do dzisiaj muszą ogłosić skup. Ja wcale nie mam pewności że zarobię dlatego nic nie pisałem (dopiero po sesji napisałem).

   Usuń
 68. Dwa dni temu pisałem że bezie nwza w sprawie skupu decory, ustawiłem się po 11,30 z ukrytym, potem troszkę przesuwałem ale wpadło tylko 500szt.

  jestem tak samo zły bo mogłem spokojnie kupić ponad 5k poniżej 12zł

  no ale cóż trzeba się cieszyć z tego co wpadło 2-3miesiące temu w okolicach 10zł. i już mocno procentuje.

  Sławek

  OdpowiedzUsuń
 69. Gratulacje! Nie ma co żałować straconych okazji a bardziej kapitału. Giełdy nie zamykają jutro (oprocz prezesów). W poniedziałek nowy dzień i nowe "rozdanie".

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta prawda Nieuk...."Giełdy nie zamykają jutro ":)
   Na Eurotel już zarabiam ale czekam na przebicie 20zł.
   udanego weekendu dla wszystkich tu zaglądających.pozdrawiam

   Usuń
 70. Prośba do Ciebie Prezesie abyś zerknął na raport Satis vel ialbatros i ogólnie powiedział czy to jeszcze żyje czy już agonia , bo akcję już półtora roku zawieszone a mam tego trochę . z góry dzięki ,pawko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać że Satis (Gps) nawet się rozwija i gdyby nie koszty adwokackie (wg Karaszewskiego) i amortyzacja to byłby zysk. Co do zamieszania które jest w spółce to ja tego nie ogarniam. Do końca roku mają też spłacić 8 mln pożyczki zastawionej na udziałach i tu może być problem. Dopóki nie będzie odwieszenia notowań to nie ma co na razie wnikać.

   Usuń
 71. Prezesie, piszesz tutaj o negatywnych wynikach Kani i niechęci do dalszej inwestycji w ta spółkę, a co powiesz o innych spółkach z tego sektora? Dlaczego tak jest że Kania mimo poprawiających się wyników jest wyceniana 4 razy niżej niż Tarczyński który też wyniki poprawia, oraz obie te spółki mają stosunkowo wysoką marżę? Z tego co pamiętam jak jeszcze kiedyś interesowałem się tą spółka, problemem Kani było zadłużenie. Natomiast Tarczyński procentowe zadłużenie ma podobne do Kani, natomiast możemy zauważyć że zobowiązania krótkoterminowe są zdecydowanie na niekorzyść Kani. Czy wszystko rozchodzi się o te zobowiązania krótkoterminowe, a co za tym idzie ewentualnym bankructwem ? Nawiązując także do korzystnych cen surowca jak widzisz perspektywę dla całej branży oraz która ze spółek wydaje się być atrakcyjna (Tarczyński wygląda bardzo fajnie ale w ostatnim roku zaliczył wzrost już o 70 %).
  Z góry dziękuje za odpowiedź i przepraszam za długie pytanie.
  Pozdrawiam
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Kani problemem jest to że tam "śmierdzi" i to nie mięsem. Wątpliwe są należności na ok.100 mln (wątpię czy zostaną spłacone, na razie są ciągle aneksowane), wątpliwe są przejęte Starpolskie Specjały za ok. 300 mln (przeczytaj opinię biegłego z raportu półrocznego). Jest możliwe może już w raporcie rocznym pojawią się kilkuset milionowe odpisy bo biegli mogą mocno naciskać. Jak to się stanie to firma wykaże ogromną stratę przez którą mogą im wypowiedzieć obligacje i kredyty. Ostatnie wyniki były dla mnie negatywnym zaskoczeń bo zarobili z 10 mln mniej niż oczekiwałem i tego spadku nie potrafię wytłumaczyć. Ponadto od przyszłego roku ceny prądu mogą im sporo powiększyć koszty.

   W Tarczyńskim nie ma raczej tak wątpliwych sytuacji w firmie i widać że firma jest dobrze zarządzana. Tarczyńskiego w tych cenach już bym nie kupił bo potencjał poprawy wyników jest mały a wycena raczej właściwa.

   Usuń
  2. dzieki bardzo za odpowiedź, jak zawsze treściwie :)
   Przyglądałeś się może innym firmom z te branży poza Tarczyńskim/ Kanią ?

   Usuń
  3. Z tej branży jest jeszcze Gobarto ale on jest w dużej części hodowcą czyli niskie ceny wieprzowiny są dla niego bardzo niekorzystne.
   Pamapol można podciągnąć też (produkuje konserwy mięsne) ale jego wyniki ostatnie były słabe więc lepiej odpuścić.

   Usuń
 72. Wyniki Kani nie są do końca złe. Ale coś tam jest dziwne...Już nie wspomnę o tym, że tam spółka PTI miala udział powyzej 5%. Mam te akcje, ale chyba je sprzedam-tam jest jakaś inżynieria finnsowa stosowana. Jeszcze ten wehikuł inwestyjny, ktory jest głównym akcjonariuszem...pewnie handlują akcjami między sobą.

  A Tarczyński- też bez sensu. Pozyskali 45 mln zł kilka lat temu, żeby teraz robić wezwanie...jeszvze ewidentnie tam coś opera tfi kombinowala.

  Milego dnia,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezes masz abonament StockWatch jest tam analiza Wieltonu i AutoPartner mółbyś napisać co tam jest. Pozdrawiam Jan

   Usuń
  2. AP nic nie wskazuje na zmianę trendu na wzrostowy. Blisko jest wsparcia na 3,48 z którego może nastąpić korekta wzrostowa ale nic więcej. Dopiero przebicie oporu na 3,98 może dopiero zwiastować odreagowanie w górę kursu.

   W - technicznie szykują się raczej spadki i należy szukać wsparć z których może nastąpić odbicie. Wsparcia to okolice 8zł a utrata poziomu 7,90zł sprawi iż walor na dłuższej może zagościć w bessie.

   Usuń
  3. Dzięki. J.W.

   Usuń
  4. Już nie pierwszy raz widzę w komentarzach takie prośby i Twoje odpowiedzi. Udostępnianie informacji zamkniętych w portalach na abonament to zwyczajne chamstwo. Miałem o Tobie lepsze zdanie.

   O aspekcie prawnym nie wspomnę...

   Usuń
  5. Wez przestan...O aspekcie prawnym - to ja wspomnę. To są zwyczajne grozby...A wiesz, że można Ciebie namierzyć po IP?

   Daj do sądu Naszego Prezesa a Ciebie wysmieje w sądzie, bo z retoryki i erystyki miałem wyróżnienie na studiach a tak po chłopsku mówiąc: stuknij się w głowę "cwaniaczku" i się podpisuj.

   Wyjątkowo nie pozdrawiam;)

   Nieuk.

   Usuń
 73. Maxcom Akcje ich poleciały na łeb na szyję z 50 paru zł na kilkanaście zł a spółka pokazała naprawdę dobre wyniki . Po trzech kwartałach 2018 roku zysk netto Maxcomu wzrósł do 6,9 mln zł. Zarząd firmy spodziewa się dalszego wzrostu w IV kwartale roku. W porównaniu z analogicznym okresie 2017 roku, po trzech kwartałach roku 2018 Maxcom stale rośnie. Przychody wzrosły z 74,5 do 77,5 mln zł, zysk operacyjny z 6,4 do 8,3 mln zł, EBITDA z 6,7 do 8,7 mln zł, a wspomniany zysk netto z 5,7 do 6,9 mln zł.

  Prognoza na cały 2018 rok zakłada 12,5 mln zło zysku netto oraz 15,7 mln zł EBITD-y Dalszy wzrost wyników ma zapewnić sprzedaż zagraniczna, który stanowił do tej pory 29% przychodu w 2018 roku. Za część przychodów odpowie też marka Meizu, niedawno wprowadzona na polski rynek. . Prezes co myślisz o tej spółce dodam jeszcze że wypłacają dywidendę .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj przymierzałem się do jej kupna (nawet zlecenie miałem gotowe) ale najpierw chciałem przeanalizować obroty na kursie. Jeśli już nie rozminą się z prognozami jak było to wcześniej to potencjał wzrostu kursu jest nawet spory. Plusem jest na pewno niskie zadłużenie a minusem konkurencyjna branża.

   Usuń
  2. Prezesie co sądzisz o spółce Echo (co roku wypłaca dużą dywidendę) i Selena FM
   dość mocno potaniała a wyniki r/r poprawione też wypłaca dywidendę.
   Rafał

   Usuń
  3. Echo dzień dywidendy (zaliczka) 12.12.18 0,5 zł.
   Rafał

   Usuń
  4. To nie są spółki z mojego kręgu zainteresowań dla krótko o nich.
   Echo od dawna jestem sceptyczny do tej spółki bo wypłaca wysokie dywidendy i mocno się zadłuża, w którymś momencie (jak stopy % zaczną podnosić) zrobi się duży problem. Ponadto wyprzedają swoje aktywa a to będzie prowadziło do coraz gorszych wyników i pewnie spadku kursu. Z tego co wiem to tego typu spółki najlepiej oceniać przez pryzmat c/wk i tutaj mamy 1,02 czyli wyżej niż podobna konkurencja (LCC 0,81, Atlas 0,14). Ja bym nie kupił, szczególnie przed dywidendą.

   Co do Seleny z tego co widzę to wyniki za 3 kw były lepsze od oczekiwań ale po krótkotrwałym wzroście kursu znowu zaczynają się spadki (więc negatywnie). Wydaje się że mogą w tym roku zarobić 20-22 mln a to dawałaby c/z ok. 9 czyli nie tak nisko jak na obecne realia rynkowe. Bilans dobry choć rosną należności i to lampka ostrzegawcza. Nie wiem czemu ale jakoś nie czuję ten Seleny i mam wrażenie że kurs może spadać.
   Nic więcej nie dodam odnośnie tych spółek bo to nie moja bajka.

   Usuń
  5. Dzięki Prezesie za rzeczową odpowiedź i poświęcony czas. Bardziej kusiła mnie ta Selena, na wykresie faktycznie widać trend spadkowy.
   Rafał

   Usuń
 74. Ja kupiłem a poniedziałek jeszcze dokupię . Coś czuję że to może być strzał w dziesiątkę oczywiście to moje subiektywne zdanie . Z Master Pharm tak się cykałem z kupnem to mi kurs odjechał a ja zostałem na peronie a miałem zamiar kupić we wrześniu po 3.65 zł bodaj że a teraz jest po 5.78 zł

  OdpowiedzUsuń
 75. Zobaczymy co będzie na Master. Ja sprzedałem z zyskiem. Teraz wolałbym nie mieć tej spółki, bo ogłosiła przegląd opcji strategicznych, a nie wiem czy to oznacza w tym wypadku coś pozytywnego. Może tak, może nie.

  Waterloo

  OdpowiedzUsuń
 76. Echo to świetna spolka. Nie wiem, czy wiecie-ale Sololow sobie zrobił podgrzewaną drogę pod pod podjazd-i to setki metrów pod swoją willę-to wiem od osoby z Kielc. To jest też utytułowany rajdowiec. Wkurzył się na banki i zdjął z giełdy Synthos i Barlinek.

  A Maxcom to chyba, m.in. producent telefonów Hammer. Miałem go w ręce-bardzo fajny. Można nim rzucać i nim się z nim nie stanie. Ostatnio też ruszyła kampania marketingowa w tv...Ale inna kwestia to transparentność spółki.

  A wracajac do Sołowowa-on multum ochroniarzy zatrudnia i mieszka w Szwajcarii tak, jak prof. Filipiak z Comarchu i jak niegdyś "najlepszy płatnik z Pomorza", czyli Ryszard Krauze...słuch o nim zaginął...

  Pozdrawiam,

  Nieuk..

  OdpowiedzUsuń
 77. Zastanawiam się czy nie kupić Orbis. Wezwanie za 87zł, cena 90zł i raczej nie spadnie i podniosą cenę. Co sądzicie?
  Rafał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe że podniosą ale raczej nie więcej niż do 100zł. Potencjał zarobku masz ok. 10% a straty 3% więc ok.

   W parkiecie jest spory raczej pozytywny wywiad z prezesem Eurotela. Jeśli chodzi o vaty to US mogą czepiać się transakcji do połowy 2015 (tak jak pisałem i może dotyczyć wszystkich podmiotów z branży).
   W połowie 2015 r. w obrocie telefonami komórkowymi wprowadzono mechanizm odwróconego VAT. To ograniczyło możliwe nadużycia. Jeśli u nas jakieś nieprawidłowości mogły wystąpić, to właśnie do połowy 2015 r. Ale trudno nam oceniać, czy urzędnicy mogą się czegoś dopatrzyć. Proszę pamiętać, że urząd właściwie niczego nam nie zarzuca – ani świadomego działania, ani niedochowania należytej staranności – tylko uznał, że nasz dostawca, który był renomowaną, międzynarodową firmą, nie miał prawa do dysponowania towarem, ponieważ wcześniej był on przedmiotem obrotu prowadzonego w sposób nieprawidłowy. Czyli my mamy zapłacić karę za działalność innych podmiotów.

   Chcemy wypłacać dywidendę tak samo jak dotąd. Ja sam jako akcjonariusz zawsze głosuję za dywidendą. Dotąd udaje nam się stale wypracowywać zysk i posiadać wolne środki. Dzięki temu oddajemy inwestorom od 2/3 do 3/4 zysków. Ale wyznaczanie konkretnej kwoty, którą przeznaczamy na dywidendy, leży w kompetencjach walnego zgromadzenia. Jako zarząd możemy tylko rekomendować jakąś kwotę. Staramy się, aby stopa dywidendy oscylowała w okolicy 9–10 proc.

   Usuń
  2. Sam jestem ciekawy jak to będzie. W Decorę wszedłem dopiero po podniesieniu ceny skupu do 11,4zł. Na Orbisie tak pozytywnego scenariusza jak obecnie na Decora myślę, że nie będzie.
   Rafał

   Usuń
 78. Prezesie,

  Co myślisz o Forte? Kurs poleciał o 65% w ciągu roku..mWiem, slawetna podwyzka cen prądu wplynie negatywnie, ale może to już jest w cenie...?

  Ps. Warto poczytać:

  https://www.stockwatch.pl/czat-inwestorow-gieldowych/radoslaw-barczynski-czlonek-rady-nadzorczej-i-rady-wierzycieli-getback-start-29-listopada-o-godz-1600,258

  Miłej niedzieli Wszystkim życzę,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrząc na trwające spadki to raczej za wcześnie na kupno. Ewentualne kupno spółek produkcyjnych i energochłonnych dopiero można rozpatrywać po wynikach za 1 kw gdy poznamy wpływ energii na wynik. Ponadto będą duże zmiany w bilansach spółek bo leasing finansowy trzeba będzie ujawniać tak samo jako leasing operacyjny a to sprawi że mocno firmom wzrośnie pokazywane zadłużenie.

   Usuń
  2. No i dzięki za bardzo mądrą wypowiedź;) Ws3mam się. Jak zawsze-można na Ciebie liczyć;)

   Milego wieczoru,

   Nieuk.

   Usuń
 79. rynek meblowy jest mocno przegrzany - wydaje mi się że lepiej w innej branży szukać okazji. Gamedev i kopalniane też bym odrzucił.

  wydaje mi się że ciekawa moze być chemia, banki i energetyka.

  dolar też wydaje się mieć szczyt za sobą co za tym idzie lepsze czasy dla emerging markets.

  gpw zachowuje się jakby jednak miał być rajd na mikołaja

  Slawek

  OdpowiedzUsuń
 80. PS
  mysle że 2400 padnie na mikołaja

  Slawek

  OdpowiedzUsuń
 81. Dzięki za odpowiedz:)

  Energetyka to chyba faktycznie nieglupi pomysł, ale to są spółki państwowe i jak często się nie zgadzam z Longterem-trochę jest w tym prawdy, że "non profit".

  Co do chemii-to moim ulubieńcem jest gigant, czyli PCC Rokita. Nie ma się za baydzo do czego przyczepić...

  Banki-chyba w sumie też ciekawy pomysł. Tym bardziej, że pewnie pieniądz będzie droższy w przyszłym roku (stopy procentowe).

  Pozdrawiam serdecznie,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 82. Też mi wygląda to trochę jakby rajd św. Mikołaja mial mieć miejsce w tym roku. Jedyne co może budzić wątpliwości, to że wszyscy uczestnicy rynku go widzą...

  OdpowiedzUsuń
 83. nie tak do końca widzą,poza tym do rajdu też potrzebny jest owczy pęd,
  jutro powinno być dobrze (wzrostowo)
  porozumienie usa-chiny może wpłynąć mocno prowzrostowo
  juz dzisiaj telaviv zanotował 1,5% wzrost -to duzo jak na nich.
  zapewne po północy ES.F wystartują z przynajmniej półprocentowym wzrostem

  Pozdrawiam
  Sławek

  OdpowiedzUsuń
 84. Czy Wam też źle działa dzisiaj rachunek maklerski w dm BOŚ ?
  Pytam bo ustawiłem kilka operacji kupna i nie widzę żeby się zrealizowały, nie widać ich w operacji kupna a widzę że mam zarejestrowane i kasa pobrana. Nie lubię takich sytuacji.

  Livechat podał iż liczba netto klientów wzrosła im o 268 i to bardzo fajna informacja gdyż jest to 4 miesiąc z rzędu z rosnącą dynamiką klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rano miałem to samo w BOŚ na platformie Bossa: dałem koszyk zleceń k i s by zrobić stratę podatkową najpierw wskoczyło mi tylko kupno (którego nie dało się anulować)a dopiero po paru sekundach sprzedaż ale na szczęście się udało)
   Adi1

   Usuń
  2. Zawsze można zgłosić reklamację. Ja tak kiedyś zrobiłem i opłacało się. A tak (nawiasem mówiąc), ciekawe jest to, dm boś jest jednym z najlepszych. To przeciwieństwo z tym, co jest związane z bankiem...

   Nieuk.

   Usuń
  3. Ja kiedyś miałem dużą reklamację w mbanku i małą w bosiu i obie uznali (wina ich systemów). Teraz jak Adi1 potwierdził to wiem że to u nich były problemy a nie u mnie. Jak uwzględnią to 15zł odzyskam, kupa szmalu :-)

   Usuń
 85. Zapowiada się ciekawy tydzień. Są pozytywne sygnały, które mogę nam wywołać rajd Św. Mikołaja. Myślę, że w tym tygodniu rozstrzygnie się kwestia dywidendy od BAH. JSW ma walne, gdzie będą uchwalać kasę na fundusz, który moim zdaniem jest ukierunkowany na przejęcie aktywów lub całego Prairie. Udanego tygodnia!
  mn

  OdpowiedzUsuń
 86. Wig20 i Game dev. zapierdzielaja...Cd red (olbrzymie obroty), 11bit i Bloober. A tez Trakcja się bardzo ładnie zachowuje...

  Pozdrawiam,

  Nieuk.  OdpowiedzUsuń
 87. Kupiłem spekulacyjnie https://stooq.pl/n/?f=126477. J.W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://stooq.pl/n/?f=1264773&c=1&p=4+22

   Usuń
  2. Jakaś Ci się cyferka ucięła bo nie widzę takiej wiadomości. Prościej napisać co i dlaczego kupiłeś.

   Ja z przyzwoitym zyskiem jak zapowiadałem sprzedałem dzisiaj Herkulesa (w piątek zakup).
   Przypadkowo mi wpadł Eurotel bo ktoś na dolne widełki zrzucił i w 5 minut sprzedałem z 80 groszami zysku :-)
   Wskoczyło mi też kupno Maxcomu (to żadna rekomendacja więc lepiej mnie nie kopiować) tylko musiałem złożyć reklamację do BOSia bo powinno mi wejść po 17zł a weszło po 17,10zł.
   Mocny rynek i szerokie wzrosty ale jeszcze nie jestem przekonany że to czas na kupno pod długoterminowy okres.

   Usuń
 88. Gratulacje Prezesie za Herkulesa. To w sumie bardzo ciekawa spółka z branzy okolobudowlanej. Miałeś "timing" i to mi się podoba:) Trochę się z Ciebie spekulant zrobił haha:)

  Pozdrawiam serdecznie,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej jak spekuluję to w spółki które mają dobre fundamenty (perspektywy).
   Po 40 złapałem Bloobera dzisiaj ale jak długo utrzymam pozycję i czy zarobię to nie wiem.
   Tak jak kiedyś pisałem mnie typowo spekulacyjne zagrania mocno "parzą w ręce" i najlepiej to natychmiast bym je zamykał.
   Przed chwilą zamknęło mi się zlecenie sprzedaży na LCC Corp - kupione 1 godzinę po operacji gdy jeszcze narkoza działała :-)

   starczy pisania o własnych transakcjach bo miałem tego nie robić na blogu

   Usuń
  2. Prezes pisz dalej o swoich transakcjach jak są dobre perspektywy to każdy na pewno coś ugra ja przeważnie pisze dzisiaj kupiłem Bloober kupione na otwarciu i już sprzedane ok +9% i Maxcom też na otwarciu i trzymam.Kiedyś pisałem o Tesgas i teraz już 3zł Pozdrawiam J.W.

   Usuń
 89. A przestań-już Ci mówiłem, że tylko idioci mieliby jakiekolwiek pretensje do Ciebie. Ale to, że w game dev. zainwestowales-jestem pod wrażeniem haha:) Ale na Bloober ewidentnie się coś dzieje. Bardzo duże wolumeny i jeszcze informacja o 3 dużych premierach, spory zastrzyk pieniędzy ze środków europejskich. I chyba Trigon się wysypal, bo muszą zbierać na poręczenie dla osieckiego. Jak poważne zarzuty (ktorych nie znamy) musi mieć, żeby poreczenie moze w czesci bezgotówkowe wynosilo ponad sto mln zl?! On już mi wcześniej brzydko pachniał, jak był czestym gosciem tvn cnbc...A nawet kiedyś obilo mi się o moje gluchawe uszy, że chciał przejąć lot.

  Udanych inwestycji/spekulacji 4all:)

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bloober może nawet dojść do 50zł. 10 grudnia ma być pokaz gier czyli raj dla spekulantów. Maxcom uważam że będą mieć ok 10mln. zysku za cały rok, opór 17,85 jak przebije spokojnie 20zł będzie. Pzdr. J.W.

   Usuń
  2. Ja oczekuję więcej iż Maxcom zarobi. Za ostatnie 12 miesięcy mają 10,3 mln zysku, wg ich prognozy mają zarobić 12,5 mln a zarząd podtrzymał prognozę "Wstępna analiza wyników osiągniętych w październiku i dobiegającym końca listopadzie oraz grudniowe plany sprzedażowe, pozwalają podtrzymać prognozę na 2018 rok. W całym roku Grupa Kapitałowa wypracuje rezultaty znacząco wyższe od tych zanotowanych w 2017 roku" - powiedział prezes Maxcom Arkadiusz Wilusz, cytowany w komunikacie. "
   Ja zakładam 12 mln zysku (minimum 11,5 mln).

   Usuń
  3. To ciekawa spolka. Już pisałem, że "testowałem" ich telefony. Muszę przyznać, że cena jest ciekawa do jakości. To, że to robią w Chinach to inna sprawa. Teraz bardziej modny jest Laos i Birma, bo w Chinach robi się drogą. Jedyne o co mam pretensje to zapowiedzi Zarządu z prospektu emisyjnego, które nie zostały spelnione a tak naprawdę rynek kapitalowy opiera się na zaufaniu, który dostał mocno "po żebrach" w tym roku i to od każdej strony.

   Nieuk.

   Usuń
 90. E no już nie chce naganiac, ale ewidentnie jakieś "grubasy" w Bloober wchodzą. Może być komunikat jeszcze o przejściu z NC na główny rynek. Cały gaming dzisiaj rośnie, bo Steam podał info-że obniżają prowizje. Nie ukrywam tego, że moim zdaniem najciekawsza spolka jest Playway. Wycena zawsze będzie kontrowersyjna-taka "natura" giełdy.

  3mam kciuki za Wszystkich inwestorów/spekulantów, bo trzeba się trzymać w kupie;)

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prowizje będą obniżane progowo przy 10 i 50 milionach USD - dla każdej gry liczone oddzielnie. Sprzedaż liczy się dopiero od 1 Października(nie uwzględniana jest wcześniejsza). Więc zostają tylko najlepiej sprzedające się gry. Z naszych spółek to może skorzysta na tym pewnie tylko CDP.
   Przy Wiedźminie będą musieliby sprzedać kolejne 500,000 gier po 20 USD(bardzo często jest za tyle w promocji), ale jest to tytuł który jeszcze długo będzie się sprzedawał. Przy Cyberpunku to zaraz wskoczą do drugiego progu.

   11Bit - tu podobna sytuacja. Frostpunk ciągle żywy i rozwijany, pewnie jeszcze się będzie sprzedawać, choć w dłuższym terminie na pewno nie tak dobrze jak W3. Nnajwięcej zyska tu projekt "P8".

   Reszta naszych rodzimych porducentów(tych na giełdzie) produkuje zbyt małe gry. Produkcje takiego Playwaya niby się sprzedają dobrze, ale za rok-dwa wychodzi nowa wersja gry z nowym numerkiem, a stara idzie w zapomnienie.

   Przy okazji może teraz będzie wypływać więcej informacji o sprzedaży gier:
   https://steamcommunity.com/groups/steamworks#announcements/detail/1697191267930157838

   Usuń
 91. Tylko najgorzej ma ten co do kupy wchodzi jako ostatni, jak większość już wychodzi...
  tom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No racja, ale nikt za nikogo nie wciska "enter", więc każdy powinien mieć pretensje do samego siegie. To jest po prostu psychologia i jeden zarzut jaki mam- to jest to, że Prezes i OBS tłumaczą się ze swoich transakcji. Każdy sam podejmuje decyzje a że błędy się zdarzają-życie;) Nikt nie jest idealny i nie ma czegoś takiego jak szumnie zwany obiektywizm. Każdy jest "naznaczony" procesem socjalizacji...Przepraszam za te filozoficzne ddyrdymały. Prezes z OBSEM Oddalają kupę dobrej roboty i powinni się znaleźć w radzie nadzorczej " rynku kapitałowego"

   Nieuk.

   Usuń
 92. My tu gadu gady a Tauron idzie na 3 zł .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezesie trzymasz jeszcze Praire czy sprzedałeś ze stratą ?

   Usuń
 93. My tu gadu gadu, a PMPG rusza spekulacyjnie, w tle 2 ciekawe źródła newsów...
  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pmpg-polskie-media-blisko-kupna-radia-zet?fbclid=IwAR3QsH-yU6LVFlAApBkXlBGKZqgjGHh3D6zAyt5imDtDdQNfhmKsUB7q3qk
  oraz
  https://twitter.com/LisieckiMichal/status/1069188865909551106
  Spółkę podrzucałem już kilka razy, nawet Prezes raz ją dokładniej analizował.

  Pozdrawiam,
  MB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Analizowałem tutaj http://www.analizyprezesa.pl/2018/04/propozycje-zakupu-spoek-do-wirtualnego.html ale wyniki mnie zawiodły - w pierwszym półroczu oczekiwałem 6 mln zysku a było tylko 4,5 mln. W całym roku pewnie zarobią z 7-7,5 mln zł czyli c/z ok. 5. Może to i nie jest duża wycena ale ostatnie przejęcia raczej nic nie wniosły do zysków a czy radio zet da taki impuls to śmiem wątpić.

   Usuń
 94. w przyszłym tygodniu TIM wypłaci 1zł zaliczki na dywidendę, przy obecnym kursie to 14%, cos kurs na razie słabo na to reaguje, myślicie ze jeszcze podskoczy przed dniem dywidendy?
  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń
 95. @Mb-Pmpg to za przeproszeniem ciulata spolka. Mega inzynieria finansowa. Jeszcze w olbrzymim konflikcie z Durczokiem są. Jeszcze ten prezio-niech sobie jeszcze kupi lepszy garnitur. No cwaniak-jakich mało. Ale też "fundamentalnie" co to za perspektywa biznesu? Może kolejny split (ulubiona chorwacka miejscowość inwestorów). Wiecie, ze mam coś z głową nie tak i tam jest potencjalny insider trading.

  Ps. Prezesie-i game dev. jednak nie taki zły-nieprawdaż);) ładnie już zarabiasz/zarobiles na Bloober?

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Połowę sprzedałem po 43,90 (max dnia), reszta niech leży. Dla osób które lubią jak duże wahania są ich portfelowych spółek to game dev jest super. Ja jednak wolę wolniejsze i mniej absorbującego ruchy, a najbardziej nie lubię gdy zostaję ubrany w jakieś akcje. W przypadku tego segmentu ryzyko "ubrania" jest ogromne dlatego gdybym jakieś akcje kupował to raczej na krótki okres i gdy będę widział podstawy do wzrostu.

   Usuń
  2. z game dev ładnie dzisiaj tbull pod top speed 2
   krzysiek

   Usuń
 96. LC Corp. No to deal szlag trafił. Oj kręcą jak mogą na tej giełdzie...
  tom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po 2,74 dzisiaj sprzedałem więc fartnęło mi się. Jutro pewnie kurs spadnie na 2,60 ale paniki nie powinno być. Dziwne że nie doszło do sprzedaży bo wydawało się że wszystko jest dogadane. Lc dobrze wygląda czytając ostatnie reko.

   Usuń
 97. A tak naprawdę co myślisz prezes o spółkach energetycznych są na historycznych minimach,z potężnym majątkiem,inwestycjami,stawki URE prądu wzrosną w najbliższym czasie około 30 % co przełoży się na zyski w perspektywie PPK i dywidendy .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Energetyka jest bardzo trudna i jej nie ogarniam (chodzi o regulacje klimatyczne i itp). Patrząc na osiągane regularnie zyski to kursy powinny być ze 100% wyższe ale obecne dyskonto jest jak najbardziej uzasadnione ze względu na ingerencję polityków i przewidywane spore nakłady inwestycyjne. Ostatnie aukcje mocy wg analityków są korzystne dla spółek energetycznych (podobno najbardziej dla Enei i Tauronu), ponadto w związku z dużym wzrostem cen energii te spółki które mają własne kopalnie powinny extra zarabiać.
   Dzisiaj zastanawiałem się nad kupnem Enei lub Tauronu ale nie zdecydowałem się na razie kupić.
   Osoby którym polityka nie przeszkadza mogą kupować akcje tych spółek gdyż w dłuższym terminie powinny dać zarobić.
   Ja poczekam na jakieś nowe rekomendacje z domów maklerskich bo może w nich będzie wytłumaczenie o co chodzi.

   Usuń
 98. @tom-masz rację. W ogóle się zastanawiam, czy można mówić o szumnie zwanych "fundamentach" na naszym grajdolku. Może to glupie, ale w obliczu wielu wydarzeń (Getback, Altus, aresztowania szefa Knfu). To naprawdę ciężko inwestować. Już wcześniej mówiłem, że ten rok pozostanie na dluuugie lata w pamięci. Jednak jest też się czym pochwalić (przepraszam za brak skromności): mój portfel spekulacyjny i inwestycyjny, czyli Nieuk i Hybrid&Value Investments osiągnęły odpowiednii 40 i 20%. To jest sukces, bo zostały założone na binesradar w najwiekszej bessie, czyli okolicach marca na biznesradar.

  Naprawdę mam już dość tych wszystkich afer...ale to z drugiej strony może poskutkowac katharsis rynku (naiwne myślenie).

  Wczoraj też oglądałem super komedię: "zemsta cieciow". Wybitna analogia do naszej giełdy.

  Pozdrawiam,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 99. Witam
  Rzadko piszę ale czytam co dzień posty i analizy na blogu.
  Prezes bardzo cenię sobie twoje analizy i wpisy, a robię to od czasów gdy pisałeś na forum bankiera.
  Uważam, że nie potrzebnie nie raz się tłumaczysz przed czytelnikami ze swych transakcji.
  Jest ostrzeżenie, że nie masz uprawnień, że są to twoje prywatne opinie, analizy itd., więc to powinno wystarczać.
  To, że ktoś małpuje twoje posunięcia i traci to nie twoja wina.
  Przyznam się, że nie raz małpowałem twoje zagrania, z różnym rezultatem.
  Jednak w życiu nie przyszłoby mi do głowy by ciebie obwiniać.
  Przyznam się, że kiedyś zakupiłem akcje Danks, małpując ciebie.
  I do dziś je mam z b. dużą stratą.
  Jednak to był mój wybór i moja jest strata.
  Wiem, że głównie sugerujesz się analizą fundamentalną, gdy wybierasz jakąś spółkę.
  Jednak też czasem grasz spekulacyjnie, kupując na kilka dni lub robiąc tzw kółeczka na wybranej spółce.
  Jeśli możesz to napisz jakich używasz wskaźników analizy technicznej lub czym się sugerujesz inwestując na 2-3 dni lub robienie kółeczek.
  Pozdrawiam Krzysztof

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na krótkie zagrania mają wpływ zazwyczaj informacje ze spółek (skup, wezwanie, super wyniki, extra dywidenda itd) a nie technika. Nie ma za bardzo co tłumaczyć tych zagrań bo różne są ich powody.

   Co do Danksa to za kilka dni powinni podać informacje o skupie, jest szansa że kurs trochę wzrośnie i może wtedy rozważ sprzedaż części akcji. Gdyby dali propozycję skupu ok. 1 zł to najlepiej byłoby w tym skupie uczestniczyć ale w Twoim przypadku (niewidomy) może być ciężko. Dla małej liczby akcji się to nie opłaca, trzeba do warszawy jeździć do notariusza i biura maklerskiego więc dużo zachodu.

   Usuń
 100. Prezesie i Nieuku

  co myślicie o Enter Air?

  jak przebije 20zł jest szansa na powrót do trendu wzrostowego

  dodatkowo na plus może zadziałać "tanie" paliwo

  Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyniki bardzo dobre i wydaje się że mogą jeszcze poprawić się w przyszłym roku (nowy samolot wzięty w leasing). Niska wycena więc wydaje się że kupno może być dobrym pomysłem.

   Usuń
 101. Sławku,

  Ja uważam, że to batdzo ciekawa spółka. Oczywiście, że najłatwiej jak to się mówi, to na liniach lotniczych można stać się milionerem-jak się było miliarderem;)

  A tak poważnie mówiąc-myślę, że inwestorów mówiąc wprost-wkurzyła emisja. Niemniej jednak uważam, że jest dobrze zarządzana i ma ciekawy model biznesowy. A też dostała po kościach, jak sporo spółek z giełdy, bo rynek był po prostu był słaby.

  Pozdrawiam serdecznie,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 102. Prezesie,
  Jak oceniasz na obecna chwile społke Ferro? Zdaje się, że była kiedyś juz dyskutowana na forum. Od strony wynikow, rozwoju i dywersyfikacji rynków zbytu wszystko wyglada ok a zaległy podatek już jest w cenach. Był komunikat o zejściu Altusa ponizej 5proc. więc pewnie oni wywali dużo akcji przyczyniając się do spadków. Czy jest to dobrt moment na zakup?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 15 listopada 2018 18:49 napisałem i nic za bardzo nie mam do dodania.

   Na chwilę obecną Ferro nie wejdzie do portfela. Dywidenda wysoka nie jest taka pewna, są zagrożenia skarbowe, dużo fundów w akcjonariacie i nie mam pewności że spółka będzie poprawiać wyniki. Obecnie zapowiada się wiele spółek z dwucyfrową dywidendą a i tak nie spieszę się aby je wrzucać do portfela bo rynek jest fatalny.

   Usuń
 103. Dzięki za odpowiedź. Co do Danks to liczę na to wezwanie i chcę się pozbyć wszystkich akcji. Od dawna próbuję ale płynność jest tam masakryczna. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni