"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

niedziela, 8 lipca 2018

Szacunki wyników za 2 kw spółek z moich wirtualnych portfeli

Dodano 5.10 - ABC Data podała wyniki za 2 w i są słabe (pełne dla mnie zaskoczenie), wykazali straty 9,6 mln przy 3,3 mln zysk rok wcześniej (12,9 mln gorzej). Wg raportu " Obniżenie to ma związek ze zdarzeniami jednorazowymi tj.: • wpływ różnic kursowych (w części obciążającej wynik operacyjny Grupy); ok. 4 mln
• wysoka baza 2017 roku uwzględniająca wygraną w sporze sądowym,ok.3 mln • korekta podatku VAT za II kwartał 2014 roku dokonana w II kwartale 2018 roku ok. 6 mln". "Po wyłączeniu ww. zdarzeń EBITDA skorygowana wyniosła 11,5 mln PLN w I półroczu 2018 roku oraz 6,9 mln PLN w I półroczu 2017 roku. Skorygowana EBITDA wzrosła o 67% r/r, co jest efektem przede wszystkim wyższego zysku brutto ze sprzedaży będącego pochodną wyższej sprzedaży." Największą uwagę zwraca zapłata zaległego podatku Vat za 2014 a wg komunikatu Ebi z lipca 2018 kontrola US w firmie zakończyła się bez żadnych negatywnych konsekwencji (jest to mijanie się z prawdą).


Kania na poziomie zysku netto podała bardzo dobre wyniki gdyż zysk wyniósł 17 mln przy 11 mln rok wcześniej i 13 mln moich oczekiwań. Co najważniejsze w firmie przepływy operacyjne były też świetne kolejny kwartał bo wyniosły 25 mln (najlepszy kwartał w historii). Jednak należy zwrócić uwagę na raport biegłego który ma zastrzeżenia do przejęcia Staropolskich Specjałów gdyż wg niego Kania sprawowała nad nimi kontrole od 2013 i kapitały własne powinny być pomniejszone aż o 243 mln !!! Zarząd Kani odnosi do tego w swoim oświadczeniu ale jestem przekonany że w przeciągu kilku lat Kania będzie zmuszona taką korektę zrobić (do tego czasu jest szansa że odpowiednio zarobi aby płacić obligacje które mogą im zostać wypowiedziane).

4fun media - pozytywny raport ale bez fajerwerków, przychody wzrost ok.10% a zysk netto o 20%. Co do zysku to miałem obawy że może być płasko r/r gdyż przychodami z reklam (tv i outdor) bujają mocno święta a te były kilkanaście dni wcześniej. Bilans się odrobinę poprawił, bardzo mocne przepływy operacyjne. Minusem niestety jest spadająca oglądalność ich kanałów tv a to się przekłada na spadek przychodów z reklam. Na plus spadek tv jest rekompensowany reklamą zewnętrzną i agencją reklamy. Wydaje mi się że jest szansa na dalszą poprawę zysku netto na poziomie ok.10% r/r szczególnie dzięki ostatnim przejęciom, jednak niekoniecznie mi się one podobają (coraz bardziej odchodzą od głównej działalności), c/z spada w okolice 7 czyli nisko.

analiza wyników Eurotel tutaj

12.09 - Ambra - zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 2,41 mln (przy 1,249 mln rok temu czyli 94% wzrostu), przychody wyniosły 107,316 mln i były wyższe o 8%, 55 mln przepływów operacyjnych czyli super. Wyniki oceniam pozytywnie bo jakby nie patrzył jest lepiej r/r, c/z spada do 10 i tak nisko nie była chyba nigdy. Ale jest duże ale... Firma w swoim raporcie stwierdza że "wzrost cen wina ze zbiorów roku 2017 może mieć negatywny wpływ na marżę ze sprzedaży w pierwszych kwartałach roku obrotowego 2018/2019 i spółka planuje przeprowadzać podwyżki cen, które powinny pozwolić powrócić do standardowego poziomu marży w drugiej połowie roku obrotowego - poinformowała Ambra w raporcie." Obserwowane w ostatnich latach zwiększone oczekiwania płacowe zapewne utrzymają się w roku 2018/2019 i czynnik ten może ograniczać potencjał wzrostu rentowności grupy". Ja to rozumiem tak że kolejne półrocze (trwające obecnie) będzie z płaskim lub nawet lekko niższym zyskiem netto a dopiero przyszły rok pozwoli na odbicie (wzrost) marż. Fundamentalnie jest mocna Ambra, działa na rynku który ma perspektywy wzrostu ok. 6% rocznie więc ładnie, jednak nie sprzyjające warunki mogą przez pewien czas zmniejszyć rentowność spółki i nie wiadomo jak rynek to odbierze. Mamy rekomendację tez 68 groszy dywidendy czyli stopa 5% a to bez fajerwerków choć znowu więcej niż rok temu. Wydaje się że krótkotrwałe wzrosty mogą być, jednak w krótkim terminie tak do roku wątpię czy kurs trwale przebije 13zł.

4.09 BAH - upadła gwiazda ostatnich miesięcy, patrząc na przekazane wyniki można mieć wrażenie że sprzedaż akcji na początku roku przez głównego udziałowca miała negatywne drugie dno. BAH w 2 kw osiągnął tylko 3,893 mln przy 13,246 mln czyli spadł aż o 71%. Łącznie w 1 półroczu spadek zysku jet o 52% czyli bardzo dużo. Nie czytałem raportu ale na chwilę obecną nie widzę sensu inwestować w BAH. Mam wrażenie że po takich wynikach kurs może spaść w kierunku 1,50 zł (chyba że Książek zacznie skup).

IRL - pomimo wzrostu przychodów o 22% firma pokazała 0,7 mln zł straty przy moich oczekiwaniach 10 mln zł zysku, bardzo mocne przepływy operacyjne. Nie znam dokładnych powodów takich wyników ale na pewno słabiej wiało ale główny wpływ to duży wzrost cen energii na giełdach. Oni kupowali możliwe że po cenach wyższych niż sprzedawali bo mieli podpisane kontrakty i musieli się z nich wywiązywać. Komentarz zarządu też dokładnie tego nie wyjaśnia https://interrao.lt/pl/aktualnosci/2018/grupa-inter-rao-lietuva-oglasza-wyniki-finansowe-za-i-polrocze-2018-r-wzrost-przychodow-o-22-r-r-zysk-netto-na-poziomie-2-4-mln-euro/

17.08 Seko podało gorsze wyniki od moich oczekiwań gdyż w 2 kw było 86 tysięcy straty przy 0,5 mln oczekiwanego zysku i 0,576 mln zysku rok temu. Na stratę miały wpływ różnice kursowe ok. 0,2 mln oraz przesunięte święta na 1 kw 2018 (rok temu wyższa sprzedaż była jeszcze w 2 kw). Przychody w tym okresie spadły aż o 10% więc sporo. Spółka zwraca uwagę że na niektórych łowiskach wzrosły ceny śledzi i makreli co może przełożyć się na wyższe koszty. Pomimo mocnych przepływów operacyjnych i poprawy się bilansu należy się spodziewać że inwestorzy w reakcji na stratę mogą dzisiaj sprzedawać akcje.

10.08 Ropczyce opublikowały świetne wyniki za 2 kw zarówno na poziomie przychodów i zysku netto. Przychody wzrosły o 43% a zysk netto wzrósł o 163% (do 6,279 mln) ale gdyby nie odpis na ok. 6 mln o którym spółka informowała wcześniej link to zysk wyniósłby ok. 12 mln czyli byłby wyższy o jakieś 400%. Dla mnie najważniejsze że mocnemu wzrostowi przychodów starała się też dorównać rosnąca marża na sprzedaży (prawie najważniejsze w firmie) która wyniosła 27% przy 20% rok temu i 25% w 1 kw 2018r. Cieszą też dobre przepływy operacyjne które wyniosły 8 mln ale były niższe od 9 mln rok temu. Bilans wiele się nie zmienił i nadal jest dobry bez większych zastrzeżeń. Gdyby nie odpisy w ostatnich kwartałach (jednorazowe, raczej bezgotówkowe i mam nadzieję że ostatnie) zysk za ostatnie 12 miesięcy wyniósłby ok. 30 mln i przy kapitalizacji 116 mln (nie uwzględniając skupionych akcji) c/z wyniosłaby 3,87.


9.08 - Asbis przedstawił na pierwszy rzut oka dobre wyniki gdyż przychody wzrosły 67% a zysk aż o 171% ale wygląda na to że wzrost zysku to zasługa wysokich przychodów finansowych (prawdopodobnie zyski z zabezpieczeń walutowych). Jak można było się spodziewać spadła marża na sprzedaży oraz kolejny kwartał ujemne są przepływy operacyjne. Jest pewien niesmak i obawa o przyszłość (cały czas traci rubel do dolara).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak co kwartał podjąłem się szacowania zysku netto spółek znajdujących w moich wirtualnych portfelach choć dzisiaj trochę nietypowy szacunki rozszerzyłem o firmy spoza portfeli.  Zaprezentowane w tym poście szacunki dotyczą ostatniego kwartału czyli okresu od  1.04.2018 do 30.06.2018r.

Na samym początku postu chcę od razu zaznaczyć że nie jestem zawodowym analitykiem, nie mam uprawnień i odpowiednich narzędzi do profesjonalnej analizy dlatego to nie są żadne rekomendacje czy prognozy a tylko moje oczekiwania. Spodziewam się iż w poprzednim kwartale spółki miały odrobinę słabsze wyniki, niektóre miały nawet kilkuset % wzrosty zysku, ale są też spółki w przypadku których oczekuję spadku zysku.

Spółki z wirtualnych portfeli:
ABC Data - spółka zaraportowała wyższe przychody w kwietniu i maju a kursy walutowe mogły jeszcze pomagać.
Ambra - wynikom nie pomogą święta we wcześniejszym kwartale oraz wzrost kursu eur/pln.
Asbis - bardzo nieprzewidywalne mogą być wyniki ze względu na 10% osłabienie rubla do usd (główna waluta rozliczeniowa firmy) gdyż takie osłabienie negatywnie wpłynie na osiągane marże (głównie w długim terminie). Jednak ze względu na zgromadzone zapasy, bardzo duży wzrost przychodów, fakt że osłabienie zaczęło się od połowy kwartału a Asbis jeśli zabezpieczał kurs walutowy może wykazać extra przychody finansowe to realny jest mocny wzrost zysku netto nawet o kilkaset %.
BAH - kolejna trudna spółka do szacowania wyników przez koszty marketingu. W 1 kw 2018 wydali oni blisko 5 mln na reklamę więcej r/r i nie mam pojęcia ile mogli obecnie wydać. Jeśli nic to zysk r/r będzie wyższy ale jeśli 5 mln to zysk będzie ze 30% niższy r/r .
Eurotel - wyższe koszty pracy i wyższe czynsze przez wzrost kursu eur/pln.
IRL - duży wzrost cen energii na giełdzie Nord Pool ale fatalne warunki wietrzne (słabo wiało).
Ropczyce - przychody powinny wzrosnąć w tempie dwucyfrowym, wyższa powinna być marża oraz znamy zysk za kwiecień (czyli 1/3 kwartału).
Seko - surowiec rybny może jeszcze pomagać ale negatywnie wpływać wzrost kursu eur/pln i święta we wcześniejszym kwartale.
Telestrada - w każdym kwartale oczekuję 2,5 mln zysku.

Spółki obserwowane:
4fun - mocny spadek reklamy telewizyjnej w związku z wcześniejszymi świętami który może być w większości zniwelowany reklamą zewnętrzną.
Altus - niższe przychody za zarządzanie związane ze spadkiem aktywów a wyższe przychody dzięki konsolidacji przejętego BPH TFI, w przypadku tej spółki oczekuję mocnego spadku zysków od obecnego kwartału i tak przez wiele kolejnych kwartałów.
CDRL - rok wcześniej straty na zabezpieczeniach walutowych w tym roku oczekuję zysków z tego tytułu, wyższa też powinna być marża choć przychody nie zachwycają.
Kania - ceny surowca były przez cały kwartał blisko 15% niżej r/r co powinno mocno poprawić osiąganą marżę ze sprzedaży, ciężko natomiast określić wielkość kosztów finansowych które mocno obniżają zysk netto.
Livechat - kurs usd/pln i wzrost liczby klientów wyższe po około 3% w stosunku do poprzedniego kwartału.
PCM - koszty remarketingu powinny nadal niekorzystnie wpływać na wyniki.

Nazwa Wynik 2 kw 2017 w mln Mój szacunek w mln Wynik 2 kw 2018 w mln Różnica szacunku w mln Różnica szacunku w% c/z przed / po wynikach
ABC Data 3,30 4,00       -9,6     -13,6        - 7,14 / 9
Ambra 2,18 2,00 3,28 +1,28 +64% 10,54/9,42
Asbis 1,70 3,00        4,60     +1,60      +53% 5,98 / 5,66
BAH 13,25 10,00 3,90 -6,10 -61% 5,33 / 3,37
Eurotel 1,90 1,70 2,01 +0,31 +18% 6,50 / 5,31
IRL 9,50 10,00       -0,75     -10,75       - 5,45 / 5,78
Ropczyce 2,38 7,00        6,28      -0,72      -10% 18,10/12,76
Seko 0,58 0,50 -0,09 -0,59 - 6,67 / 7,27
Telestrada 2,98 2,50 2,35 -0,15 -6% 4,97 / 4,58


Pozostałe4fun 2,82 2,50 3,28 +0,78 +31% 7,36 / 7,23
Altus 25,26 23,00 17,22 -5,78 -25% 3,45 / 3,68
CDRL 2,27 7,00 8 +1 +14% 11,20/ 7,80
Kania 11,18 13,00 17,07 +4,07 +31% 2,44 / 2,74
Livechat 11,07 13,80 14,22 +0,42 +3% 16,95/15,34
PCM 9,60 7,00       1,97      -5,03       -72% 4,95 / 3,17

Post ten będzie modyfikowany gdyż będę wpisywał podawane wyniki oraz w przypadku jakiegoś zakupu akcji nowej spółki przed wynikami za 2 kw to wówczas dopisze ją do tabeli. 

Podane wyniki za 2 kw 2017 pochodzą z serwisu biznesradar.pl a nie z raportów finansowych więc jest możliwość że mogą być błędne.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad Wirtualnego Portfela Fundamentalnego link  , wirtualnego portfela dywidendowego link oraz o ryzyku inwestycyjnym link zasady.
 
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. 
Udostępnij:

14 komentarzy:

 1. Przesie, czy mógłbyś napisać, jak widzisz wyniki Ferro i sytuację spółki obecnie? Mam akcje i niestety na razie dosyć kiepsko to wygląda, jeśli chodzi o kurs, ale to od czasu info o zastrzeżeniach związanych w vatem. Sam biznes chyba jest stabilny, to dobra marka moim zdaniem.
  Czy pokusilbyś się o rozwinięcie tematu bah? Jak widziałbyś sytuację firmy w tym roku?
  Pozdrawiam
  Paweł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o Ferro ciężko jednoznacznie stwierdzić jak może zachowywać się kurs w przyszłości. Z jednej strony mamy ewidentną hossę w budownictwie która powinna sprzyjać wzrostowi sprzedaży armatury w Polsce, do tego pomaga rozwój struktur sprzedażowych za granicą (głównie kraje bałkańskie). Z drugiej strony biją trochę koszty pracownicze (nie tylko) oraz w kolejnych kwartałach kurs usd/pln i miedzi nie będą raczej pomagać. Wydaje mi się że rozsądnie jest przyjmować płaskie wyniki w 2 i 3 kw(z wyjątkiem 4 kwartału) cały zysk w tym roku w okolicach 37 mln. Taki zysk dałby c/z 7,50 czyli ani drogo ani tanio. Zagrożenia dla kursu widzę bardziej ze strony akcjonariatu gdyż 90% akcji mają fundusze i część zmuszona sytuacją na giełdach może być zmuszona na sprzedaż akcji np. w Altusie trwa wycofywanie kasy a oni mają ponad 5% akcji Ferro. Wydaje się że przez dłuższy czas może być trend boczny (+-5% od obecnego kursu).

   Przypadek BAH jest trudny do oceny bo nie znamy kosztów reklamy. Koszty te w 1 kw były wyższe r/r z tego co pamiętam o 4,70 mln co mocno zepsuło wynik. Jeśli teraz ich nie będzie (padają deklaracje ze strony zarządzających że będą dużo niższe niż w 1 kw 2018) to BAH mógł nawet zarobić 14 mln (więcej r/r o 5%), ale jeśli wydali na reklamę 4 mln to będzie z 10 mln zysku (mniej niż rok temu). Zysk BAH zakładam między 10 a 14 mln ale ostrożnościowo przyjmuję dolny zakres tego przedziału. Jak może cały rok wyglądać to trudno powiedzieć, baza sprzedawanych samochodów robi się coraz wyższa ale liczę że dzięki otwieranym nowym salonom (w lipcu ma być na Wawelskiej największy salon otwarty) przychody będą w okolicach 10% rosły. Szykują się też zapowiadane zmiany prawne w przypadku leasingów i amortyzacji aut, raczej będą one lekko niekorzystne dla przedsiębiorców czyli klientów BAH począwszy od przyszłego roku a to może mocno, wręcz skokowo zwiększyć sprzedaż w ostatnim kwartale roku. Należy też pamiętać że osłabienie złotówki z ostatnich tygodni może też mieć niekorzystny wpływ na wyniki. Jeśli miałbym się pokusić o szacowanie zysków to zakładam iż w całym roku zarobią 35 mln zł a to dałoby c/z 6,70, dywidendę ze stopą 11% czyli obecna wycena jest dosyć niska.

   Usuń
 2. Dzięki serdeczne. W przypadku bah właśnie liczę na pozytywny wpływ po otwarciu nowych salonów. Dywidenda minimalnie osłodziła stratę. Spółkę traktuję dywidendowo, czyli planuję ją trzymać, chyba że mocno pogorszą się fundamenty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BAH w zasadzie to bardzo prosty biznes i comiesięczne raporty ułatwiają obserwowanie aktualnych fundamentów. Wykazują oni wzrost liczby sprzedawanych samochodów i ich wartości czyli teoretycznie jest OK, ale jeśli odbywa się to dzięki zwiększonym kosztom marketingowym to już trudniej określić wyniki. Podobnie było w przypadku Tarczyńskiego któremu skokowo zwiększyły się zyski gdy ograniczyli reklamę (oczywiście umowa z Biedrą też pomogła).

   Usuń
  2. BAH zarabia tez na serwisie tych samochodow, szczegolnie, ze samochody w leasingu maja wymog serwisowania w ASO. Nizsza marze na sprzedazy jest wiec gdzie odbic

   Usuń
 3. A co to Prezesie pracujemy na urlopie?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urlop to mam już od kilku lat a tygodniowe wczasy niestety się skończyły :-)

   Usuń
 4. Powiedz Prezes jak ty to robisz że nie pracujesz a utrzymujesz się w tak cholernie drogim kraju jak Polska? Wygrałeś w Totolotka czy tylko z giełdy masz dochody? Jeżeli zbyt osobiste pytanie nie musisz odpowiadać. Pozdrawiam po urlopie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żyję skromnie i na utrzymaniu żony która kokosów nie zarabia, giełda ratowała mocno budżet ale od roku nie zarobiłem a nawet straciłem więc lipa. Z chęcią poszedłbym do jakiś pracy tylko nie mam z kim dzieci zostawić (szczególnie w wakacje) i może jeszcze z rok się pobawię w giełdę :-)

   Usuń
 5. Jeżeli chodzi o Ferro, to pełna zgoda z tym co napisał Prezes, w uzupełnieniu dodam tylko, że wysoki poziom zapasów jakie posiada spółka może świadczyć o dalszej chęci rozwoju i pozytywnych perspektywach sprzedażowych, co jest uzasadnione patrząc na dobre tendencje w budownictwie. Problemem może być słaby PLN/USD- napewno przełoży się to w tym kwartale na niższą marżę. W I kw. 2018 wykazali rekordową - 33,2% a to dzięki korzystnej relacji walutowej. W tym kw. pewnie będzie obniżka marży, dodatkowo może to przełożyć się na spadek (może nawet ujemne przepływy finansowe). Warto również zwrócić uwagę na relację kursu PLN/RON z uwagi na to że istotnym rynkiem zbytu dla spółki jest Rumunia. Gospodarka rośnie i Ferro notuje tam niezłe wzrosty przychodów - w I kw. 2018 wzrost o ponad 20%.
  W moim odczuciu spóła wygląda dobrze, otoczenie sprzyja, jest tylko ten problem z decyzją skarbową. Póki co utworzyli rezerwę - kosztem obcięcia dywidendy, jednak narazie jest to tylko rezerwa i pieniądze nie wyszły ze spółi, w przypadku pozytywnej drogi odwoławczej (niestety, to trwa czasami latami) silny udział w akcjonariacie OFE może przyczynić się do tego że w którymś z kolejnych lat dywidenda będzie rekordowa.
  Prezesie skąd masz tą informację "rozwój struktur sprzedażowych za granicą (głównie kraje bałkańskie)" z tego co mi wiadomo od lat czołówka krajów to: Polska, Czechy, Słowacja i Rumunia. Z najmocniejszymi przyrostami w tym ostatnim. Pozdrawiam Łukasz_S

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.parkiet.com/Przemysl/305189981-Ferro-Coraz-wieksza-sprzedaz.html
   cytat"

   Zarząd zadowolony jest też z wyników osiągniętych na nowych rynkach. W tym roku na Węgrzech grupa wypracowała na tyle dużą sprzedaż, że po raz pierwszy został w jej ramach wydzielony ten rynek jako osobny obszar geograficzny, na którym prowadzona jest działalność. Firma stopniowo buduje też swoją pozycję w krajach bałkańskich i nadbałtyckich.

   Celem zarządu Ferro w najbliższych kwartałach będzie dalszy wzrost sprzedaży na kluczowych i nowych rynkach, dostosowywanie oferty do zmieniających się oczekiwań klientów oraz ograniczanie negatywnego wpływu wzrostu kosztów. Chodzi tu zwłaszcza o wysokie ceny surowców i presję na wynagrodzenia. Na wyniki grupy tradycyjnie też duży wpływ będą miały zmiany kursów walut obcych. – W sposób ciągły pracujemy nad ofertą na poszczególnych rynkach, dostosowując ją do najnowszych trendów i ich lokalnej specyfiki. Aktywnie wspieramy też sprzedaż selektywnymi działaniami marketingowymi – zarówno na naszych „dojrzałych" rynkach, jak i tych nowych, jak kraje bałkańskie i nadbałtyckie – twierdzi Raczek. Dodatkowo firma usprawnia produkcję i dystrybucję dzięki reorganizacji zakładu produkcyjnego w czeskim Znojmo.

   Usuń
 6. Nie wiedziałem o tym, co prawda swego czasu komunikowali o planach związanych z tymi rynkami ale widocznie przeoczyłem ich obecność tam. Dzięki za czujność, tym bardziej, że nie jest to spółka z Twojego kręgu zainteresowań. Pozdrawiam Łukasz_S

  OdpowiedzUsuń
 7. Prezesie, podczas twojej nieobecności Astarta wydała komunikat o skupie akcji. Czy zapoznałeś się z tym komunikatem? Jakie są Twoje aktualne przemyślenia na temat tej spółki?

  Pozdrawiam,
  Automotive

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałem, większość starych moich spółek obserwuję. Jeśli faktycznie ruszą ze skupem to będzie bardzo dobre info, spore są ostatnio obroty więc spory dziennie może być skup. Jeśli chodzi o wyniki to niestety ten rok będzie fatalny, ceny cukru na wieloletnich minimach a koszty w spółce rosną więc realne jest że w całym roku nic nie zarobią (obym się mylił). Lepiej nie dotykać na razie tej spółki.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni