"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

poniedziałek, 7 maja 2018

Inter Rao Lietuva - sprzedane wszystkie akcje !!

Sprzedałem wszystkie akcje IRL, zysk na pozycji 8% (k:600x11,70, k:200x12,85, s:300x12,95, s:13), maksymalny kursu w okresie inwestycji to 13,20.
Powodem sprzedaży jest upływ czasu na który zaplanowałem inwestycję czyli 6 miesięcy, odcięcie dywidendy od kursu w tym tygodniu które może wpłynąć w krótkim terminie na spadek kursu, niepewność odnośnie publikowanych wyników za 1 kwartał 2018roku oraz coraz gorsza atmoafera na GPW.

Nie ukrywam iż jest możliwe że wrócę do tej spółki w przyszłości a będzie to zależało od jej wyników, od koniunktury na giełdzie i perspektyw rynkowych.


Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.Udostępnij:

12 komentarzy:

 1. Sprzedaż spółki z portfela fundamentalnego płacącej najwyższe dywidendy po wzroście cen akcji o 8%??? Hmmm. Dziwna to strategia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja kompletnie nie znam spolki. Stane jednak w obronie Prezesa. Zysk, to zysk. Szpilka: zyskom trzeba pozwolic rosnac. Konsensus: Plan zrealizowany. Bravo.

  Rynek jest ciezki. Spodziewam sie wzrostu w tym miesiacu na game dev. i fundamentalnych perelkach jak: Decora, Instal Krakow, Odlewnie etc.

  Czy moge sie mylic? Oczywiscie, ze tak.

  Milegi dnia.

  Ps. Te wpisy tych osob od Atlasa, to sytuacja z Getbacka... Ja tak to odczytuje. Jak ja cos wiem, to o tym pisze...A nie wois w stylu: "przekonacie sie o tym wkrotce".
  A moze to " zwykla" pralnia pieniedzy-skoro rynek jest slepy a dyskonto tak spore...?

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja strategia była prosta: trzymam akcje do okolic dywidendy, za 2 dni będzie przyznanie prawa dlatego jest sprzedaż. Obawiam się tylko że wyniki mogą być lepsze od moich oczekiwań i kurs może szybko odbić ale to już mniejszy problem :-)

   Przypominam iż na nie podpisane komentarze nie odpisuję.

   Co do Odlewni podali raport za 1 kw i niby jest ładny wzrost biznesu ale są spore rysy w raporcie. Dobrze wygląda wzrost przychodów i zysku, jednak zysk jest o 0,7 mln lepszy r/r z tytułu różnic kursowych (teraz mieli dodatnie, rok temu ujemne). Ponadto kolejny kwartał słabo wygląda spadająca marża ze sprzedaży, dopóki będą rosły przychody to zyski będą pod kontrolą ale jak zaczną spadać to może być słabo. Generalnie wynik poszedł w świat i powinny być wzrosty w najbliższych dniach.

   Usuń
 3. Prezesie,

  Rynek jest ciezki. Szczegolnie w maju. Ja wytypowalem jednak soolki jakis czas temu, ktore maja potencjal wzrostu. Sa w nich wakory firm, ktorych branz nie lubisz, m.in.: game dev., deweloperka erc. Czy moge sie myluc? Oczywiscie, ze tak. Nie lubie jednak wypowiedzi osob, ktore pisza o Atlasie...pt. "Przekonacie sie wkrotce". Ja tu widze analogie do osob, ktore atakowaly mnie za Getback przy 9-10 zl...Karma wraca. Rozumiem, ze rynek moze sie mylic. Ale czy na rynku nieruchomosci mamy besse? A jesli ktos cos wie, to niech podzieli sie informacja...rozumiem-rynek glupi i dyskonto sporo...

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie odnośnie IRL to do kiedy mozna kupić akcje aby otrzymać dywidendę i kiedy jest pierwsze notowanie z obniżonym kursie
  pozdrawiam
  Cymes

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W czwartek jest ostatni dzień aby załapać się na dywidendę, od piątku rano kurs będzie pomniejszony o wartość dywidendy. Pamiętaj że dywidenda jest pomniejszona o podatek 19% więc fizycznie mniej otrzymasz kasy z dywidendy.

   Usuń
 5. Wracając do PCM. Zrobiłem właśnie symulację zysków i wyszło mi, że rynek źle wycenia spółki płacące zbyt duże dywidendy. Graniczna stopa dywidendy, która dobrze postrzega rynek to 12%. Wszystko powyżej tej stopy, ba, im wyżej tym gorzej. Stąd paradoksalnie, rynek lepiej postrzega spółki, których stopa dywidendy wynosi tylko kilka procent, niż te, których stopa dywidendy sięga tych najwyższych stóp. Symulacja za ostatnie 7 lat.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zbyt wysoka stopa dywidendy oznacza tez to, ze spolks nie ma pomyslu na rozwoj (np. poprzez akwizycje). Moim zdaniem najlepsza stopa dywidendy-i tak duza, to 5-8%. Z reszta taj wysoka dyw. nie jest dla mnie zrozumiala w przypadku PCM. Przeciez chca siegnac bo olbrzymi kapital dluzny z rynku obligacji. Rozymiem, ze finansowanie dluzne jest tansze niz z kaoitalow wlasnych, ale ze az tak...?

  OdpowiedzUsuń
 7. kiedys pisalam o spolce Novavis

  zamiast kupowac jakies wydmuszki trzeba bylo sie nia zainteresowac

  pozdrawiam
  kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasia jeśli twierdzisz ze IRL czy PCM to wydmuszki - firmy zarabiają co najmniej 10% swojej wartości która jest przekazywana do akcjonariuszy, to czym jest Novavis? Startupem budowlanym w obszarze elektrowni słonecznych?
   Przychody sprzedażowe Grupy Kapitałowej ....
   wpływ miał przede wszystkim projekt budowy elektrowni fotowoltaicznych
   w formule EPC prowadzony przez CAC PV sp. z o.o. poza granicami Polski, a także montaże mikroinstalacji prosumenckich na zlecenie klientów VOOLT sp. z o.o.,

   Usuń
 8. twierdze ze potencjal tkwi wiekszy w Nvv niz w spolkach ktore podales

  zobacz kapitalizacje tych spolek druga sprawa to owszem zarabiaja na budowie w formule EPC tylko ze maja do wykonania 22 instalacje po 500 kw z czego wykonali dopiero 1 mw wiec zarobek dopiero przed nimi z tej inwestycji
  trzecia sprawa w polsce oze zaczyna sie rozwijac bo musimy wypelnic norme do 2021

  kasia

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni