"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Getback - sprzedałem wszystkie akcje

Sprzedałem 400 akcji po 4,16, strata na pozycji to 67% (k:250x23, k:150x18,50, K;100x15,52, s:100x16,28, s:400x4,16 )
Powodem sprzedaży jest informacja podana przez Quercus iż Getback nie wykupił w terminie obligacji na 10 mln i poprosił o przesunięcie terminu wykupu o 5 dni link. Jest to pierwsze oficjalne potwierdzenie iż spółka ma problemy z płynnością a temu wielokrotnie zaprzeczali. W takiej sytuacji nawet jak Getback obroni się przed bankructwem to w mojej ocenie nie będzie miał szans na jakikolwiek rozwój a raczej walczył o przetrwanie.
Nie będę na razie pisał o błędach które popełniłem w przypadku tej inwestycji ani fali kłamstwa które padło ze strony spółki bo może zrobię to w oddzielnym poście, na pewno nie ma szans że wrócę do tej inwestycji nawet jak kurs będzie po 10 groszy. 


Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.
Udostępnij:

81 komentarzy:

 1. Getback to afera większa niż Amber Gold . Widać , że musiało to już stanąć na posiedzeniu rządowym i otarło się o szantaż . Albo nam dacie kasę z funduszu i PKO BP albo przed wyborami będzie bankructwo i wrocławska mafia zatopi ten rząd i wyborców !

  Piter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Prezesie

   Ja należę do tych osób, które żałują że już nie prowadzisz portwela rzeczywistego.
   Dla mnie Getback w twoim wydaniu jest dowodem że zupełnie innaczej traktuje się inwestycje wirtualne a inaczej realne.

   Rozumiem nietrafioną inwestycję, ale pamiętam jak chroniłeś kapitał w portwelu realnym, a teraz w wirtualnym 70% straty lekką ręką, to już nie to samo, choć Prezes ten sam :P

   Usuń
  2. Zawsze inwestując staram się nie ufam plotkom a tylko potwierdzonym informacją (liczbą, komunikatom itd), w przypadku Getback w zasadzie dzisiejsze informacje są pierwszym potwierdzeniem że jest źle w spółce dlatego dopiero dzisiaj sprzedaż. Może kiedyś wrócę do portfela rzeczywistego ale to nie szybko. Czy inaczej podchodzę to wirtualnych portfeli, pewnie tak, choć Getback tez miałem w portfelu rzeczywistym ale straciłem na nim pewnie z 10% (dużo było transakcji więc dokładnie nie wiem).

   Usuń
  3. Prezesie,
   Jakim pierwszym potwierdzeniem? A info o emisji po w sumie niedawnym IPO a buta prezesa (sam zrobiles swietna analize wywiadu), a sprawa z Quercusem...a ta proba manipulacji kursem przy 9-10 zl...ze juz nie mowie...to lecialo bez jakichkolwiek hamulcow...
   I tu nie chodzi, kto ma racje. Tylko nie mow, ze nie bylo znakow, ze cos jest nie tak...

   Pozdrawiam,
   Nieuk.

   Usuń
  4. Moim zdaniem dzisiejszy komunikat to pierwsze oficjalne potwierdzenie że w spółce jest problem z płynnością. Przypomnę że ogłaszając nową emisję akcji Kąkolewski wielokrotnie twierdził że jest kolejka chętnych funduszy z zagranicy którzy chcą zainwestować w spółkę http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/29868883,getback-sa-23-2018-informacja-dotyczaca-objecia-nowy-akcji-getback . Wówczas można był odnieść wrażenie (przynajmniej ja takie odniosłem) że emisja jest po to aby umożliwić dużemu zainteresowanemu kapitałowi wejście do spółki - takie twierdzenie Kąkolewskiego były wielokrotnie przez niego powtarzane w wielu wywiadach. Sprawa z Quercusem natomiast to nowa sprawa (z przed tygodnia) i tutaj też nie mieliśmy żadnego potwierdzenia że coś jest nie tak, przypomnę wypowiedź Kąkolewskiego że "nie będzie profesor uczył magistra" (coś w tym stylu) i że "nie będzie zmniejszania oprocentowania żadnych obligacji" i że "nie ma problemów z płynnością" (jakoś takie stwierdzenia padały) - z tych informacji nie wynika iż coś jest nie tak ze spółką. Dzisiaj jest pierwsze oficjalne potwierdzenie że są problemy z płynnością bo jest prośba o przesunięcie wykupu obligacji i co najbardziej śmierdzi to nie jest ten komunikat ze strony Getbacku a Quercusa.

   Usuń
  5. Chyba jednak umknęło info o tym, że nie zapłacili za przetarg wygranych wierzytelności, było to wcześniej, przed info z Quercusem w tle.

   Usuń
 2. Polski Fundusz Rozwoju nie prowadzi rozmów z Getbackiem w sprawie zapewnienia mu finansowania - powiedział Paweł Borys, prezes PFR cytowany przez agencję Bloomberg.

  Borys poinformował agencję Bloomberg, że w poniedziałek zostanie opublikowany oficjalny komunikat w tej sprawie.

  Tutaj już otarło się o fałszowanie informacji...
  Jr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jednak musi być jakaś pomyłka. To bardzo głupie, żeby podawać że PKO chce zapewnić finansowanie spółki, skoro rozmowy nie były w ogóle prowadzone. Musiało być oczywiste, że jeśli rozmów nie ma, to PKO i PFR natychmiast to zdementują (nie było nawet innej opcji). Takie kłamstwo byłoby więc bardzo krótkowzroczne i głupie, więc akurat tutaj widziałbym niedoinformowanie osoby tworzącej raport. No chyba, że chodziło o zaniżenie wartości spółki i wywołanie jeszcze większego zamętu.

   Usuń
 3. Wiecie co-przypomina mi sie atak na moja osobe tutaj ze strony pewnej osoby za niepoprawna polszczyzne etc.. To zbieglo sie w czasie z moja krytyka gtb a takze wywiadem tego oszusta. Dzisiejszy dzien to zaloba bananowki a tuz, tuz jej urodzinki...jak pisalem, ze smierdzi mi Petrolinvestem, to oczywiscie tez bylem wysmiewany. Ciekawe, co pan Czarnecki powie na Wallu o tej super spolce hehe:)
  Wracajac do samej spolki-ja mam podejrzenie, ze dokumenty gtb byly juz falszowane przy IPO...Masakiera...

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przesadzacie z tym Czarneckim. On przecież nie jest już właścicielem get backa. Sprzedał tę spółkę. Kiedy kapitalizacja get backa ostro po IPO szła w gorę, ludzie mówili,(nawet w Forbesie pisali) że Czarnecki zrobił zły interes, ale faktem jest, że Czarnecki najlepiej na tym wyszedł. Czarnecki zazwyczaj wie,kiedy sprzedawać.Pozdrawiam

   Usuń
 4. Przeciez ja sie smieje tylko, bo czytalem wpisy pod tym, jak SII napisalo, ze Jego zaprasza;)
  A nie dziwi Cie, ze LC Corp oddal? To jest ciekawe...
  Pozdrawiam,
  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przez Getback się rozchorowałem i idę do lekarza, będę na blogu koło 18 :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka to specjalizacja lekarska?

   Usuń
  2. Psychiatria, po takim spadku i stracie na Getbacku to tylko taki lekarz mógł pomóc :-)

   Tak na poważnie to laryngolog.

   Usuń
 6. Na fali Getbacka Quercus leci w dół.

  OdpowiedzUsuń
 7. Quercus podał, że od GetBack z obligacji wpłynęło do nich 4,5 mln zł. Czyli jednak płacą coś. Reszta ni by ma wpłynąć 18.04. Zobaczymy.
  Ale zjazd na Quercusie dziś jest moim zdaniem przesadzony dlatego kupiłem nieco akcji. OBS pisze, ze nie kupuje się spadających noży a Quercus może ucierpieć wizerunkowo. Mimo wszytsko wydaje mi się relacja ryzyka do szansy zysku opłacalna.
  Co myslicie ?
  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kupiłem trochę (750 akcji) Quercusa po 3,60 (w kolejce u lekarza więc może niezbyt dobrze przemyślałem info o odkupie części obligacji) i od razu ustawiłem się na sprzedaży po 3,79 (całe 4 akcje się już sprzedały). Dlaczego kupiłem i dlaczego mam obawy czy dobrze zrobiłem. Kupiłem bo spadek o 40% w 3 miesiące jest krótkoterminowo przesadzony, uważam iż Getback obligacje na 10 mln odkupi od Quercusa, myślę że i wszystkie obligacje zostaną odkupione ale mogą być z redukcją kapitału i anulowaniem odsetek (pewnie ze 30% im przytną). Nie wiem czy będzie skup akcji w tym roku ale myślę że to nie jest aż tak istotne, obecny spadek ja traktuję jakby odcięli 40% dywidendy a przecież skup/dywidenda byłaby na jakieś 8% stopy dywidendy. Zakładam iż za rok nawet jak lekko wyniki spadną Quercusowi (pewnie ze 25% spadku zysku będzie w 2018) to i tak w przyszłym roku może być 12-13% dywidendy/skupu + ewentualna dodatkowa z wykupu obligacji Getbacka. Trzeba też pamiętać iż obligacje które ma Quercus są podobno zabezpieczone pewnie na zbiorze wierzytelności więc nawet gdyby Getback ogłosił bankructwo to zawsze te 50-60% odzyskają kasy ze sprzedaży wierzytelności.
   Obawiam się tego zakupu (mała kasa więc spokojnie będę spał) bo fundamentalnie w długim terminie biznes Quercusa jest narażony na powolne się kurczenie (tak jak wszystkie prywatne TFI) ze względu na regulacje prawne (głównie ustawowe ograniczenie opłat w funduszach) co pewnie spowoduje zmniejszanie sieci dystrybucyjnej, spadek aktywów za zarządzanie oraz przychodów z prowadzonej działalności.
   Żeby było jasne to nie namawiam nikogo do kupna akcji Quercusa, ja zrobiłem to tylko spekulacyjnie na krótko (3,79 ustawiona sprzedaż) do momentu informacji o odkupie obligacji przez Getback.

   Usuń
  2. No i sprzedał się Quercus, chyba za nisko ustawiłem sprzedaż bo pewnie do 4 zł kurs dojdzie.

   Usuń
 8. Dlaczego dzis GTB nie splacil "marnych" 10 mln. Co-insiderom jeszcze nie wplynely srodki na konto z potencjalnego "insider trading"? A jesli chcieli 250 baniek z emisji, to co te grosze dla Quercusa znacza? GPW zawiesila obrot akcjami tej spolki do konca dnia.

  Pozdrawiam,
  Nieuk

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale czy nie uważacie jednak, że być może cena GetBacku specjalnie jest zbijana? Dzisiaj lipne info o PKO i PFR. Redakcja tych firm była bardzo łatwa do przewidzenia. Wiadomo było, że odpowiedzą publicznie, i że odpowiedź taka wywoła panikę, i jeszcze bardziej obniży cenę akcji i obligacji. Opóźnienia w płatnościach są w sumie bardzo niewielkie. Niepublikowanie raportu choć nieprzyjemne, to nie jest nawet niezgodne z prawem. Może właśnie celem jest wywołanie paniki i przejęcie spółki za ułamek wartości? Zawieszenia obrotu akcjami być może nie przewidziano. Zauważcie, że są chętni do sprzedaży, ale są też chętni do kupna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już żadnej teorii nie mam na tą spółkę, zbijanie ceny żeby taniej kupić to nic nie da. Na polskim rynku finansowym (zarówno akcje jak i obligacje) są oni całkowicie już niewiarygodni i nikt już do nich pomocnej ręki nie wyciągnie. Jeśli coś ma być z tej spółki w przyszłości to tylko to może być kapitał zagraniczny który przejmie akcje jak i zapewni na lata finansowanie w formie obligacji - czy taki się znajdzie to nie wiem.

   Usuń
  2. Ja tam nie wierze w powaznego inwestora (powaznego) zagranicznego. Ktos na pewno bedzie sie krecil kolo spolki-to jasne. Jednak po tych numerach niewiadomo, co zrobi Deloitte z raportem rocznym. Jestem bardzo ciekaw, czy po tej calej sytuacji bardziej wnikliwie papierom. Z reszta bardziej istotny bedzie ten za I kw.
   Ja nie lubie sie kopac z koniem a w dluzszej perspektywie zyska Kruk. Ta firma ma poki co sporo zaufania powaznych instytucji. Widac to planowanej emisji obligacji a takze po kursie i obrotach.
   Pozdrawiam,
   Nieuk.

   Usuń
  3. Dla mnie cała branża jest już skreślona i żadnej złotówki w nią nie zainwestuję już. Na pewno wzrośnie teraz oprocentowanie nowo emitowanych obligacji a przy skali zadłużenia firm windykacyjnych będą to sporo koszty. Trzeba też pamiętać że szykują się zmiany prawne niekorzystne dla windykatorów które w długim terminie mogą źle wpłynąć na wyniki. Oczywiście po wpadce Getbacka i pewnie wycofaniu się jego z zakupów nowych pakietów wierzytelności na rynku, spadną korzystnie ceny tych pakietów i zrobi się większa ich dostępność i Kruk (pozostali też) może to wykorzystać.

   Usuń
 10. Dokladnie-nic nie jest ani czarne, ani biale. Z tymi zmianami prawnymi mozesz miec racje. Tylko moim zdaniem nie ma sie zrazac co do branz. Prosty przyklad to budowlanka po bance z 2007 roku i niektore spolki.
  Sam Kruk bardzo rozsadnie dywersyfikuje dzialalnosc. Dzisiaj pojawila sie informacja o finalizacji przejecia wloskiej spolki. A co bedzie z kursem, to czas pokaze. Ta spolka jest w moim portfelu Hybrid&Value Investments a dzisiaj dolozylem R22. Pasuje wlasnie tam poprzez ich hybrydowy model dzialania. Tobie sie pewnie nie spodoba na C/Z hehe;)
  Pozdrowionka,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 11. Prezesie, mam pytanie odnośnie obligacji (prawdopodobnie) PropertyLease, które miałeś. Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają spłaty. Czy wpłynęło z nich cokolwiek do Ciebie w tym roku?
  Z góry dziękuję za odpowiedź,
  Wojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety dałem ciała bo kupiłem obligacje które były niezabezpieczone i nic mi nie spłacają, pewnie nigdy to się nie stanie. Na stockwatchu czasem o obligacjach ich piszą i może lepiej tam zapytaj.

   Usuń
 12. Coś kiepskich analityków mamy . Wygląda na to , że zyski Getbacku były w większości z powietrza https://10-procent-rocznie.blogspot.com/2018/04/1-wskaznik-ktory-ostrzega-przed-getback.html

  Piter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę słaby ten artykuł i pisanie po fakcie to każdy może teraz robić. Dziesiątki analityków z ofe, tfi, biur maklerskich a nawet stockwatch, sii, strefa inwestorów nie potrafiła analizować sprawozdań a tylko autor tego artykułu. Oczywiście wszyscy mogli być okłamywani a kłamstwo było najwyższych lotów.

   Usuń
  2. Sygnały były już wcześniej. Ciekawe informacje dawał Paweł Malik z gazetagieldowa.pl.
   http://www.gazetagieldowa.pl/2018/02/getback-jakie-moze-byc-oprocentowanie.html

   Usuń
 13. To nie było żadne kłamstwo.To była czysta zagrywka.Jakich dziesiątki na gpw.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy to Tusk powiedział, że to szulernia, czy może Buzek?A reszta to mięso armatnie i płaszczyzna.

  OdpowiedzUsuń
 15. Mnie to bardziej interesuje od kogo oni kupowali ostatnio tak drogo te pakiety . Może wcześniej zabrali cały syf ze spółek Getinu . Numer może być jeszcze lepszy , że pod stołem ktoś brał kasę i Getback brał umówione pakiety jak leci i wszyscy byli zadowoleni , w bankach premie , a na koncie obligacje firmy na wysoki procent . W razie dużych problemów ze spłatą odzyskaliby tylko to co włożyli i interes się kręcił , ale prawo zostało zmienione i jest tragedia , bo większości z tego już mogą nie odzyskać .

  Piter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie część prawdy jest w tym co piszesz a czy się dowiemy to czas pokaże (pewnie kilka lat wszystko to potrwa). Pamiętaj jednak że oni prawie wszystkich banków pakiety skupowali i to nawet 70% całego rynku więc nie wszystko raczej mogło być przekrętem, w jakimś banku czarne owce mogły być ale nie we wszystkich.

   Usuń
 16. W jutrzejszym parkiecie jest sporo o Getbacku - o dzisiejszych komunikatach, o obligacjach że rynek drży o nie, o domach maklerskich które przestrzeliły rekomendacje, o audycie na który wszyscy czekają.

  Jest też o Quercusie i panicznej wyprzedaży akcji, są też wypowiedzi Buczka że nie rozumie tak panicznej wyprzedaży akcji, kapitalizacja skurczyła się o 80 mln a potencjalna strata z ekspozycji w Getback to 43 mln. I co mi się podoba to Buczek zaznaczył że jest okres zamknięty i nie może poprzeć swoich słów czynami.

  OdpowiedzUsuń
 17. Wystarczy, że przekrętem była tylko mała część.Może nawet tylko 20% z dwóch miliardów.Na ilu tam kursy to do podziału?

  OdpowiedzUsuń
 18. W każdym razie to oni, ani nikt w ich drzewie rodowym pracować nie będzie musiał.SPRYCIARZE, hehe

  OdpowiedzUsuń
 19. Konflikt KNF/Skarb Państwa z Abrisem trwa kilka lat. SP winien Abrisowi ok 2 mld zł za konieczność pozbycia się FM banku. Obecną sytuacje należy rozpatrywać w szerszym kontekście.

  OdpowiedzUsuń
 20. Niektórzy pewno szukają już nieruchomości mną na Florydzie i tak zapomną o rozpatrywaniu czegokolwiek poza kolorem drinka wieczorową porą...

  OdpowiedzUsuń
 21. No co Ty? Pozdrawiam,Dzrewiecki

  OdpowiedzUsuń
 22. https://10-procent-rocznie.blogspot.com/2018/04/1-wskaznik-ktory-ostrzega-przed-getback.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam ten blog, ale akurat ten wpis bazuje na błędnej interpretacji przepływów operacyjnych u firmach finansowych.
   Napisałem to w komentarzu do tego wpisu.
   U windykatorów przepływy operacyjne są ujemne, gdy spółka kupuje nowe pakiety, bo zwiększają się należności, a finansowane są długiem.
   Gdyby poważnie traktować ten wskaźnik to praktycznie wszystkie firmy windykacyjne (w tym KRUK) są w złej sytuacji finansowej. A to nieprawda.

   Usuń
 23. https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/getback-historia-upadku-spolki-windykacyjnej/139tt1k?utm_source=tw&utm_medium=social&utm_campaign=tw_bi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wreszcie dobry artykuł o Getbacku, wyjaśnia się też sprawa funduszy Altusa o których pisał Nieuk.

   Ciekawe czy dzisiaj z rana puszczą jakieś komunikaty czy dopiero po walnym.

   Usuń
  2. Czesc,

   Dziekuje bardzo za linka. Dawno tak dobrej roboty dziennikarskiej nie widzialem.

   Milego dnia,
   Nieuk.

   Usuń
 24. http://www.sii.org.pl/12178/ochrona-praw/biezace-interwencje/sii-wzywa-zarzad-getback-do-natychmiastowego-zajecia-stanowiska-i-pisze-do-knf.html#ak12178

  OdpowiedzUsuń
 25. No i mamy, Kąkolewski i cały zarząd odwołany a akcje i obligacje bezterminowo zawieszone. Będzie kilka dni spokoju :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś walne, więc ja tam myślę, że żadnego spokoju tu nie będzie. :)

   Usuń
 26. Kąkolewski odwołany...

  Zarząd GetBack S.A. ("GetBack") informuje o następujących zmianach w składzie Zarządu GetBack, które miały miejsce w dniu 16 kwietnia 2018 r.: (1) rezygnacje z funkcji członków Zarządu ze skutkiem natychmiastowym złożyli Pani Anna Paczuska oraz Pan Marek Patuła; (2) Rada Nadzorcza GetBack odwołała ze skutkiem natychmiastowym Pana Konrada Kąkolewskiego z funkcji Prezesa Zarządu oraz ze składu Zarządu GetBack; (3) Rada Nadzorcza GetBack oddelegowała Pana Kennetha Williama Maynarda - Przewodniczącego Rady Nadzorczej GetBack - na okres do dnia 15 czerwca 2018 r. włącznie, do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu oraz Członka Zarządu GetBack; (4) Rada Nadzorcza GetBack powołała, począwszy od dnia 25 kwietnia 2018 r., Pana Przemysława Dąbrowskiego na stanowisko Członka Zarządu GetBack Pan Kenneth William Maynard oraz Pan Przemysław Dąbrowski nie wykonują działalności konkurencyjnej wobec GetBack, jak i nie uczestniczą w spółkach konkurencyjnych jako wspólnicy spółek cywilnych, osobowych, ani też jako członkowie organów spółek kapitałowych lub innych, konkurencyjnych osób prawnych. Pan Kenneth William Maynard oraz Pan Przemysław Dąbrowski nie figurują również w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym. Życiorysy Pana Kennetha Williama Maynarda oraz Pana Przemysława Dąbrowskiego zostaną opublikowane odrębnie.

  OdpowiedzUsuń
 27. Lepiej pozno niz wcale. Najwieksza przeszkoda usunieta. Szkoda, zd nie puszcza akcji, bo to byloby cos wyjatkowego, jak rynek potencjalnie z euforia zareagowalby na usuniecie CEO. Zawsze jest na odwrot. No to po wszystkich analizach, artykulach i w/w fakcie-spolka moim zdaniem jest do uratowania, ale czeka ja gleboka restrukturyzacja. Jednak jest za waznym ogniwem w systemie finansowym Polski. W Amber Gold nacieli przewaznie maluckich a tu bylo 2 in 1, bo doszly duze instytucje. Upadlosc likwidacyjna spolki bylaby porazka dla calego rynku kapitalowego etc..
  Pozdrawiam,
  Nieuk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie do końca tak jak piszesz. Kto jest większościowym? Abris! To Abris rządzi poprzez swoich ludzi, przez radę nadzorczą a dalej zarząd. Nie byłoby tego gdyby nie było przyzwolenia z góry. Prezes był tylko pionkiem być może też miał w tym interes finansowy, bo miał info. poufne, wiedział co się dzieje w spółce.

   Usuń
 28. Hehehe nowe wladze nowy kredyt zaufania mysle ze bedzie ciekawie jeszcze na tej spolce zastanawia mnie co nowe wladze zastana w kasie spolki i jak sobie poradza z tym balaganem

  OdpowiedzUsuń
 29. Witam.

  Pisze jako "umoczony" akcjonariusz i posiadacz obligacji. Jakie są szanse , że odzyskam pieniądze z obligacji getbacka ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja widzę duże szanse że odzyskasz kasę z obligacji. Najpierw dowiedz się czy były zabezpieczone bo to duży plus. Generalnie jeśli w Getbacku nie było żadnego wałka z nabytymi wierzytelnościami tzn.za duże pieniądze nie były nabywane śmieciowe wierzytelności to należy oczekiwać że spłaty co miesiąc będą spływały. Z tego co niby wiemy to problemem były ostatnio wysokie koszty obsługi długu (pewnie obecnie to z 250 mln rocznie odsetek) i wystarczy że odsetki im anulują i objęte zostaną nowe emisje akcji i powinno być dobrze.

   Usuń
 30. walne można śledzić tu -> http://www.parkiet.com/Wierzytelnosci/180419934-GetBacku-Walne-zgromadzenia-Odslona-trzecia-Relacja-na-zywo.html

  OdpowiedzUsuń
 31. Livechat w bardzo ciekawym miejscu.

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 32. Zaczyna sie robic nerwowo też na Altusie ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie TFI popuściły trochę przez kochany Getback, u mnie Altus w realnym portfelu to druga największa pozycja więc odczuwalne robią się straty. Liczę że rynek się opamięta w porę, Altus dywidenda ponad 12%, Skarbiec może być ponad 15% więc to nie są wydmuszki.

   Usuń
  2. "u mnie Altus w realnym portfelu to druga największa pozycja" - a jaka jest pierwsza jeśli wolno spytać?

   Usuń
  3. Spytać zawsze można ale odpowiedzieć nie koniecznie :-)
   Oczywiście pisałem na blogu że mam głównie w portfelu teraz dywidendowe spółki i największą pozycją jest BAHolding, mam IKE więc takie 12% dywidendy jak mi wpadnie bez podatku to wynik będzie robić.

   Usuń
  4. Ok, Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

   Usuń
 33. Getback jest tak znienawidzona spółką i jej wartość została tak obcięte w kursie, że wszyscy widzą tylko bankructwo. A to nie jest zła spółka tylko ma problemy z płynnością. Nie wiem do ilu groszy kurs jeszcze spadnie, ale widzę tu dużą okazję inwestycyjna, zwłaszcza jeśli dojdzie do restrukturyzacji. Muszą tylko konsekwentnie przez kilka kwartałów pokazać że jest płynność i jest rentowność. Nie obrażałbym się na Getback, bo emocje nie są dobrym doradcą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu raczej nikt się nie obraża, ja obecnie nie widzę sensu inwestowania w akcje Getbacku a prędzej można zaryzykować w obligacje. Gdyby kupił obligacje zabezpieczone na zbiorze wierzytelności z ceną 50% niższą od nominału to mógłby być dobry deal. Nawet jak dojdzie do jakieś restrukturyzacji to raczej będą anulowane odsetki i może tylko z 10% kapitału umorzone, reszta powinna być spłacona bo przecież nabyte wierzytelności będą się mniej lub więcej spłacać.

   Jak możesz to podpisuj się.

   Usuń
  2. Anonimie, do póki nie będzie znana cena emisji akcji GBK nie warto w nie inwestować. Równie dobrze wyemitowane 70 mln akcji mogą być objęte po 2 PLN jak i po 20 - wszystko zależy od dobrej woli głównego akcjonariusza. Odpowiedz sobie tylko na pytanie - po co ma przepłacać za akcje jak zawsze może pożyczyć pieniądze spółce pod zastaw?

   Usuń
  3. a właśnie może być tak , że druga fala spadków przed nami. Nowy zarząd na pewno będzie chciał wyczyścić sytuację pod "nowe rozdanie" więc prawdopodobnie przed nami są duże odpisy. To w scenariuszu optymistycznym ,a w pesymistycznym upadłość i sanacja. Spółka nie ma pieniędzy żeby spłacić 10m zł obligacji gdy zobowiązań jest na 2.5 mld, więc można się domyślać że nie jest wesoło.

   Usuń
 34. Kakolewski dalej swoje vide Espi...tak, czy siak jest.spalony na rynku:)

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 35. W czwartkowym Parkiecie sporo jest artykułów znowu o Getbacku i jest raczej niezbyt wesoło. Nawet 30 tysięcy inwestorów mogło mieć obligacje Getbacka w tym kilku najbogatszych polaków po 60-70 mln, tylko 20% prywatnych obligacji było zabezpieczonych ok. 300 mln, banki też sporo udzieliły kredytów, na koniec września (mogą mieć obecnie mniej) Getin Noble Bank 49 mln, Raiffeisen 50 mln, Alior 27 mln. Fundusze wierzytelności Trigonu i Altusa są bezpieczne bo mogą przenieść je do innych serwiserów, spłaty i rozliczenia były normalnie za marzec i w wyższej wysokości niż statutowa. Czy Quercusa spłacili to nie wiadomo ale w czwartek przed sesją będzie info, oberwie się też innym windykatorom bo muszą się liczyć z podniesieniem oprocentowań obligacji.

  OdpowiedzUsuń
 36. Prezesie, proszę o podpowiedź, mam akcje getback ze średnią trochę powyżej 6, czy po odwieszenu kursu sprzedawać po pkc czy przeczekać panikę? Jak byś postąpił na moim miejscu? Arek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nie ma sensu cokolwiek pisać dopóki się nie wyjaśni wiele rzeczy i dopóki nie będzie komunikatu o odwieszeniu akcji. Ogólnie nic z tej firmy już nie będzie bo żeby ja unormować to pewnie potrzeba z 500 mln zł a tyle raczej nawet główny nie wyłoży. Oczywiście szanse że obligatariusze odzyskają kasę są bardzo duże ale posiadacze akcji raczej nie mają co liczyć na wzrosty kursu. Firma nawet jak się obroni to będzie regulowała tyko długi, nowej gotówki nie dostanie, będzie raczej pokazywać straty (lub zerowe wyniki) i można zapomnieć o jakimkolwiek rozwoju. Dlatego na chwilę obecną nie ma co podejmować decyzji ale wydaje się że powinieneś rozważać sprzedaż akcji bo trzymanie ich nie będzie raczej miało sensu.

   Usuń
  2. Dziś w DGP jesg cos ponoc o tym, ze w piatek byla narada rzadu od osnie Getback. Wiadome-prokuratura krajowa juz sie zajela sprawa a KNF poprosil o wsparcie tez ABW.

   Pozdrawiam,

   Nieuk.

   Usuń
 37. Trochę o tym co Nieuk. napisał:
  http://tiny.pl/g21k7

  OdpowiedzUsuń
 38. Kakolewski chyba nie ma wyboru-tylko stac sie swiadkiem koronnym...

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 39. Widzę, że towarzystwo g... wie o ściąganiu przedawnionych długów od emerytów (zwłaszcza jak sądy będą badać przedawnienie z urzędu)... sory, ale kasa poszła, nima, amba.

  A nie nie, nie soryy, cieszę się, obligatariusze chcieli dorobić się na ludzkiej krzywdzie. Instant karma

  OdpowiedzUsuń
 40. Masz racje. Sprawa GTB, to sprawa gospodarcza, poltyczna, spoleczna a takze moralna.
  Jednak do obligatariuszy nie mialbym zadnych pretensji-no bo niby dlaczego? Oni nie windykowali etc..Patrzac po tym jednak, jak wygladaja kursy spolek potencjalnie zajmujacych sie "dystybucja" obligow-to strach sie bac...W tym wszystkim jestem ciekawy opinii Deloitee za raport roczny 2017 r. To jest o tyle Amber Gold, ze P. tez otaczal sie wizerunkowo, zeby budowac wizerunek. Ja podejrzewam, ze dokumenty byly juz falszowane w momencie tworzenia prospektu emisyjnego. KNF tez dala fajny mesydż...moga odwiesic notowania, ale jak bedzie zaudytowany raport roczny. Zaslona dymna. Na miejscu Deloitee wypowiedzialbym umowe o swiadczenie uslug na rzecz Getback.

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 41. No i wykrakałem . Amber Gold jak nic . Jak odzyskają 50% z tych obligacji to będzie dobrze . Wojna na całego , nie ma już żadnych zasad https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20180430/oswiadczenie-konrada-kakolewskiego-odnosnie-ostatnich-wypowiedzi-osob-blisko

  Piter

  OdpowiedzUsuń
 42. Śmiech na sali. Biedny pinokio...Napisalbym na jego miejscu ksiazke, pt.: "Jak z kata zostalem ofiarą":)

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie ten Kąkolewski ma niezbyt równo pod sufitem. Teraz to jest nie ważne kto zawinił tylko jak można pomóc ludziom którzy potracili lub mogą potracić majątki. Nie wierzę Kąkolewskiemu bo z perspektywy czasu tyle co jego obietnic nie zostało zrealizowanych to obdzieliłby większość spółek na gpw. Nigdy nie zrozumiem jak można w 3 miesiące z firmy dynamicznie się rozwijającej która otrzymała 400 mln z emisji akcji pod koniec 3 kwartału zrobić bankruta (oczywiście jeszcze nim nie jest ale jest blisko).

   Usuń
  2. Zycze Wszystkim interesariuszom spolki odzyskania srodkow.
   Jednak sama spolka jest raczej skonczona na rynku w normalnej dzialanosci operacyjnej. Kto im da finansowanie dluzne? A "nowy" prezes, to szef rady nadorczej...i jak ta spolke nadzorowal? Pewnie tak, jak teraz bedzie nia zarzadzal...

   Nieuk.

   Usuń
 43. Dobrze posmarujesz , daleko zajdziesz , a potem winni są wszyscy inni , tylko nie ty http://forsal.pl/finanse/gielda/artykuly/1121439,getback-kupil-wszystkich-dlaczego-w-kilka-tygodni-upadl.html
  Ciekawe czy popłynęła na tym tylko ulica , czy także kamienica . Ile jeszcze pozwolono by firmie zaciągnąć długu , gdyby znaleźli się chętni , kolejne 2.5 mld ? Czy te pajace w bankach , które tak łatwo dawały kasę nie miały wyobraźni , rozumu , ani tym bardziej ekonomicznej wiedzy , że zadłużenie krótkoterminowe sięgnęło już prawie absurdu ? Czy osoby odpowiedzialne za zarządzanie ryzykiem finansowym nie widziały żadnego problemu ? Najciekawiej to wygląda rada nadzorcza , sami fachowcy . Czy JP Morgan to jeszcze ma akcje , czy tylko resztę akcjonariuszy wpuścił w maliny ?

  Piter

  OdpowiedzUsuń
 44. http://forsal.pl/artykuly/1121667,getback-dlugi-cien-dlugow-kazdy-kto-moze-odcina-sie-od-getbacku.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

  OdpowiedzUsuń
 45. Czas wysłać tam komornika https://www.bankier.pl/wiadomosc/GetBack-proponuje-strzyzenie-obligatariuszy-7587454.html

  Piter

  OdpowiedzUsuń
 46. Wszystko się zgadza http://biznes.interia.pl/gieldy/news/tak-getback-probowal-osaczyc-premiera-morawieckiego,2567362,1844

  Piter

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni