"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

sobota, 17 marca 2018

Nadszedł czas zmian na blogu oraz w moim podejściu do inwestowania !!!

Ostatnie 10 miesięcy były niezbyt udane dla prowadzonych na blogu portfeli głównie z dwóch powodów. Pierwszy to słaby sentyment na GPW do małych i średnich spółek w które głównie inwestuję.
Drugi powód to niepotrzebne ufanie fundamentom (przykłady Getback i Unimot) pomimo ewidentnych sygnałów ostrzegawczych płynących z analizy technicznej (głównie kierunek płynącego kapitału).  
Jako że nie mam możliwości wpłynąć na sentyment do spółek więc postanowiłem dokonać zmian i  zacząć wykorzystywać/łączyć analizę fundamentalną z analizą techniczną. Aby to miało jak najlepsze efekty inwestycyjne nawiązałem współpracę z prawdziwymi zawodowcami z gpwatak.pl. Określenie zawodowcy w mojej ocenie nie jest na wyrost gdyż przez 2 tygodnie użytkowania ich serwisu Premium (płatnego) na faktach/liczbach przekonałem się że są świetni w tym co robią. GPW Atak to społeczność ponad pół tysiąca ludzi którzy inwestują czy spekulują w sposób świadomy kierując się standardową maksymą "pozwól zyskom rosnąć, tnij straty". Serwis jest prowadzony przez inwestora długoterminowego Michała oraz Błażeja spekulanta swingowego - duet inwestorów, którzy od blisko 4 lat przekazują swoją wiedzę i doświadczenie w postaci wpisów czy komentarzy stosując głównie analizę techniczną. Wszystkie wykresy analizowane są głównie przez pryzmat świec japońskich i wolumenów utworzonych na danej świecy o różnym interwale, a każda z nich ma dla nich inne, szczególne znaczenie. W serwisie można znaleźć wiele użytecznych funkcjonalności link w tym teoria (nauka AT), shoutbox (czat na żywo użytkowników), co dwa tygodnie zamknięte rozmowy analizujące wyniki i co najważniejsze sygnały techniczne (miejsca wejścia/zakupu) dla potencjalnych inwestycji. I ten ostatni punkt jest szczególnie kuszący dla każdego użytkownika serwisu czyli dogodne miejsca wg analizy technicznej do kupna akcji i ewentualne miejsce do cięcia straty tzw. stop loss. Patrząc na prezentowane historyczne link dane widać że to działa i podawane sygnały dają zarabiać. W ostatnim podsumowaniu z 22 stycznia 2018 za rok 2017 dla przykładu styczniowe i lutowe sygnały tak wyglądały (więcej mi się nie zmieści):

Współpraca analizyprezesa.pl i gpwatak.pl będzie odbywała się na kilku płaszczyznach. Ja będę pisał analizy i wypowiadał się na gpwatak.pl na temat fundamentów spółek, natomiast gpwatak.pl będzie wspierał mój blog w kwestiach analizy technicznej. W przypadku gdy jakaś spółka zainteresuje mnie ze względu na mocne fundamenty, najpierw będę uzgadniał z gpwatak.pl najlepsze miejsce na jej kupno wynikające z AT i umiejscowienie ewentualnego stop lossa. W każdej analizie zakupionej spółki będzie się znajdowała analiza techniczna wykonana przez gpwatak.pl. Ponadto w najbliższych dniach pojawi się analiza techniczna wszystkich spółek znajdujących się w wirtualnym portfelu fundamentalnym (a może i dywidendowym). Nasza współpraca będzie miała też charakter reklamowy tzn. w eksponowanych miejscach naszych blogów będą zamieszczone linki do naszych stron. Oświadczam też iż jeśli czytelnik bloga analizyprezesa.pl wykupi płatny dostęp do serwisu gpwatak.pl to ja z tego tytułu nie mam żadnych finansowych korzyści i nie otrzymam żadnej prowizji. Jedyną i mam nadzieją istotną korzyścią nawiązanej współpracy będzie uatrakcyjnienie i wmocnienie pojawiających się treści oraz poszerzenie grona stałych czytelników bloga.

Udostępnij:

19 komentarzy:

 1. Stosował Prezes kiedyś sam AT ? Drugie pytanie jest takie kiedy Altus TFI może przekazać informację o dywidendzie i jak może zachować się kurs, bo powiem szczerze że męczy mnie ta spółka już ?
  Michał H.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Technikę to raczej ogólnie stosowałem tzn. starałem się kupować spółki w trendach wzrostowych lub w okolicach miejsc wyglądających na wsparcie, jednak nie było to najważniejsze dla mnie. Jeśli widzę na pierwszy rzut okazję inwestycyjną to nie patrzę wtedy na technikę (czasem to jest błąd).

   Na chwilę obecną wiemy że Altus 90% zysku jednostkowego wypłaci akcjonariuszom i będzie tego sporo. Albo 11% dywidendy albo skup akcji (zakładam dywidendę). Niestety trzeba się uzbroić w cerpliwość bo pewnie oficjalne informacje będą w czerwcu. Dwucyfrowe dywidendy zazwyczaj wywołują pozytywną reakcję kursu ale czy tak będzie w przypadku Altusa to nie wiem, wcześniej będą jeszcze wyniki za 1 kw i na poziomie skonsolidowanym powinny być dobre.

   Usuń
 2. Fajne info o rozszerzeniu formuły działania Prezesie. Najpierw obawiałem się po przeczytaniu kilku zdań, że to niedobry kierunek wynikający ze zniechęcenia tym co ostatnio dzieje się na giełdzie. Ale pomysł na współdziałanie jest na pewno dobry. W trudnym czasie może trzeba bardziej wyrafinowanych metod. A samemu wszystkiego nie da się zrobić najlepiej. Połączenie fundamentów i at - super!
  Pozdrawiam. Paweł

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się cieszę z nawiązanej współpracy z gpwatak. :) Pozdrawiam Batman. Mój krótki artykuł o ochronie kapitału i zajmowaniu pozycji. https://gpwatak.pl/analiza-techniczna/o-ochronie-kapitalu-zajmowaniu-pozycji-slow-spolki-zblizajacy-sie-tydzien/

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy na tym zdjęciu dobrze widzę sfinks 3 zł ?? Przecież zł to on miał dwa lata temu

  OdpowiedzUsuń
 5. mial rok temu, w styczniu

  OdpowiedzUsuń
 6. "Ostatnie 10 miesięcy były niezbyt udane dla prowadzonych na blogu portfeli głównie z dwóch powodów."

  Ja bym dodał jeszcze 3 najważniejszy.
  Zacząłeś publikować ściemę a nie realny portfel jak wcześniej i to cie pogrążyło.

  wytrwałości w tej ściemie życzę
  pozdrawiam
  Żyd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś bardzo chwaliłeś treści na blogu a teraz przykro mi że się nie podoba.
   Ja się nie zmieniłem i mój styl inwestowania ale tak jak pisałem wielokrotnie niestety nie mogę pokazywać realnych transakcji i stanu swoich oszczędności. Byłem jedyną osobą w całej sieci która pokazywała swój rachunek maklerski ale to nie wróci.

   Usuń
  2. Tak przy okazji, sprzedawcy sygnałów- zarabiają na sprzedaży sygnałów ...
   jurek

   Usuń
  3. Tu nie chodzi o sygnały, tu chodzi o bloga a jak wiadomo całkiem inaczej się inwestuje realne pieniądze a całkiem inaczej wirtualne - to są całkiem inne decyzje i wszyscy o tym wiedzą. A bloga dalej chwalę i szanuje i nic się nie zmieniło odnośnie szanowania twoich uzasadnień w stosunku do zajmowanych pozycji ale jednak wirtualnie to nie to samo.

   Żyd

   Usuń
 7. Czy analiza techniczna ma jakikolwiek sens na spolkach z New Connect, ktorych mediana dziennego obrotu nie przekracza kilku tys zlotych?

  Przemek

  OdpowiedzUsuń
 8. Prezes. Uwaga techniczna czy się da jakoś oddzielić te techniczne bajania od Twoich postów i (co najcenniejsze na tym blogu) komentarzy i dyskusji. Chodzi o to żeby jakoś w kategorie zamykać technikę i dyskusję(i posty). Używam RSS i chętnie bym to sobie podzielił.

  Dzieki

  Jan z Kociewia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiejszy wysyp postów technicznych jest jednorazowy i się więcej nie powtórzy, chciałem to wszystko zrobić w jednym poście ale program nie pozwolił mi tego wysłać (pewnie za duża liczba znaków) i musiałem porozdzielać.
   Dodam iż na informatyce się nie znam i nie mam pojęcia czy można jakoś RSS porozdzielać.

   Usuń
 9. Osobiście wierzę w inny sposób inwestowania oparty o fundamenty, pomysł spółki, jakość produktów itp. analiza wykresu i zakładanie że kreska posiada inteligencję jest złudny. Dlatego cenie sobie Twoje Prezes analizy bo oparte są na faktach i (wydaje mi się) istotnych przesłankach. Za SEKO masz u mnie medal.

  Jan z Kociewia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cześć Prezesie.
  Ta współpraca to będzie polegała jedynie na naprzemiennych wpisach na obu stronach i wzajemnym zachwalaniu się nawzajem czy będziesz robił jakieś zakupy z informacją ,że to na podstawie typowania gpwatak czy też wspólnego z gpwatak.
  pozdrawiam mario.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje inwestycje / podejście do inwestowania zmieni się o tyle że przy zajęciu/ewentualnie zamknięciu pozycji będę się wspomagał wiedzą ludzi z gpwatak.pl. Na przykład ostatni zakup PCM, widziałem że technicznie może kurs jeszcze niżej spaść jednak ja się pospieszyłem i kupiłem a kurs jest 2-3% niżej. Chcę to poprawić aby zmaksymalizować zyski z pozycji.
   Nie zamierzam kopiować/powielać ruchów gpwatak.pl ale dopuszczam taką sytuację że jeśli wejdą technicznie w jakąś spółkę która jest w moim zainteresowaniu to wówczas i ja kupię. Myślę że bardzo rzadko mogą być takie sytuacje.

   Usuń
 11. Uważam że to będzie dobra zmiana :) Gpwatak stronę kojarzy chyba każdy kto jakiś czas już siedzi na giełdzie. Rynek jest trudny, ciągłe spadki więc wsparcie "techniczne" na pewno się przyda. Po za tym chłopaki ze strony jak widać maja dobre wyniki-ich system po prostu działa. Fundamenty fundamentami ale jest takie powiedzenie że "rynek potrafi być znacznie dłużej irracjonalny niż ty wypłacalny". Analiza techniczna w przypadku Unimotu czy Getbacku wskazywała wyraźnie nie kupować gdy trend spadkowy i cóż akurat się sprawdziło. Czas pokaże jak będzie ale myślę że Prezes podjąłeś słuszna decyzje decydując się na współpracę. Dominik C.

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam Ciebie serdecznie Prezesie. Bardzo dobra "estrukturyzacja" w podejsciu do inwestowania/spekulowania. Brawo!:) Jak tak czytam, co tutaj napisales-to mam wrazenie, ze czytales to, co napisalem ostatnio na znanym forum na watku Playa. Nawet sie zastanawiam, czy to Ty nie napisales tam sw9jego maila, zebym sie odezwal. Ja dopiero wczoraj odkrylem Twojego bloga. Masz wiele dobrych intencji, ale widze sporo bledow mawet w analizach fundamentalnych spolek. Jesli chodzi o NewConnect-to tam sa perelki, ale jest jeszcze duzo "instytucji" i "inwestorow", ktore dzialaja od zarania dziejow i to w ramach potencjalnej, zorganizpwanej grupy przestepczej. Mozemy robic burze mozgow i dzielic sie spostrzezeniami. Nie mam bloga, nie robie Ci konkurencji-zeby bylo jasne;) Jesli chodzi o analize fundamentalna tez jest wazna perspektywa rozwoju spolki, jej mozliwosc ekspansji. Nie tylko biezace zagrozenia i szanse operacyjne, jak ryzyka walutowe, czy tez cen surowcow. Sledzenie trendow. Warto tez przesledzic zyciorys zarzadu, RN etc. Sledzic trendy i miec tez troszke nutke futurologii.No chyba, ze jest to zwykla inwestycja pod wskazniki. Pozdrawiam "Nieuk". Ps. Napisalem tam komentarz pod wpisie na Asbis. Przepraszam za literowki. Zycze Tobie i wszystkim milego dnia:)

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni

Archiwum