"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

czwartek, 29 marca 2018

Colian - sprzedane wszystkie akcje

Po kursie otwarcia 3,75 zamknąłem pozycję na Colian. Zysk na transakcji 9% (kupno 3,42, sprzedaż po 3,75zł)
Powodem sprzedaży jest ogłoszone wezwanie na sprzedaż wszystkich akcji po 3,76zł link
Jako że akcje znajdowały się w Wirtualnym Portfelu Fundamentalnym to nie czekam na ewentualne podniesienie ceny wezwania chociaż nie można go wykluczyć gdyż w obecnym akcjonariacie znajduje się około 19% różnych funduszy (OFE i TFI).


Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. 
Udostępnij:

4 komentarze:

 1. sam jestem ciekaw czy fundusze to odpuszczą. 125 mln zł gotówki w kasie na koniec Q3 2017, bez kredytów, P/BV 0,7 - dobrze wiedzą co robią, że wykupują. Inna sprawa, że ta spółka nie potrafiła się rozwijać a ROE na pozimie 3-4% to śmiech na sali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni już tej gotówki nie mają bo przecież kupili w grudniu za około 140 mln zł Lily OBriens: "Colian podpisał umowę kupna 100 proc. udziałów irlandzkiego producenta wyrobów czekoladowych, Lily O’Brien’s Holding Limited (LOBH). Wartość transakcji to 33,8 mln EUR - podała polska spółka w komunikacie"

   Oczywiście trzeba pamiętać że mają pakiet akcji Vistuly wart obecnie 55 mln zł, szykują się też dużo lepsze w tym roku wyniki dzięki cukrowi który jest najniżej wyceniany od 2 lat. Obecny kurs wskazuje że faktycznie fundusze nie sprzedadzą po 3,76 i pewnie będą twarde negocjacje.

   Usuń
  2. Niższe ceny cukru zostaną skompensowane z wyższymi kosztami wynagrodzeń. Colian bardzo mało płaci swoim pracownikom. Morgan

   Usuń
  3. U Wąsa jedno jest pewne - zawsze wykiwa małych akcjonariuszy. W dołku bessy 2012 rozwodnił kapitał i wydrukował sobie akcje po 2 zł. Cena przy obecnym wezwaniu jest śmieszna, ale nie zdziwią mnie jakieś pakietówki na słupy po wyższej cenie dla wybranych fundów. Ja na razie trzymam akcje, już mnie raz wykiwali na Gobarto ze skupem.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni

Archiwum