"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

poniedziałek, 19 marca 2018

Analiza techniczna spółek z Wirtualnego Portfela Fundamentalnego - Getback

Przedstawiam analizę techniczną spółek z Wirtualnego Portfela Fundamentalnego którą zgodnie z zapowiedzią w tym poście wykonał zespół gpwatak.pl . Niestety nie mogę zbiorczo w jednym poście analizy umieścić więc będzie to rozbite na kilka postów.
Getback: tutaj ciężko nam się analizuje, gdyż od początku mówiliśmy, że wejście w spółkę przy takim szumie medialnym nie wróży nic dobrego. Na razie na wykresie nie ma żadnego punktu „zaczepienia”. 10,00 zł jak na razie nie wydaje się mocnym wsparciem. Zaktualizujemy wykres podczas kolejnych dni.
Tutaj należy poczekać na ustalenie ceny emisyjnej akcji (w ramach nowej emisji). Ten poziom będzie wtedy potencjalnie mocniejszym wsparciem. Przed takimi większymi emisjami z reguły się nie inwestuje. Pierwszym pozytywnym sygnałem będzie przebicie poziomu 11,00 – 11,11 zł.

Powyższe wykresy i ich interpretacje są podane tylko informacyjnie i nie stanowią żadnej rekomendacji i porady inwestycyjnej.

Autorzy strony www.gpwatak.pl informują, że nie wykonują działalności maklerskiej składającej się z doradztwa inwestycyjnego, zarządzania portfelem, czy też przygotowywaniem rekomendacji dotyczących transakcji na instrumentach finansowych, ani jakiejkolwiek innej działalności maklerskiej określonej w Ustawie o Obrocie Instrumentami Finansowymi w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) i w odpowiednich rozporządzeniach. Transakcje dokonywane przez użytkownika strony www.gpwatak.pl uważa się za jego własne, niezależne decyzje. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych danych, ani za szkody poniesione w ich wyniku.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

Udostępnij:

9 komentarzy:

 1. Sam sobie odpowiedziałeś co należy robić.

  Tutaj należy poczekać na ustalenie ceny emisyjnej akcji (w ramach nowej emisji). Ten poziom będzie wtedy potencjalnie mocniejszym wsparciem. Przed takimi większymi emisjami z reguły się nie inwestuje.

  Sprzedając Getback w dniu podania info o emisji miałbyś cenę 14,80
  Pozdrawiam Jacek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmiechu warte te analizy techniczne!!Szum medialny przeszkadza kreskom??"Brzydkie podwójne.."Kanał o szerokości 4 % ..I ta powyżej analiza w całości do kosza !!!
   Prezes twoje analizy ze 3 klasy wyżej od tego bełkotu niby analizy technicznej.
   Ps.Radziłbym Prezes "krewa" poprosić o rzut oka na te malowanki i n t e r p r e t a c j e, to jeden z najlepszych dla mnie analityków technicznych,mnie nie powinieneś ufać !!
   jurek

   Usuń
  2. Proszę o wyrozumiałość, gpwatak.pl w kilka godzin zrobili mi 8 analiz więc mogli ponieść się fantazji :-)
   Teraz raczej będą robione sporadycznie (przy ewentualnych zakupach) i o wyższym poziomie merytorycznym.

   Usuń
 2. Witam,
  Czy GetBack jest bankrutem ? Ile ten śmieć jest warty ? Kupowałem z innymi tutaj po 25 zł...
  Josh

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic mądrego Ci nie napiszę, spadek kursu nie oznacza że firma jest bankrutem i nic na to nie wskazuje. Nawet gdyby mieli jakieś problemy ze swoim modelem windykacji jak niektórzy tak piszą (np. tajemniczy telefon) to mają bodajże 28 mld (tylko nie pamiętam czy łącznie z funduszami zewnętrznymi) i to gdyby sprzedali to pewnie 3-4 mld gotówki by wzięli, po spłacie zobowiązań pewnie ze 2 mld by zostało czyli 100% więcej niż obecna wycena firmy. Piszę o tym aby przypomnieć Presco które przejął Kruk, wtedy Presco słabo spłaty szły a Kruk za dobre pieniądze dla Presco odkupił pakiety. Dlatego słowo bankrut nie ma jak dla mnie żadnego uzasadnienia (przynajmniej żadne dane finansowe nam dostępne na to nie wskazują).

   Usuń
 3. Prezesie-nie obraz sie, ale jak mozna analizowac fundamentalnie spolke, ktore leci leb na szyje..Rozumiem povorszenie sentymentu do branzy handlu wierzytelnosciami, ale odpowiedziales sobie sam na pytanie...Jesli odbije predzej to Kruk. Getback to dla mnie typ inwestycji nietransparentnej, rozwadniania kapitalu akcyjnego etc..Zawsze lepiej poczekac jak sie sytuacja uspokoi. Tak, jak pisalem dzis z rana, ze moze bedzie dobry moment do wejscia. Taki trading pod korekte. Lepiej jest zagrac krotkoterminowo na takich spolkach niz analizowac fundamentalnie potencjalna szulernie.."Value investing" nie polega na tym...Ps. Prezesie-oczywiscie do tego portfela dywidendowego wlaczylbym Neuke, o ktorej pisalem przed sesja na innym watku Twojego bloga. Milego wieczoru. "Nieuk"

  OdpowiedzUsuń
 4. Chodzilo mi, ze pisalem rano o potencjalnym odbiciu na PKP Cargo. Tak, jak mozna przypuszczac, ze na KGHMie bedzie krotkoterminowa korekta. Z potencjalnie najciekawszych tematow na najblzsze sesje to moga byc spolki, ktore m.in. rano opisalem na innym watku a takze te z at gpw atak, czyli: Cognor, Eko. Doxalbym jeszcze do obserwowanych Warimpex i Biomaxime szukajac potencjalnych perelek na NC.

  Nieuk

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam.


  Prezesie mam nadzieję , że pisząc o bankrucie masz rację. Obligacje Get Backa dochodzą już do 90 % nominału. I nie moga się zatrzymać zupełnie jak akcje.
  Może to okazja do zakupu kolejnych pakietów obligacji ?


  pozdrawiam Jaksa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i okazja ale lepiej poczekać ja to się wszystko rozwinie tzn. czy zostaną objęte wszystkie akcje i w jakiej cenie, czy wyniki nadal będą dobre tak jak w poprzednich kwartałach.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni

Archiwum