"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

poniedziałek, 19 marca 2018

Analiza techniczna spółek z Wirtualnego Portfela Fundamentalnego - PCM

Przedstawiam analizę techniczną spółek z Wirtualnego Portfela Fundamentalnego którą zgodnie z zapowiedzią w tym poście wykonał zespół gpwatak.pl . Niestety nie mogę zbiorczo w jednym poście analizy umieścić więc będzie to rozbite na kilka postów.
Na wykresie tygodniowym PCM mamy wyraźny trend spadkowy w postaci kanału spadkowego. W tej perspektywie wykres nie prezentuje się zachęcająco.
Na wykresie dziennym PCM widzimy, że kurs testuje wsparcie na 26 zł, którego wybicie skutkować będzie kontynuacją ruchu spadkowego do co najmniej 24,5 zł. W piątek utworzyła się jednak świeca młot, która sygnalizuje, że rynek ma ochotę na odreagowanie spadków. Do potwierdzenia tego prowzrostowego sygnału konieczna będzie wzrostowa świeca na poniedziałkowej sesji. Bliskie wyprzedanie na wskaźniku RSI wskazuje, że powinniśmy być świadkami jakiegoś odreagowania do co najmniej 27 zł. Sygnał zostanie spalony, jeżeli kurs zejdzie poniżej piątkowego minimum na 25,7 zł. 
Powyższe wykresy i ich interpretacje są podane tylko informacyjnie i nie stanowią żadnej rekomendacji i porady inwestycyjnej.
 
Autorzy strony www.gpwatak.pl informują, że nie wykonują działalności maklerskiej składającej się z doradztwa inwestycyjnego, zarządzania portfelem, czy też przygotowywaniem rekomendacji dotyczących transakcji na instrumentach finansowych, ani jakiejkolwiek innej działalności maklerskiej określonej w Ustawie o Obrocie Instrumentami Finansowymi w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) i w odpowiednich rozporządzeniach. Transakcje dokonywane przez użytkownika strony www.gpwatak.pl uważa się za jego własne, niezależne decyzje. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych danych, ani za szkody poniesione w ich wyniku.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

Udostępnij:

7 komentarzy:

 1. Obligacje? Ktoś jest orłem w tych sprawach? Krótka porada? Chciałbym z 20 000 zł przeznaczyć na nie, bezpieczniejsze jak giełda, bo na razie tu nie jest żel, ale wpadła mi nowa gotówka i nie chcę mieć wszystko na GPW. Szukałem w sieci porad, ale pomyślałem, że może tutaj...? Adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Orłów pewnie trudno znaleźć, do obligacji trzeba trochę podobnie podchodzić jak do kupna akcji czyli analizować wyniki i na ich podstawie podejmować decyzje o kupnie. Mi się podoba obecna oferta obligacji PCC Rokita na 5% stałe oprocentowanie, firma pokazuje mocne wyniki, płaci dywidendy więc jest szansa że nie będzie problemów z obsługą obligacji. Minus to ograniczona liczba biur maklerskich oferujących te obligacje (mbank i jeszcze chyba ze dwa) i 6 letni okres zapadalności.

   Usuń
  2. Mi się troszkę nie podoba to stałe oprocentowanie. Jak stopy procentowe pójdą w górę, to wartość obligacji spadnie.
   Gerard

   Usuń
 2. Jutro rano poznamy wyniki ( prawdopodobnie już zaraz po północy ) - jestem bardzo ciekawy jak zachowa się kurs akcji. Obecnie jest niestety bardzo słabo, może po pozytywnych wynikach będzie chociaż kilka procent odbicia? Pozdrawiam.

  Jaccek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na super wyniki się nie nastawiam, do 5% na poziomie zysku netto mogły być gorsze w 4 kw r/r, dla mnie istotna jest dywidenda która dopiero może ruszyć kursem. Niestety patrząc historycznie możemy propozycję jej dopiero poznać za jakieś 2 miesiące a do tego czasu kurs może być na różnych poziomach.

   Usuń
 3. Zasadnicze pytanie ( oczywiście w mojej sytuacji śr. zakupu ok. 29 zł ) - kiedy i czy jest sens uśredniać...

  Jaccek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja po dzisiejszych wynikach słabo widzę przyszłe wyniki, może to nie będą duże spadki zysku w tym roku ale te 10% trzeba obecnie zakładać. Zrobiłem krótką analizę więc możesz zerknąć na nią. Ja trzymam do dywidendy ale raczej nie bawię się w żadne uśrednianie. Musisz sam przemyśleć co zrobić, kurs pewnie kilka % spadnie a wysoka nawet 12% dywidenda podbije kurs to trudno powiedzieć.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni

Archiwum