"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

poniedziałek, 19 marca 2018

Analiza techniczna spółek z Wirtualnego Portfela Fundamentalnego - Kania

Przedstawiam analizę techniczną spółek z Wirtualnego Portfela Fundamentalnego którą zgodnie z zapowiedzią w tym poście wykonał zespół gpwatak.pl . Niestety nie mogę zbiorczo w jednym poście analizy umieścić więc będzie to rozbite na kilka postów.
Wykres tygodniowy Kani wskazuje na jednoznaczny trend spadkowy, który zahamował spadki pod koniec ub.r. ustanawiając nowe historyczne dno. W lutym br. doszło utworzenia wyższego dołka, który pozwala domniemać, że kurs najgorsze ma za sobą. W tej sytuacji wybicie 1,80 zł interpretować będziemy jako wybicie z formacji brzydkiego podwójnego dna, co ruszy kursem do co najmniej 2,20 zł.
Z perspektywy dziennej widoczna jest poprawa płynności. Na szczególną uwagę zasługuje przedostatnia sesja lutego, kiedy to doszło do utworzenia najwyższego od lat wolumenu wzrostowego. Dzięki niemu możemy przypuszczać, że byki powoli przejmują sytuację na kursie Kani. Najbliższe wsparcie utworzyło się na 1,50 zł, następne przebiega 10 gr niżej. Opory to 1,70, a następnie istotniejszy na 1,80 zł.


Powyższe wykresy i ich interpretacje są podane tylko informacyjnie i nie stanowią żadnej rekomendacji i porady inwestycyjnej.
 
Autorzy strony www.gpwatak.pl informują, że nie wykonują działalności maklerskiej składającej się z doradztwa inwestycyjnego, zarządzania portfelem, czy też przygotowywaniem rekomendacji dotyczących transakcji na instrumentach finansowych, ani jakiejkolwiek innej działalności maklerskiej określonej w Ustawie o Obrocie Instrumentami Finansowymi w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) i w odpowiednich rozporządzeniach. Transakcje dokonywane przez użytkownika strony www.gpwatak.pl uważa się za jego własne, niezależne decyzje. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych danych, ani za szkody poniesione w ich wyniku.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

Udostępnij:

2 komentarze:

  1. Kania to ciekawy temat. Zrolowali obligi za 120 mln zl a dodatkowe 30 mln zl przeznaczyli na kapital obrotowy. To jest bardzo wazne. Po pierwsze widac, ze maja zaufanie instytucji. Po drugie kapital obrotowy i przeplywy finansowe sa zawsze wazne a teraz gwaranacje ubezpeczyli znacznie sie zmniejszyly w branzy handlowej. Po trzecie warto komparatystycznie ja chocby troszeczke zestawic z Tarczynskim i zobaczyc jaka walka jest o spolke. To jest szansa na potencjal aprecjacji kursu Kani. Po 4. Obserwowalbym wolumeny szczegolnie, bo pomalu widac jednak powolne, ale wyczerpywanie sie trendu spadkowego. Nieuk.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kania jeszcze nie zrolował obligacji i to jest największe ryzyko bo nie wiadomo czy im się uda to zrobić. Z tym zaufaniem instytucji to nie jest tak dobrze jak piszesz, blisko pół roku próbują zrefinansować w bankach zadłużenie z obligacji i nie mogą tego zrobić, muszą mieć banki jakieś zastrzeżenia. Jeśli zrolują obligacje to na rok/dwa oddala się ryzyko upadłości i wystarczy że przepływy operacyjne poprawią (zaczną wykazywać w wysokości zysku) a będzie to dobra inwestycja. Do końca marca muszą spłacić część obligacji więc trzeba czekać na informacje.

      Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni

Archiwum