"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

poniedziałek, 19 marca 2018

Analiza techniczna spółek z Wirtualnego Portfela Fundamentalnego - IRL

Przedstawiam analizę techniczną spółek z Wirtualnego Portfela Fundamentalnego którą zgodnie z zapowiedzią w tym poście wykonał zespół gpwatak.pl . Niestety nie mogę zbiorczo w jednym poście analizy umieścić więc będzie to rozbite na kilka postów.
Długoterminowo wykres IRL prezentuje się mocno spadkowo. Wykres od debiutu nie potrafił utrzymać się w trendzie wzrostowym w żadnym interwale, co z tej perspektywy mamy bardzo brzydki obraz spółki.
Z perspektywy dziennej mamy natomiast zalążek trendu wzrostowego, który trwa od połowy 2017 r. po utworzeniu nowego historycznego dna (widoczne szczególnie na wykresie tygodniowym). Możemy nawet śmiało wyrysować kanał wzrostowy z górnym ograniczeniem obecnie na 13 zł, a dolnym na 12,2 zł. Zakres ruchu jest zatem mocno ograniczony, co powoduje, że spekulanci nie mają tutaj swojego miejsca. Wybicie 13 zł spowoduje szarżę popytu na 15 zł, gdzie widoczny jest bardzo silny opór. Niemniej taki ruch oznaczać będzie dużą siłę byków, a w konsekwencji może wyprowadzić kurs w trend wzrostowy w perspektywie długoterminowej. Zejście kursu poniżej 12 zł spowoduje natomiast powrót do głównego trendu (spadkowego).


Powyższe wykresy i ich interpretacje są podane tylko informacyjnie i nie stanowią żadnej rekomendacji i porady inwestycyjnej.
 
Autorzy strony www.gpwatak.pl informują, że nie wykonują działalności maklerskiej składającej się z doradztwa inwestycyjnego, zarządzania portfelem, czy też przygotowywaniem rekomendacji dotyczących transakcji na instrumentach finansowych, ani jakiejkolwiek innej działalności maklerskiej określonej w Ustawie o Obrocie Instrumentami Finansowymi w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) i w odpowiednich rozporządzeniach. Transakcje dokonywane przez użytkownika strony www.gpwatak.pl uważa się za jego własne, niezależne decyzje. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych danych, ani za szkody poniesione w ich wyniku.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.
Udostępnij:

2 komentarze:

 1. Kolejny linkowiec - spamer
  AntySpam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, Karol faktycznie spamował a dorrri informatyk sprawdzi ale to potrwa.
   Jakbyś mógł mi zdradzić sekret jak można szybko sprawdzić czy to jest spamer ?

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni

Archiwum