"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

poniedziałek, 19 marca 2018

Analiza techniczna spółek z Wirtualnego Portfela Fundamentalnego - Seko

Przedstawiam analizę techniczną spółek z Wirtualnego Portfela Fundamentalnego którą zgodnie z zapowiedzią w tym poście wykonał zespół gpwatak.pl .
Na wykresie tygodniowym Seko widzimy wyraźny trend wzrostowy, który trwa od połowy 2013 roku. Kurs po dotarciu do 11 zł na początku roku realizuje ruch powrotny do jednego ze wsparć. Ruch docelowy powinien sięgnąć nawet ostatnich szczytów, tj. 14 pod warunkiem, że obecna konsolidacja nie wybije 9 zł. Wybicie 9 zł spowoduje zejście kursu do 8 zł, ale korekta powinna zatrzymać się najpóźniej przy 7,4 zł.
Na wykresie dziennym zauważymy, że walor nie grzeszy płynnością. Niemniej wsparcia i opory są wyraźnie respektowane, pomimo długich knotów.

Powyższe wykresy i ich interpretacje są podane tylko informacyjnie i nie stanowią żadnej rekomendacji i porady inwestycyjnej.
 
Autorzy strony www.gpwatak.pl informują, że nie wykonują działalności maklerskiej składającej się z doradztwa inwestycyjnego, zarządzania portfelem, czy też przygotowywaniem rekomendacji dotyczących transakcji na instrumentach finansowych, ani jakiejkolwiek innej działalności maklerskiej określonej w Ustawie o Obrocie Instrumentami Finansowymi w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) i w odpowiednich rozporządzeniach. Transakcje dokonywane przez użytkownika strony www.gpwatak.pl uważa się za jego własne, niezależne decyzje. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych danych, ani za szkody poniesione w ich wyniku.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

Udostępnij:

2 komentarze:

 1. Jutro Seko publikuje raport roczny za 2017, rynek może zareagować pozytywnie na dobre wyniki ( tani śledź + sprzyjająca waluta) czy raczej tak jak było w przypadku Asbis'u cena akcji jest już zdyskontowana? Z drugiej strony Asbis publikował chyba od marca raporty miesięczne, także te wyniki były raczej znane.

  Pozdrawiam,
  Michał H.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie jutro Seko podaje raport roczny. Będzie to sprawdzian czy dobrze oszacowałem zysk netto który liczę że 50% będzie wyższy r/r. Ciężko powiedzieć czy w cenach są już wyniki, pewnie po części tak. Jednak wiele wskazuje że wyniki obecnego kwartału będą też lepsze r/r, wycena jest umiarkowana (c/z 8,20), powinno być z 5% dywidendy więc raczej kurs nie powinien spaść.

   Co do Asbis to w najbliższych dniach wiele istotnych informacji powinno się pojawić ze spółki, jak przychody za luty, prognoza przychodów i zysku na 2018 rok, może propozycja podziału zysku za 2017 rok. To wszystko w przypadku pozytywnych informacji może mocniej rozruszać kurs.

   Usuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

27.09 Alumetal w mojej ocenie jest wzorową wręcz fundamentalną spółką w przypadku której oczekuję wręcz stałej i umiarkowanej popraw...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni

Archiwum