"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

środa, 28 lutego 2018

Wirtualny Portfel Fundamentalny - podsumowanie lutego

Luty okazał się bardzo słabym miesiącem dla Wirtualnego Portfela Fundamentalnego gdyż jego wartość spadła o 3,37% do 97.249 zł a od założenia portfela tj. 1.12.2017 roku całkowity spadek to 2,75%
Mój benchmark WIG spadł w tym samym okresie spadł odpowiednio o 6,17% i 2%.


W lutym nastąpiła dawno oczekiwana i niespodziewana :-) mocniejsza korekta w USA która automatycznie spowodowała spadki na giełdach całego świata. W USA większość tych spadków została już odrobiona ale niestety nasz rynek ma problem, nie może się podnieść i pogłębia spadki. Jest to bardzo zła oznaka dla siły rynku i może oznaczać że w najbliższym czasie będzie nerwowo na polskiej giełdzie. Luty był także pierwszym miesiącem od dłuższego czasu kiedy indeks dużych spółek WIG 20 (spadek 8,80%) zachowywał się gorzej od WIG (spadek 7,70%) czy małych spółek SWIG 80 (spadek o 2,80%).
Nie ukrywam iż nie jestem zadowolony z moich wyników inwestycyjnych i ogarnia mnie powoli pesymizm tym bardziej iż większość wyników ogłaszanych przez "moje" spółki na poziomie zysku netto są gorsze od moich oczekiwań.
Sukces miesiąca - nie wiem czy można nazwać wzrost kursu Colian o 3,20 %, IRL 2,42% i Asbisu o 2,30% sukcesem ale były to jedyne spółki które nie spadły.
Porażka miesiąca - spadki kursów Getback (-18,32%), Kania (-15,88%), Seko (-11,32%), Abc Data (-8,64%) w zasadzie powinienem zostawić bez komentarza ale usprawiedliwieniem może być to iż nie podały jeszcze wyników finansowych za 4 kwartał 2017roku. Oczekuję dobrych wyników i wzrostów kursów tych akcji.
Oczekiwania na przyszły miesiąc - po słabym lutym i dużych spadkach naturalna wydaje się korekta wzrostowa tych spadków i tego oczekuję. Nie mogę się spodziewać wsparcia kursów ze strony wyników gdyż w marcu tylko Seko publikuje raport roczny i tutaj fundamenty powinny działać.
Wirtualny Portfel Fundamentalny jako portfel publiczny prowadzony jest od początku na www.biznesradar.pl, a od tego tego roku testuję też prowadzenie portfela na płatnym myfund.pl. Na razie jestem pozytywnie zaskoczony funkcjonalnością tego serwisu i dużą ilością narzędzi analitycznych. 
Za 1-2 miesiące zrobię posta w którym opiszę funkcjonalność serwisu myfund.pl.


Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. 
Udostępnij: