"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

środa, 1 listopada 2017

Fundamentalny portfel "blogprezesa" - podsumowanie Października

Październik to kolejny miesiąc bez przełomu w moim portfelu gdyż jego wartość nieznacznie wzrosła (o 0,2%) do 65.150 zł i był to wynik gorszy od WIG który wzrósł o 0,9%. Od początku roku wygenerowałem 23,20% stopę zwrotu która niestety jest niższa od mojego benchmarku WIG który wzrósł o 25,30%.
W ostatnim miesiącu nie pojawiły się żadne negatywne czy inne istotne informacje ze spółek których akcje posiadam. Raczej na przeciętny mój wynik główny wpływ ma słaby sentyment do małych i średnich spółek na GPW (a takie spółki mam w portfelu) których kursy w zasadzie obsuwają się pod własnym ciężarem. Ostatnie dni to próba wzrostów na sWIG 80 i mWIG40 co daje nadzieje na odbicie czy nawet wejście w drugą falę hossy podczas której małe spółki będą rosły kosztem dużych z WIG 20.
Sukces miesiąca - tutaj jest niespodzianka bo aż dwie spółki zasłużyły na pochwałę: Helio z 16% wzrostem oraz LSI Software z solidnym 12% wzrostem. W przypadku pierwszej ze spółek wzrosty były raczej grą pod raport roczny który okazał się dobry ale to było oczekiwane, natomiast wzrost LSI wynikał z opublikowanych szacunków przychodów za 3 kw które są znacznie wyższe od tych rok wcześniej.
Porażka miesiąca - Getback czyli jeden z ostatnich moich zakupów, kurs akcji spadł w październiku o 6,80% a jest to największa pozycja w portfelu więc miała duży negatywny wpływ na cały portfel. Ze strony spółki nie było negatywnych informacji (raport kwartalny raczej zgodny z oczekiwaniami rynku), spadki kursu wyglądały bardziej na korektę dynamicznych wzrostów we wcześniejszym okresie.
Oczekiwania na przyszły miesiąc - listopad to miesiąc publikacji wyników i wszystkie moje spółki mam nadzieję że będą się miały czym chwalić. Po cichu liczę że wyniki będą odrobinę lepsze od moich szacunków które przedstawiłem w tym poście a kursy zareagują pozytywnym wzrostem. Jeśli wyniki będą dobre a kursy nie zareagują wzrostem to zamierzam ten fakt wykorzystać do dalszej ich akumulacji.

Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i posiadane akcje o których piszę na blogu są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się niestety często zdarza).
Załączam też link do mojego portfela na którym widać wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga ze szczególnym uwzględnieniem treści o dużym ryzyku inwestycyjnym z jakim związane jest inwestowanie na giełdzie link zasady.
 


Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.


Udostępnij:

6 komentarzy:

 1. Lepiej porównywać z sWIG80.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już miesiąc temu o tym ktoś tak napisał, jednak wydaje mi się że jednak WIG jest lepszym przekrojem całej giełdy, tym bardziej że nikt mi nie zabrania kupować spółek z WIG 20. Przez kilka lat ostatnich byłem znacznie lepszy od WIG więc teraz mamy odwrócenie, jest szansa że za jakiś czas znowu się sytuacja odwróci.

   Usuń
 2. Wrzesień to kolejny miesiąc bez przełomu ????????????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 600 wyświetleń posta i nikt nie zauważył, już poprawiam, dzięki. Jakoś nie mój mózg nie przyjmował do wiadomości że jest już listopad a nie październik.

   Usuń
 3. Cześć Prezesie. Prośba o udostępnienie tego posta na głównej stronie, bo sprawa ważna.

  Szanowni Państwo! Dwa dni temu rozpocząłem zbieranie 5% na zwołanie NWZA firmy FAM! Akcjonariuszy bardzo proszę o przesłanie mi w wiadomości prywatnej swoich danych. Potrzebuję imię, nazwisko, numer telefonu i ilość posiadanych akcji. W przeciągu tygodnia maksymalnie dwóch skontaktuję się z Wami celem przesłania mi pełnomocnictwa do zwołania i reprezentowania Was na NWZA oraz świadectwa depozytowego. Nasz prawnik przygotowuje właśnie wzór, który zostanie zamieszczony na grupie https://www.facebook.com/groups/1922997807913881 . Roześlę również na e-mail osobom które się do mnie zgłoszą bezpośrednio przez e-mail: niedlawezwaniafam@gmail.com

  Czas działać! Pozdrawiam EdieEdson

  PS. Mamy już 627621 akcji czyli około 40% potrzebnych

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Prezesie.

  Pytanie o spółkę GetBack.

  Patrząc jak sie rozwija (wejścia na nowe rynki ) wystrzelenie kursu to pewnie kwestia czasu. Czym sie kierowałes że tak "mocno " się zaangażowałeś ? I czy obecny kurs to okazja do wejścia ?

  pozdrawiam Jaksa

  OdpowiedzUsuń

Aktualności, analizy, komentarze ..

Krotkie analizy spółek z GPW i newconnect

13.03 Krynica Vitamin - Krynica trudna spółka do oceny i wydaje się że jest obecnie właściwie wyceniana. Jest ona po sporym progra...

Wirtualny Portfel Dywidendowy

Istotne Notowania

Liczba wyświetleń ostatnie 30 dni