"Informuję iż rozwój bloga i jego prowadzącego wspierany jest reklamami google wyświetlanymi na blogu których treść jest niezależna od woli prowadzącego. Prezes."

środa, 1 listopada 2017

Fundamentalny portfel "blogprezesa" - podsumowanie Października

Październik to kolejny miesiąc bez przełomu w moim portfelu gdyż jego wartość nieznacznie wzrosła (o 0,2%) do 65.150 zł i był to wynik gorszy od WIG który wzrósł o 0,9%. Od początku roku wygenerowałem 23,20% stopę zwrotu która niestety jest niższa od mojego benchmarku WIG który wzrósł o 25,30%.
W ostatnim miesiącu nie pojawiły się żadne negatywne czy inne istotne informacje ze spółek których akcje posiadam. Raczej na przeciętny mój wynik główny wpływ ma słaby sentyment do małych i średnich spółek na GPW (a takie spółki mam w portfelu) których kursy w zasadzie obsuwają się pod własnym ciężarem. Ostatnie dni to próba wzrostów na sWIG 80 i mWIG40 co daje nadzieje na odbicie czy nawet wejście w drugą falę hossy podczas której małe spółki będą rosły kosztem dużych z WIG 20.
Sukces miesiąca - tutaj jest niespodzianka bo aż dwie spółki zasłużyły na pochwałę: Helio z 16% wzrostem oraz LSI Software z solidnym 12% wzrostem. W przypadku pierwszej ze spółek wzrosty były raczej grą pod raport roczny który okazał się dobry ale to było oczekiwane, natomiast wzrost LSI wynikał z opublikowanych szacunków przychodów za 3 kw które są znacznie wyższe od tych rok wcześniej.
Porażka miesiąca - Getback czyli jeden z ostatnich moich zakupów, kurs akcji spadł w październiku o 6,80% a jest to największa pozycja w portfelu więc miała duży negatywny wpływ na cały portfel. Ze strony spółki nie było negatywnych informacji (raport kwartalny raczej zgodny z oczekiwaniami rynku), spadki kursu wyglądały bardziej na korektę dynamicznych wzrostów we wcześniejszym okresie.
Oczekiwania na przyszły miesiąc - listopad to miesiąc publikacji wyników i wszystkie moje spółki mam nadzieję że będą się miały czym chwalić. Po cichu liczę że wyniki będą odrobinę lepsze od moich szacunków które przedstawiłem w tym poście a kursy zareagują pozytywnym wzrostem. Jeśli wyniki będą dobre a kursy nie zareagują wzrostem to zamierzam ten fakt wykorzystać do dalszej ich akumulacji.

Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i posiadane akcje o których piszę na blogu są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się niestety często zdarza).
Załączam też link do mojego portfela na którym widać wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga ze szczególnym uwzględnieniem treści o dużym ryzyku inwestycyjnym z jakim związane jest inwestowanie na giełdzie link zasady.
 


Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.


Udostępnij: